Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Ύστερα απο μια μέρα χρήσης μπορώ να οω οτι η μπαταρία δεν εχει καμια σχέση με το s20+,πριν με τ s20+ στις 5 το μεσημέρι ήμουν λιγο κάτω απο 30%(με εξοικονόμηση,60hz,fhd) ενω με το s22u(ολα στο full) ήμουν στο 50%... βέβαια είχα παρατηρήσει οτι ήταν συνέχεια ανοιχτο το gps αλλα δεν τ εδωσα σημασία μεχρι που το απόγευμα βρήκα τι έφταιγε και το έκλεισα!!θα δούμε επόμενες μέρες πως θ πάει... ελπίζω το update να βοηθήσει κι άλλο!!στην παρουσίαση είχαν πει οτι Facebook και ινσταγκραμ οταν θα μπαίνεις στην κάμερα απο τις εφαρμογές θα είναι σαν να χρησιμοποιείς την εφαρμογής του κινητού αλλά βλέπω πάλι χειρότερη ανάλυση απο τις εφαρμογές σε σχεση με την εφαρμογή του κινητού, ξέρουμε κατι γι'αυτό;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 23/2/2022 at 11:17 ΠΜ, merkon said:

Μπορει καποιος να μου πει την εμπειρια του οσον αφορα προπαραγγελια απο γερμανο;
Εχω παρει σε 4 διαφορετικα καταστηματα εντος Αθηνας, μου λενε πως δεν υπαρχει αποθεμα, αλλο καταστημα λεει πως δεν εχουν ανοιξει ακομα οι προπαραγγελιες (εδω γελαμε), μου λενε να καλεσω την κεντρικη αποθηκη και εκει δεν γνωριζουν τιποτα.
Με παραπεμπουν σε παραγγελια μεσω eshop οπου φυσικα εκει δεν ισχυει η εκπτωση των 100 ευρω.
Οταν αναφερω οτι μπορω να ερθω στο καταστημα για να γινει προπαραγγελια με φυσικη παρουσια εκει μου λενε πως κατι δεν γινεται και οι προπαραγγελιες γινονται μονο ηλεκτρονικα.
Τι ισχυει τελικα;
 

Πριν από λίγες ώρες πήγα στον Γερμανό στο Mall του Αμαρουσίου. Με το που είπα για προπαραγγελία τοσ s22 ultra, ΜΟΝΟΙ τους μου είπαν για την έκπτωση των 100€. Όταν τους ρώτησα για προβλήματα σε stock, μου είπαν ότι δεν είχαν κάποια σχετική ενημέρωση. Σε αυτό που ήταν ξεκάθαροι ήταν ότι πρώτα θα εξυπηρετηθούν οι προηγούμενες παραγγελίες και μετά εγώ. Φοβάμαι βέβαια μην τον φάω με το πράσινο που προπαρήγγειλα.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος κάποια πληροφορία για τον νέο 45W EP-T4510? Φημολογείται ότι θα φορτίζει πιο γρήγορα το κινητό από τον παλιό 45άρη. Δεν υπάρχει πουθενά σε stock.

Link to comment
Share on other sites

για άλλη μια φορά απογοήτευση η Samsung με τον Exynos μωρέ καλά κάνω εγώ και παίρνω μόνο με Snapdragon που παίζει μόνη της η Qualcomm!

http://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s22-exynos-performance-display-issues/amp/

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, προερχόμενος από iPhone 13 pro, η μπαταρία είναι μέτρια.

Έβγαζα άνετα την ημέρα με αρκετή μπαταρία το βράδυ, ακόμα και με σκληρή χρήση.

Τώρα με το ζόρι βγαίνει η μέρα...κι αν το ζορίσω αρκετά,  θέλει φόρτιση το απόγευμα.

4 ώρες περίπου sot, με όλα ανοιχτά πάντα και οθονη περιπου στο 50% φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Νεο βιντεακι απο Ελληνα τον Γιωργο που μας δειχνει τα τεστς της συσκευης και ποση βαθμολογια περνουνε. Οχι οτι εχουν και μεγαλη αξια αυτα τα τεστσ στο τελος της ημερας.

1 ώρα πριν, vwbestakos said:

για άλλη μια φορά απογοήτευση η Samsung με τον Exynos μωρέ καλά κάνω εγώ και παίρνω μόνο με Snapdragon που παίζει μόνη της η Qualcomm!

http://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s22-exynos-performance-display-issues/amp/

Το λιανικό Galaxy S22 Ultra με Exynos έχει προβλήματα απόδοσης και οθόνης Η σειρά Samsung Galaxy S22 είναι η γεύση του μήνα, καθώς είναι η μεγαλύτερη mainstream κυκλοφορία της Samsung για φέτος. Είχαμε στα χέρια μας μια μονάδα αναθεώρησης του Galaxy S22 Ultra στις ΗΠΑ και οι μονάδες λιανικής άρχισαν πρόσφατα να αποστέλλονται σε μέρη του κόσμου. Οι χρήστες στη Βόρεια Αμερική, τη Νότια Αμερική, την Αφρική και την Ινδία λαμβάνουν παραλλαγές Snapdragon της τελευταίας ναυαρχίδας σειράς της Samsung, ενώ οι Ευρωπαίοι καταναλωτές (και ορισμένες επιλεγμένες ασιατικές αγορές) λαμβάνουν chipset Exynos στα τηλέφωνά τους. Εκτός από τα τσιπ, όλα τα άλλα στα τηλέφωνα είναι πανομοιότυπα, αλλά αυτή η απόκλιση των τσιπ μπορεί να έχει σημαντικές επιπτώσεις στην εμπειρία του χρήστη. Καθώς όλο και περισσότεροι χρήστες παίρνουν τα χέρια τους στη συσκευή, γίνεται σαφές ότι η σειρά Exynos Galaxy S22 έχει ορισμένα προβλήματα, ειδικά με την απόδοση και την οθόνη στο Galaxy S22 Ultra. Αυτά τα προβλήματα απόδοσης και εμφάνισης έχουν αναφερθεί από πολλούς χρήστες και μπόρεσα επίσης να τα αναπαράγω στη συσκευή μου. Έχω το λιανικό Samsung Galaxy S22 Ultra (Exynos) που αγόρασε η XDA μέσω του ιστότοπου της Samsung που εξυπηρετεί την Ιρλανδία και δεν έχω έρθει σε επαφή με το PR της Samsung για να λάβω μια μονάδα. Αυτό θα λάμβανε οποιοσδήποτε άλλος στην Ιρλανδία αν είχε αγοράσει τη συσκευή μέσω ενός επίσημου καναλιού και δεδομένου ότι δεν υπήρχαν ενημερώσεις κώδικα της Ημέρας 1, το λογισμικό στη συσκευή θεωρείται ότι είναι λογισμικό έκδοσης που είναι σταθερό για τους τελικούς χρήστες. Είχα εξουθενωτικά προβλήματα με την απόδοση σε αυτό το Galaxy S22 Ultra και άλλοι χρήστες έχουν επίσης εντοπίσει προβλήματα οθόνης που αναπαράγονται εύκολα χρησιμοποιώντας το QHD+ και ενεργοποιώντας τη λειτουργία "φυσικού" χρώματος. Προβλήματα απόδοσης στη σειρά Exynos Galaxy S22 Το Galaxy S22 Ultra μου έχει πολλά προβλήματα απόδοσης, όπως περιγράφεται στο παραπάνω βίντεο. Υστερεί σε πολλά σημεία στο UX — αμέσως μετά το ξεκλείδωμα, σε όλες τις εφαρμογές και πολλά άλλα. Ωστόσο, δεν είμαι σίγουρος ποιο είναι το πρόβλημα. Ρίξτε μια ματιά στις δύο δοκιμές που πραγματοποίησα παρακάτω: η μία είναι μια δοκιμή στραγγαλισμού CPU και η άλλη είναι ένα σημείο αναφοράς Geekbench 5. Δοκιμή στραγγαλισμού CPU Samsung Galaxy S22 Ultra Exynos Samsung Galaxy S22 Ultra Exynos Geekbench 5 Και τα δύο είναι καλά, αν και πολύ πίσω από αυτό που έχει τεκμηριωθεί ότι μπορεί να κάνει ο Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Η απόδοση δεν πρέπει να είναι τόσο κακή. Αν και είναι δύσκολο να το δεις στην παραπάνω εικόνα, χρειάζεται επίσης αρκετός χρόνος για να φτάσει η παραλλαγή Galaxy S22 Exynos το μέγιστο 261 GIPS που φαίνεται στο παραπάνω στιγμιότυπο οθόνης. Το τηλέφωνο καθυστέρησε κατά τη ρύθμιση και είχα διαμορφώσει το τηλέφωνο χωρίς να επαναφέρω τα δεδομένα μου αρχικά. Εξαιτίας αυτού και του γεγονότος ότι το τηλέφωνο ήταν καθυστερημένο, το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, ώστε να μπορώ να επαναφέρω όλα τα δεδομένα μου κατά την εγκατάσταση του τηλεφώνου. Δεν διόρθωσε κανένα από τα προβλήματα απόδοσης μου. Η διερεύνηση του προβλήματος είναι δύσκολη χωρίς πρόσβαση root, αλλά δεν φαίνεται να είναι πρόβλημα μνήμης, ούτε φαίνεται να υπάρχουν αδίστακτες υπηρεσίες που εκτελούνται στο παρασκήνιο. Δεν μπορούσα να αναγνωρίσω την υψηλή χρήση της CPU όταν συνέβαινε αυτό και δεν υπήρχε τίποτα ανεπιθύμητο στο logcat. Έχουμε το βασικό μοντέλο 8 GB RAM, 128 GB αποθηκευτικού χώρου, αλλά ακόμα κι αν αυτό ήταν η αιτία (και δεν βλέπω καμία ένδειξη ότι ισχύει), τότε η Samsung δεν θα έπρεπε να πουλάει το τηλέφωνο εξαρχής με αυτές τις προδιαγραφές. Συνολικά, είναι απολύτως πιθανό να συμβαίνει κάτι άλλο… ή μπορεί να είναι αποτέλεσμα του ίδιου του Exynos 2200. Τα chipset Exynos δεν είναι ακριβώς γνωστά ως τα καλύτερα από τα καλύτερα και είναι απολύτως πιθανό η Samsung να σκεφτόταν να το ακυρώσει εντελώς. Ως έχει όμως, αυτό το ναυαρχικό τηλέφωνο των 1300 € δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί οριακά. Μερικές φορές οι εφαρμογές κολλάνε (συμπεριλαμβανομένου του τεστ περιορισμού της CPU την πρώτη φορά που το έτρεξα), οι εφαρμογές χρειάζονται πολλά δευτερόλεπτα για να φορτωθούν και η εκτέλεση πολλαπλών εργασιών είναι εφιάλτης. Δεν είμαι ο μόνος που αντιμετωπίζει προβλήματα, καθώς ο Nils Ahrensmeier του TechnikNews παραπονέθηκε ότι το Samsung Galaxy S22 Ultra είναι «πολύ καθυστερημένο», μαζί με τον Nicolas La Rocco του ComputerBase ότι το τηλέφωνο είναι τραύλισμα και αργό κατά καιρούς . Διορθώνεται κάτι από όλα αυτά μέσω λογισμικού; Θα το ήλπιζα, αλλά είναι συγκλονιστική κατάσταση η κυκλοφορία του τηλεφώνου με τον τρόπο που κυκλοφορεί τώρα. Δεδομένου ότι οι μονάδες Snapdragon 8 Gen 1 δεν είναι τόσο περιορισμένες από την απόδοση, είναι δύσκολο να μην καταλήξουμε στο συμπέρασμα ότι το πρόβλημα είναι το chipset, ειδικά αφού οι εμπειρίες Snapdragon και Exynos προηγούμενης γενιάς ήταν σε παρόμοια γραμμή. Ωστόσο, διατηρώ ανοιχτό μυαλό, καθώς τα προγράμματα οδήγησης και το άλλο αποκλειστικό λογισμικό θα διαφέρουν μεταξύ των δύο παραλλαγών της σειράς Galaxy S22. Ως αποτέλεσμα, είναι πιθανό να υπάρχουν σφάλματα που σχετίζονται με το πρόγραμμα οδήγησης ή άλλα προβλήματα που είναι η αιτία πίσω από αυτό, τα οποία έτυχε να εμφανιστούν στις παραλλαγές του Exynos. Προβλήματα εμφάνισης στο Exynos Galaxy S22 Ultra Τα παραπάνω συμβαίνουν μόνο όταν το Exynos Galaxy S22 Ultra έχει ενεργοποιημένο το QHD+ και τη λειτουργία φυσικού χρώματος, αν και μπορώ να το αναπαράγω με συνέπεια. Δεν είναι επίσης τόσο εξειδικευμένο όσο μπορεί

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πολλά προβλήματα το κινητό από την 1η μέρα (το έχω 4-5 μέρες). Το ίδιο και ένας φίλος που το πήραμε μαζί.

Πιο συγκεκριμένα θα κολλήσει μέσα στη μέρα τουλάχιστον 3-4 φορές (freeze screen) και μετά από αρκετά δευτερόλεπτα είτε ξεκολλάει είτε κάνει restart. Επίσης εκεί που κάθεσαι σου τραβάει ένα restart. Μία φορά τη μέρα σίγουρα.

Στις κλήσεις επίσης πρόβλημα. Call failed σε κινητό που λειτουργούσε κανονικά (πήρα από το σταθερό μια χαρά). 

Αυτό με την οθόνη που λέτε πιο πάνω εγώ δεν το έχω δει. Αλλά έχω vivid χρώματα.

Ελπίζω να είναι θέμα software.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά και καλορίζικο σε οσους εχουν παρει την συσκευή ... μια ερώτηση αν μπορει κάποιος να βοηθήσει , θελω να αγοράσω το s22 ultra 512gb red  αλλα εδω ελλαδα μονο μαυρο υπάρχει ..

γνωρίζει κανεις αν θα ερθει ελλαδα η απο ευρωπη πως μπορώ να το φέρω ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vwbestakos said:

για άλλη μια φορά απογοήτευση η Samsung με τον Exynos μωρέ καλά κάνω εγώ και παίρνω μόνο με Snapdragon που παίζει μόνη της η Qualcomm!

http://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s22-exynos-performance-display-issues/amp/

αν και δεν αναποκρίνονται πάντα τα νούμερα στην real life χρήση (εγώ δεν έχω σοβαρά προβλήματα με το κινητό πέρα από 2 restart που μου έκανε σε 2 ημέρες) αν παραμείνοη αυτή η κατάσταση είναι σκάνδαλο για όσους πήραν τον exynos. ας το έδιναν πιο φθηνά. είναι ξεκάθαρο ότι υπάρχει θέμα με τον επεξεργαστή και γι αυτό είχε ακυρωθεί και το launch event

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

https://www.phonearena.com/news/samsung-exynos-2200-amd-gpu-gaming-benchmark-test_id138626

Από την άλλη φαίνεται πολύ πιο ενεργειακά αποδοτικός από τον snap. Σε παρατεταμένο gameplay μάλιστα άντεξε διπλάσιο χρόνο (!) από το s21 ultra και άγγιξε σε χρόνο το iphone 13 pro max, κάτι που είναι εκπληκτικό. Κάτι παίζει με την gpu. Είναι φιμωμένη; Είναι ημιτελής; Ο καιρός θα δείξει

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω τρεις μέρες, το μόνο που παρατήρησα είναι ότι αργεί στις κλήσεις. Πατάω να πάρει τηλέφωνο και περνάνε σχεδόν 10 δευτερολεπτα ή και παραπάνω μέχρι να χτυπήσει στον καλούμενο.
Δεν έχω αλλάξει ανάλυση χρώματα κλπ, και δεν έχω δει γραμμές, χιόνια, παγώματα, restart κ.α.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

H μετάβαση που εκανα είναι απο το S20+ στο S22 Ultra

ΔΕΝ είδα καμιά διαφορά στην ταχύτητα...

Μπορεί να είναι αρχή και μετά απο updates να δείξει τα δόντια του, αλλά αν κάποιος θέλει να πάει απο την σειρά S20 στην S22 για λόγους ταχύτητας να μην το κάνει.

Εκει που θα δει μεγαλύτερη διαφορά είναι στο ZOOM της κάμερας και στην μπαταρία που είναι καλύτερη στο S22.

Τέλος το πενάκι είναι ένα ΕΞΤΡΑ που όσοι ξέρουν να το δουλεύουν εχουν συγκριτικό πλεονέκτημα όχι σε σχέση με το S20 αλλά συγκριτικά με όλα τα κινητά εκει έξω.

Μόλις έκανα το πρωτο update! όλα καλά πήγανε. Δεν είχα προβλήματα οπώτε δεν μπορώ να διαπιστώσω αν διωρθώθηκε κάποιο πρόβλημα.

 

 

Με το που το πήρα (ΠΡΙΝ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ) του πέρασα whitestone dome γυαλι προστασίας.

ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΑΛΛΑ ΓΥΑΛΙΑ , Το μονο που είναι εγγυημένα τέλειο σε συμπεριφορά είναι το whitestone dome

 

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Σταθερή η νέα ενημέρωση, έχει το security update του Μαρτίου ενσωματωμένο! 

Είχε κανένας ενημέρωση από τη Samsung για τα Buds Pro; Εγώ έκανα την αίτηση, δεν με έχει πάρει κανένας τηλέφωνο ούτε μέιλ έχω λάβει. 

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς! Το ίδιο είχα βιώσει και γράψει όταν είχα μαζί για 20 μέρες περίπου το s20 Fe 5g και το s21u 12/256. Η ιδιαίτερα φωτεινή οθόνη του και η φωτογραφία του τηλεφακου. Τώρα το s22U με το ενσωματωμένο εξαρχής πενάκι αποτελεί μονόδρομο για τους γνώστες και χρήστες του. Και πάλι να το χαρείς @MIB

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, MIB said:

H μετάβαση που εκανα είναι απο το S20+ στο S22 Ultra

ΔΕΝ είδα καμιά διαφορά στην ταχύτητα...

Μπορεί να είναι αρχή και μετά απο updates να δείξει τα δόντια του, αλλά αν κάποιος θέλει να πάει απο την σειρά S20 στην S22 για λόγους ταχύτητας να μην το κάνει.

Εκει που θα δει μεγαλύτερη διαφορά είναι στο ZOOM της κάμερας και στην μπαταρία που είναι καλύτερη στο S22.

Τέλος το πενάκι είναι ένα ΕΞΤΡΑ που όσοι ξέρουν να το δουλεύουν εχουν συγκριτικό πλεονέκτημα όχι σε σχέση με το S20 αλλά συγκριτικά με όλα τα κινητά εκει έξω.

Μόλις έκανα το πρωτο update! όλα καλά πήγανε. Δεν είχα προβλήματα οπώτε δεν μπορώ να διαπιστώσω αν διωρθώθηκε κάποιο πρόβλημα.

 

 

Με το που το πήρα (ΠΡΙΝ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ) του πέρασα whitestone dome γυαλι προστασίας.

ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΑΛΛΑ ΓΥΑΛΙΑ , Το μονο που είναι εγγυημένα τέλειο σε συμπεριφορά είναι το whitestone dome

 

Το εβαλες μονος σου? Εγω δεν τα μπορω αυτα .Απο που το πηρες και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, MIB said:

H μετάβαση που εκανα είναι απο το S20+ στο S22 Ultra

ΔΕΝ είδα καμιά διαφορά στην ταχύτητα...

Μπορεί να είναι αρχή και μετά απο updates να δείξει τα δόντια του, αλλά αν κάποιος θέλει να πάει απο την σειρά S20 στην S22 για λόγους ταχύτητας να μην το κάνει.

Εκει που θα δει μεγαλύτερη διαφορά είναι στο ZOOM της κάμερας και στην μπαταρία που είναι καλύτερη στο S22.

Τέλος το πενάκι είναι ένα ΕΞΤΡΑ που όσοι ξέρουν να το δουλεύουν εχουν συγκριτικό πλεονέκτημα όχι σε σχέση με το S20 αλλά συγκριτικά με όλα τα κινητά εκει έξω.

Μόλις έκανα το πρωτο update! όλα καλά πήγανε. Δεν είχα προβλήματα οπώτε δεν μπορώ να διαπιστώσω αν διωρθώθηκε κάποιο πρόβλημα.

 

 

Με το που το πήρα (ΠΡΙΝ ΒΓΑΛΩ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ) του πέρασα whitestone dome γυαλι προστασίας.

ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΑΛΛΑ ΓΥΑΛΙΑ , Το μονο που είναι εγγυημένα τέλειο σε συμπεριφορά είναι το whitestone dome

 

μπορείς να μας πεις εντυπώσεις ως προς το αποτύπωμα και ως προς το αν την έβαλες εύκολα;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nasosvasedis said:

Σταθερή η νέα ενημέρωση, έχει το security update του Μαρτίου ενσωματωμένο! 

Είχε κανένας ενημέρωση από τη Samsung για τα Buds Pro; Εγώ έκανα την αίτηση, δεν με έχει πάρει κανένας τηλέφωνο ούτε μέιλ έχω λάβει. 

Εγώ μόλις έκανα την δήλωση μέσα απο το samsung members έλαβα αυτό το email

ddd.png

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

μπορείς να μας πεις εντυπώσεις ως προς το αποτύπωμα και ως προς το αν την έβαλες εύκολα;

Την έβαλα πολύ ευκολα (αν ακολουθήσεις καταγράμμα τις οδηγίες της επίσημης εταιρίας στο youtube) λίγο προσοχή μόνο όταν σηκώνεις το βαρίδι (πριν το φως) γιατί το τζάμι κουνιέται με το παραμικρό. αν το κουνήσεις πρόσεξε στο σημείο της selfie καμερας να είναι καλά κεντραρισμένο εκει. Μπορεί ο οδηγός τοποθέτησης να κρατάει σφιχτά το κινητό και να οδηγεί ακριβώς το τζάμι πάνω του, αλλά έχει ένα μικρό μπόσικα.

 

Όσο για το αποτύπωμα όχι δεν είναι 100% ακριβίας, βασικά θέλει ΚΑΛΗ τοποθέτηση του δαχτύλου για την επιτυχημένη ανάγνωση. και αυτό αφου καταχώρησα το ίδιο δάχτυλο 2 φορές. Απο το 90% επιτυχια ανάγνωσης , με το τζαμάκι πήγε στο 80%.

 

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Όσοι δεν έχετε εξοικειωθεί με την τοποθέτηση να μην το προσπαθήσετε, ειδικά αν δεν....πιανουν τα χέρια σας. Και λίγο υγρό να πάει στο τηλέφωνο τελείωσε και δεν υπάρχει εγγύηση. Το αποτύπωμα, σύμφωνα με τις κριτικές στο Amazon. De δεν είναι και το καλύτερο με το τζάμι. Ένα καλό sreen protector είναι η καλύτερη λύση, εκτός αν δουλεύετε σε οικοδομή ή κάπου παρόμοια ή αν πέφτει από τα χέρια σας.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λέγοντας screen protector εννοείς μεμβράνη να φανταστω... Θα βάλεις μεμβράνη σε αυτήν την οθόνη!

 Δηλαδή εκτός της μείωσης ευκρίνιας που θα έχεις με την μεμβράνη, θα σακατεύοντας την ομορφότερη οθόνη κινητού του κόσμου, θα χαλάσεις και την αίσθηση του Spen. έχεις δουλέψει το Spen σε μεμβράνη; Δεν θες!

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας screen protector εννοείς μεμβράνη να φανταστω... Θα βάλεις μεμβράνη σε αυτήν την οθόνη!
 Δηλαδή εκτός της μείωσης ευκρίνιας που θα έχεις με την μεμβράνη, θα σακατεύοντας την ομορφότερη οθόνη κινητού του κόσμου, θα χαλάσεις και την αίσθηση του Spen. έχεις δουλέψει το Spen σε μεμβράνη; Δεν θες!
Μια χαρά είναι το πενάκι με την μεμβράνη και στο λέω με σιγουριά... Είχα στην κατοχή μου note 4-8-10+ και tab s7+ όλα με μεμβράνη. Στα note 4 και 8 είχε διαφορετικων ειδών μύτες μέσα στο κουτί του κινητού για ανάλογη χρήση, στο note 10+ δεν είχε καν μύτες αλλά ήταν προεγκατεστημένη η απίστευτη μεμβράνη της samsung που έχω ακόμα και το πενάκι είναι ακριβώς όπως και χωρίς μεμβράνη. Όσο για το αποτύπωμα με το Dome όλοι μα όλοι λένε πως χάνει πολύ (σε σχέση με μεμβράνη ή γυμνό κινητό) έστω και αν το πιέσεις παραπάνω το δάχτυλο. Ένα κολπάκι είναι όταν έχεις περάσει την πρώτη σειρά των 15" uv να κρατήσεις το δάχτυλο σου για περιπου ενα λεπτό πανω απο τον αισθητήρα με πίεση και μετά να κάνεις την σειρά 60" του uv.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, geotrvs said:

Μια χαρά είναι το πενάκι με την μεμβράνη και στο λέω με σιγουριά... Είχα στην κατοχή μου note 4-8-10+ και tab s7+ όλα με μεμβράνη. Στα note 4 και 8 είχε διαφορετικων ειδών μύτες μέσα στο κουτί του κινητού για ανάλογη χρήση, στο note 10+ δεν είχε καν μύτες αλλά ήταν προεγκατεστημένη η απίστευτη μεμβράνη της samsung που έχω ακόμα και το πενάκι είναι ακριβώς όπως και χωρίς μεμβράνη. Όσο για το αποτύπωμα με το Dome όλοι μα όλοι λένε πως χάνει πολύ (σε σχέση με μεμβράνη ή γυμνό κινητό) έστω και αν το πιέσεις παραπάνω το δάχτυλο. Ένα κολπάκι είναι όταν έχεις περάσει την πρώτη σειρά των 15" uv να κρατήσεις το δάχτυλο σου για περιπου ενα λεπτό πανω απο τον αισθητήρα με πίεση και μετά να κάνεις την σειρά 60" του uv.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

όσο περισσότερα ακούω τόσο περισσότερο πείθομαι να το αφήσω μόνο με θήκη

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, geotrvs said:

 Ένα κολπάκι είναι όταν έχεις περάσει την πρώτη σειρά των 15" uv να κρατήσεις το δάχτυλο σου για περιπου ενα λεπτό πανω απο τον αισθητήρα με πίεση και μετά να κάνεις την σειρά 60" του uv.

 

placebo.  Αν είχε λογική θα το πρότεινε η ίδια η whitestone dome , που έχει μελετήσει περισσότερες ώρες στην τεχνική εφαρμογής, σε σχέση με έναν που ανακάλυψε την νέα αυτή μέθοδο.

 

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...