Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

11 minutes ago, nasosvasedis said:

Διάβασα στο Reddit από ένα χρήστη ότι του φαίνεται πιο snappy η συσκευή, ωστόσο μπορεί να είναι και placebo.

Στο geekbench που το έτρεξα μου έδωσε αυτή τη φορά κάμποσο παραπάνω σε multicore. μου έβγαλε 1180 και 3470. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος ντόρος με τις συγκρίσεις με τον snapdragon στο geekbench. ίδια σκορκαι καλύτερα βγάζει ο exynos. Πιστεύω σοβαρά ότι οι xda είχαν προβληματική συσκευή

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά... Παραγγελία 01/03 από κωτσοβολο Κέρκυρας το βυσσινί το 12/256GB κ σε τελευταία επικοινωνία μαζί τους σήμερα ήταν ότι δεν ξέρουν καν πότε θα το έχουν... Κανένας άλλος τέτοιο πρόβλημα; Πάμε για καλοκαίρι δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klironomos78 said:

Καλησπέρα παιδιά... Παραγγελία 01/03 από κωτσοβολο Κέρκυρας το βυσσινί το 12/256GB κ σε τελευταία επικοινωνία μαζί τους σήμερα ήταν ότι δεν ξέρουν καν πότε θα το έχουν... Κανένας άλλος τέτοιο πρόβλημα; Πάμε για καλοκαίρι δηλαδή;

Καλησπερα και εγω απο PrimeTel παιδια δεν εχουν ιδεα ποτε θα παραλαβουνε λενε απο εβδομαδας. Πρωτα μου ειπανε πως θα ερχοταν στις 24/2/2022 τιποτα μετα μου ειπαν για τις 10/3/2022 παλι τιποτα. Τωρα αναμενουμε απο εβδομαδας να δουμε μπας και το παραλαβω και ησυχασω επιτελους.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ccypruss000 said:

Καλησπερα και εγω απο PrimeTel παιδια δεν εχουν ιδεα ποτε θα παραλαβουνε λενε απο εβδομαδας. Πρωτα μου ειπανε πως θα ερχοταν στις 24/2/2022 τιποτα μετα μου ειπαν για τις 10/3/2022 παλι τιποτα. Τωρα αναμενουμε απο εβδομαδας να δουμε μπας και το παραλαβω και ησυχασω επιτελους.

Και εγώ το ίδιο... Δεν αντέχεται αυτή η αναμονή κ είναι σπαστικό όταν σου λένε ότι δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, halo said:

Ελληνικό ή εισαγωγής;

Να σου πω την αλήθεια δεν το ρώτησα αλλά αυτό που με ενδιαφέρει πρώτιστα είναι η διετής εγγύηση από την Samsung η οποία όπως με διαβεβαίωσαν ισχύει κανονικά οπότε όλα καλά.Επίσης έστειλα τα στοιχεία αγοράς στην Samsung με το ΙΜΕΙ της συσκευής για το δώρο και τα δέχτηκαν κανονικά.Πιθανόν είναι ευρωπαϊκό.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Τι κάθεσαι κι εσύ και τρέχεις όλα αυτά; Εντάξει πολύ καλά μας πληροφορείς και αυτό είναι καλό. Εγώ ,πραγματικά , ποτέ δεν τα κοιτώ. Βλέπω τι έχω τη συγκεκριμένη στιγμή στα χέρια μου και τη συμπεριφορά του. Έχω να πω ότι αυτό το ευχαριστιέμαι καλύτερα από το 21, το οποίο είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο. Δυστυχώς έχουν παρουσιαστεί αυτά που διαβάζουμε αλλά όλα έχουν λύση και τα προβληματικά απλά επιστρέφονται. Δεν ήθελε και πολύ γνώση των τηλεφώνων για να δει κάποιος ότι οι xda είχαν προβληματικό τηλέφωνο ή παιζόταν κάποιο άλλο παιχνίδι.....Ειδικά όταν το πήρα στα χέρια μου και το άνοιξα και με τη μέχρι τώρα άριστη συμβίωση μαζί του.

χαχαχαχααχ οι αναρτήσεις για τα εμβόλια και οι ορολογίες τους έχουν περάσει και στην καθημερινότητά μας , βλέπω. Δεν ξέρω αν βελτιώθηκε και θα είναι ανάξιο λόγου, πάντως όλα κυλούν βούτυρο!!!!!

πραγματικά το τρέχω από τότε που είδα αυτή την ανάρτηση των xda. προσπαθώ έστω και μία φορά να βρω αντίστοιχο σκορ με το δικό τους αλλά μάταια....εννοείται ότι τα benchmarks δε δείχνουν τη real life εμπειρία. τρανόι παράδειγμα το pixel 6 pro

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klironomos78 said:

Και εγώ το ίδιο... Δεν αντέχεται αυτή η αναμονή κ είναι σπαστικό όταν σου λένε ότι δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν...

Ακριβως.....

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα hdr video λύθηκε με την αναβάθμιση?
Όχι...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, geotrvs said:

Όχι...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορείς να μας υπενθυμίσεις ποιό είναι ακριβώς το πρόβλημα?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας υπενθυμίσεις ποιό είναι ακριβώς το πρόβλημα?
Παίξε το βίντεο και θα δεις να αλλάζει η φωτεινότητα απότομα σε κάποιες φάσεις.



Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, costsa41 said:

Παιδιά είναι σίγουρο το πρόβλημα αυτό με τα hdr video; Ποιος το έχει; Το έχω δει και δείξει άπειρες φορές. Αν είναι διαδεδομένο θα δώσουν update. Ευτυχώς δεν το έχω γιατί είμαι πολύ στενάχωρος άνθρωπος όταν κάτι δε δουλεύει όπως θέλω. Για να το λέτε είναι υπαρκτό βέβαια. Δηλαδή τι κάνει; Χάνει τη φωτεινότητα για κάποια λεπτά; Αλλιώς δείχνει όταν ξεκινά και αλλιώς μετά; Τι ακριβώς κάνει;

Εμένα πάντως δε μου κάνει κάτι, εκτός αν θέλει να παίζεις με συγκεκριμένες ρυθμίσεις οθόνης κτλ 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν έχεις την φωτεινότητα στο αυτόματο. Και κάνει κάποιες στιγμές μια στιγμιαία αυξομείωση στην φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχοντας και τα 2 , s22 ultra Kai iPhone, καμία σχέση σε lag/stutter, αυτονομία και γενικότερη αίσθηση.

Με το s22 νοιώθω να έχω κινέζικο μοντέλο 5αετιας....



Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, merkon said:

Όσοι παρέλαβαν τα buds με την προωθητική ενέργεια, σας ζήτησαν να δείξετε ταυτότητα κατά την παραλαβή; Μου ήρθε το μέλλον από την samsung ότι θα αποσταλούν εντός 20 εργάσιμων ημερών και πως θα απαιτηθεί η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας, όμως θα τα παραλάβει κάποιος άλλος για λογαριασμό μου αφού πλέον βρίσκομαι εξωτερικό. Λέτε να υπάρχει κάποιο προβλημα;

Ούτε καν! 

Εγώ, επειδή ήμουν στην δουλειά το άφησαν στο πρακτορείο ΟΠΑΠ κατόπιν δικής μου προτροπής! 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν έχεις την φωτεινότητα στο αυτόματο. Και κάνει κάποιες στιγμές μια στιγμιαία αυξομείωση στην φωτεινότητα.
Εγώ το έχω στο manual brightness και πάλι το κάνει....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν έχεις την φωτεινότητα στο αυτόματο. Και κάνει κάποιες στιγμές μια στιγμιαία αυξομείωση στην φωτεινότητα.
Χα, τελικά βρήκα και εγώ πρόβλημα στη συσκευή μου. Στο συγκεκριμένο βίντεο αν βγάλω την αυτόματη φωτεινότητα κάνει αυτό που λέτε. Αν την έχω την αυτόματη φωτεινότητα κάποιες φορές στο ίδιο ακριβώς σημείο του βίντεο κάνει κάτι σαν μια λάμψη. Σαν φλας κάτι. Αλλά στο Netflix δεν έχω παρατηρήσει κάτι παρόμοιο.
Όσοι έχετε θέμα δοκιμάσατε σε άλλα βίντεο? Το κάνει σε όλα στο youtube ή μόνο στο συγκεκριμένο?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλα άκρη και στο youtube. Πριν παίξει το βίντεο, απενεργοποίησε την "προσαρμόσιμη φωτεινότητα" και όχι αφού έχει ξεκινήσει το βίντεο.
Το δοκίμασα και όντως με κλειστή την προσαρμόσιμη δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα στο βίντεο.
Άρα είναι σίγουρα κάποιο θέμα software, απορώ που δεν το διόρθωσαν!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, costsa41 said:

Αν είναι από Ευρώπη έχει κανονικά εγγύηση. Τι εννοείς τα δέχτηκαν κανονικά; Σου ήρθε το αρχικό email ή αυτό που λέει ότι εγκρίθηκε και θα σας αποσταλεί εντός κάποιων ημερών; Αν είναι από Ευρώπη ,θα έχεις κανονικά εγγύηση αλλά τα buds δε θα τα πάρεις ,μιας και είναι προωθητική ενέργεια από τη samsung hellas. 

Προσωπικά δεν καίγομαι για να πάρω τα buds απλά τους έστειλα τα δικαιολογητικά και άμα κάτσει έκατσε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα είναι λίγο πιο περίπλοκο. Διαπίστωσα ότι τα προβλήματα μου τα έκανε όταν μπορούσα να πειράξω τη φωτεινότητα.
Δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα στο βίντεο, όταν δεν μπορούσα να πειράξω καθόλου την ένταση της φωτεινότητας.
Εσείς όταν παίζει το βίντεο, μπορείτε να αυξομειώσετε την φωτεινότητα?
Βάζω και φώτο.9d80312c1b9ba59f2bb2774cb1673781.jpg

Επίσης όποιος έχει πρόβλημα μήπως έχει ενεργοποιημένη τη λειτουργία για ξεκούραστα μάτια? Ας το ελέγξετε.

Και το τελευταίο που σκέφτομαι είναι η ταχύτητα του ίντερνετ. Μήπως αυτή δημιουργεί πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα είναι λίγο πιο περίπλοκο. Διαπίστωσα ότι τα προβλήματα μου τα έκανε όταν μπορούσα να πειράξω τη φωτεινότητα.
Δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα στο βίντεο, όταν δεν μπορούσα να πειράξω καθόλου την ένταση της φωτεινότητας.
Εσείς όταν παίζει το βίντεο, μπορείτε να αυξομειώσετε την φωτεινότητα?
Βάζω και φώτο.9d80312c1b9ba59f2bb2774cb1673781.jpg

Επίσης όποιος έχει πρόβλημα μήπως έχει ενεργοποιημένη τη λειτουργία για ξεκούραστα μάτια? Ας το ελέγξετε.

Και το τελευταίο που σκέφτομαι είναι η ταχύτητα του ίντερνετ. Μήπως αυτή δημιουργεί πρόβλημα!
Όταν απενεργοποιήσω την προσαρμοσιμη δεν το κάνει πλέον.
Ούτε εμένα με αφήνει να αλλάξω φωτεινότητα ενώ παίζει το βίντεο.
Την λειτουργία για ξεκούραστα μάτια δεν την έχω ενεργή (ποτέ βασικά).

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν απενεργοποιήσω την προσαρμοσιμη δεν το κάνει πλέον.
Ούτε εμένα με αφήνει να αλλάξω φωτεινότητα ενώ παίζει το βίντεο.
Την λειτουργία για ξεκούραστα μάτια δεν την έχω ενεργή (ποτέ βασικά).

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε είσαι μια χαρά. Εμένα θα με χαζέψει. Έκανα συνέχεια δοκιμες με φωτεινότητες κτλ. και τώρα με αφήνει να πειράξω τη φωτεινότητα ενώ πριν με έβγαζε το μηνυμα που ανέβασα. Και όντως ανεβοκατεβαίνει η φωτεινότητα. Αρα αυτό σημαίνει ότι δεν λειτουργεί για κάποιο λόγο σωστα το HDR!

ΥΓ. Τελικά χρησίμευσε η δυνατότητα για GIF που έχει το κινητό μας!93d48ea8145687a634e3265784ba02f2.gif


Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Τελικά μετά από πολλές δοκιμές έβγαλα άκρη!!!

Αν για κάποιο λόγο, σας αφήνει να ρυθμίσετε την φωτεινότητα, είτε έχετε ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα είτε όχι, το βίντεο έχει πρόβλημα. Λύνεται αμέσως αν πάτε τη φωτεινότητα στο τέρμα! Παίζει κανονικά.

Στο S20 ultra όταν έπαιζα HDR βίντεο, πήγαινε αυτόματα η φωτεινότητα στο τέρμα. Τώρα για κάποιο λόγο στο δικό μου κινητό σταμάτησε αυτό και μπορώ και πειράζω τη φωτεινότητα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Τελικά μετά από πολλές δοκιμές έβγαλα άκρη!!!

Αν για κάποιο λόγο, σας αφήνει να ρυθμίσετε την φωτεινότητα, είτε έχετε ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα είτε όχι, το βίντεο έχει πρόβλημα. Λύνεται αμέσως αν πάτε τη φωτεινότητα στο τέρμα! Παίζει κανονικά.

Στο S20 ultra όταν έπαιζα HDR βίντεο, πήγαινε αυτόματα η φωτεινότητα στο τέρμα. Τώρα για κάποιο λόγο στο δικό μου κινητό σταμάτησε αυτό και μπορώ και πειράζω τη φωτεινότητα!


Προσωπικα ειτε με vanced ειτε με youtube βλεπω το βιντεο και ελεγχω τι φωτεινότητα μεχρι το μεγιστο στο αυτοματο ή οχι χωρις καποιο θεμα....

Προφανως και στο δικο σου δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα οπως το βλεπω.....

Και ενα ακομα review που δειχνει οτι δεν υπαρχουν ουσιαστικές διαφορες μεταξυ snap & exynos με μια μικρη εξαιρεση την καμερα .....
Που απλα χρειαζεται καποιες μικρορυθμισεις ο exynos....


🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για ολους εμας που ακομα μας εχουνε στο περιμενε οι εταιριες γιατι δεν στελουμε ενα E-mail στην μαμα Samsung και να τους ρωτησουμε κατενθιαν ποτε θα παρουν τις συσκευες στα καταστηματα για να τις αποκτησουμε τουχαλιστον αυτοι σιγουρα θα γνωριζουν και θα ξερουν απο τις εταιριες απο οπου τις καναμε προπαραγγελεια. Πραγματικα αυτο το μαρτυριο δεν υπαρχει !!!!!!!!!!!! Θυμαμαι προπερσι που παραγγειλα το S20 το ειχα στα χερια μου στις 8/3/2020 και που παραγγειλα το S10 το ειχα εξησου και αυτο στα χερια μου στις 8/3/2019. Η Σειρα S22 Ultra θα παει τελος του Μαρτιου και ΑΝ ΑΝ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...