Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Με τα βηματα που ανεβασα παραπανω....

Πραγματικα σχεδον "παγωσαν" τα google services.....
495fda7b95698d9aa7acfde79f870941.jpg2a9d82b6332bbbdd8505df537ba0cbbe.jpg
Ψάχνω τα βήματα και δεν τα βρίσκω!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ, πάω να το δοκιμάσω, ήδη έχω ενεργοποιήσει και σχετικό routine, νόμιζα κάπου ήταν γραμμένα ως βήματα

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη μέρα νομίζω ότι η μπαταρία του δείχνει τα δόντια του...μου έκοψε την μπάρα αυτόματα στο screenshot, απέμενε 9% μπαταρία. Μόνο με wifi ολη μέρα και περίπου 40 λεπτά ομιλία με το τραγικό σήμα που έχω εδώ. 1e0eb79b9d372693bf858d2bffe4d3a8.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πάω να το δοκιμάσω, ήδη έχω ενεργοποιήσει και σχετικό routine, νόμιζα κάπου ήταν γραμμένα ως βήματα

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

ποια ρουτινα φιλε μου?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

ποια ρουτινα φιλε μου?
Κάπου διάβασα εδώ (και στα σχόλια στο εν λόγω βίντεο μάλλον από τον ίδιο χρήστη) για την ενεργοποίηση του αυτόματου συγχρονισμού μόνο κατά την φόρτιση και απενεργοποίηση του μετά, πως και αυτό βοηθάει αισθητά.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περασα αυτή την μεβρανη ,τρομερή υφή ,το δαχτυλικο αποτύπωμα δουλεύει αστραπιαία, την συνιστώ ανεπιφύλακτα 

20220310_000320.jpg

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Από προχθές που έκανα κάποια βήματα απο το βίντεο βλέπω οτι η κατανάλωση στα google play services έχει αυξηθεί.. βέβαια δεν εχω κάνει wipe cache απο recovery(θέλει καλώδιο νομίζω)..

Σημερινή μπαταρία με 7,6 τα google play services..

Screenshot_20220310-002220_Device care.jpg

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2022 at 7:09 ΜΜ, eddiedimitris said:

1)Χθες μου εκανε κατι κόλπα το gps με το Google maps μια με εντόπιζε και μια οχι...Μετα απο επανεκκινηση έφτιαξε.Σας το εχει κανει?

 

2)Σημερα πρωτη φορα μου εβγαλε μονο του οτι καποιες εφαρμογες το καθυστερούν και θα πρεπει να γινει επανεκκινηση...σας το εχει κανει αυτο?

 

3)Οσον αφορα την προστασία οθονης η κορυφή απο καθε αποψη ειναι η Dome.Για μενα ομως εχει ενα μεγαλο αρνητικο.Δεν πιανει καλα το αποτυπωμα οτι και να εκανα...,Ετσι την πέταξα και εβαλα τη Neoflex της Spigen.Μου ειναι πιο ευχάριστη γιατι πιανει καλα το αποτυπωμα αν και υστερει εστω και λιγο στα υπολοιπα.

Σχετικά με το 3) φίλε μου, σε το υστερεί η Neoflex Spigen? Μπορείς σε παρακαλώ να το αναλύσεις λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που παρακολούθησα το βίντεο έχω να πω ότι έτσι ήταν το τηλέφωνο από την αρχή στις ρυθμίσεις του και από ότι είδα δε χρειάζεται να κάνω κάτι. Εκτός κι αν κάτι μου έχει διαφύγει. Βέβαια πάνω από 3,5 δεν έχω δει τα google services. Τι ακριβώς κάνατε από όλα αυτά που δείχνει το βίντεο;
τα περισσοτερα που αφορουν τον google λογαριασμο...
παντως για τα gservices παιζει ρολο και ποσες εφαρμογες της google συγχρονιζουν απο πισω...

εγω πχ εχω σημειώσεις ημερολογιο φωτογραφιες

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές που έκανα κάποια βήματα απο το βίντεο βλέπω οτι η κατανάλωση στα google play services έχει αυξηθεί.. βέβαια δεν εχω κάνει wipe cache απο recovery(θέλει καλώδιο νομίζω)..
Σημερινή μπαταρία με 7,6 τα google play services..
2041925475_Screenshot_20220310-002220_Devicecare.thumb.jpg.42916df1b7b3825c07f95648957f2ac2.jpg
κανε και wipe cache και recovery ...καλο ειναι...
αν μπορεις κανε σχεδον ολα τα βηματα (ειδικα τα δυο τελευταια) και φορτισε 100%.
παντως εγω την μπαταρια σου δεν την βλεπω κακη με SOT 7 ωρες σε 16 ωρες....

εγω σε 14 ωρες περιπου με Full αναλυση, AOD μονιμα , 120hz , συγχρονισμους on , watch 4 συνεχεια 80% wifi Data 20% 4G , γυρω στην μιση ωρα στο αυτοκινητο (android auto και streaming) ειμαι γυρω στις 5 με 5,5 ωρες SOT...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τείνω στο να συμφωνήσω με όσους λένε ότι έχουν χειρότερο σήμα στο τηλέφωνο σε σχέση με προηγούμενες συσκευές. 

Η προσωπική μου εμπειρία είναι ότι το σήμα είναι 1-2 γραμμές λιγότερο σε σχέση με το S9 που είχα πριν και οτι αυτό όντως επιδρά και στην ποιότητα επικοινωνίας, με διακοπές, πτώση γραμμής κλπ...

Θα το δοκιμάσω μερικές μέρες ακόμα για να καταλήξω αλλά κρίμα γιατί ένα τόσο εξοπλισμένο τηλέφωνο δεν πληροί την πρωταρχική του υποχρεωση... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά μεσα στο σπίτι είχα 2 κουτάκια σήμα με το S20 Ultra , 2 έχω και τώρα με το S22. Καμία διακοπή σε καμία κλήση μέχρι στιγμής.
Οπότε τουλάχιστον η δική μου συσκευή πληρεί την πρωταρχική της υποχρέωση στα μέρη που κινούμαι μεχρι στιγμής.















Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, geotrvs said:

Για πρώτη μέρα νομίζω ότι η μπαταρία του δείχνει τα δόντια του...μου έκοψε την μπάρα αυτόματα στο screenshot, απέμενε 9% μπαταρία. Μόνο με wifi ολη μέρα και περίπου 40 λεπτά ομιλία με το τραγικό σήμα που έχω εδώ. 1e0eb79b9d372693bf858d2bffe4d3a8.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν μπορεί να μετρηθεί έτσι φιλε μου... Δυστυχως οχι..  Στην καραντινα περσυ,  το S20 Fe  μονο Wifi κ με βασικές ρυθμισεις εβγαζε 12.30 ώρες Sot. Φυσικα κ δεν είναι ενδεικτικό παραδειγμα... γιατι στον κοσμο έξω με Data, Bluetooth Ρολοι και νορμαο χρηση βγάζει 7 - 7.30 ωρες Sot.

 Βγες εξω, μετακινήσου,  βαλε 5-6 ωρες data,  ΔΟΥΛΕΨΕ το τηλέφωνο και ύστερα μπορεις να κρινεις... ετσι, σιγουρα δεν γινεται.... 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μετρηθεί έτσι φιλε μου... Δυστυχως οχι..  Στην καραντινα περσυ,  το S20 Fe  μονο Wifi κ με βασικές ρυθμισεις εβγαζε 12.30 ώρες Sot. Φυσικα κ δεν είναι ενδεικτικό παραδειγμα... γιατι στον κοσμο έξω με Data, Bluetooth Ρολοι και νορμαο χρηση βγάζει 7 - 7.30 ωρες Sot.
 Βγες εξω, μετακινήσου,  βαλε 5-6 ωρες data,  ΔΟΥΛΕΨΕ το τηλέφωνο και ύστερα μπορεις να κρινεις... ετσι, σιγουρα δεν γινεται.... 
Επειδή είμαι εντός όσες μέρες το έχω στην κατοχή μου ανέφερα με την ίδια χρήση τι μπαταρία είχα εχθές.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα Mediamarkt έβαλε το 12/256 green που περιμένω τόσο καιρό,  άμεσα διαθέσιμο για αποστολή με παράδοση Παρασκευή 11/03 - Τρίτη 15/03! Και δωροεπιταγή 180€ για μελλοντική αγορά!! Έκανα παραγγελία και περιμένω να δω... από τα Public ούτε φωνή ούτε ακρόαση με την προπαραγγελία...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς εμπειρία από τέτοια θήκη; 

https://plusmobi.net/index.php?route=product/product&path=59_66_1093_1096&product_id=12394

Με ενδιαφέρει αν συνεργάζεται σωστά με τζαμάκι καινα μην δίνει πολύ όγκο πισω

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Strofigkas said:

Παιδιά έχει κανείς εμπειρία από τέτοια θήκη; 

https://plusmobi.net/index.php?route=product/product&path=59_66_1093_1096&product_id=12394

Με ενδιαφέρει αν συνεργάζεται σωστά με τζαμάκι καινα μην δίνει πολύ όγκο πισω

Spigen Neo Flex AFL04137 Samsung Galaxy S22 ULTRA ( 2 τεμάχια )Πηρα αυτες τις μεμβρανες ειδα στο you tube πως μπαινουν καθησε αψογα και το δαχτυλικο χωρις προβλημα. Απο θηκη πηρα subcase unicorn beetle pro 360....Εξαιρετικη κ αυτη

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, iliu_n said:

Spigen Neo Flex AFL04137 Samsung Galaxy S22 ULTRA ( 2 τεμάχια )Πηρα αυτες τις μεμβρανες ειδα στο you tube πως μπαινουν καθησε αψογα και το δαχτυλικο χωρις προβλημα. Απο θηκη πηρα subcase unicorn beetle pro 360....Εξαιρετικη κ αυτη

Γιατί φωνάζεις;🤔

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, costsa41 said:

Τι έγινε με τα τηλέφωνα;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα επέστρεψα και τα δύο. Το ένα το ξαναέστησα από την αρχή χωρίς restore με ελάχιστες εφαρμογές. Είχα το ίδιο πρόβλημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Πραγματικά λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου! Έτυχε δυστυχώς σε σένα και εις διπλούν. Θα το πάρεις πάλι ή θα πας σε άλλο;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αμετανόητος! Θα πάρω τα ίδια. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Strofigkas said:

Παιδιά έχει κανείς εμπειρία από τέτοια θήκη; 

https://plusmobi.net/index.php?route=product/product&path=59_66_1093_1096&product_id=12394

Με ενδιαφέρει αν συνεργάζεται σωστά με τζαμάκι καινα μην δίνει πολύ όγκο πισω

Λοιπόν αυτήν την θήκη την έχω στο s21u k στο A52s κ απλά είναι τέλεια με καλή προστασία στις κάμερες αλλά και στην συσκευή κ έχει τρομερό grip. Αλλά να ξέρεις ότι δίνει λίγο όγκο στην συσκευή όχι στις κάμερες. 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι η μπαταρία του κινητού είναι εξαιρετική για τα δικα μου δεδομένα και την δική μου χρήση...το τελευταίο κινητό που μου έβγαζε άνετα μέρα ήταν το oneplus 5t...τα τελευταία μου κινητά ηταν iphone x,s9+, s20+ και ήθελαν φόρτιση κατα τς 8 το απόγευμα... σήμερα έκανα wipe cache και επεσε το google play services..

Screenshot_20220311-000521_Device care.jpg

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...