Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Παρέλαβα σήμερα από public, 256gb λευκό. Για κάποιο λόγο μου είχαν βάλει ένα κουπόνι - 140€ και αλλά -50 από yellows. Σχεδόν 1200, τζάμπα πράγμα :-Ρ 

Η πλατφόρμα για την προσφορά των Galaxy buds είναι ανοιχτή αν και μπελαλιδικη διαδικασία. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ώρες πριν, kax said:

Παρέλαβα σήμερα από public, 256gb λευκό. Για κάποιο λόγο μου είχαν βάλει ένα κουπόνι - 140€ και αλλά -50 από yellows. Σχεδόν 1200, τζάμπα πράγμα :-Ρ 

Η πλατφόρμα για την προσφορά των Galaxy buds είναι ανοιχτή αν και μπελαλιδικη διαδικασία. 

Καλημερα ανεβασε φωτογραφια της συσκευης και του unboxing να τα δουμε κορυφη τελειο καλοριζικο και σε σενα φιλε με γεια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Και αν είναι hardware? Μόνο οι exynos το εμφανίζουν 

 

Driver AMD μου μυρίζει...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MIB said:

Driver AMD μου μυρίζει...

Ισως να ειναι αυτο το προβλημα με τους drivers της amd.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πιστεύω πώς ή οι drivers της gpu είναι ή κάποιο θέμα hardware. όταν αρχίσουν οι μαζικές παραλαβές θα πέσει κλάμα. είναι σίγουρο ότι κάτι είχε παίξει με τον 2200, τόσο λόγω του event που ακυρώθηκε όσο και λόγω κάποιων πρώιμων benchmarks που δε συμβαδίζουν με τα μετέπειτα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Πώς όμως εξηγείται το φαινόμενο να το έχει και το Α52 όπως μας έγραψε το παιδί πριν μερικά ποστ; Αν είναι το ίδιο φαινόμενο τότε τίποτα από αυτά δεν είναι αλλά αστοχία της έκδοσης των λειτουργικών. Φυσικά θα περιμένουμε εξελίξεις μιας και το θέμα έχει πάρει διαστάσεις διεθνώς.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

έχεις απόλυτο δίκιο. δεν το σκέφτηκα. απλώς είναι παράδοξο ότι το κάνουν μόνο οι exynos προς το παρόν

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά παρακολουθώ το θέμα έκανα παραγγελία από Κωτσόβολο Σαντορίνης 12/2 μακάρι να παραλάβω μέχρι Σάββατο κ εγώ μιας κ μέχρι τώρα δεν έχω καμία ειδοποίηση!θα πάρω αύριο τηλ αν έχουν κανένα νέο!δεν είναι η πρώτη. Φορά που παίρνω day one κινητό κ η αλήθεια είναι η ότι μέχρι τώρα είμαι τυχερός η ότι απλά διορθώνονται για να δούμε κ αυτό βέβαια πρώτη φορά day one με Samsung θα δείξει παντως σαν λάτρεις της σειράς note δεν γινόταν να μην το πάρω άντε να δούμε μπράβο στους τυχερούς που παρέλαβαν ήδη να τα χαρούν 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να λύνεται το πρόβλημα με ένα update γιατί αν δεν, θα κλαιμε με μαύρο  😢

Edited by theonike
Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους κύριους λόγους που με έκαναν να το προπαραγγείλω ήταν ότι για πρώτη φορά στο Ντουμπάι έρχεται με τον Snapdragon. 

Και φυσικά ότι λατρεύω το form factor του Note και επίσης το spen που χρησιμοποιώ αρκετά. 

Αλλιώς ήμουν μια χαρά με το S21 Ultra, το μόνο κινητό που κράτησα έναν ολόκληρο χρόνο κι ας είχε τον Exynos. 

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος έχει αγοράσει το κινητό απο τη samsung αλλης χώρας, μπορει να κανει τη διαδικασια στο samsung members και να τα παραλαβει απο samsung Ελλάδας;

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος έχει αγοράσει το κινητό απο τη samsung αλλης χώρας, μπορει να κανει τη διαδικασια στο samsung members και να τα παραλαβει απο samsung Ελλάδας;
Λογικα (ειχα ρωτησει παλια) οχι...

Επιβεβαιωσε το ομως και με Samsung ελλας....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παντως βλεπω αρκετους σιγα σιγα στο xda και σε ομαδα στο fb που αναφερουν οτι δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο θεμα εκτος απο την διαρκεια της μπαταριας....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, anergos13 said:

Παντως βλεπω αρκετους σιγα σιγα στο xda και σε ομαδα στο fb που αναφερουν οτι δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο θεμα εκτος απο την διαρκεια της μπαταριας....
 

Μακάρι να αναστατωθήκαμε άδικα.

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, anergos13 said:

δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο θεμα εκτος απο την διαρκεια της μπαταριας....
 

Αν δεν ειναι τουλαχιστον σα του S21 ULTRA για εμενα ειναι προβλημα αυτο...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, theonike said:

Το θέμα είναι να λύνεται το πρόβλημα με ένα update γιατί αν δεν, θα κλαιμε με μαύρο  😢

Φίλε έχει DOA όπως όλα. Μη σκας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι τουλαχιστον σα του S21 ULTRA για εμενα ειναι προβλημα αυτο...
Δυο ατομα ανεφεραν οτι ειναι στα επιπεδα του S21U.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ggazas said:

Φίλε έχει DOA όπως όλα. Μη σκας.

Το θέμα είναι αν στο παρουσιάσει μετα τις 7 μέρες που λήγει το DOA τι θα κανεις 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν στο παρουσιάσει μετα τις 7 μέρες που λήγει το DOA τι θα κανεις 
Εφοσον εχεις κανει απομακρυσμενη αγορα εχεις δικαιωμα επιστροφης της συσκευης εντος 14 ημερων ....

Ειναι και αυτο μια περιπτωση.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dark_Lord said:

Το θέμα είναι αν στο παρουσιάσει μετα τις 7 μέρες που λήγει το DOA τι θα κανεις 

Τελικά τι έγινε με τη δική σου συσκευή; Τι σου είπαν στο service;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, anergos13 said:

Εφοσον εχεις κανει απομακρυσμενη αγορα εχεις δικαιωμα επιστροφης της συσκευης εντος 14 ημερων ....

Ειναι και αυτο μια περιπτωση.....

Δεν το γνώριζα! Μιας και δεν έχουν στείλει ακόμη να το παραλάβουν λέω σήμερα να το στήσω από την αρχή και να το δουλέψω λίγο σε wqhd να δω τι θα γίνει. Με πήραν τηλ και μου είπαν χίλια συγγνώμη αλλά υπαρχει τεράστια έλλειψη συσκευών και δε θα μπορέσουν να μου το αντικαταστήσουν άμεσα. Σίγουρα (είπαν) το πρώτο αντίστοιχο μοντέλο που θα παραλάβουν θα είναι για μένα αλλά κανεις δεν ξέρει πότε θα γίνει αυτό μιας και θα υπάρξουν καθυστερήσεις σε ορισμένα μοντέλα προκειμένου να εξυπηρετηθούν οι προπαραγγελίες. Ειλικρινά αν καταλάβω ότι θα έχει κάνα δυο μήνες αναμονή, σκέφτομαι να υπαναχωρήσω και να την κρατήσω τη συσκευή αν διορθωθει το bug

2 minutes ago, steve_tash said:

Τελικά τι έγινε με τη δική σου συσκευή; Τι σου είπαν στο service;

Μόλις απάντησα…ακόμη δεν την έχουν παραλάβει..υπάρχουν ελλείψεις στο στοκ όμως. «Ξέρουμε ότι είναι τραβηγμένο να σας ζητάμε να παραδώσετε τη συσκευή σας χωρίς να σας δώσουμε άλλη, αλλά δε γίνεται αλλιώς δυστυχώς»

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλος που να πήρε νωρίτερα ένα S22 Ultra έχει να μας πει εμπειρίες;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, steve_tash said:

Κάποιος άλλος που να πήρε νωρίτερα ένα S22 Ultra έχει να μας πει εμπειρίες;

Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Το εμφάνισε σε κανέναν; Έκανε κάποια κίνηση με αντιπροσωπεία; Εμένα πάντως τις φορές που μου το έβγαλε ήταν διαφορετικό από αυτά που βλέπω στο ιντερνετ. Η γραμμή ήταν πιο πάνω, ήταν για πολύ λίγο (πέρα από δυο φορές που κράσαρε η οθόνη) και κάλυπτε το μισό εύρος μόνο της οθόνης, όχι από άκρη σε ακρη

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Το εμφάνισε σε κανέναν; Έκανε κάποια κίνηση με αντιπροσωπεία; Εμένα πάντως τις φορές που μου το έβγαλε ήταν διαφορετικό από αυτά που βλέπω στο ιντερνετ. Η γραμμή ήταν πιο πάνω, ήταν για πολύ λίγο (πέρα από δυο φορές που κράσαρε η οθόνη) και κάλυπτε το μισό εύρος μόνο της οθόνης, όχι από άκρη σε ακρη

Πάντως και στον In2mobile στο Youtube του το εμφανίζει αυτό το πράγμα, αλλά μόνο όταν πάει να το ξεκλειδώσει με το δακτυλικό αποτύπωμα. Σε καμιά άλλη περίπτωση δε του εμφανίζει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο eshop της Samsung γράφει για 7 ημέρες DOA και όχι 14, να το γνωρίζετε αυτό. 
θεωρειτε ότι αν προκύψει γενικευμένο και σοβαρό πρόβλημα αργότερα που δε λυθεί με update, θα αντικαθιστούν τις προβληματικές συσκευές ή θα αρχίζουν να αντικαθιστούν ένα ένα όλα τα μέρη του κινητού για να το αποφύγουν;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...