Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

48 minutes ago, eddiedimitris said:

.Δε ξερω αλλα με βλεπω με το s21 μεχρι να βγουν και τα μικρότερα της σειράς 22..

δες την μπαταρία στο απλό s22 για να σου φύγει αυτή η σκέψη 😛 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

38 minutes ago, Fulgore1 said:

Εγώ θα σου πρότεινα για αρχή να γυρίσεις σε 1080p την ανάλυση και σε 60hz ,μέχρι να βγούν τα πρώτα updates και στρώσει η συσκευή αν σε καίει πολύ η αυτονομία. Αλλιώς αν δεις στον πρώτο μήνα και δεν στρώνει η συσκευή και έχεις θέμα με την μπαταρία/αυτονομία,να το δώσεις να κοιτάξεις αλλού.

Ετσι πχ κάνανε πολλοί με το Oneplus 9 pro πέρυσι που μεταξύ άλλων λόγω της κατώτερης αυτονομίας/μπαταρίας,πήγανε σε s21ultra.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα,και για μένα το Α και το Ω είναι η αυτονομία όχι γιατί είμαι power user,αλλά γιατί είναι ότι χειρότερο να σε κρεμάσει η συσκευή.

Στο galaxy s10 plus δεν έχει καμία μα καμία διαφορά η μικρότερη αναλυση στην μπαταρία. Το κυριο προτέρημα του τηλεφώνου είναι η οθόνη. Αν είναι να το χαντακωνω για να γλυτώσω 3% μπαταρία καλύτερα να το δώσω. Πότε δεν έχω δωσει πάντως τηλ πέρα από το note 4 που μου έκαψε μητρική στα 2,5 χρόνια. Θεωρώ ότι θα στρώσει στα επίπεδα του s21 ultra. Καλύτερο όχι αλλά και εκεί να πάει είναι επαρκες. Πρώτη μέρα μου είναι γύρω στις 7 ώρες sot

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dark_Lord said:

Στο galaxy s10 plus δεν έχει καμία μα καμία διαφορά η μικρότερη αναλυση στην μπαταρία. Το κυριο προτέρημα του τηλεφώνου είναι η οθόνη. Αν είναι να το χαντακωνω για να γλυτώσω 3% μπαταρία καλύτερα να το δώσω. Πότε δεν έχω δωσει πάντως τηλ πέρα από το note 4 που μου έκαψε μητρική στα 2,5 χρόνια. Θεωρώ ότι θα στρώσει στα επίπεδα του s21 ultra. Καλύτερο όχι αλλά και εκεί να πάει είναι επαρκες. Πρώτη μέρα μου είναι γύρω στις 7 ώρες sot

Εάν είναι τόσο sot 1η μέρα κάπου τόσο έβγαζε  και το s21 ultra σε εμένα 1η μέρα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dark_Lord said:

Στο galaxy s10 plus δεν έχει καμία μα καμία διαφορά η μικρότερη αναλυση στην μπαταρία. Το κυριο προτέρημα του τηλεφώνου είναι η οθόνη. Αν είναι να το χαντακωνω για να γλυτώσω 3% μπαταρία καλύτερα να το δώσω. Πότε δεν έχω δωσει πάντως τηλ πέρα από το note 4 που μου έκαψε μητρική στα 2,5 χρόνια. Θεωρώ ότι θα στρώσει στα επίπεδα του s21 ultra. Καλύτερο όχι αλλά και εκεί να πάει είναι επαρκες. Πρώτη μέρα μου είναι γύρω στις 7 ώρες sot

Πρώτη μέρα 7 ώρες δεν το λες άσχημα

Τις επόμενες μέρες θα σου βγάζει σίγουρα παραπάνω ακόμη και χωρις update

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2022 at 2:21 ΜΜ, arxontas2323 said:

Πριν λίγο έφυγα από Γερμανό, πήγα να πληρώσω και εχει εξτρα 100€ έκπτωση ο Γερμανός!!

Εγώ πήγα χθες στο κατάστημα της Νέας Σμύρνης και ο υπάλληλος σκάλωσε... πρώτη φορά άκουγε κάτι τέτοιο μου είπε... βρε παιδιά, πείτε όλοι όσοι έχετε πάρει αυτά τα -100€ από Γερμανό, σε ποιά καταστήματα πήγατε; Μόνο Καλαμαριά και Σαλαμίνα; Υπάρχει άλλο κατάστημα που το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

1)Την μπαταρια του 13 pro max σε φαση αναμονης απλα μη την αναφερετε καν...δεν υπαρχει συγκριση...Βεβαια λεω σε φαση αναμονης που το iphone δεν εχει aod....σε χρηση ομως οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες....

 

2)Επειδη οπως ειπα και πιο πανω κανα 10μερο τωρα ειμαι με το μικρο s21 που προφανως εχει μικρη μπαταρια ....εαν δε δουλεύεις οικοδομή η δεν εισαι ολη μερα στο δρομο χωρις ενα φορτιστη αυτοκινήτου δεν υπαρχει κανενα προβλημα....Προσωπικα ξυπναω 5.30 και οκ μεσα στη μερα θα καρφωσω καποια στιγμη το s21 για 30 λεπτα ετο γραφειο η καπου αλλου...Δεν εγινε και κατι....Σιγουρα μου λείπει νοητικά που το 13 pro max ειναι στο 100% μετα απο κανα 2ωρο χρήσης αλλα ειναι και λιγο κόλλημα αυτο...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, miltos74 said:

Τώρα σοβαρά φίλε μου. Ρωτάς σε ένα νήμα που γράφει  ο kostsa41 , που πατησε απλά το κουμπί από μικρόβιο, γράφω εγώ που ψάχνω ήδη σπίτι να ξημερωθω...σιγουρα και οι περισσότεροι αλλοι εδω μεσα το ιδιο λοξοι ειναι με εμας (απλα τυχεροι ειτε ανύπαντροι ειτε εσκισαν τη γατα...οχι σαν εμενα τον αστεγο) για το αν το παραγγείλεις η οχι. Και περιμένεις αυπνος και με τρομερή αγωνία κάποια διαφορετική απάντηση...οκ....

 

Λοιπόν πέραν της πλάκας. Είχα το note 20 ultra bronze, s21 ultra μαύρο,  fold 3 και περιμένω και αυτό....μην ξεχάσεις να παραλάβεις και το δικό μου φιλε kostsa41.

Πριν καμιά εβδομάδα έπιασα στα χέρια μου το s22 ultra burgundy στα  mediamarkt  Κηφισό.  Με τη μία είναι σχεδόν ολόιδιο με το  note 20 ultra bronze εμφανισιακά αλλά και στο χέρι.

Κάμερες.

Θα συγκρίνω note 20 ultra με s21 ultra. Καμία σχέση. S21 ultra σε όλα πολύ καλύτερες φώτο και βίντεο. Με δεδομένο ότι s22  ultra ίσο η καλύτερο από s21 ultra έχεις σύγκριση με το note 20 ultra αμέσως.

Μπαταρία.

Ανώτερο το s21 ultra από  note 20 ultra. Άρα και εδώ ξεκάθαρα να περιμένεις καλύτερο απο note 20 ultra. Θέλει υπομονή και λίγο βάθος χρόνου αυτό. Μόλις κυκλοφόρησε. 

 

Επεξεργαστή ισχύ.

Οκ όλες οι ναυαρχίδες 3ετιας και 4ετιας πάνε σφαίρα. Ούτε θα καταλάβεις σε καθημερινή χρήση διαφορά. 

 

Αναβαθμίσεις.

Περισσότερες. 4 έτη εχει δηλώσει η εταιρία.

Οθόνη.

Καλυτερη από note 20 ultra και πιο φωτεινή. Αλλά οκ τα δικά μου μάτια φίλε ίδιες τις βλέπουν φανταστικές και τις 2.

Sd.

Το λύνεις με esim το θέμα. Εάν σε καίει τόσο.

 

Γενικά εάν δεν σου λείψουν τα χρήματα και το θες κάνε την αλλαγή και το κέφι σου. Εάν έχεις ανάγκες κάτσε στο note 20 ultra είναι ήδη κινηταρα. Σε νορμάλ καθημερινή χρήση δεν θα δεις τρομερές διάφορες. Εάν θες οπωσδήποτε φωτογραφία και μπαταρια που δεν σε ικανοποιεί πραγματικά το note 20 ultra τότε πήγαινε εκεί και πουλά το note να μην έχεις μεγάλη χασούρα.

Όλα αυτά φιλικά χωρίς παρεξήγηση. Και όλα αυτά day one. Θα πρέπει να περπατήσει η συσκευή, σε μερικούς μήνες θα δείξει και τα αδύναμα σημεία της και τα υπεροπλα της. Να την χειριστεί αρκετος, κόσμος να δεχτεί διορθωτικά updates και θα τα δούμε όλα τότε πραγματικά. 

Φίλε εκεί που λες "sd το λύνεις με esim" τι εννοείς; ότι αν βάλει κάποιος esim μπορεί μετά στην θυρα της φυσικής sim να βάλει κάρτα μνήμης; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1878277364_7.thumb.PNG.1b1e631fc0b016661970558e79e14701.PNG

Στην Αγγλια εκτος απο τα Buds Pro σου δινουν και 12 μηνες συνδρομη στο Disney Plus.

https://www.carphonewarehouse.com/samsung/galaxy-s22-ultra-5g.html#!colour=white&capacity=128GB&dealType=pm

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Strofigkas said:

Φίλε εκεί που λες "sd το λύνεις με esim" τι εννοείς; ότι αν βάλει κάποιος esim μπορεί μετά στην θυρα της φυσικής sim να βάλει κάρτα μνήμης; 

Σε αυτο ηθελα και γω μια διευκρινιση.δε νομιζω να μπορεις στη simtray να βαλεις sd.το εχεις εξακριβωσει πως γινεται?γιατι αλλαζουν τα δεδομενα.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ χτες στο MediaM και ρώτησα για το 100αρικο. Δεν ήξεραν κάτι, θα ρωτήσουν τα κεντρικά και θα ενημερωσουν.

Link to comment
Share on other sites

@miltos74πως γκεγκεν αυτο με την esim???🤔εισαι σιγουρος ??

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, steve_tash said:

Εγώ πήγα χθες στο κατάστημα της Νέας Σμύρνης και ο υπάλληλος σκάλωσε... πρώτη φορά άκουγε κάτι τέτοιο μου είπε... βρε παιδιά, πείτε όλοι όσοι έχετε πάρει αυτά τα -100€ από Γερμανό, σε ποιά καταστήματα πήγατε; Μόνο Καλαμαριά και Σαλαμίνα; Υπάρχει άλλο κατάστημα που το κάνει αυτό;

Δεν ξέρω τι παίζει και κάποια καταστήματα Γερμανός κάνουν έκπτωση και αλλα οχι... ίσως κάποια καταστήματα να κρατανε την έκπτωση για τον εαυτό τους σαν κέρδος...για μένα πανε και σε κάποιο αλλο για να την πάρεις την έκπτωση...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Κακή επίδοση στο drop test βλέπω πάντως! Σαφώς και βάζουμε θήκες αλλά εδώ έκαναν πατάτα μάλλον!

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jackdaniels said:

Κακή επίδοση στο drop test βλέπω πάντως! Σαφώς και βάζουμε θήκες αλλά εδώ έκαναν πατάτα μάλλον!

 

τα drop τεστ είναι πλήρως αναξιόπιστα. το s21 ultra από τον Phonebuff είχε βγει ελαφρώς καλύτερο από το iphone 13 pro max με ceramic shield. αποκλείεται να είναι χειρότερο το s22 ultra. 3 χρόνια το galaxy s10 plus έχει φάει άπειρες σαβούρες και πετάγματα από το παιδί (χωρίς μεμβράνη/τζάμι) και όλα κομπλέ. το iphone 12 pro max του κουμπάρου του έπεσε μία φορά και χτύπησε στη γωνία και διαλύθηκε η οθόνη

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Εν τη ρυμη του λόγου το είπε και είναι οι παρενέργειες της πρώτης μέρας άστεγος. Όχι δε γίνεται miltos 74 . Άδικο έχω;

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι όντως λάθος μου  παιδιά. Το είχα διαβάσει σε κάποια άρθρα στην αρχή αλλά στουςxda επιβεβαίωσα ότι δεν γίνεται. Το διορθώνω. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ccypruss000 said:

1878277364_7.thumb.PNG.1b1e631fc0b016661970558e79e14701.PNG

Στην Αγγλια εκτος απο τα Buds Pro σου δινουν και 12 μηνες συνδρομη στο Disney Plus.

https://www.carphonewarehouse.com/samsung/galaxy-s22-ultra-5g.html#!colour=white&capacity=128GB&dealType=pm

Και με £570 trade in και 5% cash back και 5% εκπτωση εαν παρεις μαζι Tab S8 (οποιο μοντελο) και 30% εκπτωση σε θηκες κλπ.

Το προβλημα ειναι ολη η Ευρωπη εχει παραλαβει ενω το UK ακομα περιμενει της 25/02 ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, fandango said:

Εγώ πάντως που πήρα στο ένα και μοναδικό κατάστημα που έχουμε στο Ρέθυμνο, δεν γνώριζαν τίποτα, ό,τι λέει το site ήξεραν...

Να πας και να τους κάνεις φασαρία. Και εμένα τα ίδια μου έλεγαν και πήρα το Γερμανό στο mall athens που μου το είχαν αρχικά επιβεβαιώσει και το παλικάρι μίλησε με τον υπάλληλο στη Σαλαμίνα και του είπε πως να το κάνει. Και αν σου πουν διάφορες δικαιολογίες πες τους ότι θα παραπονεθείς στα κεντρικά. !00 ευρώ δεν είναι λίγα για να τα αφήσεις επειδή δεν ξέρουν τη δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, steve_tash said:

Εγώ πήγα χθες στο κατάστημα της Νέας Σμύρνης και ο υπάλληλος σκάλωσε... πρώτη φορά άκουγε κάτι τέτοιο μου είπε... βρε παιδιά, πείτε όλοι όσοι έχετε πάρει αυτά τα -100€ από Γερμανό, σε ποιά καταστήματα πήγατε; Μόνο Καλαμαριά και Σαλαμίνα; Υπάρχει άλλο κατάστημα που το κάνει αυτό;

Όπως έγραψα και σε άλλο ποστ τα 100 € ισχύουν σε όλα τα φυσικά καταστήματα Γερμανός αλλά λίγα το γνωρίζουν  γιατί από ότι κατάλαβα δεν τους το βγάζει απ' ευθείας αλλά με κάποια διαδικασία στο σύστημά τους. Και εμένα στη Σαλαμίνα τα ίδια μου έκαναν και πήρα τηλ στο Γερμανό στο mall athens που μου το είχαν επιβεβαιώσει και μίλησε με τον υπάλληλο στη Σαλαμίνα και έγινε η δουλειά. Αν θες πάρε και εσύ στο mall (είναι πολύ εξυπηρετικοί) να μιλήσει με τον συνάδελφό του στη Ν. Σμύρνη να του πει πως γίνεται. 100 € είναι μην τα αφήσεις.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Anlibafojo said:

Όπως έγραψα και σε άλλο ποστ τα 100 € ισχύουν σε όλα τα φυσικά καταστήματα Γερμανός αλλά λίγα το γνωρίζουν  γιατί από ότι κατάλαβα δεν τους το βγάζει απ' ευθείας αλλά με κάποια διαδικασία στο σύστημά τους. Και εμένα στη Σαλαμίνα τα ίδια μου έκαναν και πήρα τηλ στο Γερμανό στο mall athens που μου το είχαν επιβεβαιώσει και μίλησε με τον υπάλληλο στη Σαλαμίνα και έγινε η δουλειά. Αν θες πάρε και εσύ στο mall (είναι πολύ εξυπηρετικοί) να μιλήσει με τον συνάδελφό του στη Ν. Σμύρνη να του πει πως γίνεται. 100 € είναι μην τα αφήσεις.

Εεε ναι εννοείται... δεν τα βρίσκουμε και κάτω τα 100€... Πόσο μάλλον να τα δώσουμε στη Samsung! Σε ευχαριστώ φίλε!! Αυτό θα κάνω!! Θα ενημερώσω εκ νέου αύριο για να ξέρει κι άλλος κόσμος σε περίπτωση που θέλει να πάρει κάποιο S22. Ήσουν πάντως πολύ κατατοπιστικός φίλε!! Ευχαριστώ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites




Σκέφτομαι να πουλήσω το z fold 3 256gb για το s22 ultra. Έχω μπερδευτεί τι να κάνω? Τη μία με πιάνει να το δώσω την άλλη λέω τέτοια κινητάρα με νέα καινοτομία και να γυρίσω πάλι στα ίδια? Είχα note 8,note 9,note 10+,note 20 ultra.]
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tomco37 said:



 

Δεν το έκανα. Δεν θα πουλαγα το fold 3 για να γυρίσω σε μη foldable κινητό. Είχα την τύχη να παραγγείλω και το s22 ultra. Εάν όμως ήταν να δώσω το fold 3 για το S22 ultra,  στο λέω με κλειστά μάτια...ΟΧΙ... δεν θα το έκανα.

Όσες ναυαρχιδες και αν έχω αγοράσει, σε 1 μήνα το πολύ απλά μου φαινόταν ίδιες ολες. Το fold είναι άλλη συσκευή.

Εάν όμως δεν σε έχει βολέψει πουλησε το και πήγαινε. Θα χάσεις κάνα 300αρι και παραπάνω να το ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείςσε κάποιες εφαρμογές να κάνει στο πάνω μέρος της οθόνης κάτι σαν χιόνια όπως οι παλιές τηλεοράσεις όταν δεν είχαν σήμα? Μαζί με κάτι ροζ γραμμές..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείςσε κάποιες εφαρμογές να κάνει στο πάνω μέρος της οθόνης κάτι σαν χιόνια όπως οι παλιές τηλεοράσεις όταν δεν είχαν σήμα? Μαζί με κάτι ροζ γραμμές..
Για δωσε ενα screen shot

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, anergos13 said:
10 minutes ago, Dark_Lord said:
Έχει παρατηρήσει κανείςσε κάποιες εφαρμογές να κάνει στο πάνω μέρος της οθόνης κάτι σαν χιόνια όπως οι παλιές τηλεοράσεις όταν δεν είχαν σήμα? Μαζί με κάτι ροζ γραμμές..

Για δωσε ενα screen shot

Δεν το έχω προλάβει το κάνει για πολύ λίγο 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...