Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ κάτι.

 

Τώρα που ο νόμος άλλαξε και η φορητοτητα δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει πριν τις 15 μέρες, μπορώ να κανω την αίτηση γι αλλου6πριν λήξει το συμβόλαιο;

 

Εννοώ ότι στο πατρικό μου το συμβόλαιο με τη WIND λήγει στις 13/12, αν κάνω αίτηση για άλλη εταιρία στις 1/12 για παράδειγμα, θα έχω πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά θα πρέπει να είσαι σίγουρος ότι η αίτηση θα ξεκινήσει μετά το περιθώριο των 15 ημερών.
Link to comment
Share on other sites

Η Wind μου εστειλε κατι με Speedex, φαντάζομαι ειναι νέο συμβόλαιο;

Θα παραλάβω σήμερα. Το περίεργο είναι οτι δεν δοκίμασαν την τηλεφωνική μέθοδο.

Προβλέπω δυνατό γλέντι.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τηλεφωνικά συμφωνία για ανανέωση ή νέα σύνδεση? Μήπως σου στέλνουνε καμία καινούργια κάρτα F2G με δωρεάν χρόνο ομιλίας? Ακόμα κι αν κάνεις κάτι τηλεφωνικά ειδικά για νέα σύνδεση συμβόλαιο έρχεται μετά για να υπογράψεις.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου ήρθε καμια γραπτή απαντηση σε καμία καταγγελία που μπορει να ειχες κανει ?

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχουν firmware updates για ZTE H268N και που μπορω να τα βρω? Το site της wind δεν εχει τιποτα.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Η WIND δίνει το 100ρι Double Play με 35€ για την black Friday.

 

https://www.wind.gr/?accept=1

Link to comment
Share on other sites

Σιγά την προσφορά η Forthnet δίνει με 29.90 την 100αρα.

http://www.nova.gr/gr/hot-deals/nova2play-internet100/

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά την προσφορά η Forthnet δίνει με 29.90 την 100αρα.

http://www.nova.gr/gr/hot-deals/nova2play-internet100/

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο τέλος βγαίνει παραπάνω όμως: + τέλη ενεργοποίησης + το ρούτερ(!) και χωρίς δωρεάν κλήσεις προς κινητά... :p

Link to comment
Share on other sites

καθε 3 και λιγο πειραζουν το site. Δεν μπορω να βρω πουθενα το mywind ουτε και την online πληρωμη λογαριασμου (με κωδικο πελατη και ΚΗΠ). Αναγκαστηκα να γκουγκλαρω για να το βρω με το φοβο να ειναι παρωχημενο το λινκ. Ευτυχως εκανα την δουλεια μου κανονικα αλλα ειναι απαραδεκτο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το mywind εχει κρυφτει στο ανθρωπακι πανω δεξια. Το αλλο αφαντο...μαλλον το κανουν επιτηδες ή για να κανουν ολοι mywind,ή για να πληρωνουν μεσω τραπεζας. Εκει πεφτει προμηθεια βεβαια. Για μεγαλυτερους ανθρωπους που θελουν το χαρτινο λογαριασμο θα επρεπε να υπαρχει η online πληρωμη οπως πριν...για οποιον το θελει απο εδω δουλευει μεχρι στιγμης

https://www.wind.gr/gr/ebill/

αν εχει καποιος αυτα τα στοιχεια (δεν αλλαζουν καθε μηνα) βλεπει το ποσο λογαριασμου κανονικα και τον πληρωνει.

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος βγαίνει παραπάνω όμως: + τέλη ενεργοποίησης + το ρούτερ(!) και χωρίς δωρεάν κλήσεις προς κινητά... :p
Δεν βγαίνει την έχουν πάρει δικοί μου. Αν τους πεις ότι έχεις wind τότε δεν πληρώνεις τίποτα από τα έξτρα που λες.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

το mywind εχει κρυφτει στο ανθρωπακι πανω δεξια. Το αλλο αφαντο...μαλλον το κανουν επιτηδες ή για να κανουν ολοι mywind,ή για να πληρωνουν μεσω τραπεζας. Εκει πεφτει προμηθεια βεβαια.

 

:mad: - φιλε μου εγω στο ταμπλετ το βλεπω αλλα μολις το παταω και βαζω το ονομα και τον κωδικο κοιτα τι βλεπω (!)

 

Ο συνδυασμός username/password δεν είναι έγκυρος. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά

 

αναθεμα την ωρα και την στιγμη μεσα, να χαρω που λενε θα αυξησουν και την καρτα για κινητο στα καταστηματα στα 15 ευρω με σκοπο να παεισυντομα στα 17, κατι θα ελεγα τωρα για ανιατες ασθενεις και φερετρα αλλα λογω κανονισμων δεν το λεω.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά ρε παιδιά; Μας δουλεύει η WIND-άρα;;; :wacko: :wacko: :wacko: To 50άρι χωρίς τηλέφωνα, μέχρι πρόσφατα είχε 28€! :wacko:

 

wind-LOL.png

Link to comment
Share on other sites

Στο διαμερισμα που μενει η μανα μου, διακοψαμε το σταθερο, με τη λήξη του συμβολαιου.

Εκδόθηκε ο εκκαθαριστικός λογαριασμός και εχει ποσό επιστροφης 15€

Επειδη η μανα μου λόγω ηλικιας και υγειας δεν μετακινειται, αν παω σε καταστημα με την ταυτοτητα της και μια απλή εξουσιοδοτηση θα μου τα δωσουν ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έχουν τις ονομαστικές τιμές χωρίς έκπτωση τουλάχιστον από χθες ή προχθές. Μπορεί να ετοιμάζουν να ξαναβάλουν έκπτωση πριν τα Χριστούγεννα. Νομίζω γενικώς ότι έχουν αλλάξει λίγο πολιτική ενώ πριν οι εκπτώσεις τους ήταν μεγαλύτερες μέσω ίντερνετ έχουν πλέον αρχίσει να δίνουν καλύτερες προσφορές τουλάχιστον για τις νέες συνδέσεις, από τα καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά ρε παιδιά; Μας δουλεύει η WIND-άρα;;; :wacko: :wacko: :wacko: To 50άρι χωρίς τηλέφωνα, μέχρι πρόσφατα είχε 28€! :wacko:

 

wind-LOL.png

 

Την περίπτωση του να έχει γίνει λάθος, δεν την σκέφτηκες?

Link to comment
Share on other sites

Στο διαμερισμα που μενει η μανα μου, διακοψαμε το σταθερο, με τη λήξη του συμβολαιου.

Εκδόθηκε ο εκκαθαριστικός λογαριασμός και εχει ποσό επιστροφης 15€

Επειδη η μανα μου λόγω ηλικιας και υγειας δεν μετακινειται, αν παω σε καταστημα με την ταυτοτητα της και μια απλή εξουσιοδοτηση θα μου τα δωσουν ;

πιστεύω θα στα δώσουν,ειδικά αν σε ξέρουν στο κατάστημα,αρκεί να πας με την ταυτότητά της. Αν δεν σε ξέρουν ή αν είναι εξαιρετικά τυπικοί θα ζητήσουν εξουσιοδότηση ίσως και θεωρημένη.

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω θα στα δώσουν,ειδικά αν σε ξέρουν στο κατάστημα,αρκεί να πας με την ταυτότητά της. Αν δεν σε ξέρουν ή αν είναι εξαιρετικά τυπικοί θα ζητήσουν εξουσιοδότηση ίσως και θεωρημένη.

 

Επειδη κι εγω αυτο πιστευω, αρχικα θα παω με τον λογαριασμό, την ταυτοτητα, και μια απλή εξουσιοδοτηση, και βλεπουμε

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έληξε στο πατρικό μου το Double Play των 25€ με ADSL+ Απερ. Σταθερά + 300' κινητά. Ζητήσαμε προσφορά και μας έδωσαν τις εξής:

 

1) Το ίδιο πακέτο + 10€ με συμβόλαιο κινητής, που έδινε 700' + 70 SMS προς όλους + 2GB (σύνολο 35€ WIND One),

2) το ίδιο πακέτο σταθερού με ταχύτητα 50 Mbps στα 31€ (χωρίς WIND One).

 

Τελικά τους ρίξαμε άκυρο και κάναμε φορητότητα για Vodafone VDSL και μάλιστα χωρίς να γίνεται ακύρωση. Έχει ακριβύνει πολύ πλέον η WIND... Μία γραμμή μας έχει απομείνει (από τις 4 που είχαμε στη WIND) και το Καλοκαίρι που λήγει και αυτή, θα πάμε γι' αλλού... :down:

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες σήμερα ή χθες τη φορητότητα, θα σε πάρουν από την Wind για αντιπροσφορά και πρέπει να είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε τι δίνουν. Άλλος πήρε απεριόριστο w στο κινητό και vdsl 100αρα με 65 ευρώ. Αν καλύπτεται κάποιος με το δίκτυο η τιμή είναι ασυναγώνιστη.

 

Το θέμα είναι ότι δεν μου αρέσει που η Ευρώπη έχει πάει στα μηνιαία συμβόλαια και εδώ ακόμα μιλάμε για 24 μήνες δέσμευση.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες σήμερα ή χθες τη φορητότητα, θα σε πάρουν από την Wind για αντιπροσφορά και πρέπει να είσαι έτοιμος.

 

Η φορητότητα έγινε από κατάστημα VF. Οπότε δεν ακυρώνεται... Το γνωρίζω το "παιχνιδάκι" και το έχω παίξει πολλές φορές, αλλά πλέον με κούρασε. Ας έδινε η WIND καλύτερη προσφορά εξαρχής... :O

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...