Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

11 minutes ago, costsa41 said:

Τίποτα απολύτως. Απλά τα 512 μόνο μαύρο από την αρχή σχεδόν. Πιστεύω ότι 512 σε άλλο χρώμα δε θα δούμε. Κι εγώ ήθελα άλλο χρώμα για αλλαγή αλλά 11 Φεβρουαρίου μόνο μαύρο είχε για να παραγγείλεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι. Εδώ ετοιμοπαράδοτο σε Burgundy

https://www.i-mob.gr/product/2081/17/samsung-galaxy-s22-ultra-5g-512gb-burgundy?skr_prm=WyIwYTNiNDY2MC1mY2NjLTRjYWEtODFjZC02NWI0Nzg2MDEyMWEiLDE2NDcwMTgyNTA4MzEseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Edited by soch
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 minutes ago, costsa41 said:

Τίποτα απολύτως. Απλά τα 512 μόνο μαύρο από την αρχή σχεδόν. Πιστεύω ότι 512 σε άλλο χρώμα δε θα δούμε. Κι εγώ ήθελα άλλο χρώμα για αλλαγή αλλά 11 Φεβρουαρίου μόνο μαύρο είχε για να παραγγείλεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κι εγώ ήθελα άσπρο 512, όταν πήγα στον Κωτσόβολο να το παραγγείλω μου είπαν ότι τα αλλα χρώματα δεν έχουν καν κωδικό σαν προϊοντα για να τα παραγγείλεις. Επίσης διάβασα στο Reddit ότι ένας τύπος (σε άλλη χώρα προφανώς) έχει το 512 μόνο σε άσπρο. Ούτε λόγος για το 1TB ή τα special colours από Samsung.com.

Εγώ περιμενω από 21/2 μου είπαν για " αρχές με μέσα Μαρτίου"...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, costsa41 said:

Για κάνε ότι το παραγγέλνεις να δούμε αν θα έρθει σε δύο τρεις μέρες. Δεν υπάρχουν στην Ελλάδα εκτός από μαύρα, από την αρχή. Καμία ελληνική αλυσίδα δεν είχε άλλο χρώμα σε 512 από την αρχή. Αν κάποιο σκρουτζομάγαζο έφερε κάποιο ή κάποια από άλλη χώρα παίζει κι αυτό. Ούτε πρόκειται να φέρουν σε άλλο χρώμα. Αν ήταν θα το είχαν για παραγγελία. Εκτός κι αν γίνει κάτι και εισάγουν. Προς το παρόν μόνο μαύρο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καταρχάς το μαγαζί το έχει ετοιμοπαράδοτο, όχι σε 2-3 μέρες.

Κατά δεύτερον τι εννοείς αν ήταν θα το είχαν για παραγγελία; Ήταν διαθέσιμο για παραγγελία στις 21/2 που παρήγγειλα εγώ σε πράσινο. Anyway, θα στείλω mail πότε αναμένεται και βλέπουμε. Το πολύ-πολύ να το γυρίσω σε μαύρο.

Edited by soch
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ αυτό για Ελλάδα δεν λειτουργεί με τίποτα ε;

 

https://www.xda-developers.com/how-to-enable-call-recording-samsung-galaxy-s22/

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikosdoc said:

Θα ήθελα να ρωτήσω από την στιγμή που κάνατε την αίτηση για τα galaxy buds της προσφοράς και ήρθε το αυτοματοποιημένο email πότε είχατε τελική απάντηση;

Στις 8/3 ηρθε η αυτοματοποιημένη απάντηση ότι καταχωρήθηκε η αίτησή μου και ακόμα τελική απάντηση δεν έχω πάρει...

Εγώ έκανα την αιτηση 28/2 και ηρθε το αυτοματοποιημένο εμαιλ οτι καταχωρήθηκε επιτυχώς. Στις 10/3 ήρθε το εμαιλ ότι θα παραλάβω το δώρο εντός 20 εργάσιμων ημερών.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ αυτό για Ελλάδα δεν λειτουργεί με τίποτα ε;
 
https://www.xda-developers.com/how-to-enable-call-recording-samsung-galaxy-s22/
Επίσημα όχι, ανεπίσημα υπάρχει μια διαδικασία που δούλεψε σε προηγούμενα μοντέλα με κάτι που είχα αγοράσει από eBay και το έτρεξα μέσω adb (το έκανα και στο δικό μου S21+) αλλά δεν θυμάμαι πως ακριβώς το είχα κάνει...

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως πετυχαίνετε 5ωρα και 6ωρα sot? Εγω το βγάζω το πρωί απο το φορτιστή, και το βράδυ πριν κοιμηθω ειναι στο 15% με 4 ωρες sot. (Δεδομένα, 5g, gps, bluetooth, αυτόματη φωτεινότητα & ενημερώσεις, κ σε σύνδεση με το galaxy watch3 συνεχώς...)

Σίγουρα παίζει ρολο και η ποιότητα σήματος στο πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία. Σε εμένα οταν βρίσκομαι σε χώρο με καλό σήμα (κίτρινο βελάκι στο screenshot) ο ρυθμός κατανάλωσης είναι μικρός (μικρή κλιση). Σε χώρο με μετριο-κακό η κατανάλωση εκτοξεύεται (κόκκινο βελάκι)

20220312_020513.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως πετυχαίνετε 5ωρα και 6ωρα sot? Εγω το βγάζω το πρωί απο το φορτιστή, και το βράδυ πριν κοιμηθω ειναι στο 15% με 4 ωρες sot. (Δεδομένα, 5g, gps, bluetooth, αυτόματη φωτεινότητα & ενημερώσεις, κ σε σύνδεση με το galaxy watch3 συνεχώς...)
Σίγουρα παίζει ρολο και η ποιότητα σήματος στο πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία. Σε εμένα οταν βρίσκομαι σε χώρο με καλό σήμα (κίτρινο βελάκι στο screenshot) ο ρυθμός κατανάλωσης είναι μικρός (μικρή κλιση). Σε χώρο με μετριο-κακό η κατανάλωση εκτοξεύεται (κόκκινο βελάκι)
20220312_020513.thumb.jpg.920865cf561dd6de690599a00ba6fa34.jpg
Αν πχ βλέπεις youtube/netflix σε wifi θα σου βγάλει κι εσένα τουλάχιστον 8 ώρες sot. Έχει να κάνει με πολλά. Η ουσία είναι να σε φτάνει μέχρι να γυρίσεις σπίτι απο μια γεμάτη μέρα.
Με λίγα λόγια άλλη κατανάλωση ενέργειας θα σου κάνει σε μια ενεργητική μέρα και άλλη κατανάλωση όταν είσαι σπίτι και το πασπατευεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nikosdoc said:

Θα ήθελα να ρωτήσω από την στιγμή που κάνατε την αίτηση για τα galaxy buds της προσφοράς και ήρθε το αυτοματοποιημένο email πότε είχατε τελική απάντηση;

Στις 8/3 ηρθε η αυτοματοποιημένη απάντηση ότι καταχωρήθηκε η αίτησή μου και ακόμα τελική απάντηση δεν έχω πάρει...

Εγώ έκανα την αίτηση στις 2 Μαρτίου και μου ήρθε τώρα η απάντηση (03:21 το βράδυ 😅). 

Το κακό είναι ότι μου είπαν ότι δεν πληρώ τις προϋποθέσεις. Πήρα το κινητό από Γερμανό, με προπαραγγελία από το φυσικό κατάστημα στις 22/02. Πλήρωσα κανονικά εκείνη τη μέρα, αλλά η απόδειξη όταν το πήρα γράφει 1 Μαρτίου. 

Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα με τον Γερμανό και τα Galaxy Buds Pro????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

Τώρα που έχουν κλείσει οι προπαραγγελίες οι παραγγελίες σε πόσες μέρες κινούνται; 

Παράγγειλα το 512 την Πέμπτη 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikosdoc said:

Πως πετυχαίνετε 5ωρα και 6ωρα sot? Εγω το βγάζω το πρωί απο το φορτιστή, και το βράδυ πριν κοιμηθω ειναι στο 15% με 4 ωρες sot. (Δεδομένα, 5g, gps, bluetooth, αυτόματη φωτεινότητα & ενημερώσεις, κ σε σύνδεση με το galaxy watch3 συνεχώς...)

Σίγουρα παίζει ρολο και η ποιότητα σήματος στο πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία. Σε εμένα οταν βρίσκομαι σε χώρο με καλό σήμα (κίτρινο βελάκι στο screenshot) ο ρυθμός κατανάλωσης είναι μικρός (μικρή κλιση). Σε χώρο με μετριο-κακό η κατανάλωση εκτοξεύεται (κόκκινο βελάκι)

20220312_020513.jpg

Φίλε μου αν το λιώνεις το κινητό σίγουρα δε θα βγάλεις τόση αυτονομία. Πχ GPS και 5g τρώνε πάρα πολύ.  Τα έχεις ανοιχτά γιατί τα δουλεύεις ή απλά είναι ανοιχτά ? 

Προσωπικά βγάζω 6 ώρες τη μέρα ή 5 ώρες στο 2ημερο αλλά gps αν δεν θέλω πλοήγηση δεν έχω ανοιχτό και δεν έχω δώσει άδεια σε εφαρμογές όπως η Google ή το fb να έχουν πρόσβαση μόνιμα, μόνο αν θέλω να κάνω χρήση. 

Επίσης 5g σήμα από την στιγμή που δεν έχω το έχω κλειστό, τρώει πολύ στην αναμονή, και προσωπικά έχω και την οθόνη  στα 60fps αφού τα 120 εμένα δε μου λένε κάτι, οκ τσουλαει πιο ωραία ο κατάλογος αλλά στην πράξη, σε scroll πχ κειμένου κατά τη διάρκεια browsing, πιο πολύ κομπλαρει από κακό ίντερνετ οπότε άχρηστο το 120αρι.... 

Παρόλα αυτά με 120 μες τη μέρα αν το λιώσω βγάζει αρκετές ώρες 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2022 at 9:49 ΜΜ, challenge143 said:

Λοιπόν αυτήν την θήκη την έχω στο s21u k στο A52s κ απλά είναι τέλεια με καλή προστασία στις κάμερες αλλά και στην συσκευή κ έχει τρομερό grip. Αλλά να ξέρεις ότι δίνει λίγο όγκο στην συσκευή όχι στις κάμερες. 

Ανέπαφες πληρωμές και ασύρματη φόρτιση δουλεύουν καλά; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αίτηση στις 2 Μαρτίου και μου ήρθε τώρα η απάντηση (03:21 το βράδυ ). 
Το κακό είναι ότι μου είπαν ότι δεν πληρώ τις προϋποθέσεις. Πήρα το κινητό από Γερμανό, με προπαραγγελία από το φυσικό κατάστημα στις 22/02. Πλήρωσα κανονικά εκείνη τη μέρα, αλλά η απόδειξη όταν το πήρα γράφει 1 Μαρτίου. 
Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα με τον Γερμανό και τα Galaxy Buds Pro????
Εφοσον πληρωσες στις 22/2 πρεπει να σου βγαλουν παραστατικο πληρωμης ....
Ζητησε το και πες τους και για το θεμα για να σου βγαλουν σωστα το παραστατικο....δικο τους λαθος ειναι...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, steve_tash said:

Εγώ έκανα την αίτηση στις 2 Μαρτίου και μου ήρθε τώρα η απάντηση (03:21 το βράδυ 😅). 

Το κακό είναι ότι μου είπαν ότι δεν πληρώ τις προϋποθέσεις. Πήρα το κινητό από Γερμανό, με προπαραγγελία από το φυσικό κατάστημα στις 22/02. Πλήρωσα κανονικά εκείνη τη μέρα, αλλά η απόδειξη όταν το πήρα γράφει 1 Μαρτίου. 

Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα με τον Γερμανό και τα Galaxy Buds Pro????

Τους έβαλες μαζί και την απόδειξη όταν πλήρωσες στις 22/2 ώστε να φαίνεται ότι είναι προπαραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Με το GOS έχει γίνει ψιλοχαμούλης...

https://www.sammobile.com/news/ftc-to-look-over-samsung-game-optimization-service-scandal/amp/

https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-s22-game-performance-update-battery-life_id138946



Αν καταλαβαίνω καλά, είτε θα έχεις GOS on (που δεν αφορά μόνο παιχνίδια, αλλά και να αφορούσε πάλι θέμα θα υπήρχε) οπότε η απόδοση είναι σημαντικά μικρότερη των δυνατοτήτων του SOC είτε θα το έχεις off (μετά το update) με συνέπεια καλύτερη απόδοση (για λίγο) αλλά σύντομα υπερθέρμανση, throttling κτλ.


Link to comment
Share on other sites

Η samsung πρέπει να επενδυσει στους επεξεργαστές της, όπως έκανε η apple, είναι πολύ πίσω σε αυτονομία, καταναώση και επιδόσεις.

Τ

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η samsung πρέπει να επενδυσει στους επεξεργαστές της, όπως έκανε η apple, είναι πολύ πίσω σε αυτονομία, καταναώση και επιδόσεις.

Τ

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Συμφωνώ απόλυτα , ένας κύριος λόγος αποκτησης/κτήσης iPhone πλέον είναι ότι υποψήφιοι αγοραστές/κάτοχοι ξέρουν ότι το κινητό του θα αποδίδει 100% όπως πρέπει και όπως αρμόζει σε μια ναυαρχίδα έστω και με πετσοκομμενα χαρακτηριστικά . Μια ναυαρχίδα των 1000+ ευρώ εννοείται ότι πρέπει να έχει λυμένα τα περί chips,μνημών κτλ. Θεωρώ τα τηλέφωνα της samsung, σαφώς ανώτερα της apple σαν συσκευές και software πλέον (αυτό προσωπική άποψη βέβαια, μην πέσουν να με φανε) . Το κακό είναι ότι δεν είναι θέμα software , αλλά λιθογραφίας των chips και όπου εμπλέκονται τα εργοστάσια της samsung τα πράγματα πάνε κατά διαόλου, ενώ οποίος εμπιστεύεται την TSCM τα πάει μια χαρά. Χρειάζονται γενεές αποφάσεις στο εσωτερικό της samsung που δεν ξέρω αν είναι διατεθειμένοι να τις πάρουν, καθώς μην ξεχνάμε ότι η samsung τα μεγαλύτερα έσοδα τα έχει από τις πωλήσεις των εξαρτημάτων πάρα από τις πωλήσεις των δικών της συσκευών*. Αν εκμηδενίσει τον ανταγωνισμό, σε ποιον θα πουλάει τελικά? Κατά την προσωπική μου άποψη έχει διαλέξει το μονοπάτι της , and it is what it is. Δυστυχώς εκμηδενιστηκε και Huawei (που δεν την αναφέρω σαν σοβαρό αντίπαλο η ότι θα πηγαίναμε εκεί, εγώ προσωπικά με την καμία) αλλά μην ξεχνάμε ποιες χρονιές η sasmung παρουσίασε τις καλύτερες συσκευές της, όταν ένιωθε τον ανταγωνισμό. Εν κατακλείδι, προσωπικά με έχει ξενερώσει η κατάσταση με την samsung αλλά δυστυχώς δεν αντέχω το ios/apple ,όσο και αν το έχω παλέψει.

* Έχει ξεκινήσει μια εσωτερική φαγούρα μέσα στη samsung, τα μέσα την παρουσιάζουν ότι οφείλεται στο GOSgate, αλλά η πραγματικότητα είναι οι μειωμένες πωλήσεις isocell αισθητήρων.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, bromonano2 said:

Συμφωνώ απόλυτα , ένας κύριος λόγος αποκτησης/κτήσης iPhone πλέον είναι ότι υποψήφιοι αγοραστές/κάτοχοι ξέρουν ότι το κινητό του θα αποδίδει 100% όπως πρέπει και όπως αρμόζει σε μια ναυαρχίδα έστω και με πετσοκομμενα χαρακτηριστικά . Μια ναυαρχίδα των 1000+ ευρώ εννοείται ότι πρέπει να έχει λυμένα τα περί chips,μνημών κτλ. Θεωρώ τα τηλέφωνα της samsung, σαφώς ανώτερα της apple σαν συσκευές και software πλέον (αυτό προσωπική άποψη βέβαια, μην πέσουν να με φανε) . Το κακό είναι ότι δεν είναι θέμα software , αλλά λιθογραφίας των chips και όπου εμπλέκονται τα εργοστάσια της samsung τα πράγματα πάνε κατά διαόλου, ενώ οποίος εμπιστεύεται την TSCM τα πάει μια χαρά. Χρειάζονται γενεές αποφάσεις στο εσωτερικό της samsung που δεν ξέρω αν είναι διατεθειμένοι να τις πάρουν, καθώς μην ξεχνάμε ότι η samsung τα μεγαλύτερα έσοδα τα έχει από τις πωλήσεις των εξαρτημάτων πάρα από τις πωλήσεις των δικών της συσκευών*. Αν εκμηδενίσει τον ανταγωνισμό, σε ποιον θα πουλάει τελικά? Κατά την προσωπική μου άποψη έχει διαλέξει το μονοπάτι της , and it is what it is. Δυστυχώς εκμηδενιστηκε και Huawei (που δεν την αναφέρω σαν σοβαρό αντίπαλο η ότι θα πηγαίναμε εκεί, εγώ προσωπικά με την καμία) αλλά μην ξεχνάμε ποιες χρονιές η sasmung παρουσίασε τις καλύτερες συσκευές της, όταν ένιωθε τον ανταγωνισμό. Εν κατακλείδι, προσωπικά με έχει ξενερώσει η κατάσταση με την samsung αλλά δυστυχώς δεν αντέχω το ios/apple ,όσο και αν το έχω παλέψει.

* Έχει ξεκινήσει μια εσωτερική φαγούρα μέσα στη samsung, τα μέσα την παρουσιάζουν ότι οφείλεται στο GOSgate, αλλά η πραγματικότητα είναι οι μειωμένες πωλήσεις isocell αισθητήρων.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Πολύ σωστές και ακριβείς παρατηρήσεις. Βέβαια υπάρχουν θέματα ακόμη και της apple σε διάφορα παιχνίδια (πχ στο genshin impact με απίστευτα frame drops) ενώ μπορώ να σε βεβαιώσω ότι ακόμη και σήμερα, ενώ τα 6gb αρκούνε στο ios, όταν ανοίγεις την κάμερα και ειδικά το βίντεο, σκοτώνει σχεδόν όλες τις εφαρμογές στο παρασκήνιο. Προσωπικά έχω δει πολύ καλή θερμική απόδοση στο s22u. Τα benchmarks δεν με πολυαγγίζουν γιατί το πίξελ με μισά σκορ είναι head to head με το 13 pro max, το οποίο νικά για λίγα δευτερόλεπτα λόγω του video edit.. Από φέτος που η samsung εγγυάται 5 χρόνια υποστήριξη, αλλάζιυν πολύ τα πράγματα, ειδικα στην Ελλάδα που το galaxy έχει 250 ευρώ πιο κάτω από το αντίστοιχο pro max, ενώ παίζουν κουπόνια, προσφορές κλπ που αυξάνουν τη διαφορά πιο πολύ

 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα , ένας κύριος λόγος αποκτησης/κτήσης iPhone πλέον είναι ότι υποψήφιοι αγοραστές/κάτοχοι ξέρουν ότι το κινητό του θα αποδίδει 100% όπως πρέπει και όπως αρμόζει σε μια ναυαρχίδα έστω και με πετσοκομμενα χαρακτηριστικά . Μια ναυαρχίδα των 1000+ ευρώ εννοείται ότι πρέπει να έχει λυμένα τα περί chips,μνημών κτλ. Θεωρώ τα τηλέφωνα της samsung, σαφώς ανώτερα της apple σαν συσκευές και software πλέον (αυτό προσωπική άποψη βέβαια, μην πέσουν να με φανε) . Το κακό είναι ότι δεν είναι θέμα software , αλλά λιθογραφίας των chips και όπου εμπλέκονται τα εργοστάσια της samsung τα πράγματα πάνε κατά διαόλου, ενώ οποίος εμπιστεύεται την TSCM τα πάει μια χαρά. Χρειάζονται γενεές αποφάσεις στο εσωτερικό της samsung που δεν ξέρω αν είναι διατεθειμένοι να τις πάρουν, καθώς μην ξεχνάμε ότι η samsung τα μεγαλύτερα έσοδα τα έχει από τις πωλήσεις των εξαρτημάτων πάρα από τις πωλήσεις των δικών της συσκευών*. Αν εκμηδενίσει τον ανταγωνισμό, σε ποιον θα πουλάει τελικά? Κατά την προσωπική μου άποψη έχει διαλέξει το μονοπάτι της , and it is what it is. Δυστυχώς εκμηδενιστηκε και Huawei (που δεν την αναφέρω σαν σοβαρό αντίπαλο η ότι θα πηγαίναμε εκεί, εγώ προσωπικά με την καμία) αλλά μην ξεχνάμε ποιες χρονιές η sasmung παρουσίασε τις καλύτερες συσκευές της, όταν ένιωθε τον ανταγωνισμό. Εν κατακλείδι, προσωπικά με έχει ξενερώσει η κατάσταση με την samsung αλλά δυστυχώς δεν αντέχω το ios/apple ,όσο και αν το έχω παλέψει.

* Έχει ξεκινήσει μια εσωτερική φαγούρα μέσα στη samsung, τα μέσα την παρουσιάζουν ότι οφείλεται στο GOSgate, αλλά η πραγματικότητα είναι οι μειωμένες πωλήσεις isocell αισθητήρων.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Όπως τα λες. Λίγο πιο ελεύθερο λειτουργικό να είχε η Apple θα είχα κάνει τη στροφή. Αλλά προς το παρόν προτιμώ Android.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η σύγκριση με apple είναι άκυρη, ναι μεν έχει δυνατό επεξεργαστή και φαίνεται στο video editing αλλά μιλάμε για άλλες καταστάσεις. Το λογισμικό της apple είναι τέρμα γυμνό και απλό, δεν έχεις καμιά επιλογή για παραμετροποιηση.  Λογικό είναι να απαιτεί λιγότερους πόρους και γενικά να έχει καλύτερη απόδοση σε μπαταρία. Ας έκανε ότι κάνει το android και ειδικά της Samsung που είναι πλήρες και θα βλέπαμε αν είχε την ίδια αυτονομία. Εξάλλου η μπαταρία του κινητού είναι πραγματικά μεγάλη, τώρα το μα συζητάμε αν βγάζει τη μέρα, σημαίνει ότι για να είναι πρόβλημα κάποιος το έχει 6 ώρες στο χέρι σε χρήση και δεν χει πρόσβαση σε ρεύμα όλη μέρα να ρίξει μια φόρτιση. Αντικειμενικα όλοι μας μπορούμε να κάνουμε μια ενδιάμεση εκτός αν η δουλειά μας είναι rafting instructorξέρω γω και είστε σε κάνα ποταμό όλη μέρα.  

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γνωριζει καποιος αν υπαρχει εκδοση csc που πωλειται ελλαδα (eur, cos, vodafone κλπ) που να διαθετει το ενσωματωμένο caller id and spam protection 

της samsung?

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την αίτηση στις 2 Μαρτίου για τα galaxy buds pro, σήμερα μου έστειλαν το email πως σε 20 εργάσιμες θα τα παραλάβω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, costsa41 said:

Για κάνε ότι το παραγγέλνεις να δούμε αν θα έρθει σε δύο τρεις μέρες. Δεν υπάρχουν στην Ελλάδα εκτός από μαύρα, από την αρχή. Καμία ελληνική αλυσίδα δεν είχε άλλο χρώμα σε 512 από την αρχή. Αν κάποιο σκρουτζομάγαζο έφερε κάποιο ή κάποια από άλλη χώρα παίζει κι αυτό. Ούτε πρόκειται να φέρουν σε άλλο χρώμα. Αν ήταν θα το είχαν για παραγγελία. Εκτός κι αν γίνει κάτι και εισάγουν. Προς το παρόν μόνο μαύρο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα.Στο συγκεκριμένο κατάστημα iMob υπάρχει ετοιμοπαράδοτο το S22 Ultra 512Gb ROM & 12Gb RAM Burgundy το οποίο και αγόρασα εχθές με παραγγελία από 14/02/2022.Τώρα για το πόσα κομμάτια έχουν φέρει αυτό φυσικά δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...