Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Πήγα από smartec σήμερα. Στο διαγνωστικό το τηλ ήταν καθαρό. Τους εξήγησα τα περί glitch και μου είπαν ότι έχει σταλεί σύσταση από τη samsung ότι είναι θέμα software και θα επιδιορθωθεί με update. Θεωρώ απίθανο να αντικαταστήσουν συσκευές για το θέμα αυτό σε όσους δεν είναι εντός των πρώτων ημερών

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

24 minutes ago, geotrvs said:

Πάρε την spigen neoflex. 22d9fbca766635fb4f6c2e73d8a22e9c.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλύπτει τα άκρα - edges της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, costsa41 said:

Πραγματικά η δόνηση είναι για τα πανηγύρια. Δεν το είχα παρατηρήσει επειδή έχω το ρολόι και aod notify. Ευτυχώς που έχει την επιλογή για τις κλήσεις και σώζει κάπως την κατάσταση. Σήμερα κολλημένο στο 5g εκεί που το 21 το έχανε για λίγο. Η δε μπαταρία βράχος.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η δόνηση είναι "κακή" επειδή άλλαξαν τη φορά του vibration motor από πάνω κάτω σε δεξιά αριστερά για να μην "τρίζει". Δεν έχω ακόμα το δικό μου οπότε μπορείς να μου πεις αν, εκτός από την πλευρά ειδοποιήσεων, στο χέρι πχ όταν γράφεις, είναι καλή η αίσθηση; Στα iPhones είναι κορυφή, συγκρίνεται καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasosvasedis said:

Καλύπτει τα άκρα - edges της συσκευής;

Χωρίς να την έχω, επειδή είναι ζελατίνα και όχι tempered glass, μπορώ να σου πω ότι η υφή θα είναι χειρότερη προφανώς και το s-pen έχει λίγο αντίσταση, δεν γλιστράει τόσο καλά. Την είδα σε βίντεο, φαίνεται να πηγαίνει στις άκρες καλύτερα από την Whitestone αλλά κολλάει με ένα υγρό, οι άκρες ενδέχεται να σηκωθούν με τον καίρο. Είναι φτηνή και σου δίνει 2 στο πακέτο, θα την δοκίμαζα στη θέση σου, έστω προσωρινά 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dante897 said:

Χωρίς να την έχω, επειδή είναι ζελατίνα και όχι tempered glass, μπορώ να σου πω ότι η υφή θα είναι χειρότερη προφανώς και το s-pen έχει λίγο αντίσταση, δεν γλιστράει τόσο καλά. Την είδα σε βίντεο, φαίνεται να πηγαίνει στις άκρες καλύτερα από την Whitestone αλλά κολλάει με ένα υγρό, οι άκρες ενδέχεται να σηκωθούν με τον καίρο. Είναι φτηνή και σου δίνει 2 στο πακέτο, θα την δοκίμαζα στη θέση σου, έστω προσωρινά 

Εγώ θα πάω από το Mozik στον Κορυδαλλό να μου βάλουν δική τους μεμβράνη (10ε) γιατί μόλις έβγαλα από το παντελόνι το κινητό και η προεγκατεστημένη ζελατίνα σχεδόν βγήκε και γέμισε σκόνη 😞

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι μου κάνει πιο μεγάλη εντύπωση; Ότι χάνω μπαταρία τρελή όσο η οθόνη είναι αναμμένη, το standby μου είναι αρκετά καλό. Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά; Θα σκάσω. Σκεφτείτε ότι η χρήση μου είναι έτσι :
26860222_Screenshot_20220308-164901_Devicecare.thumb.jpg.7ef9b1dbda0eacbdf88b777accbe2c32.jpg
Απο περιεργεια ακριβεια τοποθεσιας google το εχεις ανοικτο?

Εφαρμογες που δεν πολυχρησιμοποιεις τις εχεις βαλει σε αδρανεια και πληρη αδρανεια...?

Αυτα ειναι καποια tips για εξοικονομηση μπαταριας ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anergos13 said:

Απο περιεργεια ακριβεια τοποθεσιας google το εχεις ανοικτο?

Εφαρμογες που δεν πολυχρησιμοποιεις τις εχεις βαλει σε αδρανεια και πληρη αδρανεια...?

Ναι την ακρίβεια την έχω ανοιχτή. Λες να την απενεργοποιήσω; Θα παίξει ρόλο;

Είχα και άλλες εφαρμογές σε αδράνεια και πλήρη αδράνεια, τις έβγαλα όλες και έβαλα μόνο το Winbank σε πλήρη αδράνεια από χθες το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

1)Χθες μου εκανε κατι κόλπα το gps με το Google maps μια με εντόπιζε και μια οχι...Μετα απο επανεκκινηση έφτιαξε.Σας το εχει κανει?

 

2)Σημερα πρωτη φορα μου εβγαλε μονο του οτι καποιες εφαρμογες το καθυστερούν και θα πρεπει να γινει επανεκκινηση...σας το εχει κανει αυτο?

 

3)Οσον αφορα την προστασία οθονης η κορυφή απο καθε αποψη ειναι η Dome.Για μενα ομως εχει ενα μεγαλο αρνητικο.Δεν πιανει καλα το αποτυπωμα οτι και να εκανα...,Ετσι την πέταξα και εβαλα τη Neoflex της Spigen.Μου ειναι πιο ευχάριστη γιατι πιανει καλα το αποτυπωμα αν και υστερει εστω και λιγο στα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Ξέρετε τι μου κάνει πιο μεγάλη εντύπωση; Ότι χάνω μπαταρία τρελή όσο η οθόνη είναι αναμμένη, το standby μου είναι αρκετά καλό. Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά; Θα σκάσω. Σκεφτείτε ότι η χρήση μου είναι έτσι :

Screenshot_20220308-164901_Device care.jpg

Δεν θεωρώ ότι έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία σου , έχεις 16 ώρες χρήση και είσαι στο 62% , πράγμα που σημαίνει ότι βγάζεις σχεδον 2 μέρες. Τα SOT τον 5.30 + ωρών είναι σίγουρος ότι μπορείς να το πετύχεις και εσύ , αν δουλεύεις πιο εντατικά το κινητό σου.Αν δεις τα στατιστικά αυτά συνήθως έχουν κάτω από 20% μπαταρία με 10 με 15 ώρες ενώ εσύ είσαι με 16 ώρες στο 62%.

Κάνετε απλά διαφορετική χρήση στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ακρίβεια την έχω ανοιχτή. Λες να την απενεργοποιήσω; Θα παίξει ρόλο;
Είχα και άλλες εφαρμογές σε αδράνεια και πλήρη αδράνεια, τις έβγαλα όλες και έβαλα μόνο το Winbank σε πλήρη αδράνεια από χθες το βράδυ.
Εννοειται πως τρωει μπαταρια να την απενεργοποιησεις οπως και να βαλεις σε πληρη αδρανεια εφαρμογες που δεν σε ενδιαφέρει να λαμβανεις ειδοποιήσεις...
Επισης τα δικαιωματα τοποθεσιας στις απαραίτητες μονο εφαρμογες ...

Για να δεις αν καποια εφαρμογη δουλευει στο παρασκηνιο

Βαλε αυτη την εφαρμογη

https://www.apkmirror.com/apk/vibhinna-apps/cpu-spy-reloaded/cpu-spy-reloaded-2-31-release/cpu-spy-2-31-android-apk-download/

Και ασε το τηλεφωνο αρκετες ωρες χωρις να το χρησιμοποιήσεις για να δουμε αν πραγματι κατι δουλευει ...

Αν για παραδειγμα η Αδρανεια ειναι πολυ μικρη σημαινει οτι καποια εφαρμογη δουλευει στο παρασκηνιο
...
15d3afd4135c2990495ec6fac18dd53a.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Δεν έχουν δική τους μεμβράνη. Απλά είναι προστατευτικό για το τηλέφωνο σαν ....περιτύλιγμα . Θα πρέπει να βγει από την αρχή που το παίρνεις. Μην πας πουθενά γιατί δε θα ξέρεις τι ποιότητα ζελατίνα θ σου βάλουν. Απλά πάρε απο amazon αυτή που έχουμε κάποιοι από εμάς , IMBZBK και είσαι μια χαρά. Μπαίνει πολύ εύκολα και έχει και βίντεο να δεις πώς θα την περάσεις.

Η ζελατίνα είναι μια χαρά με την κύλιση στο πενάκι , σε αντίθεση με το γυαλί που θα χάσεις το δαχτυλικό. Οι καλές δεν παθαίνουν τίποτα για χρόνια, εξαρτάται τη χρήση. Και όχι ζελατίνες με υγρά, δεν υπάρχει λόγος.

Στο screen που ανέβασες μια χαρά φαίνονται όλα και η θέση καταναλώνει αλλά όχι τόσο όσο μας δίνεις να καταλάβουμε. Κάτι τρέχει πίσω ,κάποια εφαρμογή παράξενη που έχεις βάλει ή κάποια άλλη που έχει κολλήσει. Ξυπνάει με το άναμμα της οθόνης σου. Είναι πραγματικά πολύ  μικρό το sot της μπαταρίας σου. Κανονικά είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα ακόμα και με 5g. 

Ρε συ φίλε δεν έχω κάποια τρελή εφαρμογή. Φοβάμαι μην είναι κάποια ρύθμιση της Google που ενυπάρχει μέσα στο λογαριασμό μου. Διότι σε κάθε κινητό ναυαρχίδα που είχα έως τώρα συμβαίνει το ίδιο. Πώς μπορώ να το τσεκάρω;

1 ώρα πριν, anergos13 said:

Εννοειται πως τρωει μπαταρια να την απενεργοποιησεις οπως και να βαλεις σε πληρη αδρανεια εφαρμογες που δεν σε ενδιαφέρει να λαμβανεις ειδοποιήσεις...
Επισης τα δικαιωματα τοποθεσιας στις απαραίτητες μονο εφαρμογες ...

Για να δεις αν καποια εφαρμογη δουλευει στο παρασκηνιο

Βαλε αυτη την εφαρμογη

https://www.apkmirror.com/apk/vibhinna-apps/cpu-spy-reloaded/cpu-spy-reloaded-2-31-release/cpu-spy-2-31-android-apk-download/

Και ασε το τηλεφωνο αρκετες ωρες χωρις να το χρησιμοποιήσεις για να δουμε αν πραγματι κατι δουλευει ...

Αν για παραδειγμα η Αδρανεια ειναι πολυ μικρη σημαινει οτι καποια εφαρμογη δουλευει στο παρασκηνιο
...
15d3afd4135c2990495ec6fac18dd53a.jpg

Το Google app και Bixby Voice να έχουν δικαίωμα στην τοποθεσία πάντοτε; Λέει ότι αν απενεργοποιηθεί σε αυτές τις δύο εφαρμογές δεν θα δουλεύουν κάποια πράγματα σωστά στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimkit said:

Δεν θεωρώ ότι έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία σου , έχεις 16 ώρες χρήση και είσαι στο 62% , πράγμα που σημαίνει ότι βγάζεις σχεδον 2 μέρες. Τα SOT τον 5.30 + ωρών είναι σίγουρος ότι μπορείς να το πετύχεις και εσύ , αν δουλεύεις πιο εντατικά το κινητό σου.Αν δεις τα στατιστικά αυτά συνήθως έχουν κάτω από 20% μπαταρία με 10 με 15 ώρες ενώ εσύ είσαι με 16 ώρες στο 62%.

Κάνετε απλά διαφορετική χρήση στο κινητό.

Δυστυχώς δεν νομίζω ότι φτάνει τέτοιο SOT ποτέ σε μένα γιατί πάντα όταν είναι αναμμένη η οθόνη η μπαταρία πέφτει βροχή. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nasosvasedis said:

Δυστυχώς δεν νομίζω ότι φτάνει τέτοιο SOT ποτέ σε μένα γιατί πάντα όταν είναι αναμμένη η οθόνη η μπαταρία πέφτει βροχή. 

Παιδιά έσβησα το app της Πειραιώς και κέρδισα 1 ώρα SOT. Δε σας κάνω πλάκα. Ήξερα ότι είναι κακό app γιατί μου έβγαζε 7% σε background use αλλά μάλλον ήταν πολύ μεγαλύτερη η ζημια.

Δοκιμαστε το μήπως σας βοηθήσει με το S22 Ultra. Είμαι χρήστης Note 9.

Link to comment
Share on other sites

Το Google app και Bixby Voice να έχουν δικαίωμα στην τοποθεσία πάντοτε; Λέει ότι αν απενεργοποιηθεί σε αυτές τις δύο εφαρμογές δεν θα δουλεύουν κάποια πράγματα σωστά στο τηλέφωνο.
Bixby voice το βγαζεις εκτος

Google το βαζεις με ερωτηση

Και κλεινεις και την χρηση ακριβους τοποθεσιας...627cb97e832f2cb91ad0b83aafba3566.jpg

Επισης κανε και τα βηματα που αναφερονται εδω..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vzoun said:

Παιδιά έσβησα το app της Πειραιώς και κέρδισα 1 ώρα SOT. Δε σας κάνω πλάκα. Ήξερα ότι είναι κακό app γιατί μου έβγαζε 7% σε background use αλλά μάλλον ήταν πολύ μεγαλύτερη η ζημια.

Δοκιμαστε το μήπως σας βοηθήσει με το S22 Ultra. Είμαι χρήστης Note 9.

Ακραίο! Εάν κάποιος θέλει να το χρησιμοποιεί ωστόσο, η πλήρης αδράνεια νομίζω επίσης το σώζει κάπως.

Link to comment
Share on other sites

@anergos13 Ευχαριστώ! Τα έχω κάνει όλα όσα αναφέρονται στο βίντεο. Στην αρχή πάντοτε όλα είναι κομπλέ, αλλά μετά από λίγες ώρες/μέρες η χρήση των Υπηρεσιών Google εκτινάσσεται και πάλι στην πρώτη/δεύτερη θέση...

Link to comment
Share on other sites

@anergos13 Ευχαριστώ! Τα έχω κάνει όλα όσα αναφέρονται στο βίντεο. Στην αρχή πάντοτε όλα είναι κομπλέ, αλλά μετά από λίγες ώρες/μέρες η χρήση των Υπηρεσιών Google εκτινάσσεται και πάλι στην πρώτη/δεύτερη θέση...
Θα βελτιωσεις τα υπολοιπα ομως και ετσι θα κατεβει η καταναλωση....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anergos13 said:
4 minutes ago, nasosvasedis said:
@anergos13 Ευχαριστώ! Τα έχω κάνει όλα όσα αναφέρονται στο βίντεο. Στην αρχή πάντοτε όλα είναι κομπλέ, αλλά μετά από λίγες ώρες/μέρες η χρήση των Υπηρεσιών Google εκτινάσσεται και πάλι στην πρώτη/δεύτερη θέση...

Θα βελτιωσεις τα υπολοιπα ομως και ετσι θα κατεβει η καταναλωση....

Τι να πω... Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι από τα πολλά φορμάτ, τις πολλές συσκευές που έχω αλλάξει από το 2015 που έχω το G-account, έχουν μαζευτεί διάφορες junk ρυθμίσεις που περνάνε μέσω cloud στις συσκευές μου και προκαλούν κάτι να τρέχει στο background που καταστρέφει τη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nasosvasedis said:

Τι να πω... Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι από τα πολλά φορμάτ, τις πολλές συσκευές που έχω αλλάξει από το 2015 που έχω το G-account, έχουν μαζευτεί διάφορες junk ρυθμίσεις που περνάνε μέσω cloud στις συσκευές μου και προκαλούν κάτι να τρέχει στο background που καταστρέφει τη μπαταρία...

Έχεις δοκιμάσει να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή?

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Vzoun said:

Έχεις δοκιμάσει να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή?

Κάθε τηλέφωνο μου το στήνω από την αρχή, χωρίς καμία επαναφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως είναι φυσιολογικά όλα αυτά κ τσάμπα σκαλιζεται την συσκευή σας. Δώστε λίγο χρόνο να σας μάθει. Καινούρια συσκευή είναι κ θα στρώσει η μπαταρία σας . Δεν πιστεύω ότι πρέπει να σκαλίζουμε τις εφαρμογές της. Τουλάχιστον σε όσα κινητά είχα. Ο κατασκευαστής πιστεύω ξέρει καλύτερα από εμάς. Η δικιά μου άποψη. 🤔

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως κατά τη 2η φόρτιση, με χαλαρή χρήση το 3ημερο μου έβγαλε 3 ημέρες χρήσης, με τις παρακάτω καταναλωσεις..

( στήσιμο έκανα από την αρχή σε σύστημα,  επανέφερα μόνο αρχεία και δεδομένα που δεν επηρεάζουν σύστημα, πχ σμσ, κωδικούς WiFi κτλ) , την οθόνη την  έχω στα 60hzσταθερά και χρήση κάνω κυρίως σε κλήσεις και ίντερνετ. Επίσης το σκ ήμουν με galaxy watch 4, ενώ σήμερα με το 3αριθμό καθώς έχω και τα 2. Και buds pro αλλά για λίγο. Γενικά ΒΤ ανοιχτό συνέχεια. GPS κλειστό καθώς το βάζω κυρίως για πλοήγηση και δεδομένα μόνιμα ανοιχτά.

Social τρέχω σχεδόν τα πάντα με κανένα κόψιμο σε μπαταρία. 

Τα Google services είναι ιδιαίτερα ψηλά και θεωρώ έχει να κάνει με το γεγονός ότι είναι στις πρώτες μέρες, μιλάμε για 2 φορτισεις μέχρι στιγμής και τελος μες το σπίτι έχω κακό σήμα. Με one plus και S21 ULTRA τα Χριστούγεννα έχανα κλήσεις. ) 

Ορίστε τα στατιστικά μου 

 

 

Screenshot_20220308-222749_Device care.jpg

Screenshot_20220308-222746_Device care.jpg

Screenshot_20220308-222741_Device care.jpg

Screenshot_20220308-222737_Device care.jpg

 

Screenshot_20220308-223556_Device care.jpg

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο τι εννοείς τα Χριστούγεννα έχανες κλήσεις; Τις άλλες μέρες ήταν εντάξει; 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν γραφτεί αρκετά για την μπαταρία και επειδή κάποιοι γνωρίζουν πολλά, θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Να βάλω την φόρτιση να σταματάει στο 85%? Κάποιες μέρες δεν δουλεύω πολλές ώρες εκτός σπιτιού, οπότε μου φτάνει το 85% όταν φεύγω από το σπίτι.
Αξίζει λέτε?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, challenge143 said:

Νίκο τι εννοείς τα Χριστούγεννα έχανες κλήσεις; Τις άλλες μέρες ήταν εντάξει; 

Ναι ίσως έφταιγε και η wind, πχ, έφτασα σε σημείο να βγαίνω στην πόρτα για να μπορώ να μιλήσω. Τώρα δε χρειάζεται αλλά για 2 μήνες, από αρχές Δεκεμβρίου μέχρι τέλος Γενάρη είχα θέμα, και εγώ και η γυναίκα μου.  Πάντα ήταν οριακό το σήμα αλλά τότε υπήρχε σοβαρό πρόβλημα. Στο τηλ μου είχαν πει ότι δεν άλλαξε κάτι στο δίκτυο και το είχα δώσει βλάβη. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...