Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-s22-ultra/

Versions: SM-S908B, SM-S908B/DS (International); SM-S908U (USA); SM-S908U1 (USA unlocked); SM-S908W (Canada); SM-S908N (Korea); SM-S9080 (China)
Network     Technology     
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
Launch     Announced     2022, February 09
Status     Coming soon. Exp. release 2022, February 25
Body     Dimensions     163.3 x 77.9 x 8.9 mm (6.43 x 3.07 x 0.35 in)
Weight     229 g (8.08 oz)
Build     Glass front (Gorilla Glass Victus+), glass back (Gorilla Glass Victus), aluminum frame
SIM     Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (2 Nano-SIMs + eSIM, dual stand-by)
     IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins)
Stylus, 9ms latency (Bluetooth integration, accelerometer, gyro)
Display     Type     Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 1750 nits (peak)
Size     6.8 inches, 114.5 cm2 (~90.0% screen-to-body ratio)
Resolution     1440 x 3080 pixels (~500 ppi density)
Protection     Corning Gorilla Glass Victus+
     Always-on display
Platform     OS     Android 12, One UI 4.1
Chipset     Exynos 2200 (4 nm) - International
Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm) - USA/China/India
CPU     Octa-core (1x2.8 GHz Cortex-X2 & 3x2.50 GHz Cortex-A710 & 4x1.7 GHz Cortex-A510) - International
Octa-core (1x3.00 GHz Cortex-X2 & 3x2.50 GHz Cortex-A710 & 4x1.80 GHz Cortex-A510) - USA/China/India
GPU     Xclipse 920 - International
Adreno 730 - USA/China/India
Memory     Card slot     No
Internal     128GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM, 1TB 12GB RAM
     UFS 3.1
Main Camera     Quad     108 MP, f/1.8, 24mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, Dual Pixel PDAF, Laser AF, OIS
10 MP, f/4.9, 230mm (periscope telephoto), 1/3.52", 1.12µm, dual pixel PDAF, OIS, 10x optical zoom
10 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.52", 1.12µm, dual pixel PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, Super Steady video
Features     LED flash, auto-HDR, panorama
Video     8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS
Selfie camera     Single     40 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8", 0.7µm, PDAF
Features     Dual video call, Auto-HDR
Video     4K@30/60fps, 1080p@30fps
Sound     Loudspeaker     Yes, with stereo speakers
3.5mm jack     No
     32-bit/384kHz audio
Tuned by AKG
Comms     WLAN     Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth     5.2, A2DP, LE
GPS     Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC     Yes
Radio     Unspecified
USB     USB Type-C 3.2, USB On-The-Go
Features     Sensors     Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
     Samsung DeX, Samsung Wireless DeX (desktop experience support)
Bixby natural language commands and dictation
Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)
Ultra Wideband (UWB) support
Battery     Type     Li-Ion 5000 mAh, non-removable
Charging     Fast charging 45W
USB Power Delivery 3.0
Fast Qi/PMA wireless charging 15W
Reverse wireless charging 4.5W
Misc     Colors     Phantom Black, White, Burgundy, Green, Graphite, Red, Sky Blue
Models     SM-S908B, SM-S908B/DS, SM-S908U, SM-S908U1, SM-S908W, SM-S908N, SM-S9080, SM-908E, SM-S908E/DS
Price     $ 1,199.99

 

     
   
 
Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρώτες εντυπώσεις κυριώς εμφανισιακά για το νέο Ultra. Νομίζω ότι αν είχαν κρατήσει το σχέδιο του S21U και είχαν προσθέσει το πενάκι (το οποίο θα έλεγα ότι είναι ευπρόσδεκτη η ύπαρξη) θα είχαν πετύχει καλύτερα αποτελέσματα, καθώς πιστεύω το περσινό Ultra είναι πολύ καλό εμφανισιακά τηλέφωνο. Και μου φαίνεται σαν πισογύρισμα η (ελάχιστα μεν) καμπυλωτή οθόνη. Μετά το S6Edge και το S9 θεωρώ ότι ειδικά για τα gestures, βολεύει περισσότερο η flat οθόνη. Τότε έκανε μεγάλη διαφορά η καμπυλωτές οθόνες στην άκρη. Τώρα πια μεχ.. Το σύμπλεγμα των καμερών δεν με χαλάει. Το μεγάλο μείον για μένα είναι τα 8GB στην βασική έκδοση χωρητικότητας, αλλά ας όψεται η κρίση στους ημιαγωγούς.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Catalyst_ said:

 Το μεγάλο μείον για μένα είναι τα 8GB στην βασική έκδοση χωρητικότητας, αλλά ας όψεται η κρίση στους ημιαγωγούς.

Αυτό θα ήταν κατανοητό εάν η συσκευή είχε και ανάλογη(μειωμένη)τιμή πχ 100ευρώ κάτω. 

Ακόμα πιο απαράδεκτο είναι στις ακριβότερες εκδόσεις που είναι πλέον με 12gb ram αντί για 16 που ήταν προηγουμένως.

Το αποτέλεσμα είναι ότι από εκεί που πέρυσι για τους περισσότερους το S21 ultra 12gb ξεκινούσε από τα 1300ευρώ,πλέον θα ξεκινάει από τα 1400ευρώ(256gb χώρου βέβαια).

Αν υπάρχει πρόβλημα στα τσιπάκια,μειώστε τα πολλά διαφορετικά μοντέλα,όχι να βρίσκετε αφορμή να ανεβάζετε τις τιμές,ειδικά όταν πλέον εταιρείες σαν την Samsung έχουν βγάλει και φορτιστή/ακουστικά από το κουτί.

Καλά για τα μικρότερα S22 και S22+ που μείωσαν και τις μπαταρίες γελάει ο κόσμος. 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πως γίνεται η διαδικασία με το trade in? Έκανα δοκιμαστικά όλη την διαδικασία για την προπαραγγελια με trade in και όταν έφτασα στο σημείο που έπρεπε να συμπληρώσω τα στοιχεία της κάρτας το ποσό που έμπαινε αυτόματα δεν είχε μείωση ούτε από την απόσυρση ούτε τα 100 ευρώ κουπόνι που μου έστειλε η samsung

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

μπας και μπερδευτηκαν με το note😄!!εντυπωσιακο το τηλεφωνο  αλλα ρε παιδιια φερτε τον γ............ο snapdragon εδω!οσο για την ραμ κακως 8GB

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πως γίνεται η διαδικασία με το trade in? Έκανα δοκιμαστικά όλη την διαδικασία για την προπαραγγελια με trade in και όταν έφτασα στο σημείο που έπρεπε να συμπληρώσω τα στοιχεία της κάρτας το ποσό που έμπαινε αυτόματα δεν είχε μείωση ούτε από την απόσυρση ούτε τα 100 ευρώ κουπόνι που μου έστειλε η samsung
Πως πήρες 100€ κουπόνι από samsung?
Για να λειτουργήσει το trade in, πρέπει να στείλεις το παλιό κινητό, να το ελέγξουν και μετά να σου δώσουν κουπόνι. Δεν ξέρω αν δέχονται 2 κουπόνια σε μια αγορά.
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, pank said:

Πως πήρες 100€ κουπόνι από samsung?
Για να λειτουργήσει το trade in, πρέπει να στείλεις το παλιό κινητό, να το ελέγξουν και μετά να σου δώσουν κουπόνι. Δεν ξέρω αν δέχονται 2 κουπόνια σε μια αγορά.

Το ξέρω ότι η διαδικασία γίνεται έτσι, το θέμα είναι ότι για να κάνω την προπαραγγελια μου βγάζει να πληρώσω όλο το ποσό. Το ποσό της απόσυρσης ποτέ θα αφαιρεθεί αν έχω ήδη πληρώσει; το κουπόνι το πήρα μάλλον επειδή έχω κάνει εγγραφή στο e shop

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Strofigkas said:

Το ξέρω ότι η διαδικασία γίνεται έτσι, το θέμα είναι ότι για να κάνω την προπαραγγελια μου βγάζει να πληρώσω όλο το ποσό. Το ποσό της απόσυρσης ποτέ θα αφαιρεθεί αν έχω ήδη πληρώσει; το κουπόνι το πήρα μάλλον επειδή έχω κάνει εγγραφή στο e shop

Το κουπόνι (αν είναι σαν αυτό που έλαβα και εγώ) δεν αφορά την αγορά s22. 

Βασικά αφορά ότι βάλεις στο καλάθι εκτός την σειρά s22. 

Διάβασε τους όρους. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγω που εχω το Samsung Galaxy S21 Ultra 512GB 16GB RAM αξιζει να το παρω ; Το σκεφτομαι να το παρω τον Απριλιο με την ανανεωση του συμβολαιου μου θα υποφελησω και καποια προσφορα ετσι. Θα κοιταξω το φτηνο μοντελο 128GB ή 256GB πιστευω οτι μου ειναι υπεραρκετη αυτη η χωρητικοτητα. Εχει και πενακι που μπαινει μεσα σαν το Samsung Galaxy Note 20 Ultra και οχι στην θηκη οπως μπαινει του Samsung Galaxy S21 Ultra. Αλλη αισθηση του πενακιου του Samsung Galaxy Note 20 Ultra και αλλη αισθηση του Samsung Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω ελπίζοντας ότι δεν είμαι εκτός topic.

Είμαι κάτοχος του S21 Ultra 256gb το οποίο το αγόρασα πέρσυ τέτοια εποχή (κάνα μήνα μετά την επίσημη κυκλοφορία του δλδ) με τιμολόγιο από Γερμανό περίπου κανα 1000ρι, 1000+ σε τιμή. Θα ήθελα να μου πείτε ποια είναι η βέλτιστη διαδικασία ώστε να δώσω το 21 και να πάρω το αντίστοιχο 22ρι, με όσο το δυνατόν λιγότερα έξοδα. Να ψαχτώ σε ιδιώτη; Να απευθυνθώ στο κατάστημα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, costsa41 said:

Εμφανισιακά δεν υπάρχει galaxy αλλά note. Είναι η αρχή της ενοποίησης και για τους λάτρεις της σειράς note είναι ότι καλύτερο αφού το 20 έχει την μπαταρία που έχει.... εγώ που έχω τα 16 ram πολύ με προβληματίζει καθώς και η σχεδίαση του. Πιστεύω το επόμενο να είναι πιο πολύ galaxy και λιγότερο note. Οι στρογγυλές άκρες είναι galaxy. Το ορθογώνιο τηλέφωνο είναι note και αυτό παρουσίασε σήμερα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για να μην μπερδεύεσαι, ΟΛΑ galaxy είναι. Απλά υπάρχει η σειρά galaxy S και η σειρά galaxy note (που μας τελείωσε). 

Και προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο η Note που είναι πιο τετραγωνισμενη.... 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, costsa41 said:

Καλημέρα. Το ίδιο έχουμε και εγώ έχω προβληματιστεί για την αγορά του. Με επιδότηση συσκευής πιστεύω δε σε συμφέρει να το πάρεις. Το μικρό έχει 8 ram οπότε δεν αξίζει. Το πενάκι είναι καλύτερο, από ότι διαβάζουμε, και μπαίνει στο σώμα του τηλεφώνου. Μόνο αν κάνεις καθημερινή χρήση του τότε σε συμφέρει να το πάρεις. Αν σου αρέσει το ορθογώνιο σχήμα του με τις γωνίες τότε ναι. Κατά τα άλλα δεν έχεις κάτι φανερά ουσιαστικό για να προχωρήσεις στην αγορά του αφού έχεις το συγκεκριμένο. Μόνο το μικρόβιο της αλλαγής. Δεν πέφτει πια η τιμή τους όπως παλιά, εκτός αν υπάρχει κάποια προσφορά. Αν θέλεις τη μετάβαση τώρα είναι η εποχή για να πιάσεις τη μέγιστη τιμή για το 21 .

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπερα το πενακι το χρεισιμοποιηω αλλα οχι σε καθημερινη βαση.
Δεν θελω να αποχωρηστω το S21 Ultra επειδη ειναι μοναδικο κομματι συλλεκτικο 512GB 16GB RAM αυτο λεει πολλα.
Ισως αν μεταφερω συμβολαιο απο αλλη εταιρια σε αλλη εταιρια ή θα περιμενω τον Απριλιο που θα κανω ανανεωση του συμβολαιου μου τοτε θα το παρω. Δεν απαιχουν πολλοι μηνες ως τοτε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, costsa41 said:

Δεν μπερδεύομαι καθόλου. Η σειρά s απλά έπαψε να υπάρχει στο ultra και όχι το note. Αυτό το ultra δεν έχει να κάνει σε τίποτα από τα όλα τα προηγούμενα γιατί απλά είναι το νέο note. Και προσωπικά δεν μου αρέσει που είναι ορθογώνιο πλακάκι. Θα μου άρεσε να έχει στρογγυλές άκρες όπως όλα τα s και όχι όπως ήταν τα note.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εντάξει. Απλά σου λέω πως και το ένα αλλά και το άλλο είναι Galaxy.... 

ΟΛΑ είναι galaxy. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1.400 ευρω το 12GB/256 !

Άκου εκεί 1.400 !!! 😅😅

Ουτε φορτιστη δε βαζουν μεσα οι ανεκδιηγητοι που κοροιδευαν την Apple ! Νοιαζονται για το πλανητη και καλα....στη τσεπη τους κατεληξε το εξτραδακι απο το φορτιστη !

Που σε αυτη τη τιμη επρεπε να ηταν ολοκληρη κουτα με εξτρα αξεσουαρ για το κινητο αυτο που αγοραζεις !

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kek said:

1.400 ευρω το 12GB/256 !

Άκου εκεί 1.400 !!! 😅😅

Ουτε φορτιστη δε βαζουν μεσα οι ανεκδιηγητοι που κοροιδευαν την Apple ! Νοιαζονται για το πλανητη και καλα....στη τσεπη τους κατεληξε το εξτραδακι απο το φορτιστη !

Που σε αυτη τη τιμη επρεπε να ηταν ολοκληρη κουτα με εξτρα αξεσουαρ για το κινητο αυτο που αγοραζεις !

Όσο υπάρχουν άτομα που τα αγοράζουν, τοσο θα υπάρχουν και εταιρίες που θα τα πουλάνε σε αυτή την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω ελπίζοντας ότι δεν είμαι εκτός topic.
Είμαι κάτοχος του S21 Ultra 256gb το οποίο το αγόρασα πέρσυ τέτοια εποχή (κάνα μήνα μετά την επίσημη κυκλοφορία του δλδ) με τιμολόγιο από Γερμανό περίπου κανα 1000ρι, 1000+ σε τιμή. Θα ήθελα να μου πείτε ποια είναι η βέλτιστη διαδικασία ώστε να δώσω το 21 και να πάρω το αντίστοιχο 22ρι, με όσο το δυνατόν λιγότερα έξοδα. Να ψαχτώ σε ιδιώτη; Να απευθυνθώ στο κατάστημα; Ευχαριστώ.
Ημουν στην ιδια κατασταση πριν μερικες μερες.....
Ειχα και εγω το 12/256 , εβαλα μια αγγελια στο insomnia και μια στο marketplace στο fb ...τελικα εφυγε σε δυο μερες απο την αγγελια στο fb ...
Στο insomnia εχουν γινει λιγο "πολυτελειας " οι αγοραστες...

Για να σε βοηθησω και στην τιμη , σχεδον ολοι το ειχαν γυρω στα 800€ με 820€ ....
Το εβαλα 750€ για να κανει διαφορα και ....πουληθηκε αμεσα...

Σημερα πηρα και ενα τηλ στο Γερμανο της πολης που μενω...εριξα την προπαραγγελια για το αντιστοιχο S22 Ultra και τωρα αναμενουμε το θηριακι....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Θα παίξει καμία προσφορά πχ με κάρτα; 

Το Note 20u το είχα πάρει με προπαραγγελία και 20% επιστροφή από eurobank και καλομαθα..... 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα στο Πλαισιο-στουρναρη ενα 256-black αντε να δουμε το μεταλλαγμενο S-Note 22 χεχε...

Link to comment
Share on other sites

Θα παίξει καμία προσφορά πχ με κάρτα; 
Το Note 20u το είχα πάρει με προπαραγγελία και 20% επιστροφή από eurobank και καλομαθα..... 
Τα τελευταια 3 χρονια στον Γερμανο τελευταια εβδομαδα των εκπτωσεων εχει -15% με Εθνικη....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

To πήρα κι εγώ σε burgundy και 256GB

Πριν το S22 Ultra είχα το S20+ ΠΟΛΥ ευχαριστημένος.

Λόγω της ιδιαιτερότητας του αναγνώστη δαχτυλικού αποτυπώματος δεν είχα τζαμάκι στο S20+ , αλλά μεμβράνη.

Υπάρχει κάτι αξιόλογο σε τζάμι που να μην επηρεάζει την ακρίβεια του αισθητήρα; 

Θυμάμαι το Whitestone dome ήταν το μόνο τζαμάκι που δούλευε με τον συγκεκριμένο αισθητήρα των Samsung

 

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Από ποιο μεγάλο κατάστημα είχατε καλές αντυπώσεις από προπαραγγελία; Ενημερώσεις, έγκαιρη παράδοση κτλ αυτά που κοιτάω.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, anergos13 said:
16 ώρες πριν, montoya_42 said:
Θα παίξει καμία προσφορά πχ με κάρτα; 
Το Note 20u το είχα πάρει με προπαραγγελία και 20% επιστροφή από eurobank και καλομαθα..... 

Τα τελευταια 3 χρονια στον Γερμανο τελευταια εβδομαδα των εκπτωσεων εχει -15% με Εθνικη....

Ποια είναι η τελευταία εβδομάδα εκπτώσεων;;; 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Konstantine73 said:

Ναι μεγαλη κριση μεχρι που υπαρχουν συσκευες 8/256 με 300€ 👎

Κατά πάσα πιθανότητα η Samsung αποφάσισε να μην έχει η βασικά έκδοση του S22 Ultra 12Gb, αλλά 8, κυρίως λόγο της κρίσης στου ημιαγωγούς. Το ότι υπάρχουν μοντέλα με αυτά τα specs σε αυτές τις τιμές δεν έχει να προσθέσει κάτι στο θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...