Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

2 minutes ago, sotcot said:

Καλησπέρα.Στο συγκεκριμένο κατάστημα iMob υπάρχει ετοιμοπαράδοτο το S22 Ultra 512Gb ROM & 12Gb RAM Burgundy το οποίο και αγόρασα εχθές με παραγγελία από 14/02/2022.Τώρα για το πόσα κομμάτια έχουν φέρει αυτό φυσικά δεν το γνωρίζω.

Ελληνικό ή εισαγωγής;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά αν απαγορεύεται ας σβηστεί. Επειδή δεν με βόλεψε ΚΑΘΟΛΟΥ, "σκοτώνω" την αυθεντική Samsung Clear Standing Cover. Αγοράστηκε πριν από καμιά βδομάδα. Απλά δεν έχω τη συσκευασία. Υπάρχει απόδειξη κανονικά. Και με 10€ την διώχνω. Δεν με νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites



Πολύ σωστές και ακριβείς παρατηρήσεις. Βέβαια υπάρχουν θέματα ακόμη και της apple σε διάφορα παιχνίδια (πχ στο genshin impact με απίστευτα frame drops) ενώ μπορώ να σε βεβαιώσω ότι ακόμη και σήμερα, ενώ τα 6gb αρκούνε στο ios, όταν ανοίγεις την κάμερα και ειδικά το βίντεο, σκοτώνει σχεδόν όλες τις εφαρμογές στο παρασκήνιο. Προσωπικά έχω δει πολύ καλή θερμική απόδοση στο s22u. Τα benchmarks δεν με πολυαγγίζουν γιατί το πίξελ με μισά σκορ είναι head to head με το 13 pro max, το οποίο νικά για λίγα δευτερόλεπτα λόγω του video edit.. Από φέτος που η samsung εγγυάται 5 χρόνια υποστήριξη, αλλάζιυν πολύ τα πράγματα, ειδικα στην Ελλάδα που το galaxy έχει 250 ευρώ πιο κάτω από το αντίστοιχο pro max, ενώ παίζουν κουπόνια, προσφορές κλπ που αυξάνουν τη διαφορά πιο πολύ
 


Δεν έχουν μόνο frame drops αλλά dimmaρουν και την οθόνη τόσο πολύ που δεν βλέπεις καν. Επίσης υπαρκτό το θέμα της ram ότι και να μας λένε τα apple boys. Μάντεψε όμως πιο το παίρνει χαμπάρι? Κανείς γιατί 99,9% των χρηστών δεν έχει ιδέα ή/και χρησιμοποιεί αλλιώς την συσκευή του. Αν τους συμβει μια στο τοσο να χασουν το email που γραφανε επειδη παραλληλα ανοιξουν την καμερα θα το καταπιουν και θα πάνε παρακάτω. Έχουν εκπαιδευτεί από την apple να χρησιμοποιούν το κινητό τους με συγκεκριμενο τρόπο. Επίσης, δεν είναι θέμα χρημάτων, η samsung παρουσιάζει flagship και όχι flagship killer ώστε να συγχωρουνται πράγματα. Θεμιτό με επιστροφές (που και η apple πρώτη φορά συμμετείχε στο πρόγραμμα επιστροφή της eurobank φετος), προσφορές, δώρα σε προπαραγγελιες να είναι πιο φθηνή η απόκτηση μιας samsung ναυαρχίδας, αλλά δεν είναι αυτό που με κάνει να αγοράσω.

Όπως τα λες. Λίγο πιο ελεύθερο λειτουργικό να είχε η Apple θα είχα κάνει τη στροφή. Αλλά προς το παρόν προτιμώ Android.

Δεν είναι θέμα μόνο λειτουργικού, είναι θέμα γενικότερης πολιτικής apple , στο καθετί...


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχοντας και τα 2 , s22 ultra Kai iPhone, καμία σχέση σε lag/stutter, αυτονομία και γενικότερη αίσθηση.

Με το s22 νοιώθω να έχω κινέζικο μοντέλο 5αετιας....



Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχοντας και τα 2 , s22 ultra Kai iPhone, καμία σχέση σε lag/stutter, αυτονομία και γενικότερη αίσθηση.

Με το s22 νοιώθω να έχω κινέζικο μοντέλο 5αετιας....



Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Ε καλά τώρα
..

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2022 at 2:28 ΜΜ, Anlibafojo said:

Και εγώ τα ίδια ακριβώς. Δύο 512 στις 19 και 21 Φεβ. πληρωμένα από Γερμανό και από ότι μου είπαν σήμερα ακόμα δεν έχουν φέρει στην αποθήκη και μόλις έρθουν είμαι από τους πρώτους που θα πάρω. Άγνωστο όμως το πότε θα έρθουν.

Καλησπερα και στην Κυπρο στην Primetel που το εκανα προπαραγγελεια τα ιδια παρατραγουδα λενε αγνωστο λενε το ποτε θα το φερουν στις αποθηκες τους και θα μαι φυσικα ο πρωτος που θα το παραλαβει. Να δουμε ποτε με το καλο στα μεσα του μηνα πριν τις 25/3/2022 ή θα παμε για πρωταπριλια και απριλιο μετα ; Καταντησε καπως κουραστικη ολη αυτη η αναμονη του.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τι ζητας.

 


Εγω πχ δεν ζηταω παραμετροποιηση κλπ του android.

Θελω ομαλοτητα , σταθεροτητα, αξιοπιστια , καλη αυτονομια κλπ

Εδω εχω αρκετα θεματα με ολα αυτα.

Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο τηλεφωνο, αλλα εχει μερικα θεματα που εχω να τα δω χρονια σε κινητο

Κι εχω δοκιμασει πολλες ναυαρχιδες και απο αλλες εταιρειες, huawei, xiaomi κλπ ... εκτος iphone/samsung

 

Τετοια lag.stutters δεν θυμαμαι εδω και χρονια να εχω δει πουθενα.

Η μπαταρια πεφτει σαν τρελλη κι εχω κανει τα παντα για να τη "βοηθησω".

Χανω κλησεις , το vibeation ειναι ανυπαρκτο (χρησιμοποιω πολυ το silent mode λογω δουλειας ) .

Ειναι σα να μην υπαρχει ουτε στο ρολοι ουτε στο κινητο η δονηση.

Sto video/photo ζεστενεται υπερβολικα και τρωει επισης τη μπαταρια παρα πολυ.

 

του δινω απλα χρονο για να δω τις αναβαθμισεις που θα ερθουν ....

 

Με βολευει πολυ το πενακι , γι αυτο το κραταω κυριως και για το μεγαλο ζοομ της καμερας.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ, αν πήρες 1.5χιλ κινητό για το ζουμ, κακώς κατά την γνώμη μου το έκανες, ή βιάστηκες να το αγοράσεις. Έπρεπε να περιμένεις λίγο για reviews. Εφόσον λες πάντα ότι το iphone σε καλύπτει απόλυτα.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, toxotis70 said:

εξαρταται τι ζητας.

 


Εγω πχ δεν ζηταω παραμετροποιηση κλπ του android.

Θελω ομαλοτητα , σταθεροτητα, αξιοπιστια , καλη αυτονομια κλπ

Εδω εχω αρκετα θεματα με ολα αυτα.

Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο τηλεφωνο, αλλα εχει μερικα θεματα που εχω να τα δω χρονια σε κινητο

Κι εχω δοκιμασει πολλες ναυαρχιδες και απο αλλες εταιρειες, huawei, xiaomi κλπ ... εκτος iphone/samsung

 

Τετοια lag.stutters δεν θυμαμαι εδω και χρονια να εχω δει πουθενα.

Η μπαταρια πεφτει σαν τρελλη κι εχω κανει τα παντα για να τη "βοηθησω".

Χανω κλησεις , το vibeation ειναι ανυπαρκτο (χρησιμοποιω πολυ το silent mode λογω δουλειας ) .

Ειναι σα να μην υπαρχει ουτε στο ρολοι ουτε στο κινητο η δονηση.

Sto video/photo ζεστενεται υπερβολικα και τρωει επισης τη μπαταρια παρα πολυ.

 

του δινω απλα χρονο για να δω τις αναβαθμισεις που θα ερθουν ....

 

Με βολευει πολυ το πενακι , γι αυτο το κραταω κυριως και για το μεγαλο ζοομ της καμερας.

 

 

 

Εγώ με όλο το θάρρος θα σου πρότεινα να το "σπρώξεις" όσο είναι καιρός. Καμια αναβάθμιση δε θα κάνει το android ios. Αν είχα δώσει 1500 και έβλεπα απόδοση κινέζικου 5ετιας θα το πούλαγα άμεσα. Επίσης, έχω βάσιμες υποψίες ότι έχεις ελαττωματική συσκευή. Εγώ δεν το έχω νιώσει να ζεσταίνεται υπερβολικά ποτέ, ενώ χωρίς να κάνω κανένα τιπ για να βοηθήσω τη μπαταρία, έχω τέτοιες αυτονομίες:

Screenshot_20220311-202701_Device care.jpg

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρέλαβαν τα buds με την προωθητική ενέργεια, σας ζήτησαν να δείξετε ταυτότητα κατά την παραλαβή; Μου ήρθε το μέλλον από την samsung ότι θα αποσταλούν εντός 20 εργάσιμων ημερών και πως θα απαιτηθεί η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας, όμως θα τα παραλάβει κάποιος άλλος για λογαριασμό μου αφού πλέον βρίσκομαι εξωτερικό. Λέτε να υπάρχει κάποιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρέλαβαν τα buds με την προωθητική ενέργεια, σας ζήτησαν να δείξετε ταυτότητα κατά την παραλαβή; Μου ήρθε το μέλλον από την samsung ότι θα αποσταλούν εντός 20 εργάσιμων ημερών και πως θα απαιτηθεί η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας, όμως θα τα παραλάβει κάποιος άλλος για λογαριασμό μου αφού πλέον βρίσκομαι εξωτερικό. Λέτε να υπάρχει κάποιο προβλημα;
Στείλε στην samsung στο live chat και θα σε καθοδηγήσουν για σιγουριά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ, αν πήρες 1.5χιλ κινητό για το ζουμ, κακώς κατά την γνώμη μου το έκανες, ή βιάστηκες να το αγοράσεις. Έπρεπε να περιμένεις λίγο για reviews. Εφόσον λες πάντα ότι το iphone σε καλύπτει απόλυτα.
Μ αρέσει να δοκιμάζω.....δεν έχω θέμα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, merkon said:

Όσοι παρέλαβαν τα buds με την προωθητική ενέργεια, σας ζήτησαν να δείξετε ταυτότητα κατά την παραλαβή; Μου ήρθε το μέλλον από την samsung ότι θα αποσταλούν εντός 20 εργάσιμων ημερών και πως θα απαιτηθεί η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας, όμως θα τα παραλάβει κάποιος άλλος για λογαριασμό μου αφού πλέον βρίσκομαι εξωτερικό. Λέτε να υπάρχει κάποιο προβλημα;

Ούτε καν. Η γυναίκα μου το παρέλαβε 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, merkon said:

Όσοι παρέλαβαν τα buds με την προωθητική ενέργεια, σας ζήτησαν να δείξετε ταυτότητα κατά την παραλαβή; Μου ήρθε το μέλλον από την samsung ότι θα αποσταλούν εντός 20 εργάσιμων ημερών και πως θα απαιτηθεί η επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας, όμως θα τα παραλάβει κάποιος άλλος για λογαριασμό μου αφού πλέον βρίσκομαι εξωτερικό. Λέτε να υπάρχει κάποιο προβλημα;

Εμένα τα παρέλαβε ο αδερφός μου γιατί έλειπα... πάντως ωραία τα ακουστικά αλλα με δυσκολεύουν στο να παραμείνουν στα αυτιά... κάνω τώρα διάφορες δοκιμές και θα επανέλθω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites







Δεν είναι θέμα μόνο λειτουργικού, είναι θέμα γενικότερης πολιτικής apple , στο καθετί...


Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Ναι γνωστά αυτά, το ίδιο λέμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καμία ωραία μεμβράνη πέρασε κανεις; πήγα σε irepair αλλά έχει πρόβλημα το μηχάνημα που τις κόβει σε 3 μαγαζιά που ρώτησα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, akizaki said:

Καλησπέρα καμία ωραία μεμβράνη πέρασε κανεις; πήγα σε irepair αλλά έχει πρόβλημα το μηχάνημα που τις κόβει σε 3 μαγαζιά που ρώτησα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

από irepair κατάφερα σε 10 λεπτά να τη νκαταστρέψω με το νύχι (μπήκε ένα σκουπιδάκι στη σέλφι κάμερα και πήγα να το βγάλω). καταλαβαίνεις...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έλαβα. Άντε να δούμε τι θα δούμε. 😛

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

από αυτά που έχω διαβάσει είναι στοχευμένο update για το gos. και επ' ουδενί δεν περιμένω να φτιαχτούν όλα τα θέματα με ένα update μισό γκίγκα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dark_Lord said:

από αυτά που έχω διαβάσει είναι στοχευμένο update για το gos. και επ' ουδενί δεν περιμένω να φτιαχτούν όλα τα θέματα με ένα update μισό γκίγκα

Διάβασα στο Reddit από ένα χρήστη ότι του φαίνεται πιο snappy η συσκευή, ωστόσο μπορεί να είναι και placebo.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...