Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Το είδα στα mediamarkt Κηφισό.  Είχα πριν κάνα χρόνο στα χέρια μου το note 20 ultra bronze.

Με το που το είδα από μακριά νομιζα ότι ήταν το ίδιο κινητό χαχαχα.. Απλά αυτό είναι λίγο πιο κεραμιδί το χρώμα του. Το σχέδιο του λατρεμένο από εποχή του note. Η πίσω όψη εμένα προσωπικά μου αρέσει. 

Σαν εμφάνιση μου αρέσει πολύ περισσότερο και από το s21 ultra που είχα.

Οθόνη φανταστική.  Απόκριση το πενάκι τέλεια. 

Μεγάλο σαν το note 20 ultra. 

 

Θεωρώ πισωγύρισμα οποιαδηποτε αγορα στα 8γιγα αυτής της συσκευής, άρα μιλάω μόνο για το 12αρι. Πάντα για κόσμο που είχε s21ultra, note 20 ultra στα 12 γιγα.

Εάν δεν είχα περάσει στον κόσμο του fold θα συνέχιζα την αρρώστια μου να το αγόραζα. Τώρα όχι.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

48 minutes ago, costsa41 said:

Το είδα κι εγώ και αν και το 21 ultra που έχω στα 512 είναι πάρα πολύ καλό με έπιασε το μικρόβιο της αλλαγής και το παράγγειλα σε μαύρο με την ίδια χωρητικότητα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

με snapdragon το εχεις το 512 η exynos?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, costsa41 said:

Το είδα κι εγώ και αν και το 21 ultra που έχω στα 512 είναι πάρα πολύ καλό με έπιασε το μικρόβιο της αλλαγής και το παράγγειλα σε μαύρο με την ίδια χωρητικότητα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμπάσχω! Και εγώ χρήστης του S21 Ultra 256GB.

Οι προπαραγγελίες θα σταλούν στις 25/2 ή θα μας παραδοθούν στις 25/2? Θυμάμαι πέρσι μου είχε έρθει το S21 Ultra από Κωτσόβολο στις 25/1 ενώ η επισημη κυκλωφορία ήταν στις 29/1.🤔

Φέτος για αλλαγή είπα να παραγγείλω από το επίσημο site της samsung.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, harisnikolop said:

Γνωρίζετε αν θα έχει προεγκατεστημένη μεμβράνη στην οθονη όπως το s10;

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ κι από τα unboxing videos δεν είναι ξεκάθαρο. Μακάρι να έχει γιατί όσο υπάρχουν οι edge οθόνες είναι δύσκολη άσκηση να βρεις σωστή προστασία. Στο Note 10 είχα βρει την ησυχία μου με αυτό.

Στην ουσία είναι ένα επόμενο Note.. Αποφάσισα να περιμένω λίγο ακόμα πριν πάω σε Fold οπότε θα το τιμήσω. Τώρα σκέφτομαι αν αξίζει να περιμένουμε κάποια επιστροφή με Eurobank ή να το προπαγγείλω. Όπως και να έχει, για όσους είναι fan της σειράς Note, είναι μια πολύ καλή αλλαγή αν δεν είσαι ένα μοντέλο πριν. 

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους (δίκαια...) παραπονιούνται για την έλλειψη φορτιστή στο πακέτο έχω να προσφέρω την εξής πληροφορία: Είμαι γραμμένος στο Samsung Members και μου ήρθε διαφημιστικό - προωθητικό μήνυμα στο μαιλ μου για το S22, μαζί με κουπόνι 100€ για εξαργύρωση από το Samsung eShop. Έκανα λοιπόν την παραγγελία μου (S22 Ultra, 256GB) και ταυτόχρονα παρήγγειλα φορτιστή 45W, Θήκη, ένα smart Tag και ένα καλωδιακι-μετατροπέα από 3,5 σε usb-c. Σύνολο εξτρα κόστους 107€ περίπου, και με το κουπόνι θα πληρώσω μόνο τα 7...

Όταν το κόστος των εξτρα δεν ξεπερνούσε τα 100€ , δεν ενεργοποιούταν το κουπόνι. 

Στις πληροφορίες του κουπονιού αναφέρει ότι πρέπει να χρησιμοποιηθεί ταυτόχρονα με την παραγγελία ενός S22 (οποιουδήποτε, όχι μόνο του Ultra)

Όταν μου έρθει το τηλέφωνο θα μπώ στο Samsung Members και θα ζητήσω να μου έρθουν και τα Galaxy Buds Pro που δικαιούμαι λόγω προπαραγγελίας...

Link to comment
Share on other sites

για να παρουμε και εμεις τα 100 προωθητικη απο samsung members ειμαι και εγω γραμμενος εκει κανωκατι εξτρα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikosdoc said:

Έκανα λοιπόν την παραγγελία μου (S22 Ultra, 256GB) και ταυτόχρονα παρήγγειλα φορτιστή 45W, Θήκη, ένα smart Tag και ένα καλωδιακι-μετατροπέα από 3,5 σε usb-c. Σύνολο εξτρα κόστους 107€ περίπου, και με το κουπόνι θα πληρώσω μόνο τα 7... 

107 ευρώ στοιχιζουν αυτα τα ψιλικατζιδικα??? Δεν ειμαστε καλα.... Αμα λεμε οτι βγάζουν εις βαρους μας απιστευτο κερδος... 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

107 να ήταν οι ώρες τους που θα έδινα γι αυτά τόσα χρήματα. Πόσο δίκιο έχεις. Μου θυμίζει τα χρήματα που ζητά για το μοντέλο με την 8 ram.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά κάνουν όταν βρίσκουν κορόιδα. Εταιρεία που θέλει κέρδος είναι όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Εμείς οι καταναλωτές είμαστε υπεύθυνοι για εκεί που έχουν πάει η τιμές στις ναυαρχίδες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kek said:

107 ευρώ στοιχιζουν αυτα τα ψιλικατζιδικα??? Δεν ειμαστε καλα.... Αμα λεμε οτι βγάζουν εις βαρους μας απιστευτο κερδος... 

Μάλλον νομίζουν στην samsung ότι (όπως λένε και οι κυβερνώντες) ότι είμαστε πλούσιος λαός. Με trade in η samsung εδώ παίρνει το s21 ultra για 500 ευρώ ενώ η samsung Ιταλίας 725 ευρώ και δίνει και επιπλέον έκπτωση 100 ευρω

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον νομίζουν στην samsung ότι (όπως λένε και οι κυβερνώντες) ότι είμαστε πλούσιος λαός. Με trade in η samsung εδώ παίρνει το s21 ultra για 500 ευρώ ενώ η samsung Ιταλίας 725 ευρώ και δίνει και επιπλέον έκπτωση 100 ευρω
Με 725€ + 100€ = 825€ σουπερ και σαν τιμη μεταπωλησης οντως και δεν παλευεις με αγγελιες...

Εδω βεβαια μια ζωη πελατες 2ης κατηγοριας....
Ποτέ οι ναυαρχίδες δεν ήταν φτηνές, ανάλογα την εποχή. Θυμάμαι κάτι Nokia που έκαναν 200000 δραχμές. Απλά τώρα είναι αλλιώς τα πράγματα και η γνωστή εταιρεία έριξε το μικρόβιο ακόμα περισσότερο και στις υπόλοιπες. Υπάρχουν τηλέφωνα για όλα τα γούστα. Ακόμα και η Sony, για παράδειγμα, που οι καταναλωτές της έχουν γυρίσει την πλάτη είναι από τις πιο ακριβές. Απλά ο καταναλωτής πρέπει να κρίνει σωστά τι θέλει.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχουν ξεφυγει οι τιμες καμια σχεση με το παρελθον..

Το 12-13 για το Galaxy S3 εδωσα 550€ ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikosdoc said:

Για όσους (δίκαια...) παραπονιούνται για την έλλειψη φορτιστή στο πακέτο έχω να προσφέρω την εξής πληροφορία: Είμαι γραμμένος στο Samsung Members και μου ήρθε διαφημιστικό - προωθητικό μήνυμα στο μαιλ μου για το S22, μαζί με κουπόνι 100€ για εξαργύρωση από το Samsung eShop. Έκανα λοιπόν την παραγγελία μου (S22 Ultra, 256GB) και ταυτόχρονα παρήγγειλα φορτιστή 45W, Θήκη, ένα smart Tag και ένα καλωδιακι-μετατροπέα από 3,5 σε usb-c. Σύνολο εξτρα κόστους 107€ περίπου, και με το κουπόνι θα πληρώσω μόνο τα 7...

Όταν το κόστος των εξτρα δεν ξεπερνούσε τα 100€ , δεν ενεργοποιούταν το κουπόνι. 

Στις πληροφορίες του κουπονιού αναφέρει ότι πρέπει να χρησιμοποιηθεί ταυτόχρονα με την παραγγελία ενός S22 (οποιουδήποτε, όχι μόνο του Ultra)

Όταν μου έρθει το τηλέφωνο θα μπώ στο Samsung Members και θα ζητήσω να μου έρθουν και τα Galaxy Buds Pro που δικαιούμαι λόγω προπαραγγελίας...

Κι εμένα μου ήρθε μία αλλά δεν έχει να κάνει με το s22! Για να δούμε αν θα έρθει και σε εμας το λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kek said:

107 ευρώ στοιχιζουν αυτα τα ψιλικατζιδικα??? Δεν ειμαστε καλα.... Αμα λεμε οτι βγάζουν εις βαρους μας απιστευτο κερδος... 

Η αληθεια ειναι οτι και εγω δεν θα τα εδινα τα 107... Αλλα με το -100 θα ηταν αμαρτια να αφηνα χαμενη την ευκαιρια...

Οσο σκεφτομαι οτι για το απλο S9 ειχα δωσει 890€ πριν 4 χρονια και μου ειχαν φανει πολλά και "...δεν ξαναδινω τοσα για τηλεφωνο..."

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anergos13 said:


Εχουν ξεφυγει οι τιμες καμια σχεση με το παρελθον..

Το 12-13 για το Galaxy S3 εδωσα 550€ ...
 

Κάποτε δίναμε αντίστοιχα χρήματα (για την εποχή τους) για να πάρουμε ένα Nokia που απλά κάναμε τηλέφωνα και sms. Είχε και φιδάκι..... 

Το s3 που λες είχε μια οθονιτσα 4,8" (και πολύ κατώτερη), 1gb ram 2000mah μπαταρία και 1 κάμερα. 

Όλο το hardware που προστέθηκε από τότε δεν έχει κόστος; 

Και το κυριότερο, αυτές είναι οι τιμές προπαραγγελίας. Σε 2-3 μήνες οι τιμές θα έχουν έρθει σε κανονικά επίπεδα. Λίγη υπομονή χρειάζεται. 

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, montoya_42 said:

Κάποτε δίναμε αντίστοιχα χρήματα (για την εποχή τους) για να πάρουμε ένα Nokia που απλά κάναμε τηλέφωνα και sms. Είχε και φιδάκι..... 

Το s3 που λες είχε μια οθονιτσα 4,8" (και πολύ κατώτερη), 1gb ram 2000mah μπαταρία και 1 κάμερα. 

Όλο το hardware που προστέθηκε από τότε δεν έχει κόστος; 

Και το κυριότερο, αυτές είναι οι τιμές προπαραγγελίας. Σε 2-3 μήνες οι τιμές θα έχουν έρθει σε κανονικά επίπεδα. Λίγη υπομονή χρειάζεται. 

 

Κάνεις λάθος φίλε. Και πέρυσι οι τιμές της προπαραγγελιας για το s21 ultra παρέμειναν ίδιες και μετά, μη σου πω μέχρι και τώρα 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στα γνωστά καταστήματα ή στο σκρουτζ κλπ; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε δίναμε αντίστοιχα χρήματα (για την εποχή τους) για να πάρουμε ένα Nokia που απλά κάναμε τηλέφωνα και sms. Είχε και φιδάκι..... 
Το s3 που λες είχε μια οθονιτσα 4,8" (και πολύ κατώτερη), 1gb ram 2000mah μπαταρία και 1 κάμερα. 
Όλο το hardware που προστέθηκε από τότε δεν έχει κόστος; 
Και το κυριότερο, αυτές είναι οι τιμές προπαραγγελίας. Σε 2-3 μήνες οι τιμές θα έχουν έρθει σε κανονικά επίπεδα. Λίγη υπομονή χρειάζεται. 
 
Ξεχνας οτι και για εκεινη την εποχη τα specs ηταν τα ανωτερα δυνατα ...
για αυτο ειχε 550€...και οχι 100€ -150€ που ειχαν καποια σαπια midrange ...

.αλλο αν τωρα δεν υπαρχει πρακτικα τηλ με αυτα τα specs στην αγορα.

Εδω αφαιρεσαν φορτιστη για να κανουν οικονομια και να τσιμπησουν εξτρα απο τις πωλησεις....

Απο που και να το πιασεις το θεμα της υπερκοστολογησης ...βρωμαει

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, anergos13 said:

Ξεχνας οτι και για εκεινη την εποχη τα specs ηταν τα ανωτερα δυνατα ...
για αυτο ειχε 550€...και οχι 100€ -150€ που ειχαν καποια σαπια midrange ...

.αλλο αν τωρα δεν υπαρχει πρακτικα τηλ με αυτα τα specs στην αγορα.

Εδω αφαιρεσαν φορτιστη για να κανουν οικονομια και να τσιμπησουν εξτρα απο τις πωλησεις....

Απο που και να το πιασεις το θεμα της υπερκοστολογησης ...βρωμαει

Ανώτατα Specs μεν, "λιγότερα" δε. 

Δηλαδή σήμερα που βάζουν 12gb ram δεν κοστίζει περισσότερο; Ότι η οθόνη είναι διπλάσια, ανώτερη σε όλα κλπ δεν ανεβάζει το κόστος; 

Συνυπολογισε και τις ελλείψεις λόγω πανδημίας. 

Η λαιμαργία των πολυεθνικών είναι δεδομένη βέβαια. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, montoya_42 said:

Εννοείς στα γνωστά καταστήματα ή στο σκρουτζ κλπ; 

Ε ναι. Όχι σκρουτζ. Αλλά και στο σκρουτζ που είδα τώρα, το 12/256  μετά από ένα χρόνο το έχει 100 ευρώ φθηνότερα από την αρχική. Τίποτα δηλαδη

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Η έκδοση με τα 512gb γιατί δεν υπάρχει στο Burgundy στις μεγάλες αλυσίδες παρά μόνο σε 2 καταστήματα στο skroutz;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, harisnikolop said:

Να ρωτήσω κάτι; Η έκδοση με τα 512gb γιατί δεν υπάρχει στο Burgundy στις μεγάλες αλυσίδες παρά μόνο σε 2 καταστήματα στο skroutz;

Ούτε και στο samsung Eshop υπάρχει. Φίλος το προπαρρειγειλε σε μαύρο (υπήρχε και άσπρο). 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Αν και κάτοχος του s21 ultra το παράγγειλα από wind λόγω επιδότησης επαγγελματικου συμβολαίου.  Να ρωτήσω κάτι.  Εκεί αν και ήθελα το μπορντο 256 διαθεσιμο το βγάζει ως red. Κόκκινο ομως δεν υπάρχει διαθέσιμο πουθενά.  Ξέρει κάποιος κάτι? Έχει γούστο να έρθει κόκκινο 

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν όλα τα χρώματα στο eshop τις Samsung την ημέρα της παρουσίασης. Εξαντλήθηκαν μέσα σε μερικές ώρες.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...