Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

23 minutes ago, Dimitris_w said:

Βασικά στο δικό μου είναι !!! Αν κανείς επανεκκίνηση στρώνει κ αν το ξεκλειδώσεις κλειδώσεις μερικές φορές συμβαίνει ξανά !!! Το ανακαλύψαμε χθες όταν  ήταν ο κολλητός μου σπίτι και τπ ξεκλείδωσε χώρις να είμαι στο δωμάτιο !!!! Κ μετά τραβήξαμε αρκετά βίντεο σβήσαμε το face unlock το ξανά βάλαμε πάλι τα ίδια απενεργοποίησα  το face unlock πάλι τ ίδια !! Κρύψαμε την κάμερα τα ίδια !!!

Στο 0.22 δευτερόλεπτο του δεύτερου βίντεο, φαίνεται καθαρά ότι το τηλέφωνο έχει ξεκληδωθεί από το smart lock!

Το ίδιο και στο πρώτο video... Για ψάξτο!!!

Edited by stsalkit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά με την επαναφορά ρυθμίσεων εφαρμογών και την εκκαθάριση της cache memory ,η μπαταρία έφτιαξε!!! έχω χάσει 20% με 1 ώρα και 50 λεπτά SOT.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dimkit said:

Τελικά με την επαναφορά ρυθμίσεων εφαρμογών και την εκκαθάριση της cache memory ,η μπαταρία έφτιαξε!!! έχω χάσει 20% με 1 ώρα και 50 λεπτά SOT.

εκκαθάριση cache memory με ποιό τρόπο έκανες;

13 minutes ago, costsa41 said:

Δεν μπορώ πραγματικά να το πετύχω!! Μου ζητά το pin. Για τα Google services που λέγαμε. Ακόμα μαθαίνει μοτίβα αλλά πάντα είναι χαμηλά. Φυσικά εξαρτάται η μπαταρία από πολλά και ειδικά με το σήμα ή αν χρησιμοποιείς δεδομένα ή 5g 953d55ed349f25f2c67bb93fd21d600d.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

οι υπηρεσίες google play παίζουν πολύ μέσα στη μέρα. εμένα τώρα μου είναι στο 0,5% και χτες είδα μέχρι 3,5%

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, stsalkit said:

Στο 0.22 δευτερόλεπτο του δεύτερου βίντεο, φαίνεται καθαρά ότι το τηλέφωνο έχει ξεκληδωθεί από το smart lock!

Το ίδιο και στο πρώτο video... Για ψάξτο!!!

Δεν υπάρχει ενεργοποιημένο το smart lock .  
 

συγνώμη τώρα το παρατήρησα.   

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dark_Lord said:

εκκαθάριση cache memory με ποιό τρόπο έκανες;

οι υπηρεσίες google play παίζουν πολύ μέσα στη μέρα. εμένα τώρα μου είναι στο 0,5% και χτες είδα μέχρι 3,5%

Μέσω recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματικά έχεις δίκιο παίζουν ανάλογα. Όμως πάνω από το 4 δεν έχω δει να ανεβαίνει περισσότερο. Και αυτό σπάνιο. Το ίδιο και στο 21. Πάντως η μπαταρία του είναι θαύμα. Χθες για να κοιμηθώ το έδωσα στο γιο να παίξει βαρύ παιχνίδι να πάει στο 20% για να το βάλω στη φόρτιση. Ήταν 24 ώρες χωρίς φόρτιση. Ο βλακας δεν έβγαλα screen shot να το ανεβάσω. Και μόλις ήταν η δεύτερη φόρτιση. Μου θυμίζει πολύ 21 αλλά στο καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


οταν τελειωσει με την εκμάθηση μοτιβων βγαλε ενα στο τελος της ημερας...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Χθες (εκτός από ένα σχεδόν δίωρο που πήγα με την οικογένεια για φαγητό σε μία ταβέρνα στη Πεντέλη), έβγαλα όλη την μέρα στο σπίτι παίζοντας την περισσότερη ώρα με το κινητό. 

Με πολύ παίξιμο παιχνιδιού (3 ώρες και 6 λεπτά) "κατάφερα" αργά το βράδυ να φτάσω την μπαταρία στο 20%.

Ο χρόνος λειτουργίας έφτασε (με ιδανικές συνθήκες, καθώς ήταν σχεδόν όλη την ημέρα συνδεδεμένο με wifi) στις 7 ώρες και 43 λεπτά (σε σύνολο λειτουργίας τις 16 ώρες και 7 λεπτά).

Πιστεύω ότι είναι μία καλή επίδοση και προσωπικά με καλύπτει για την χρήση που του κάνω. 

Όσο για το ξεκλείδωμα του κινητού, χρησιμοποιώ το δαχτυλικό αποτύπωμα, το οποίο δουλεύει άψογα και με αμεσότητα (..σαφώς καλύτερα από ότι στο s21 ultra).

Αυτό μάλλον θα είναι το τελευταίο post στο παρόν topic από εμένα ..και πλέον θα γυρίσω στην πάγια συνήθεια απλά να παρακολουθώ (..εκτός σημαντικού απροόπτου).

Καλή συνέχεια σε όλους και ελπίζω σύντομα να διορθωθούν τα οποία τυχόν προβλήματα αντιμετωπίζουν κάποιοι (είτε λόγω software ..είτε σε ελάχιστες ελπίζω περιπτώσεις.. λόγω κάποιου ελαττώματος της συσκευής).

Screenshot_20220306-005332_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!

Παρακάτω πολυ καλή ανάλυση S22 Ultra vs 13 Pro Max. Δείχνει ακριβώς πώς λειτουργεί και η οθόνη του S22 στη φωτεινότητα. Κάτι πάει λάθος με την οθόνη του σε HDR καθώς το iPhone είναι πιο φωτεινό στις συγκρίσεις που έκανε ο τυπακος αυτος.

 

https://youtu.be/gpJzNHdhSIE

 

 

 

 

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vzoun said:

Καλημέρα παιδιά!!

Παρακάτω πολυ καλή ανάλυση S22 Ultra vs 13 Pro Max. Δείχνει ακριβώς πώς λειτουργεί και η οθόνη του S22 στη φωτεινότητα. Κάτι πάει λάθος με την οθόνη του σε HDR καθώς το iPhone είναι πιο φωτεινό στις συγκρίσεις που έκανε ο τυπακος αυτος.

 

https://youtu.be/gpJzNHdhSIE

 

 

 

 

το optimization του Ios δεν υπάρχει, αυτό είναι γνωστό. το ότι η οθόνη του 22 ultra έχει ανώτερα specs είναι επίσης γνωστό. άρα το θέμα είναι στο λογισμικό

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dark_Lord said:

το optimization του Ios δεν υπάρχει, αυτό είναι γνωστό. το ότι η οθόνη του 22 ultra έχει ανώτερα specs είναι επίσης γνωστό. άρα το θέμα είναι στο λογισμικό

Ακριβώς. Κρίμα που βγήκε με τόσο κακό λογισμικό σε όλους τους τομείς. Ακόμα και στη φωτεινότητα η οποία είναι εκ των ουκ άνευ. 

Απαράδεκτη η Samsung. Αναμένω τα updates καθώς θέλω εδώ και καιρό να αλλάξω κινητό και ακόμα δεν έχω αποφασίσει

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Vzoun said:

Ακριβώς. Κρίμα που βγήκε με τόσο κακό λογισμικό σε όλους τους τομείς. Ακόμα και στη φωτεινότητα η οποία είναι εκ των ουκ άνευ. 

Απαράδεκτη η Samsung. Αναμένω τα updates καθώς θέλω εδώ και καιρό να αλλάξω κινητό και ακόμα δεν έχω αποφασίσει

Απαντάω και στον Κώστα από πάνω. Όντως η οθόνη του σε θέμα specs δεν υπάρχει. υπάρχουν πολλές συσκευές με θέματα όμως ειδικά με τον exynos. Και το dxomark (αν και δεν το εμπιστεύομαι πλήρως) αν διαβάσετε την κριτική του γι αυτό του κόβει μονάδες. Για θέματα που άπτονται καλιμπραρίσματος. Και δεν είναι μόνο στο μυαλό μας. Ξεκίνησε από την εσπευσμένη ακύρωση του event της παρουσάισης του exynos. αμέσως μετά βγήκε φήμη ότι θα κυκλοφορήσει μόνο με snapdragon και μετά ανακοίνωση ότι ο exynos είναι έτοιμος. Είναι βέβαιο ότι κάτι πήγε στραβά με τα χρονοδιαγράμματα και την απόδοση της συσκευής. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξος για τα update αλλά είναι τόσα πολλά τα θέματα που δεν ξέρω τι θα πρωτοφτιάξουν. Το κινητό είναι εργαλείο και το λατρεύω αλλά τα bugs που έχω δει σε 2 εβδομάδες δεν τα έχω δει στο xiaomi pad 5 με το miui που δεν είναι και υπόδειγμα σταθερότητας 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω και στον κώστα από πάνω. Όντως η οθόνη του σε θέμα specs δεν υπάρχει. υπάρχουν πολλές συσκευές με θέματα όμως ειδικά με τον exynos. Και το dxomark (αν και δεν το εμπιστεύομαι πλήρως) αν διαβάσετε την κριτική του γι αυτό του κόβει μονάδες. Για θέματα που άπτονται καλιμπραρίσματος. Και δεν είναι μόνο στο μυαλό μας. Ξεκίνησε από την εσπευσμένη ακύρωση του event της παρουσάισης του exynos. αμέσως μετά βγήκε φήμη ότι θα κυκλοφορήσει μόνο με snapdragon και μετά ανακοίνωση ότι ο exynos είναι έτοιμος. Είναι βέβαιο ότι κάτι πήγε στραβά με τα χρονοδιαγράμματα και την απόδοση της συσκευής. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξος για τα update αλλά είναι τόσα πολλά τα θέματα που δεν ξέρω τι θα πρωτοφτιάξουν. Το κινητό είναι εργαλείο και το λατρεύω αλλά τα bugs που έχω δει σε 2 εβδομάδες δεν τα έχω δει στο xiaomi pad 5 με το miui που δεν είναι και υπόδειγμα σταθερότητας 
Οτι bugs υπαρχουν ειναι θεματα software και (ευτυχως) οχι hardware ως φαινεται...και θα επιλυθουν ...

Προφανως και δεν ειχαν τελειωσει το optimization του επεξεργαστη στο 100% ....

Ευτυχως τα οποια bugs δεν κανουν το τηλεφωνο δυσλειτουργικο ...πχ επαναλαμβανομενα restarts υπερθεσμανση....κλπ

Απ οτι διαβαζω παντως ετοιμαζουν ενα μεγαλο software update(και λογικο ειναι)....υπομονη λοιπον...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, anergos13 said:

Οτι bugs υπαρχουν ειναι θεματα software και (ευτυχως) οχι hardware ως φαινεται...και θα επιλυθουν ...

Προφανως και δεν ειχαν τελειωσει το optimization του επεξεργαστη στο 100% ....

Ευτυχως τα οποια bugs δεν κανουν το τηλεφωνο δυσλειτουργικο ...πχ επαναλαμβανομενα restarts υπερθεσμανση....κλπ

Απ οτι διαβαζω παντως ετοιμαζουν ενα μεγαλο software update(και λογικο ειναι)....υπομονη λοιπον...

όχι μη λειτουργικό σε καμία περίπτωση πέρα από εξαιρέσεις που συμβαίνουν σε όλες τις εταιρείες. απλώς βιάστηκαν σίγουρα. πού το διάβασες για το μεγάλο update?

10 minutes ago, Konstantine73 said:

Σας συγχαίρω πάντως για την πίστη σας στην εταιρία καθώς και για την αισιοδοξία σας...
Bugs bugs bugs προβλήματα προβλήματα προβλήματα αλλά δεν μασάτε... Θα λυθούν μωρέ τα προβλήματα με updates... Όλα είναι sw... Οκ δεν είναι καλιμπραρισμενη η οθόνη... Έλα μωρέ θα λυθεί οκ απλά βιάστηκε η samsung να το βγάλει στην αγορά... Δεν είναι έτοιμος ο exynos έχει προβλήματα... Έλα μωρέ θα πάρει updates....
Αν όμως είχε η xaiomi αυτά τα προβλήματα όλοι θα γελούσατε και θα λεγατε κινεζιές τι περιμένεις...

Sent from Poco F3 8/256
 

Εγώ δεν έχω πίστη σε καμία εταιρεία που έχει σκοπό το κέρδος. ίσα ίσα ανέφερα ότι πήρα για τάμπλετ το xiaomi pad 5 και είναι απροβλημάτιστο. όμως δε θα έπαιρνα xiaomi με πάνω από 1000 ευρώ (η σειρά 12 στην ευρώπη ακούγεται ότι θα ξεπεράσει σε τιμές τα 22άρια της samsung) δίνοντας μόνο 2 χρόνια αναβαθμίσεις λειτουργικού. Για μένα τα 5 χρόνια min υποστήριξης της samsung ήταν καταλυτικός παράγοντας για να γυρίσω στο android. Όντως η συσκευή έχει θέματα (την Τρίτη θα πάω από smartec) και όντως τα κινέζικα σε θέμα software (με εξαίρεση ίσως τη huawei) είναι πολύ πίσω. Είναι ανεξάρτητα πράγματα.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πίστη σε καμία εταιρεία που έχει σκοπό το κέρδος. ίσα ίσα ανέφερα ότι πήρα για τάμπλετ το xiaomi pad 5 και είναι απροβλημάτιστο. όμως δε θα έπαιρνα xiaomi με πάνω από 1000 ευρώ (η σειρά 12 στην ευρώπη ακούγεται ότι θα ξεπεράσει σε τιμές τα 22άρια της samsung) δίνοντας μόνο 2 χρόνια αναβαθμίσεις λειτουργικού. Για μένα τα 5 χρόνια min υποστήριξης της samsung ήταν καταλυτικός παράγοντας για να γυρίσω στο android. Όντως η συσκευή έχει θέματα (την Τρίτη θα πάω από smartec) και όντως τα κινέζικα σε θέμα software (με εξαίρεση ίσως τη huawei) είναι πολύ πίσω. Είναι ανεξάρτητα πράγματα.


Στο 3:13'

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αν δε γίνει γρήγορα ολο το fix θα χάσει πολλούς αγοραστές όπως εμένα πχ που ήθελα να αλλάξω κινητό και περίμενα για να δω το S22.

Ποσο ακόμα να περιμένω μέχρι να φτιάξουν αυτή την απαράδεκτη κατασταση?

Link to comment
Share on other sites



Το θέμα είναι ότι αν δε γίνει γρήγορα ολο το fix θα χάσει πολλούς αγοραστές όπως εμένα πχ που ήθελα να αλλάξω κινητό και περίμενα για να δω το S22.
Ποσο ακόμα να περιμένω μέχρι να φτιάξουν αυτή την απαράδεκτη κατασταση?


Οι περισσοτεροι δεν βιωνουμε καποια απαραδεκτη κατασταση παντως φιλε μου .....

Τι κινητο εχεις?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπαίνουμε recovery mode ρε παιδιά ακριβώς; έχω δει κάτι λειψές πληροφορίες που δεν λένε ξεκάθαρα τι ακριβώς συμβαίνει! 

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος είναι στο μυαλό του τυπάκου!!! Η οθόνη του δεν υπάρχει και το συγκεκριμένο βίντεο το έχω δείξει πολλές φορές. Σε καμία δεν είναι έτσι όπως τα λέει αυτός. Και δεν υπάρχει κανένα θέμα λογισμικού.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Φυσικά και υπάρχει, εγώ το δοκίμασα διπλα δίπλα με iPhone και το iPhone ήταν πιο φωτεινο σε μερικές περιπτώσεις.

Και τα χρώματα επίσης είναι πολύ ψεύτικα αν τα έχεις σε vivid mode ,και πολύ άτονα αν βάλεις natural.

Είναι θέμα κατανάλωσης και υπερθέρμανσης, η samsung το κάνει αυτό για προστασία κυρίως και καλύτερη αυτονομία.

Όλα ξεκινάνε από τους επεξεργαστές που δεν ειναι τοσο αποδοτικοί σε μεγάλα ζόρια...εκεί η apple δεν παίζεται με τίποτα!


Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πώς μπαίνουμε recovery mode ρε παιδιά ακριβώς; έχω δει κάτι λειψές πληροφορίες που δεν λένε ξεκάθαρα τι ακριβώς συμβαίνει! 
Σύνδεσε το κινητό σε ενα υπολογιστή με usb c μετά απενεργοποίησε το κινητό και για να το ανοίξεις πάτα ταυτόχρονα το power + volume up μέχρι να δεις να εμφανιστεί το ανδροειδές.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:


 

 


Σε αυτό που συμφωνούμε είναι ότι ούτε εγώ θα έπαιρνα ένα σαομι στο χιλιάρικο αλλά ούτε όμως και καμίας άλλης εταιρίας...
Αυτήν την στιγμή έχοντας miui 13 /android 12 έχω μια απροβληματιστη συσκευη με μονη παραφωνία την όχι πολύ σωστή λειτουργία του proximity sensor, αλλά επειδή μιλάω κυρίως με bluetooth εκεί δεν υπάρχει πρόβλημα.
Καμία διαφήμιση πουθενά με το adguard που έχω πληρωμένο. Και τρομερό sot για 4500 μπαταρία.
Προσωπικά επειδή έχω ξεψαχνίσει το miui 13 δεν βρίσκω κάποιον μείον και τολμώ να πω ότι η εμπειρία χρήσης είναι ανώτερη του s10 lite που είχα...

Sent from Poco F3 8/256
 

 

Θεωρώ ανώτερο το one ui από το skin της xiaomi. Όμως δεν έχω κανένα θέμα με το xiaomi tablet μου. Ούτε διαφημίσεις ούτε τίποτα...αν η xiaomi έδινε ίδιες αναβαθμίσεις με τη samsung άνετα θα δοκιμαζα 12 pro/ultra

1 ώρα πριν, toxotis70 said:

Φυσικά και υπάρχει, εγώ το δοκίμασα διπλα δίπλα με iPhone και το iPhone ήταν πιο φωτεινο σε μερικές περιπτώσεις.

Και τα χρώματα επίσης είναι πολύ ψεύτικα αν τα έχεις σε vivid mode ,και πολύ άτονα αν βάλεις natural.

Είναι θέμα κατανάλωσης και υπερθέρμανσης, η samsung το κάνει αυτό για προστασία κυρίως και καλύτερη αυτονομία.

Όλα ξεκινάνε από τους επεξεργαστές που δεν ειναι τοσο αποδοτικοί σε μεγάλα ζόρια...εκεί η apple δεν παίζεται με τίποτα!


Sent from my SM-S908B using Tapatalk


 

Η apple είναι μάστορας στο καλιμπράρισμα και μπορεί με υποδεεστερες οθόνες να παράγει αντίστοιχα αποτελέσματα με τις ναυαρχίδες της Samsung. Όμως πέρα από το θέμα προσωπικού γούστου ως προς τα χρώματα, κανείς σοβαρός reviewer μέχρι στιγμής δε βγάζει καλύτερη την οθόνη του iphone. Όλοι του samsung βγάζουν ή ισοπαλία.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Θέμα γούστου... Έχοντας δοκιμάσει διεξοδικά και τα 2 βλέπω ότι το miui έχει πιο ωραία transitions είναι πιο σβέλτο και τα μαμά εικονίδια του μου αρέσουν πιο πολύ

Sent from Poco F3 8/256

 

Εννοείται ότι είναι και θέμα γούστου. Άλλωστε εγώ το λεω ανοιχτά πως αν η xiaomi δεν ήταν στις αναβαθμίσεις όπως η παλιά samsung, θα της τα εσκαγα για να πάρω τη ναυαρχίδα της. Δεν έχω κολλήματα  

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του S22 ultra εδώ και 2 μέρες έχοντας και το 13 pro max. 

Ποιότητα κατασκευής εξαιρετική στο s22 όπως προφανώς εξαιρετική και στο iphone. 

Δεν έχω παρατηρήσει μέχρι ώρας το παραμικρό πρόβλημα στο s22 από αυτά που έχουν αναφερθεί. 

Οθόνη καταπληκτική ίσως ένα κλικ καλύτερη από του iPhone. 

Ήχος πάρα πολύ καλός αλλά του ipbone νομίζω λίγο καλύτερος. 

Μπαταρία δεν έχω ακόμα εικόνα αλλά εκεί το pro max έχει ξεφύγει τελείως.

Κάμερα σε άλλες λήψεις καλύτερο το ένα σε άλλες το  άλλο.  Στο βίντεο πάρα πολύ βελτιωμένο το s22 σε σχέση με το note 20 ultra αλλά ακόμα πίσω από το iphone ξεκάθαρα. Στο zoom είναι αλλού το samsung. Είναι αστείο τι λεπτομέρειες πιάνει και σε τι αποστάσεις...

Η μέχρι τώρα εικόνα στα μάτια μου  πάντως είναι ότι  το s22 ultra είναι τέρμα ολοκληρωμένο σε όλους τους τομείς αρκεί να μην παρουσιάζονται τα θεματα που έχουν αναφερθεί και ευτυχώς εγώ δεν έχω.

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--1225506453.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...