Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

25 minutes ago, nasosvasedis said:

Νομίζω είναι γενικότερα θέμα της Samsung ... Μου συνέβαινε και στο S8+ νομίζω αλλά μου κάνει εντύπωση να υπάρχει ακόμα, τόσα χρόνια μετά.

Νιώθω τυχερός που ούτε τώρα ούτε στο s10 plus έχω αντιμετωπίσει κάτι. Αν φταίει το κινητό οντως ειναι απαράδεκτο 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 ώρες πριν, roker said:

Εάν κάποιος θέλει να βάλει τζαμακι και δη Whitestone Dome Tempered Glass μπορεί αφοβα , παίζει αψογα το δακτυλικο αποτύπωμα και χωρίς να χρειάζεται ξαναπέρασμα.

Ωραίος, ευχαριστώ. Το ίδιο τζαμάκι έχω στο κουτί του, το S22 ultra περιμένω...

Link to comment
Share on other sites





Καλησπέρα κάποιες γρήγορες εντυπώσεις, το δουλεύω περίπου 6 ώρες απο την ωρα που τα παρέλαβα χωρίς να μπω σε ειδικότερα χαρακτηριστικά όπως μπαταρία, επιδόσεις κλπ θέλω να το τεστάρω ακόμα για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα. Βλέπω μια πιοτικότερη αναβάθμιση σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο μου (s20 ultra) και ειδικότερα σε οθόνη, εκεί έδωσε ρέστα φέτος η samsung, χρώματα, φωτεινότητα ανάλυση θα πω απλά οθοναρα.  s pen φανταστικό έχω καεί το δουλεύω μόνο με αυτό πολύ καλή απόκριση όπως και το δαχτυλικο πολύ γρήγορη ανάγνωση. Βλέπω πολύ καλές τις κάμερες και πολύ βελτιωμένο το zoom αν κ θέλω ακόμα να το ψάξω με τις κάμερες. Στιβαρή κατασκευή. Όσον αφορά τα διάφορα προβλήματα που έχουν αναφερθεί προς το παρών δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι, δε μου έχει pixelιασει η οθόνη αν κ κατευθείαν έβαλα vivid mode και έχω  πάρει κ την αναβάθμιση, youtube μια χαρά όπως και κλήσεις απ ότι έχω προσέξει δεν έχω χάσει κάποια όπως κ σήμα κομπλέ (άλλαξα προληπτικά κ την sim την είχα πολλα χρόνια). Διαφωνώ με κάποιους φίλους εδω,  φιλικά πάντα, για την στήσιμο του κινητού από την αρχή το θεωρώ το πιο διασκεδαστικο και ωραίο που υπάρχει όταν αλλάζεις. Θήκη πήρα την αυθεντική leather cover black είναι η αγαπημένη μου κατακαιρους αν κ η φετινή είναι λίγο πιο γλιστερή αλλά πιστεύω με το καιρό θα γίνει πιο τραχιά και το βασικό η φετινή πάντα σε σχέση με την παλιότερη που είχα στο s20 ultra προστατεύει τις κάμερες, η παλιότερη η κάμερα ήταν flat ακουμπαγε τραπέζι πχ κ ήθελε άλλη θήκη ή προστασία. Προς το παρών για μεμβράνη περιμένω να έρθει η αυθεντική, μίλησα κ εγώ με smartec δεν έχουν τώρα  και μου είπαν θα την φέρουν εφόσον είναι επίσημο service κ προμηθευτής accessories samsung απλώς δε ξέρουν ποτέ από μέρα σε μέρα. Αυτά ελπίζω να μη κούρασα όταν θα έχω σαφέστερη άποψη θα επανέλθω με λεπτομέρειες.


Και εγώ μετάβαση από S20 Ultra. Η διαφορά ανάμεσα στα 2 κινητά είναι μεγάλη! Πολύ ευχαριστημένος απο το S22. Οθόνη, μπαταρια, ταχύτητα, κάμερες, spen, δακτυλικο,όλα!
Πήρα την ίδια θήκη με εσένα. Όντως λίγο γλιστράει, μακάρι να γίνει πιο τραχιά αλλά χλωμό το βλέπω.
Για προστασια στο S20 είχα την Whitestone και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τώρα αφού διάβασα εδώ, πήρα αυτη. Ζελατίνα. Πολυ ευκολη τοποθέτηση. Λόγω των καμπυλών στα πλάγια πιστεύω θα αφήνει κάποιο κενό το tempered glass. Τα προστατευτικά καμερας δεν τα έβαλα γιατί στο S20 που δοκίμασα της spigen ενώ στις κανονικές φωτογραφίες δεν έβλεπα διάφορα, όταν έκανα ζουμ μετά στη φωτογραφία ή αν χρησιμοποιούσα το ζουμ τις κάμερας, η διαφορά ήταν τεράστια! Τις χαλούσε τις φώτο. Κάποια στιγμή βέβαια θα τις δοκιμάσω αλλά λογικά θα υπάρχει μείωση της ποιότητας της φωτογραφίας. Τα δοκίμασε μήπως κάποιος?
Προβλήματα μέχρι στιγμής κανένα απολύτως. Οθόνη κλήσεις. Σήμερα παρέλαβα το κινητό 11 η ωρα και από τότε είναι στο χέρι μου. Ρεπό σήμερα οπότε δοκιμάζω τα πάντα.
Α επίσης ακουμπάω το κινητό με την οθόνη κάτω γιατί βλέπω έχει κάποιες εξοχές και η οθονη έχει πολύ μεγαλύτερη απόσταση από επιφάνεια τραπεζιού, σε σχέση με τις κάμερες πίσω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, toxotis70 said:

δεν με νοιαζει τι λεει το gsm arena φιλε μου, αλλα τι βλεπουν τα ματια μου και τι ακουν τ αφτια μου.

Ακομα και σε εξωτερικο χωρο, εγω δεν ειδα διαφορα απο το s21 ulta ουτε απο το 13 pro.

 

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι έχεις ένα δίκιο βέβαια δεν είναι τόσο τραγική η διαφορά απλά αυτό που κατάλαβα είναι ότι το s22 έχει σε κόντρα ήλιο έχτρα φωτεινότητα κ ποιο καλή ευκρίνειας από το 21. Βασικά  πτεσματα δεν θα κάτσει κάποιος να δει κάτω από κόντρα ήλιο αλλά σίγουρα είναι ένα τσικ ποιο φωτεινή του 22

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από Cosmote. Το πρώτο πρόβλημα που εντόπισα είναι ένα τρεμοπεγμα στην οθόνη , σαν να πέφτει στιγμιαία η φωτεινότητα της οθόνης, όταν βλέπω βιντεο στο YouTube.

Από ότι παρατήρησα συμβαίνει στα HDR video. 

Μπορείτε να κάνετε μια δοκιμή να μου πείτε και εσείς.

https://youtu.be/LXb3EKWsInQ

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει και σε εμένα...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από Cosmote. Το πρώτο πρόβλημα που εντόπισα είναι ένα τρεμοπεγμα στην οθόνη , σαν να πέφτει στιγμιαία η φωτεινότητα της οθόνης, όταν βλέπω βιντεο στο YouTube.
Από ότι παρατήρησα συμβαίνει στα HDR video. 
Μπορείτε να κάνετε μια δοκιμή να μου πείτε και εσείς.

Το κάνει και σε εμένα...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να βγάλεις την αυτόματη φωτεινότητα κ να την βάλεις κάπου σταθερά να δεις τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση. Εκτός αν πρόκειται για ελαττωματική συσκευή. Γνωρίζει κανεις αν αξίζει η μετάβαση σε esim?

Καλησπέρα  σε όλους . Παρέλαβα χθες και εγώ από πλαίσιο 2 συσκευές s22 ultra μια 256 και μια 512 . Το κάνει και στις 2 συσκευές με cosmote. Βάζοντας κάρτα wind κανένα πρόβλημα  απολύτως.  Μίλησα με cosmote . Αφού το ψάξανε βρήκαμε λύση και γράφω εδώ πως λύθηκε .

Κάνεις επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου. 

Μετά επανεκκίνηση 

Μετά έστειλα μήνυμα στο 1333 WIFICALL 

Πάλι επανεκκίνηση  και έφτιαξε. 

Μέχρι στιγμής χτυπάει κανονικά. Ειδωμεν. 

Πάντως δεν είναι θέμα της συσκευής μίλησα και με samsung

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα το πρωί, από Γερμανό. Μια μέρα μαζί του παραδόξως ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Σήμα καμπάνα παντού, η οθόνη αψεγάδιαστη χωρίς κανένα πρόβλημα. Είδα και το HDR Video με την Costa Rica... Παραδόξως όλα λειτουργούν ρολόι. 

20220302_220804.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, steve_tash said:

Ήρθε και σε εμένα το πρωί, από Γερμανό. Μια μέρα μαζί του παραδόξως ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Σήμα καμπάνα παντού, η οθόνη αψεγάδιαστη χωρίς κανένα πρόβλημα. Είδα και το HDR Video με την Costa Rica... Παραδόξως όλα λειτουργούν ρολόι. 

20220302_220804.jpg

Το πέρασες πρώτα από καμία εκκλησία κ δεν μας το λες ; 😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, steve_tash said:

Ήρθε και σε εμένα το πρωί, από Γερμανό. Μια μέρα μαζί του παραδόξως ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Σήμα καμπάνα παντού, η οθόνη αψεγάδιαστη χωρίς κανένα πρόβλημα. Είδα και το HDR Video με την Costa Rica... Παραδόξως όλα λειτουργούν ρολόι. 

20220302_220804.jpg

Καλοριζικο φιλε μου εγω μολις παραλαβω το δικο μου θα το περασω απο μια εκκλησια για καλο και για κακο για παν εντεχομενο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  σε όλους . Παρέλαβα χθες και εγώ από πλαίσιο 2 συσκευές s22 ultra μια 256 και μια 512 . Το κάνει και στις 2 συσκευές με cosmote. Βάζοντας κάρτα wind κανένα πρόβλημα  απολύτως.  Μίλησα με cosmote . Αφού το ψάξανε βρήκαμε λύση και γράφω εδώ πως λύθηκε .
Κάνεις επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου. 
Μετά επανεκκίνηση 
Μετά έστειλα μήνυμα στο 1333 WIFICALL 
Πάλι επανεκκίνηση  και έφτιαξε. 
Μέχρι στιγμής χτυπάει κανονικά. Ειδωμεν. 
Πάντως δεν είναι θέμα της συσκευής μίλησα και με samsung
Επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου πως γίνεται? Για να ξέρουμε. Καλά έκανες πουωτο έγραψες γιατί μπορεί μελλοντικά να χρειαστεί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην φόρμα για τα galaxy buds εκεί που λέει αποδεικτικό προπαραγγελιας, τι βάζετε? Εγώ έκανα την προπαραγγελια από κατάστημα Cosmote και δεν μου έδωσαν τίποτα, πέρα από την απόδειξη είσπραξης.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Catalyst_ said:

Όσον αφορά το promotion με τα Buds Pro, 19/02 έκανα την αίτηση (ήρθε email επιβεβαίωσης), 24/02 έλαβα μέηλ έγκρισης της αίτησης (όπου αναφέρει ότι σε 20 εργάσιμες θα παραλάβω) και 28/02 μου τα παρέδωσε η ταχυμεταφορική. Δέκα μέρες συνολικά.

Τι χρώμα σου έστειλαν;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην φόρμα για τα galaxy buds εκεί που λέει αποδεικτικό προπαραγγελιας, τι βάζετε? Εγώ έκανα την προπαραγγελια από κατάστημα Cosmote και δεν μου έδωσαν τίποτα, πέρα από την απόδειξη είσπραξης.
Απόδειξη προπαραγγελίας πρέπει να τους ζητήσεις που να φαίνεται η ημερομηνία που έκανες την παραγγελία.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Όχι το έχω και εγώ.  Είναι θέμα λογισμικού λογικά και θα φτιαχτεί σύντομα. 

Θα περιμένω μια εβδομάδα για το update. Αν δεν το πάρουμε για να λυθεί το θέμα με τις κλήσεις θα το δώσω πίσω.

 

Edited by ggazas
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου πως γίνεται? Για να ξέρουμε. Καλά έκανες πουωτο έγραψες γιατί μπορεί μελλοντικά να χρειαστεί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κατέβασε την μπάρα ειδοποιήσεων και μετά το γρανάζι, στην αναζήτηση γράψε (Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου) και θα στο βγάλει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα περιμένω μια εβδομάδα για το update. Αν δεν το πάρουμε για να λυθεί το θέμα με τις κλήσεις θα το δώσω πίσω.
Σήμερα παρέλαβα και τον φορτιστή Super Fast Charging των 45W.
Με τον παλιό, 25W, είχα υπόλοιπο φόρτισης 1 ώρα και 1 λεπτό, τον νέο μου δίνει 1 ώρα και 20 λεπτά.
Καμιά βοήθεια; ...
Μπες στο μενού της μπαταρίας και τέρμα κάτω, άλλες ρυθμίσεις μπαταρίας. Ενεργοποίησε αυτά που φαίνονται στην φωτογραφία. 66452405deeca263dbcedf5b3cdad913.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απόδειξη προπαραγγελίας πρέπει να τους ζητήσεις που να φαίνεται η ημερομηνία που έκανες την παραγγελία.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμενα μου ειπαν οτι τα IMEI ειναι δηλωμενα στην Samsung μεσω του Γερμανου και φαινονται οτι ηταν προπαραγγελιες...

Στηην περιπτωση που για καποιο παράξενο λογο απορριφθει η αιτηση ,θα ψαξουν να μου βρουν το εντυπο που παραγγειλαν τα κινητα απο τα κεντρικα του Γερμανου....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimkit said:

Παιδιά στην φόρμα για τα galaxy buds εκεί που λέει αποδεικτικό προπαραγγελιας, τι βάζετε? Εγώ έκανα την προπαραγγελια από κατάστημα Cosmote και δεν μου έδωσαν τίποτα, πέρα από την απόδειξη είσπραξης.

Εγώ από Κωτσόβολο πήρα ένα προτιμολόγιο, βέβαια δεν το έχω πάρει το κινητό ακόμη για να κάνω την αίτηση αλλά ναι...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορέσεις όμως να προχωρήσεις την αίτηση, γιατί θα σου ζητήσει να ανεβάσεις την απάντηση του καταστήματος για την προπαραγγελία . Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ανεβάσεις αυτό και την απόδειξη αγοράς. Αλλιώς δε συνεχίζει στο επόμενο βήμα. 
Ανεβασα την φωτο της αποδειξης Χ2...και αναμενω να δω την απαντηση....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, τελικά παρέλαβα και εγώ χθες 256gb black από Γερμανό the mall Athens. Ήμασταν 3 άτομα που είχαμε προπαραγγειλει στο συγκεκριμένο κατάστημα από όσο μου είπαν.

Παρόλο που έχω έτοιμο backup στο smart switch ξεκίνησα την συσκευή με καθαρό setup για να μην έχω τυχόν θέματα απο πριν.

Ο Γερμανός και εμένα μου είπε ακριβώς τα ίδια για την προπαραγγελία και τα buds, όμως από την Samsung μου είπαν πως χρειάζεται αποδεικτικό προπαραγγελίας, τρέχα γύρευε κοινώς. Επίσης όταν μπαίνω στο Samsung members στην καρτέλα benefits δε βλέπω πουθενά την φόρμα για την προωθητική ενέργεια για να ξεκινήσω το claim.

Στα της συσκευής τώρα από S21 Ultra οι διάφορες μέχρι στιγμής δεν είναι τόσο μεγάλες. Οι γωνιές της συσκευής είναι αρκετά έντονες και γίνονται ενοχλητικές όταν το κινητό μπαίνει σε τσέπη παντελονιού, παρατηρώ όμως πως με μια πρώτη εικόνα έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα από τον προκάτοχο ή ετσι μου φαίνεται. Ενημέρωση δεν πήρε ακόμα η δικη μου συσκευή. Ψάχνω τζαμάκι ή προστασία οθόνης και θήκη αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι, σε 2 μαγαζιά που πήγα δεν έχουν φέρει ακόμα τίποτα για S22.

Το πρώτο βράδυ η μπαταρία έχασε ολόκληρα 7% μέσα σε περίπου 7 ώρες σε standby, το βλέπετε φυσιολογικό; Φυσικά θα μάθει και θα προσαρμοστεί ακόμα, μόνο 1 φόρτιση έχει γίνει μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

@merkon όλα φυσιολογικά τα βλέπω για πρώτο στήσιμο και ημέρα. Για τις γωνίες και το πλάτος φυσικά κι αυτό λογικό είναι,μην ξεχνάμε ότι πια η συσκευή είναι note ουσιαστικά αφού συμπεριλαμβάνεται ενσωματωμένο και το πολυπόθητο πενάκι για πολλούς...να το χαρείς!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος πάρε ένα τηλέφωνο στη samsung και ρώτησε αν πέρασε. Πέρυσι έκανα λάθος ημερομηνία και τους πήρα τηλέφωνο και όλα οκ. Στο λέω μην περιμένεις γιατί σε μία δύο ημέρες πρέπει να έχεις απάντηση με email ότι έγιναν όλα σωστά. 
merkon πάτα στη συσκευή και μετά θα σου βγάλει τη φόρμα. Πιστεύω ότι το mail για την προπαραγγελία  είναι κάτι που χρειάζεται για να προχωρήσει η καταχώρηση για το δώρο. 
Η Απαντηση ειναι οτι δεν υπαρχει Απαντηση.....αν δεν ερθει πρωτα το email (θετικο ή αρνητικο)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Galaxy_sii said:

Καλησπέρα  σε όλους . Παρέλαβα χθες και εγώ από πλαίσιο 2 συσκευές s22 ultra μια 256 και μια 512 . Το κάνει και στις 2 συσκευές με cosmote. Βάζοντας κάρτα wind κανένα πρόβλημα  απολύτως.  Μίλησα με cosmote . Αφού το ψάξανε βρήκαμε λύση και γράφω εδώ πως λύθηκε .

Κάνεις επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου. 

Μετά επανεκκίνηση 

Μετά έστειλα μήνυμα στο 1333 WIFICALL 

Πάλι επανεκκίνηση  και έφτιαξε. 

Μέχρι στιγμής χτυπάει κανονικά. Ειδωμεν. 

Πάντως δεν είναι θέμα της συσκευής μίλησα και με samsung

Το έκανα και τώρα έχω δίπλα στο σήμα το λογότυπo VoLTE2. Σίγουρα κάτι άλλαξε.
Θα το παρακολουθήσω.
Ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω να λυθεί.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...