Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

10 minutes ago, Dark_Lord said:

Εντάξει και το s22 u εφάμιλλη κάμερα έχει. Μόνο στην αλλαγή μεταξύ φακών έχω εντοπίσει ένα lag

Με το s21 ή με το iPhone εννοείς ? 

Το iPhone μες το σπίτι έβγαζε φοβερές φωτογραφίες τα παιδιά χωρίς θόρυβο αλλά και με λεπτομέρειες που το s21 δεν μπορούσε.  Εκεί ήταν η μεγαλύτερη διαφορά αλλά και συχνή λόγω χρήσης. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

55 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Ναι φίλε μου γιατί αν και 1ο κριτήριο είναι η κάμερα λόγω παίδων όπου εκεί έδινε ρέστα, όσο ήμουν στη δουλειά μου ερχόταν να το σπάσω. Από το back μέχρι πολλά άλλα. Αν θες στα λέω αλλά είναι πολλά μικρά που κάνουν το χειρισμό δυσχρηστο και χρονοβόρο σε σχέση με android,  χειρισμό αρχείων για κλάματα κτλ κτλ. Οπότε δεν άντεξα άλλο παρόλο ότι είναι πανέμορφο και καλό σε κάμερα. 

Σκεφτομαι εδω και αρκετο καιρο να παρω iPhone. Τωρα εχω Note 9. Θα μπορουσες να μου πεις, εστω και σε PM τι ακριβως δε σου αρεσει στο λογισμικο? Αυτο με το back button οντως το εχω δει και με νευριαζει και εμενα. Απο apps χρησιμοποιω στη δουλεια ολα της Google(mail, drive, meet, sheets, calendar, asana για tasks και τα Apps των Ad managers (FB, Google Ads κλπ).

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Με το s21 ή με το iPhone εννοείς ? 

Το iPhone μες το σπίτι έβγαζε φοβερές φωτογραφίες τα παιδιά χωρίς θόρυβο αλλά και με λεπτομέρειες που το s21 δεν μπορούσε.  Εκεί ήταν η μεγαλύτερη διαφορά αλλά και συχνή λόγω χρήσης. 

Με το s22u εννοούσα με συγχωρείς 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chios said:

Σε καμία περίπτωση για τα δικά μου δεδομένα και προσωπική μου άποψη πάντα δε θα έπαιρνα 22 για επαγγελματική χρήση, τηλέφωνο που θα χρειαστεί με βαριά χρήση φόρτιση μέσα στη μέρα για μένα δεν κάνει.όσο όμορφα και να είναι όσο τεχνολογία και να έχουν η μπαταρία είναι το παν για μία φορητή συσκευή.

Φίλε τι εννοείς επαγγελματική χρήση; Εσύ νομίζεις ότι αυτοί που το παίρνουν είναι του καναπέ;

Μια χαρά είναι τα Xiaomi. Το S22 χάλια. Άλλωστε το καταλαβαίνεις εύκολα, αφού κυκλοφορούν πολύ λίγα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Πραγματικά ίσως κάνετε απίστευτη χρήση. Εγώ που κάνω τα πάντα, από τηλεδιάσκεψη μέχρι φουλ εφαρμογές γραφείου και βίντεο, μου βγάζει ήδη τη μέρα άνετα. Με αυτή τη λογική μόνο το 13 pro max είναι για επαγγελματική χρήση και πριν βγει αυτό, κανένα, αφού οι ναυαρχίδες Android παίζουν πάνω κάτω στα ίδια.

Πάντως στο κομμάτι της μπαταρίας, κι εμένα αυτό που θα με ενδιέφερε να ξέρω με σιγουριά είναι ότι με βγάζει τη μέρα με φουλ χρήση. Δεν κλείνω ποτέ data, wifi, bt, push notifications, etc. Το Note 10+ τώρα που είναι στα 2,5 χρόνια, αν φύγω πριν τις 8:00 και γυρίσω τύπου 9-10 συνήθως είναι οριακά. Αν βγάζει τη μέρα, ούτε εμένα με απασχολεί αν θα γυρίσω σπίτι με 30% ή με 15% γιατί πάντα φορτίζω το βράδυ. 

Έχει, δηλαδή, κανείς θέμα να μένει χωρίς μπαταρία το απόγευμα; Εξαιρείται η περίπτωση να παίζει κάποιος games ή να βλέπει ταινία ας πούμε..!

1 hour ago, Vzoun said:

Σκεφτομαι εδω και αρκετο καιρο να παρω iPhone. Τωρα εχω Note 9. Θα μπορουσες να μου πεις, εστω και σε PM τι ακριβως δε σου αρεσει στο λογισμικο? Αυτο με το back button οντως το εχω δει και με νευριαζει και εμενα. Απο apps χρησιμοποιω στη δουλεια ολα της Google(mail, drive, meet, sheets, calendar, asana για tasks και τα Apps των Ad managers (FB, Google Ads κλπ).

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Αυτή είναι ενδιαφέρουσα συζήτηση. Αν ο @Nikos_Mpl που είναι και moderator έχει υπόψιν κάποιο αντίστοιχο νήμα, νομίζω καλύτερα να συζητηθεί εκεί από ό,τι σε dm. Εγώ που έψαχνα κάτι αντίστοιχο (καλά, όχι για 1η συσκευή iPhone), δεν βρήκα και νομίζω θα είχε ενδιαφέρον.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vzoun said:

Σκεφτομαι εδω και αρκετο καιρο να παρω iPhone. Τωρα εχω Note 9. Θα μπορουσες να μου πεις, εστω και σε PM τι ακριβως δε σου αρεσει στο λογισμικο? Αυτο με το back button οντως το εχω δει και με νευριαζει και εμενα. Απο apps χρησιμοποιω στη δουλεια ολα της Google(mail, drive, meet, sheets, calendar, asana για tasks και τα Apps των Ad managers (FB, Google Ads κλπ).

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Θα σου στειλω μηνυμα γιατι ειμαστε εκτος θεματος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η συζήτηση για την μπαταρία, αυτή τη στιγμή είναι ανούσια. Σε λίγο καιρό θα έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα. Ας περιμένουμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

H συζήτηση για την μπαταρία είναι ανούσια! Με την ταχυφόρτιση πλέον κάθε συσκευή (όχι μόνο τα S-series) έχει 30-40% σε πολύ λίγη ώρα. Για μένα το μεγαλύτερο φάουλ είναι η απουσία του φορτιστή από το κουτί. Ειδικά όταν η ίδια η Samsung περιγελούσε την Apple για αυτό. Πλέον έχουμε συνηθίσει τις κωλοτούμπες των Κορεατών. Μηδενική σοβαρότητα δυστυχώς στις αποφάσεις της.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Just now, elteo said:

H συζήτηση για την μπαταρία είναι ανούσια! Με την ταχυφόρτιση πλέον κάθε συσκευή όχι τα S-series έχει 30-40% σε πολύ λίγη ώρα. Για μένα το μεγαλύτερο φάουλ είναι η απουσία του φορτιστή από το κουτί. Ειδικά όταν η ίδια η Samsung περιγελούσε την Apple για αυτό. Πλέον έχουμε συνηθίσει τις κωλοτούμπες των Κορεατών. Μηδενική σοβαρότητα δυστυχώς στις αποφάσεις της.

το δυστηχως ειναι οτι ουδεποτε θα παψει να ακολουθει την apple, ειτε ηθελημενα ειτε αθελα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό ισχύει. Και δεν μπήκαν καν στον κόπο να δώσουν τον φορτιστή δώρο στις προπαραγγελίες. Σε λίγο δε θα έχει νόημα το unboxing.. θα μας τα στέλνουν σε foodbag τα κινητά.

Αλλά για να επανέλθουμε στα της συσκευήας: Όσοι είχατε κάποιο Note πρόσφατο, είναι αισθητή η διαφορά στο πενάκι με την αύξηση της απόκρισης που έχεις στο S22U?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα μετά από λίγο τους ακολουθεί. Πχ στην έξοδο των ακουστικών. Το θέμα είναι ότι δεν το κάνουν αθόρυβα. Βγαίνουν για να κοροϊδέψουν την Apple και στο μήνα επάνω κάνουν ακριβώς τα ίδια. Ασόβαροι εντελώς ανέκαθεν ήταν. Τώρα θα τους μάθουμε?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elteo said:

H συζήτηση για την μπαταρία είναι ανούσια! Με την ταχυφόρτιση πλέον κάθε συσκευή (όχι μόνο τα S-series) έχει 30-40% σε πολύ λίγη ώρα. Για μένα το μεγαλύτερο φάουλ είναι η απουσία του φορτιστή από το κουτί. Ειδικά όταν η ίδια η Samsung περιγελούσε την Apple για αυτό. Πλέον έχουμε συνηθίσει τις κωλοτούμπες των Κορεατών. Μηδενική σοβαρότητα δυστυχώς στις αποφάσεις της.

φιλε μου πραγματα που διορθωνονται με ενα δεκαρικο ειναι αστειο να τα θεωρουμε προβλημα οταν σκαμε 1,5 χιλιαρικο. 

Προβλημα ειναι που κατηργησε την microSD και σε αναγκαζει να πας στο 512 οπου και παλι δεν εχεις επιλογη να παρεις τα δεδομενα σου σε ενα σπασιμο οθονης και σε αναγκαζει να εχεις και cloud, πραγματα που κοστιζουν και δεν ειναι πρακτικα....Ας ειμαστε ουσιαστικοι λοιπον, ο φορτιστης 25w  ειναι φθηνος,ας τον παρει οποιος χρειαζεται, μνημη γιατι να κοβει ομως με τετοιο τροπο και να σε πηγαινει σε ακριβα? γιατι βολευεται που δεν υπαρχει ανταγωνισμος σε αυτο το κομματι...και φυσικα οπως λεει και ο φιλος αντιγραφει apple.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, elteo said:

H συζήτηση για την μπαταρία είναι ανούσια! Με την ταχυφόρτιση πλέον κάθε συσκευή όχι μόνο τα S-series έχει 30-40% σε πολύ λίγη ώρα. Για μένα το μεγαλύτερο φάουλ είναι η απουσία του φορτιστή από το κουτί. Ειδικά όταν η ίδια η Samsung περιγελούσε την Apple για αυτό. Πλέον έχουμε συνηθίσει τις κωλοτούμπες των Κορεατών. Μηδενική σοβαρότητα δυστυχώς στις αποφάσεις της.

Συμφωνώ απόλυτα. Βέβαια τα 100 ευρώ σε περίπτωση προπαραγγελιας το λύνουν αυτό. Παίρνεις θήκη και φορτιστή. Από το τίποτα...

Όσο για τη μπαταρία κανείς reviewer δε γράφει ότι είναι για πέταμα. Τη χαρακτηρίζουν επαρκή έως καλή. Παραθέτω το τεστ battery endurance του gsmarena το οποίο τεσταρε την exynos έκδοση. 108 ώρες σε φουλ ανάλυση και 110 περίπου σε 1080. Ναι το 13 pro max είχε 121 ώρες αλλά το xiaomi 11 ultra , ακόμη και τώρα που έχει στρώσει βγάζει 95. Το xiaomi δηλαδή δεν πρέπει να το πάρει κανείς? Θα θέλει φόρτιση 4 φορές τη μέρα?

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s22_ultra-review-2382p3.php

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikos_Mpl said:

φιλε μου πραγματα που διορθωνονται με ενα δεκαρικο ειναι αστειο να τα θεωρουμε προβλημα οταν σκαμε 1,5 χιλιαρικο. 

Προβλημα ειναι που κατηργησε την microSD και σε αναγκαζει να πας στο 512 οπου και παλι δεν εχεις επιλογη να παρεις τα δεδομενα σου σε ενα σπασιμο οθονης και σε αναγκαζει να εχεις και cloud, πραγματα που κοστιζουν και δεν ειναι πρακτικα....Ας ειμαστε ουσιαστικοι λοιπον, ο φορτιστης 25w  ειναι φθηνος,ας τον παρει οποιος χρειαζεται, μνημη γιατι να κοβει ομως με τετοιο τροπο και να σε πηγαινει σε ακριβα? γιατι βολευεται που δεν υπαρχει ανταγωνισμος σε αυτο το κομματι...και φυσικα οπως λεει και ο φιλος αντιγραφει apple.

Δεν αντιλέγω αλλά το θεωρώ μεγάλη γυφτιά να με αναγκάζει να ψάχνω να αγοράσω και σοβαρό ταχυφορτιστή συμβατό με το τηλέφωνο. Τα περι οικολογίας τα θεωρώ κοροϊδια μέσα στα μούτρα μου. Προσωπικά θα επιλέξω ένα μοντέλο της (S22+) αλλά χαλιέμαι από τις τακτικές αυτές.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εδω βλεπουμε παλι διαφορες υπερ του snapdragon σε χρωματα και ποιο stable

https://www.youtube.com/watch?v=OCYdyigRLvM

 

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήμαρτον, κάθομαι κ παρακολουθώ το νήμα κ βλέπω να μιλάμε για επαγγελματικό τηλέφωνο κ μπαίνει στην συζήτηση η xiaomi λόγο μπαταρίας . Ωραία πάρτε xiaomi  . Ήμαρτον ρε παιδιά μην χαλάμε το νήμα. Που κολλάει τέτοια συσκευή η xiaomi δίπλα της.🤔

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήμαρτον, κάθομαι κ παρακολουθώ το νήμα κ βλέπω να μιλάμε για επαγγελματικό τηλέφωνο κ μπαίνει στην συζήτηση η xiaomi λόγο μπαταρίας . Ωραία πάρτε xiaomi  . Ήμαρτον ρε παιδιά μην χαλάμε το νήμα. Που κολλάει τέτοια συσκευή η xiaomi δίπλα της.
Το poco εγώ το ανέφερα μιας και το "δανείστηκα" για να κάνω την δουλειά μου και με όλα αυτά που του φόρτωσα δεν περίμενα να έχει καλύτερη απόδοση από το note 9.
Και επειδή διαβάσω το νήμα γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το ultra, μου τη σπάει που διαβάζω ότι και πάλι η μπαταρία δεν στέκεται στο ύψος που πρέπει.
Δεν είναι προς σύγκριση το κινητό αλλά προς σύγκριση η διαχείριση ενέργειας κινητού με Snapdragon ή exynos και λοιπές εταιρείας σε σχέσει πάντα με την μπαταρία αλλά και με το κόστος απόκτησης.


Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με το Exynos έχει καταντήσει αηδια. Τόσο δύσκολο είναι να βάλουν σε όλα τα κινητά SD? Συνεχεια καποιο προβλημα εχει το Exynos. Κάποια στιγμή φαντάζομαι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agriniopk said:

Το poco εγώ το ανέφερα μιας και το "δανείστηκα" για να κάνω την δουλειά μου και με όλα αυτά που του φόρτωσα δεν περίμενα να έχει καλύτερη απόδοση από το note 9.
Και επειδή διαβάσω το νήμα γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το ultra, μου τη σπάει που διαβάζω ότι και πάλι η μπαταρία δεν στέκεται στο ύψος που πρέπει.
Δεν είναι προς σύγκριση το κινητό αλλά προς σύγκριση η διαχείριση ενέργειας κινητού με Snapdragon ή exynos και λοιπές εταιρείας σε σχέσει πάντα με την μπαταρία αλλά και με το κόστος απόκτησης.


Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η διαχείριση ενέργειας θεωρώ ότι γίνεται κυρίως από το λογισμικό και όχι τόσο από τον επεξεργαστή. Φυσικά και παίζει ρόλο ο επεξεργαστής αλλά πιο πολύ στη διαχείριση θερμοκρασίας άρα και ενέργειας...

αλλά διαπιστώνω ότι όταν  στέλνω στα social σε ανθρώπους με poco κτλ πολλές φορές δεν λαμβάνουν αμέσως το μήνυμα, ο λόγος ότι τα κόβει τελείως για εξοικονόμηση ενέργειας κάτι που για να παίξει σωστά πρέπει να κάτσεις να κάνεις σωστές ρυθμίσεις ανα εφαρμογή μόνος σου. Στα Samsung αυτό γίνεται αυτόματα και ενώ δεν κόβει τίποτα, κάνει σχετικά καλή διαχείριση ενέργειας. Τουλάχιστον αυτό είναι μια διαπίστωση μου, που θεωρώ ότι στέκει εκτός αν κάνω λάθος μιας και δεν έχω κάνει ο ίδιος δοκιμές.

Επομένως μην κολλάς σε αυτό, σίγουρα οι Κινέζοι για τα λεφτά που έχουν οι συσκευές τους αξίζουν, και έχουν πλησιάσει πολύ, σε σημείο που δεν αξίζει να παίρνεις ναυαρχίδες day one με τίποτα, αλλά στη λεπτομέρεια υπάρχει η διαφορά 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, costsa41 said:

Είπαμε η μπαταρία από τη στιγμή που βγάζει μέρα είναι μια χαρά. Ποιοι Κινέζοι και χρήματα. Ξύπνησαν κι αυτοί και ζητούν τα ίδια χρήματα για τις ναυαρχίδες τους. Και , φυσικά, στο youtube υπάρχουν συγκριτικά που λένε πόσο καλή κάμερα έχει και άλλα που είναι καλή και άλλα......δε βγάζεις άκρη. Το θέμα είναι για ποιο  λόγο το παίρνεις και να είναι σε επίπεδο ναυαρχίδας σε όλα.

Πιστεύω αρκετά με τη σύγκριση με τον smap. Υπάρχει λύση για κάποιον που το θέλει γιατί νομίζει ότι στην καθημερινότητα του θα του προσφέρει το κάτι παραπάνω; Φυσικά υπάρχει. Ονομάζεται....μετοίκηση !!! Φεύγεις από Ευρώπη και απολαμβάνεις τον snap που σου ολοκληρώνει την καθημερινότητα. Εντάξει να βάλουμε όλο το youtube με τα συγκριτικά σαν άλλοθι ότι είμαστε τεχνολογικό φόρουμ. Δηλαδή τη γνώμη των youtubers που οι περισσότεροι κυκλοφορούν με iphone και samsung.......Εγώ θα προτιμήσω τη γνώμη των παιδιών εδώ που το έχουν ,και όχι αυτών που γράφουν πάντα στην αρχή μιας συσκευής, χωρίς να έχουν την παραμικρή διάθεση να το αποκτήσουν. 

Μα και πέρα από εμάς εδώ, όλοι οι youtubers με κοινό εκατομμυρίων όπως supersaf, mrwhoistheboss και gsmarena, έχουν δοκιμάσει τον exynos ήδη πριν το update και βγάζουν την κάμερα εφάμιλλη με το 13 pro max, ενώ κάποιοι ακόμα καλύτερη! δηλαδή πουλημένοι είναι; προσωπικά θα με ενδιέφερε μια σύγκριση με τον snap σε επίπεδο μπαταρίας γιατί φαίνεται ότι έχουν δώσει βάρος στην ενεργειακή διαχείριση στον 2200. Είδα και πέρσι που έγινε σάλος για το dxomark επειδή ο exynos πήρε 121 και ο snap ...123. το αστείο είναι ότι στις σέλφι ο exynos παίρνει 100 και ο snap 99!. Σκάνδαλο! θα έπρεπε να υπάρξουν παράπονα από τους κατόχους του snapdragon!

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω χθες μεσημερι απο πλαισιο.Το εστησα ολο το βραδυ.Κανενα προβλημα.Το μονο που παρατηρησα πηγα στα διαγνωστικα και οταν εφτασα στο s pen δεν μου γεμιζει δυο τετραγωνακια σχεδον στο μεσον ακρη δεξια της οθονης.Για δοκιμαστε και εσεις και πειτε μου.Με το δαχτυλο δουλΕυουν ολα τα τετραγωνακια

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, iliu_n said:

Παρελαβα και εγω χθες μεσημερι απο πλαισιο.Το εστησα ολο το βραδυ.Κανενα προβλημα.Το μονο που παρατηρησα πηγα στα διαγνωστικα και οταν εφτασα στο s pen δεν μου γεμιζει δυο τετραγωνακια σχεδον στο μεσον ακρη δεξια της οθονης.Για δοκιμαστε και εσεις και πειτε μου.Με το δαχτυλο δουλΕυουν ολα τα τετραγωνακια.Παιδια δουλεψε.Ξερετε γιατι τι εκανε?

Η θηκη εχει ενα μαγνητακι στην ακρη.Τοβγαλα απ την θηκη και δουλεψε.Κοντεψα να παθω εγκεφαλικο.Ολα καλα

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Καλορίζικο!!! Το πενάκι πρέπει να διατρέχει όλη την οθόνη κανονικά. Μας ενδιαφέρει που παρέλαβες από πλαίσιο. Ποιο χρώμα και χωρητικότητα πήρες και πότε έκανες την παραγγελία σου. Αν θέλεις μας λες γιατί περιμένουμε και τα δικά μας από εκεί. Αν έχει αρχίσει να δίνει κανονικά τότε πιστεύω σε τρις τέσσερεις μέρες θα έρθουν και να δικά μας.

Νομίζω το πλαίσιο είναι πάντα πρώτο στις αποστολές, το ότι αργεί σημαίνει ότι υπάρχει σοβαρή έλλειψη. Ειδικά όσοι έχουμε ρίξει παραγγελία για 512 θα περιμένουμε πολύ πιστεύω 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Καλορίζικο!!! Το πενάκι πρέπει να διατρέχει όλη την οθόνη κανονικά. Μας ενδιαφέρει που παρέλαβες από πλαίσιο. Ποιο χρώμα και χωρητικότητα πήρες και πότε έκανες την παραγγελία σου. Αν θέλεις μας λες γιατί περιμένουμε και τα δικά μας από εκεί. Αν έχει αρχίσει να δίνει κανονικά τότε πιστεύω σε τρις τέσσερεις μέρες θα έρθουν και να δικά μας.

Προπαραγγελια 10 φεβρουαριου 12/256

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...