Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, John62 said:

Φέτος είναι εξίσου χάλια και ο Snapdragon 8 Gen 1. Δηλαδή η Apple κυριολεκτικά μεσουρανεί όσον αφορά τους επεξεργαστές. Τα Android δυστυχώς θα την προφτάσουν σε 2-3 χρόνια από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Φέτος είναι εξίσου χάλια και ο Snapdragon 8 Gen 1. Δηλαδή η Apple κυριολεκτικά μεσουρανεί όσον αφορά τους επεξεργαστές. Τα Android δυστυχώς θα την προφτάσουν σε 2-3 χρόνια από τώρα.

Και το ios ποτε σκοπευει να προφτασει το android? Καλος ο super bionic αλλα απο αν θες να κανεις κατι παραπανω με τη συσκευη σου απο το να στελνεις viber/social και να βγαζεις φωτογραφιες/video υπαρχει θεματακι...

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, manos_rc said:

Και το ios ποτε σκοπευει να προφτασει το android? Καλος ο super bionic αλλα απο αν θες να κανεις κατι παραπανω με τη συσκευη σου απο το να στελνεις viber/social και να βγαζεις φωτογραφιες/video υπαρχει θεματακι...

Συμφωνώ. Η Apple έχει τη δυνατότητα για διάφορους λόγους (κυρίως επειδή έχει πολλά έσοδα από αλλού) να ρίχνει r&d στους επεξεργαστές και έχει ξεφύγει όντως. Αυτό μας πουλάει άλλωστε. Το θέμα είναι κατά πόσο είναι overkill τόσο μεγάλη ισχύς αφού ακόμη και ναυαρχίδες android με επεξεργαστές 2ετίας παίζουν τα πιο πολλά παιχνίδια απροβλημάτιστα. Και το λέω εγώ που ήμουν και είμαι αιφονάκιας σε κάποιο βαθμό. φέτος αποφάσισα να πάω προς το pruductivity κομμάτι. Έχω δουλέψει το 13 pro max σε φίλο μου και ειλικρινά είναι κατά 90% όμοιο με το 7 plus που έχω. Δε θα έδινα ενα διχίλιαρο για την μπαταρία και το pro res. Επίσης, σε αντίθεση με τις ΗΠΑ, εδώ έχουμε άλλου ισοζύγιο τιμών. Εγώ με 1500 ευ΄ρω πήρα το 512 συν 2 θήκες συν ταχυφορτιστή. Για να πάρω το 512 στο iphone 13 pro max με αυτά τα τρία έξτρα, ήθελα 1900 ευρώ. Δεν είναι ευκαταφρόνητη διαφορά τα 4 κατοστάρικα, ακόμη και αν έχω να τα διαθέσω.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από Public σε 12GB/256GB πράσινο και χθες ήρθε μήνυμα ότι αποστάλει και σήμερα με πήρε τηλέφωνο ο ταχυδιανομέας για να μου το παραδώσει. Παρήγγειλα παράλληλα τoν Wireless Charger Duo για να πάει πακέτο με το GW4 αλλά και τα buds όταν μου τα στείλουν. Μένει μόνο η θήκη Spigen Core Armor που θα την στείλουν την Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, petpapoy said:

Το tracking number που εμφανίζεται ακριβως;

Καλημέρα Εβριμπαντι!

Στην παραγγελία μου είχα βάλει σημειο παραλαβής την Smartec (γιαυτό δεν εμφάνισε tracking) και μολις με ενημερωσαν οτι μπορω να πάω να παραλάβω.

Οπότε σε λίγες ώρες, θα το εχω στα χέρια μου!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το θέλω τον δυνατοτήτων που γράφει ο Φίλος παραπάνω.

Άλλη καταπόνηση προς τον επεξεργαστή έχεις με ένα λογισμικό που κάνει 5 πράγματα, αρα θές 10 αραδες προγραμματισμού και άλλο να κάνει 15 πράγματα οπότε θες ολόκληρα κατεβατά απο προγραμματισμό.

Δεν μπορούν να συγκριθούν οι δυνατότητες των επεξεργαστών δίνοντάς τους διαφορετικά φορτία επεξεργασίας και να λέμε ότι ο super bionic κάνει κάτι ποιο γρήγορα από ότι ο snapdragon ή ο exynos

Είναι λανθασμένη σύγκριση για όποιον ξέρει προγραμματισμό και τεχνικά υπολογιστών.

 

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ ότι μόλις παρέλαβα από Samsung eshop!

Just now, costsa41 said:

Πιστεύω ότι θα γίνει όπως πέρυσι. Όσοι θέλουν τα 512 θα περιμένουν περισσότερο. Έτσι και πέρυσι. Όλοι τα λαμβανον ήταν τα μικρότερα σε χωρητικότητα και μετά από τηλέφωνο με το πλαίσιο μου είχαν πει να σας στείλουμε αν θέλετε το πιο μικρό. Ελπίζω αυτή τη φορά να ερθουν γρήγορα και τα δύο.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

και όμως! εγώ μόλις παρέλαβα phantom black 512gb!

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, John62 said:

Τυχεροί παιδιά, καλορίζικα!

eShop και Πλαίσιο την καλύτερη δουλειά!

Ο Κωτσόβολος στα αζήτητα, και τηλέφωνο που τους πήραν "δεν έχουν ενημέρωση από τον προμηθευτή".

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ ότι μόλις παρέλαβα από Samsung eshop!
και όμως! εγώ μόλις παρέλαβα phantom black 512gb!
Καλοδουλευτο!!!
Πρωτος των Πρωτων....χαχαχα!

Βασικη ερωτηση....
Ζελατινα εχει?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ ότι μόλις παρέλαβα από Samsung eshop!
και όμως! εγώ μόλις παρέλαβα phantom black 512gb!
Αναμένω και εγώ σε μερικές ώρες. Το έχει και το κάνει βόλτα ο κούριερ.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, anergos13 said:

Καλοδουλευτο!!!
Πρωτος των Πρωτων....χαχαχα!

Βασικη ερωτηση....
Ζελατινα εχει?

Μη με βρίσεις....είμαι στη δουλειά και το έχει παραλάβει η σύζυγος...εννοείται ότι της έχω απαγορεύσει να αγγίζει το κουτί..😀

8 minutes ago, nasosvasedis said:

Τυχεροί παιδιά, καλορίζικα!

eShop και Πλαίσιο την καλύτερη δουλειά!

Ο Κωτσόβολος στα αζήτητα, και τηλέφωνο που τους πήραν "δεν έχουν ενημέρωση από τον προμηθευτή".

εγώ ποτέ ξανά κωτσόβολο μετά από ενάμιση μήνα που περίμενα για ένα xiaomi pad5

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dark_Lord said:

Μη με βρίσεις....είμαι στη δουλειά και το έχει παραλάβει η σύζυγος...εννοείται ότι της έχω απαγορεύσει να αγγίζει το κουτί..😀

εγώ ποτέ ξανά κωτσόβολο μετά από ενάμιση μήνα που περίμενα για ένα xiaomi pad5

Ωχ τέτοια λέγε μου τώρα ... Το PS5 μου το είχαν στείλει πάνω στο release day... Ελπίζω να είναι γρηγορότεροι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nasosvasedis said:

Ωχ τέτοια λέγε μου τώρα ... Το PS5 μου το είχαν στείλει πάνω στο release day... Ελπίζω να είναι γρηγορότεροι τώρα.

εμένα ήταν κατόπιν παραγγελίας όμως. απλώς αντί για 15 μέρες μαξ σύμφωνα με τη δέσμευσή τους έκαναν 1,5 μήνα.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dark_Lord said:

εμένα ήταν κατόπιν παραγγελίας όμως. απλώς αντί για 15 μέρες μαξ σύμφωνα με τη δέσμευσή τους έκαναν 1,5 μήνα.

Για να δούμε.... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα και καλοδούλευτα στους πρώτους χρήστες. Όσο περιμενούμε τα δικά μας, αναμένουμε φώτος, απόψεις, reviews και τα σχετικα. 

Link to comment
Share on other sites

εγώ ποτέ ξανά κωτσόβολο μετά από ενάμιση μήνα που περίμενα για ένα xiaomi pad5
Ωραιος ...το unboxing ειναι Ανδρικη υποθεση !!

Αναμενουμε εντυπωσεις λοιπον...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το παρέλαβαν και εμένα σπίτι από την ACS. Phantom black 512 από Samsung eshop.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα! 

Είχα βάλει μια θήκη έξτρα για το s22+, τους είχα πάρει, αφαίρεσαν το ποσό και μου την έστειλαν. 

ΤΙ κάνω; τους το λέω ή όχι; 

20220218_132853.jpg

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα! 
Είχα βάλει μια θήκη έξτρα για το s22+, τους είχα πάρει, αφαίρεσαν το ποσό και μου την έστειλαν. 
ΤΙ κάνω; τους το λέω ή όχι; 
20220218_132853.thumb.jpg.a10b2f397bee114a2eff4f29f1b68818.jpg
Ζελατινα προστασιας εχει κανονικα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φορτιστή θα χρησιμοποιήσετε αυτόν της Samsung 45W που κυκλοφορεί στα μαγαζιά; Εγώ πήγα μόλις και τον αγόρασα. Έχει βγει από τότε με το Note 20 Ultra νομίζω, δεν πιστεύω να υπάρξει κανένα πρόβλημα ή ασυμβατότητα έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φορτιστή θα χρησιμοποιήσετε αυτόν της Samsung 45W που κυκλοφορεί στα μαγαζιά; Εγώ πήγα μόλις και τον αγόρασα. Έχει βγει από τότε με το Note 20 Ultra νομίζω, δεν πιστεύω να υπάρξει κανένα πρόβλημα ή ασυμβατότητα έτσι; 
Όχι λειτουργεί κανονικά ο παλιός 45w.
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Cris4524 said:
33 minutes ago, nasosvasedis said:
Παιδιά φορτιστή θα χρησιμοποιήσετε αυτόν της Samsung 45W που κυκλοφορεί στα μαγαζιά; Εγώ πήγα μόλις και τον αγόρασα. Έχει βγει από τότε με το Note 20 Ultra νομίζω, δεν πιστεύω να υπάρξει κανένα πρόβλημα ή ασυμβατότητα έτσι; 

Όχι λειτουργεί κανονικά ο παλιός 45w.

Τέλεια, thanks!

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, anergos13 said:
45 minutes ago, petpapoy said:
Μόλις παρέλαβα! 
Είχα βάλει μια θήκη έξτρα για το s22+, τους είχα πάρει, αφαίρεσαν το ποσό και μου την έστειλαν. 
ΤΙ κάνω; τους το λέω ή όχι; 
20220218_132853.thumb.jpg.a10b2f397bee114a2eff4f29f1b68818.jpg

Ζελατινα προστασιας εχει κανονικα?

Όχι δυστυχώς. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...