Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 3/3/2022 at 10:26 ΠΜ, kax said:

Εκεί που ζητάει αποδεικτικό προπαραγγελίας θα βάλεις μια φωτό από το e-mail που σου έστειλαν. Εγώ έτσι έκανα από Public και τα buds τα πήρα χθες. 

Σωστα τα λες ! Ετσι εκανα κι εγω (Πλαισιο αγορα). Πριν ποσες μερες έκανες την αίτηση(προωθητική ενεργεια) και τελικα πότε έλαβες???
Για την κορουλα μου ...τα θελω ρε παιδια ...😄
Τρομερο τηλεφωνο!...μεγαλες διαφορες απο το Νote 10 που ειχα...

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Ρε παιδιά πως γίνεται τόσο καλή μπαταρία ; Εμένα είναι πάρα πολύ καλή. Υπάρχει περίπτωση να φταίει ο ίδιος ο λογαριασμός της Google μου; Ή κάποια ρύθμιση ; Τα Google Services είναι σχεδόν πάντοτε η κορυφαία εφαρμογή σε κατανάλωση. 

Φίλε μου μην διαβάζεις απλά νούμερα εξαρτάται την χρήση, Μέρες που δουλεύω το κινητό , για πιο βασικά πράγματα , email κλήσεις , και ελάχιστα παιχνίδια και YouTube , τα Google services είναι ψηλά.

Τα ΣΚ όμως που λιώνω στο YouTube και τα παιχνιδάκια , τα Google  services είναι στον πατo.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, nasosvasedis said:

Ρε παιδιά πως γίνεται τόσο καλή μπαταρία ; Εμένα είναι πάρα πολύ καλή. Υπάρχει περίπτωση να φταίει ο ίδιος ο λογαριασμός της Google μου; Ή κάποια ρύθμιση ; Τα Google Services είναι σχεδόν πάντοτε η κορυφαία εφαρμογή σε κατανάλωση. 

έχει να κάνει πολύ με το αν το δουλεύεις αρκετές ώρες εκτός σπιτιού σε περιοχές με κακό δίκτυο. Αυτό καταπίνει την μπαταρία

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρόλο που έχω καλό σήμα, η μπαταρία τελειώνει γρήγορα.
Δεν βγάζω νερά, αν και μείωσα ανάλυση, έβαλα τη μπαταρία σε optimized mode, κλπ

Δεν βγάζω μερα δυστυχως.



221657b4a57a3ab56fee1b46e77f4efc.jpg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, toxotis70 said:

Εγώ παρόλο που έχω καλό σήμα, η μπαταρία τελειώνει γρήγορα.
Δεν βγάζω νερά, αν και μείωσα ανάλυση, έβαλα τη μπαταρία σε optimized mode, κλπ

Δεν βγάζω μερα δυστυχως.



221657b4a57a3ab56fee1b46e77f4efc.jpg

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

κάποιες μέρες και εγώ εκεί παίζω. άλλες βλέπω πολύ καλύτερη απόδοση. είναι περίεργο πράγμα η αυτονομία. σίγουρα πάντως τέτοια κινητά δεν είναι για να βγάζεις μέρες. το 13 pro max είναι εξάιρεση λόγω πλήρως ελεγχόμενου και κλειστού λειτουργικού. και από apple μεριά βέβαια ας μην ξεχνάμε ότι το 12 pro max δεν λάμβανε και τα καλύτερα σχόλια για την αυτονομία του. Εμένα πάντως μου έχει κάνει εντύπωση η αυτονομία σε standby. πρώτη φορά βλέπω τόσο καλή επίδοση σε android συσκευή

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ας πούμε που δεν κινήθηκα σε περιοχές με χάλια σήμα (ακόμη και στο βουνό που πήγα είχε αξιοπρεπές σήμα) είμαι στο 45% με 4 ώρες sot

Screenshot_20220307-212904_Device care.jpg

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το θεμα με την καταναλωση των google services με ειχε απασχολήσει και στο στο S21U θυμηθηκα αυτο τον οδηγο...



Ακολουθησα τα βηματα και βλεπω τα goole services χαμηλα...Screenshot_20220307-213446_Device care.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω παντού στην καλύτερη 2 γραμμές σήμα. Παντού όμως. Και η χρήση που κάνω είναι μεικτή , χωρίς παιχνίδια, μόνο μέιλ, σόσιαλ, λίγο YouTube και κάπως έτσι. Ελάχιστες ώρες μου βγάζει και το ίδιο συμβαίνει με κάθε Android ναυαρχίδα που έχω. Το Redmi Note 10 που είχα για ένα μικρό διάστημα έβγαζε 8 ώρες SOT.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nasosvasedis said:

Εγώ παιδιά έχω παντού στην καλύτερη 2 γραμμές σήμα. Παντού όμως. Και η χρήση που κάνω είναι μεικτή , χωρίς παιχνίδια, μόνο μέιλ, σόσιαλ, λίγο YouTube και κάπως έτσι. Ελάχιστες ώρες μου βγάζει και το ίδιο συμβαίνει με κάθε Android ναυαρχίδα που έχω. Το Redmi Note 10 που είχα για ένα μικρό διάστημα έβγαζε 8 ώρες SOT.

για το redmi λογικό μου ακούγεται. 5000 mah Μπαταρία με snapdragon 678. πολύ λιγότερο ενεργοβόρος επεξεργαστής

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Καλησπερα και καλη σαρακοστη το εχεις φερει απο τα ηνωμενα αραβικα ημηδατα ;UAE

ειναι ενος φιλου μου το οποιο το αγορασε απο εκει!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα σε βαθύ ύπνο την εφαρμογή της Πειραιώς και αμέσως η μπαταρία πήγε σε άλλο επίπεδο! Απίστευτα σοκαριστικό!

Edited by ktar_i
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πόσο sot βγάζει ή αν βγάζει άνετα τη μέρα με σχετικά απαιτητική χρήση;

Μετά τα πρώτα 2 updates σίγουρα θα βελτιωθεί συνολικά η συσκευή, με γεια σε όσους την έχουν στα χέρια τους.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα μια χαρά είναι η μπαταρια,σίγουρα δεν είναι επιπέδου apple,αλλά επίσης η aplle δεν έχει τις ευκολίες του s22 ultra και του android γενικοτερα.

Skins από Ελλάδα έχει βάλει κανείς;προτείνετε κάποιο;

Screenshot_20220307-221758_Device care.jpg

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ειναι ενος φιλου μου το οποιο το αγορασε απο εκει!
Από άποψη σήματος/δικτύων παίζει κανονικά στην Ελλάδα; Ας πούμε, 5G χρησιμοποιεί χωρίς πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TimDeLAY said:

Από άποψη σήματος/δικτύων παίζει κανονικά στην Ελλάδα; Ας πούμε, 5G χρησιμοποιεί χωρίς πρόβλημα;

κανονικα 5G..ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ το chip τισ qualcomn (modem)εχει καλυτερο σημα απο τον exynos

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Strofigkas said:

Ποιες είναι οι προτάσεις με snapdragon? 

Προς το παρόν μόνο τα S21FE,Fold3,Flip3 με τον Snap888, αλλά λογικά θα κυκλοφορήσουν και άλλες συσκευές φέτος με τον snap gen1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτασα ( πηγαίνοντας αντιστροφα ) μέχρι την 30 κάτι σελίδα και δεν βρήκα πως γίνεται η διαδικασία με τα buds pro. Μπορεί παρακαλώ να με βοηθήσει κάποιος;

Στην εφαρμογή Samsung members, η καρτέλα benefits είναι κενή. Γράφει "Your benefits will appear here as they become available".

Πήπως φταίει που το κινητό δεν έχει sim;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτή εδώ η επιλογή βοηθήσει όσους έχουν πρόβλημα με τα google services? Πιθανόν αφορούν μόνο τα δεδομένα κινητής, αλλά μπορεί να αφορά και το wifi. 83b5ef707ce1baa2e774c99a5595db8a.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτασα ( πηγαίνοντας αντιστροφα ) μέχρι την 30 κάτι σελίδα και δεν βρήκα πως γίνεται η διαδικασία με τα buds pro. Μπορεί παρακαλώ να με βοηθήσει κάποιος;
Στην εφαρμογή Samsung members, η καρτέλα benefits είναι κενή. Γράφει "Your benefits will appear here as they become available".
Πήπως φταίει που το κινητό δεν έχει sim;
Δεν βλεπεις αυτο...στα πλεονεκτηματα?2d82552cea099dd67e1ca1a91c7695f0.jpg
Μήπως αυτή εδώ η επιλογή βοηθήσει όσους έχουν πρόβλημα με τα google services? Πιθανόν αφορούν μόνο τα δεδομένα κινητής, αλλά μπορεί να αφορά και το wifi. 83b5ef707ce1baa2e774c99a5595db8a.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Με τα βηματα που ανεβασα παραπανω....

Πραγματικα σχεδον "παγωσαν" τα google services.....
495fda7b95698d9aa7acfde79f870941.jpg2a9d82b6332bbbdd8505df537ba0cbbe.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ενημέρωση ασφαλείας Μαρτίου χθες το βράδυ (για Snapdragon). Μεγάλο αρχείο, λίγο παραπάνω από 1 GB.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, harisnikolop said:

Παιδιά έφτασα ( πηγαίνοντας αντιστροφα ) μέχρι την 30 κάτι σελίδα και δεν βρήκα πως γίνεται η διαδικασία με τα buds pro. Μπορεί παρακαλώ να με βοηθήσει κάποιος;

Στην εφαρμογή Samsung members, η καρτέλα benefits είναι κενή. Γράφει "Your benefits will appear here as they become available".

Πήπως φταίει που το κινητό δεν έχει sim;

μονο με sim γινεται...

 

Οσο για τον snap, παιδες μην τρελαινεστε, αμφιβαλλω αν θα εχει καλυτερη αυτονομια απο exynos. Σε αλλες συσκευες διαβαζω θεματα για υπερθεμανση και γρηγορη πτωση αυτονομιας. 

για μενα οι επιδοσεις ειναι σε τετοιο επιπεδο που δεν αξιζει να το συζηταμε, το ρισκο να μην εχεις εγγυηση ειναι μεγαλο και ακριβο για το οφελος, αν υπαρχει, λιγο καλυτερης εμπειριας σε επιδοσεις.

Για το σημα, να πω οτι ειχα iphone 13 pro Και one plus 9 πριν μες το σπιτι μου που ειναι οριακο, εχανα πιο πολλες κλησεις με το one plus. 

Νομιζω οτι πιο πολυ εικονικο ειναι το σημα που δειχνει παντα χαμηλο παρα ουσιας...αφου στην πραξη βλεπω αλλα πραγματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikos_Mpl said:

μονο με sim γινεται...

 

Οσο για τον snap, παιδες μην τρελαινεστε, αμφιβαλλω αν θα εχει καλυτερη αυτονομια απο exynos. Σε αλλες συσκευες διαβαζω θεματα για υπερθεμανση και γρηγορη πτωση αυτονομιας. 

για μενα οι επιδοσεις ειναι σε τετοιο επιπεδο που δεν αξιζει να το συζηταμε, το ρισκο να μην εχεις εγγυηση ειναι μεγαλο και ακριβο για το οφελος, αν υπαρχει, λιγο καλυτερης εμπειριας σε επιδοσεις.

Για το σημα, να πω οτι ειχα iphone 13 pro Και one plus 9 πριν μες το σπιτι μου που ειναι οριακο, εχανα πιο πολλες κλησεις με το one plus. 

Νομιζω οτι πιο πολυ εικονικο ειναι το σημα που δειχνει παντα χαμηλο παρα ουσιας...αφου στην πραξη βλεπω αλλα πραγματα.

αν δείτε ένα βιντεάκι που ανέβασε ο golden reviewer με την απόδοση στο genshin, απενεργοποίησε το gos και είχαν παρόμοιες επιδόσεις (λίγο καλύτερες ο snap), αλλά πιο επιθετικό throttling και υψηλότερες θερμοκρασίες o snap. και όλα αυτά χωρίς να έχουν γίνει optimized τα παιχνίδια για την gpu του exynos. επίσης, το genshin έιναι περίεργο παιχνίδι έχω δει ακόμη και το 13 pro max να έχει απίστευτο frame drop.

ως προς το σήμα, όντως δε δείχνει ποτέ καμπάνα, αλλά προσωπικά μιλάω πολύ καλύτερα από ό,τι με το iphone 7 plus 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, harisnikolop said:

Παιδιά έφτασα ( πηγαίνοντας αντιστροφα ) μέχρι την 30 κάτι σελίδα και δεν βρήκα πως γίνεται η διαδικασία με τα buds pro. Μπορεί παρακαλώ να με βοηθήσει κάποιος;

Στην εφαρμογή Samsung members, η καρτέλα benefits είναι κενή. Γράφει "Your benefits will appear here as they become available".

Πήπως φταίει που το κινητό δεν έχει sim;

Πρέπει να βάλεις ελληνική σιμ, να κάνεις log in ή να δημιουργήσεις λογαριασμο samsung και μετά θα πας πάλι στην καρτέλα benefits και θα εμφανιστεί αυτό που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...