Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

6¨30 δεν ειναι ασχημα αλλα δεν ειναι και ιδανικα (για ναυαρχιδα).

Εγω με το ζορι φτανω 5 με 5¨30 με πολυ προσεκτικη χρηση.

 

Εχεις AOD κλειστο ?

Φωτεινοτητα οθονης στο αυτοματο ?

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εδω διαφωνω...και γι αυτο μαλλον εχεις τετοια νουμερα.

 

Εμενα η αυτοματη μου φαινεται πολυ σκοτεινη.

 

 

αν κλεισω κι εγω aod, φωτεινοτητα αυτοματη, μειωμενη αναλυση κλπ ισως δω τετοια νουμερα.

αλλα αν ειναι ετσι καθομουν και με αλλα κιντα που ειχα πριν.

Εδω θα ηθελα να το χαρω το κινητο οσο γινεται.

 

 

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, toxotis70 said:

6¨30 δεν ειναι ασχημα αλλα δεν ειναι και ιδανικα (για ναυαρχιδα).

Εγω με το ζορι φτανω 5 με 5¨30 με πολυ προσεκτικη χρηση.

 

Εχεις AOD κλειστο ?

Φωτεινοτητα οθονης στο αυτοματο ?

Εγώ ανάλογα και με το πόσο το δουλεύω έξω, βλέπω 6-8 ώρες sot. Αυτόματη φωτεινότητα, wqhd και aod με το tap. Επίσης δεν έχω το dark όλη μέρα παρά μόνο μετά τη δύση.

Για ναυαρχίδα ειναι μια χαρά η αυτονομία του εκτός αν το συγκρίνεις με το 13 pro max και ίσως το oneplus 10 pro (κρατάω επιφυλαξεις). Τις ναυαρχίδες της xiaomi τις πατάει κάτω σε ό,τι τεστ έχω δει. Μην ξεχνάμε ότι κάτι θα τραβάει και το πενάκι αν το χρησιμοποιείς 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν μου βγαζει την ημερα... ενω με το Iphone (ακομα και το απλο pro που ειχα)  ηταν ανετο.

 

Τεσπα.... για πολοους ειναι και το θεμα των κλησεων, ομαλοτητας (lag που εχω κι εγω) , προβληματα οθονη κλπ

Να δουμε τι θα γινει με τις αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, toxotis70 said:

εδω διαφωνω...και γι αυτο μαλλον εχεις τετοια νουμερα.

 

Εμενα η αυτοματη μου φαινεται πολυ σκοτεινη.

 

 

αν κλεισω κι εγω aod, φωτεινοτητα αυτοματη, μειωμενη αναλυση κλπ ισως δω τετοια νουμερα.

 

 

Εγώ πάλι πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να του φαίνεται παραπάνω από ό,τι πρέπει φωτεινή, ειδικα μέσα στο σπίτι 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

μα γι αυτο υπαρχουν και τετοιες διαφορες στην αυτονομια, ειναι λογικο.

Ο καθενας εχει αλλες προτιμησεις, αλλα γουστα και απαιτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, toxotis70 said:

το θεμα ειναι οτι δεν μου βγαζει την ημερα... ενω με το Iphone (ακομα και το απλο pro που ειχα)  ηταν ανετο.

 

Τεσπα.... για πολοους ειναι και το θεμα των κλησεων, ομαλοτητας (lag που εχω κι εγω) , προβληματα οθονη κλπ

Να δουμε τι θα γινει με τις αναβαθμισεις

Μπορει να του κάνεις πολύ βαριά χρήση...εμένα κλείνει μήνα σε λίγο και πότε δεν είχα τέτοιο θέμα. Η apple με τα 13άρια το έχει πάει σε άλλο level. Αν ψάχνεις ναυαρχίδα με την κορυφαία αυτονομία και δε σε νοιάζουν λειτουργικά, features κλπ, πας σε 13αρι iPhone 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, toxotis70 said:

ποση ωρα δηλ SOT εχεις ?

Με τι ρυθμισεις, αναλυση , δικτυο 5G ,ολα ανοιχτα κλπ ?

 

Η μπαταρια ειναι ο βασικος λογος για μενα που σκεφτομαι να το δωσω.

 

Αν ρωτάς εμένα τα έχω ΟΛΑ ανοιχτά έχω βάλει κάποιες εφαρμογές σε περιορισμό χρήσης (τρ. Πειραιώς πχ κλπ) και η μπαταρία είναι ακόμα στην εκμάθηση μοτίβου. Όταν ολοκληρωθεί θα ανεβάσω screenshot.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Φυσικά  ο καθένας έχει τα γούστα του. Τη μειωμένη ανάλυση δεν την κατάλαβα. Τελικά όταν έχεις ένα τηλέφωνο με όλα στο μέγιστο των δυνατοτήτων του και έχεις aod  με ταπ και αυτόματη φωτεινότητα ,για να μη σου βγαίνουν τα μάτια από τη λάμψη του , δεν το λες ένα συνηθισμένο τηλέφωνο!! Απέχει πολύ από τα συνηθισμένα τηλέφωνα . έτσι όπως το περιγράφω. Και όποιος μπορεί να ανεχθεί το ios μένει σε αυτό , δεν αλλάζει. 

Εγώ Κώστα πάντα δουλεύω τις συσκευές μου στο φουλ. Ούτε dark theme δε βάζω μέσα στη μέρα προσωπικά. 

Το ios είναι το πιο ραφιναρισμενο λειτουργικό. Ήμουν έτοιμος να πάρω το 13 pro max. Δεν ήθελα να δώσω 1750 για κάτι απλώς απροβληματιστο (τουλάχιστον σε μεγάλο βαθμο). Ήθελα ένα εργαλείο που να μπορώ να το φέρω στα μέτρα μου και να δίνει άπειρες δυνατότητες. Αλλιώς κάλλιστα μπορείς να πας και στο απλό iphone 13 που θεωρώ πιο vfm επιλογή.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Anlibafojo said:

Το βράδυ το έχω σε αργή φόρτιση όλη τη νύχτα οπότε δεν μπορώ να το βάλω flight mode αλλά δε νομίζω ότι είναι θέμα συσκευής αλλά ενεργοβόρων εφαρμογών.

Και εγώ αυτό κάνω αλλά αν τη μέρα κλείσω με 60% και άνω το αφήνω μα πάω και 2η.  βέβαια πάντα το κλείνω αλλά για δοκιμή είπα μα το αφήσω flight mode και μου έκανε 2 στα 2 drains. Η γυναίκα μου που αφήνει ανοιχτό το κινητό της χωρίς καμία ρύθμιση κτλ δε χάνει πάνω από 5% με όλα ανοιχτά. Και γιαυτό το έκανα και εγώ δοκιμή, αρχικά σε flight και μετά έλεγα να τα αφήσω όλα ανοικτά αλλά παπαλα 

55 minutes ago, costsa41 said:

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ, οπότε δε γλυτώνεις την επαναφορά γιατί δεν έχω drain μετά την αναβάθμιση. Το βράδυ χάνει πολύ λίγο. Νομίζω και λιγότερο από το 21. 

Καλά και εμένα έτσι ήταν στην αρχή, κάτσε μην δεις και εσύ κάνα drain ξαφνικά. Βαριέμαι πολύ να περνάω τα αρχεία μου μέσα και να τα συγχρονίζω με cloud 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φέτος είναι καλύτερος ο exynos σε κατανάλωση. Αυτό που έμεινε να δούμε ειναι πως τα πάει σε standby και σε διαχείριση σήματος.



Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Και εγώ αυτό κάνω αλλά αν τη μέρα κλείσω με 60% και άνω το αφήνω μα πάω και 2η.  βέβαια πάντα το κλείνω αλλά για δοκιμή είπα μα το αφήσω flight mode και μου έκανε 2 στα 2 drains. Η γυναίκα μου που αφήνει ανοιχτό το κινητό της χωρίς καμία ρύθμιση κτλ δε χάνει πάνω από 5% με όλα ανοιχτά. Και γιαυτό το έκανα και εγώ δοκιμή, αρχικά σε flight και μετά έλεγα να τα αφήσω όλα ανοικτά αλλά παπαλα 

Καλά και εμένα έτσι ήταν στην αρχή, κάτσε μην δεις και εσύ κάνα drain ξαφνικά. Βαριέμαι πολύ να περνάω τα αρχεία μου μέσα και να τα συγχρονίζω με cloud 

έχεις δοκιμάσει με smartswitch η με εξωτερικό σκληρό μήπως σε βολέψει καλύτερα;

11 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Και εγώ αυτό κάνω αλλά αν τη μέρα κλείσω με 60% και άνω το αφήνω μα πάω και 2η.  βέβαια πάντα το κλείνω αλλά για δοκιμή είπα μα το αφήσω flight mode και μου έκανε 2 στα 2 drains. Η γυναίκα μου που αφήνει ανοιχτό το κινητό της χωρίς καμία ρύθμιση κτλ δε χάνει πάνω από 5% με όλα ανοιχτά. Και γιαυτό το έκανα και εγώ δοκιμή, αρχικά σε flight και μετά έλεγα να τα αφήσω όλα ανοικτά αλλά παπαλα 

Καλά και εμένα έτσι ήταν στην αρχή, κάτσε μην δεις και εσύ κάνα drain ξαφνικά. Βαριέμαι πολύ να περνάω τα αρχεία μου μέσα και να τα συγχρονίζω με cloud 

Συμφωνώ. Ακόμη και με το ios 5 χρόνια μου έκανε drain μετά από κάθε update, κάτι που για πολλούς θεωρείται φυσιλογικά να συμβαίνει ακόμη και για μέρες μετά. Για ψάξτε λίγο το 15.4 τι drain έχει προκαλέσει και μόλις που κυκλοφόρησε μάλιστα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα που έχω δίπλα δίπλα το s21 ultra και το s22 ultra , η αυτόματη φωτεινότητα του 21 είναι πιο δυνατή από του 22

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Και εγώ αυτό κάνω αλλά αν τη μέρα κλείσω με 60% και άνω το αφήνω μα πάω και 2η.  βέβαια πάντα το κλείνω αλλά για δοκιμή είπα μα το αφήσω flight mode και μου έκανε 2 στα 2 drains. Η γυναίκα μου που αφήνει ανοιχτό το κινητό της χωρίς καμία ρύθμιση κτλ δε χάνει πάνω από 5% με όλα ανοιχτά. Και γιαυτό το έκανα και εγώ δοκιμή, αρχικά σε flight και μετά έλεγα να τα αφήσω όλα ανοικτά αλλά παπαλα 

Καλά και εμένα έτσι ήταν στην αρχή, κάτσε μην δεις και εσύ κάνα drain ξαφνικά. Βαριέμαι πολύ να περνάω τα αρχεία μου μέσα και να τα συγχρονίζω με cloud 

Εκτιμώ ότι η επαναφορά είναι μονόδρομος. Είναι αφύσικο να έχεις drain σε flight και σε νορμάλ λειτουργία όχι κάτι σκαλώνει.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dark_Lord said:

έχεις δοκιμάσει με smartswitch η με εξωτερικό σκληρό μήπως σε βολέψει καλύτερα;

Συμφωνώ. Ακόμη και με το ios 5 χρόνια μου έκανε drain μετά από κάθε update, κάτι που για πολλούς θεωρείται φυσιλογικά να συμβαίνει ακόμη και για μέρες μετά. Για ψάξτε λίγο το 15.4 τι drain έχει προκαλέσει και μόλις που κυκλοφόρησε μάλιστα

Επειδή έχω περίπου 20 άλμπουμ από διάφορες στιγμές, 20 φακέλους που δημιουργηθηκαν με τα χρόνια, τους έχω κάνει back up σε εξωτερικό ssd οπότε η αντιγραφή κρατάει 5 λεπτά, όμως μετά πρέπει να συγχρονίσει με το one drive ώστε κάθε αλλαγή να περνάει και εκεί και αυτό με κουράζει, παρόλο που έχω 100άρα ταχύτητα, παίρνει κάνα 2 μέρες να δει κάθε φάκελο με το cloud ώστε να παίζουν συγχρονισμενα. 

Κάπως έτσι: 

 

Screenshot_20220319-133447_Gallery.jpg

10 minutes ago, Anlibafojo said:

Εκτιμώ ότι η επαναφορά είναι μονόδρομος. Είναι αφύσικο να έχεις drain σε flight και σε νορμάλ λειτουργία όχι κάτι σκαλώνει.

Αν συνεχίσει φυσικά. Θα περιμένω μερικές  μέρες όμως μήπως πέσει καμία αναβάθμιση και φτιάξει. Άσε που λογικά θα βγει καμία μεγάλη διορθωτικη που τότε ίσως να αξίζει πιο πολύ η επαναφορά μια και καλή. Απλά δε θα αφήσω ξανά νύχτα ανοιχτό το κινητό, μόνο για πείραμα θα παίξω λίγο. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Επειδή έχω περίπου 20 άλμπουμ από διάφορες στιγμές, 20 φακέλους που δημιουργηθηκαν με τα χρόνια, τους έχω κάνει back up σε εξωτερικό ssd οπότε η αντιγραφή κρατάει 5 λεπτά, όμως μετά πρέπει να συγχρονίσει με το one drive ώστε κάθε αλλαγή να περνάει και εκεί και αυτό με κουράζει, παρόλο που έχω 100άρα ταχύτητα, παίρνει κάνα 2 μέρες να δει κάθε φάκελο με το cloud ώστε να παίζουν συγχρονισμενα. 

Κάπως έτσι: 

 

Screenshot_20220319-133447_Gallery.jpg

Αν συνεχίσει φυσικά. Θα περιμένω μερικές  μέρες όμως μήπως πέσει καμία αναβάθμιση και φτιάξει. Άσε που λογικά θα βγει καμία μεγάλη διορθωτικη που τότε ίσως να αξίζει πιο πολύ η επαναφορά μια και καλή. Απλά δε θα αφήσω ξανά νύχτα ανοιχτό το κινητό, μόνο για πείραμα θα παίξω λίγο. 

κατάλαβα....δεν έχεις άδικο πάντως. καλά κάνεις....έχω καταφέρει να μου "χτυπήσει" μέχρι και ssd. Θα σε πείραζε να μου πεις πώς ακριβώς κάνεις τον συγχρονισμό του εξωτερικού με το one drive?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Σήμερα πήρα και το δεύτερο.

Εντυπώσεις μετά το σετάρισμα.

2022-03-19 11.04.08.jpg

Καλοριζικο αντε να περνω σειρα και εγω επιτελους που εσκασα στην αναμονη του.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διαβάζω το θέμα καθώς είμαι και εγώ σε αναμονή για να το παραλάβω. 

Όσον αφορά το θέμα των προβλημάτων στις κλήσεις, να παραθέσω οτι συμβαίνει και σε μενα τώρα με note 10+ και στο 12 pro max της γυναίκας μου. Δλδ κατά τη διάρκεια της κλήσης, κολλάει για δευτερόλεπτα χωρίς να ακούει κανείς τπτ και μετά επανέρχεται. Ελάχιστες φορές έχω δεχθεί μήνυμα ότι με πήρε κάποιος,αλλά το απέδωσα ίσως σε στιγμιαία απώλεια σήματος. Οι απώλειες κλήσεων προφανώς εξαρτώνται και από το πόσες κλήσεις δέχεται κάποιος. Νομίζω όμως ότι πρέπει να είναι θέμα δικτύου και όχι συσκευής. Ίσως λόγω μεταβατικό σταδίου σε μετάβαση 5g? Πάντως δεν συμβαίνει μόνο στο s22 ,οπότε υπομονή....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DrFrap said:

Καλησπέρα. Διαβάζω το θέμα καθώς είμαι και εγώ σε αναμονή για να το παραλάβω. 

Όσον αφορά το θέμα των προβλημάτων στις κλήσεις, να παραθέσω οτι συμβαίνει και σε μενα τώρα με note 10+ και στο 12 pro max της γυναίκας μου. Δλδ κατά τη διάρκεια της κλήσης, κολλάει για δευτερόλεπτα χωρίς να ακούει κανείς τπτ και μετά επανέρχεται. Ελάχιστες φορές έχω δεχθεί μήνυμα ότι με πήρε κάποιος,αλλά το απέδωσα ίσως σε στιγμιαία απώλεια σήματος. Οι απώλειες κλήσεων προφανώς εξαρτώνται και από το πόσες κλήσεις δέχεται κάποιος. Νομίζω όμως ότι πρέπει να είναι θέμα δικτύου και όχι συσκευής. Ίσως λόγω μεταβατικό σταδίου σε μετάβαση 5g? Πάντως δεν συμβαίνει μόνο στο s22 ,οπότε υπομονή....

Ακριβως το ίδιο και σε εμένα. 

Χαμένες κλήσεις και απώλεια σήματος και σε s21 ultra  και σε iphone 12 pro. Και τα δύο με cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, petrosa said:

Ακριβως το ίδιο και σε εμένα. 

Χαμένες κλήσεις και απώλεια σήματος και σε s21 ultra  και σε iphone 12 pro. Και τα δύο με cosmote. 

Προφανώς φταίει το σήμα παίδες.  Εγώ όποτε είχα χαμένες κλήσεις είδα ότι έφταιγε η εταιρεία,ίσως και ο συνδυασμός χρήσης volte το οποίο όταν το κλείνω δουλεύει καλύτερα το σήμα αλλά όταν ξαφνικά έχανα και εγώ και η γυναίκα μου κλήσεις σε γινόταν να φταίει η συσκευή μου 

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

κατάλαβα....δεν έχεις άδικο πάντως. καλά κάνεις....έχω καταφέρει να μου "χτυπήσει" μέχρι και ssd. Θα σε πείραζε να μου πεις πώς ακριβώς κάνεις τον συγχρονισμό του εξωτερικού με το one drive?

Θα σου στείλω με screen shot πως τι στηνω γιατί έφαγα πολύ ψάξιμο και χαμένα αρχεία και διπλή δουλειά μέχρι να καταλήξω στον βέλτιστο τρόπο επαναφοράς ώστε να υπάρχουν τα αρχεία σε φυσική μορφή και στο κινητό και στο cloud σε ίδιους φακέλους και να δουλεύει σωστά όλο το σύστημα 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να κάνουμε στήσιμο από την αρχή, αλλά να επαναφέρεις ρυθμίσεις κι εφαρμογές από backup ?

Δεν μιλάω για media, photo, video, music κλπ...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, toxotis70 said:

Έχει νόημα να κάνουμε στήσιμο από την αρχή, αλλά να επαναφέρεις ρυθμίσεις κι εφαρμογές από backup ?

Δεν μιλάω για media, photo, video, music κλπ...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk




 

Για μένα όχι. Μπορείς να επαναφέρει μέρος ρυθμίσεων όμως που πιστεύω ότι δεν δημιουργούν πρόβλημα, πχ τα WiFi ή το στήσιμο της αρχικής οθόνης που τα δίνει ξεχωριστά σαν επιλογές. Εγώ δεν επαναφέρω γενικά ρυθμίσεις καθώς και εφαρμογές 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Για μένα όχι. Μπορείς να επαναφέρει μέρος ρυθμίσεων όμως που πιστεύω ότι δεν δημιουργούν πρόβλημα, πχ τα WiFi ή το στήσιμο της αρχικής οθόνης που τα δίνει ξεχωριστά σαν επιλογές. Εγώ δεν επαναφέρω γενικά ρυθμίσεις καθώς και εφαρμογές 

Η αρχική οθόνη έχει ως προαπαιτούμενο τις εφαρμογές.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ggazas said:

Η αρχική οθόνη έχει ως προαπαιτούμενο τις εφαρμογές.

ναι αλλα μπαινεις μεσα, τα ξεκλιαρεις ολα, αφηνεις 1 και νομιζω κανεις δουλεια. Εγω πρωτα κατεβασα ολες οσες ηθελα και μετα το ξανα ετρεξα και νομιζω ετσι το εκανα.

33 minutes ago, costsa41 said:

Με πήρε ο ύπνος στον καναπέ....σηκώθηκα μετά από 2,5 ώρες και το τηλέφωνο είχε χάσει 0% ...... φυσικά όταν το πήρα το άνοιξα να σας διαβάσω έπεσε σε λίγο 1%.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αυτα μου λες και με φερνεις πιο κοντ στην επαναφορα. αλλα θα επιμεινω με ψαξιμο κτλ μπας και το λυσω ετσι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...