Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

56 minutes ago, jkoukos said:

Για Google 8.8.8.8 και 8.8.4.4. Για Cloudflare 1.1.1.1 και 1.0.0.1.

ναι οκ αυτα τα ξερω που θα τα βαλω δε ξερω

58 minutes ago, jkoukos said:

Για Google 8.8.8.8 και 8.8.4.4. Για Cloudflare 1.1.1.1 και 1.0.0.1.

βαζω isp dns στο off

απο κατω μου λεει primary dns 198.168 κτλ

εκει βαζω 1.1.1.1 και απο κατω 1.0.0.1 ?

και αν ναι ποιοι ειναι καλυτεροι της google η της cloudflare ?

Link to comment
Share on other sites

Τα βάζεις σε primary και secondary αντίστοιχα. Δοκιμάζεις και βλέπεις ποιο σε βολεύει. Προσωπικά έχω της Cloudflare.

Link to comment
Share on other sites

βαζω isp dns στο off
απο κατω μου λεει primary dns 198.168 κτλ
εκει βαζω 1.1.1.1 και απο κατω 1.0.0.1 ?
και αν ναι ποιοι ειναι καλυτεροι της google η της cloudflare ?
Δεν υπαρχει το απολυτο DNS... δοκιμαζεις,η το βλεπεις με το DNS Test η καπως ετσι,γιατι διαφερει ανα περιοχη,χωρις να εχει και τεραστια διαφορα.
Εγω πχ εχω τα 8αρια που σου γραψαν πιο πανω.

OptoStyle


Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις

OptoStyle


Μπορείς σε παρακαλώ αν γνωρίζεις να μου πεις πως γίνεται γιατί η wind λέει δεν γίνεται.

Να ξεκαθαρίσω πως θέλω 2 διαφορετικά νούμερα σταθερού και ίντερνετ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα αν αυτό που θες είναι μια γραμμή με 2 σταθερά VoIP στο ίδιο ρούτερ (δηλ. Το ένα να βγαίνει από το phone 1 και το άλλο από το Phone 2) ή ξεχωριστή γραμμή τελείως. Για το 2ο πρέπει να υπάρχει χώρος στον κατανεμητή του κτιρίου σου για παραπάνω γραμμές και να ανέβει ξεχωριστό καλώδιο στο σπίτι σου. Μετά κάνεις αίτηση κατά τα γνωστά και σε συνδέουν, όπως θα γινόταν σε κάθε άλλη περίπτωση. Το 1ο δεν το βρίσκω πουθενά στο site της Wind. Ξέρω ότι ο Cosmote δίνει 2ο αριθμό VoIP σε όλες τις συνδέσεις ανεξαιρέτως με μικρή επιβάρυνση στο μηνιαίο πάγιο.

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα αν αυτό που θες είναι μια γραμμή με 2 σταθερά VoIP στο ίδιο ρούτερ (δηλ. Το ένα να βγαίνει από το phone 1 και το άλλο από το Phone 2) ή ξεχωριστή γραμμή τελείως. Για το 2ο πρέπει να υπάρχει χώρος στον κατανεμητή του κτιρίου σου για παραπάνω γραμμές και να ανέβει ξεχωριστό καλώδιο στο σπίτι σου. Μετά κάνεις αίτηση κατά τα γνωστά και σε συνδέουν, όπως θα γινόταν σε κάθε άλλη περίπτωση. Το 1ο δεν το βρίσκω πουθενά στο site της Wind. Ξέρω ότι ο Cosmote δίνει 2ο αριθμό VoIP σε όλες τις συνδέσεις ανεξαιρέτως με μικρή επιβάρυνση στο μηνιαίο πάγιο.

Poco X3 Pro




Σε ευχαριστώ πολύ, με κάλυψες πλήρως.

Το δεύτερο θέλω, ξεχωριστή γραμμή.

Βέβαια δεν καταλαβαίνω ενώ μου είπαν δεν γίνεται, αν το έβαζα σε άλλο αφμ γίνεται.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι φάση με το ΑΦΜ; Πρώτη φορά το ακούω. Τέλος πάντων αφού θες 2η σύνδεση σου προτείνω πρώτα να φέρεις ηλεκτρολόγο ή κάποιον που να ξέρει για να σου περάσει το καλώδιο από τον κατανεμητή στο σπίτι και μετά κάνε αίτηση. Μη ρωτάς αν μπορούν να στο κανουν. Εφόσον θα βρουν καλώδιο να πηγαίνει στο σπίτι καλά είσαι.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μπήκα μέσα στην εφαρμογή της wind για να πληρώσω τον λογαριασμό και είδα στις προσφορές μόνο για μένα την 100αρα 33 ευρώ το μήνα με απεριόριστα σταθερά κινητά όπως είμαι τώρα στην 50αρα για την οποία δίνω 26 ευρώ.
Αξίζει λέτε?
Βάζω και μια φώτο από τα στατιστικά του Ρούτερ!

Δίπλα λέει το θέλω.
Δηλαδή το πατάω και γίνεται 100αρι μετά από λίγες μέρες?

Ευχαριστώ! a5043b9528ae31c83d283dc6a30506ad.jpg320360b49b54570ea918bb6c14a93eb7.jpg

My S20 Fe 5g is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, johnnyman25 said:

Καλημέρα παιδιά.

Μπήκα μέσα στην εφαρμογή της wind για να πληρώσω τον λογαριασμό και είδα στις προσφορές μόνο για μένα την 100αρα 33 ευρώ το μήνα με απεριόριστα σταθερά κινητά όπως είμαι τώρα στην 50αρα για την οποία δίνω 26 ευρώ.
Αξίζει λέτε?
Βάζω και μια φώτο από τα στατιστικά του Ρούτερ!

Δίπλα λέει το θέλω.
Δηλαδή το πατάω και γίνεται 100αρι μετά από λίγες μέρες?

Ευχαριστώ! a5043b9528ae31c83d283dc6a30506ad.jpg320360b49b54570ea918bb6c14a93eb7.jpg

My S20 Fe 5g is Awesome
 

Όταν σε φορητότητα δίνουν το ίδιο 26€/μήνα και ένα πάγιο δώρο, νομίζω ότι επιδέχεται βελτίωση 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε φορητότητα δίνουν το ίδιο 26€/μήνα και ένα πάγιο δώρο, νομίζω ότι επιδέχεται βελτίωση
29.90 βλέπω έχει η 100αρα στο site τους.

My S20 Fe 5g is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnnyman25 said:

29.90 βλέπω έχει η 100αρα στο site τους.

My S20 Fe 5g is Awesome

Το ξέρω, γι' αυτό ανέφερα την τιμή που δίνουν στην πράξη σε όλους τους νέους πελάτες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

- Καλησπέρα. 
Είναι να καραφλιάζει κανείς σε αυτό το κράτος.  Ότι θέλει κάνει ο καθένας!

Τα λέω εν συντομία… Την περασμένη Δευτέρα κόπηκε το τηλέφωνο και το Ίντερνετ μαζί φυσικά. 
Αφού μια βδομάδα παιδευόμουνα με τα μηνύματα και τηλέφωνα με τη wind είπαν θα μου στείλουν τεχνικό. Και τον έστειλαν, ο οποίος βρήκε πρόβλημα στο στύλο απέναντι. Δήλωσε βλάβη και έφυγε. 

- Τι είχε γίνει… το έμαθα από το γείτονα!

- Την περασμένη Δευτέρα, ήρθε τεχνικός του ΟΤΕ και πείραξε το κουτί στο στύλο. Κοινός τα έκανε μαντάρα και έφυγε!

- ο γείτονας, ο οποίος είναι στον ΟΤΕ και όχι στη wind όπως εγώ, δεν είχε τηλέφωνο και Ίντερνετ. Κάλεσε βλάβες στην Αθήνα, και του έφτιαξαν μόνο το τηλέφωνο, Ίντερνετ δεν έχει ακόμα. Εγώ που δεν είχα δει το συμβάν, παιδεύομαι με τη wind ακόμα. 
 

- Χτες Σάββατο το μεσημέρι, άκουσα θορύβους έξω από το σπίτι. Βλέπω τον εργολάβο να ξηλώνει το κουτί να τα κάνει μαντάρα πάλι και να βάζει άλλο κουτί. 
 

δεν έχω Ίντερνετ κ τηλέφωνο, έγιναν και άλλα, θα επανέλθω και με αυτά, ωστόσο κάποια πράγματα δε πρέπει να περνάνε στο ντούκου.

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Πληρώνονται με την ώρα/μέρα/μήνα.

Όχι με την παράδοση έργου συγκεκριμένου.

Πολλοί ούτε καν εκπαίδευση δεν έχουν περάσει: "Πάγαινε και ό,τι καταφέρεις" τους λένε.

Και στο τηλεφωνικό κέντρο και οι τεχνικοί. Αν δε είναι και Wind.....βράστα.

Δε μπορείς να κάνεις τίποτα: Αιώνες τώρα είναι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Storytime: Έχω εδώ και 4 χρόνια το Double Play Plus στα 25€. Δεδομένου ότι το συμβόλαιο έληγε σε μερικούς μήνες πήρα να ρωτήσω αν υπάρχει καμία μείωση στο πάγιο αν κάνω ανανέωση. Μου απαντούν όχι. Τότε ρωτάω ποιο είναι το penalty που μου αναλογεί εάν κάνω αύριο φορητότητα σε άλλη εταιρία. Με βάζουν για λίγο στην αναμονή... Βγαίνει κάποια κυρία όλο γλύκα και με ρωτάει γιατί θέλω να φύγω. Απαντώ γιατί θεωρώ ότι 25€ είναι ακριβά. Απαντάει όλο στόμφο "μας 25€ είναι το παλιό Double Play Plus! Αν θέλετε το νέο μας μπορούμε να σας το αφήσουμε στα 18€". Μιας και το η μόνη διαφορά ήταν ότι δεν περιλαμβάνει τα 1500' προς Wind και Q το έκλεισα κατευθείαν. Ωστόσο είχε πολύ πλάκα ότι υπάρχει το παλιό και το νέο ίδιο πρόγραμμα!!

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια…

Pppe@ Έχεις δίκαιο. Και εγώ τα διάβαζα σε άλλους και να που ήρθαν στο κεφάλι μου. 10 μέρες αύριο χωρίς τηλέφωνο στο σπίτι και χωρίς λόγο!!
-Επειδή αναβαθμίζουν τη γραμμή στο σχολείο που έχω δίπλα, αλλάξανε τα κουτιά του στύλου. Σήμερα που ήρθε πάλι, και του λέω, θα γίνει σήμερα, μου απαντάει πως δεν είναι αυτός αλλά θα έρθει άλλος.  
- Πήρα στον ΟΤΕ στις βλάβες και είπα το ιστορικό, και μου απάντησε το γνωστό, θα μιλήσετε με τη wind. Μίλησα του λέω, εσείς το χαλάσατε· τι σχέση έχει η wind; Τι λογική είναι αυτή;
Μου φαίνεται στο τέλος θα ανέβω εγώ στο στύλο για να τελειώνουμε, ε μα πια. 


- τα γράφω και τα επισημάνω για να διαβάζει ο κόσμος ώστε να υποψιάζεται, γιατί στα καλά των καθουμένων δε χαλάει το δίκτυο, & αν σας κοπεί  μια μέρα το τηλέφωνο, ρωτήστε τους εσείς πρώτοι, μήπως παιδιά ήρθατε στη κολώνα του ΟΤΕ αυτές τις μέρες!

 

gpapas@ πρέπει να έχουμε το ίδιο πρόγραμμα. Πληρώνω 25,80 έχει λήξει για πάνω από 1& χρόνο και όταν τους ρώτησα για καλύτερη τιμή μου είπαν όχι. Έτρεχε τότε ένα με 20€ για νέους πελάτες. 

Link to comment
Share on other sites

Το να ρωτήσεις ποιο είναι το πέναλτυ πρόωρης διακοπής νομίζω τους δίνει την εντύπωση ότι πραγματικά έχεις βρει κάτι άλλο και θέλεις να φύγεις, όποτε ίσως για αυτό δίνουν καλύτερη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 29/1/2022 at 10:29 ΜΜ, kmpatra said:

Το pdf θα γίνει διαθέσιμο σε 1-2 μερες. Δεν βγαίνει αμέσως. Επίσης έρχεται και στο email το pdf.

Ενα μπαχαλο με τον εντυπο λογαριασμο! 

καλησπερα , ζητησα την αποστολη του λογαριαμου σταθερης ταχυδρομικα. Τελικα ο λογαριασμος επιστραφηκε πισω στην εταιρεια . Παιρνω το 13800 και μου ειπανε οτι η αποστολη γινει με acs courier και τα βαζουνε στα γραμματοκιβωτια οπως τα ελτα. 

Αλλα επειδη παλαιοτερα το ονομα του δρομου υπηρχε σαν διευθυνση , και εχει αλλαξει το ονομα του δρομου δεν το βρισκουνε!. 

Η αποστολη με τα ελτα οταν ητανε στον οτε γινοτανε κανονικα επειδη γνωριζαν το ονομα του δρομου , κοινως ενα μπαχαλο. 

Τωρα ηθελα να κατεβασω τον λογαριασμο που δεν εφτασε ποτε και εχει ληξει και τον επομενο λογαριασμο που εχει βγει. 

Εκανα εισοδο στο mywind χωρις να ενεργοποιησω το ebill και ενω μου εμφανιζει τα ποσα τον λογαριασμων δεν μου εμφανιζει το κουμπι του pdf. Για να τους κατεβασω . Επισης μεσα απο το my wind αλλαξα την διευθυνση του λογαριασμου, μου ειπανε οταν εκδοθει ο λογαριασμος ο επομενος θα εμφανιστει στο συστημα. Τωρα εγω για να κατεβασω τους 2 τελευταιους λογαριασμους θα πρεπει να ενεργοποιησω τον διακοπτη στο ebil ; μεσα απο το mywind ; και να περιμενω 24 ωρες; για να φανει; ή οχι;. Η κοπελα στο 13800 μου ειπε οτι δεν θα φανουνε οι λογαριασμοι αμα δεν κανω εγραφη στο mywind φτιαχνωντας ονομα χρηση και κωδικο προσβασης. Τελικα τι ισχυει;. Επισης αμα ενεργοποιησω το διακοπτη στο ebil μεσα στο mywind και εμφανιστουνε οι λογαριασμοι και μετα το απενεργοποιησω το ebil θα ερθει ο λογαριασμος εντυπως; ή θα χρειαστει να παρω τηλεφωνο στο 13800; και να ζητησω τον εντυπο λογαριασμο; . Πολυ ασαφες ομως η εξυπηρητηση στο 13800!.

Επιπλεον  μου ειχανε πει στο 13800 οτι αμα ενεργοποιησω το εντυπο λογαριασμο καταργειται το mywind αλλα εμαθα οτι καταργειται το ebil ! και οχι το my wind και μπορεις να μπαινεις στο mywind και να βλεπεις τα ποσα των λογαριασμων ! , αληθευει; εχω μπερδευτει! συγνωμη για το μακροσκελες ποστ μου . 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, Χριστός ανέστη. 

Την πεμπτη μπήκα να δω από περιέργεια τα στατιστικά της γραμμής και βλέπω έπεσε πολύ το noise margin και το attainable rate. 

Επίσης το line attention ανέβηκε...

Τι μπορεί να συμβαίνει? 

Παραθέτω φώτο το πριν και το μετά 

Σκεφτομουν να το κανω 100αρι μεσω του Mywind app αλλα ολο αυτο με κανει πισω..

 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

Ενα μπαχαλο με τον εντυπο λογαριασμο! 

καλησπερα , ζητησα την αποστολη του λογαριαμου σταθερης ταχυδρομικα. Τελικα ο λογαριασμος επιστραφηκε πισω στην εταιρεια . Παιρνω το 13800 και μου ειπανε οτι η αποστολη γινει με acs courier και τα βαζουνε στα γραμματοκιβωτια οπως τα ελτα. 

Αλλα επειδη παλαιοτερα το ονομα του δρομου υπηρχε σαν διευθυνση , και εχει αλλαξει το ονομα του δρομου δεν το βρισκουνε!. 

Η αποστολη με τα ελτα οταν ητανε στον οτε γινοτανε κανονικα επειδη γνωριζαν το ονομα του δρομου , κοινως ενα μπαχαλο. 

Τωρα ηθελα να κατεβασω τον λογαριασμο που δεν εφτασε ποτε και εχει ληξει και τον επομενο λογαριασμο που εχει βγει. 

Εκανα εισοδο στο mywind χωρις να ενεργοποιησω το ebill και ενω μου εμφανιζει τα ποσα τον λογαριασμων δεν μου εμφανιζει το κουμπι του pdf. Για να τους κατεβασω . Επισης μεσα απο το my wind αλλαξα την διευθυνση του λογαριασμου, μου ειπανε οταν εκδοθει ο λογαριασμος ο επομενος θα εμφανιστει στο συστημα. Τωρα εγω για να κατεβασω τους 2 τελευταιους λογαριασμους θα πρεπει να ενεργοποιησω τον διακοπτη στο ebil ; μεσα απο το mywind ; και να περιμενω 24 ωρες; για να φανει; ή οχι;. Η κοπελα στο 13800 μου ειπε οτι δεν θα φανουνε οι λογαριασμοι αμα δεν κανω εγραφη στο mywind φτιαχνωντας ονομα χρηση και κωδικο προσβασης. Τελικα τι ισχυει;. Επισης αμα ενεργοποιησω το διακοπτη στο ebil μεσα στο mywind και εμφανιστουνε οι λογαριασμοι και μετα το απενεργοποιησω το ebil θα ερθει ο λογαριασμος εντυπως; ή θα χρειαστει να παρω τηλεφωνο στο 13800; και να ζητησω τον εντυπο λογαριασμο; . Πολυ ασαφες ομως η εξυπηρητηση στο 13800!.

Επιπλεον  μου ειχανε πει στο 13800 οτι αμα ενεργοποιησω το εντυπο λογαριασμο καταργειται το mywind αλλα εμαθα οτι καταργειται το ebil ! και οχι το my wind και μπορεις να μπαινεις στο mywind και να βλεπεις τα ποσα των λογαριασμων ! , αληθευει; εχω μπερδευτει! συγνωμη για το μακροσκελες ποστ μου . 

 

Το πιο ευκολο αυτη τη στιγμη ειναι να πας σε καταστημα και να ζητησεις εκτυπωση των λογαριασμων. Για μενα εφοσον δεν εχεις θεμα με τις χρεωσεις δεν βλεπω το λογο να τους χρειαζεσαι, με τον αριθμο τηλεφωνου στο καταστημα, ή στην σελιδα της wind  στην "εξοφληση λογαριασμου" (με ΚΗΠ και κωδικο πελατη που τα βρισκεις σε παλιο λογαριασμο) τα πληρωνεις κατευθειαν. Ή στο mywind οπως βλέπεις.

Κι αλλες περιπτωσεις ειχαν αναφερθει παλια που γυρισαν σε εντυπο λογαριασμο και ειχαν θεμα. Προφανως τωρα μπαινεις με το τηλεφωνο επικοινωνιας στο mywind, λογικα δεν θα επρεπε να υπηρχε διαφορά σε σχεση με καποιον που εχει username-password. Στην ενοτητα λογαριασμοι υπαρχει η επιλογη για το ebill, η οποία αφορά την αποστολη του λογαριασμου με sms και email. Τωρα αν αυτη η ρυθμιση αφορα τον εντυπο λογαριασμο δεν θυμαμαι. Η αλλαγη με το δευτερο τροπο εισοδου (τηλέφωνο) ίσως έμπλεξε χειρότερα τα πράγματα. Βασικά δεν είμαι σίγουρος αν η δημιουργία user-pass συνεπαγόταν παλιότερα την κατάργηση του εντύπου (γιατι σαν κάτι τέτοιο να θυμάμαι ότι έγραφαν τότε,εκτός αν το μπερδεύω με κάτι άλλο, αλλά είναι πολύ πιθανό γιατί άλλη ανάλογη ρύθμιση δεν υπαρχει πουθενα)

Για μενα με την κατασταση στα ελτα και εν γενει στις ταχυδρομικες υπηρεσιες (γιατι και στα κουριερ οι υπαλληλοι αλλαζουν συνεχως και σιγα μην ξερουν τα παλια ονοματα των δρομων) δεν συμφερει να λαμβανεις εντυπο. Θα εχεις καθυστερησεις ή απώλειες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

Ενα μπαχαλο με τον εντυπο λογαριασμο! 

καλησπερα , ζητησα την αποστολη του λογαριαμου σταθερης ταχυδρομικα. Τελικα ο λογαριασμος επιστραφηκε πισω στην εταιρεια . Παιρνω το 13800 και μου ειπανε οτι η αποστολη γινει με acs courier και τα βαζουνε στα γραμματοκιβωτια οπως τα ελτα. 

Αλλα επειδη παλαιοτερα το ονομα του δρομου υπηρχε σαν διευθυνση , και εχει αλλαξει το ονομα του δρομου δεν το βρισκουνε!. 

Η αποστολη με τα ελτα οταν ητανε στον οτε γινοτανε κανονικα επειδη γνωριζαν το ονομα του δρομου , κοινως ενα μπαχαλο. 

Τωρα ηθελα να κατεβασω τον λογαριασμο που δεν εφτασε ποτε και εχει ληξει και τον επομενο λογαριασμο που εχει βγει. 

Εκανα εισοδο στο mywind χωρις να ενεργοποιησω το ebill και ενω μου εμφανιζει τα ποσα τον λογαριασμων δεν μου εμφανιζει το κουμπι του pdf. Για να τους κατεβασω . Επισης μεσα απο το my wind αλλαξα την διευθυνση του λογαριασμου, μου ειπανε οταν εκδοθει ο λογαριασμος ο επομενος θα εμφανιστει στο συστημα. Τωρα εγω για να κατεβασω τους 2 τελευταιους λογαριασμους θα πρεπει να ενεργοποιησω τον διακοπτη στο ebil ; μεσα απο το mywind ; και να περιμενω 24 ωρες; για να φανει; ή οχι;. Η κοπελα στο 13800 μου ειπε οτι δεν θα φανουνε οι λογαριασμοι αμα δεν κανω εγραφη στο mywind φτιαχνωντας ονομα χρηση και κωδικο προσβασης. Τελικα τι ισχυει;. Επισης αμα ενεργοποιησω το διακοπτη στο ebil μεσα στο mywind και εμφανιστουνε οι λογαριασμοι και μετα το απενεργοποιησω το ebil θα ερθει ο λογαριασμος εντυπως; ή θα χρειαστει να παρω τηλεφωνο στο 13800; και να ζητησω τον εντυπο λογαριασμο; . Πολυ ασαφες ομως η εξυπηρητηση στο 13800!.

Επιπλεον  μου ειχανε πει στο 13800 οτι αμα ενεργοποιησω το εντυπο λογαριασμο καταργειται το mywind αλλα εμαθα οτι καταργειται το ebil ! και οχι το my wind και μπορεις να μπαινεις στο mywind και να βλεπεις τα ποσα των λογαριασμων ! , αληθευει; εχω μπερδευτει! συγνωμη για το μακροσκελες ποστ μου . 

  Εγώ τον παραλαμβάνω ταχυδρομικά με acs όπως σου γράψανε στο ταχυδρομικό κουτί. Λίγες μέρες πριν φτάσει στο κουτί μου αποστέλλουν και μνμ στο κινητό πως εκδόθηκε κλπ με το ποσό. Τώρα γιατί μπαίνουν στον κόπο σε ξέρω 🙂

  Δε γνωρίζει το δρόμο η ταχυδρομική την έχουμε ξανά ακούσει αυτή τη δικαιολογία της acs. Το απλό ταχυδρομείο ωστόσο τόσα χρόνια ποτέ δεν είχε τέτοια προβλήματα, ερε που έχουμε μπλέξει. 
 

 Αν ωστόσο θέλεις να έχεις το λογαριασμό ταχυδρομικά κάνε το εξής απλό:

Μια βόλτα στις τεχνικές υπηρεσίες του Δήμου σου, και κάνε ένα αίτημα να σου κάνουνε γνωστή τη διεύθυνση της οικίας σου. Μόλις πάρεις τη διεύθυνση στείλτην στην acs αφού όπως λένε άλλαξε. 
 

  & εδώ που τα λέμε το χαρτί της διεύθυνσης της οικίας σου κάνε το και ένα σκριν σοτ ώστε να επιβεβαιώνεις τη δ/ση σου ηλεκτρονικά κ γρήγορα σε αυτούς που τη ζητάνε. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

  Εγώ τον παραλαμβάνω ταχυδρομικά με acs όπως σου γράψανε στο ταχυδρομικό κουτί. Λίγες μέρες πριν φτάσει στο κουτί μου αποστέλλουν και μνμ στο κινητό πως εκδόθηκε κλπ με το ποσό. Τώρα γιατί μπαίνουν στον κόπο σε ξέρω 🙂

  Δε γνωρίζει το δρόμο η ταχυδρομική την έχουμε ξανά ακούσει αυτή τη δικαιολογία της acs. Το απλό ταχυδρομείο ωστόσο τόσα χρόνια ποτέ δεν είχε τέτοια προβλήματα, ερε που έχουμε μπλέξει. 
 

 Αν ωστόσο θέλεις να έχεις το λογαριασμό ταχυδρομικά κάνε το εξής απλό:

Μια βόλτα στις τεχνικές υπηρεσίες του Δήμου σου, και κάνε ένα αίτημα να σου κάνουνε γνωστή τη διεύθυνση της οικίας σου. Μόλις πάρεις τη διεύθυνση στείλτην στην acs αφού όπως λένε άλλαξε. 
 

  & εδώ που τα λέμε το χαρτί της διεύθυνσης της οικίας σου κάνε το και ένα σκριν σοτ ώστε να επιβεβαιώνεις τη δ/ση σου ηλεκτρονικά κ γρήγορα σε αυτούς που τη ζητάνε. 

αλλαξα την διευθυνση μεσω του mywind αλλα δεν μπορω να κατεβασω τους λογαριασμους . Αφορα την γιαγια μου οποτε δεν μπορω να την τρεχω στο καταστημα διοτι ειναι μακρυα . Για αυτο προσπαθω να τους κατεβασω απο το mywind αλλα τελικα μεχρι και σημερα τιποτα , βλεπω να ενεργοποιω το ebil σημερα διακοπτη μπας και εμφανιστουνε!. 

Κατι αλλο αμα υπαρχει ληξιπροθεσμος λογαριασμος οπως εμφανιζεται τι γινεται; . οταν πας να παρεις τηλεφωνο σου λεει οτι εχει φραγη εισερχομενων ; λογω ανεξοφλητου λογαριασμου;. Το εχω πει στον θειο μου να το πληρωσει αλλα μπορει οτι επειδη ειναι σημερα αργια να μην εχει περασει. 

Λετε να μην ενεργοποιησω το κουμπι του ebil ; και εφοσον αλλαξα την διευθυνση να παει κανονικα τον επομενο μηνα; . 

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

περιμενε και βλέπεις, αν δεν ξαναρθει στην κανονικη διευθυνση, σε βλεπω αναποφευκτα για ebill. Παλιοτερα ναι ακουγοταν μηνυμα για την επικειμενη φραγη. Αν και υποθετω οτι υπάρχει και ιντερνετ στη γραμμη το οποιο νομιζω κοβεται πρωτο. Οι φραγες ξεκινανε 15 μερες μετα τη ληξη.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

περιμενε και βλέπεις, αν δεν ξαναρθει στην κανονικη διευθυνση, σε βλεπω αναποφευκτα για ebill. Παλιοτερα ναι ακουγοταν μηνυμα για την επικειμενη φραγη. Αν και υποθετω οτι υπάρχει και ιντερνετ στη γραμμη το οποιο νομιζω κοβεται πρωτο. Οι φραγες ξεκινανε 15 μερες μετα τη ληξη.

δεν εχουμε βαλει μοντεμ  διοτι δεν το χρειαζεται η γιαγια μου προς το παρον , οποτε μονο το τηλεφωνο χρησιμοποιει. 

Τωρα υπαρχει τροπος να κατεβασω τους λογαριασμους;  μεσω του mywind ; ή οχι; . να ενεργοποιησω το ebill; . 

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

εν μερει σου ειχα απαντησει πιο πανω, στο προπροηγουμενο ποστ. Το ebill αναφερει ληψη λογαριασμου με email και sms. Οποτε μαλλον σε καλυπτει, αλλα δεν ξερω αν συνεχιζει ο εντυπος, εικαζω πως οχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...