Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

2 minutes ago, arxontas2323 said:

Απάντησαν τέτοια ωρα;

Τα wifi passwords τα έχασες;

Ναι απαντησαν 🙂
 

και ναι τα χανεις όλα .. και bluetooth devices.. 😞

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, freco said:

Συγγνώμη που σας πρήζω, αλλά το πρόβλημα των κλήσεων λύθηκε με τη λύση που δόθηκε πιο πίσω. 

Ταχύτατες κλήσεις και καμία χαμένη σήμερα.✌️

Άρα δεν είναι θέμα συσκευής. Ρυθμίσεις παρόχου (Cosmote).

Credit στον @Galaxy_sii

"Κάνεις επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου. 
Μετά επανεκκίνηση 
Μετά έστειλα μήνυμα στο 1333 WIFICALL 
Πάλι επανεκκίνηση  και έφτιαξε"

Λίγο πιο απλά τα βήματα, που είναι οι ρυθμίσεις δικτύου;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, costsa41 said:

Ήρθε!!! 512 μαύρο από πλαίσιο. cd6fb72343cd0a780c256bce1f76e5fc.jpg

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλοριζικο φιλε μου να το χαιρεσαι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο απλά τα βήματα, που είναι οι ρυθμίσεις δικτύου;
1)Μπάρα ειδοποιήσεων
2)Γρανάζι
3)Στην αναζήτηση γράψε επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και θα στο βγάλει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με σαμσουνγκ μιας και είναι 24ωρη γραμμή (stefanos thnx)...μου ειπε αυτος που απάντησε οτι ισως η τηλεφωνήτρια δεν ήξερε και ότι πρέπει να ξανά κάνω την αίτηση...και λέω επειδή δεν ήξερε υπάλληλος σας να τα ξανά κάνω απο την αρχή και να περιμένω αλλο τόσο ενω ειναι απλα προσθήκη μιας φωτογραφίας στην αίτηση και να τα στείλετε,και του λεω αμα εσυ δεν ξερεις καλα οπως η τηλεφωνήτρια;τεσπα δεν εβγαλα άκρη,ξανα έκανα αναγκαστικά την αίτηση με την απόδειξη είσπραξης (ελπίζω να ειναι σωστό αυτό) και να τελειώνει...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε και σε εμενα αυτο με την επαναφορά δικτύων... πήγαινα να καλέσω κάποιον και καθυστερούσε 10 δευτερόλεπτα για να καλέσει...

 

Πριν κάνω επαναφορά ρυθμίσεων δικτύων πηρα ενα backup στο Samsung account τις ρυθμισεις...εκανα την επαναφορά ρυθμίσεων δικτύων και αφου τελείωσα και σιγουρεψα ότι δουλεύει εκανα και επαναφορά τις ρυθμίσεις απο το backup της Samsung και έχω πάλι τους κωδικούς wifi

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα το φόρτισα κλειστό. Πάντα έτσι έκανα και το έχω συνηθίσει. Εφτά ώρες το παλεύω ,με τις αρχικές ρυθμίσεις φυσικά και τώρα έχω 40% μπαταρία. Δεν το έχω αφήσει από το χέρι μου. Και προς το παρόν δε μου έχει εμφανίσει κάτι. . Εκείνο το πληκτρολόγιο έβγαλαν να το σέρνεις για να αλλάζει γλώσσα ή σε μένα κάτι μου διαφεύγει; Το έκαναν όπως το gboard με τη σφαίρα ή αλλάζει αυτό;
Δες πως γίνεται...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


f8261e88a08897c872a483dc511e2eb5.jpg7f57738142c2e6a77714ee002596a03e.jpgd24e650592d57495ad3a398fabea4ad0.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα το φόρτισα κλειστό. Πάντα έτσι έκανα και το έχω συνηθίσει. Εφτά ώρες το παλεύω ,με τις αρχικές ρυθμίσεις φυσικά και τώρα έχω 40% μπαταρία. Δεν το έχω αφήσει από το χέρι μου. Και προς το παρόν δε μου έχει εμφανίσει κάτι. . Εκείνο το πληκτρολόγιο έβγαλαν να το σέρνεις για να αλλάζει γλώσσα ή σε μένα κάτι μου διαφεύγει; Το έκαναν όπως το gboard με τη σφαίρα ή αλλάζει αυτό;
Αλαζει μέσα απο τις ρυθμίσεις του πληκτρολόγιο. Πάτα γρανάζι και θα το βρεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Υ.Γ. Με πρόλαβε ο προηγούμενος!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Εγω νε τον Γερμανό που μίλησα μου ειπαν πως η απόδειξη προ παραγγελίας ειναι η απόδειξη είσπραξης...την εστειλα με email και θα τους ξανά πάρω αυριο τηλέφωνο στην σαμσουνγκ να δω αν θα βγάλω άκρη...

Και εμένα ακριβώς αυτό μου είπαν, μιλώντας με υπάλληλο της Samsung στο τηλέφωνο μου ειπε να ανεβάσω την απόδειξη είσπραξης σαν αποδεικτικό προπαραγγελίας και το τιμολόγιο - τα οποία δειχνουν και δυο διαφορετικές ημερομηνιες - και να περιμένω απάντηση τους, ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, merkon said:

Και εμένα ακριβώς αυτό μου είπαν, μιλώντας με υπάλληλο της Samsung στο τηλέφωνο μου ειπε να ανεβάσω την απόδειξη είσπραξης σαν αποδεικτικό προπαραγγελίας και το τιμολόγιο - τα οποία δειχνουν και δυο διαφορετικές ημερομηνιες - και να περιμένω απάντηση τους, ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά.

Ξανα εκανες την αίτηση, σωστά; γιατί απ ουι κατάλαβα δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε την παλιά..

 

Edit:μπηκα με το link απο το email,εβαλα τα στοιχεία μου και μπόρεσα να αλλάξω την παλιά...πριν κανα 2ωρο εστειλα και καινούρια αίτηση αλλα οκ

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναμπεί:

https://www.phonearena.com/news/samsung-throttling-smartphone-apps-gos_id138807

By the way, υπάρχει κατάστημα από Ευρώπη που μπορούμε να πάρει κάποιος την έκδοση με snap; Ξέρω... Χωρίς εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εχει συνδέσει κανεις το S22 ultra με Android auto;

Εχω ένα SKODA KAMIQ και ενω με το παλιό μου κινητό(S20+) είχα χωρίς προβλήματα android auto (wired), τώρα με το S22 ultra, δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω.

Είναι ενημερωμένο κανονικά το android auto .

όταν το συνδέω με το καλώδιο στο αυτοκίνητο , μου βγάζει μηνυμα ότι συνδέθηκε επάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων του κινητού, και όταν πατάω στην οθόνη του αυτοκινήτου να ανοίξει το android auto κάνει μια στιγμιαία αποσύνδεση-συνδεση το κινητό και βγάζει μήνυμα η οθόνη  του αυτοκινητού ότι δεν μπορεί να συνδεθεί.

ίδιο πρόβλημα έχει και αυτός 

https://support.google.com/androidauto/thread/151557663/android-auto-does-not-work-on-samsung-galaxy-s22-ultra-and-2020-Škoda-scala?hl=en

Δοκίμασα αυτά που γράφουν αλλά τζηφος

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, MIB said:

Καλημέρα,

Εχει συνδέσει κανεις το S22 ultra με Android auto;

Εχω ένα SKODA KAMIQ και ενω με το παλιό μου κινητό(S20+) είχα χωρίς προβλήματα android auto (wired), τώρα με το S22 ultra, δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω.

Είναι ενημερωμένο κανονικά το android auto .

όταν το συνδέω με το καλώδιο στο αυτοκίνητο , μου βγάζει μηνυμα ότι συνδέθηκε επάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων του κινητού, και όταν πατάω στην οθόνη του αυτοκινήτου να ανοίξει το android auto κάνει μια στιγμιαία αποσύνδεση-συνδεση το κινητό και βγάζει μήνυμα η οθόνη  του αυτοκινητού ότι δεν μπορεί να συνδεθεί.

ίδιο πρόβλημα έχει και αυτός 

https://support.google.com/androidauto/thread/151557663/android-auto-does-not-work-on-samsung-galaxy-s22-ultra-and-2020-Škoda-scala?hl=en

Δοκίμασα αυτά που γράφουν αλλά τζηφος

Κανονικά το συνδεσα,μου έβγαλε χάρτες κτλ απευθείας!! Σε ford εγινε η σύνδεση

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s22-ultra-exynos-display-test/

ίδια βαθμολογία με το iphone 13 το απλό με τα 60 hz?? είμαστε σοβαροί?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Αλήθεια ασχολείσαι με το dxo ακόμα; Μετά τα περυσινά με το 21 και το κράξιμο που έφαγε ούτε απ έξω, που λένε. Η οθόνη του είναι άλλο πράγμα!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εν τω μεταξυ παραδέχεται ότι είναι μακράν η πιο φωτεινή οθόνη. Του κόβει βέβαια λόγω των glitches αλλά και πάλι..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MIB said:

Όλα τα αρνητικά του διορθόνονται με software updates

το ελπίζω ειλικρινά. θεωρώ ότι σε ένα χρόνο η συσκευή θα έχει φτάσει εκεί που πρέπει. θα έπρεπε να είναι ετοιμοπόλεμη από την αρχή όμως

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dark_Lord said:

το ελπίζω ειλικρινά. θεωρώ ότι σε ένα χρόνο η συσκευή θα έχει φτάσει εκεί που πρέπει. θα έπρεπε να είναι ετοιμοπόλεμη από την αρχή όμως

Αν δεν τη δώσουν για Cosmote συσκευές μέχρι την Τρίτη θα επιστρέψω και το δικό μου και της κόρης μου.

Τα προβλήματα με τις κλήσεις συνεχίζονται. Έχω επανεκκινήσεις. Ακόμα και αποσυνδέσεις με το Watch 4,

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανεις ότι όταν χτυπάει το τηλέφωνο το ringtone ακούγεται σαν χαλασμένο ηχείο?

Όχι πάντα

 

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ακομα αναμενω και εγω να το παραλαβω παιδια με τρελη αγωνια μιλαμε. Τους τηλεφωνησα εκει στην Primetel και μου ειπαν πως θα το εχουν ελπιζουνε δηλαδη στα μεσα με τελη του ΜΑΡΤΙΟΥ σιγουρα 100%. Αχχ. Ευχομαι να μην παμε στα τελη Απριλιου γιατι πραγματικα σας λεω το ξεφτυλησανε εντελως φετος με αυτες τις προπαραγγελιες, Θυμαμαι πως το S10 το πηρα στις 8/3/2019 !!!!!!!!! με προπαραγγελεια εννοειται.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ggazas said:

Αν δεν τη δώσουν για Cosmote συσκευές μέχρι την Τρίτη θα επιστρέψω και το δικό μου και της κόρης μου.

Τα προβλήματα με τις κλήσεις συνεχίζονται. Έχω επανεκκινήσεις. Ακόμα και αποσυνδέσεις με το Watch 4,

εγώ πάντως δεν είδα κάποια διαφορά μετά το update

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, MIB said:

Καλημέρα,

Εχει συνδέσει κανεις το S22 ultra με Android auto;

Εχω ένα SKODA KAMIQ και ενω με το παλιό μου κινητό(S20+) είχα χωρίς προβλήματα android auto (wired), τώρα με το S22 ultra, δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω.

Είναι ενημερωμένο κανονικά το android auto .

όταν το συνδέω με το καλώδιο στο αυτοκίνητο , μου βγάζει μηνυμα ότι συνδέθηκε επάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων του κινητού, και όταν πατάω στην οθόνη του αυτοκινήτου να ανοίξει το android auto κάνει μια στιγμιαία αποσύνδεση-συνδεση το κινητό και βγάζει μήνυμα η οθόνη  του αυτοκινητού ότι δεν μπορεί να συνδεθεί.

ίδιο πρόβλημα έχει και αυτός 

https://support.google.com/androidauto/thread/151557663/android-auto-does-not-work-on-samsung-galaxy-s22-ultra-and-2020-Škoda-scala?hl=en

Δοκίμασα αυτά που γράφουν αλλά τζηφος

Εγώ το δουλεύω στο Scoda Karoq. Ούτε καν pair στο Bluetooth δεν χρειάστηκε. Το έκανε μόνο του μόλις έβαλα το καλώδιο.
Το μόνο που πάτησα στο κινητό είναι η επιβεβαίωση που βγάζει για το αν επιτρέπω στο Scoda Karoq... κλπ κλπ.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, ggazas said:

Αν δεν τη δώσουν για Cosmote συσκευές μέχρι την Τρίτη θα επιστρέψω και το δικό μου και της κόρης μου.

Τα προβλήματα με τις κλήσεις συνεχίζονται. Έχω επανεκκινήσεις. Ακόμα και αποσυνδέσεις με το Watch 4,

Το εδωσα πισω στο πλαισιο 26/2 (προβλημα στις κλησεις)  και περιμενω να μου στειλουν αλλο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dark_Lord said:

εγώ πάντως δεν είδα κάποια διαφορά μετά το update

Το πρόβλημα με τις κλήσεις ΔΕΝ διορθώνεται με το update. Εγώ το έχω πάρει και συνεχίζονταν.
Αν είσαι Cosmote δοκίμασε αυτό που γράφω πιο πίσω και λύθηκε το θέμα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...