Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα . Εχω 2play 24αρι στα 19.50 (τωρα νομιζω οτι η εταιρια το λεει 2play old). Το συμβολαιο μου εχει ληξει απο 4/19 , τοτε ειχα επικοινωνησει πολλες φορες με τη Wind για ανανεωση συμβολαιου και ολο μου ελεγαν θα σας παρει το αρμοδιο τμημα , το οποιο με εγραψε κανονικα και δεν με πηρε ποτε. Ο λογαριασμος συνεχισε τα δυο αυτα χρονια να ερχεται στα 19,50.

Το τελευταιο δίμηνο εχουν σπασει τα τηλεφωνα σε κινητο και σταθερο προκειμενου να ανανεωσω το συμβολαιο ητε σε οπτικη 100αρα ητε να κανω ανανεωση στην 24αρα που εχω τωρα , με την ιδια τιμη και συμβολαιο για 2 χρονια.

Εγω θελω να παω σε οπτικη αλλα οχι ακομα και δεν θελω να ανανεωσω για 2 χρονια την 24αρα και να δεσμευτω ντε και καλα τωρα που το θυμηθηκαν 2 χρονια μετα.

Το ερωτημα μου ειναι, αν δεν κανω ανανεωση μιας και το συμβολαιο εχει μετατραπη λογικα σε αοριστου χρονου σε αυτη την τιμη, υπαρχει περιπτωση η WIND να μου αυξησει το παγιο αυθαιρετα?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος που δεν θες να πας σε οπτική ακόμα; Εδώ και 4 χρόνια είμαι σε Vdsl τα πρώτα 2 χρόνια σε 50αρα και τώρα σε 100αρα και δεν βλέπω το λόγο να παραμένει κάποιος σε Adsl.

Λογικά θα κάνεις 2ετη ανανέωση στο ήδη υπάρχον συμβόλαιο και οποιαδήποτε στιγμή θες αναβαθμίζεις σε Vdsl. Έτσι είχα κάνει και εγώ πριν λήξει το συμβόλαιο. Δεν θυμάμαι αν είχε κάποιο κόστος ενεργοποίησης ή αλλαγής προγράμματος ή ήταν δωρεάν.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος που δεν θες να πας σε οπτική ακόμα; Εδώ και 4 χρόνια είμαι σε Vdsl τα πρώτα 2 χρόνια σε 50αρα και τώρα σε 100αρα και δεν βλέπω το λόγο να παραμένει κάποιος σε Adsl.

Λογικά θα κάνεις 2ετη ανανέωση στο ήδη υπάρχον συμβόλαιο και οποιαδήποτε στιγμή θες αναβαθμίζεις σε Vdsl. Έτσι είχα κάνει και εγώ πριν λήξει το συμβόλαιο. Δεν θυμάμαι αν είχε κάποιο κόστος ενεργοποίησης ή αλλαγής προγράμματος ή ήταν δωρεάν.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Δεν θελω να παω σε οπτικη ακομα για οικονομικους λογους. Παραλληλα ομως δεν θελω να κανω και δεσμευση για 2 χρονια στο 24αρι μιας και 2 χρονια τωρα με εχουν αφησει χωρις συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

σε ενδιαφερουν τα απεριοριστα στο τηλεφωνο? υπαρχει και ασυρματη λυση στην Πατρα για το ιντερνετ χωρις δεσμευση. Εχει βεβαια τελος ενεργοποιησης και τρυπηματακια στο τοιχο (χρησιμοποιει εξωτερικη κεραια).Το νουμερο για λιγη χρηση το στελνεις σε voip παροχο,αν θες πανω απο 500 λεπτα το μηνα τοτε αναγκαστικα μενεις στους κλασσικους παροχους. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να παω σε οπτικη ακομα για οικονομικους λογους. Παραλληλα ομως δεν θελω να κανω και δεσμευση για 2 χρονια στο 24αρι μιας και 2 χρονια τωρα με εχουν αφησει χωρις συμβολαιο.

 

άστο έτσι τότε

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να παω σε οπτικη ακομα για οικονομικους λογους. Παραλληλα ομως δεν θελω να κανω και δεσμευση για 2 χρονια στο 24αρι μιας και 2 χρονια τωρα με εχουν αφησει χωρις συμβολαιο.
Γνωρίζεις ότι όλοι οι παροχοι τηλεφωνίας λειτουργούν με διετή συμβόλαια ή μονοετή με αυξημένο πάγιο. Για τον Χ ή ψ λόγο σε είχαν ξεχάσει. Τώρα που σε θυμήθηκαν όμως είσαι διστακτικός στο να ακολουθήσεις τα νόμιμα και αυτονόητα. Μπορεί να ακούγεται κάπως η τελευταία πρόταση αλλά έτσι λειτουργεί η αγορά για ευνόητους λόγους.

Ο λόγος που δεν θες να κάνεις διετή ανανέωση στο 24αρι ποιος είναι;

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Edited by stilskin
http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . Εχω 2play 24αρι στα 19.50 (τωρα νομιζω οτι η εταιρια το λεει 2play old). Το συμβολαιο μου εχει ληξει απο 4/19 , τοτε ειχα επικοινωνησει πολλες φορες με τη Wind για ανανεωση συμβολαιου και ολο μου ελεγαν θα σας παρει το αρμοδιο τμημα , το οποιο με εγραψε κανονικα και δεν με πηρε ποτε. Ο λογαριασμος συνεχισε τα δυο αυτα χρονια να ερχεται στα 19,50.

Το τελευταιο δίμηνο εχουν σπασει τα τηλεφωνα σε κινητο και σταθερο προκειμενου να ανανεωσω το συμβολαιο ητε σε οπτικη 100αρα ητε να κανω ανανεωση στην 24αρα που εχω τωρα , με την ιδια τιμη και συμβολαιο για 2 χρονια.

Εγω θελω να παω σε οπτικη αλλα οχι ακομα και δεν θελω να ανανεωσω για 2 χρονια την 24αρα και να δεσμευτω ντε και καλα τωρα που το θυμηθηκαν 2 χρονια μετα.

Το ερωτημα μου ειναι, αν δεν κανω ανανεωση μιας και το συμβολαιο εχει μετατραπη λογικα σε αοριστου χρονου σε αυτη την τιμη, υπαρχει περιπτωση η WIND να μου αυξησει το παγιο αυθαιρετα?

 

Κανονικά θα έπρεπε να στο αυξήσει.

Αν είσαι ευχαριστημένος και θες να μείνεις βάλε 24αρα και μετά πάνε σε 100αρα.

Δες βέβαια αν τρέχει στην περιοχή σου επιδότηση από το super fast broaband που επιδοτούν νέες συνδέσεις οπτικής ίνας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιδοτηση και ηδη μου εχουν κανει προσφορα να παω σε οπτικη 100αρα στα 29 ευρο απο 19,50 που πληρωνω τωρα. Απλα δεν θελω να παω ακομα.

Ο λογος που δεν θελω να κανω συμβολαιο σε 24αρα , ειναι πρωτον γιατι μεχρι τωρα που τους επερνα εγω με αγνοουσαν (δεν με ειχαν ξεχασει) τουε ειχα παρει ενα σωρο τηλεφωνα, και τωρα με περνουν συνεχεια και μου εχουν σπασει τα νευρα. Και δευτερον, γιατι να δεσμευτω για δυο χρονια με μια εταιρια που με θυμηθηκε ξαφνικα, και να μην μπορω να παω σε αλλη αν το θελησω για τα 2 επομενα χρονια χωρις να πρεπει να σπασω το συμβολαιο.

Τελος παντων αν με πιεσουν αναγκαστικα θα πρεπει να κανω συμβολαιο. Το ερωτημα ειναι αν αυτοι μπορουν να αυξησουν το παγιο χωρις να με ενημερωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . Εχω 2play 24αρι στα 19.50 (τωρα νομιζω οτι η εταιρια το λεει 2play old). Το συμβολαιο μου εχει ληξει απο 4/19 , τοτε ειχα επικοινωνησει πολλες φορες με τη Wind για ανανεωση συμβολαιου και ολο μου ελεγαν θα σας παρει το αρμοδιο τμημα , το οποιο με εγραψε κανονικα και δεν με πηρε ποτε. Ο λογαριασμος συνεχισε τα δυο αυτα χρονια να ερχεται στα 19,50.

Το τελευταιο δίμηνο εχουν σπασει τα τηλεφωνα σε κινητο και σταθερο προκειμενου να ανανεωσω το συμβολαιο ητε σε οπτικη 100αρα ητε να κανω ανανεωση στην 24αρα που εχω τωρα , με την ιδια τιμη και συμβολαιο για 2 χρονια.

Εγω θελω να παω σε οπτικη αλλα οχι ακομα και δεν θελω να ανανεωσω για 2 χρονια την 24αρα και να δεσμευτω ντε και καλα τωρα που το θυμηθηκαν 2 χρονια μετα.

Το ερωτημα μου ειναι, αν δεν κανω ανανεωση μιας και το συμβολαιο εχει μετατραπη λογικα σε αοριστου χρονου σε αυτη την τιμη, υπαρχει περιπτωση η WIND να μου αυξησει το παγιο αυθαιρετα?

 

Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στην περίπτωση του adsl, αλλά στη δική μου περίπτωση (vdsl50) από το 2013, συζήτησα μαζί τους πολλές φορές, ζήτησα καλλίτερη συμφωνία από την προσφορά που μου έδωσαν και ήταν ίδια τιμή με το προηγούμενο δίχρονο, πέρασε η ημερομηνία λήξης του συμβολαίου και νόμιζα ότι θα συνεχίσω να είμαι αορίστου, και στον ένα μήνα ακριβώς ήρθε μήνυμα ότι έληξε το συμβόλαιο και θα διακοπεί η σύνδεση.

Αναγκαστικά, ανανέωσα με την ίδια τιμή, δηλαδή με την "προσφορά", για 2 χρόνια πάλι μέσω της ιστοσελίδας.

Να θυμάσαι ότι έχεις καταχωρημένη "προσφορά" και αυτή δεν αλλάζει. Επίσης ότι δεν είναι εύκολο να κάνεις εικονική φορητότητα, όπως παλιά, για να πετύχεις καλλίτερη συμφωνία.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εταιρείες συμβαίνουν αυτά. Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από την Wind ειδικά το τεχνικό τμήμα πλήρη υποστήριξη και εξυπηρέτηση κατ'επανάληψη διότι στην περιοχή μου γινόντουσαν δημοτικά έργα για ένα σημαντικό χρονικό διάστημα. Να αναφέρω και μια παρόμοια περίπτωση με ανανέωση συμβολαίου το οποίο έληγε τώρα τέλος Μαΐου και απ'τον Μάρτιο με είχαν πρήξει ότι και καλά θα χάσω τα προνόμια της μεγάλης έκπτωσης που είχα αν δεν ανανεωνα άμεσα. Κατάλαβα ότι ήταν εξωτερικός συνεργάτης της κόκκινης και μου έλεγε μπαρουφες όμως για ένα δίμηνο με είχαν ζαλίσει με μηνύματα και τηλέφωνα. Ενώ πλήρωνα λοιπόν 25,25 ευρώ ήθελαν να μου δώσουν το ίδιο πρόγραμμα και με μια ώρα λιγότερο με αύξηση 1,25 ευρώ το μήνα. Τελικά προχθές κάλεσα κατευθείαν το τμήμα αποσυνδεσεων είδαν την καρτέλα μου και πόσα χρόνια είμαι ένας υγιής στην ώρα μου συνδρομητής και τελικά μου έδωσαν το υπάρχον πρόγραμμα έξι ωρών προς κινητά (που χρειάζομαι στην επιχείρηση μου) στα 20.25 ευρώ.!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στην περίπτωση του adsl, αλλά στη δική μου περίπτωση (vdsl50) από το 2013, συζήτησα μαζί τους πολλές φορές, ζήτησα καλλίτερη συμφωνία από την προσφορά που μου έδωσαν και ήταν ίδια τιμή με το προηγούμενο δίχρονο, πέρασε η ημερομηνία λήξης του συμβολαίου και νόμιζα ότι θα συνεχίσω να είμαι αορίστου, και στον ένα μήνα ακριβώς ήρθε μήνυμα ότι έληξε το συμβόλαιο και θα διακοπεί η σύνδεση.

Αναγκαστικά, ανανέωσα με την ίδια τιμή, δηλαδή με την "προσφορά", για 2 χρόνια πάλι μέσω της ιστοσελίδας.

Να θυμάσαι ότι έχεις καταχωρημένη "προσφορά" και αυτή δεν αλλάζει. Επίσης ότι δεν είναι εύκολο να κάνεις εικονική φορητότητα, όπως παλιά, για να πετύχεις καλλίτερη συμφωνία.

 

Ok ευχαριστω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από σήμερα σε vdsl 50 με την wind. Ιδού τα στατιστικά γραμμής. Τα θεωρείτε καλά; Εγώ τα βλέπω αρκετά αξιοπρεπή. Να σημειώσω ως φοβόμουν την γραμμή μου γιατί είναι παλιά, έχω παράλληλες συνδέσεις σε πρίζες, δεν ξέρω καν ποια είναι η κεντρική αφού μάλλον οι διακλαδωσεις εχουν γίνει στον καταναμετή έξω όπου έχει γίνει μάλλον παράλληλη σύνδεση των πριζων.

 

Να πω την αλήθεια με όλα αυτά που διάβαζα είχα πολύ μεγάλο φόβο για προβληματική γραμμή αλλά όλα οκ ως φαινεται. Εχω κανει και επιστροφη σηματος τηλεφωνίας που και εκεί υπάρχει απώλεια εκ των πραγμάτων. Επίσης στο τηλέφωνο έχω καρφωμένο το παλιό adsl φίλτρο καθώς δεν έχω πάρει ακόμα vdsl φιλτρακι.

 

Ερώτηση;

 

1) πως βλέπετε τα στατιστικά της γραμμής;

2) με αυτά τα στατιστικά μπορώ να πάω σε 100αρα ή/και 200αρα κάποια στιγμη;

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Δείχνει να αντέχει οριακά και 200αρα, αν και δεν είναι να το δένεις γιατί μπορεί το μέγιστο των 199000 να μεταβληθεί με τον καιρό, και ίσως ακόμη αν ήθελες 200αρα να σου έφερναν οπτική ίνα μέχρι το σπίτι. Εγώ που έχω θεωρητικό μέγιστο 140000 περίπου με την 100αρα δεν έχω θέμα (συγχρονίζει 110 κανονικά). Για το θέμα που λες με τις πρίζες πιστεύω ότι δεν έχεις θέμα. Είναι τόσο δυνατό το σήμα σου που πρακτικά και στην τελευταία πρίζα να μπει δεν περιμένω να έχει σοβαρή μείωση. Να φτάσει το όριο της 50αρας και της 100αρας ακόμη μάλλον είναι αδύνατο. Έξω από το σπίτι είναι η καμπίνα;

 

Sent from my Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα σε vdsl 50 με την wind. Ιδού τα στατιστικά γραμμής. Τα θεωρείτε καλά; Εγώ τα βλέπω αρκετά αξιοπρεπή. Να σημειώσω ως φοβόμουν την γραμμή μου γιατί είναι παλιά, έχω παράλληλες συνδέσεις σε πρίζες, δεν ξέρω καν ποια είναι η κεντρική αφού μάλλον οι διακλαδωσεις εχουν γίνει στον καταναμετή έξω όπου έχει γίνει μάλλον παράλληλη σύνδεση των πριζων.

 

Να πω την αλήθεια με όλα αυτά που διάβαζα είχα πολύ μεγάλο φόβο για προβληματική γραμμή αλλά όλα οκ ως φαινεται. Εχω κανει και επιστροφη σηματος τηλεφωνίας που και εκεί υπάρχει απώλεια εκ των πραγμάτων. Επίσης στο τηλέφωνο έχω καρφωμένο το παλιό adsl φίλτρο καθώς δεν έχω πάρει ακόμα vdsl φιλτρακι.

 

Ερώτηση;

 

1) πως βλέπετε τα στατιστικά της γραμμής;

2) με αυτά τα στατιστικά μπορώ να πάω σε 100αρα ή/και 200αρα κάποια στιγμη;

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις!

 

Πολύ καλά στατιστικά. 100αρα φαίνεται να σηκώνει σίγουρα, για 200 δεν μπορώ να πω με σιγουριά. Ίσως αν είχες 200αρι προφίλ ή άλλο μόντεμ (δεν ξέρω τι δίνουν) ο συγχρονισμός να πήγαινε και πάνω από 200.000 και να ήσουν κομπλέ και με αυτό.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα σε vdsl 50 με την wind. Ιδού τα στατιστικά γραμμής. Τα θεωρείτε καλά; Εγώ τα βλέπω αρκετά αξιοπρεπή. Να σημειώσω ως φοβόμουν την γραμμή μου γιατί είναι παλιά, έχω παράλληλες συνδέσεις σε πρίζες, δεν ξέρω καν ποια είναι η κεντρική αφού μάλλον οι διακλαδωσεις εχουν γίνει στον καταναμετή έξω όπου έχει γίνει μάλλον παράλληλη σύνδεση των πριζων.

 

Να πω την αλήθεια με όλα αυτά που διάβαζα είχα πολύ μεγάλο φόβο για προβληματική γραμμή αλλά όλα οκ ως φαινεται. Εχω κανει και επιστροφη σηματος τηλεφωνίας που και εκεί υπάρχει απώλεια εκ των πραγμάτων. Επίσης στο τηλέφωνο έχω καρφωμένο το παλιό adsl φίλτρο καθώς δεν έχω πάρει ακόμα vdsl φιλτρακι.

 

Ερώτηση;

 

1) πως βλέπετε τα στατιστικά της γραμμής;

2) με αυτά τα στατιστικά μπορώ να πάω σε 100αρα ή/και 200αρα κάποια στιγμη;

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις!

 

Μια χαρά,αντέχεις και 100/10 άνετα.

Για οικιακή χρήση τα πακέτα 50/5 και 100/10 καλύπτουν τον μέσο όρο των χρηστών.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίπου στα 300 με 350 μέτρα από την καμπινα της wind.

 

Πιστεύω ότι το 199 που γράφει ίσως είναι λόγω κλειδωμένου προφίλ της wind. Ίσως το attenaible rate της γραμμής μου να είναι παραπάνω. 100αρα σίγουρα σηκώνει πάντως πιστεύω και εγώ.

 

Οπτική ίνα μέχρι το σπίτι δεν παίζει γιατί η περιοχή μου μέχρι στιγμής δεν είναι ανάμεσα στις περιοχές που υπάρχει χρηματοδότηση κρατική μέσω του γνωστού προγράμματος.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα σε vdsl 50 με την wind. Ιδού τα στατιστικά γραμμής. Τα θεωρείτε καλά; Εγώ τα βλέπω αρκετά αξιοπρεπή. Να σημειώσω ως φοβόμουν την γραμμή μου γιατί είναι παλιά, έχω παράλληλες συνδέσεις σε πρίζες, δεν ξέρω καν ποια είναι η κεντρική αφού μάλλον οι διακλαδωσεις εχουν γίνει στον καταναμετή έξω όπου έχει γίνει μάλλον παράλληλη σύνδεση των πριζων.

 

Να πω την αλήθεια με όλα αυτά που διάβαζα είχα πολύ μεγάλο φόβο για προβληματική γραμμή αλλά όλα οκ ως φαινεται. Εχω κανει και επιστροφη σηματος τηλεφωνίας που και εκεί υπάρχει απώλεια εκ των πραγμάτων. Επίσης στο τηλέφωνο έχω καρφωμένο το παλιό adsl φίλτρο καθώς δεν έχω πάρει ακόμα vdsl φιλτρακι.

 

Ερώτηση;

 

1) πως βλέπετε τα στατιστικά της γραμμής;

2) με αυτά τα στατιστικά μπορώ να πάω σε 100αρα ή/και 200αρα κάποια στιγμη;

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις!

μπας και μας κανουν πλακα

και μενα 55093 κλειδωνει

Link to comment
Share on other sites

μπας και μας κανουν πλακα

και μενα 55093 κλειδωνει

 

Όχι δε κάνουν πλάκα. Τόσο κλειδώνει ώστε να φτάσουν τα 50 καθαρά στον συνδρομητή και τα 5 να πάνε σε τυχόν απώλειες λόγω χαλκού από την καμπίνα μέχρι το σπίτι. Βέβαια ο κόφτης λειτουργεί μια χαρά μιας και παραπάνω από 51mbps δε πάει στο κατέβασμα. Επίσης μην ξεχνάμε ότι ένα μέρος του φάσματος πάει για την κωδικοποίηση και δεν αφορά το καθαρό download.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι αυτή η εξήγηση. Πάντα κλείδωνε στα 49999 / 4999.

1 χρόνο πριν, στο πρώτο lock down, ο ΟΤΕ έκανε αύξηση 10% στην ταχύτητα κάτι που πιάνει και όσους έχουν άλλο πάροχο που χρησιμοποιεί (νοικιάζει) την καμπίνα του ΟΤΕ. Έτσι η 50αρα κλειδώνει στα 55/5,5 και η 100αρα στα 110/11. Για αυτό και, αν θυμάμαι καλά, γνωστός που είναι σε περιοχή που οι καμπίνες ήταν από τη wind κλείδωνε ακόμα και τώρα στα 50/5.

 

Έτσι κι αλλιώς οι απώλειες λόγω του χαλκού είναι αμελητέες στο vdsl(δεν είναι σπάνιο η attainable speed να είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτήν που κλειδώνει).

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει μόνο στις δικές της καμπίνες. Οι καμπίνες στην περιοχή μου είναι της Wind και εγώ συγχρονίζω 109,99/10,99 με Cosmote.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 χρόνια,με ανάγκασαν να κάνω φορητότητα στην κόκκινη. Και λέω με ανάγκασαν γιατι φαίνεται οτι δεν θέλουν να κρατήσουν πελάτες. Ζήτησα με καθε δυνατό μεσο καλύτερη προσφορά για ανανέωση και αυτοι με καλούσαν για τις ίδιες προσφορές. 23 ευρω στο adsl (που αισίως έχει πέσει στα 7.5 καθαρή ταχύτητα από 10 που ξεκίνησε με απεριόριστα και 300' προς κινητά. Για vdsl θέλουν 28 με όλα απεριόριστα. Τη στιγμή που η κόκκινη ζήτησε 23.5 για το vdsl με 360' προς κινητά/διεθνή δεν νομίζω οτι υπήρχε λόγος να επιμένω. Και μετα την αίτηση τους ξαναέστειλα μήνυμα,ακόμα δεν υπάρχει αντιπροσφορά. Το μόνο που με προβληματίζει είναι τα 120' του συνδυασμου στο κινητό. Δεν ξέρω βέβαια αν με τα νέα προγράμματα διατηρουν το συνδυασμό πλέον. Ειχε κανεις αναλογη εμπειρία με φορητότητα/αντιπροσφορά τελευταία?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 χρόνια,με ανάγκασαν να κάνω φορητότητα στην κόκκινη. Και λέω με ανάγκασαν γιατι φαίνεται οτι δεν θέλουν να κρατήσουν πελάτες. Ζήτησα με καθε δυνατό μεσο καλύτερη προσφορά για ανανέωση και αυτοι με καλούσαν για τις ίδιες προσφορές. 23 ευρω στο adsl (που αισίως έχει πέσει στα 7.5 καθαρή ταχύτητα από 10 που ξεκίνησε με απεριόριστα και 300' προς κινητά. Για vdsl θέλουν 28 με όλα απεριόριστα. Τη στιγμή που η κόκκινη ζήτησε 23.5 για το vdsl με 360' προς κινητά/διεθνή δεν νομίζω οτι υπήρχε λόγος να επιμένω. Και μετα την αίτηση τους ξαναέστειλα μήνυμα,ακόμα δεν υπάρχει αντιπροσφορά. Το μόνο που με προβληματίζει είναι τα 120' του συνδυασμου στο κινητό. Δεν ξέρω βέβαια αν με τα νέα προγράμματα διατηρουν το συνδυασμό πλέον. Ειχε κανεις αναλογη εμπειρία με φορητότητα/αντιπροσφορά τελευταία?
Εγώ ανανέωσα πριν μια βδομάδα, όσο και να προσπάθησα και εγώ καλύτερη προσφορά στο πακέτο που έχω δεν μου έκανε κανένας, έκανα αρκετά τηλέφωνα και σε εξωτερικούς συνεργάτες η τιμή ήταν σχεδόν η ίδια (1.5€ διαφορά) από όλους τους παρόχους.

 

Μέχρι που πήγα στο τοπικό κατάστημα και όλως παραδόξως μου έκαναν καλύτερη τιμή από όλες τις προσπάθειες μου όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά κάτι είναι και αυτό.

Έχω vdsl 50 απεριόριστα αστικά υπεραστικά και 500 λεπτά προς όλα τα κινητά πριν πλήρωνα 24.5€ και στο κατάστημα ανανέωσα με 22€ για δύο χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...