Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, είναι κανείς που του έλειξε το Double Play , και ανανεωσε ξανά και με τι τιμή έχω double play 24/1 με δώρο 1Gb και 120 λεπτά προς όλους δώρο, και πληρωνω 24,17€.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, είναι κανείς που του έλειξε το Double Play , και ανανεωσε ξανά και με τι τιμή έχω double play 24/1 με δώρο 1Gb και 120 λεπτά προς όλους δώρο, και πληρωνω 24,17€.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Τον Αυγουστο απο 18,5 που ηταν ανανεωσα στα 20,5 μετα απο δυο-τρια τηλεφωνηματα και αφου ειχα αποριψει την αρχικη προταση τους που ηταν στα 24κατι.

Link to comment
Share on other sites

Τον Αυγουστο απο 18,5 που ηταν ανανεωσα στα 20,5 μετα απο δυο-τρια τηλεφωνηματα και αφου ειχα αποριψει την αρχικη προταση τους που ηταν στα 24κατι.

 

Με τα 120 λεπτά με την μία SIM και το 1GB με την άλλη τι έγινε στα δώσανε αυτά η όχι? γιατί και εμένα λήγει σε 2 μήνες να ξέρω πως να το παίζω, και κάτι άλλο αν ξέρει κανείς, παλιά πρακτική ήταν όταν έληγε το συμβόλαιο σου και πάροχος που ήσουν δεν σου έδινε κάτι, έκανες συμβόλαιο σε άλλη εταιρεία, και όταν τους πήγαινε το χαρτί της αποδεύσμευσης σε παίρνανε και σου δίνανε αρκετά παραπάνω για να μην σε χάσουν από πελάτη ( είχες 14 ημερολογιακές μέρες για να υπαναχωρήσεις ) μου είπε κάποιος φίλος μου ότι δεν ισχύει πλέον, διότι οι εταιρείες συμφωνήσανε μεταξύ τους επειδή γινόταν όλο αυτό το μπέρδεμα να μην το συνεχίσουν δηλαδή όταν κάνεις αίτηση να πας αλλού να μην σου κάνουνε αντιπρόταση, ισχύει η είναι λάθος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Με τα 120 λεπτά με την μία SIM και το 1GB με την άλλη τι έγινε στα δώσανε αυτά η όχι? γιατί και εμένα λήγει σε 2 μήνες να ξέρω πως να το παίζω, και κάτι άλλο αν ξέρει κανείς, παλιά πρακτική ήταν όταν έληγε το συμβόλαιο σου και πάροχος που ήσουν δεν σου έδινε κάτι, έκανες συμβόλαιο σε άλλη εταιρεία, και όταν τους πήγαινε το χαρτί της αποδεύσμευσης σε παίρνανε και σου δίνανε αρκετά παραπάνω για να μην σε χάσουν από πελάτη ( είχες 14 ημερολογιακές μέρες για να υπαναχωρήσεις ) μου είπε κάποιος φίλος μου ότι δεν ισχύει πλέον, διότι οι εταιρείες συμφωνήσανε μεταξύ τους επειδή γινόταν όλο αυτό το μπέρδεμα να μην το συνεχίσουν δηλαδή όταν κάνεις αίτηση να πας αλλού να μην σου κάνουνε αντιπρόταση, ισχύει η είναι λάθος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εγω εχω 24αρι iternet, 2*120 λεπτα σε δυο διαφορετικα νουμερα, απεριοριστα αστικα υπεραστικα, 300' προς κινητα, αυτα ειχα πριν αυτα εχω και τωρα.

H αρχικη προσφορα τους ηταν για ανανεωση στα 24κατι€ ενα μηνα πριν ληξει το συμβολαιο, τους αντιπροτεινα τα 16,5€ επειδη γνωριζα οτι διακινουνταν τετοια συμβολαια, αλλα μου απαντησαν οτι αυτα ηταν για νεους πελατες απο φορητοτητα, τελικα τα βρηκαμε καπου στην μεση :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η σύνδεσή μου λήγει 9 ΝΟΕ , δεν μου έκαναν καμμία τηλ/κή προσφορά και πήγα σε κατάστημα wind . Μου έχουν μια "προσφορά" ίδια τιμή με την προηγούμενη (21Ε αντί 20,6Ε) . Ξέρετε εάν υπάρχει πείπτωση να μου κάνουν κάτι καλύτερο έαν πάρω εγώ στο 13800 ή στο +30 21 1777 7136 που αναφέρει ο Dolomites πιό πάνω ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο (νεος νομος δεδομενων (?)) δεν παιρνουν τηλεφωνο. Απο το 13800 δεν νομιζω να κανουν κατι καλυτερο απο αυτο που ηδη εχουν βγαλει στο συστημα τους. Το αλλο νουμερο νομιζω εκανε προσφορα για νεα συνδεση μονο. Θα ελεγα να παρεις στο 13800 ή μεσω της φορμας επικοινωνιας να ζητησεις χαμηλοτερη προσφορα. Σε ποιο πακετο εισαι ομως,γιατι εμενα π.χ. στο broadband δεν κατεβαινουν κατω απο 20 ευρω,ενω δινουν το πακετο με τα 1500' προς wind και 24αρι με 22...Δυστυχως και το χαρτι της φορητοτητας εχει ψιλοκαει τωρα με τον νεο κανονισμο...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο 24άρι με απεριόριστα σταθερα , (νομίζω) 500 προς κινητά και 120 σε καρτοκινητό το οποίο δεν χρησιμοποιώ πλέον και είναι απενεργοποιημένο .

Ρώτησα στο κατάστημα άν γίνεται να μην έχω το καρτοκινητό και να κατέβει λίγο η τιμή , αλλά μου είπε η κοπέλα οτι είναι στην προσφορά και δεν αλλάζει ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 24αρι iternet, 2*120 λεπτα σε δυο διαφορετικα νουμερα, απεριοριστα αστικα υπεραστικα, 300' προς κινητα, αυτα ειχα πριν αυτα εχω και τωρα.

H αρχικη προσφορα τους ηταν για ανανεωση στα 24κατι€ ενα μηνα πριν ληξει το συμβολαιο, τους αντιπροτεινα τα 16,5€ επειδη γνωριζα οτι διακινουνταν τετοια συμβολαια, αλλα μου απαντησαν οτι αυτα ηταν για νεους πελατες απο φορητοτητα, τελικα τα βρηκαμε καπου στην μεση :)

Οπότε δηλαδή σου έδωσαν τη τιμή που δίνει και σήμερα σε νέους συνδρομητές, και επίσης σου έδωσαν 2* 120 σε 2 κινητά αντί 1GB η ήταν δικιά σου επιλογή ξέρεις αν δίνουν και τη κάρτα με το 1GB?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο 24άρι με απεριόριστα σταθερα , (νομίζω) 500 προς κινητά και 120 σε καρτοκινητό το οποίο δεν χρησιμοποιώ πλέον και είναι απενεργοποιημένο .

Ρώτησα στο κατάστημα άν γίνεται να μην έχω το καρτοκινητό και να κατέβει λίγο η τιμή , αλλά μου είπε η κοπέλα οτι είναι στην προσφορά και δεν αλλάζει ...

 

Ναι δεν εχει σχεση το καρτοκινητο με την τιμη,δινεται αναλογα με το πρόγραμμα.

Πιθανόν αυτό που σου πρότειναν να είναι νεότερο πρόγραμμα που δίνει +1500' προς κινητα wind/q επιπλέον των 300' προς κινητά που ήδη έχεις.

Εκτος αν σε αφήνουν με την τιμη αυτη σε αυτο που ηδη έχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε δηλαδή σου έδωσαν τη τιμή που δίνει και σήμερα σε νέους συνδρομητές, και επίσης σου έδωσαν 2* 120 σε 2 κινητά αντί 1GB η ήταν δικιά σου επιλογή ξέρεις αν δίνουν και τη κάρτα με το 1GB?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Κανονικά επειδή είναι 2play η broadband sim δινεται ούτως ή άλλως. Το 2x120' πρωτη φορά το ακούω (εφόσον προέρχεται από την ίδια σταθερή γραμμή φυσικά).

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δηλαδή σου έδωσαν τη τιμή που δίνει και σήμερα σε νέους συνδρομητές, και επίσης σου έδωσαν 2* 120 σε 2 κινητά αντί 1GB η ήταν δικιά σου επιλογή ξέρεις αν δίνουν και τη κάρτα με το 1GB?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Δεν μου τα εδωσαν τωρα τα 2*120, ετσι το ειχα εξαρχης απ' οταν εκανα φορητοτητα απο HOL προ τετραετιας. Τους το ειχα ζητησει αντι για 1GB να μου δωσουν 120' στο αλλο νουμερο.

Απ'οτι ξερω ναι την δινουν και την καρτα με το 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου σπουδάζει Μυτιλήνη και σύντομα σκέφτεται να αλλάξει σπίτι. Όμως το σταθερό του τηλέφωνο είναι στο δικό μου όνομα.

 

Για να μεταφερθεί η γραμμή, πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρεται το όνομά μου σε κάποιο λογαριασμό ΔΕΚΟ ή το συμβόλαιο του νέου σπιτιού; :help:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι ζητανε λογαριασμο για τη μετακομιση. Και αν ζητησουν,θα ειναι μονο για πιστοποιηση υπαρξης της διευθυνσης λογικά. Σε πολλες περιπτώσεις μπορεί αυτοί οι λογαριασμοί να είναι σε 3ο όνομα (π.χ. ιδιοκτήτη). Θα ακυρωναν για τέτοιο λόγο τη μεταφορά? Δε νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχουμε κανενα τηλεφωνακι της WIND που να κανει καμια καλη προσφορα για φορητοτητα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Στείλε μήνυμα στη σελίδα τους στο fb, ζήτα να σε καλέσουν γι' απόδοση προσφοράς. Επίσης κάνε μια βόλτα από υποκατάστημα Wind και Public, γιατί όλο και κάτι θα έχουν.
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία χθές παρέλαβα το ρούτερ σήμερα τους έστειλα μήνυμα στο FB. Με πήραν τηλ και μου είπαν για VDSL στα 25€. Δέχτηκα αλλά τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Λοιπόν. Μου ήρθε ο λογαριασμός 25€ και κάτι σεντς.

Δηλαδή θα πληρώσω VDSL. Όμως η υπηρεσία δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα.

Είναι σωστό;

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να δεις τι αφορουν τα 25,αν ειναι για vdsl,καποια ενεργοποιηση ή αν αφορούν υπηρεσίες του adsl. Σωστο θα μου φαινοταν να πληρωθει προκαταβολικα παγιο vdsl για την επομενη περιοδο,αρκει να το ενεργοποιησουν.Αν δεν ανοιξει αμεσα τοτε ναι υπαρχει θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Στο λογαριασμό λέει wind broadband basic.

Έχουν προσθέσει "μηνιαίο πάγιο - υποστήριξη εξοπλισμού - ADSL b & αναλογία υποστήριξη εξοπλισμού - ADSL b. 3.07€ το έκαστο.

 

Τι είναι αυτά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρώτησα στο messenger τη wind και μου λένε πως είναι η χρέωση του εξοπλισμού. Στην συνομιλία που είχα μαζί τους μου είπαν πως θα μου σταλεί το ρούτερ δωρεάν!!

Link to comment
Share on other sites

ζητα διευκρινησεις για το τι αφορουν οι χρεωσεις,και εμενα περιεργο μου φαινεται,δεν χρεωναν ποτε τον εξοπλισμο ή την υποστηριξη του. Αν ηθελες ρουτερ επαιρνες απο το καταστημα και δεν μπλεκοταν με το λογαριασμο...το vdsl δεν ηρθε ακομα?
Link to comment
Share on other sites

ζητα διευκρινησεις για το τι αφορουν οι χρεωσεις,και εμενα περιεργο μου φαινεται,δεν χρεωναν ποτε τον εξοπλισμο ή την υποστηριξη του. Αν ηθελες ρουτερ επαιρνες απο το καταστημα και δεν μπλεκοταν με το λογαριασμο...το vdsl δεν ηρθε ακομα?

 

μπορεις να βαλεις καποιον απο αλλη εταιρεια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξέρω αν πρέπει να το βάλω στο τόπικ της Cyta ή εδώ το παρακάτω ποστ. Το ποστ αφορά κυρίως τις φορητότητες.

 

Πριν 20 μέρες περίπου μπήκα στην διαδικασία να κάνω αίτηση φορητότητας στην wind(το συμβόλαιο μου με cyta λήγει 01/12/18) με σκοπό να πετύχω καλύτερη τιμή στην cyta ή στο τέλος να καταλήξω wind εφόσον δεν κάνει προσφορά η cyta.

Μπαίνοντας στο φόρουμ για να δω τι ισχύει με τις φορητότητες το τελευταίο διάστημα , διοτι αλλάζουν συνέχεια οι νόμοι και οι διαδικασίες, διαπίστωσα οτί κάνεις δεν ξέρει ακριβώς. Παρακάτω θα γράψω την διαδικασία που ακολούθησα και πήρα καλή προσφορά εν τέλει και απο τις 2 εταιρίες.

 

Σε πρώτη φάση αποδέχτηκα την πρσφορά της wind(την κλασική με τα 16 ευρω 24 ιντερνετ ωρες σε κινητα + δωράκια για συνδρομητές της cyta). Την πρόταση μου την έκανε η εταιρία Wspot και σύμφωνα με αυτην η διαδικασία της φορητότητας ξεκινούσε αφότου υπέγραφα το συμβόλαιο και είχα δικαίωμα 14 ημερολογιακές ημέρες να κάνω υπαναχώρηση χωρίς καμία χρέωση.

 

Η Cyta άργησε να με πάρει τηλέφωνο (10 μέρες αφότου είχα υπογράψει και περίπου 15 αφότου είχα αποδεχτεί τηλεφωνικά την πρόταση).

Μου έδωσε 13,70€ τελική τιμή 24αρι+ κινητά. Μου είπε οτι εφόσον είμαι εντός των 14 ημερών απλά καλώ σε έναν αυτόματο της wind(13899 νομίζω) και ακολουθώ τα βήματα που λέει το αυτοματοποιημένο μήνυμα. Το μήνυμα μου είπε οτι δεν έχω δικαίωμα υπαναχώρησης διότι έχουν περάσει οι 14 ημέρες. Αμέσως κάλεσα 13800(wind) και μου είπαν να στείλω μέσω της φόρμας αίτηση υπαναχώρησης και εφόσον εχουν περάσει μόλις 10 ημέρες απο την υπογραφή μου δεν θα έχω κανένα θέμα.

 

Την επόμενη μέρα με κάλεσε η wind και μου έκανε αντιπρσφορά στα 14€!.

Επειδή είχα κουραστεί όμως με τα τηλεφωνα την απέρριψα και αποδέχτηκα της Cyta.

 

Επειδή μίλησα αρκετές φορες με Cyta Wind και Wspot όλοι απαντούσαν άμεσα και όλοι είχαν καλή εξυπηρέτηση.

 

Τέλος να πω οτι η Cyta μου είπε ότι η ποινή σε περίπτωση που κάνω υπαναχώρηση πριν να λήξει το συμβολαιο μου, είναι 5 ευρω για κάθε μήνα που απομένει(δεν κατάλαβα πως προκύπτει). Δηλαδή εάν κάνω σε 1 χρόνο θα πληρώσω ποινή 5 χ 12 μήνες που απομένουν.

Edited by philip88

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

ζητα διευκρινησεις για το τι αφορουν οι χρεωσεις,και εμενα περιεργο μου φαινεται,δεν χρεωναν ποτε τον εξοπλισμο ή την υποστηριξη του. Αν ηθελες ρουτερ επαιρνες απο το καταστημα και δεν μπλεκοταν με το λογαριασμο...το vdsl δεν ηρθε ακομα?

 

Δεν ξερω... Τους εστειλα να μου απαντησουν τι και πως απο φορμα του site.

Επισης μετα απο λιγο μου στειλανε και αλλο ενα sms κ λεει πως ο εξοπλιαμος για τη νεα υπηρεσια σταθερης κ ιντερνετ εχει στακει στη διευθυνση μου κ συντομα θα παραλαβω...

 

Αντε να βγαλεις ακρη.

 

Μου στειλανε ενα ρουτερ adsl αρχικα δωρεαν γιατι και καλα μου ειπανε πως μαλλον θα φταιει το ρουτερ μου που πιανω 2mbps. Αφου παρελαβα το εβαλα και ειχα την ιδια ταχυτητα.

Μου κανανε προσφορα για vdsl 50mbps με δωρεαν εξοπλισμο και ενεργοποιηση προς 25€ το μηνα ως "αντικατασταση" του προβληματος...Δεχτηκα, παρελαβα το vdsl ρουτερ αλλα δεν εχω vdsl...

Τωρα μου ηρθε και το καινουργιο sms που γραφω πιο πανω και μου λεει για εξοπλισμο... Δεν εχω ζητησει τιποτα.

Ρε δεν πανε καλα αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Πριν 2 εβδομάδες έκανα φρητότητα απο cyta σε wind στο σταθερο του σπιτιου.Εβαλα adsl γραμμή και παρατηρώ οτι πρωινές ώρες και μέχρι περίπου το απογευμα η ταχύτητα μου ειναι 7-8 mbps.To βράδυ και μετα τις 7 η ώρα περίπου η ταχύτητα μου πέφτει περιπου στα 3,5 mbps.Tι μπορω να κάνω....αν τους πάρω τηλεφωνο θα βγάλω ακρη ή θα μου τα κάνουν χειρότερα;Σκέφτομαι να αλλαξω μοντεμ γιατι μου έχουν δώσει ενα zyxel.Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

η ταχυτητα που αναφερεις ειναι αυτη με την οποια κατεβαζεις ή ειναι η ταχυτητα που βλεπεις να συγχρονίζει η γραμμή στη σελίδα του ρούτερ?
Link to comment
Share on other sites

η ταχυτητα που αναφερεις ειναι αυτη με την οποια κατεβαζεις ή ειναι η ταχυτητα που βλεπεις να συγχρονίζει η γραμμή στη σελίδα του ρούτερ?

Στη σελίδα του ρουτερ (αν βλεπω τη σωστη) η ταχύτητα ειναι περιπου 8,9 mbps.Στο speedtest που κάνω(με ethernet καλωδιο) η ταχύτητα ειναι 3,5 mbps το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...