Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα και καλή χρονιά.

Τώρα έχω 50αρα με απεριόριστα σταθερά κινητά και δίνω 26 ευρώ.
μου έκαναν προσφορά μεσω του app ίδια τιμή με αναβάθμιση σε 100αρα?
αξίζει λέτε να το προχωρήσω μέσω του app?

το συμβόλαιο μου ληγει φέτος τον Σεπτέμβριο.

Πως γίνεται η διαδικασία?
Είναι ανανέωση συμβόλαιο?


ευχαριστώ 332e8aae678948b26c21135451248b9a.jpg

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκανα την ίδια διαδικασία για μετάβαση από 24 σε 50, γίνεται καινούριο συμβόλαιο με νέα ημερομηνία λήξης.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκανα την ίδια διαδικασία για μετάβαση από 24 σε 50, γίνεται καινούριο συμβόλαιο με νέα ημερομηνία λήξης.

Poco X3 Pro via Tapatalk


όλα online γίνονται?

σε πόσο καιρό πας στη νέα ταχύτητα?


απλά βλέπω έρχεται η inalan εδώ σε μένα τώρα βάζουν τις οπτικές τους ίνες και με κάνει λίγο πίσω να μην ανανεώσω wind..
δεν ξέρω..

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνονται όλα online. Επειδή εγώ πήγα από 24 σε 50 και άρα χρειαζόταν να σταλθεί νέο ρούτερ και να γίνει νέος βρόχος από τον ΟΤΕ, χρειάστηκαν περίπου 3 εβδομάδες. Σε σένα θα είναι σημαντικά μικρότερος ο χρόνος.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 12:23 ΜΜ, johnnyman25 said:

καλησπέρα και καλή χρονιά.

Τώρα έχω 50αρα με απεριόριστα σταθερά κινητά και δίνω 26 ευρώ.
μου έκαναν προσφορά μεσω του app ίδια τιμή με αναβάθμιση σε 100αρα?
αξίζει λέτε να το προχωρήσω μέσω του app?

το συμβόλαιο μου ληγει φέτος τον Σεπτέμβριο.

Πως γίνεται η διαδικασία?
Είναι ανανέωση συμβόλαιο?


ευχαριστώ 332e8aae678948b26c21135451248b9a.jpg

My S21 FE Is Awesome!!
 

εγω την εχω κανει εδω και κανα 3μηνο και πιανω 110

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tr3LaRaS said:

εγω την εχω κανει εδω και κανα 3μηνο και πιανω 110

Μεσω του app εκανες την ανανεωση φιλε μου?
Εαν ναι πως ακριβως γινεται η διαδικασια και ποσο καιρο κανει να παει απο 50 σε 100?

Ευχαριστω!

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μεσω του app εκανες την ανανεωση φιλε μου?
Εαν ναι πως ακριβως γινεται η διαδικασια και ποσο καιρο κανει να παει απο 50 σε 100?
Ευχαριστω!
Από ότι βλέπω στο παρόν θέμα που το είχα γράψει τον Οκτώβριο του 20 που είχα κάνει την συγκεκριμένη αλλαγή (αποδοχή προσφοράς από εφαρμογή για αναβάθμιση από τα 50 στα 100) , μου είχε πάρει 6 ημέρες.

Μου ήρθε κι εμένα η ίδια προσφορά για το νούμερο που διατηρώ στο εξοχικό μου. Αυτή τη στιγμή έχω 50αρι με δωρεάν σταθερά και κινητά στα 26€ που λήγει τον Αύγουστο του 24. Και με την ίδια τιμή να πάω στα 100 και τις ίδιες παροχές.
Προς στιγμήν σκέφτηκα να το κάνω. Μετά επικράτησε η λογική, και είπα άσε το καλύτερα. Πρώτον δεν είναι κανένας εκεί, και δεν πρόκειται να είναι για τουλάχιστον 3 μήνες. Και κάτι να πάει στραβά θα το διαπιστώσουμε τότε, και τρέχα γύρευε. Αλλά το κυριότερο είναι πως το 2020 που είχα βάλει vdsl είχε max attainable ταχύτητα 104 αλλά πέρυσι το καλοκαίρι είχε πάει στα 85. Οπότε ούτε καν καθαρά 100 δεν θα είχα. Και τέλος, θα είχα παρατείνει τη δέσμευση για άλλους 4-5 μήνες. Μπορεί σε 1,5 χρόνο να παίζει κάτι καλύτερο.
Χώρια που δεν θέλω να ενισχύσω τη συγκεκριμένη εταιρεία παραπάνω λόγω κάκιστης συμπεριφοράς που είχε δείξει απέναντι μου (wind) και πολύ χειρότερα ακόμη σε συγγενικό μου πρόσωπο (nova).

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2023 at 7:55 ΜΜ, johnnyman25 said:

Μεσω του app εκανες την ανανεωση φιλε μου?
Εαν ναι πως ακριβως γινεται η διαδικασια και ποσο καιρο κανει να παει απο 50 σε 100?

Ευχαριστω!

το ειχα κανει τηλεφωνικα 

Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2023 at 10:46 ΜΜ, ilka71 said:

τώρα που έχω 100αρα FTTH wind με 28.99 για να έχω μεγαλύτερη ταχύτητα πόσο κοστίζει πλέον

Στα 29€ έδιναν την 200/20 με κουπόνι. Εγώ πληρώνω 26€ για 100/10 πάντως,πολύ καλή τιμή για οπτική.

On 14/1/2023 at 7:56 ΠΜ, Mark_K said:

Από ότι βλέπω στο παρόν θέμα που το είχα γράψει τον Οκτώβριο του 20 που είχα κάνει την συγκεκριμένη αλλαγή (αποδοχή προσφοράς από εφαρμογή για αναβάθμιση από τα 50 στα 100) , μου είχε πάρει 6 ημέρες.

Μου ήρθε κι εμένα η ίδια προσφορά για το νούμερο που διατηρώ στο εξοχικό μου. Αυτή τη στιγμή έχω 50αρι με δωρεάν σταθερά και κινητά στα 26€ που λήγει τον Αύγουστο του 24. Και με την ίδια τιμή να πάω στα 100 και τις ίδιες παροχές.
Προς στιγμήν σκέφτηκα να το κάνω. Μετά επικράτησε η λογική, και είπα άσε το καλύτερα. Πρώτον δεν είναι κανένας εκεί, και δεν πρόκειται να είναι για τουλάχιστον 3 μήνες. Και κάτι να πάει στραβά θα το διαπιστώσουμε τότε, και τρέχα γύρευε. Αλλά το κυριότερο είναι πως το 2020 που είχα βάλει vdsl είχε max attainable ταχύτητα 104 αλλά πέρυσι το καλοκαίρι είχε πάει στα 85. Οπότε ούτε καν καθαρά 100 δεν θα είχα. Και τέλος, θα είχα παρατείνει τη δέσμευση για άλλους 4-5 μήνες. Μπορεί σε 1,5 χρόνο να παίζει κάτι καλύτερο.
Χώρια που δεν θέλω να ενισχύσω τη συγκεκριμένη εταιρεία παραπάνω λόγω κάκιστης συμπεριφοράς που είχε δείξει απέναντι μου (wind) και πολύ χειρότερα ακόμη σε συγγενικό μου πρόσωπο (nova).

Sent from my Galaxy A52s
 

Ότι δουλεύει δεν το πειράζουμε. 
Εγω προσωπικα ούτε την 100αρα θα χαλάσω εκτός αν μου δώσουν 200/20 στα ίδια λεφτά. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 8:54 ΠΜ, Nikolas14 said:

Εκεί θελει e-bill να κάνεις και να μην ασχολείσαι με τον έντυπο λογαριασμό. Θα ξεμπερδέψεις. 

εννοειται αλλα η γιαγια μου δεν κινητο και email οποτε θα πρεπει να το τυπωνω εγω και να τις το παω δεν ειναι ευκολο δεν μενω διπλα αλλα ειναι μια αποσταση. 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

εννοειται αλλα η γιαγια μου δεν κινητο και email οποτε θα πρεπει να το τυπωνω εγω και να τις το παω δεν ειναι ευκολο δεν μενω διπλα αλλα ειναι μια αποσταση. 

Μπορείς να αναλάβεις εσυ να το πληρώνεις στη γυναίκα. Έτσι κάνω εγώ με την γιαγιά και τον παππού μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

Ονομάζομαι Μυριαγκός Βλάσης και μέχρι πρότινος ήμουν κάτοχος του σταθερού τηλεφώνου 2114178391. Στα τέλη του καλοκαιριού και ενώ είχε λήξει το συμβόλαιο που είχα, έκανα ανανέωση του συμβολαίου. Τέλη Σεπτεμβρίου απολύθηκα από την εργασία μου και αποφάσισα να εγκαταλείψω την Αθήνα και να έρθω στην Κέρκυρα και συγκεκριμένα σε ένα από τα πιο τουριστικά μέρη του νησιού, στις Μπενίτσες,όπου βρήκα νέο σπίτι. Πήγα λοιπόν σε τρία καταστήματα wind ( the mall Athens, Κορίνθου και Κέρκυρας ) για να κινήσω τη διαδικασία για μετακόμιση της γραμμής. Με έκπληξη μου και στα τρία καταστήματα με ενημέρωσαν ότι στις Μπενίτσες δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου και δεν μπορώ να προχωρήσω σε μετακόμιση της γραμμής. Δεδομένου αυτού υπέγραψα να γίνει διακοπή της γραμμής. Με ενημέρωσαν ωστόσο πως μέχρι να γίνει η διακοπή αν υπάρχει κάποιο άλλο σπίτι για να γίνει μετακόμιση της γραμμής μπορεί να γίνει και να γλιτώσω και τα τέλη διακοπής του συμβολαίου. 2 Ιανουαρίου με κάλεσαν από τα κεντρικά και με ενημέρωσαν ότι μπορώ μέχρι την επόμενη μέρα να προχωρήσω σε μετακόμιση της γραμμής. Με ενημέρωσαν επίσης ότι θα με καλέσουν και την επόμενη μέρα για να γίνει οριστική ενημέρωση.Αποφάσισα λοιπόν να γίνει η μετακόμιση της γραμμής στο πατρικό μου σπίτι στην Κόρινθο. Απευθυνόμενος λοιπόν στα 3 καταστήματα που σας είπα και πριν, με μεγάλη μου έκπληξη με ενημέρωσαν πως λόγω της αλλαγής στο ιδιοκτησιακό καθεστώς από wind σε Nova , δεν μπορούν να προχωρήσουν σε μετακόμιση και αίτηση και πως αυτό δεν θα είναι δυνατόν για βδομάδες. Μετά από αυτό προσπάθησα να επικοινωνήσω με τα κεντρικά σας ωστόσο δεν κατέστη δυνατόν. Ούτε με καλέσατε όπως είχατε πει εσείς. Προς έκπληξή μου λοιπόν έλαβα τον τελικό λογαριασμό για το σταθερό μου το οποίο ανέρχεται στο ποσό των 187.60€. Σας ρωτάω λοιπόν και θέλω μια υπεύθυνη απάντηση. Σε τι ευθύνομαι εγώ για το ότι δεν υποστηρίζεται η ίσως πιο τουριστική περιοχή της Κέρκυρας, από το δίκτυο της κατά τ'άλλα πιο αναπτυσσόμενης εταιρείας τηλεπικοινωνιών της χώρας; Σε τι ευθύνομαι εγώ για το γεγονός ότι σας έκανα τη χάρη και αντί να το παρατήσω στην τύχη του το θέμα βρήκα τρόπο να γίνει μετακόμιση της γραμμής στην Κόρινθο; Σε τι ευθύνομαι εγώ για το γεγονός ότι δεν ήσασταν εσείς σε θέση να προχωρήσετε σε μετακόμιση της γραμμής εντός της διορίας που μου είχατε δώσει λόγω εσωτερικών διαδικασιών της εταιρίας σας; Σε τι ευθύνομαι εγώ για το γεγονός ότι δεν δόθηκε παράταση στη διορία που μου είχατε δώσει, αφού εσείς είχατε την ευθύνη που δεν μπορεί να γίνει η μετακόμιση ούτε στην Κόρινθο; Κατόπιν όλων αυτών των απίστευτων απευθύνθηκα στο δικηγόρο μου και συνήγορο του Πολίτη. Ενημέρωσα όλα τα γνωστά φόρουμ ( insomnia.gr , myphone.gr κ.α.) και είμαστε εν αναμονή της έκβασης της υπόθεσης από πλευράς σας.
Αναμένω λοιπόν ενημέρωση για το αν ισχύει ο λογαριασμός που έχω λάβει κι αν όντως έχετε απαίτηση αυτών των χρημάτων για να κινηθώ κι εγώ αναλόγως. Σε αυτό το σημείο να αναφέρω ότι υπήρξα υπεύθυνος καταστήματος της wind Πετρούπολης πριν χρόνια, όπως και εργάστηκα για ένα χρόνο στο κατάστημα του the mall Athens στο Μαρούσι. Γνωρίζω λεπτομερώς λοιπόν το τι συμβαίνει σε τέτοια θέματα.
Παρακαλώ όπως προχωρήσετε άμεσα σε αφαίρεση του συγκεκριμένου ποσού από τον λογαριασμό μου. Σε αντίθετη περίπτωση θα προχωρήσουμε σε εγγραφή καταγγελία σε όλα τα μέσα και τους φορείς που μπορούμε.

Με εκτίμηση,
Μυριαγκός Βλάσης

Εν αναμονή νέων της Νόβα πλέον...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε συνέχεια του παραπάνω η απάντηση της Νόβα:

AΓAΠHTE ΣYNΔPOMHTH, EXOYME OΛOKΛHPΩΣEI TON EΛEΓXO TOY ΛOΓAPIAΣMOY ΣAΣ ΓIA TON THΛEΦΩNIKO APIΘMO 211******* KATOΠIN THΣ ΠPOΣΦATHΣ EΠIKOINΩNIAΣ ΣAΣ KAI EXEI AΦAIPEΘEI TO ΠOΣO 152,10€ ΠPO ΦΠA. TO NEO YΠOΛOIΠO ΠPOΣ EΞOΦΛHΣH EINAI 19€. H OMAΔA EΞYΠHPETHΣHΣ NOVA EINAI ΠANTA ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ ME OΛOYΣ TOYΣ ΔIAΘEΣIMOYΣ TPOΠOYΣ EΠIKOINΩNIAΣ https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/epikoinonia/forma-epikoinonias


Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...