Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αλλαγή σε fastpath περνάνε λίγες μέρες και βλέπω ότι αυξήθηκε πάλι το ping στις αρχικές τιμές.Μπαίνω στο router και βλέπω interleave path, αυτό σημαίνει ότι δεν έχω fastpath;

Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί τους πήρα τηλέφωνο, ο υπάλληλος μου είπε ότι πράγματι, μου το αλλάξαν πάλι ενώ ήταν fastpath, δεν ξέρει το λόγο.Είπε ότι θα καταγραφεί το ζήτημα θα λάβω sms και τα σχετικά.Είναι η πρώτη φορά που δεν έλαβα κανένα sms, η γραμμή παρέμεινε ως έχει και ξαναπήρα σήμερα.Η σημερινή υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι είναι fastpath απ'όταν το ζήτησα και δεν άλλαξε πάλι, δεν ήξερε γιατί ο άλλος υπάλληλος μου είπε διαφορετικά.Μου ζήτησε να δοκιμάσω με καλώδιο να δω αν εξακολουθεί να υπάρχει υψηλό Ping και να κάνω δήλωση βλάβης.

 

Εγώ έχω την αίσθηση ότι με κοροϊδεύουν.Ξέρει κάποιος να μου πει με βεβαιότητα αν το interleave path στο Link type σημαίνει ότι δεν έχω fastpath?

 

Θα κάνω τη δοκιμή με ethernet αλλά έχει παρατραβήξει το θέμα.Θα τους ξαναπάρω σήμερα και αν δεν υπάρξει λύση μέχρι τέλος βδομάδας κάνω αίτηση διακοπής.Το πρόστιμο διακοπής δεν πρόκειται να το πληρώσω και ας μείνει χρέος, είχα ανεπαρκείς υπηρεσίες από την πρώτη μέρα και έχω πάρει 7 φορές την εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο με τον λογαριασμό . Ενώ είχαμε συμφωνήσει 16,50 με ψηφιακές ευκολίες τελικά χρέωααν .

 

Θα ζητήσω την ηχογράφηση.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οταν ειχα κανει συμφωνια για αλλαγη πακετου πριν τις αυξησεις,μου διευκρινησαν ξεχωριστα την αναγνωριση/ευκολιες σε σχεση με την τιμη του μηνιαιου παγιου,δηλ. τοσα το μηνα +0,50 αναγνωριση + 0,50 οι ευκολιες. Προφανως καποιοι υπαλληλοι δεν τα διευκρινιζαν σωστα. Οι τιμες των προσφορων ειναι στο συστημα,δεν τις καθοριζουν οι υπαλληλοι που επικοινωνουν με τους πελατες. Το αν θα μεταφερουν την τιμολογηση σωστα οι υπαλληλοι ειναι το θεμα...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! με καλεσαν κ μενα σημερα για wind double play και ληξη συμβασης οπου απο 25,5 ευρω μου προτειναν 24! την παραπανω προσφορα με την φωτο πως μπορω να την αποκτησω? υπαρχει καποιο συγκεκριμενο τηλ να καλεσω και να τους πω οτι θα φυγω κ θα παω πχ στη cyta ωστε να πετυχω καλυτερη προσφορα? τι προτεινετε? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Πολλά CytaWind βλέπω τελευταία.

 

Να "κοιμάμαι" ήσυχος;:p

 

Σε άλλο φόρουμ λένε ότι η WIND και η Cyta θα συγχωνευθούν. Σε λίγες μέρες θα ανακοινωθεί επίσημα. Μέχρι τότε, είναι απλά φήμες...

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο φόρουμ λένε ότι η WIND και η Cyta θα συγχωνευθούν. Σε λίγες μέρες θα ανακοινωθεί επίσημα. Μέχρι τότε, είναι απλά φήμες...

 

Ας μας πει ο kaloudis που το βρήκε:

 

CytaWind.jpg

Link to comment
Share on other sites

με πηρανε για προσφορα απο αυτο το τηλ

τωρα εχω cyta

αυτο ειναι το εντυπο που ζητησα για να τα εχω γραπτως

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το τηλ, πηρα απογευμα, δεν το σηκωναν! τλκ επικοινωνησα με wind και μ ειπαν οτι το συμβολαιο ληγει στις 24/1 και η τρεχουσα προσφορα ειναι 23,5 ευρω! ποσο νωριτερα να κανω ηλεκτρονικη αιτηση αλλαγης παροχου? λιγο πριν ληξει, ωστε να μην εχω ποινες? να πετυχω την τιμη των 16,5 ή εστω 19 ευρω, καλυτερο σε σχεση με το 23,5 που δινουν! ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν αποχωρώντας από την Wind το F2G νούμερο σου,

μπορείς να το συνεχίσεις σαν F2G?

μπορείς να το μεταφέρεις στο νέο πάροχο?

υποχρεωτικά ακυρώνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αν φύγεις απο τη σταθερη της wind καμμια διακοπή δεν θα υπάρχει στο f2g ουτε μεταφερεται πουθενα. Το μονο που θα αλλαξει ειναι οτι χανεις τα δωρεάν 120' αν ειχες δηλώσει το νούμερο αυτό στο συνδυασμό με το σταθερό.
Link to comment
Share on other sites

Αν φύγεις απο τη σταθερη της wind καμμια διακοπή δεν θα υπάρχει στο f2g ουτε μεταφερεται πουθενα. Το μονο που θα αλλαξει ειναι οτι χανεις τα δωρεάν 120' αν ειχες δηλώσει το νούμερο αυτό στο συνδυασμό με το σταθερό.

 

Νομίζω ότι "παίζει" το ΑΝ τα "χάνεις" (με την οργάνωση που έχουν στη Wind),

ΑΛΛΑ δεν είμαι κ σίγουρος....

ΑΣ μας πει κανένας που το έκανε.:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ειχε γραφτει περιπτωση που αργησαν ή "ξέχασαν" να τα κόψουν.
Link to comment
Share on other sites

Αν φύγεις απο τη σταθερη της wind καμμια διακοπή δεν θα υπάρχει στο f2g ουτε μεταφερεται πουθενα. Το μονο που θα αλλαξει ειναι οτι χανεις τα δωρεάν 120' αν ειχες δηλώσει το νούμερο αυτό στο συνδυασμό με το σταθερό.

Το συγκεκριμένο νούμερο F2G ήταν δώρο μαζί με το πακέτο σύνδεσης,γιαυτό ρωτάω αν μπορώ να το κρατήσω αποχωρώντας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά. Δεν δεσμευεται με το σταθερό,μονο σταματάει η παροχή των 120' (ετσι πρεπει τουλάχιστον).
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟ μην ξεχάσεις κάθε 3 μήνες την ανανέωση/κάρτα 5€ γιατί αλλιώς πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους να σου βάλουν τα εξαφανισμένα 120 αυτομάτως

ΚΑΙ τότε...πάπαλα τα 120....

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο φόρουμ λένε ότι η WIND και η Cyta θα συγχωνευθούν. Σε λίγες μέρες θα ανακοινωθεί επίσημα. Μέχρι τότε, είναι απλά φήμες...

 

έχεις κάτι να τσεκάρουμε κι εμείς?

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάτι να τσεκάρουμε κι εμείς?

 

Από την άλλη πλευρά, κάποιοι λένε ότι Vodafone και Cyta έχουν περισσότερα κοινά. Η Cyta είναι ο μοναδικός… εικονικός τηλεπικοινωνιακός πάροχος της χώρας, δεν έχει δικό της δίκτυο κεραιών, αλλά χρησιμοποιεί της Vodafone. Επίσης, η Vodafone έχει παρουσία στην Κύπρο τουλάχιστον είκοσι χρόνια, ενώ η εταιρεία κινητής της ΑΤΗΚ στο νησί λέγεται Cytamobile – Vodafone. Συνειρμοί γίνονται. Αλλά τα οικονομικά δεδομένα θα «μιλήσουν» στο τέλος, όπως πάντα…

 

http://www.mikrometoxos.gr/%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BE%CF%8D-vodafone-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-wind-%CE%B8%CE%B1-%CE%B4%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CE%AF-%CE%B7-%CE%BC%CE%AC%CF%87%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-cyta-hellas/

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάτι να τσεκάρουμε κι εμείς?

 

Δεν έχω κάτι... Απλά η Cyta Κύπρου θέλει να "ξεφορτωθεί" αυτή της Ελλάδας και ακούγεται ότι η πρόταση της WIND για συγχώνευση είναι η επικρατέστερη. Η Cyta Κύπρου θα έχει μερικές μετοχές της WIND Hellas. Έτσι λένε οι φήμες...

 

Οπότε εμείς που είμαστε τώρα στη Cyta, είτε θα έρθουμε στη WIND με το ζόρι, είτε θα έχουμε το ελεύθερο να επιλέξουμε. Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει ο kaloudis που το βρήκε:

 

CytaWind.jpg

 

τι ειναι αυτο ρε παιδια ,που το βρηκατε ???καποιο κολπο ειναι δε μπορει...

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Οπότε εμείς που είμαστε τώρα στη Cyta, είτε θα έρθουμε στη WIND με το ζόρι, είτε θα έχουμε το ελεύθερο να επιλέξουμε. Θα δείξει...

 

:shifty: - 2 γραμμες φιλικων προσωπων μας με Cyta ειναι μαυρο χαλι και ψαχνονται για την Wind

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τον Σεπτέμβριο έκανα συμβόλαιο Wind Broadband (αυτό που το πουλάνε σήμερα 18€) για το σπίτι μου σε κατάστημα Wind στα 19.00€ τελική τιμή. Τον Νοέμβριο μου ήρθε λογαριασμός 23,23€!!!

Πήγα σε κατάστημα έκανα αίτημα διαμαρτυρίας και η απάντηση ήταν οτι αυξήθηκαν οι τιμές! Μα εγώ έκλεισα συμβόλαιο για 2 χρόνια πριν λήξει το τρέχον πρόγραμμά μου.

Πήρα 3 φορές στην εξυπηρέτηση πελατών, με χρέωσαν κάθε φορά αλλά μου είπαν οτι αυτή την στιγμή δεν μπορούν να με εξυπηρετήσουν!!!

Έχετε καμμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω; :O

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...