Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 hour ago, halo said:

Έχει παραλάβει κανείς από Public? Έχω κάνει προπαραγγελία για 12/256 green από 10/2 στο κατάστημα Γλυφάδας. 

Όσον αφορά τον επεξεργαστή, αν και δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να δοκιμάσω τον SD, οι exynos από εποχές note 3 σε καθημερινή χρήση με άφηναν πάντα πολύ ικανοποιημένο.

Το note 3 έχει SD στο λέω γιατί το έχω ακόμα και δουλεύει άψογα κ αν θυμάμαι καλά τον 801 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

12 ώρες πριν, anergos13 said:

Επειδη δουλεψα για ενα μηνα ενα τιμιο κατα τ αλλα Α51 λογω πωλησης του S21U θα σου πω απλα οτι με το S22U ξαναηρθα στα ισια μου...

Αλλο επιπεδο εμπειριας...

Προχωρας αφοβα !!

Αν κάποιος δεν θέλει πενάκι και δεν του αρέσει το νέο Ultra oπτικά είναι καλή εναλλακτική το 2022 ένα S21U?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενημερώθηκα το απόγευμα παραλαμβάνω 12 256 μαύρο που είχα παραγγείλει από Κωτσόβολο Σαντορίνης

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, challenge143 said:

Το note 3 έχει SD στο λέω γιατί το έχω ακόμα και δουλεύει άψογα κ αν θυμάμαι καλά τον 801 

Δεν το έγραψα σωστά. Note 3 neo είχα.. νομίζω 6πύρηνο exynos είχε. Αν θυμάμαι καλά...

 

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από Public.

ΓEIA ΣAΣ! EYXAPIΣTOYME ΘEPMA ΠOY MAΣ EΠIΛEΞATE ΓIA THN AΓOPA TOY SAMSUNG S22 ULTRA! ANTIMETΩΠIZOYME IΔIAITEPA ΠEPIOPIΣMENH ΔIAΘEΣIMOTHTA AΠO TON EΠIΣHMO ΔIANOMEA, ΓI' AYTO OΦEIΛOYME NA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME OTI H ΠAPAΓΓEΛIA ΣAΣ OP482**** BPIΣKETAI ΣE ΣEIPA ΠPOTEPAIOTHTAΣ. ΠAPAKAΛOYME ΓIA ΛIΓEΣ HMEPEΣ YΠOMONH, KAΘΩΣ ANAMENOYME ΣTAΔIAKA NEEΣ ΠAPAΛABEΣ ΓIA TO MONTEΛO SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA 256GB GREEN ΠOY EXETE EΠIΛEΞEI. ΣAΣ EYXAPIΣTOYME ΓIA THN ΠPOTIMHΣH ΣAΣ!

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα από Γερμανό μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω. Δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν. Έχω παραγγείλει το Burgandy 256gb... Γενικά αυτό το χρώμα έχει πολύ μεγάλη έλλειψη. Ακόμα και στο official site της Samsung η επιλογή για Burgandy δεν υπαρχει πουθενά. Έχει παραλάβει κανείς γενικά αυτό το χρώμα;;;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, elteo said:

για ποια μοντέλα ισχύει η υποστήριξη σε αναβαθμίσεις? είναι και τα S21 μέσα?

Φυσικά, απλά λόγω περσινών συσκευών, η υποστήριξή τους θα λήξει ένα χρόνο νωρίτερα από τα S22.

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ από την Τετάρτη που μας πέρασε. Όλα μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συγκριτικά με το Νοte 20 Ultra που είχα πριν, ελαφρώς αναβαθμισμένο σε όλα τα σημεία και κυρίως σε αυτό της μπαταρίας. Δε νιώθω ότι έχω κάνει κάποια πολύ μεγάλη αλλαγή-αναβάθμιση!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2022 at 10:57 ΜΜ, kapar said:

Δεν έχω συσκευή Samsung, αλλά επειδή ενδιαφέρομαι και κάτι θυμάμαι από παλαιότερα ότι οι συσκευές της cosmote/γερμανού δεν παίρνουν τα update γρήγορα, θέλω να ρωτήσω τα εξής:
- Τα VOLTE/WIFI CALLING της cosmote παίζουν και σε branded και σε unbranded συσκευές;
- Στο branded έχει επιπλέον εφαρμογές μέσα;  ή απλά σου προτείνουν να εγκαταστήσεις και τις εφαρμογές τις cosmote, όπως αναφέρθηκε πιο πρίν; ή υπάρχει κάποια άλλη διαφορά στο λογισμικό;
- Μπορεί να γίνει unbranded χωρίς να χαθεί η εγγύηση;

Θα ήθελα και εγώ απάντηση σε αυτά

Link to comment
Share on other sites

Έκανα προπαραγγελία το S22u burgundy 12/256 στις 12 Φεβρουαρίου και επειδή δεν είχε καμία ενημέρωση το site έστειλα mail στη Globalsat. Με πήραν τηλέφωνο πριν από λίγο για να μου πουν ότι η παραγγελία μου άργησε γιατί δεν έχουν να μου στείλουν το smart tag που είχα βάλει επιπλέον παραγγελία. (Παρά το γεγονός ότι μέχρι και πριν από λίγο το smart tag φαινόταν διαθέσιμο στο επίσημο site της samsung.gr)

Μου ζήτησαν να κάνω αλλαγή στην παραγγελία και να παραγγείλω κάτι αλλο για να μπορέσει να ενεργοποιηθεί πάλι το κουπόνι των 100 ευρώ . Με ενημέρωσαν επισης ότι το κινητό υπάρχει διαθέσιμο και θα μου το στείλουνε εντος των ημερων...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλοι εσείς που το εχετε παραγγείλει θα βάλετε κάποιο τζάμι η προστασία οθόνης (μεμβράνη)?

Έχω απορία αν θα λειτουργεί σωστά το πενάκι αλλά και το δαχτυλικό αποτύπωμα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, costsa41 said:

Αύριο φεύγει από πλαίσιο το δικό μου και μου είπαν  μέχρι Πέμπτη το αργότερο, θα το έχω στα χέρια μου. Για όποιον έχει παραγγείλει από πλαίσιο το 512 σε μαύρο.....Νίκο ακούς; Λογικά θα σε έχουν ειδοποιήσει ήδη , αφού το παράγγειλες πιο νωρίς από μένα. 

Τίποτα ακόμα.. Τέτοια λεγε μου να πάρω να βρίσω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, costsa41 said:

Με καλή μεμβράνη λειτουργεί άψογα!! Και φυσικά δε χάνεις κάτι από την οθόνη που διαθέτει!!! Με τζάμι λειτουργεί μεν αλλά το δαχτυλικό είναι βάσανο οπότε μακριά. Το δαχτυλικό το χρησιμοποιείς καθημερινά και θέλεις να είναι ακαριαίο όχι να προσπαθείς να ανοίξεις το τηλέφωνό σου. 

Ποιά ειναι η καλυτερη μεμβρανη?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ειναι η καλυτερη μεμβρανη?
Στο επίσημο σέρβις της Samsung σου τοποθετούν νομίζω τη γνήσια και λειτουργεί άψογα το πενάκι.

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο σέρβις της Samsung σου τοποθετούν νομίζω τη γνήσια και λειτουργεί άψογα το πενάκι.

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ειναι γνωστο ακομα αν εχουν φερει , την προηγουμενη εβδομαδα που ειχα επικοινωνησει δεν γνωριζαν ποτε θα φερουν.....

Προσωπικα εβαλα αυτες απο το amazon σε 4-5 μερες εφτασαν απο ιταλια και ειναι εξαιρετικες

https://www.amazon.de/Samsung-Galaxy-S22-Ultra-Fingerprint/dp/B09NL5BTR8/ref=mp_s_a_1_3?crid=EDCW7LE2K4S3&keywords=s22+ultra+displayschutz&qid=1646059746&sprefix=s22+ultra+sceen%2Caps%2C172&sr=8-3

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, costsa41 said:

Αυτές περιμένω κι εγώ.! Για πες εντυπώσεις . Τα προστατευτικά είναι καλά; Γιατί δεν ξέρω , πρώτη φορά με κάτι τέτοιο. Το λέω μήπως αλλοιώνουν την ποιότητα της φωτογραφίας ,μιας ,και αν δεν κάνω λάθος, έχουν ένα είδους πλαστικό για τους φακούς. 

Νικόλα αν παρέλαβαν δύο τρία στο πλαίσιο λογικό είναι να δώσουν πρώτα στους πιο...ωραίους, οπότε θα περιμένεις χαχαχαχαχαχαχαχα

Μου έστειλαν emai ότι είναι έτοιμα προς παράδοση στο κούριερ. Οπότε μέχρι να έρθουν στο νησί μάλλον για Πέμπτη το βλέπω. Θα δούμε. 

Πήρα τηλ και μου είπαν ότι βλέπουν ένα διαθέσιμο και ότι θα με πάρουν τηλ για την αποστολή. Καλά κρασα.  Θα το πάρω από αλλού και θα ζητήσω πίστωση την αξία των buds 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, costsa41 said:

Εντάξει αφού σου είπαν ότι έχουν ένα διαθέσιμο πάρε τους πάλι ένα τηλέφωνο αύριο μήπως το προωθήσουν. Δε σου είπαν κάτι άλλο; 

Ότι μας δουλεύουν ψιλό γαζι..τέλος πάντων, έχω ξεπεράσει την αγωνία της πρώτης αγοράς προ πολλού, απλά δεν έχω τόσο καλό κινητό κάβα όπως είχα πάντα και γιαυτό βιάζομαι. Πήρα ένα a52s το οποίο για τα λεφτά του τα σπάει αλλά κάμερα μέτριο και αυτός είναι ο λόγος που ψιλό καίγομαι 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και πέρυσι με s21 ultra έτσι είχε γίνει; δεν ήταν διαθέσιμο στα ράφια των καταστημάτων μετά το τέλος των προπαραγγελιων; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Ακριβώς η ίδια εικόνα. Κάποιοι είχαν παραλάβει από πριν εκπνεύσει η προθεσμία και άλλοι αρκετά μετά. Για να μην μιλήσω για τις παραδόσεις με το κούριερ.........!! Μικρή πικρή ιστορία. 

 

Και αυτοί που δεν είχαν κάνει προοαραγγελια; ποτέ ήταν διαθέσιμο στα καταστήματα; εγώ το είχα πάρει αρχές Μαΐου και δεν παρακολουθούσα τι γινεται γι αυτό δεν ξέρω... 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτές περιμένω κι εγώ.! Για πες εντυπώσεις . Τα προστατευτικά είναι καλά; Γιατί δεν ξέρω , πρώτη φορά με κάτι τέτοιο. Το λέω μήπως αλλοιώνουν την ποιότητα της φωτογραφίας ,μιας ,και αν δεν κάνω λάθος, έχουν ένα είδους πλαστικό για τους φακούς. 
Νικόλα αν παρέλαβαν δύο τρία στο πλαίσιο λογικό είναι να δώσουν πρώτα στους πιο...ωραίους, οπότε θα περιμένεις χαχαχαχαχαχαχαχα
Μου έστειλαν emai ότι είναι έτοιμα προς παράδοση στο κούριερ. Οπότε μέχρι να έρθουν στο νησί μάλλον για Πέμπτη το βλέπω. Θα δούμε. 
Η ζελατινα ειναι παραα πολυ καλη και μου θυμιζει τη μαμα που ειχε το S21U μπαινει σε ενα λεπτο με τον οδηγο...

Τα προστατευτικα των καμερων δεν τα εχω εχω βαλει λογω της θηκης (Samsung Protective Stand)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, anergos13 said:

Η ζελατινα ειναι παραα πολυ καλη και μου θυμιζει τη μαμα που ειχε το S21U μπαινει σε ενα λεπτο με τον οδηγο...

Τα προστατευτικα των καμερων δεν τα εχω εχω βαλει λογω της θηκης (Samsung Protective Stand)

Τωρα ειδα αυτη τη θηκη πολύ καλή.

Αυτη μαζι με την Spigen Parallax Back Cover μου αρεσουν περισσοτερο.

Δεν ηξερα οτι υπαρχει μεμβρανη samsung .Εδω αθηνα ξερουμε που πας για να τα παρεις αυτα και να σου βαλουν σωστα τη μεμβρανη?Βλέπω πολλα εξουσιοδοτημενα καταστηματα αλλά οχι samsung!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 1η εργάσιμη μέρα, με πολλά τηλέφωνα. Σχεδόν όλα με διακοπή μιας και έπεφτε το σήμα. Έχω 2 κάρτες Cosmote & Wind. Και στις 2 δείχνει σήμα μια γραμμούλα. Απελπισία.

Πήρα τηλέφωνο την Samsung και μου είπαν ότι έδωσαν σήμερα αναβάθμιση η οποία δεν φαίνεται σε εμένα ελέω Cosmote. Σαν δεύτερη πρόταση factory reset.

Σκέφτομαι να περιμένω μέχρι την Παρασκευή αναβάθμιση, αν όχι στήσιμο από την αρχή το Σ/Κ, και αν συνεχίσουν τα προβλήματα να το δώσω πίσω την επόμενη εβδομάδα με DOA.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ggazas said:

Σήμερα 1η εργάσιμη μέρα, με πολλά τηλέφωνα. Σχεδόν όλα με διακοπή μιας και έπεφτε το σήμα. Έχω 2 κάρτες Cosmote & Wind. Και στις 2 δείχνει σήμα μια γραμμούλα. Απελπισία.

Πήρα τηλέφωνο την Samsung και μου είπαν ότι έδωσαν σήμερα αναβάθμιση η οποία δεν φαίνεται σε εμένα ελέω Cosmote. Σαν δεύτερη πρόταση factory reset.

Σκέφτομαι να περιμένω μέχρι την Παρασκευή αναβάθμιση, αν όχι στήσιμο από την αρχή το Σ/Κ, και αν συνεχίσουν τα προβλήματα να το δώσω πίσω την επόμενη εβδομάδα με DOA.

Και εγώ έχω πολύ κακό σήμα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ggazas said:

Σήμερα 1η εργάσιμη μέρα, με πολλά τηλέφωνα. Σχεδόν όλα με διακοπή μιας και έπεφτε το σήμα. Έχω 2 κάρτες Cosmote & Wind. Και στις 2 δείχνει σήμα μια γραμμούλα. Απελπισία.

Πήρα τηλέφωνο την Samsung και μου είπαν ότι έδωσαν σήμερα αναβάθμιση η οποία δεν φαίνεται σε εμένα ελέω Cosmote. Σαν δεύτερη πρόταση factory reset.

Σκέφτομαι να περιμένω μέχρι την Παρασκευή αναβάθμιση, αν όχι στήσιμο από την αρχή το Σ/Κ, και αν συνεχίσουν τα προβλήματα να το δώσω πίσω την επόμενη εβδομάδα με DOA.

Τι ακριβώς αναβάθμιση εδωσαν;; να το κοιτάξεις πάντως...εμένα σε περιοχή με κάκιστο δίκτυο έχω πολύ καλύτερες κλήσεις σε σχέση με τι iphone 7 plus

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...