Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

Παιδες καλημερα, απενεργοποιησα το fb services το οποιο ειδα οτι τρεχει συνεχεια και εχω αισθητη βελτιωση στη μπαταρια. Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο και που επηρεαζει τη λειτουργια του FB (το οποιο δειχνει οτι δουλευει κανονικα προς το παρον) αλλα ειδα διαφορα και ειπα να το γραψω.

ναι το ειχα αναφερει οταν παρελαβα το κινητο, κανει τρομερα καλη δουλεια, ειδικα σε δυσκολες συνθηκες, ειναι η gcam της samsung για μενα. 

Εξισοροπει την λεπτομερεια με το θορυβο και παιρνεις ενα ιδανικο αποτελεσμα πολυ καλυτερο απο αυτοματο. Απλα επειδη παραγει και raw αρχειο (και απλο), αργει λιγο να κανει την επεξεργασια του αρχειου, δεν ειναι για πολλα γρηγορα κλικ.

το update ειναι θεμα κορεας, δε νομιζω οτι θα καταφερεις κατι με τα τηλεφωνα. Καντε λιγη υπομονη, καθε νεα συσκευη θελει 2-3 αναβαθμισεις να στρωσει ρε παιδες, καθε χρονια τα ιδια λεμε. Ναι ενοχλητικα τα θεματα αλλα ετσι ειναι. εφοσον εισαι early adopter ξερεις οτι εχεις το ρισκο αυτο. Να εδινε κανα δωρο 200 ευρω να πω οτι ειχες λογο την προπαραγγελια, τωρα σιγα το δωρο. εμπειρα παιδια ειμαστε, ειτε το παιρνεις λιγους μηνες μετα εχοντας δει αν εχουν λυθει ολα ειτε κανεις υπομονη. και αυτοι στα σερβις οταν ολη μερα απαντανε σε τετοια τηλ χανουν τη μερα τους τσαμπα, κριμα ειναι.

Εγώ προσωπικά έκανα προπαραγγελια για να μην πάθω όπως κάποιοι που από οκτωβρη πηραν το iPhone 13 pro max 6 μήνες μετά.. και δεν είμαστε early adopters ρε παιδιά, ποιος τα λέει αυτά τα πράγματα? Κατεβάσαμε καμια beta έκδοση λειτουργικου; το τελικό προϊόν είναι. Προπαραγγελια σημαίνει προωθητική ενέργεια. Και στα αυτοκίνητα γίνεται. Αν κάποιος πάρει το επόμενο golf προπαραγγελια και του το φέρουν χωρίς χειρόφρενο θα του πούνε ότι είναι beta tester? Επίσης είμαστε ένα μήνα μετά την ΕΠΙΣΗΜΗ παρουσίαση του τηλεφωνου και δεν εχει βγει το περίφημο update. Και άνθρωποι που το πήραν απ τα ράφια χωρίς προπαραγγελια το ίδιο θέμα έχουν με εμάς..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Παρακολουθώ το φόρουμ και τα προβλήματα  που βγάζει η συσκευή και πραγματικά μου προκαλεί εντύπωση.

Εγώ έχω το μοντέλο S908E/DS που κυκλοφορεί σε κάποιες χώρες στα ηνωμένα αραβικά εμιράτα. Είναι μοντέλο με snapdragon gen 1, δίκαρτο με υποστήριξη esim και με πλήρη υποστήριξη ελληνικής γλώσσας όπως και το ευρωπαικό.

Δεν γνωρίζω αν φταίει ο eksynos αλλά το μοντέλο που έχω λειτουργεί απροβλημάτιστα μέχρι τώρα, ούτε glitches στην οθόνη, ούτε παγώματα στην οθόνη κλειδώματος ούτε χαμένες κλήσεις, 5G και Volte όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

 

57 minutes ago, Dark_Lord said:

Ας ξεραμε ότι θα διορθωθεί σίγουρα Νίκο και δε θα μας ένοιαζε. Όσο για το δώρο, γιατί λες "ας εδινε"; εγώ με κουπόνι 100 ευρώ και galaxy buds pro σαν να πήρα δώρο 200plus ευρώ είναι..

 

Τα 100 ευρω τα εκανε το μαγαζι που το πηρες, αν το ηξερα και εγω απο εκει θα επαιρνα, αλλα δεν ειναι προωθητικη της samsung. Η samsung εδωσε το χειροτερο δωρο τα τελευταια χρονια αφου και ειναι παλιο στην αγορα, αρα με μειωμενη αξια και πολλοι το εχουμε ηδη, και μικροτερης αξιας σαν δωρο σε σχεση με παλιοτερα, οποτε απο αυτη την εννοια ειπα οτι δεν υπηρχε κανα τρομερο κερδος, ειδικα αν σκεφτεις οτι σε 3 μηνακια απο τωρα θα το παιρνεις και στα 900 ευρω με 10 μερες χρηση απο μελη εδω...μη σου πω και με τιμολογιο σε προσφορες καινουριο.

 

 

 

52 minutes ago, Dark_Lord said:

Εγώ προσωπικά έκανα προπαραγγελια για να μην πάθω όπως κάποιοι που από οκτωβρη πηραν το iPhone 13 pro max 6 μήνες μετά.. και δεν είμαστε early adopters ρε παιδιά, ποιος τα λέει αυτά τα πράγματα? Κατεβάσαμε καμια beta έκδοση λειτουργικου; το τελικό προϊόν είναι. Προπαραγγελια σημαίνει προωθητική ενέργεια. Και στα αυτοκίνητα γίνεται. Αν κάποιος πάρει το επόμενο golf προπαραγγελια και του το φέρουν χωρίς χειρόφρενο θα του πούνε ότι είναι beta tester? Επίσης είμαστε ένα μήνα μετά την ΕΠΙΣΗΜΗ παρουσίαση του τηλεφωνου και δεν εχει βγει το περίφημο update. Και άνθρωποι που το πήραν απ τα ράφια χωρίς προπαραγγελια το ίδιο θέμα έχουν με εμάς..

 

Κοιτα οταν βγαινει ενα νεο προιον , σημαινει οτι δεν εχει δοκιμαστει μαζικα να παρουν feedback και να δουν τυχον προβληματα. Δεν παυει να ειναι καινουριο, αρα με δοκιμες εργαστηριου. Η μαζικη χρηση δειχνει τα προβληματα. Οσο για το golf, στο multimedia του του εκαναν αναβαθμιση να κοψουν τις μισες λειτουργιες για να μην κρασαρει και πλεον το βγαζουν με νεο cpu για να σηκωνει τις απαιτησεις του SW και των αισθητηρων κτλ που εχει, οποτε ναι και αυτο τελικο προιον ηταν αλλα στη μαζικη χρηση εδειξε τα προβληματα του και το lag και η αναβαθμιση απλα εκλεισε καποιες λειτουργιες...

 

 

 

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Nikos_Mpl said:

 

 

Τα 100 ευρω τα εκανε το μαγαζι που το πηρες, αν το ηξερα και εγω απο εκει θα επαιρνα, αλλα δεν ειναι προωθητικη της samsung. Η samsung εδωσε το χειροτερο δωρο τα τελευταια χρονια αφου και ειναι παλιο στην αγορα, αρα με μειωμενη αξια και πολλοι το εχουμε ηδη, και μικροτερης αξιας σαν δωρο σε σχεση με παλιοτερα, οποτε απο αυτη την εννοια ειπα οτι δεν υπηρχε κανα τρομερο κερδος, ειδικα αν σκεφτεις οτι σε 3 μηνακια απο τωρα θα το παιρνεις και στα 900 ευρω με 10 μερες χρηση απο μελη εδω...μη σου πω και με τιμολογιο σε προσφορες καινουριο.

 

 

 

 

Κοιτα οταν βγαινει ενα νεο προιον , σημαινει οτι δεν εχει δοκιμαστει μαζικα να παρουν feedback και να δουν τυχον προβληματα. Δεν παυει να ειναι καινουριο, αρα με δοκιμες εργαστηριου. Η μαζικη χρηση δειχνει τα προβληματα. Οσο για το golf, στο multimedia του του εκαναν αναβαθμιση να κοψουν τις μισες λειτουργιες για να μην κρασαρει και πλεον το βγαζουν με νεο cpu για να σηκωνει τις απαιτησεις του SW και των αισθητηρων κτλ που εχει, οποτε ναι και αυτο τελικο προιον ηταν αλλα στη μαζικη χρηση εδειξε τα προβληματα του και το lag και η αναβαθμιση απλα εκλεισε καποιες λειτουργιες...

 

 

 

 

1) Νίκο κανενα μαγαζί δε μου έκανε 100 ευρώ προωθητική. Το κουπόνι ήταν από την samsung Hellas για αγορά προϊόντων μέσω του eshop της samsung. Επίσης τα galaxy buds pro εκτός skroutz είχαν 199 ευρώ τη μέρα που άνοιξαν οι προπαραγγελιες

2) ανάκληση στα αυτοκίνητα μπορεί να βγει και 5-6 χρόνια μετά την κυκλοφορία τους. Για τους αερόσακους της Takata (πολύ πιο σοβαρό πραγμα από ένα λογισμικό infotainment) βγήκαν ανακλήσεις σχεδόν μια δεκαετία μετά.

3) συγκρίνεις μοντέλο λιανικής καινούργιο με τιμή μεταχειρισμενου λίγων μηνών ή προϊόντος με αποφορολογηση. Τι σχέση έχουν αυτά? 

Νομίζω ότι δεν έχει νόημα να σπαμάρω το thread, αλλά δεν μπορώ να ακούω για beta testers κλπ. Τα κινητά αλλάζουν κάθε χρόνο. Αν είναι να περιμένω ένα εξάμηνο για να λυθούν προβλήματα όπως χαμένες κλήσεις χαθήκαμε. Παίρνω το επόμενο που βγαίνει σε 6 μήνες.

Ο καθένας φυσικά κρίνει και πράττει. Εγώ πάντως έδωσα 1500 ευρω για ένα προϊόν και δεν μπορώ να σκέφτομαι να μην παίρνω τηλ στο service γιατί οι τεχνικοί εκει δεν προλαβαίνουν να σηκώνουν τα τηλεφωνα. Ηδη το ότι το πηγα εκει και μου είπαν "υπομονη μέχρι το update" και το δέχτηκα ήταν μεγάλη υποχώρηση από μέρους μου 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή θήκη έχετε να προτείνετε? Σκεφτόμουν να παω σε καμια τέτοια της spigen. Την έχει δοκιμάσει κανένας?

 

Spigen Tough Armor Back Cover Πλαστικό Ανθεκτική Μαύρο (Galaxy S22 Ultra 5G) - Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, minarokeftes said:

Καμια καλή θήκη έχετε να προτείνετε? Σκεφτόμουν να παω σε καμια τέτοια της spigen. Την έχει δοκιμάσει κανένας?

 

Spigen Tough Armor Back Cover Πλαστικό Ανθεκτική Μαύρο (Galaxy S22 Ultra 5G) - Skroutz.gr

Η επίσημη silicone είναι καλή αλλά τραβάει σκόνες. Σαν αυτή που είδες κοίτα και προτάσεις της UAG και της OTTERBOX

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή θήκη έχετε να προτείνετε? Σκεφτόμουν να παω σε καμια τέτοια της spigen. Την έχει δοκιμάσει κανένας?
 
Spigen Tough Armor Back Cover Πλαστικό Ανθεκτική Μαύρο (Galaxy S22 Ultra 5G) - Skroutz.gr
Αυτή έχω εγώ. Δίνει λίγο ογκο αλλά είχα την ίδια στο S20 Ultra το οποίο με έπεσε από τα ψάρια συνολικά 2 φορές από το ύψος της τσέπης τη μία σε τσιμέντο και την άλλη σε πλακάκι και δεν έπαθε τίποτα! Ούτε γρατζουνιά Την μία έπεσε με την οθόνη προς τα κάτω είχα την Whitestone και την αλλά πλάγια.
Στο S22 πήρα πρώτα την γνήσια σιλικόνης. Δεν δίνει καθόλου όγκο αλλά τη θεωρώ λίγο γλιστερή. Δεν ξέρω αν με τη χρήση γινόταν πιο τραχιά.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pank said:

Αυτή έχω εγώ. Δίνει λίγο ογκο αλλά είχα την ίδια στο S20 Ultra το οποίο με έπεσε από τα ψάρια συνολικά 2 φορές από το ύψος της τσέπης τη μία σε τσιμέντο και την άλλη σε πλακάκι και δεν έπαθε τίποτα! Ούτε γρατζουνιά Την μία έπεσε με την οθόνη προς τα κάτω είχα την Whitestone και την αλλά πλάγια.
Στο S22 πήρα πρώτα την γνήσια σιλικόνης. Δεν δίνει καθόλου όγκο αλλά τη θεωρώ λίγο γλιστερή. Δεν ξέρω αν με τη χρήση γινόταν πιο τραχιά.

Με βλέπω να παίρνω και εγω αυτη τελικά. Την είχα και στο Note 8, 1000 τουμπες είχε φαει και δεν έπαθε τπτ

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, minarokeftes said:

Με βλέπω να παίρνω και εγω αυτη τελικά. Την είχα και στο Note 8, 1000 τουμπες είχε φαει και δεν έπαθε τπτ

Κοίτα μια και την uag monarch ή κάποια άλλη όπως η pathfinder. Επειδή σκοπεύω να την έχω χωρις μεμβρανη/τζάμι, σκέφτομαι να πάρω rugged case 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, costsa41 said:

Οι spigen ανέκαθεν ήταν πολύ καλές θήκες ,απλά πάντα έδιναν όγκο, κάτι το οποίο δε μου αρέσει καθόλου.

Και γράφω κάτι τελευταίο από μένα και μακάρι να βγω ψεύτης. Τα τηλέφωνα, ναι μπορεί να έχουν κάποια θέματα , τα οποία λύνονται στην πορεία. Κάποια μικρά θέματα . Αυτά που γράφονται εδώ , όπως οι κλήσεις και τα παγώματα δεν είναι μικρά θέματα. ΜΗΝ περιμένετε άδικα κάποιο update αν όλα αυτά τα θέματα δε γίνουν γνωστά διεθνώς. Είδατε με τις λάμψεις στην οθόνη, μόλις βγήκαν στο youtube αμέσως έδωσαν το update, το ίδιο και με το gos.....Aν δε βγει προς τα έξω αν δε γίνει ντόρος όπως τα προηγούμενα μην περιμένετε . Τίποτα δε θα φτιάξει. Αν περιμένουμε να μη χαλάσουμε την ησυχία της samsung και των υπαλλήλων της καήκαμε. Ακριβώς το ίδιο γίνεται και με τις χαμένες κλήσεις στα pixel. Αν δε γραφτεί κάτι σε μεγάλα σάιτ του εξωτερικού το θέμα  θα περάσει έτσι. Εκτός κι αν κάποιος πήγε στη samsung και του έδειξαν το χρονοδιάγραμμα των βελτιώσεων και το email από την εταιρεία ότι αναγνωρίζει τα προβλήματα και εντός εύλογου χρόνου θα τα αντιμετωπίσει. 

Συμφωνώ Κώστα. Εγώ το λέω πως και πάλι το ίδιο τηλ θα αγόραζα όμως το beta tester σαν δικαιολογία ούτε η samsung δεν το επικαλείται. Πολύ απλά, πλήρωσα το 100% του προϊόντος, θέλω το 100% της εμπειρίας. 

Να ενημερώσω επίσης ότι μου απάντησε εκπρόσωπος της samsung μέσω του members. Μου είπε πως ειδικά για την οθόνη αναμένεται update "το συντομότερο δυνατον" και αν δεν μου διορθωθεί να επικοινωνήσω εκ νέου μαζί τους. Μου απεστάλη και αντίγραφο συνομιλίας 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω και εγώ ότι στις 8 μαρτίου έκανα την αίτηση, στις 15 Μαρτίου είχα επιβεβαιωτικό e-mail για την αποστολή των galaxy buds pro και σήμερα 17 τα είχα σπίτι.

Όσο για τα διάφορα glitches, στις 15 ημέρες που το έχω, δύο φορές στο ξεκλείδωμα με το δακτυλικό αποτύπωμα πάγωσε η οθόνη και ξεκόλλησε 10 - 20 δευτερόλεπτα αργότερα. Επίσης βλέποντας το βίντεο με την Κόστα Ρίκα μου κάνει και μένα το φλας, αλλά αυτό νομίζω φτιάχνεται μέσα από τις ρυθμίσεις της αυτόματης φωτεινότητας. Το μόνο παράπονό μου είναι η ελαφρώς χειρότερη λήψη -ας πούμε μισή γραμμή τον δείκτη σήματος- σε σχέση με το s9 που είχα πριν.

Από την άλλη είμαι ενθουσιασμένος με τις φωτογραφικές δυνατότητες του... Η μπαταρία το βράδυ φτάνει στο 15 - 20% με περίπου 4 με 4:30 ώρες sot. Ελπίζω να βελτιωθεί με κάποιο update γιατί του χρόνου τέτοιο καιρό που θα ειναι πιο γερασμενη, δεν θα μου αρκεί καθώς δεν θα βγάζει την ημέρα...

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς πως είναι δυνατόν να κατεβάσουμε το goodlock?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Δεν μπορείς!! Δεν είναι για τη χώρα μας δυστυχώς. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να καταβάσεις από το store το nice lock και από εκεί θα κατεβάζεις αυτά που θέλεις. Κάποια από αυτα ,όπως το one hand υπάρχουν και μεμονωμένα και στο play store

Το nice lock είναι launcher όμως?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dark_Lord said:

Το nice lock είναι launcher όμως?

Θες και το nicelock downloader companion από το XDA. Αυτό κατεβάζει τα modules και από το Nice lock τα ανοίγεις.

Edited by dante897
Έξτρα πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Αγόρασα την παρακάτω θήκη θεωρώντας ότι θα πάρω ότι βλέπω. Εν τέλει, ήρθε μια όμορφη θήκη σιλικόνης με γκλίτερ και χρυσόσκονη,

https://www.amazon.de/dp/B09NKPWK7W/ref=pe_27091401_487024491_TE_item_image

Αν έχουμε καμία κοπέλα ή κάποιον που θα την/τον ενδιέφερε, την χαρίζω!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, petpapoy said:

Καλησπέρα στην παρέα!

Αγόρασα την παρακάτω θήκη θεωρώντας ότι θα πάρω ότι βλέπω. Εν τέλει, ήρθε μια όμορφη θήκη σιλικόνης με γκλίτερ και χρυσόσκονη,

https://www.amazon.de/dp/B09NKPWK7W/ref=pe_27091401_487024491_TE_item_image

Αν έχουμε καμία κοπέλα ή κάποιον που θα την/τον ενδιέφερε, την χαρίζω!

Στο link σου βλέπω διάφανη θήκη με γκλιτερ και χρυσόσκονη, εσύ τι είδες, ήταν άλλη φώτο;

Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, dante897 said:

Στο link σου βλέπω διάφανη θήκη με γκλιτερ και χρυσόσκονη, εσύ τι είδες, ήταν άλλη φώτο;

 Ναι, εγω δεν το πρόσεξα.... 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε παιδία έχει κανείς άλλος θέμα με το gps και την πλοήγηση; Χθες το δοκίμασα για πρώτη φορά και έβγαζε συνέχεια μήνυμα για low accuracy και ότι δεν μπορεί να εντοπίσει την θέση και να κάνει πλοήγηγση. Το έκανα επανεκκίνηση και έστρωσε αλλά σήμερα βλέπω πάλι θεματάκια. Άντε τώρα να το πας στο service και να δούνε το πρόβλημα, είμαι και επαρχία. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gpx said:

Καλημέρα παιδιά. Παρακολουθώ το φόρουμ και τα προβλήματα  που βγάζει η συσκευή και πραγματικά μου προκαλεί εντύπωση.

Εγώ έχω το μοντέλο S908E/DS που κυκλοφορεί σε κάποιες χώρες στα ηνωμένα αραβικά εμιράτα. Είναι μοντέλο με snapdragon gen 1, δίκαρτο με υποστήριξη esim και με πλήρη υποστήριξη ελληνικής γλώσσας όπως και το ευρωπαικό.

Δεν γνωρίζω αν φταίει ο eksynos αλλά το μοντέλο που έχω λειτουργεί απροβλημάτιστα μέχρι τώρα, ούτε glitches στην οθόνη, ούτε παγώματα στην οθόνη κλειδώματος ούτε χαμένες κλήσεις, 5G και Volte όλα οκ.

Κοίτα να δεις.  Με μια πρώτη ματιά είναι λίγοι αυτοί που έχουν το πρόβλημα έχω την εντύπωση ότι είναι 3 με 4 παιδιά ενώ όλοι οι άλλοι δεν έχουν πρόβλημα.  Ίσως ακόμα είναι νωρίς για να λέμε ότι βγάζει πρόβλημα αν δεν παραλάβουν και άλλα παιδιά να συγκρίνουμε.  Απλά από τα 3 άτομα προς το παρόν αναλύεται η περισσότερη συζήτηση των προβλημάτων. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Strofigkas said:

Σκέφτομαι την έκδοση με snapdragon από amazon. Αξίζει το ρίσκο; 

κοιτα να βρεις αυτο το μοντελο (SM-S908E) εχει και ελληνικη γλωσσα. ενω η κινεζικη εκδοση  (SM-S9080) εχει μονο μεταφραση στα μισα ελληνικα!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ernesto1983 said:

κοιτα να βρεις αυτο το μοντελο (SM-S908E) εχει και ελληνικη γλωσσα. ενω η κινεζικη εκδοση  (SM-S9080) εχει μονο μεταφραση στα μισα ελληνικα!

SM-S908N , κορεάτικο διεθνής έκδοση γραφει

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις.  Με μια πρώτη ματιά είναι λίγοι αυτοί που έχουν το πρόβλημα έχω την εντύπωση ότι είναι 3 με 4 παιδιά ενώ όλοι οι άλλοι δεν έχουν πρόβλημα.  Ίσως ακόμα είναι νωρίς για να λέμε ότι βγάζει πρόβλημα αν δεν παραλάβουν και άλλα παιδιά να συγκρίνουμε.  Απλά από τα 3 άτομα προς το παρόν αναλύεται η περισσότερη συζήτηση των προβλημάτων. 
3-4 το λέμε....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

SM-S908N οχι μν πασ σε αυτο ειναι μονο για κορεα δικτυα (sk telecom / kt/ lg u+) καλυτερα προτιμησε αυτο (SM-S9080)

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...