Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

56 minutes ago, Anlibafojo said:

Λοιπόν μόλις επέστρεψα από κατάστημα Γερμανός (Σαλαμίνα) Προπαρήγγειλα το S22 Ultra 5G 512GB Phantom Black με τελική τιμή 1399€ (η προσφορά ισχύει και για τα Galaxy Buds Pro κανονικά μέσω Samsung Members όταν παραλάβης τη συσκευή) Τα μείον 100€ αφαιρούνται στο ταμείο και η έκπτωση αφορά μόνο προπαραγγελίες από φυσικό κατάστημα.

Σουπερ. Λογικά θα πρέπει να το κάνουν και οι άλλοι. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στον Γερμανό είναι branded από Cosmote, όπως συνήθως? Ξέρουμε?

Καλοδούλευτο σε όσους παρέλαβαν!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, costsa41 said:

Ωραία. Μάλλον Σαλαμίνα θα κυκλοφορούν, προς το παρόν, δύο ίδια. Με το καλό να παραλάβεις!!

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ πολύ. Να υποθέσω από τα λεγόμενά σου και εσύ Σαλαμίνα;

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα λες. Πάτα το κουμπί!!! Αυτό το χρώμα με έκανε να αλλάξω κι εγώ αλλά δυστυχώς το 512 μόνο σε μαύρο. Το μικρόβιο υπερισχύει και το πάτησα το κουμπί, έστω και σε μαύρο.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εσύ δεν είσαι πια.... φίλος μου...😋

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Fulgore1 said:

 

Υπάρχει λόγος που η μια λέγεται αργή και η άλλη γρήγορη φόρτιση και είναι κάτι που είναι γνωστό εδώ και πόσα χρόνια... 

Απο εκει και πέρα η Samsung δεν έβαλε πουθενά στις ρυθμίσεις της να λειτουργεί η συσκευή μεταξύ 20% και 80%. Το να φορτίζει έως το 80-85% έβαλε και αυτό έχει να κάνει με το πως λειτουργεί η γρήγορη φόρτιση στα τελευταία ποσοστά σε σχέση με τα πρώτα.

Με το να λειτουργείς την συσκευή από 20 με 80%(δηλαδή μόλις 60%)και με το να φορτίζεις 5ώρες με αργό φορτιστή ,δεν γίνεσαι πιο σοφός.

Είναι σαν να αγοράζεις ακριβό αυτοκίνητο και να το κυκλοφορείς κοντά στο σπίτι σου μόνο για να μην κάψεις βενζίνη....

Δηλαδή στην τελική,μην αγοράσεις την συσκευή day one,αλλά μετά από 2-3 μήνες που θα έχει πέσει η τιμή της αρκετά να γλυτώσεις και χρήματα για μια αλλαγή της μπαταρίας αν είναι να την νταντεύεις τόσο πολύ για να μην πάθει κάτι η αναλώσιμη μπαταρία.

Οπως έχει αναφερθεί άπειρες φορές σε τέτοια πράγματα,χαρείτε τις πανάκριβες συσκευές σας.

Εχουμε πολύ σημαντικότερα πράγματα στην ζωή να μας απασχολούν,για να προσθέσουμε και αυτό της αναλώσιμης μπαταρίας

Εγώ πάντως δεν θέλω να ανοίξω τη συσκευή μου για αλλαγή μπαταριας. Το έκανα σε huawei p30 pro και σε μια εβδομάδα μαύρη οθόνη. Περίμενα 1 μήνα για να αλλαχτούν όλα λόγω υγρασίας. Όλα έγιναν στην εγγύηση γιατί παραδέχτηκαν ότι δεν πέτυχε η αδιαβροχοποιηση. Οπότε ο καθένας έχει και τα βιώματα του και με αυτά και τη συλλογή πληροφοριών ενεργεί. Όσο για το παράδειγμα του αυτοκινήτου κοίταξε την κατάληξη όσων δεν σεβάστηκαν τα όρια των αυτοκινήτων που κατείχαν. Όλα έχουν πλαίσια ευρυθμης λειτουργίας. 

Δεν υπάρχει λόγος αντιπαραθεσης φίλε μου. Δεν ορίζω εγώ πως θα συμπεριφερθει κάποιος σε ότι αγοράζει. 

Αντε βρε παιδιά γράψτε τι βλέπετε στη νέα ναυαρχίδα SNote σειρά. Αντε να το πατήσουμε το ρημάδι ξεγελωντας το μικρόβιο με την απόλαυση ότι διάβασα περιγραφή του και έχει κάτι άλλο.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Fulgore1 said:

 

Υπάρχει λόγος που η μια λέγεται αργή και η άλλη γρήγορη φόρτιση και είναι κάτι που είναι γνωστό εδώ και πόσα χρόνια... 

Απο εκει και πέρα η Samsung δεν έβαλε πουθενά στις ρυθμίσεις της να λειτουργεί η συσκευή μεταξύ 20% και 80%. Το να φορτίζει έως το 80-85% έβαλε και αυτό έχει να κάνει με το πως λειτουργεί η γρήγορη φόρτιση στα τελευταία ποσοστά σε σχέση με τα πρώτα.

Με το να λειτουργείς την συσκευή από 20 με 80%(δηλαδή μόλις 60%)και με το να φορτίζεις 5ώρες με αργό φορτιστή ,δεν γίνεσαι πιο σοφός.

Είναι σαν να αγοράζεις ακριβό αυτοκίνητο και να το κυκλοφορείς κοντά στο σπίτι σου μόνο για να μην κάψεις βενζίνη....

Δηλαδή στην τελική,μην αγοράσεις την συσκευή day one,αλλά μετά από 2-3 μήνες που θα έχει πέσει η τιμή της αρκετά να γλυτώσεις και χρήματα για μια αλλαγή της μπαταρίας αν είναι να την νταντεύεις τόσο πολύ για να μην πάθει κάτι η αναλώσιμη μπαταρία.

Οπως έχει αναφερθεί άπειρες φορές σε τέτοια πράγματα,χαρείτε τις πανάκριβες συσκευές σας.

Εχουμε πολύ σημαντικότερα πράγματα στην ζωή να μας απασχολούν,για να προσθέσουμε και αυτό της αναλώσιμης μπαταρίας

Πολύ σωστά όσα λες και ισχύουν στο έπακρο. Απλώς με 1500 ευρώ θες το κινητό να σου βγάζει τη μέρα. Δε ζητάω 2 μέρες σαν το iphone. μία ζητάω. Μέχρι στιγμής δε φαίνεται να τη βγάζει. τουλάχιστον με φουλ ανάλυση οθόνης

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Πολύ σωστά όσα λες και ισχύουν στο έπακρο. Απλώς με 1500 ευρώ θες το κινητό να σου βγάζει τη μέρα. Δε ζητάω 2 μέρες σαν το iphone. μία ζητάω. Μέχρι στιγμής δε φαίνεται να τη βγάζει. τουλάχιστον με φουλ ανάλυση οθόνης

Και το s21 ultra από το κουτί δεν έβγαζε και εμένα ημέρα. Μετά από καμιά εβδομάδα με 10 ημερες ήταν πολύ καλυτερο. Χωρίς κάποιο update.   Μήπως θέλει στρώσιμο με μερικές φορτίσεις στην αρχή και να δεις καλύτερα τη συμπεριφορά της μπαταρίας σε λίγες ημερες;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, miltos74 said:

Και το s21 ultra από το κουτί δεν έβγαζε και εμένα ημέρα. Μετά από καμιά εβδομάδα με 10 ημερες ήταν πολύ καλυτερο. Χωρίς κάποιο update.   Μήπως θέλει στρώσιμο με μερικές φορτίσεις στην αρχή και να δεις καλύτερα τη συμπεριφορά της μπαταρίας σε λίγες ημερες;

πιστεύω και εγώ πως μόνο καλύτερα θα πάει. Οι φωτεινές οθόνες, οι υψηλές αναλύσεις και τα productivity tools (πενακι) έχουν και τον αντίκτυπό τους

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dark_Lord said:

πιστεύω και εγώ πως μόνο καλύτερα θα πάει. Οι φωτεινές οθόνες, οι υψηλές αναλύσεις και τα productivity tools (πενακι) έχουν και τον αντίκτυπό τους

Θα το χαρείς. Το θεωρώ δεδομένο. Τα τελευταία χρόνια οι επιλογές μας σε android είναι ελάχιστες σε ναυαρχίδες που τα κάνουν όλα καλά σε υπερθετικό βαθμό, κάποια πράγματα ίσως σε άριστο, όχι όλα όμως. Μέσα σε αυτές είναι η σειρα s στην έκδοση ultra. Μια ίσως εξαίρεση με το s20. Μακάρι να είχαν αφήσει και τη Huawei που είναι η μόνη που είχε φτάσει κοντά στη κορυφή φτιάχνοντας εξαιρετικό hardware, και όχι μόνο,  από μόνη της. 

Από τα reviews, όσα μπορείς να καταλάβεις ότι δεν είναι promotion της συσκευής, βλεπεις οτι έχει κάποια θέματα τα οποία είναι παιδικές ασθένειες. Όσο και αν δεν μας αρέσει δεν είναι εύκολη η παραγωγή και τέλεια συνεργασία hardware και software ανά 12 μήνες.

Εδώ ολόκληρη microsoft και θέλει για να στρώσει σωστα μια εκδοση windows μια δεκαετία με updates και άμα παλι δουλέψει απροβληματιστα.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τελικά το πήρα από Γερμανό Καλαμαριά Θεσσαλονίκης, 256 gb Black, 1299€.

Τετάρτη μου είπε το παλικάρι θα το έχω.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ktar_i said:

Και εγώ τελικά το πήρα από Γερμανό Καλαμαριά Θεσσαλονίκης, 256 gb Black, 1299€.

Τετάρτη μου είπε το παλικάρι θα το έχω.

Για να δούμε. Υποθέτω ότι και Κωτσόβολος και τα άλλα μεγάλα μαγαζιά κάπου εκεί θα το έχουμε. Δευτέρα - Τρίτη - Τετάρτη

Link to comment
Share on other sites

Just now, nasosvasedis said:

Για να δούμε. Υποθέτω ότι και Κωτσόβολος και τα άλλα μεγάλα μαγαζιά κάπου εκεί θα το έχουμε. Δευτέρα - Τρίτη - Τετάρτη

Wind μου είχαν πει προχθές πάντως ότι τη λίστα των προπαραγγελιών θα τη δώσουν στη samsung στις 25/2! 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ktar_i said:

Wind μου είχαν πει προχθές πάντως ότι τη λίστα των προπαραγγελιών θα τη δώσουν στη samsung στις 25/2! 

Αν γίνει αυτό, κλάμα... 😂

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε οτι θέλει και κάποιες μέρες για να αρχίσει να κλείνει εφαρμογές κτλ ωστε να βγάλει νούμερα η μπαταρία... επίσης το update που θα πάρει τις επόμενες μέρες θα ειναι πολυ σημαντικό!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, costsa41 said:

Καλοκαίρι έρχεται. Άσε  μην μπει ,από τον αέρα άμμο στο σύστημα και έχεις και άλλα....και το ενσωματωμένο πενάκι και η κάμερα που τα πας. Γι αυτό σου λέω πάτα το!!!!

 

Για να ξαναγινεις φίλος μου πες μου ότι έχεις μεγάλο σπίτι να με φιλοξενήσεις.  Θα σου πληρώνω τη ΔΕΗ εκεί που έφτασε.

Το πάτησα άλλα μαζεύω βαλίτσες με διώχνει η γυναίκα από το σπίτι. Θα δώσω διεύθυνση  αποστολής τη διεύθυνση σου....

S22 ultra burgundy 256...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Λοιπόν μόλις επέστρεψα από κατάστημα Γερμανός (Σαλαμίνα) Προπαρήγγειλα το S22 Ultra 5G 512GB Phantom Black με τελική τιμή 1399€ (η προσφορά ισχύει και για τα Galaxy Buds Pro κανονικά μέσω Samsung Members όταν παραλάβης τη συσκευή) Τα μείον 100€ αφαιρούνται στο ταμείο και η έκπτωση αφορά μόνο προπαραγγελίες από φυσικό κατάστημα.

Εγώ πάντως που πήρα στο ένα και μοναδικό κατάστημα που έχουμε στο Ρέθυμνο, δεν γνώριζαν τίποτα, ό,τι λέει το site ήξεραν...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fandango said:

Εγώ πάντως που πήρα στο ένα και μοναδικό κατάστημα που έχουμε στο Ρέθυμνο, δεν γνώριζαν τίποτα, ό,τι λέει το site ήξεραν...

Κρίμα γιατί τα 100€ μείον δεν είναι και λίγα...πες τους να πάρουν στα κεντρικά να ρωτήσουν και να σε ενημερώσουν γιατί αλλα καταστήματα κάνουν την έκπτωση!! εγώ αυτό θα τους έλεγα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!πηρα τηλ το Γερμανο την Πεμπτη και δεν ηξεραν κατι μου ειπαν.ρωτησα και public αν θα εχει καμια αντιστοιχη εκπτωση και δεν ηξεραν και αυτοι κατι.επισης χθες εδωσαν οι αλυσιδες τα κινητα σε οσους τα ειχαν πληρωσει με προπαραγγελια.ερωτηση..αξιζει λετε η αλλγη απο note 20 ultra στο s22 ultra?ελεγα να το δωσω αλλα δεν ξερω αν αξιζει τελικα.το ειδα σε καταστημα,ιδιο μου φανηκε με note.τωρα φανταζομαι η μπαταρια σιγουρα θα ειναι καλυτερη αλλα και η καμερα.by the way ..και η καμερα του note τα σπαει,απλα χωλενει στο macro ,εκει,οπου το s 22 ultra λενε πως εχουν κανει δουλεια.τωρα αν αξιζει για λιγο καλυτερη μπαταρια,για καμερα που θα ειναι λενε καλυτερη αλλα και το note ειναι σουπερ,δεν εχει sd (πολυ σημαντικο για μενα) και εαν δεν εχεις τη λοξα που ειχα και γω για χρονια μεχρι και περυσι ν α αλλαζω 3-4 κινητα το χρονο και να εχω day one τα note,δεν ξερω κατα ποσο αξιζει.τη γνωμη σας θα ηθελα.ευχαριστω! 

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, vasilakis13 said:

Καλησπερα!πηρα τηλ το Γερμανο την Πεμπτη και δεν ηξεραν κατι μου ειπαν.ρωτησα και public αν θα εχει καμια αντιστοιχη εκπτωση και δεν ηξεραν και αυτοι κατι.επισης χθες εδωσαν οι αλυσιδες τα κινητα σε οσους τα ειχαν πληρωσει με προπαραγγελια.ερωτηση..αξιζει λετε η αλλγη απο note 20 ultra στο s22 ultra?ελεγα να το δωσω αλλα δεν ξερω αν αξιζει τελικα.το ειδα σε καταστημα,ιδιο μου φανηκε με note.τωρα φανταζομαι η μπαταρια σιγουρα θα ειναι καλυτερη αλλα και η καμερα.by the way ..και η καμερα του note τα σπαει,απλα χωλενει στο macro ,εκει,οπου το s 22 ultra λενε πως εχουν κανει δουλεια.τωρα αν αξιζει για λιγο καλυτερη μπαταρια,για καμερα που θα ειναι λενε καλυτερη αλλα και το note ειναι σουπερ,δεν εχει sd (πολυ σημαντικο για μενα) και εαν δεν εχεις τη λοξα που ειχα και γω για χρονια μεχρι και περυσι ν α αλλαζω 3-4 κινητα το χρονο και να εχω day one τα note,δεν ξερω κατα ποσο αξιζει.τη γνωμη σας θα ηθελα.ευχαριστω! 

Τώρα σοβαρά φίλε μου. Ρωτάς σε ένα νήμα που γράφει  ο kostsa41 , που πατησε απλά το κουμπί από μικρόβιο, γράφω εγώ που ψάχνω ήδη σπίτι να ξημερωθω...σιγουρα και οι περισσότεροι αλλοι εδω μεσα το ιδιο λοξοι ειναι με εμας (απλα τυχεροι ειτε ανύπαντροι ειτε εσκισαν τη γατα...οχι σαν εμενα τον αστεγο) για το αν το παραγγείλεις η οχι. Και περιμένεις αυπνος και με τρομερή αγωνία κάποια διαφορετική απάντηση...οκ....

 

Λοιπόν πέραν της πλάκας. Είχα το note 20 ultra bronze, s21 ultra μαύρο,  fold 3 και περιμένω και αυτό....μην ξεχάσεις να παραλάβεις και το δικό μου φιλε kostsa41.

Πριν καμιά εβδομάδα έπιασα στα χέρια μου το s22 ultra burgundy στα  mediamarkt  Κηφισό.  Με τη μία είναι σχεδόν ολόιδιο με το  note 20 ultra bronze εμφανισιακά αλλά και στο χέρι.

Κάμερες.

Θα συγκρίνω note 20 ultra με s21 ultra. Καμία σχέση. S21 ultra σε όλα πολύ καλύτερες φώτο και βίντεο. Με δεδομένο ότι s22  ultra ίσο η καλύτερο από s21 ultra έχεις σύγκριση με το note 20 ultra αμέσως.

Μπαταρία.

Ανώτερο το s21 ultra από  note 20 ultra. Άρα και εδώ ξεκάθαρα να περιμένεις καλύτερο απο note 20 ultra. Θέλει υπομονή και λίγο βάθος χρόνου αυτό. Μόλις κυκλοφόρησε. 

 

Επεξεργαστή ισχύ.

Οκ όλες οι ναυαρχίδες 3ετιας και 4ετιας πάνε σφαίρα. Ούτε θα καταλάβεις σε καθημερινή χρήση διαφορά. 

 

Αναβαθμίσεις.

Περισσότερες. 4 έτη εχει δηλώσει η εταιρία.

Οθόνη.

Καλυτερη από note 20 ultra και πιο φωτεινή. Αλλά οκ τα δικά μου μάτια φίλε ίδιες τις βλέπουν φανταστικές και τις 2.

Sd.

ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΊΖΕΙ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΛΑΘΟΣ.

 

Γενικά εάν δεν σου λείψουν τα χρήματα και το θες κάνε την αλλαγή και το κέφι σου. Εάν έχεις ανάγκες κάτσε στο note 20 ultra είναι ήδη κινηταρα. Σε νορμάλ καθημερινή χρήση δεν θα δεις τρομερές διάφορες. Εάν θες οπωσδήποτε φωτογραφία και μπαταρια που δεν σε ικανοποιεί πραγματικά το note 20 ultra τότε πήγαινε εκεί και πουλά το note να μην έχεις μεγάλη χασούρα.

Όλα αυτά φιλικά χωρίς παρεξήγηση. Και όλα αυτά day one. Θα πρέπει να περπατήσει η συσκευή, σε μερικούς μήνες θα δείξει και τα αδύναμα σημεία της και τα υπεροπλα της. Να την χειριστεί αρκετος, κόσμος να δεχτεί διορθωτικά updates και θα τα δούμε όλα τότε πραγματικά. 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το πηρα σημερα.Ειχα δωσει πριν καμμια 10ρια μερες το s21 ultra και ειμαι με το s21 το μικρο.

 

το έστησα το τηλ στην ουσια σου δινει εντελως αισθηση note 20 ultra και δεν ειναι καθολου κακο αυτο....Γενικα τηλεφωναρα ειναι,λιγο το πενάκι για να βγει σα να σκαλώνει λιγο αλλα οκ δεν τρεχει τιποτα...

 

Το,θεμα μου ειναι αλλο...αυτο το διαστημα συνήθισα το μεγεθος και την ευχαριστία του s21 και το s22 ultra μου επεσε τεράστιο βαρύ και δυσχρηστο...Δε ξερω αλλα με βλεπω με το s21 μεχρι να βγουν και τα μικρότερα της σειράς 22...δεν περιμενα να μου κάτσει τοσο στραβά συγκριτικα το μεγεθος 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, eddiedimitris said:

Το τηλεφωνο το πηρα σημερα.Ειχα δωσει πριν καμμια 10ρια μερες το s21 ultra και ειμαι με το s21 το μικρο.

 

το έστησα το τηλ στην ουσια σου δινει εντελως αισθηση note 20 ultra και δεν ειναι καθολου κακο αυτο....Γενικα τηλεφωναρα ειναι,λιγο το πενάκι για να βγει σα να σκαλώνει λιγο αλλα οκ δεν τρεχει τιποτα...

 

Το,θεμα μου ειναι αλλο...αυτο το διαστημα συνήθισα το μεγεθος και την ευχαριστία του s21 και το s22 ultra μου επεσε τεράστιο βαρύ και δυσχρηστο...Δε ξερω αλλα με βλεπω με το s21 μεχρι να βγουν και τα μικρότερα της σειράς 22...δεν περιμενα να μου κάτσει τοσο στραβά συγκριτικα το μεγεθος 

Θέμα μυαλού είναι. Δηλαδή όταν είχες το s21 ultra το είχες μισό μισό στα δύο χερια;😋

Η μέχρι τώρα πορεία της σειράς στα s ειδικά το μικρό είναι αδύναμο αρκετά σε μπαταρια. Εάν σε ενδιαφέρει μόνο η φορητοτητα πας στα μικρά. Άποψη μου δώσε του λιγο χρόνο. Αφού το πήρες που το πήρες κράτησε το καμία 15αρια ημέρες και μετά αν δεν σε βολεύει πουλάτο και πήγαινε στο μικρο. Κρίμα είναι να το σκοτώσεις χωρίς να του δώσεις ευκαιρία.  Πιστεύω θα σε κερδίσει αφού είχες ήδη τοs21 ultra. Βαρύ ήταν και εκείνο άλλωστε. 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, miltos74 said:

Θέμα μυαλού είναι. Δηλαδή όταν είχες το note 20 ultra το είχες μισό μισό στα δύο χερια;😋

Ναι δεν εχεις αδικο απλα δε ξερω μου έκατσε στραβά,θα του δωσω παντως μερικες μερες και ελπιζω να το συνηθίσω...

 

Εχοντας βαλει πανω τη μαμα σιλικονης το τηλεφωνο δε γλιστραει καθολου ...το μονο αρνητικο επειδη δεν ειναι οπως το 21 ultra και κανει γωνίες αυτο με ενοχλει λιγο...προτιμουσα το πιο στρογγυλό σχημα του 21 ultra αλλα απ την αλλη τα note ετσι ειναι 🙂

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, eddiedimitris said:

Ναι δεν εχεις αδικο απλα δε ξερω μου έκατσε στραβά,θα του δωσω παντως μερικες μερες και ελπιζω να το συνηθίσω...

 

Εχοντας βαλει πανω τη μαμα σιλικονης το τηλεφωνο δε γλιστραει καθολου ...το μονο αρνητικο επειδη δεν ειναι οπως το 21 ultra και κανει γωνίες αυτο με ενοχλει λιγο...προτιμουσα το πιο στρογγυλό σχημα του 21 ultra αλλα απ την αλλη τα note ετσι ειναι 🙂

Δεν ξέρω εσύ τι λες αυτές οι γωνίες εμένα μου αρέσουν. Και ήταν με το πενάκι η ταυτότητα της σειράς. Τα περισσότερα κινητά με edge  οθόνες περιμετρικά έμοιαζαν με τις καμπύλες τους λίγο πολύ. Τοnote το ξεχωριζες από μακριά από τις γωνίες αυτές.

Και επειδή ξεχάστηκα....να το κατευχαριστηθεις φίλε μου.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, costsa41 said:

Μην το ρωτάς και πάτα το κουμπί της παραγγελίας. Εδώ δημιουργήσαμε άστεγο με αυτή την πράξη και εγώ θα ανοίξω δύο τηλέφωνα , μαζί με του Miltoy....Ευτυχώς υπάρχει μεγάλο σπίτι με θέα τη θάλασσα και κάτι θα γίνει.....

Λοιπόν σοβαρά τώρα και μόνο την υποστήριξη που θα έχει φτάνει. Φυσικά θα έχεις καλύτερη κάμερα και εννοείται μπαταρία από αυτό που έχεις, μιας και ξέρεις ότι αν ξεγελαστείς και το σκαλίσεις το 20  μέρα δε βγάζει. Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κάτι τρομερό που θα δεις στην καθημερινή πράξη. Αν θέλεις και μπορείς να αναβαθμίσεις αλλιώς μείνε εκεί. Αν το πάρεις ξενοιάζεις για αρκετά χρόνια και θα έχεις πάντα την τελευταία αναβάθμιση.

Πόσες φορές το πάτησες το κουμπί!!!!!!!  τα τελευταία 2 χρόνια λέγοντας αυτό στον εαυτό σου;;;;;;; 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Απλώς με 1500 ευρώ θες το κινητό να σου βγάζει τη μέρα. Δε ζητάω 2 μέρες σαν το iphone. μία ζητάω. Μέχρι στιγμής δε φαίνεται να τη βγάζει. τουλάχιστον με φουλ ανάλυση οθόνης

Εγώ θα σου πρότεινα για αρχή να γυρίσεις σε 1080p την ανάλυση και σε 60hz ,μέχρι να βγούν τα πρώτα updates και στρώσει η συσκευή αν σε καίει πολύ η αυτονομία. Αλλιώς αν δεις στον πρώτο μήνα και δεν στρώνει η συσκευή και έχεις θέμα με την μπαταρία/αυτονομία,να το δώσεις να κοιτάξεις αλλού.

Ετσι πχ κάνανε πολλοί με το Oneplus 9 pro πέρυσι που μεταξύ άλλων λόγω της κατώτερης αυτονομίας/μπαταρίας,πήγανε σε s21ultra.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα,και για μένα το Α και το Ω είναι η αυτονομία όχι γιατί είμαι power user,αλλά γιατί είναι ότι χειρότερο να σε κρεμάσει η συσκευή.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...