Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 ώρα πριν, miltos74 said:

Σου εύχομαι να το κάνει μπροστά τους, να το δουν και να έχεις νέα συσκευή αμεσότατα φίλε Βασίλη.

Σε ευχαριστώ πολύ Μιλτο! Σήμερα δεν το έχει κάνει καθόλου ας πούμε. Δεν πιστεύω ότι θα μου αντικαταστήσει συσκευή για κάτι που δεν το κάνει εμφανώς...

1 hour ago, anergos13 said:

Θα σου προτεινα να τους παρεις τηλ και να ζητησεις να πας στην smartec που εχουν και service 1h αν χρειαστει...

Και να τους εξηγησεις κατ ιδιαν το προβλημα

Δυστυχώς δε με βολεύουν τα ωράρια της σμαρτεκ καθόλου. Έχω θέμα με τη δουλειά...ίδωμεν 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο samobile λένε ότι αν βάλεις το display mode σε vivid δεν εμφανίζει αυτό το πρόβλημα στην οθόνη και θεωρούν ότι είναι θέμα του software

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Strofigkas said:

Στο samobile λένε ότι αν βάλεις το display mode σε vivid δεν εμφανίζει αυτό το πρόβλημα στην οθόνη και θεωρούν ότι είναι θέμα του software

Έχουν γράψει και ότι αν ρίξεις την ανάλυση σε fhd δεν το κανει

Just now, Dark_Lord said:

Έχουν γράψει και ότι αν ρίξεις την ανάλυση σε fhd δεν το κανει

Εγώ σε vivid το έχω από την αρχή και το έκανε 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου το έκανε ενώ ήμουν στο Google play store. Δεν πρόλαβα να τραβήξω σκρινσοτ γιατί παγωσε για τρία δευτερόλεπτα η οθόνη και δεν ανταποκρινόταν. Πραγματικά πολύ περίεργο 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, merkon said:

Ευχαριστω πολυ και εγω για το ιδιο μοντελο παω! Σου ειπαν ποτε θα παραλαβεις; Ισχυει η προωθητικη με τα ακουστικα κανονικα;

ή αυριο ή μεθαυριο είναι να το παραλάβω!!τα ακουστικα κανονικά τα παραγγέλνεις μεσα απο το samsung members οταν παραλαβεις το κινητό,ετσι είχε γίνει και με το s20+ το 2020!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αφου εγινε θεμα στο sammobile θα λυθει....

Ειναι bug ...αρα αναμονη για την λυση

https://www.sammobile.com/news/some-galaxy-s22-ultra-owners-facing-display-issue/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, anergos13 said:

Αφου εγινε θεμα στο sammobile θα λυθει....

Ειναι bug ...αρα αναμονη για την λυση

https://www.sammobile.com/news/some-galaxy-s22-ultra-owners-facing-display-issue/

Και αν είναι hardware? Μόνο οι exynos το εμφανίζουν 

12 minutes ago, ccypruss000 said:

Εγώ μίλησα με globalsat από όπου πήρα το κινητό και δέχθηκαν να το πάρουν πίσω για μα το βάλουν για αντικατάσταση. Αφού το ελέγξουν φυσικά. Η διαθεσιμότητα όμως είναι πολύ περιορισμένη. Οπότε έχω δώσει ενάμισι χιλιάρικο και είμαι χωρίς τηλ για άγνωστο χρονικό διάστημα. Not bad

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dark_Lord said:

 

Εγώ μίλησα με globalsat από όπου πήρα το κινητό και δέχθηκαν να το πάρουν πίσω για μα το βάλουν για αντικατάσταση. Αφού το ελέγξουν φυσικά. Η διαθεσιμότητα όμως είναι πολύ περιορισμένη. Οπότε έχω δώσει ενάμισι χιλιάρικο και είμαι χωρίς τηλ για άγνωστο χρονικό διάστημα. Not bad

Για αυτό δυστυχώς ποτέ δεν παίρνουμε κάτι προπαραγγγελια, αφήνουμε άλλους να γίνουν beta testers και όχι εμείς

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, suspect21 said:

Για αυτό δυστυχώς ποτέ δεν παίρνουμε κάτι προπαραγγγελια, αφήνουμε άλλους να γίνουν beta testers και όχι εμείς

Δηλαδή αν το παίρναμε μια εβδομάδα μετά θα ήταν όλα καλά; Επίσημο προϊόν είναι που το βάζει προς πώληση η εταιρεία. Για καμία σοβαρή εταιρεία δεν είναι δικαιολογία αυτό. Σιγά μη φταίμε και από πάνω που δώσαμε 1,5 χιλιάρικο για ένα προϊόν. Προσωπικά ούτε ήξερα ότι θα παραλάμβανα μια εβδομάδα πριν την κυκλοφορία του. Προπαραγγελίες Νοεμβρίου iPhone εξυπηρετούνται τώρα. Παιδιά το beta tester το λέμε εμείς εδώ. Δεν κατεβάσαμε unofficial rom. Πήραμε προϊόν με επίσημη έκδοση λειτουργικού που είναι μάλιστα η 4.1. Όταν θέλει beta testers μια εταιρεία το λέει 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dark_Lord said:

Δηλαδή αν το παίρναμε μια εβδομάδα μετά θα ήταν όλα καλά; Επίσημο προϊόν είναι που το βάζει προς πώληση η εταιρεία. Για καμία σοβαρή εταιρεία δεν είναι δικαιολογία αυτό. Σιγά μη φταίμε και από πάνω που δώσαμε 1,5 χιλιάρικο για ένα προϊόν. Προσωπικά ούτε ήξερα ότι θα παραλάμβανα μια εβδομάδα πριν την κυκλοφορία του. Προπαραγγελίες Νοεμβρίου iPhone εξυπηρετούνται τώρα. Παιδιά το beta tester το λέμε εμείς εδώ. Δεν κατεβάσαμε unofficial rom. Πήραμε προϊόν με επίσημη έκδοση λειτουργικού που είναι μάλιστα η 4.1. Όταν θέλει beta testers μια εταιρεία το λέει 

Όταν λέω δεν κάνουμε προπαραγγελίες δεν εννοώ το παίρνουμε τη δεύτερη μέρα που κυκλοφορεί

Εγώ μαζί σου είμαι, αλλά αν ασχολείσαι με το χώρο της τεχνολογίας και όχι μόνο δηλαδή, θα έπρεπε να έχεις υπόψη ότι υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο

Οι προπαραγγελίες έχουν το hype αλλά έχουν και το ρίσκο

Και δε μιλάμε φυσικά μόνο για τη samsung ή μόνο για κινητά ξαναλέω, άπειρες περιπτώσεις όπως σε apple iphone, video games κτλ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, suspect21 said:

Όταν λέω δεν κάνουμε προπαραγγελίες δεν εννοώ το παίρνουμε τη δεύτερη μέρα που κυκλοφορεί

Εγώ μαζί σου είμαι, αλλά αν ασχολείσαι με το χώρο της τεχνολογίας και όχι μόνο δηλαδή, θα έπρεπε να έχεις υπόψη ότι υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο

Οι προπαραγγελίες έχουν το hype αλλά έχουν και το ρίσκο

Και δε μιλάμε φυσικά μόνο για τη samsung ή μόνο για κινητά ξαναλέω, άπειρες περιπτώσεις όπως σε apple iphone, video games κτλ

Ρισκο φυσικα και υπάρχει όταν αγοράζεις day one, δεν το συζητάμε,  όπως υπάρχουν και bugs που δεν έχουν λυθεί ούτε μετά από χρόνο σε κάποιες συσκευές. Μακάρι να είναι θέμα software. Εγώ ρητά λέω ότι αν ήξερα πως θα λυθεί στο πρώτο update δε θα το συζητούσα καν. Βλέποντας όμως τι έχει γίνει με το a52s και επειδή έχω υποψίες για  hardware defect, θα το στείλω πίσω για αντικατάσταση. Το θέμα είναι πολύ περίεργο και φαίνεται να αγγίζει μόνο τους exynos. αν αποδιεχθεί γενικευμένο σε αυτόν τον επεγεργαστή, θα είναι το μεγαλύτερο φιάσκο μετά το Note 7.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Ρισκο φυσικα και υπάρχει όταν αγοράζεις day one, δεν το συζητάμε,  όπως υπάρχουν και bugs που δεν έχουν λυθεί ούτε μετά από χρόνο σε κάποιες συσκευές. Μακάρι να είναι θέμα software. Εγώ ρητά λέω ότι αν ήξερα πως θα λυθεί στο πρώτο update δε θα το συζητούσα καν. Βλέποντας όμως τι έχει γίνει με το a52s και επειδή έχω υποψίες για  hardware defect, θα το στείλω πίσω για αντικατάσταση. Το θέμα είναι πολύ περίεργο και φαίνεται να αγγίζει μόνο τους exynos. αν αποδιεχθεί γενικευμένο σε αυτόν τον επεγεργαστή, θα είναι το μεγαλύτερο φιάσκο μετά το Note 7.

Καλα δεν θα παρει και φωτια σαν το Note 7 μην ανησυχεις καθολου για αυτα που βλεπεις στην οθονη θα στρωσουνε σιγα σιγα ισως με καποιο update

spacer.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ccypruss000 said:

Καλα δεν θα παρει και φωτια σαν το Note 7 μην ανησυχεις καθολου για αυτα που βλεπεις στην οθονη θα στρωσουνε σιγα σιγα ισως με καποιο update

spacer.png

το ελπίζω πραγματικά. ήδη η διαδικασία επιστροφής κλπ εν μέσω τόσων ελλείψεων συσκευών είναι θέμα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το απόγευμα για 6-7 φορές μαύρισε η οθόνη (ανα διαστήματα), σαν να κλείδωσε αλλά δεν κλείδωνε γιατί ενώ διάβαζα κάτι και πάταγα double tap για να ξεκλειδώσει είχε πάρει την εντολή στην μαύρη οθόνη και άνοιγε κάτι άλλο (αν ήταν link στο σημείο εκείνο) ή έκανε επιλογή το κείμενο που είχε απο κάτω.

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μια ερώτηση όσοι έχουν παραλάβει στην οθόνη έχει την μεβρανι όπως είχε το S21ultra

Στάλθηκε από το SM-A715F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να αγοράσω γνήσια θήκη Spigen για το κινητό? Στα skroutzομάγαζα υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής με το spigen.com. Για παράδειγμα η Neo Hybrid από 40 δολλάρια (spigen.com) στα 20€ (ελληνικά eshops) 🤪

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Σήμερα μου το έκανε ενώ ήμουν στο Google play store. Δεν πρόλαβα να τραβήξω σκρινσοτ γιατί παγωσε για τρία δευτερόλεπτα η οθόνη και δεν ανταποκρινόταν. Πραγματικά πολύ περίεργο 

Πάγωμα έχω φάει και στο fold 3. 3 με 4  φορές μετά το update του  Γενάρη.

Δεν ανταποκρινόταν η οθόνη. Οπότε software αυτό.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, niknik said:

Από που μπορώ να αγοράσω γνήσια θήκη Spigen για το κινητό? Στα skroutzομάγαζα υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής με το spigen.com. Για παράδειγμα η Neo Hybrid από 40 δολλάρια (spigen.com) στα 20€ (ελληνικά eshops) 🤪

Εγω παρήγγειλα αυτή που θέλεις απο ενα σκρουτζομαγαζο την Πέμπτη(ε-doagorazeis) και ενώ έλεγε άμεση παραλαβή/παράδοση 1-3 μέρες και την πλήρωσα ακόμα δεν την εχουν στείλει,σε επικοινωνία μαζί τους σήμερα μου είπαν οτι περιμένουν να την παραλάβουν(άγνωστο το πότε) κ μετα να την στείλουν, κάτι το οποίο το θεωρώ παραπλάνηση προς τον καταναλωτή.οποτε μην πάρεις απο εκεί!!

 

Όσοι το έχετε πάρει, έχει ανοίξει η πλατφόρμα για να παραγγείλετε τα buds;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στα ξένα forums γίνεται χαμούλης με την γραμμή στην οθόνη. Ο ένας μετά τον άλλον αναφέρει το πρόβλημα. Και ακόμα δεν έχουν παραδώσει μαζικά. Προβλέπω χαμό από εβδομάδα.

Πάω για ακύρωση αυριο. Είναι πολλά τα λεφτά και θέλω να το κρατήσω το κινητό 3 χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικά με θήκες, επειδή προβληματίζομαι.

Πιστεύετε ότι χρειάζεται κάλυψη και της οθόνης; Σκέφτομαι να πάρω την clear view της Samsung, μόνο και μόνο επειδή λένε ότι το τηλέφωνο έγινε πιο edge και πάλι, αλλά μισώ τις θήκες τύπου wallet.

Τελικά πόσο edgy είναι τα άκρα; Με το s20+ που είχε περιοριστεί πολύ το edge στοιχείο, νιώθω πολύ ασφαλής, ενώ τώρα φοβάμαι για την οθόνη.

Edited by ktar_i
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος κατοχος να παιξει αυτο το video με την εφαρμογη του youtube
και με το youtube vanced ?




στο xda αναφερουν οτι δεν παιζει σωστα ...και κυριως με το vanced το οποιο φαινεται οτι δεν συνεργάζεται σωστα με την GPU.....

αρχιζω να πιστευω οτι εκει κρυβεται πιθανον το προβλημα αφου η εμπλοκη της AMD ειναι πολυ φρεσκια και οι drivers θελουν δουλεια....

χρηστες με snap εν αντιθεση δεν αναφερουν θεματα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σε S21 ULTRA παιζει εξαιρετικα και μαλιστα επαθα πλακα με τον ηχο απο τα ηχεια !!! Αφου νομιζα οτι ο ηχος ερχοταν απο πισω !! Αν ειναι δυνατον !!😀

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί σκέφτονταν να μην κυκλοφορήσουν τον 2200 αρχικά και όλα αυτά που ακούγονταν για περί προβλημάτων του 2200. Μου φαίνεται ότι παίζει πολύ πιθανόν να είναι τελικά hardware το θέμα

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...