Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

12 minutes ago, anergos13 said:

Αν παραλαβει κανενας απο Γερμανο ας κανει σημα...emoji1787.png

εγω θα παω σε λιγο να παραλαβω!!γερμανο καλαμαριας με προπαραγγελια απο πρωτη μερα

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλή παραλαβή και καλορίζικο σε όλους τους φίλους που παρέλαβαν και θα παραλάβουν. Μπορούν να μας που οι φίλοι που παρέλαβαν απο Γερμανό αν είναι branded απο Cosmote;;  Εχω πρόγραμμα απο wind και ρωταώ μήπως παίζει να έχω κανα θέμα. 

Ευχαριστώ και σύντομα να παραλάβουν όλοι!!!

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά τι έκδοση λογισμικού έχετε; εμένα είναι ένα "S908BXXU1AVA7"...

Το ίδιο πρέπει να έχουμε όλοι - δεν έχει βγεί καινούργιο ακόμα.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anergos13 said:

Αν παραλαβει κανενας απο Γερμανο ας κανει σημα...emoji1787.png

Και εμένα μου είπαν να περάσω να πάρω τη συσκευή αύριο μετά τις 10!

Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανό αυτή την έκδοση έχει!!

16456216839896218878236741509922.jpg

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου βγάζει το εξής πρόβλημα, όταν με καλούν δείχνει κατειλημμένο , αυτο συμβαίνει αρκετές φορές μες την ημέρα σα να  κομπλάρει  το δίκτυο  , μετα απο επανεκκίνηση στρωνει (μπορει να φταει και sim η οποια ειναι παλια )

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, georgep said:

Στο δικο μου βγάζει το εξής πρόβλημα, όταν με καλούν δείχνει κατειλημμένο , αυτο συμβαίνει αρκετές φορές μες την ημέρα σα να  κομπλάρει  το δίκτυο  , μετα απο επανεκκίνηση στρωνει (μπορει να φταει και sim η οποια ειναι παλια )

update

αλλαξα καρτα αλλα συνεχιζει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Παιδιά τι έκδοση λογισμικού έχετε; εμένα είναι ένα "S908BXXU1AVA7"...

Κι εμένα. Παρέλαβα χτες από Samsung.

3 minutes ago, costsa41 said:

Νομίζω είναι το κλασικό brand της cosmote. Και φαίνεται από τα τελευταία τρία γράμματα.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι. Δεν είναι. Έχω το ίδιο και το κινητό μου γράφει EUΧ/-/EUΧ/EUΧ ενώ στη φωτό του φίλου EUΧ/-/EUΧ/COS

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

update
αλλαξα καρτα αλλα συνεχιζει
Επικοινωνησε με τον παροχο καλυτερα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, anergos13 said:
15 minutes ago, georgep said:
update
αλλαξα καρτα αλλα συνεχιζει

Επικοινωνησε με τον παροχο καλυτερα...

Θα το κανω αλλα πριν 2 ημερες με Note 9 δεν ειχα το παραμικρο τετοιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, georgep said:

Θα το κανω αλλα πριν 2 ημερες με Note 9 δεν ειχα το παραμικρο τετοιο προβλημα

Υπάρχει περίπτωση να έχεις ενεργοποιήσει volte; 

 

..αν τυχόν ναι απενεργοποίησέ το (..εκτός από την παλιά sim, είναι ένας επιπλέον λόγος που κάποιοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τις κλήσεις τους).

Screenshot_20220223-160019_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει πως κάνουμε την αίτηση για τα bud μέσα από το members.
Πατάω στα benefits το πρώτο, αλλά στη λίστα συσκευών δεν έχει το Ultra. Έχει όλα τα άλλα S22.
Το έχει κάνει κανείς;

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

@freco Υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία για το ultra. Μια για S22 & S22+ και μια για S22Ultra. 

Ωστόσο, πριν λίγο μου ήρθε ξανά email για προπαραγγελία με τον εκπτωτικό κωδικό του κουπονιού των -100€. Λέω κάτσε να παίξω λιγάκι να δω και όντως βαζοντας προϊόντα σε παραγγελία μαζί με το τηλ τον δέχεται κανονικά.

Με αυτό το σκεπτικό κάποιος που έχει ήδη ενεργό κωδικό θα μπορούσε να προπαραγγείλει για καποιον άλλον ακόμα και αν έχει εξαργυρώσει τοκουπόνι.

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, varaderum said:

Υπάρχει περίπτωση να έχεις ενεργοποιήσει volte; 

 

..αν τυχόν ναι απενεργοποίησέ το (..εκτός από την παλιά sim, είναι ένας επιπλέον λόγος που κάποιοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τις κλήσεις τους).

Screenshot_20220223-160019_Gallery.jpg

απενεργοποιημένο το εχω απο την αρχη , οπως και wifi calling

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ενεργοποιήσει το show refresh rate και ακόμα προτιμότερο το gpu watch από τις επιλογές προγραμματιστη και να μας πει πιο είναι το χαμηλότερο που κατεβαίνει η οθόνη ?ac947acfb07cbf17c81de78cf24ecd32.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, georgep said:

απενεργοποιημένο το εχω απο την αρχη , οπως και wifi calling

Εχω την εντύπωση οτι ειναι  προβληματικό το θηκακι την sim , Η sim δεν "σφηνώνει" αλλά έχει μπόσικα , και ισως για αυτο κομπλάρει . Στην cosmote μου ειπαν οτι θα επικοινωνήσουν  μαζι μου  οι τεχνικοι τους αν ειναι πρόβλημα απο το δίκτυο (που δεν ....)

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, georgep said:

Εχω την εντύπωση οτι ειναι  προβληματικό το θηκακι την sim , Η sim δεν "σφηνώνει" αλλά έχει μπόσικα , και ισως για αυτο κομπλάρει . Στην cosmote μου ειπαν οτι θα επικοινωνήσουν  μαζι μου  οι τεχνικοι τους αν ειναι πρόβλημα απο το δίκτυο (που δεν ....)

 

Θέλει λίγη προσοχή όταν σπρωχνεις το πορτάκι μέσα μπορεί να  πετάξει τη sim προς τα πάνω. Θέλει στην αρχή να την πιέζεις λίγο με το δάχτυλο μέχρι να μπει έστω το μισό μεσα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Απο s20+ σε s22 ultra green... εξαιρετικό το πράσινο χρώμα... το έστησα και παρόλο που έπαιζα ολο το μεσημέρι το s20+ έπεσε πιο γρήγορα η μπαταρία του(τα έστηνα παράλληλα με κωδικούς κτλ)...εδω σπίτι ακόμα δεν εχω πιασει 5g(ισως να μην πιάνει).. πολύ ωραία οθόνη...το πενάκι μου ειχε λείψει παααρα πολύ και επιτέλους ξανά... κάμερα κανα 2 φωτογραφίες που έβγαλα κατι δεν μου άρεσε...θα δω και πιο μετά!!ειναι λιγο πιο χοντρό σε σχέση με το s20+ και την καταλαβαίνεις την διαφορά...αν δεν ηταν το πενάκι θα έλεγα οτι οκ πήρα την αναβάθμιση του s20+ 2 χρόνια μετά... μπαταρία σίγουρα θα θέλει καμιά εβδομάδα να στρώσει και να δούμε τι κάνει (ρολόι, ακουστικό Bluetooth, πολύ ομιλία,πολλές ειδοποιήσεις στο κινητό και voip που τρώει μπαταρία),το s20+ το φορτιζα κάθε μεσημέρι στις 5 γιατί ηταν περίπου στο 30%...πολυ καλό δαχτυλικο αποτύπωμα... παρόλο τις όλες μεταφορές και τις εργασίες από πίσω δεν μου κόλλησε ποτέ!! ευτυχώς δεν μου εχει εμφανίσει κάνα πρόβλημα η οθόνη ως τώρα!!

Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι άλλο εδώ είμαι!!

20220223_192354.jpg

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, arxontas2323 said:

Απο s20+ σε s22 ultra green... εξαιρετικό το πράσινο χρώμα... το έστησα και παρόλο που έπαιζα ολο το μεσημέρι το s20+ έπεσε πιο γρήγορα η μπαταρία του(τα έστηνα παράλληλα με κωδικούς κτλ)...εδω σπίτι ακόμα δεν εχω πιασει 5g(ισως να μην πιάνει).. πολύ ωραία οθόνη...το πενάκι μου ειχε λείψει παααρα πολύ και επιτέλους ξανά... κάμερα κανα 2 φωτογραφίες που έβγαλα κατι δεν μου άρεσε...θα δω και πιο μετά!!ειναι λιγο πιο χοντρό σε σχέση με το s20+ και την καταλαβαίνεις την διαφορά...αν δεν ηταν το πενάκι θα έλεγα οτι οκ πήρα την αναβάθμιση του s20+ 2 χρόνια μετά... μπαταρία σίγουρα θα θέλει καμιά εβδομάδα να στρώσει και να δούμε τι κάνει (ρολόι, ακουστικό Bluetooth, πολύ ομιλία,πολλές ειδοποιήσεις στο κινητό και voip που τρώει μπαταρία),το s20+ το φορτιζα κάθε μεσημέρι στις 5 γιατί ηταν περίπου στο 30%...πολυ καλό δαχτυλικο αποτύπωμα... παρόλο τις όλες μεταφορές και τις εργασίες από πίσω δεν μου κόλλησε ποτέ!! ευτυχώς δεν μου εχει εμφανίσει κάνα πρόβλημα η οθόνη ως τώρα!!

Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι άλλο εδώ είμαι!!

20220223_192354.jpg

Καλοριζικο φιλε μου με γεια να το χαιρεσαι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλορίζικα καταρχήν τα κινητά, να τα χαρείτε! Έχω αρκετό καιρό ν' ασχοληθώ με το θέμα γιατί αν με βολέψει μια συσκευή δύσκολα την αλλάζω, ωστόσο απ' αυτά που διαβάζω καταλαβαίνω ότι η μπαταρία άντε να διαρκεί μια μέρα και κάτι (με κανονική χρήση). Ok, δεν έχει στρώσει ακόμα, να πω 1μιση με τον καιρό και μετά από 2-3 updates; Έχω καταλάβει λάθος; Δε μιλάω μόνο για το S22 Ultra, νομίζω και τα προηγούμενα αντίστοιχους χρόνους έβγαζαν.

Αν όντως ισχύει για μένα είναι απογοητευτικό. Δεδομένου ότι κρατάω τα κινητά μου τουλάχιστον 2ετία θα ήθελα αρχική διάρκεια μπαταρίας τουλάχιστον 2 μέρες (χωρίς παιχνίδια εννοείται), έτσι ώστε να βγάζει τη μέρα μετά από αρκετό καιρό. Μια φορά κι ένα καιρό 5000mAh μπαταρία θεωρούνταν τεράστια, ακόμα και για το μέγεθος του Ultra. Τώρα φαίνεται ότι οι διεργασίες που τρέχουν στο παρασκήνιο έχουν παραβαρύνει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Θέλει λίγη προσοχή όταν σπρωχνεις το πορτάκι μέσα μπορεί να  πετάξει τη sim προς τα πάνω. Θέλει στην αρχή να την πιέζεις λίγο με το δάχτυλο μέχρι να μπει έστω το μισό μεσα

To επέστρεψα στο πλαίσιο και αναμένω 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους παρέλαβαν!!! Τα δικά μας θα αργήσουν , το βλέπω. Πείτε καλά screen που βάλατε ή tempered glass γιατί  με εκείνα και με τούτα τα ξεχάσαμε. Είναι πολύ σημαντικά τη στιγμή που δεν υπάρχει μεμβράνη και οι λεγόμενες....αραχνιές παραμονεύουν. 
Εχω παραλαβει αυτες , πολυ ποιοτικη συσκευασια....
Να χαμε και το κινητο....
https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B09NL5BTR8?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title


🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Καλορίζικο σε όσους παρέλαβαν!!! Τα δικά μας θα αργήσουν , το βλέπω. Πείτε καλά screen που βάλατε ή tempered glass γιατί  με εκείνα και με τούτα τα ξεχάσαμε. Είναι πολύ σημαντικά τη στιγμή που δεν υπάρχει μεμβράνη και οι λεγόμενες....αραχνιές παραμονεύουν. 

Whitestone Dome Tempered Glass Ισως το καλύτερο της αγοράς το είχα στο NOTE 9 και το έβγαλα μετά από πολύ καιρό γιατί κατά λάθος νόμιζα ότι ράγισε (έκλαψα τότε) Στο σκρουτζ από κάτω ξεκινά από 46€ και έχει μέσα δύο τζαμάκια οπότε συμφέρει. Το έχω πάρει και μια θήκη Spigen neo hybrid και περιμένω να έρθει το s22.

https://www.skroutz.gr/s/33981311/Whitestone-Dome-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S22-Ultra-5G.html?from=account_favorites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...