Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

23 minutes ago, nasosvasedis said:

Μηνύματα από Κωτσόβολο. Σερί. Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι.... Εκεί που χάρηκα με το πρώτο, σκάει καπάκι το δεύτερο.

Edit: Μίλησα μόλις στο τηλ, μου είπαν να το αγνοήσω και ότι θα προετοιμαστεί σύντομα γιατί είμαι από τους πολύ πρώτους που παρήγγειλα, απλά υπάρχει πληθώρα παραγγελιών και γίνεται χαμός. Ευτυχώς.

Screenshot_2022-02-21-10-14-12-67_7ce04c763914e01b61700c480fb34db2.jpg

τυχερός είσαι. εγώ που έκανα αίτημα αντικατάστασης τρέμω μην χρειαστεί να περιμένω κανα μήνα μέχρι να μου φέρουν άλλη συσκευή

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, Konstantine73 said:

Τα χρήματα όμως τα έδωσες....

Sent from Poco F3 8/256
 

τα χρήματα τα έδωσα, ναι, όμως δεν έχω άλλη συσκευή και εντός Μαρτίου θα πάω επαγγελματικό ταξίδι στο εξωτερικό για αρκετές ημέρες. Δεν παύει να είναι μία ατυχής συγκυρία. ούτε θα άλλαζε κάτι αν το αγόραζα στις 26 του μήνα. τα ίδια bugs θα έχει, εδώ είμαστε και θα το δούμε

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, nasosvasedis said:

Μηνύματα από Κωτσόβολο. Σερί. Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι.... Εκεί που χάρηκα με το πρώτο, σκάει καπάκι το δεύτερο.

Edit: Μίλησα μόλις στο τηλ, μου είπαν να το αγνοήσω και ότι θα προετοιμαστεί σύντομα γιατί είμαι από τους πολύ πρώτους που παρήγγειλα, απλά υπάρχει πληθώρα παραγγελιών και γίνεται χαμός. Ευτυχώς.

Screenshot_2022-02-21-10-14-12-67_7ce04c763914e01b61700c480fb34db2.jpg

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους !

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πότε έκανες την παραγγελία στον Κωτσόβολο ;

Θεωρώ ότι την έκανα κι εγώ πολύ νωρίς, αλλά πήρα μόνο το δεύτερο μήνυμα ! 😞

Edited by Chr1stospap
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Όπως είπα και πιο πάνω... Δεν έχετε την υπομονή να ρολαρει λίγο η συσκευή στην αγορά και να το αγοράσετε μετά... Το αποτέλεσμα είναι το πρόβλημα που σου έτυχε. Ποια ήταν η προηγούμενη συσκευή σου? Τόσο τεράστια διαφορετική εμπειρία χρήσης θα είχες και βιαστηκες day one που λέμε?

Sent from Poco F3 8/256
 

Έχω προπαραγγείλει και άλλη φορά συσκευή, χωρίς πρόβλημα. επίσης ο κουμπάρος μου πήρε πρόσφατα το 13 pro max με προπαραγγελία. Χωρίς πρόβλημα και πάλι. Για διάφορους λόγους (το iphone 7 plus έχω αν ρωτάς), ήθελα να πάρω κινητό εντός Φεβρουαρίου. Κοίταξα τι υπάρχει στην αγορά και επέλεξα αυτό που μου άρεσε. Αν είναι ανέτοιμο το τηλ ας το έκανε σαφές η εταιρεία και ας έλεγε ότι ως beta testers θα το πάρουμε στη μισή τιμή. Εκτός των άλλων, αυτοί που δε "βιάστηκαν" με το A52s, έχουν πρόβλημα μήνες μετά. Αν ψάξεις στο xda, στο galaxy s20 ultra υπήρχαν θέματα flickering έναν χρόνο μετά (ίσως υπάρχουν ακόμα). Όπως και να χει, εγώ δεν έχω πρόβλημα να κρατήσω το κινητό αν διαβεβαιωθώ ότι είναι θέμα software και λυθεί εντός Μαρτίου. Το ξέρω ότι οι συσκευές βγάζουν παιδικές ασθένειες. Είναι όμως κάτι τέτοιο ή θα σκάσει καμία βόμβα όπως με το note 7? Ποιός μου το εγγυάται?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, montoya_42 said:

Όλα τα φυσικά καταστήματα Γερμανός δίνουν - 100 (και τα ακουστικά βέβαια). 

Επαρχία είμαι και το επιβεβαίωσαν και τα 3 καταστήματα της πόλης. 

Κι εγώ επαρχία είμαι και κανένα από τα 2 δεν γνωρίζει τίποτα (Ρέθυμνο)

1 ώρα πριν, Anlibafojo said:

Αν αναφέρεσαι σε κατάστημα Γερμανός, ΟΛΑ τα φυσικά καταστήματα έχουν την έκπτωση των 100 €. Διάβασε παραπάνω δικά μου ποστ και θα καταλάβεις.

Επικοινώνησα με τα κεντρικά μέσω φόρμας και μου είπαν θα το εξετάσουν και θα με καλέσουν

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konstantine73 said:



 

 


Η διαφορά με την απλ όμως είναι ότι σοβαρα προβλήματα σε day one συσκευές της είναι σπάνια. Η samsung έχει μια κακή παράδοση γενικότερα σε αυτόν τον τομέα, ακόμη και συσκευές της με χρόνο παραμονής στην αγορά έχουν θέματα όπως σωστά ανέφερες για το Α52s. Τα πάντα είναι θέμα πόσα χρήματα έχω δώσει και τι περιμένω από την συσκευή μου... Άλλο να δώσει κάποιος 300€ και άλλο 1400€ εκεί οι απαιτήσεις του αγοραστή είναι μεγάλες και οι ανοχές του μηδενικές!
Εκτός και αν έχει τόσο χρήμα που δεν τον ενδιαφέρει...

Sent from Poco F3 8/256

 

 

Μα για αυτό και έκανα αίτημα αντικατάστασης. επειδή έχω απαιτήσεις. Πίστευα ότι μια τέτοια συσκευή δε θα έβγαζε σοβαρό θέμα, που δεν είναι glitch εφαρμογής δηλαδή. Το xiaomi pad 5 το είχα πάρει προπαραγγελία με κάτω από 400 ευρώ και ήταν απροβλημάτιστο από την πρώτη ημέρα. Ήθελα να ξαναγυρίσω στη samsung επειδή το κινητό είναι πολυεργαλείο. Αν με απογοητεύσει, θα φύγω.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Konstantine73 said:


 

 


Θα έπρεπε όμως η κάθε samsung που σου ζητάει έναν σκασμό λεφτά να σε υπολογίζει σαν πελάτη.. Επίσης θα δεις ότι όλη την χρονιά το θέμα διαχείριση μπαταρίας θα παίξει πολύ... Χωρίς να θέλω να συγκρίνω την δική μου συσκευή με την δική σου καθώς η διαφορά τιμής είναι χαοτική, έχοντας έναν 870 με 8/256 και όλα τα λοιπά Specs δες διαχείριση... 69aac8984b5e7a890aeee90d746e5580.jpg

Sent from Poco F3 8/256
 

 

Ομολογουμένως, είναι εντυπωσιακό. Έχω αναρωτηθεί πολλές φορές αν αξίζουν οι ενεργοβόροι top notch επεξεργαστές σε κινητα τηλέφωνα, με την εξαίρεση της apple

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

τυχερός είσαι. εγώ που έκανα αίτημα αντικατάστασης τρέμω μην χρειαστεί να περιμένω κανα μήνα μέχρι να μου φέρουν άλλη συσκευή

Σκέψου έκανα προπαραγγελία στις 9/2, στις 6:00.... Από τους πρώτους...

1 hour ago, Chr1stospap said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους !

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πότε έκανες την παραγγελία στον Κωτσόβολο ;

Θεωρώ ότι την έκανα κι εγώ πολύ νωρίς, αλλά πήρα μόνο το δεύτερο μήνυμα ! 😞

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nasosvasedis said:

Σκέψου έκανα προπαραγγελία στις 9/2, στις 6:00.... Από τους πρώτους...

 

Εγώ, στις 10/2, 10 το πρωϊ. Μόλις άνοιξαν... 🙂

Πέρσι είχα προπαραγγείλει το Z Fold 3, και ενώ είχε ημερομηνία κυκλοφορίας 25/8, εμένα μου το έφεραν 23/8.

Και τώρα ημ/νία κυκλοφορίας 25/2 έχει. Ας ελπίσουμε ότι πριν το τέλος της εβδομάδας θα το έχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chr1stospap said:

Εγώ, στις 10/2, 10 το πρωϊ. Μόλις άνοιξαν... 🙂

Πέρσι είχα προπαραγγείλει το Z Fold 3, και ενώ είχε ημερομηνία κυκλοφορίας 25/8, εμένα μου το έφεραν 23/8.

Και τώρα ημ/νία κυκλοφορίας 25/2 έχει. Ας ελπίσουμε ότι πριν το τέλος της εβδομάδας θα το έχουμε...

Τώρα μου γράφει στο site ότι αύριο θα παραδοθεί σε συνεργαζόμενη εταιρεία κούριερ... Αυτό το πράγμα που ο Κωτσόβολος δεν έχει δικά του φορτηγά....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fandango said:

Κι εγώ επαρχία είμαι και κανένα από τα 2 δεν γνωρίζει τίποτα (Ρέθυμνο)

Επικοινώνησα με τα κεντρικά μέσω φόρμας και μου είπαν θα το εξετάσουν και θα με καλέσουν

Δύο έχω παραγγείλει από κατάστημα Σαλαμίνας με -100€ δείχτους τις αποδείξεις μπας και πειστούν.

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-02-21 124648.jpg

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-02-21 124528.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ στο Γερμανο Λαμιας καιβδεν ειχαν ιδεα.οταν τους ειπα πως γινεται με καποιο τροπο μεσω του συστηματος τους,το εψαξε το παιδι και μ ειπε πως εχω δικιο.-100€ εκπτωση τους το δειχνει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: με πήραν από τη samsung να το πάω σε εξουσιοδοτημενο σέρβις σε πρώτη φάση και μετά βλεπουμε

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Μακάρι όλα να πάνε καλά!!! Πάντως στο πλαίσιο κοιμούνται. Μετά από τηλέφωνο μου είπαν μετά τις 25 ...... ή ήταν άσχετος ή πραγματικά έτσι θα γίνει. Υπάρχει κάποιος που έχει διαφορετική πληροφόρηση από το πλαίσιο;

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σας ευχαριστώ πολύ αν και αμφιβαλλω για το γοργο του πραγματος

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dark_Lord said:

Ενημέρωση: με πήραν από τη samsung να το πάω σε εξουσιοδοτημενο σέρβις σε πρώτη φάση και μετά βλεπουμε

Μακάρι να είναι κάτι απλό. Να μας πεις το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Anlibafojo said:

Δύο έχω παραγγείλει από κατάστημα Σαλαμίνας με -100€ δείχτους τις αποδείξεις μπας και πειστούν.

Τελικά πήγα από το κατάστημα και μου είπαν ότι όντως ισχύει το -100€ οπότε και το προπαρήγγειλα! Σας ευχαριστώ όλους για την ενημέρωση, έτσι τουλάχιστον βγάλαμε και τον ταχυφορτιστή που θα πάρω! 😄

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dark_Lord said:

Ενημέρωση: με πήραν από τη samsung να το πάω σε εξουσιοδοτημενο σέρβις σε πρώτη φάση και μετά βλεπουμε

Η smartech (εξουσιοδοτημένο service Samsung) είναι πολύ γρήγορη πάντως στην εξυπηρέτηση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, suspect21 said:

Η smartech (εξουσιοδοτημένο service Samsung) είναι πολύ γρήγορη πάντως στην εξυπηρέτηση

εμένα με παρέπεμψασ σε άλλα λόγω περιοχής

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dark_Lord said:

εμένα με παρέπεμψασ σε άλλα λόγω περιοχής

Σου εύχομαι να το κάνει μπροστά τους, να το δουν και να έχεις νέα συσκευή αμεσότατα φίλε Βασίλη.

Link to comment
Share on other sites

Η εκπτωση 100 ευρω στον γερμανο ισχυει μονο για προπαραγγελιες;
Και μονο με φυσικη παρουσια στο καταστημα;
Σας ειπαν ποτε θα παραλαβετε;
Λογικα 100 ευρω εκπτωση και τιμολογιο για καποιον που μπορει να το περασει στα εξοδα ριχνει την συσκευη κατω απο 1000 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, merkon said:

Η εκπτωση 100 ευρω στον γερμανο ισχυει μονο για προπαραγγελιες;
Και μονο με φυσικη παρουσια στο καταστημα;
Σας ειπαν ποτε θα παραλαβετε;
Λογικα 100 ευρω εκπτωση και τιμολογιο για καποιον που μπορει να το περασει στα εξοδα ριχνει την συσκευη κατω απο 1000 ευρω!

Αμα παρεις την 12/256 πεφτει στα 1047,58€ με τιμολογιο και την εκπτωση!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, arxontas2323 said:

Αμα παρεις την 12/256 πεφτει στα 1047,58€ με τιμολογιο και την εκπτωση!!

Αν δεν κανω λαθος δε πεφτει κατω απο 1000αρικο;
Η εκπτωση των 100 ευρω παει πριν η μετα την αφαιρεση του ΦΠΑ;

Επισης η εκπτωση ισχυει μονο για προπαραγγελιες με φυσικη παρουσια στο καταστημα;
Ή και για παραγγελιες και μετα το περας της 25ης Φλεβαρη;

Link to comment
Share on other sites

εμένα με παρέπεμψασ σε άλλα λόγω περιοχής
Θα σου προτεινα να τους παρεις τηλ και να ζητησεις να πας στην smartec που εχουν και service 1h αν χρειαστει...

Και να τους εξηγησεις κατ ιδιαν το προβλημα

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, merkon said:

Αν δεν κανω λαθος δε πεφτει κατω απο 1000αρικο;
Η εκπτωση των 100 ευρω παει πριν η μετα την αφαιρεση του ΦΠΑ;

Επισης η εκπτωση ισχυει μονο για προπαραγγελιες με φυσικη παρουσια στο καταστημα;
Ή και για παραγγελιες και μετα το περας της 25ης Φλεβαρη;

Μεχρι 25 Φλεβάρη ισχύει τα 100€ απ οσο μου είπαν!!σε εμένα εγινε 1399-100=1299÷1,24=1047.58€

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, arxontas2323 said:

Μεχρι 25 Φλεβάρη ισχύει τα 100€ απ οσο μου είπαν!!σε εμένα εγινε 1399-100=1299÷1,24=1047.58€

Ευχαριστω πολυ και εγω για το ιδιο μοντελο παω! Σου ειπαν ποτε θα παραλαβεις; Ισχυει η προωθητικη με τα ακουστικα κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...