Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 hour ago, challenge143 said:

Για βγάλε για αρχή την αυτόματη φωτεινότητα να μας πει αν στο ξανακάνει 

Τελικά νομίζω έχεις δίκιο. Αν βγάλω το adaptive brightness φαίνεται να μην το κάνει. Πάντως είναι πρόβλημα... 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

25 minutes ago, dimkit said:

Πάντως παιδιά εγώ έχω απογοητευτεί παρά πολύ με την μπαταρία, στο S21ultra που είχα παλιά , ήταν σκυλί, δεν είχα αγχωθει ποτέ ότι δεν θα με βγάλει η μέρα, τώρα με μετρια χρήση και είναι στο 39% με 2 ώρες και 34 λεπτά SOT. Στο S21 επιανα 5.30, ώρες άνετα.

το εχεις πολλες μερες? εγω ειμαι 2η μερα χρησης και βλεπω πολυ καλη αποδοση, στα ιδια ή και καλυτερα απο s21 ultra αν κρινω απο την 1η μερα οπου μου την εβγαλε με υπολοιπο 75% οταν με s21 ημουν πιο κατω, αν και με μια φορα δεν μπορεις να εχεις σωστο δειγμα.

Μηπως κατι φταιει στο στησιμο σου? εχεις δει τι σου τρωει μπαταρια? σιμ εχεις καινουριο κανονικη ή κομμενη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, costsa41 said:

Δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει αυτό το sot !!!! Κάτι σου τρώει τη μπαταρία. Κι εγώ είχα το 21 και αυτό είναι λίγο καλύτερο . Από το πρωί στις 6 έχει 4 ώρες οθόνη και  20λεπτά και η μπαταρία είναι στο 54%. Απλά δες τι σου τρώει τη μπαταρία. Και είμαι μόλις στη δεύτερη φόρτιση και μαθαίνει τα μοτίβα. 

Σήμερα και τράβηξα hdr βίντεο και είδα στο youtube πολλά 4κ και 8 κ . Όλα ήταν τέλεια. 

Όχι δεν έχω παρατηρήσει να τρώει την μπαταρία κάτι, αλλά το δικό σου νουμερο φαίνεται απίστευτο , θα πιάσεις 8 ώρες SOT!!!!  Αν έχεις τέτοιους χρόνους με max ανάλυση και όλα ενεργά , τότε κάτι παίζει με την συσκευή μου

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες!! Max ανάλυση, όλα ανοιχτά και σύνδεση 24 ώρες με το ρολόι!! Σου απάντησε και ο Νίκος που πιστεύω ότι θα έχει τους δικούς μου χρόνους. Το είχα γράψει και όταν το έστηνα. Με το ίδιο στήσιμο αυτό υπόλοιπο γύρω στο 75% και το 21 γύρω στο 60%
Αν μπορεις για βγαλε ενα screen shot με τις καταναλωσεις θα ηθελα να δω λιγο τα google services σε σχεση με τα υπολοιπ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Strofigkas said:

Δεν ξέρω βέβαια λόγω κυρτοτητας αν κάθεται καλά το whitestone dome 

Kάθεται ΤΕΛΕΙΑ!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έβαλα για φόρτιση , αύριο θα ανεβάσω αλλά τα google services είναι σε normal επίπεδα , 

Διάβασα κάπου ότι με επαναφορά cache memory και ρυθμίσεων εφαρμογών (όχι factory reset) φτιάχνει το θέμα. Δοκιμάζω και βλέπω. Επίσης λέει ότι το battery drain εμφανίζεται συνήθως σε συσκευές που έχουν κάνει επαναφορά με smart switch

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπουμε την δύναμη του nightography...
Η 1η φωτογραφία με night mode
Η 2η φωτογραφία με κανονική λειτουργία
Και οι δύο είναι στο χέρι χωρίς τρίποδο! 8c0048a80594a33502b36a3d3116a777.jpg6f748647e34aebf8466508c284e119a6.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως (..κάθε χρόνο που παίρνω μια καινούργια ναυαρχίδα) ..κάνω λίγα post ..και μετά απλά παρακολουθώ το νήμα. 

Με αυτό το κινητό ξεπέρασα το σύνηθες.

Μάλλον είμαι ευχαριστημένος που ξανά έχω ένα "note" και ευτυχώς ανήκω και εγώ σε αυτούς που δεν έχουν αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα.

..όσο για την μπαταρία (όπως ήδη έχω αναφέρει) είναι καλύτερο από το s21 ultra (με ίδια χρήση, ρυθμίσεις και παίξιμο ενός online game ..έχω σαφώς καλύτερη αυτονομία).

Screenshot_20220305-205554_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχει θήκη που τα άκρα της να προεξέχουν από την οθόνη; Έτσι ώστε αν πέσει με την όψη να μην έρθει σε επαφή η οθόνη με το έδαφος. Φαντάζομαι πως δε θα υπάρχει λόγω της κυρτότητας της οθόνης. Ένας ακόμη λόγος που δεν προτιμώ καθόλου τις edge. Ενώ με flat και λίγη προεξοχή της θήκης γλυτώνεις πολλά τέτοια ατυχήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχει θήκη που τα άκρα της να προεξέχουν από την οθόνη; Έτσι ώστε αν πέσει με την όψη να μην έρθει σε επαφή η οθόνη με το έδαφος. Φαντάζομαι πως δε θα υπάρχει λόγω της κυρτότητας της οθόνης. Ένας ακόμη λόγος που δεν προτιμώ καθόλου τις edge. Ενώ με flat και λίγη προεξοχή της θήκης γλυτώνεις πολλά τέτοια ατυχήματα.

Και βέβαια υπάρχουν θήκες, πχ η δική μου της spigen , έχει υπερυψωμένα άκρα και στην οθόνη και στην κάμερα.

Τσέκαρε γενικά τις spigen

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδες μιας και αναφερθηκε η φωτογραφια, δειτε και την εφαρμογη expert raw απο το samsung store, ειναι σαν μαμισια gcam, δινει πολυ καλο αποτελεσμα σε indoor Και δυσκολες γενικα, με ελαχιστο θορυβο και καλη λεπτομερεια. θελει σταθερο χερι καθως τραβαει και raw αρχεια βεβαια και κανει καμποση ωρα επεξεργασια, αλλα αξιζει να τη δειτε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, dimkit said:

Τώρα το έβαλα για φόρτιση , αύριο θα ανεβάσω αλλά τα google services είναι σε normal επίπεδα , 

Διάβασα κάπου ότι με επαναφορά cache memory και ρυθμίσεων εφαρμογών (όχι factory reset) φτιάχνει το θέμα. Δοκιμάζω και βλέπω. Επίσης λέει ότι το battery drain εμφανίζεται συνήθως σε συσκευές που έχουν κάνει επαναφορά με smart switch

Εννοείς μεταφορά από παλιό κινητό με smart switch;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος θέλει άμεσα τα screen protectors από το Amazon, ας μου στείλει PM, μου ξέμειναν επειδή τελικά δεν πήρα το κινητό.

https://www.amazon.de/Samsung-Galaxy-S22-Ultra-Fingerprint/dp/B09NL5BTR8/ref=mp_s_a_1_12?crid=A93UYZ3Y2D2H&keywords=s22+ultra&qid=1646480903&sprefix=s22+ultra+%2Caps%2C190&sr=8-12

1.Dell G7 7790||Intel Core i7-9750H 12MB 2.60GHz - 4.50GHz||16GB DDR4 2666MHz||512GB SSD||17.3" FHD 144Hz IPS Anti-Glare 300 nits||Nvidia GeForce RTX 2070 8GB GDDR5||W10 Pro 64-bit||

2.Samsung Galaxy S23 Ultra 5G||12GB RAM||512GB ROM||Black||

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stsalkit said:

Τελικά νομίζω έχεις δίκιο. Αν βγάλω το adaptive brightness φαίνεται να μην το κάνει. Πάντως είναι πρόβλημα... 

Ναι είναι πρόβλημα που έχουν αναφερθεί αλλά είναι προσωρινό με αναβάθμιση θα φτιάξουν. Μην ξεχνάς κ. τα βίντεο έχουν τον δικό του αλγορίθμο κ οι κατασκευαστές ακόμα υλοποιούν τους drivers κ όλα πιστεύω είναι θέμα χρόνου.

4 minutes ago, mc01319 said:

Παιδιά, όποιος θέλει άμεσα τα screen protectors από το Amazon, ας μου στείλει PM, μου ξέμειναν επειδή τελικά δεν πήρα το κινητό.

https://www.amazon.de/Samsung-Galaxy-S22-Ultra-Fingerprint/dp/B09NL5BTR8/ref=mp_s_a_1_12?crid=A93UYZ3Y2D2H&keywords=s22+ultra&qid=1646480903&sprefix=s22+ultra+%2Caps%2C190&sr=8-12

Πώς κ έτσι; Το έβαλες παραγγελία κ το μετανιώσες;

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παιδες μιας και αναφερθηκε η φωτογραφια, δειτε και την εφαρμογη expert raw απο το samsung store, ειναι σαν μαμισια gcam, δινει πολυ καλο αποτελεσμα σε indoor Και δυσκολες γενικα, με ελαχιστο θορυβο και καλη λεπτομερεια. θελει σταθερο χερι καθως τραβαει και raw αρχεια βεβαια και κανει καμποση ωρα επεξεργασια, αλλα αξιζει να τη δειτε.

Νίκο το έκανα search στο Galaxy Store και δεν το βρήκα το Expert RAW. Το ξαναέκανα search στην Google και μου το έβγαλε σελίδα αλλά μόλις πήγα να του εγκαταστήσω μου έβγαλε ότι δεν το υποστηρίζει η συσκευή μου. Επισυνάπτω screenshots. Κάνω κάτι λάθος;

Screenshot_20220305-223630_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220305-223318_Galaxy Store.jpg

 

Edit: ωπππ Sorry έχω το  s21 ultra και ισως δεν το υποστηρίζει...

Ξέρουμε Πότε θα έρθει στο s21 Ultra και αν γίνεται να το βάλω τώρα;

Μπέρδεψα τα topics....

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Νίκο το έκανα search στο Galaxy Store και δεν το βρήκα το Expert RAW. Το ξαναέκανα search στην Google και μου το έβγαλε σελίδα αλλά μόλις πήγα να του εγκαταστήσω μου έβγαλε ότι δεν το υποστηρίζει η συσκευή μου. Επισυνάπτω screenshots. Κάνω κάτι λάθος;
679175624_Screenshot_20220305-223630_SamsungInternet.thumb.jpg.1f3b72343236c9bf9475333b257a1691.jpg
1766051743_Screenshot_20220305-223318_GalaxyStore.thumb.jpg.87e81baf6226d725701253b8e94e273e.jpg
 
Edit: ωπππ Sorry έχω το  s21 ultra και ισως δεν το υποστηρίζει...
Ξέρουμε Πότε θα έρθει στο s21 Ultra και αν γίνεται να το βάλω τώρα;
Μπέρδεψα τα topics....
Για το s21 ultra είναι αυτό το apk :

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/expert-raw/expert-raw-1-0-00-21-release/expert-raw-1-0-00-21-android-apk-download/

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Ναι είναι πρόβλημα που έχουν αναφερθεί αλλά είναι προσωρινό με αναβάθμιση θα φτιάξουν. Μην ξεχνάς κ. τα βίντεο έχουν τον δικό του αλγορίθμο κ οι κατασκευαστές ακόμα υλοποιούν τους drivers κ όλα πιστεύω είναι θέμα χρόνου.

Πώς κ έτσι; Το έβαλες παραγγελία κ το μετανιώσες;

Δεν πρόλαβα να το παραγγείλω καν, είχα πάρει τις μεμβράνες, αλλά τελικά άλλαξα γνώμη για το κινητό.

1.Dell G7 7790||Intel Core i7-9750H 12MB 2.60GHz - 4.50GHz||16GB DDR4 2666MHz||512GB SSD||17.3" FHD 144Hz IPS Anti-Glare 300 nits||Nvidia GeForce RTX 2070 8GB GDDR5||W10 Pro 64-bit||

2.Samsung Galaxy S23 Ultra 5G||12GB RAM||512GB ROM||Black||

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Αλλά είμαι σίγουρος με μελλοντικά update θα διορθωθεί η συνολική απόδοση της συσκευής και οι παιδικές ασθένειες. Το θέμα είναι ότι έχουμε πάρει "κινητάρα" , όσο και αν κάποιοι θέλουν να μας πείσουν για το αντίθετο.

https://www.techgear.gr/samsung-galaxy-s22-ultra-apodeiknyetai-idiaitera-anthektiko-se-vasanistikes-dokimes-32637

Εμένα πάντως με έπιανε το στομάχι με τις γρατζουνιές και γενικά με την συμπεριφορά αυτή στο κινητό!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk







Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pank said:

Εγώ προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Αλλά είμαι σίγουρος με μελλοντικά update θα διορθωθεί η συνολική απόδοση της συσκευής και οι παιδικές ασθένειες. Το θέμα είναι ότι έχουμε πάρει "κινητάρα" , όσο και αν κάποιοι θέλουν να μας πείσουν για το αντίθετο.

https://www.techgear.gr/samsung-galaxy-s22-ultra-apodeiknyetai-idiaitera-anthektiko-se-vasanistikes-dokimes-32637

Εμένα πάντως με έπιανε το στομάχι με τις γρατζουνιές και γενικά με την συμπεριφορά αυτή στο κινητό! emoji3.png

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






 

Είναι κινητήρα αλλά με αρκετά θέματα στην exynos έκδοση. Είμαστε ειλικρινείς κάτοχοι που δεν υποστηρίζουμε απλώς τα λεφτά που δώσαμε αλλά προστατεύουμε και τους άλλους καταναλωτές. Το ελπίζω να διορθωθούν σύντομα. Κανείς δεν έχει όρεξη να τρέχει στο σέρβις 10 μέρες αφότου αγόρασε κινητό 

3 ώρες πριν, MIB said:

Kάθεται ΤΕΛΕΙΑ!

Αν βρω κατάστημα που να στο περνάει ενδέχεται να δοκιμάσω. Εγώ δεν έχω υπομονή 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ. Επειδή εγώ δεν είχα κανένα θέμα με οθόνη, κλήσεις κτλ, όποιος με ρωτάει λέω πάρτο με κλειστά μάτια.
Σίγουρα αν είχα θέματα, θα ήμουν αρκετά επιφυλακτικος για να παροτρύνω κάποιον να το αγοράσει. Οπότε το θέμα είναι υποκειμενικό και ανάλογα με την προσωπική εμπειρία του καθ' ένα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαμάντι από τα Lidl το s22 Ultra !!! Προσοχή 

Στην υποτιθέμενη ασφάλεια !!

https://youtube.com/shorts/GI2VsDQawLs?feature=share

https://youtube.com/shorts/bjdXEa-D7io?feature=share

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Το δοκίμασες να το κάνεις στο δικό σου γιατί στο δικό μου δε γίνεται με τίποτα!! Παραμένει κλειδωμένο και αν το έκανες πες μας ακριβώς πως γίνεται γιατί με αυτό που είδα δε γίνεται με τίποτα. Όχι τίποτα άλλο αλλά για να ξέρω ψώνισα από lidl ή delicatessen Βασιλόπουλος ;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βασικά στο δικό μου είναι !!! Αν κανείς επανεκκίνηση στρώνει κ αν το ξεκλειδώσεις κλειδώσεις μερικές φορές συμβαίνει ξανά !!! Το ανακαλύψαμε χθες όταν  ήταν ο κολλητός μου σπίτι και τπ ξεκλείδωσε χώρις να είμαι στο δωμάτιο !!!! Κ μετά τραβήξαμε αρκετά βίντεο σβήσαμε το face unlock το ξανά βάλαμε πάλι τα ίδια απενεργοποίησα  το face unlock πάλι τ ίδια !! Κρύψαμε την κάμερα τα ίδια !!!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, dimkit said:

Πάντως παιδιά εγώ έχω απογοητευτεί παρά πολύ με την μπαταρία, στο S21ultra που είχα παλιά , ήταν σκυλί, δεν είχα αγχωθει ποτέ ότι δεν θα με βγάλει η μέρα, τώρα με μετρια χρήση και είναι στο 39% με 2 ώρες και 34 λεπτά SOT. Στο S21 επιανα 5.30, ώρες άνετα.

Εγώ προς το παρόν παίζω ανάμεσα σε 5-6 (ίσως και 6,5) ώρες. Μετράει πολύ πάντως το αν το δουλεύεις πολύ σε χώρους με κακό σήμα. Η αυτονομία σε standby πάντως είναι καλή για android

1 minute ago, Dimitris_w said:

Βασικά στο δικό μου είναι !!! Αν κανείς επανεκκίνηση στρώνει κ αν το ξεκλειδώσεις κλειδώσεις μερικές φορές συμβαίνει ξανά !!! Το ανακαλύψαμε χθες όταν  ήταν ο κολλητός μου σπίτι και τπ ξεκλείδωσε χώρις να είμαι στο δωμάτιο !!!! Κ μετά τραβήξαμε αρκετά βίντεο σβήσαμε το face unlock το ξανά βάλαμε πάλι τα ίδια απενεργοποίησα  το face unlock πάλι τ ίδια !! Κρύψαμε την κάμερα τα ίδια !!!

και τα iphone είχαν αρκετές φορές θέμα με το face unlock (το είχαν δείξει και οι unboxholics νομίζω). Όπως και να' χει, υπάρχουν πολλά bugs, να δω τι θα πρωτοδιορθώσουν

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...