Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Πολύ σωστή παρατήρηση ειδικά από κάποιους που κατά καιρούς έχουν εκφραστεί σάπιος exynos ή που ακόμα και στα σχόλια των καταστημάτων στο fb κατηγορούν το τηλέφωνο. Νομίζω ότι ο Νικόλας, που έχει το τηλέφωνο και είναι moderator μπορεί να καθαρίσει το νήμα από κάθε τι κινεζική αναφορά.
Ποια είναι η πατέντα και δεν την ξέρω; Σε κάθε τηλέφωνο που έχω προσπαθώ να βοηθήσω όσο μπορώ και να εκφραστώ όσο πιο αντικειμενικά μπορώ. Αν είχα το οποιοδήποτε πρόβλημα θα είχα γυρίσει το τηλέφωνο πίσω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πλάκα κάνω... Δεν ξέρω αν θυμάσαι μια παλιά διαφήμιση που πήγε ένας το κινητό του σε ενα μάστορα γιατί δεν του έφτανε η μπαταρία και του λέει θα σου κάνω την πατέντα... μετά απο λίγο του σύνδεσε μια μπαταρία αυτοκινήτου με ιμάντα για να την έχει στον ώμο
Όπως και να έχει το θέμα είναι να μου φτάνει η μπαταρία όταν επιστρέψω το βράδυ σπίτι μου,δεν είχα ποτέ την απαίτηση να μου βγάζει μιάμιση ή δύο μέρες χωρίς φόρτιση!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

26 minutes ago, costsa41 said:

Μεγάλη πληγή η άχρηστη εφαρμογή της Πειραιώς, το έγραψα κι εγώ. Στο 21 είχαμε κάνει ολόκληρη κουβέντα γι' αυτό και ,φυσικά, από μένα στο play store έχει ένα αστεράκι ειδικά γι' αυτόν το λόγο, ανεξάρτητα από τους άλλους, ότι δεν έχει dark mode, δεν μπορείς να δεις αναλυτικά τους λογαριασμούς σου κ.τ.λ. . Κάποιες φορές ανεβάζει τρελά ποσοστά.

 

52 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά η εφαρμογή της Πειραιώς φαίνεται ότι τσακίζει την μπαταρία, το βγάζει πάνω πάνω. Συμβαίνει και σε εσάς; Τι φάση; 

Βάλτη χειροκίνητα σε αδράνεια να ηρεμήσεις. Κάθε φορά που κανει αναβάθμιση η Πειραιώς τα ίδια τραβάμε. 

Πρόβλημα της εφαρμογής που πρέπει να την αντιμετωπίσεις με τον τρόπο που σου είπα..

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, LELELO said:

 

Βάλτη χειροκίνητα σε αδράνεια να ηρεμήσεις. Κάθε φορά που κανει αναβάθμιση η Πειραιώς τα ίδια τραβάμε. 

Πρόβλημα της εφαρμογής που πρέπει να την αντιμετωπίσεις με τον τρόπο που σου είπα..

Αδράνεια ή πλήρη αδράνεια;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα κάτι και με εντυπωσίασε το κινητό: σύνδεση απευθείας σε έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο 2,5 ιντσών, κλασσικό hdd και όχι ssd, χωρίς επιπλέον τροφοδοσία μόνο το καλωδιάκι USB c στην είσοδο USB c του σκληρού. Και τον διάβασε.... Και έτρεξε και αρχεία βίντεο που ήτανε μέσα στο σκληρό...

Δεν ξέρω αν γίνεται και σε άλλα κινητά να συνδέσεις εξωτερικό σκληρό δίσκο μέχρι τώρα μόνο USB στο είχα συνδεσει

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nasosvasedis said:

Αδράνεια ή πλήρη αδράνεια;

Δεν ξέρω τι διαφορά έχει άλλα εγώ το έχω βάλει στην πλήρη αδράνεια χωρίς να έχει θέμα στη χρήση της εφαρμογής..

Link to comment
Share on other sites

ενα tempered glass με αρκετα καλες κριτικες , με 3 τεμαχια στη συσκευασια , αρκετα καλη τιμη....

ενα παιδι το εχει βαλει (που δοκιμασε αρκετα στο S22 U) και ειχε πολυ καλες εντυπωσεις...


https://www.amazon.de/-/en/Galaxy-S22-Ultra-Fingerprint-Case-Friendly/dp/B09LDCQ39K/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8




ισως το επιχειρησω στο μελλον.....


🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, niknik said:

Σήμερα πέρασα το Whitestone Glass και όντως το δαχτυλικό αποτύπωμα ΔΕΝ λειτουργεί και τόσο καλά 😡

Πέρνα 2 φορες το ίδιο δάχτυλο

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα κάτι και με εντυπωσίασε το κινητό: σύνδεση απευθείας σε έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο 2,5 ιντσών, κλασσικό hdd και όχι ssd, χωρίς επιπλέον τροφοδοσία μόνο το καλωδιάκι USB c στην είσοδο USB c του σκληρού. Και τον διάβασε.... Και έτρεξε και αρχεία βίντεο που ήτανε μέσα στο σκληρό...
Δεν ξέρω αν γίνεται και σε άλλα κινητά να συνδέσεις εξωτερικό σκληρό δίσκο μέχρι τώρα μόνο USB στο είχα συνδεσει
Ναι γίνεται απο εποχή s4/note 3-4 που είχα στην κατοχή μου. Αν συνδέσεις κάποιον ssd και μεταφέρεις αρχεία θα δεις τι σοκ θα πάθεις!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται απο εποχή s4/note 3-4 που είχα στην κατοχή μου. Αν συνδέσεις κάποιον ssd και μεταφέρεις αρχεία θα δεις τι σοκ θα πάθεις!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πηρα αυτον και εχω παθει πλακα...

περασα 70 gb υλικο απο το ενα κινητο στο αλλο σε μερικα λεπτα...

https://www.amazon.de/-/en/dp/B087DDSXD3/ref=twister_B0884B4MBN?_encoding=UTF8&psc=1

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο (το ολοκληρωμένο) δεν είναι πλέον διαθέσιμο. Από την απάντηση ενός άλλου παιδιού φάνηκε πως ήταν ενεργοποιημένο το smart lock άρα φαίνεται ότι ξεκλείδωνε βάσει τοποθεσίας/wifi ή ό,τι υπήρχε ορισμένο κι όχι λόγω fail του face recognition. 
Άρα βιάστηκε να κοροϊδέψει τη συσκευή... Lidl κτλ. Μάλιστα... Καλά πήγε κι αυτό!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηρα αυτον και εχω παθει πλακα...

περασα 70 gb υλικο απο το ενα κινητο στο αλλο σε μερικα λεπτα...

https://www.amazon.de/-/en/dp/B087DDSXD3/ref=twister_B0884B4MBN?_encoding=UTF8&psc=1
Ναι εννοείται.... Εγω έχω αυτόν: https://www.skroutz.gr/s/11608774/Western-Digital-My-Passport-SSD-512GB-2017.html
και πέρασα όλο το υλικό απο το note 10+ σε λιγότερο απο 10 λεπτά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ssd που νομίζω είναι πιο ευκολα φορτία ίσως είναι αναμενόμενο. Εγώ συνέδεσα παλιό κλασσικό 2,5 HDD 4ΤΒ χωρίς καμιά εξωτερική τροφοδοσία και τον σήκωσε... Για αυτό εντυπωσιάστηκα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε μια αγορά και ξέροντας τη ιδιαιτερότητα του δαχτυλικού, δεν κάνετε έρευνα; Δεν διαβάσατε εδώ που το γράφουμε συνέχεια; Στο amazon δεν υπάρχει κριτική καλή που να λέει ότι λειτουργεί σωστά το δαχτυλικό. Στο 21 μπορεί να το είχαν πετύχει ,σε αυτό όχι. Και είναι πραγματικά κρίμα να χάνει κάποιος στην καθημερινότητά του το φανταστικό δαχτυλικό που έχει. 
Όσο για τις συγκρίσεις  μιάου μιάου , κάτι άλλα με τις Κινεζιές ( ψωνίζω από το κάτω ράφι) τι να πω. Το να μπαίνει κάποιος και να κάνει τέτοιες συγκρίσεις και να βγάζει το προσωπικό του πρόβλημά  σε ειδικό νήμα για τηλέφωνο είναι το λιγότερο ανάγωγο. 
Κάποιος έγραψε εδώ μέσα ότι λειτουργεί τέλεια η Whitestone.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ssd που νομίζω είναι πιο ευκολα φορτία ίσως είναι αναμενόμενο. Εγώ συνέδεσα παλιό κλασσικό 2,5 HDD 4ΤΒ χωρίς καμιά εξωτερική τροφοδοσία και τον σήκωσε... Για αυτό εντυπωσιάστηκα...
Εχω συνδεθει με hdd 2.5 απο 1-4 tb σε όλες τις προηγούμενες συσκευές μου εννοείται και δουλευαν μια χαρά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, anergos13 said:

Οτι bugs υπαρχουν ειναι θεματα software και (ευτυχως) οχι hardware ως φαινεται...και θα επιλυθουν ...

Προφανως και δεν ειχαν τελειωσει το optimization του επεξεργαστη στο 100% ....

Ευτυχως τα οποια bugs δεν κανουν το τηλεφωνο δυσλειτουργικο ...πχ επαναλαμβανομενα restarts υπερθεσμανση....κλπ

Απ οτι διαβαζω παντως ετοιμαζουν ενα μεγαλο software update(και λογικο ειναι)....υπομονη λοιπον...

Για εμένα είναι δυσλειτουργικό. 

Όταν δεν μπορώ να μιλήσω, μια έχω διακοπή κλήσης ανά 20" ή διαστήματα διακοπής που δεν ακούω και δεν ακούγομαι. Με παίρνουν τηλέφωνο και φαίνεται ότι είναι εκτός δικτύου ή κατειλημένο.

Και το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι και τα 2 τηλέφωνα,  έχουν ακριβώς το ίδιο θέμα.

Δεν μπορώ να περιμένω. Αύριο πάνε πίσω στον Γερμανό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, costsa41 said:

Δεν είναι μόνο η δική μου. Έγραψαν και άλλοι ότι έχουν συσκευή χωρίς κανένα πρόβλημα και ανέβασαν και στατιστικά μπαταρίας, όπως κι εγώ. Και μάλιστα κάποιος έγραψε ότι έχουμε πολλοί μια συσκευή χωρίς προβλήματα. Απλά κάτι τέτοιο δεν το γράφεις χωρίςλόγο . Τα προβλήματα με τις κλήσεις είναι με cosmote και κάποιος έχει παραθέσει και τη λύση που έκανε ο ίδιος. Δε χρειάζεται να ψάξει κάποιος για οτιδήποτε. Λογικό είναι κάποιες να έχουν κάτι σε αρχικό στάδιο. Τι να πουν κι άλλα που τα προβλήματα τους δε λύνονται ποτέ. Εγώ αν είχα προβλήματα θα την είχα επιστρέψει πίσω την ίδια μέρα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το κινητό είναι δίκαρτο και έχω κάρτα Cosmote & Wind. Έχει και στα δύο δίκτυα την ίδια συμπεριφορά. Έκανα και τις ρυθμίσεις που αναφέρθηκαν παραπάνω χωρίς επιτυχία.

Το να μου τρώει την μπαταρία πιο γρήγορα, οκ, μπορώ να ζήσω με αυτό. Να περιμένω αναβαθμίσεις. Το να έχω ένα τηλέφωνο που δεν λειτουργεί και δεν μπορώ να επικοινωνήσω, η απόφαση είναι μονόδρομος.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

4η μέρα χρήσης ,εντελώς απροβληματιστα,μπαταρία πάρα πολύ καλή ,η δουλειά μου που περνάω μεγάλο μέρος της ημέρας είναι απέναντι από μεγάλο συγκρότημα σχολείων ,που σημαίνει ότι απαγορεύονται κεραίες και το σήμα είναι τραγικό ,δεν έχω χάσει καμμία κλήση ,δεν είχα καμμία διακοπη,προβλήματα με την οθόνη απολύτως κανένα.πραγματικα ο φίλος πιο πάνω πρέπει να έχει πέσει σε ελατωματικη συσκευή 

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος της συσκευης κι εγω μια εβδομαδα τωρα!Εντελως απροβληματιστη,αγορασμενη απο wind με προπαραγγελια!Δεν εχει κανενα προβλημα ουτε με την οθονη,ενω το σημα ειναι εξαιρετικο!Η μπαταρια σε γενικες γραμμες καλη,βγαζεις ανετα τη μερα αλλα ως εκει!Η οθονη του φοβερη,η καλυτερη που εχω δει(πρωην κατοχος s20)!Η Camera του επισης εξαιρετικη με δυνατα σημεια το zoom εως 30χ και το nightography!Πραγματικα ισως μερικοι εχουν πεσει σε ελαττωματικα κομματια,δεν εξηγειτε αλλιως!!Και μια μετρηση 5g δικτυο απο Καρδιτσα!

Screenshot_20220303-122740_Chrome.jpg

Edited by giorgaras23
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι δυσλειτουργικό. 
Όταν δεν μπορώ να μιλήσω, μια έχω διακοπή κλήσης ανά 20" ή διαστήματα διακοπής που δεν ακούω και δεν ακούγομαι. Με παίρνουν τηλέφωνο και φαίνεται ότι είναι εκτός δικτύου ή κατειλημένο.
Και το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι και τα 2 τηλέφωνα,  έχουν ακριβώς το ίδιο θέμα.
Δεν μπορώ να περιμένω. Αύριο πάνε πίσω στον Γερμανό.
Για να εχεις 2 συσκευες με το ιδιο προβλημα ακριβως δεν ακουγεται φυσιολογικο ....
Κατι γινεται με τον παροχο....

Θα ζητησεις αντικατασταση?

Απο Γερμανο ειναι?
Ξεκάθαρα έχεις μια από τις πολλές προβληματικες συσκευές που βιάστηκε να διαθέσει η samsung στην αγορά ... Αν τα έγραφα εγώ πάλι θα είχα dislikes...

Sent from Poco F3 8/256

Τι το συνεχιζεις το σπαμαρισμα ρε φιλε....

Ενταξει το καταλαβαμε τι θες να πεις...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites


Καλη συνέχεια και απόλαυσε την απροβλημάτιστη συσκευη σου..μην μου δίνεις σημασία


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk
Eννοειται οτι εφυγες υδραυλικα..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή Σαρακοστή. Σίγουρα υπάρχουν και προβληματικές συσκευές αλλά η πλειοψηφία όπως βλέπω και εδώ μέσα αλλά και στον οικογενειακό μου και φιλικό κύκλο μου (έχουμε 4 s22 ultra) δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα η συσκευή πετάει και εγώ θα ήθελα πιο τούμπανη μπαταρία να με κρατάει 2 μέρες αλλά δε γίνεται κ πάλι είμαι υπερευχαριστημενος σε σχέση με το προηγούμενο που είχα. Εμένα ούτε lag, ούτε crash ούτε  glitch ούτε χαμένες κλήσεις όλα βαίνουν καλώς και το έχω στα χέρια μου από την Τετάρτη. Μια ερώτηση έχω εάν μπορεί κάποιος να μου το βρει πως μπορώ ναι απενεργοποιήσω την πλαϊνή σελίδα στ αριστερά με τις ειδήσεις και νέα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή Σαρακοστή. Σίγουρα υπάρχουν και προβληματικές συσκευές αλλά η πλειοψηφία όπως βλέπω και εδώ μέσα αλλά και στον οικογενειακό μου και φιλικό κύκλο μου (έχουμε 4 s22 ultra) δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα η συσκευή πετάει και εγώ θα ήθελα πιο τούμπανη μπαταρία να με κρατάει 2 μέρες αλλά δε γίνεται κ πάλι είμαι υπερευχαριστημενος σε σχέση με το προηγούμενο που είχα. Εμένα ούτε lag, ούτε crash ούτε  glitch ούτε χαμένες κλήσεις όλα βαίνουν καλώς και το έχω στα χέρια μου από την Τετάρτη. Μια ερώτηση έχω εάν μπορεί κάποιος να μου το βρει πως μπορώ ναι απενεργοποιήσω την πλαϊνή σελίδα στ αριστερά με τις ειδήσεις και νέα; 
Θα "τσιμπήσεις την οθόνη με τα 2 δάχτυλα" θα πας προς τα δεξιά για να φανεί το feed. Πάνω δεξιά έχει ένα διακόπτη θα τον απενεργοποιήσεις και δεν βγαίνει ξανά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία.Επειδή με το ΝΟΤΕ 9 που έχω ακόμα μέχρι να μου έρθει το S22 και λόγω ότι είχα μια sim και στην άλλη θέση κάρτα μνήμης, αν έχεις δύο κάρτες sim είναι και οι δύο πλήρως λειτουργικές; Δηλαδή μπορείς να δεχθείς κλήση και από τις δύο και να απαντήσεις ή να παίρνεις μηνύματα κλπ;

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

6η μερα με την συσκευη στα χερια μου, το μονο ενοχλητικο που μπορω να διακρινω αυτες τις μερες ειναι πως η διαρκεια μπαταριας μου φαινεται πολυ μικροτερη απο οτι στο S21 Ultra. Εβγαζα ανετα 5.30 ωρες οθονη με το S21 Ultra, τωρα με 2 ωρες οθονη ειμαι γυρω στο 45-50%.
Να σημειωσω πως η συσκευη στηθηκε απο το μηδεν, χωρις να γινει επαναφορα μεσω Smart switch.

H εκμαθηση χρησης νομιζω εχει τελειωσει, αλλα δε ξερω αν θα βελτιωθει καθολου η μπαταρια.
Δοκιμασα να κανω και εκκαθαριση μνημης cache, μικρη διαφορα εκανε αυτο.

Θα δουμε πως θα παει, μιας και ημουν διακοπες την προηγουμενη βδομαδα δε το εχω λειτουργησει κανονικα το τηλεφωνο, σημερα που επεστρεψα πρωτη μερα δουλεια και στην κανονικη μου ρουτινα θα δειξει πως θα παει.

Για οσους ψαχνουν ζελατινα ή προστασια οθονης, εβαλα στο Κολωνακι στην Τσακαλωφ στο Lab mobile ζελατινα απο εκτυπωτη με 15 ευρω και καθισε αψογα. Το παιδι πολυ ψειρας, την τυπωσε 2 φορες για να βεβαιωθει οτι μπαινει και καθεται οπως πρεπει. Το δαχτυλικο δουλευει αψογα, κανει λιγες δαχτυλιες βεβαια η ζελατινα αλλα δε με ενοχλει τοσο.
Επισης μου εβαλε και ζελατινα στο πισω μερος της συσκευης χωρις χρεωση προκειμενου να προστατευτει η συσκευη απο τις σκονες που μπορει να τριφτουν με την θηκη που θα φορεσει το κινητο απο σημερα - εχω παραγγειλει την Silicone cover της Samsung και την περιμενω να ερθει.

Edited by merkon
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...