Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αρχική όπως είχα γράψει ήταν 25,όσο πληρώνω τώρα ενώ η δεύτερη ήταν 23. Δηλαδή με ξαναπηραν για 2 ευρώ διαφορά? Δεν μου κολλάει. Επίσης η κυρία στο τηλέφωνο αντί για καλύτερη προσφορά άρχισε να μου κατηγορεί τη cyta...

Η επικοινωνία τελείωσε με την ευχή της για καλή συνέχεια, οπότε δεν περιμένω να με ξανά πάρουν

Ούτε με αφορά πλέον είχα αρκετά παράπονα

 

@mark_k μου κάνανε δώρο τα τέλη ενεργοποίησης και το πρώτο πάγιο, οπότε θα έπρεπε να κάνει πολύ καλύτερη η wind για να με πείσει, που ίσως όμως αδυνατουσε για κάτι καλύτερο

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Η χρηματική διαφορά παίζει ρόλο. Αν είναι μικρή, δεν αξίζει τον κόπο ίσως για φορητότητα. Αν όμως ξεπερνάει τα τέλη ενεργοποίησης στον άλλο πάροχο(ειδικά στην περίπτωσή σου που είναι μεγάλη η διαφορά), τότε αλλάζει το πράγμα. Αν έχεις και προβλήματα, δεν το συζητάμε.
Link to comment
Share on other sites

αντιπροσφορά κάνουν ΜΟΝΟ αν προχωρήσεις με αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο.

με το που γίνει η αίτηση να περιμένεις τηλέφωνο από τον υπάρχον πάροχο σου μέσα σε 24 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

αντιπροσφορά κάνουν ΜΟΝΟ αν προχωρήσεις με αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο.

με το που γίνει η αίτηση να περιμένεις τηλέφωνο από τον υπάρχον πάροχο σου μέσα σε 24 ώρες.

Ναι εννοείται πως έχω κάνει φορητοτητα από τις 17

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω υπογραψα ήδη το συμβόλαιο 17 Ιουνίου και το έβαλαν σε παυση μέχρι 03 07 που λήγει από wind άρα θα έχει περάσει το 10ημερο

Να κάνω μια υπόθεση;

Επειδή έβαλες το αίτημα φορητότητας σε αναμονή μέχρι τη λήξη του συμβολαίου, ίσως να μην έχει κοινοποιηθεί ακόμα στη wind.

Το λέω γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο να σου κάνουν τόσο χάλια προσφορά μετά από φορητότητα.

Συνήθως προσφέρουν το dp στα 17€, άντε το πολύ 20€ στη χειρότερη.

Κάτι μου λέει οτι σε λίγες μέρες θα σε ξαναπάρουν με πολύ βελτιωμένη προσφορά.

Edited by gongisone
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια υπόθεση;

Επειδή έβαλες το αίτημα φορητότητας σε αναμονή μέχρι τη λήξη του συμβολαίου, ίσως να μην έχει κοινοποιηθεί ακόμα στη wind.

Το λέω γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο να σου κάνουν τόσο χάλια προσφορά μετά από φορητότητα.

Συνήθως προσφέρουν το dp στα 17€, άντε το πολύ 20€ στη χειρότερη.

Κάτι μου λέει οτι σε λίγες μέρες θα σε ξαναπάρουν με πολύ βελτιωμένη προσφορά.

 

Λες ε? Όπως και να χει θα το αναφέρω και εδώ για να είμαι σωστός. Για να δούμε...

Στη παρούσα φάση με ενδιαφέρει ο, τι πιο φθηνό και ας έχω και προβλήματα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικους μηνες , εχει ληξη η καρτα με το δωρεαν 1gb που εχω λογο 2play.

Ειχα παει σε καποια καταστηματα της wind και μου ελεγαν οτι πρεπει να μου δωσουν καινουργια(δωρεαν), αλλα τους ειχαν τελειωσει και ολο περιμεναν να τους στειλουν καινουργιες.

Χθες σε ενα μαγαζι μου ειπαν οτι εχουν, αλλα πλεον οι καρτες στοιχίζουν 10 ευρω, εκτος απο τα 5 ευρω που θα πρεπει να βαζω κα8ε 5μηνο.

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο τωρα τελευταια κατι αναλογο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από Αλσουπολη Νέας Ιωνίας Αθήνα είναι κανειςνα μου πει τι ταχύτητες παίζει η wind; Είναι αξιόπιστη;

 

Σταλθηκε με περιστέρι.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικους μηνες , εχει ληξη η καρτα με το δωρεαν 1gb που εχω λογο 2play.

Ειχα παει σε καποια καταστηματα της wind και μου ελεγαν οτι πρεπει να μου δωσουν καινουργια(δωρεαν), αλλα τους ειχαν τελειωσει και ολο περιμεναν να τους στειλουν καινουργιες.

Χθες σε ενα μαγαζι μου ειπαν οτι εχουν, αλλα πλεον οι καρτες στοιχίζουν 10 ευρω, εκτος απο τα 5 ευρω που θα πρεπει να βαζω κα8ε 5μηνο.

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο τωρα τελευταια κατι αναλογο?

 

nai αλλα εβαλα 5 ευρω καρτα στην ηδη υπαρχουσα καρτα και λυθηκε

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

nai αλλα εβαλα 5 ευρω καρτα στην ηδη υπαρχουσα καρτα και λυθηκε

 

Εμενα μου ειπαν οτι η υπαρχουσα καρτα εχει ληξη και δεν γινετε να την ανανεωσω με 5 ευρω. πρεπει να παρω καινουργια, και να πληρωσω 10 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν οτι η υπαρχουσα καρτα εχει ληξη και δεν γινετε να την ανανεωσω με 5 ευρω. πρεπει να παρω καινουργια, και να πληρωσω 10 ευρω.

 

Και σε μενα ειπαν οτι δεν μπορεί να αναναιωθει η υπαρχουσα καρτα γιατι ειχαν περασει πανω απο 3 μηνες απο τη ληξη της. Και απο μονοι τους μου εδωσαν νεα ΔΩΡΕΆΝ

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ειπαν οτι δεν μπορεί να αναναιωθει η υπαρχουσα καρτα γιατι ειχαν περασει πανω απο 3 μηνες απο τη ληξη της. Και απο μονοι τους μου εδωσαν νεα ΔΩΡΕΆΝ

 

Ποτε πηρες την νεα καρτα? Γιατι εμενα μεχρι πριν απο μια βδομαδα, μου ελεγαν οτι θα μου την εδειναν δωρεαν, αλλα δεν ειχαν διαθεσημη καρτα, και χθες μου ειπαν οτι πλεον αλλαξαν τα δεδομενα και πρεπει να δωσω 10 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε πηρες την νεα καρτα? Γιατι εμενα μεχρι πριν απο μια βδομαδα, μου ελεγαν οτι θα μου την εδειναν δωρεαν, αλλα δεν ειχαν διαθεσημη καρτα, και χθες μου ειπαν οτι πλεον αλλαξαν τα δεδομενα και πρεπει να δωσω 10 ευρω.

 

Πριν εναν μηνα.

Δεν ξερω αν αλλαξαν ........τα δεδομένα !!!!

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πριν εναν μηνα.

Δεν ξερω αν αλλαξαν ........τα δεδομένα !!!!

 

Απ οτι φαινεται αλλαξαν. Πριν ενα μηνα και σε μενα δωρεαν ελεγαν οτι ειναι, αλλα οτι τους ειχαν τελειωσει οι καρτες και ετσι δεν μου εδειναν. Πλεον ζητανε 10 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

σε καταστημα τα λενε αυτα? η wind τηλεφωνικα τι λεει?

 

Δεν εχω μιλησει με τη wind τηλεφωνικα. Πρεπει να το κανω καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να ξεκαθαρίσω λίγο την κατάσταση περι καρτών και data.

 

H κάρτα που μας δινουν οπου παίρνει μεσα το 1Gb ανα μήνα ειναι καρτοκινητή. Αυτο σημαίνει πλέον οτι λήγει κάθε 6 μήνες αντι για 12 που ίσχυε πριν.

 

Οσο και να γκρινιάζουμε δεν αλλάζει δυστυχώς.

 

Επιλογές

1. Βάζουμε κάποια ανανέωση (5€ το ελάχιστο; ) και την έχουμε για άλλους 6 μήνες.

 

2. Οταν λήξει στο 6μηνο ζητάμε να μας την αλλάξουν με νέα, δίνουμε ταυτότητες, μας χρεώνεται στο όνομα μας και της προσθέτει μέσα το μπόνους. Η κάρτα είναι κ παραμένει δωρεάν. Αν ζητάνε χρήματα τότε δεν ειναι κατάστημα wind, είτε ειναι ανενημέρωτοι είτε franchise.

 

ΥΓ: Θα περιμενε κανείς επειδή ειναι δωρεάν παροχή να μπορούμε να διατηρήσουμε την κάρτα επ' αόριστον. Δυστυχώς λόγω λήξης καρτοκινητής υπερισχύει ο χρόνος λήξης της κάθε ανενεργής κάρτας. Θα έπρεπε η Wind να βάζει στο εξάμηνο μέσα 1 cent top up αλλα δεν πρόκειται να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μία πέρυσι τον Αυγουστο και δουλεύει ακόμα.

 

Toν Αυγουστο θα σου λήξει. Οταν συμπληρωθούν 12 μήνες. Ειτε θα κάνεις topup για τους επόμενους 6 μηνες είτε ζητάς νέα που θα λήξει πάλι στους 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Toν Αυγουστο θα σου λήξει. Οταν συμπληρωθούν 12 μήνες. Ειτε θα κάνεις topup για τους επόμενους 6 μηνες είτε ζητάς νέα που θα λήξει πάλι στους 6 μήνες.

 

Εμένα κάθε φορα μου την ανανεωνουν δωρεάν και δεν μου χουν πει ποτε να βάλω χρήματα για να είναι ενεργη και εχω το 1 γιγα κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από Αλσουπολη Νέας Ιωνίας Αθήνα είναι κανειςνα μου πει τι ταχύτητες παίζει η wind; Είναι αξιόπιστη;

 

Σταλθηκε με περιστέρι.

 

Η Αλσούπολη έχει πολύ χαμηλές ταχύτητες γιατί βρίσκεται μακρυά από το ΑΚ του ΟΤΕ.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση off topic σχολιασμών
Link to comment
Share on other sites

Λες ε? Όπως και να χει θα το αναφέρω και εδώ για να είμαι σωστός. Για να δούμε...

Στη παρούσα φάση με ενδιαφέρει ο, τι πιο φθηνό και ας έχω και προβλήματα :lol:

 

Τελικα σημερα που τους εστειλε η cyta το αιτημα φορητοτητας με πηρανε αμεσως απο wind με προφορα 15,5 (δεν ηθελα προς κινητα) και τη sim με τα 120 λεπτα

Το δεχτηκα φυσικα:)

(μετανιωσα μονο που δεν το ζητησα και γραπτως, λετε να εχω κανα θεμα?)

Link to comment
Share on other sites

καλώς τα δεχτήκαμε!!! :mad: :devil:

 

Κατάργηση δωρεάν υπηρεσιών και χρέωση τους, πχ αναγνώριση κλήσεων 0,50 ευρώ ανά μήνα

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=433

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι off topic

 

Η WIND ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠO 7 ΙΟΥΛIΟΥ 2016 ΤΡΟΠΟΠΟIΗΣΗ

-ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛHΣΕΩΝ 0,50 €/ΜHΝΑ

-ΒΑΣΙΚEΣ ΤΗΛ. ΥΠΗΡΕΣIΕΣ 0,27 €/ΜHΝΑ

-ΛΟΙΠEΣ ΤΗΛ. ΥΠΗΡΕΣIΕΣ 0,22 €/ΜHΝΑ

 

 

Όσοι συνδυάζουν F2G με σταθερό Wind και περνούν τα 120 λεπτά Προς όλους,

Απο Αύριο θα το πληρώνουν 1 Ευρώ παραπάνω....

 

Δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι off topic

 

Η WIND ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠO 7 ΙΟΥΛIΟΥ 2016 ΤΡΟΠΟΠΟIΗΣΗ

-ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛHΣΕΩΝ 0,50 €/ΜHΝΑ

-ΒΑΣΙΚEΣ ΤΗΛ. ΥΠΗΡΕΣIΕΣ 0,27 €/ΜHΝΑ

-ΛΟΙΠEΣ ΤΗΛ. ΥΠΗΡΕΣIΕΣ 0,22 €/ΜHΝΑ

 

 

Όσοι συνδυάζουν F2G με σταθερό Wind και περνούν τα 120 λεπτά Προς όλους,

Απο Αύριο θα το πληρώνουν 1 Ευρώ παραπάνω....

 

Δυστυχώς

 

έχεις κάποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...