Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε κ λέμε για τα επόμενα (ΑΣ πούμε) 2-3 χρόνια {Και μετά το ξαναβλέπουμε}, τα νέα εμπορικά πακέτα [και ονομασίες] του "σταθερού" Wind.

 

Wind_fiber_100_200_19_11_2017.jpg

Wind_fiber_100_19_11_2017.jpg

 

Wind_double_50_24_19_11_2017.jpg

Wind_double_19_11_2017.jpg

 

Να "δούμε" (σε αυτό το μεσοπρόθεσμο διάστημα) τι θα "γίνει" και με τη Cyta.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μέχρι πότε μπορεί να γίνει καταγγελία για τις αυξήσεις;

Μέχρι ένα μήνα μετά από την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού που αναγράφει τις αυξήσεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ένα μήνα μετά από την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού που αναγράφει τις αυξήσεις

 

Οποιουδήποτε λογαριασμού στον οποίο ενημερώνεσαι για τις αυξήσεις (Ακόμα κι ΑΝ έρθουν πχ 2 λογαριασμοί με ενημέρωση αυξήσεων πχ, ΑΝ ΚΑΙ σε ένα λογαριασμό σε ειδοποιούν περί τούτου).

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ. Οπότε θα πρέπει να ζητήσω έντυπο λογαριασμό η το γράφει και στο mywind ή όπως το λένε
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ. Οπότε θα πρέπει να ζητήσω έντυπο λογαριασμό η το γράφει και στο mywind ή όπως το λένε

το γραφει και στον λογαριασμο που εμφανιζεται στο mywind σε pdf

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την νέα ανακοίνωση της Ε.Ε.Τ.Τ. που ισχύει από 15/11 μπορείς να φύγεις αζημίως μέχρι 4 μηνές μετά την εφαρμογή των αυξήσεων.

Οι εταιρείες όμως ΣΙΓΟΥΡΑ θα θεωρήσουν ότι αυτό δεν περιλαμβάνει τις αυξήσεις που πρόλαβαν και έκαναν στις 14/11.

Για αυτές φαντάζομαι θα δεχτούν 30 ημέρες από την ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μού εστάλη ο λογαριασμός με ποσό 67,60.

Πριν περίπου δύο βδομάδες έκανα διακοπή το vdsl το δωρεάν πού ήταν. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο αυτό για το φούσκωμα τού λογαριασμού.

Επειδή μού ανέβηκε λίγο το αίμα στο κεφάλι μπήκα σήμερα εδώ να ρωτήσω για την καταγγελία της σύμβασης ώστε να πάω να την κάνω.

Πηγαίνω πριν λίγο στο τοπικό κατάστημα με διάθεση για αντιπαράθεση.

Δίνω λοιπόν στην υπάλληλο τον αριθμό μού και ώσπου να δει στο σύστημα τις λέω ευγενικά να μού πει και γιατί είναι τόσο ο λογαριασμός μου.

Τότε μού λέει πώς το είδανε και αυτοί και έκαναν τις ενέργειες για να διορθωθεί ο λογαριασμός μού και πώς όντως τα χρήματα έχουν πιστωθει και πρέπει να πληρώσω 17,40€.

Κάπου εκεί έμεινα λίγο με την όρεξη χαχαχα.

Τούς είπα μπράβο τούς και πιστεύω πώς παρά τα όσα στραβά υπάρχουν κάποιοι πού κάνουν σωστά την δουλειά τούς.

Θέλω να τούς ευχαριστήσω και δημόσια λοιπόν.

 

Σόρυ για το σεντόνι αλλά ένιωσα την ανάγκη να το πω.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μού εστάλη ο λογαριασμός με ποσό 67,60.

Πριν περίπου δύο βδομάδες έκανα διακοπή το vdsl το δωρεάν πού ήταν. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο αυτό για το φούσκωμα τού λογαριασμού.

Επειδή μού ανέβηκε λίγο το αίμα στο κεφάλι μπήκα σήμερα εδώ να ρωτήσω για την καταγγελία της σύμβασης ώστε να πάω να την κάνω.

Πηγαίνω πριν λίγο στο τοπικό κατάστημα με διάθεση για αντιπαράθεση.

Δίνω λοιπόν στην υπάλληλο τον αριθμό μού και ώσπου να δει στο σύστημα τις λέω ευγενικά να μού πει και γιατί είναι τόσο ο λογαριασμός μου.

Τότε μού λέει πώς το είδανε και αυτοί και έκαναν τις ενέργειες για να διορθωθεί ο λογαριασμός μού και πώς όντως τα χρήματα έχουν πιστωθει και πρέπει να πληρώσω 17,40€.

Κάπου εκεί έμεινα λίγο με την όρεξη χαχαχα.

Τούς είπα μπράβο τούς και πιστεύω πώς παρά τα όσα στραβά υπάρχουν κάποιοι πού κάνουν σωστά την δουλειά τούς.

Θέλω να τούς ευχαριστήσω και δημόσια λοιπόν.

 

Σόρυ για το σεντόνι αλλά ένιωσα την ανάγκη να το πω.

Πολυ καλα εκανες. να μην λεμε μονο τα αρνητικα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εκκαθάριση /διόρθωση λογαριασμού αλά οτε? Καλό νέο. Εκτος αν πρόκειται για μαζικό λάθος συστήματος και το μαζεύουν. Έχει αργήσει και ο λογαριασμός του dsl και μου κάνει εντύπωση...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τη βοήθειά σας χρειάζομαι.

Λήγει αύριο το συμβόλαιό μου (double play, 17/μήνα) και η προσφορά που μου δίνει η Wind ειναι στα 21/μήνα.

Θέλω να κάνω φορητότητα με σκοπό να μου κάνει αντιπροσφορά στα 16,50 η Wind.

1ο. Σε ποιον πάροχο προτείνετε να ζητήσω τη φορητότητα (δηλ. με το λιγότερο τρέξιμο για ακύρωση).

2ο. Καθώς μεσολαβεί ΣΚ, θα προλάβω να κάνω ακύρωση ή θα μου λένε ότι ειναι εκπρόθεσμη.

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν λήγει αύριο νομίζω οτι άργησες λίγο,με την έννοια οτι θα πληρώσεις σίγουρα 1-2 μέρες την κανονικη τιμή ωσπου να δουν την φορητότητα. Το θέμα αίτηση αλλού-ακύρωση εχει πάντα ρίσκο,θα σκεφτόμουν την cyta αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι καθυστέρηση μπορεί να παίξει ειδικά στην ακύρωση σε οποιαδήποτε εταιρία. Μια αλλη πιθανή λύση (για την οποια καλό θα ήταν να υπάρξει και 2η γνώμη εδώ) θα ήταν αίτηση διακοπής. Εκεί δεν υπάρχει πίεση χρόνου με την έννοια οτι η γραμμή δεν πάει αλλού,ενω αν δεν κάνω λάθος η διακοπή γίνεται μεσα σε 30-40 μερες και οχι αμεσα,και σε παίρνουν για να σε ρωτήσουν γιατι και πως (οπότε πεφτει η προσφορα για να μην κοπεί η γραμμή). Αυτο το 2ο σεναριο θα μπορούσες να το συζητήσεις σε κατάστημα wind. Βεβαια στο μεσοδιάστημα θα χρεώνεσαι με το κανονικό πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν λήγει αύριο νομίζω οτι άργησες λίγο,με την έννοια οτι θα πληρώσεις σίγουρα 1-2 μέρες την κανονικη τιμή ωσπου να δουν την φορητότητα. Το θέμα αίτηση αλλού-ακύρωση εχει πάντα ρίσκο,θα σκεφτόμουν την cyta αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι καθυστέρηση μπορεί να παίξει ειδικά στην ακύρωση σε οποιαδήποτε εταιρία. Μια αλλη πιθανή λύση (για την οποια καλό θα ήταν να υπάρξει και 2η γνώμη εδώ) θα ήταν αίτηση διακοπής. Εκεί δεν υπάρχει πίεση χρόνου με την έννοια οτι η γραμμή δεν πάει αλλού,ενω αν δεν κάνω λάθος η διακοπή γίνεται μεσα σε 30-40 μερες και οχι αμεσα,και σε παίρνουν για να σε ρωτήσουν γιατι και πως (οπότε πεφτει η προσφορα για να μην κοπεί η γραμμή). Αυτο το 2ο σεναριο θα μπορούσες να το συζητήσεις σε κατάστημα wind. Βεβαια στο μεσοδιάστημα θα χρεώνεσαι με το κανονικό πάγιο.

 

Ναι, αλλα με το δεύτερο σεναριο που ακολουθησα κι εγω (αιτηση διακοπης), η τιμη δεν επεσε στα 16,50€ αλλα στα 23,00€. Τουλάχιστον αυτο εγινε σε μενα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ποσο ήταν πριν?

Κανείς νομίζω πάντως δεν μπορεί να εγγυηθεί οτι θα πέσει στα 16.5 η τιμή ακόμα και με φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ήταν πριν?

Κανείς νομίζω πάντως δεν μπορεί να εγγυηθεί οτι θα πέσει στα 16.5 η τιμή ακόμα και με φορητότητα.

Πριν ηταν 24,20€ αλλα με τις αυξησεις θα πηγαινε 27€ περιπου. Τωρα με τα 23,00€ ειναι μεσα οι τελευταια αυξηση

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου έχει απεριόριστα σταθερά μόνο? Ή και χρόνο και προς κινητά? Γιατί αλλαγή από telephony (αορίστου χρόνου) σε 2play για 2 χρονια, την εδωσαν στα 27 και κατι με 300' προς κινητά μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου έχει απεριόριστα σταθερά μόνο? Ή και χρόνο και προς κινητά? Γιατί αλλαγή από telephony (αορίστου χρόνου) σε 2play για 2 χρονια, την εδωσαν στα 27 και κατι με 300' προς κινητά μέσα.

Εχει και προς κινητα 300'

Οχι 300' προς κινητα wind και Q και 300' προς Cosmote και vodafone.

Εχει 300' προς ολα τα κινητα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εχει και προς κινητα 300'

Οχι 300' προς κινητα wind και Q και 300' προς Cosmote και vodafone.

Εχει 300' προς ολα τα κινητα

 

Αποδέχτηκες τη πρώτη πρόταση που σου έκαναν κατευθείαν; γιατί σε διακοπή συνηθως παίρνουν άμεσα και προτείνουν κάτι σχετικά υψηλό και αν τους πεις ότι θέλω να προχωρήσω τη διακοπή πέφτουν με νέο τηλεφώνημα μετά από λίγες μέρες. Εμένα πάντως έτσι έγινε σε άλλη περίπτωση με wind απέρριψα το πρώτο σχεδόν τσακώθηκα με μια που επέμενε και της λεω μη με ξαναπάρετε με αυτή τη πρόταση και με πήρε δυο μέρες μετά άλλη κοπέλα που μου έδωσε δεύτερη πολύ χαμηλότερη προσφορά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αποδέχτηκες τη πρώτη πρόταση που σου έκαναν κατευθείαν; γιατί σε διακοπή συνηθως παίρνουν άμεσα και προτείνουν κάτι σχετικά υψηλό και αν τους πεις ότι θέλω να προχωρήσω τη διακοπή πέφτουν με νέο τηλεφώνημα μετά από λίγες μέρες. Εμένα πάντως έτσι έγινε σε άλλη περίπτωση με wind απέρριψα το πρώτο σχεδόν τσακώθηκα με μια που επέμενε και της λεω μη με ξαναπάρετε με αυτή τη πρόταση και με πήρε δυο μέρες μετά άλλη κοπέλα που μου έδωσε δεύτερη πολύ χαμηλότερη προσφορά.

Ναι αποδεχτηκα με το πρωτο τηλεφωνημα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εκδόθηκε σήμερα ο δεύτερος λογαριασμος του τηλεφώνου μετά το σπάσιμο του συμβολαίου λόγω αυξήσεων μετάβαση στην nova και επιστροφή στην wind με νέο συμβόλαιο στα 16.5 ευρώ.Η συμφωνία ήταν 16.5 ευρώ και πως αυτές οι αυξήσεις δεν θα με πιάσουν!Ε λοιπόν με έπιασαν!16.5 συν 1 κάτι ευρώ ψηφιακές ευκολίες!Τσακώθηκα άγρια με την κοπέλα που μίλησα,η απάντηση της ήταν πως ενημερώθηκα τον Σεπτέμβριο!Άσχετα αν ήταν στο προηγούμενο συμβόλαιο και άσχετα αν η συμφωνία ήταν πως δεν θα με πιάσουν!Μου είπε πως μπορεί να μου κάνει δώρο την αναγνώριση κλήσης αλλά όχι τις λοιπές ψηφιακές ευκολίες αξίας μισό ευρώ περίπου.Της απάντησα πως είναι θέμα τάξης και δεν το δέχομαι και ζητώ την συνομιλία με την wind όταν συμφώνησα το νέο συμβόλαιο.Μου απάντησε πως για να γίνει κάτι τέτοιο πρεπει να συμπληρώσω την φόρμα επικοινωνίας από το σάιτ της wind.

Είναι νόμιμη αυτή η αύξηση όταν έχω υπογράψει νέο συμβόλαιο στα 16.5;είναι λογική και νόμιμη η απάντηση πώς ενημερώθηκα για την αύξηση αυτή τον Σεπτέμβριο στο προηγούμενο συμβόλαιο μου;

Link to comment
Share on other sites

Εκδόθηκε σήμερα ο δεύτερος λογαριασμος του τηλεφώνου μετά το σπάσιμο του συμβολαίου λόγω αυξήσεων μετάβαση στην nova και επιστροφή στην wind με νέο συμβόλαιο στα 16.5 ευρώ.Η συμφωνία ήταν 16.5 ευρώ και πως αυτές οι αυξήσεις δεν θα με πιάσουν!Ε λοιπόν με έπιασαν!16.5 συν 1 κάτι ευρώ ψηφιακές ευκολίες!Τσακώθηκα άγρια με την κοπέλα που μίλησα,η απάντηση της ήταν πως ενημερώθηκα τον Σεπτέμβριο!Άσχετα αν ήταν στο προηγούμενο συμβόλαιο και άσχετα αν η συμφωνία ήταν πως δεν θα με πιάσουν!Μου είπε πως μπορεί να μου κάνει δώρο την αναγνώριση κλήσης αλλά όχι τις λοιπές ψηφιακές ευκολίες αξίας μισό ευρώ περίπου.Της απάντησα πως είναι θέμα τάξης και δεν το δέχομαι και ζητώ την συνομιλία με την wind όταν συμφώνησα το νέο συμβόλαιο.Μου απάντησε πως για να γίνει κάτι τέτοιο πρεπει να συμπληρώσω την φόρμα επικοινωνίας από το σάιτ της wind.

Είναι νόμιμη αυτή η αύξηση όταν έχω υπογράψει νέο συμβόλαιο στα 16.5;είναι λογική και νόμιμη η απάντηση πώς ενημερώθηκα για την αύξηση αυτή τον Σεπτέμβριο στο προηγούμενο συμβόλαιο μου;

 

Οπότε έρχεται και σε εμάς ε; Ωραια, πανω που λέγαμε οτι ξεμπλέξαμε κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Εκδόθηκε σήμερα ο δεύτερος λογαριασμος του τηλεφώνου μετά το σπάσιμο του συμβολαίου λόγω αυξήσεων μετάβαση στην nova και επιστροφή στην wind με νέο συμβόλαιο στα 16.5 ευρώ.Η συμφωνία ήταν 16.5 ευρώ και πως αυτές οι αυξήσεις δεν θα με πιάσουν!Ε λοιπόν με έπιασαν!16.5 συν 1 κάτι ευρώ ψηφιακές ευκολίες!Τσακώθηκα άγρια με την κοπέλα που μίλησα,η απάντηση της ήταν πως ενημερώθηκα τον Σεπτέμβριο!Άσχετα αν ήταν στο προηγούμενο συμβόλαιο και άσχετα αν η συμφωνία ήταν πως δεν θα με πιάσουν!Μου είπε πως μπορεί να μου κάνει δώρο την αναγνώριση κλήσης αλλά όχι τις λοιπές ψηφιακές ευκολίες αξίας μισό ευρώ περίπου.Της απάντησα πως είναι θέμα τάξης και δεν το δέχομαι και ζητώ την συνομιλία με την wind όταν συμφώνησα το νέο συμβόλαιο.Μου απάντησε πως για να γίνει κάτι τέτοιο πρεπει να συμπληρώσω την φόρμα επικοινωνίας από το σάιτ της wind.

Είναι νόμιμη αυτή η αύξηση όταν έχω υπογράψει νέο συμβόλαιο στα 16.5;είναι λογική και νόμιμη η απάντηση πώς ενημερώθηκα για την αύξηση αυτή τον Σεπτέμβριο στο προηγούμενο συμβόλαιο μου;

 

Αυτο ήθελα να αποφυγω και δεχτηκα την ακυρωση της διακοπης που ειχα ζητησει, με το πρωτο τηλεφωνημα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ήθελα να αποφυγω και δεχτηκα την ακυρωση της διακοπης που ειχα ζητησει, με το πρωτο τηλεφωνημα

 

Καλά έκανες εφόσον σε ικανοποίησε η τιμή

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...