Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

16 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Πάντως παιδιά αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα για μια ναυαρχίδα, να πρέπει δηλαδή αφού σκάσεις ένα σκασμό λεφτά και κανείς ρυθμίσεις και πειράματα για να καταφέρεις να φέρεις την συσκευη στα ίσα της και να εύχεσαι να κυκλοφορήσει ο κατασκευαστής αναβάθμιση που θα διορθώνει το οποία θέματα. Κάπου έλεος δηλαδή. Μακάρι οι κάτοχοι σύντομα να αφήσουν πίσω τα οποία προβλήματα και να χαρούν στο 100% την συσκευή τους.

Είναι κρίμα να έχεις δωσει τόσα χρήματα και να υπάρχουν τέτοια προβλήματα. Και μην ξεχνάμε οτι ένα πολύ μικρό ποσοστό συσκευών έχουν παραδοθεί. 

Πάντως στα ξένα φορουμ οι κάτοχοι με τον snapdragon είναι σούπερ ευχαριστημενοι. Μεγάλη χαζομάρα να δώσει 2 επεξεργαστές. Την ψιλοχαντάκωσε την Ευρώπη. Είδωμεν. Μακάρι να λυθούν όλα σύντομα γιατί είναι πολλά τα λεφτα Άρη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όταν γράφετε κάνω καθαρή εγκατάσταση σε μια καινούργια συσκευή τι ακριβώς εννοείτε; Ότι κάνετε επαναφορά σε εργοστασιακές μόλις βγει από το κουτί και πριν ακόμα στηθεί το τηλέφωνο; Και αν ναι τι μπορεί να έχει προκύψει από την εργοστασιακή εγκατάσταση για να γίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφετε κάνω καθαρή εγκατάσταση σε μια καινούργια συσκευή τι ακριβώς εννοείτε; Ότι κάνετε επαναφορά σε εργοστασιακές μόλις βγει από το κουτί και πριν ακόμα στηθεί το τηλέφωνο; Και αν ναι τι μπορεί να έχει προκύψει από την εργοστασιακή εγκατάσταση για να γίνει αυτό;
Καθαρη εγκατασταση θεωρειται οταν δεν κανεις επαναφορα απο καποιο αρχειο backup που εχεις παρει απο smart switch η αλλη συναφη εφαρμογη....

Εγκατασταση εφαρμογων και ρυθμισεων απο την αρχη....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, anergos13 said:

Καθαρη εγκατασταση θεωρειται οταν δεν κανεις επαναφορα απο καποιο αρχειο backup που εχεις παρει απο smart switch η αλλη συναφη εφαρμογη....

Εγκατασταση εφαρμογων και ρυθμισεων απο την αρχη....

Και ποιος ο λόγος ύπαρξης της συγκεκριμένης δυνατότητας (ευκολίας) τότε ??

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος ο λόγος ύπαρξης της συγκεκριμένης δυνατότητας (ευκολίας) τότε ??
Η συγκεκριμενη μεθοδος δεν προκαλει παντα θεματα ...
Επισης μπορεις να ρυθμισεις τι θελεις να παρεις backup πχ μονο φωτογραφιες ,sms κλισεις και να αφησεις εκτος ρυθμίσεις και εφαρμογες που μπορουν ν μεταφερουν καποιο προβλημα...

Ακομα αν θες σε συντομο χρονικο διάστημα να κανεις μια αλλαγη, αντικατασταση samsung συσκευής και δεν προλαβαινεις να κανεις καθαρη εγκατασταση....

Προσωπικα επελεξα πλεον να κανω μεταφορα δεδομενων (κυριως φωτο κλησεων sms ) με τη χρηση Samsung εξωτερικου δισκου (T5) με δραματικα καλυτερες ταχυτητες απο το smart switch...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anergos13 said:

Καθαρη εγκατασταση θεωρειται οταν δεν κανεις επαναφορα απο καποιο αρχειο backup που εχεις παρει απο smart switch η αλλη συναφη εφαρμογη....

Εγκατασταση εφαρμογων και ρυθμισεων απο την αρχη....

 

1 hour ago, costsa41 said:

Όχι βέβαια εννοούν να το στήσεις κανονικά από την αρχή χωρίς να μεταφέρεις κάτι από το προηγούμενο τηλέφωνό σου. 

Τα όποια προβλήματα θα λυθούν . Πολλές ναυαρχίδες έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα και κάποιες άλυτα. Πάντως ένα παράξενο γεγονός συμβαίνει. Όταν παίρνω το νέο τηλέφωνο έχει έρθει και το πρώτο update και δεν αντιμετωπίζω κανένα από τα προβλήματα που διαβάζω. Απορώ πώς γίνεται.....

Ευχαριστώ. Σωστά εγώ παρανόησα. Πάντα αυτό που λέτε κάνω χωρίς να γνωρίζω ότι λέγεται έτσι. Αυτό που δε γνωρίζω είναι αν πρέπει να κάνω πρώτα όλες τις ρυθμίσεις και μετά εφαρμογές, αρχεία φωτογραφίες κλπ. Κάθε φορά τα κάνω όπως μου κατέβει εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

Κοίτα, ios δεν είναι το android για να μπορείς να μεταφέρεις τα πάντα από προηγούμενη συσκευή με σχετική ασφάλεια στο να παίξει σωστά. Εγώ το έχω κάνει σε περιπτώσεις που βαριομουν να στήσω κινητό και έπαιζε σωστά αλλά το ανδροιδ θέλει πάντα στήσιμο από την αρχή. Και λογικό γιατί η παραμετροποιηση και οι ρυθμίσεις που παίρνει είναι πολύ περισσότερες. Τώρα το να έχει ένας ένα πρόβλημα, πάντα είναι πιθανό σε όλες τις συσκευές. Το ύποπτο θα ήταν να το λένε πολλοί αυτό οπότε θα έφταιγε σίγουρα η Samsung. Προφανώς εδώ κάτι δεν έχει κάτσει καλά 

Προσωπικά έκανα επαναφορά από smartswitch και icloud. Δε θα πάω 100 χρόνια πίσω με το φόβο μην έχει κάνει βλακεια η Samsung. Θα χρησιμοποιήσω στο έπακρο το κινητό και αν αποδειχθεί πατάτα θα πάω σε άλλη συσκευή 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα επαναφορά από smartswitch και icloud. Δε θα πάω 100 χρόνια πίσω με το φόβο μην έχει κάνει βλακεια η Samsung. Θα χρησιμοποιήσω στο έπακρο το κινητό και αν αποδειχθεί πατάτα θα πάω σε άλλη συσκευή 
Για ριξε μια ματια εδω ....


Ευελικτα και ταχυτατα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αν και έκανα επεναφορά backup, έχω πολύ καλύτερη μπαταρία από το S21 ultra. Υπολογίζω πάνω από 50% καλύτερο.

Το μοναδικό πρόβλημα μου είναι η ανεξήγητη επανεκκίνηση που έκανε νωρίτερα σήμερα.

Επίσης ότι δεν έχω πάρει το προχθεσινό update λόγω branded Cosmote.  

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Προσωπικά έκανα επαναφορά από smartswitch και icloud. Δε θα πάω 100 χρόνια πίσω με το φόβο μην έχει κάνει βλακεια η Samsung. Θα χρησιμοποιήσω στο έπακρο το κινητό και αν αποδειχθεί πατάτα θα πάω σε άλλη συσκευή 

Εννοείται ότι χρησιμοποιείς στο μέγιστο τις δυνατότητες..εγώ προσωπικά μεταφέρω κατάλογο, σμσ, λίστα κλήσεων, ημερολόγιο αλλά όχι ρυθμίσεις και εφαρμογές. Το ότι υπάρχει μια δυνατότητα δε σημαίνει ότι μπορεί να σου δώσει καλύτερα αποτελέσματα από μια άλλη επιλογή. 

Είναι σα να λες ότι επειδή κάνει 100x ζουμ θα το χρησιμοποιώ.  Ναι οκ μπορείς αλλά δε σημαίνει ότι το κάνει καλά. Ίσως είναι λίγο αστοχο το παράδειγμα μου αλλά θέλω να εξηγήσω ότι αυτές  λειτουργίες είναι αρκετά πολύπλοκες και συνθέτες και είναι λογικό να έχουν αστοχιες. Στην apple είναι πιο εύκολο γιατί μιλάμε για πολύ κλειστό λειτουργικό με πολλές ελλείψεις κτλ που οι παράμετροι που έχει να μεταφέρει είναι πολύ πολύ λιγότερες. 

Γιαυτό ας μην είμαστε αυστηροι. Και εγώ έχω επαναφέρει back up κτλ αλλά όταν παίρνω νέα συσκευή συνήθως τη στηνω από το μηδέν, κάποτε είχαμε και sd και ήταν όλα πολύ εύκολα. Τώρα αντε να μεταφέρεις 300gb υλικό..

Τέλος πάντων 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

Εννοείται ότι χρησιμοποιείς στο μέγιστο τις δυνατότητες..εγώ προσωπικά μεταφέρω κατάλογο, σμσ, λίστα κλήσεων, ημερολόγιο αλλά όχι ρυθμίσεις και εφαρμογές. Το ότι υπάρχει μια δυνατότητα δε σημαίνει ότι μπορεί να σου δώσει καλύτερα αποτελέσματα από μια άλλη επιλογή. 

Είναι σα να λες ότι επειδή κάνει 100x ζουμ θα το χρησιμοποιώ.  Ναι οκ μπορείς αλλά δε σημαίνει ότι το κάνει καλά. Ίσως είναι λίγο αστοχο το παράδειγμα μου αλλά θέλω να εξηγήσω ότι αυτές  λειτουργίες είναι αρκετά πολύπλοκες και συνθέτες και είναι λογικό να έχουν αστοχιες. Στην apple είναι πιο εύκολο γιατί μιλάμε για πολύ κλειστό λειτουργικό με πολλές ελλείψεις κτλ που οι παράμετροι που έχει να μεταφέρει είναι πολύ πολύ λιγότερες. 

Γιαυτό ας μην είμαστε αυστηροι. Και εγώ έχω επαναφέρει back up κτλ αλλά όταν παίρνω νέα συσκευή συνήθως τη στηνω από το μηδέν, κάποτε είχαμε και sd και ήταν όλα πολύ εύκολα. Τώρα αντε να μεταφέρεις 300gb υλικό..

Τέλος πάντων 

Σίγουρα αν είναι αποδεδειγμένα προβληματική μια δυνατότητα θα την προσπεράσω. Αλλά είναι μεγάλη ευκολία. Όταν αλλάξω μπαταρία ας πούμε σε δύο χρόνια δεν παίζει να το ξαναστησω πάλι από την αρχή. Είναι κουραστικό 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dark_Lord said:

Σίγουρα αν είναι αποδεδειγμένα προβληματική μια δυνατότητα θα την προσπεράσω. Αλλά είναι μεγάλη ευκολία. Όταν αλλάξω μπαταρία ας πούμε σε δύο χρόνια δεν παίζει να το ξαναστησω πάλι από την αρχή. Είναι κουραστικό 

Καλά και εγώ σε αναβάθμιση πχ μεγάλη αν κάνω ρεσετ πρώτα στηνω με επαναφορά από back up αλλά γενικά ειδικά σε νέο μοντέλο προτιμώ το καθαρό πράμα 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Καλά και εγώ σε αναβάθμιση πχ μεγάλη αν κάνω ρεσετ πρώτα στηνω με επαναφορά από back up αλλά γενικά ειδικά σε νέο μοντέλο προτιμώ το καθαρό πράμα 

Όχι ότι και στο ios κάποιες φορές δε συμβαίνουν παρατράγουδα, αλλά σίγουρα σε μικρότερο βαθμό. Πάντως μετέφερα δεδομένα μέσω icloud στο samsung χωρίς κανένα πρόβλημα..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

Όχι ότι και στο ios κάποιες φορές δε συμβαίνουν παρατράγουδα, αλλά σίγουρα σε μικρότερο βαθμό. Πάντως μετέφερα δεδομένα μέσω icloud στο samsung χωρίς κανένα πρόβλημα..

Το ανάποδο σε μένα σε δούλεψε, λίστα κλήσεων, σμσ δεν ήρθαν ποτέ. Επαφές ήρθαν χωρίς νούμερα κτλ. Τελικά ότι έφερα μέσω Google μόνο 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s22-ultra-snapdragon-vs-exynos/
Σκούρα τα πράγματα για τον exynos
Όπως πάντα! Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που πίστευε το αντίθετο? Ότι θα είναι καλύτερος από τον SD?
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, theonike said:

https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s22-ultra-snapdragon-vs-exynos/

Σκούρα τα πράγματα για τον exynos

έχω κάνει το geekbench πολλές φορές και τα χειρότερα αποτελέσματα που έχω πάρει είναι 1100 (single) και 3300(multi).

επίσης; αντιγράφω από το notebookcheck: "With regards to power consumption, the Exynos 2200 takes about 4.4 W on average. Interestingly, though, the chip manages to be consistent with that, further confirming previous stability tests. On the Snapdragon 8 Gen 1 test, the Qualcomm chipset requires about 6.3 W even when throttling."

πουθενά δεν έχω δει να γράφουν ότι είναι πιο αποδοτικός ο snap.

Τέλος, είμαστε σοβαροί; "completely unusable device"?? "εφάμιλλες επιδόσεις με midrange". "2 δευτερόλεπτα να ανοίξουν οι εφαρμογές"? Ο τύπος ή είναι προκατειλημμένος ή είναι εμπαθής.

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί ο tensor της google με πολύ χαμηλότερα αποτελέσματα ακόμη και από τον 2100 είναι "smooth as butter" ενώ ο 2200 είναι για πέταμα

1 hour ago, Nikos_Mpl said:

Το ανάποδο σε μένα σε δούλεψε, λίστα κλήσεων, σμσ δεν ήρθαν ποτέ. Επαφές ήρθαν χωρίς νούμερα κτλ. Τελικά ότι έφερα μέσω Google μόνο 

για τα sms πρέπει πρώτα να έχεις απενεργοποιήσει το imessage από το site της apple

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, pank said:
1 hour ago, theonike said:
https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s22-ultra-snapdragon-vs-exynos/
Σκούρα τα πράγματα για τον exynos

Όπως πάντα! Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που πίστευε το αντίθετο? Ότι θα είναι καλύτερος από τον SD?

προσωπικά το πίστεψα μετά τα πρώιμα bencmharks που είχαν βγει. τελικά όντως κάτι άλλαξε και ναι απογοητεύτηκα κάμποσο. αλλά εδώ δεν παίζουμε υπερατού. αν η συσκευή είναι απροβλημάτιστη, μαζί με την εγγυημένη 5ετή υποστήριξη, θα είμαι καλυμμένος. Ακόμη πιστέυω ότι η gpu έχει να δώσει με μελλοντικά firmwares. Άλλο πράγμα το ότι είναι καλύτερος ο snap και άλλο το ότι το κινητό είναι για πέταμα. Από κανέναν σοβαρό ευρωπαίο youtuber δεν το έχω διαβάσει αυτό.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, costsa41 said:

Έτσι ακριβώς. Κάθε χρόνο τα ίδια. Και πέρυσι όταν όλες οι συσκευές πήραν τον 888 τηγάνιζες αυγά. Μέχρι κόλπα να του μειώσουν την απόδοση σκαρφίστηκαν οι εταιρείες . Αφού έλεγα πόσο τυχερός είσαι που δεν μπήκε ο 888 στο τηλέφωνό σου. Μέχρι εκεί με έφτασαν. Όπως και να έχει αυτός κυκλοφορεί εδώ, διαλέγεις και παίρνεις. Ο συγκεκριμένος κύριος στο βίντεο είναι απαράδεκτος . 

πραγματικά έχω αρχίσει να αμφιβάλλω με τον εαυτό μου. ξαναέκανα τεστ και ενώ το έχω γονατίσει πιο πριν. 1158/3228. Γιατί τα pixel με πιο χαμηλά σκορ είναι "πολύ αξιόλογη προσπάθεια της google με τον tensor" και εδώ έχουμε "unusable device"?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, costsa41 said:

Πραγματικά μην ασχολείσαι καθόλου. Είσαι από αυτούς, φίλε μου, που μπορεί περισσότερο από κάθε άλλον να έχει γνώμη, μιας και λειτουργείς το τηλέφωνο καθημερινά. Κι εμείς εσένα παρακολουθούμε και όχι τον καθένα εδώ που μπαίνει με οποιοδήποτε βίντεο , του οποιουδήποτε να μας κατευθύνει και ειδικά κάποιοι που μόνο στα μαγαζιά θα το δουν. Άλλωστε θα είναι....κακό γιατί λίγα θα.....κυκλοφορήσουν σε αντίθεση με κάτι κινέζικα του κιλού από το κάτω ράφι. 

Εγώ δεν είμαι fanboy, ήμουν χρόνια αιφονάκιας και μπορεί να ξαναγίνω στο μέλλον. Πρώτος εδώ μέσα ανέφερα το πρόβλημα με την οθόνη και δεν έχω σκοπό να κρύψω κάτι. Όχι όμως και να μιλάει κάποιος για unusable device. 

Επειδή λοιπόν δε σκαμπάζω από τεχνολογία και επειδή όντως ανησυχώ για το προϊόν για το οποίο έσκασα 1,5 χιλιάρικο θέλω κάποιος να μου εξηγήσει πώς ο  youtuber  "mrwhoistheboss" με 10 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ακολούθους τεστάρει το s22 ultra με τον exynos ΠΡΙΝ ΤΟ UPDATE και βγάζει την κάμερά του καλυτερη από του iphone 13 pro max με σκορ 10-7? ο ίδιος μάλιστα σε άλλο τεστ βγάζει την μπαταρία του Iphone εξωπραγματική και του s22u επαρκή, σε αντίστοιχα επίπεδα με του s21u, άρα δεν είναι biased. Πού είναι τα προβλήματα του 2200 που είναι χάλια chip?

Και κάτι ακόμα. πριν λίγο έκανα τεστ open cl στοgeekbench για να δω πόσο σάπια είναι αυτή η xclipse 920 της amd. Αποτέλεσμα: 9364. όποιος θέλει να ανεβάσω screenshot. Ερώτηση: τι σκορ έκανε ο 2100? Τι σκορ κάνει o snap 8 gen 1? Γιατί έχω δει σε ελάχιστα site να ασχολούνται με τη συγκεκριμένη παράμετρο του Geekbench (όπως και το vulkan)? Γιατί όλοι γράφουν για τα κλασικά cpu scores και όχι gpu? Θα ήθελα πραγματικά τις απόψεις σας.

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,  δεν είναι ο μόνος που αναφέρει προβλήματα....κι εγώ όπως και άλλοι έχουν αναφέρει εδώ και σε άλλα ελληνικά φόρουμ αντίστοιχα θέματα.

 

Εγώ το έχω στήσει καθαρό, κι έχω παρόμοια θέματα.

Λαγκάρει πολύ  , επαναφορτωνει εφαρμογές,  αργεί εκνευριστικά μερικές φορές , εχω επίσης κάποια θέματα με την οθόνη σε hdr videos με αρκετά artifacts.

Έχω κάνει wipe cashe , το έχω στήσει 2 φορές,  έκανα τη τελευταία αναβάθμιση αλλά τα θέματα συνεχίζονται.

Ίσως διορθωθούν με κάποιες αναβαθμίσεις, το ελπίζω γιατί δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο 1300 ευρώ!

 

Εδώ ειναι ένα screenshot από τα θέματα με οθόνη και διάφορα βίντεο στο youtube 

 

 

tapatalk_1234020607.jpeg

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, toxotis70 said:

Φίλε μου,  δεν είναι ο μόνος που αναφέρει προβλήματα....κι εγώ όπως και άλλοι έχουν αναφέρει εδώ και σε άλλα ελληνικά φόρουμ αντίστοιχα θέματα.

 

Εγώ το έχω στήσει καθαρό, κι έχω παρόμοια θέματα.

Λαγκάρει πολύ  , επαναφορτωνει εφαρμογές,  αργεί εκνευριστικά μερικές φορές , εχω επίσης κάποια θέματα με την οθόνη σε hdr videos με αρκετά artifacts.

Έχω κάνει wipe cashe , το έχω στήσει 2 φορές,  έκανα τη τελευταία αναβάθμιση αλλά τα θέματα συνεχίζονται.

Ίσως διορθωθούν με κάποιες αναβαθμίσεις, το ελπίζω γιατί δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο 1300 ευρώ!

 

συμφωνώ απόλυτα με το ότι δεν τα βρίσκουμε στον δρόμο. πραγματικά είναι περίεργα τα τόσα lags που αναφέρεις. Αν όντως υπάρχουν τόσα προβλήματα από πολύ κόσμο υποθέτω ότι θα φανεί και στις μελλοντικές πωλήσεις. Τι να σας, πω εγώ lag δεν έχω δει (πλην ελαχίστων) ούτε στο s10plus της γυναίκας με τον 9820. Αν αποδειχθεί τόσο χάλια η συσκευή θα χάσει πολύ κόσμο η samsung

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,  δεν είναι ο μόνος που αναφέρει προβλήματα....κι εγώ όπως και άλλοι έχουν αναφέρει εδώ και σε άλλα ελληνικά φόρουμ αντίστοιχα θέματα.
 
Εγώ το έχω στήσει καθαρό, κι έχω παρόμοια θέματα.
Λαγκάρει πολύ  , επαναφορτωνει εφαρμογές,  αργεί εκνευριστικά μερικές φορές , εχω επίσης κάποια θέματα με την οθόνη σε hdr videos με αρκετά artifacts.
Έχω κάνει wipe cashe , το έχω στήσει 2 φορές,  έκανα τη τελευταία αναβάθμιση αλλά τα θέματα συνεχίζονται.
Ίσως διορθωθούν με κάποιες αναβαθμίσεις, το ελπίζω γιατί δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο 1300 ευρώ!
 
Εδώ ειναι ένα screenshot από τα θέματα με οθόνη και διάφορα βίντεο στο youtube 
 
 
tapatalk_1234020607.thumb.jpeg.ea87a08cc642a61190941fb39df4f194.jpeg
Αν συνεχιζονται τα θεματα σου νομιζω δυο πραγματα θα μπορουσες να κανεις ...ειτε αν το χεις παρει απο απο μεγαλη αλυσιδα εντος 14ημερου το γυρνας πισω ....και αγοραζεις μια δευτερη συσκευη....ειτε μια επισκεψη στην smartec....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, anergos13 said:
21 minutes ago, toxotis70 said:
Φίλε μου,  δεν είναι ο μόνος που αναφέρει προβλήματα....κι εγώ όπως και άλλοι έχουν αναφέρει εδώ και σε άλλα ελληνικά φόρουμ αντίστοιχα θέματα.
 
Εγώ το έχω στήσει καθαρό, κι έχω παρόμοια θέματα.
Λαγκάρει πολύ  , επαναφορτωνει εφαρμογές,  αργεί εκνευριστικά μερικές φορές , εχω επίσης κάποια θέματα με την οθόνη σε hdr videos με αρκετά artifacts.
Έχω κάνει wipe cashe , το έχω στήσει 2 φορές,  έκανα τη τελευταία αναβάθμιση αλλά τα θέματα συνεχίζονται.
Ίσως διορθωθούν με κάποιες αναβαθμίσεις, το ελπίζω γιατί δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο 1300 ευρώ!
 
Εδώ ειναι ένα screenshot από τα θέματα με οθόνη και διάφορα βίντεο στο youtube 
 
 
tapatalk_1234020607.thumb.jpeg.ea87a08cc642a61190941fb39df4f194.jpeg

Αν συνεχιζονται τα θεματα σου νομιζω δυο πραγματα θα μπορουσες να κανεις ...ειτε αν το χεις παρει απο απο μεγαλη αλυσιδα εντος 14ημερου το γυρνας πισω ....και αγοραζεις μια δευτερη συσκευη....ειτε μια επισκεψη στην smartec....

συμφωνώ. είναι σοβαρά θέματα αυτά που αναφέρει ο φίλος. εμένα ας πούμε σε βίντεο δε μου έχει κάνει ποτέ ούτε το περίφημο glitch. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...