Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

6 minutes ago, p_k said:

Επαναφορά εργοστασιακών κάνατε;

όχι αλλά αν χρειαστεί θα το κάνω στην πορεία. θέλω να δω τι θα γίνει με το πρώτο update

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 minute ago, Dark_Lord said:

όχι αλλά αν χρειαστεί θα το κάνω στην πορεία. θέλω να δω τι θα γίνει με το πρώτο update

Στο εκανε σε στιγμη που δεχθηκες κληση η ξεκαρφωτα ?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, s_wind said:

Δωσε και συ καποιες πληροφοριες μιλα αν θες λιγο πιο  συγκεκριμενα :

Ποτε στο εκανε οταν δεχθηκες κληση , την ωρα που μιλαγες η το εκανε στα ξαφνικα οπου ναναι αντε γιατι πρεπει να γινουμε σερλοκ χολμς εδω μπας και βγει ακρη...

τη μία φορά μου το έκανε στο άκυρο τη νώρα που στηνόταν το κινητό (κατέβαζε εφαρμογές κλπ). τις άλλες δύο φευγαλέα την ώρα που έβλεπα βίντεο στο youtube. αν είχα πιο συγκεκριμένες πληροφορίες θα τις έδινα συμφορουμίτη. ήταν κάτι φευγαλέο. Την πρώτη φορά με το κρασάρισμα μου ήρθε μήνυμα ότι το κινητό έκανς force reset και μου ζητήθηκε να υποβάλω διαγνωστική αναφορά, πράγμα που έκανα

Just now, s_wind said:

Στο εκανε σε στιγμη που δεχθηκες κληση η ξεκαρφωτα ?

απάντησα μόλις. όχι, ποτέ κατά τη διάρκεια κλήσης

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλά διάβασα μόλις όλο το νήμα κ γέλασα πολύ  με τον Μίλτο κ Κώστα.  Κ είμαι κ εγώ με το χέρι να πατήσω το κουμπί Κώστα  κ από την άλλη είναι η γυναίκα με την παντόφλα μιλτο.... 😁 τι μικρόβιο μας μπήκε ρε παιδιά.  Κ το s21u μου ειναι διαμάντι . το μόνο που στεναχωρηθηκα είναι με τα χιόνια στην οθόνη που αναφέρατε στο s22 κ εύχομαι να βρεθεί λύση. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, s_wind said:

Στο εκανε σε στιγμη που δεχθηκες κληση η ξεκαρφωτα ?

δε νομίζω να έχει να κάνει με το σήμα, αν ρωτάς αυτό. τις 2 φορές ήμουν δίπλα στο ρούτερ με 100αρα συνδεση καμπάνα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα δηλαδη εδω εχουμε Χιονια σε διαφορετικη φαση ενω τα παιδια στο Α52s το παθαινουν μονο και "αποκλειστικα" μονο στις κλησεις εδω εχουμε αλλη  φαση προβληματος αλλα με το ιδιο αποτελεσμα δηλαδη χιονια "Αλλα" στο ξεκαρφωτο  ε τωρα τι ειναι αυτο ρε αντε καλα...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καποιο προβλημα υπαρχει παντως που ανεβαινει σε συχνοτητα παγκοσμια,προτεινω στους υποψηφιους αγοραστες να μη προβουν σε αγορα αν δε δουμε τι ειδους προβλημα ειναι !!! Γνωμη μου!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια συντομη επισκεψη στο xda....

Βρηκα τα παρακατω














Αυτο ειναι το προβλημα?



🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dark_Lord said:

δε νομίζω να έχει να κάνει με το σήμα, αν ρωτάς αυτό. τις 2 φορές ήμουν δίπλα στο ρούτερ με 100αρα συνδεση καμπάνα

Δε πας σαμμυ καλυτερα να εισαι καλυμμενος?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kek said:

Δε πας σαμμυ καλυτερα να ειαι καλυμμενος?

το σκέφτομαι....

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Just now, kek said:

Τοσα λεφτα εδωσες,μη σκεφτεσαι καθολου! 

θα μιλήσω με globalsat σε πρώτη φάση (από εκεί το αγόρασα) και τηλεφωνικώς και με email. ελπίζω να μη μου πουν ότι δεν το δέχονται πίσω επειδή έβγαλα τη ζελατίνα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dark_Lord said:

το σκέφτομαι....

Αλλος στο Xda εγραψε οτι ειναι εφε screensaver  τι σχεδιο ναρκωτικα πινουν μερικοι ρε 🤣

Edit:

Μαλιστσ στο επομενο ποστ επεμενε να το ψαξουμε στις ρυθμισεις και να το απενεργοποιησουμε ερε εδω ειναι να τραβας τις τριχες σου....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites



Και εδω το ιδιο...

Θεωρω οτι ειναι γενικευμενο glitch του software και θα διορθωθει με το 1ο update...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Χιονια Α52S επι τρεις μηνες---->>>    https://eu.community.samsung.com/t5/tag/a52s/tg-p/board-id/gr-galaxy-a

Link to comment
Share on other sites

Κιαλλος με Α52s.

spacer.png

spacer.png

Προσεξτε τωρα το περιεργο για να μην λεγονται θεωριες:

Οι παραπανω που το εχουν υπηρχε και στο android 11 και οταν αναβαθμιστηκαν σε 12 παρεμεινε...

Λοιπον τι συμπερασμα βγαινει ?

Edit:

Απο τον Νοεμβριο του 21 υποσχονται update αλλαξαν και λειτουργικο απο 11 σε 12  και πηγε φλεβαρης 22 ακομα ερχεται  υπαρχουν εδω οι φορουμιτες που λενε οτι τους ταζουν update αλλα δεν....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, s_wind said:

Κιαλλος με Α52s.

spacer.png

spacer.png

Προσεξτε τωρα το περιεργο για να μην λεγονται θεωριες:

 

 

25 minutes ago, s_wind said:

Οι παραπανω που το εχουν υπηρχε και στο android 11 και οταν αναβαθμιστηκαν σε 12 παρεμεινε...

Λοιπον τι συμπερασμα βγαινει ?

Edit:

Απο τον Νοεμβριο του 21 υποσχονται update αλλαξαν και λειτουργικο απο 11 σε 12  και πηγε φλεβαρης 22 ακομα ερχεται  υπαρχουν εδω οι φορουμιτες που λενε οτι τους ταζουν update αλλα δεν....

αν και πιστεύω ότι είναι θέμα software στο 22 ultra, έκανα ήδη αίτημα αντικατάστασης στη samsung

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, steve_tash said:

Εεε ναι εννοείται... δεν τα βρίσκουμε και κάτω τα 100€... Πόσο μάλλον να τα δώσουμε στη Samsung! Σε ευχαριστώ φίλε!! Αυτό θα κάνω!! Θα ενημερώσω εκ νέου αύριο για να ξέρει κι άλλος κόσμος σε περίπτωση που θέλει να πάρει κάποιο S22. Ήσουν πάντως πολύ κατατοπιστικός φίλε!! Ευχαριστώ!!!!!!

Όλα τα φυσικά καταστήματα Γερμανός δίνουν - 100 (και τα ακουστικά βέβαια). 

Επαρχία είμαι και το επιβεβαίωσαν και τα 3 καταστήματα της πόλης. 

Με αυτά που διαβάζω όμως σταμάτησα έξω από την πόρτα...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και για να ειμαστε δικαιοι οσοι ειναι ανυπομονοι σε τηλεφωνα που θα κανετε θα εκφρασετε το ιστορικο του Α52s  εαν ταζουν  διορθωτικο update γιατι εκει αραγε περιμενουν το διορθωτικο ακομα εδω και μηνες ?

Το αμελει η σαμμυ?

Το περνα κατω απο το χαλακι?

Ειναι αστοχια υλικου?

Ναι ειναι αναπαντητα ερωτηματα τα οποια ομως ενας ευσυνειδητος αγοραστης δεν πρεπει να τα παντρευτει και συμφωνα με το ιστορικο αλλης βεβαια συσκευης η οποια μη ξεχναμε ειναι και αυτη φρεσκια το Σεπτεμβριο κυκλοφορησε με ιδιο ομως προβλημα Δεν διορθωνεται εδω και μηνες σε οσους εκατσε ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως τετοια συμπτωματα hardware μου θυμιζουν παρα software...μακαρι να σφάλλω !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, miltos74 said:

Φιλε Dark Lord μήπως δοκίμασες τη λύση του factory reset και να το παρακολουθήσεις μετα;

Όχι ακόμη Μιλτο. Θα το δοκιμάσω ίσως αύριο. Είναι ανεπαίσθητα τα flickering σε εμένα αλλά υπαρκτα. Παιζει να είναι κλάσματα δευτερολέπτου

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Έκανα και εγώ προ παραγγελία τη S22 Ultra 12Gb/256 αν και είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δεν θα ξαναέπαιρνα Samsung συσκευή. Είχα αρκετά θέματα παλιότερα με συσκευές galaxy , είτε τηλέφωνα είτε tablet , από τα λίγα θετικά που έχω να πω είναι το service της smartec 😊

3 χρόνια τώρα είχα ένα Mate 20 Pro και ακόμα έχω το mate pad pro και δεν έχω λόγια για την Huawei πολύ ευχαριστημένος από τις συσκευές , με την αγορα του s22 το mate πέρασε στην κόρη μου , μια μπαταριουλα και είναι super.

Πάμε τώρα στο s22 . Παρέλαβα 18/02 και είμαι είδη 3 μέρες με το κινητό. Θα ξεκινήσω με τα θετικά

Η οθόνη είναι θεαματική πραγματικά ότι καλύτερο δει σε κινητό.

Το OneUI 4.1 αν και δυσκολεύτηκα λίγο στην αρχή μιας και είχα το mate για 3 χρόνια είναι πολύ καλά δουλεμένο και νομίζω ότι σε android πρέπει να είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί .

Πενάκι , ο βασικός λόγος που πήγα στο s22 ultra , κρατάω πολλές σημειώσεις στο tablet μου και είπα να δοκιμάσω και το τηλέφωνο μήπως δεν χρειάζεται να κουβαλάω όλη την ώρα το tablet. Μεχρι στιγμής πάρα πολύ καλό.

Πάμε τώρα στα αρνητικά.

Μπαταρία , μιας και χρήστης Huawei εδώ και χρόνια έβαλα ένα παλιό φορτιστή Samsung που είχα να φορτίσω το κινητό (έχω παραγγείλει τον original 45w ) , το κινητό από 35% πήγε σε 100% σε 2.5 ώρες …. Ελεος , είχα συνηθίσει να φορτίζω το κινητό μου 1 ωρίτσα κάθε πρωί με το mate και με έβγαζε όλη μέρα , το τελευταίο 6μηνο μόνο λόγο παλαιότητας της μπαταρίας χρειαζόταν ενδιάμεση φόρτιση. Από όσο το έχω δει σε αυτές τις 3 μέρες νομίζω ότι η συσκευή θα έχει θέμα δεν θα βγάζει μέρα ευκολά.

Adaptive refresh rate, νομίζω ότι δημιουργεί ένα θέμα στο smooth scrolling, έχω θέμα και στο youtube και στο browsing και στα google news και στο Samsung free. Ελπίζω να το βελτιώσουν.

 Bluetooth, έχω τα Sony wf-sp800n και ένα Huawei watch gt2 pro συνδεδεμένα στη συσκευή. Εδώ έχουμε θέμα περιμένω κάποιο update από την Samsung να το φτιάξει. Έχω βγει και τις 3 μέρες για τρέξιμο, τις 2 στην μέση της προπόνησης , έκαναν disconnect και τα δυο , αποτέλεσμα να πρέπει να ξεκινήσω από την αρχή την προπόνηση στο  Huawei health , η μουσική στα ακουστικά ξεκίνησε πάλι από μόνη της μετά από 10-20 δευτερόλεπτα. Ένα ακόμα θέμα που παρατήρησα αλλά θέλω να το ψάξω λίγο παραπάνω είναι ότι το GPS χάνει 150 μέτρα στο χιλιόμετρο κατά το τρέξιμό μου. Με iPhone και το Mate έπαιρνα ακριβός θα ίδια αποτελέσματα ενώ το s22 δείχνει να έχει κάποιο θέμα. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο?

Φωτογραφία και video , από το λίγο που το έχω χρησιμοποιήσει , δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος στο Point and shoot. Υπάρχει αστάθεια στα video και οι φωτογραφίες που έβγαλα σε εσωτερικούς χώρους δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που βλέπω στα reviews αν βάλω δίπλα δίπλα το mate με το s22 λίγες διαφορές βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...