Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά το προχώρησα. διευκρίνησα τα πάντα: δεν είναι συνεργάτες της wind, τα 300 λεπτά προς κινητά ισχύει για όλα. αν ποτέ αποφασίσω να εγκαταλείψω το W η τιμή θα πάει στα 20 ευρώ. χωρίς τέλος ενεργοποίησης και αν τελικά η fothnet μου πάρει πίσω το μοντεμ θα μου στείλουν άλλο χωρίς χρέωση.

τελικά το προχώρησα διότι θεωρώ ότι αυτή η προσφορά δεν υπάρχει και θα κάνω απόσβεση τα 73 ευρώ σε 5 μήνες, οποτε νομίζω ότι συνέφερε. ελπίζω ὀτι έπραξα σωστά

 

Υ.Γ. κράτησα το όνομα του υπαλλήλου καθώς και το τηλ για παν ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασα και εγώ αυτή την κατάσταση, και έχω δυσάρεστες εμπειρίες, σε συμβουλεύω να προσέξεις πολύ το συμβόλαιο που θα υπογράψεις, να διαβάσεις προσεκτικά τους όρους και, ειδικά, να αναφέρονται αναλυτικά όλα αυτά που σου υποσχέθηκαν.

 

Ομολογώ ότι δεν μου κάθεται καλά αυτό που αναφέρεις για τα 20 ευρώ. Η Forthnet δεν θα σου ζητήσει το μόντεμ αλλά να σιγουρευτείς γιο το τέλος ενεργοποίησης γιατί και σ' εμένα είχαν υποσχεθεί ότι δεν θα το πληρώσω, επειδή έρχομαι από Forthnet και, τελικά, το χρέωσαν και ο υπάλληλος του καταστήματος, που ρωτήθηκε, μετά τις διαμαρτυρίες μου, ανακάλεσε την υπόσχεση, αφού δεν είχε γραφτεί στο συμβόλαιο (!!!).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασα και εγώ αυτή την κατάσταση, και έχω δυσάρεστες εμπειρίες, σε συμβουλεύω να προσέξεις πολύ το συμβόλαιο που θα υπογράψεις, να διαβάσεις προσεκτικά τους όρους και, ειδικά, να αναφέρονται αναλυτικά όλα αυτά που σου υποσχέθηκαν.

 

Ομολογώ ότι δεν μου κάθεται καλά αυτό που αναφέρεις για τα 20 ευρώ. Η Forthnet δεν θα σου ζητήσει το μόντεμ αλλά να σιγουρευτείς γιο το τέλος ενεργοποίησης γιατί και σ' εμένα είχαν υποσχεθεί ότι δεν θα το πληρώσω, επειδή έρχομαι από Forthnet και, τελικά, το χρέωσαν και ο υπάλληλος του καταστήματος, που ρωτήθηκε, μετά τις διαμαρτυρίες μου, ανακάλεσε την υπόσχεση, αφού δεν είχε γραφτεί στο συμβόλαιο (!!!).

έχεις δίκιο σε όλα λες. εννοείται τη Πέμπτη που θα έρθουν σπίτι μου θα διαβάσω προσεκτικά το συμβόλαιο. δε πέρασα απο κατάστημα, αλλά μου τηλ οι ίδιοι. Μου είπε κατά λέξη ότι όσο έχω W θα δίνω 5 ευρώ στο σταθερό. μου είπε σε περίπτωση που αποφασίσετε κάποια στιγμή να εγκαταλείψετε το W ή φύγετε εντελώς από τη Wind στο κινητό, θα πάει στα 20, δηλ όσα δίνω στη forthnet.

εννοείται ότι αν δεν δω γραπτώς όσα μου είπε δεν πρόκειται να υπογράψω.

το μόνο που με απασχολεί είναι αν θα είναι καλή η γραμμή διότι με τη forthnet 4 χρόνια πήγαιναν ολα ρολόι.

 

Y.Γ. τι είναι αυτό που σε προβληματίζει με τα 20 ευρώ; το ρωτάω μήπως δεν το έχω σκεφτεί καλά.

Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση θα είναι ίδια περίπου με τη Forthnet αφού αλλάζεις πάροχο στο ΑΚ του ΟΤΕ. Διαφορές μπορεί να υπάρξουν σε ότι αφορά στο προφίλ σου, δηλαδή το snr που θα σου δώσει η Wind αλλά και αυτό αλλάζει.

 

Αυτό που εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω είναι πως γίνεται να πληρώνεις 20 ευρώ αν εγκαταλείψεις το W ή φύγεις εντελώς από την Wind, όπως λες.

Μήπως σου πρότειναν κάποιο συμβόλαιο από αυτά που διαφημίζουν για το κινητό και αυτό να συμπεριλάβει και τη σταθερή τηλεφωνία με ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι μου ειπε ο λογαριασμος θα ειναι ενας πλεον. Λες γι αυτο να μου ειπε αυτο περι 20 ευρω;
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις το τηλέφωνό του, μίλησε πάλι και ξεκαθάρισε τα ερωτήματα που έχεις, πριν σου στείλει τα χαρτιά.
Link to comment
Share on other sites

Που θεωρεις οτι βρισκεται η παγιδα;να μη μπορω να κοψω το 1 απο τα 2 ;οπως μου τα ειπε,φανηκε να εννοει οτι μπορω να κοψω το κινητο αμα θελω;τι αλλο λες να τον ρωτησω;
Link to comment
Share on other sites

Να τον ρωτήσεις να σου διευκρινίσει αναλυτικά κάθε ένα από αυτά που σου υποσχέθηκε.

Ακούγεται πολύ περίεργο να σου δίνει όλα αυτά με 5 ευρώ όταν μόνο τα 300' προς τα εθνικά δίκτυα χρεώνονται 3 ευρώ σαν πρόσθετο στο πρόγραμμα Broadband.

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε επειδη το W κανονικα ειναι στα 60 δινουν το σταθερο στα 5, ασχετα αν εγω το εχω στα 30. Μου ειπε για παραδειγμα το wind all 30 με παγιο στα 30 το δινουν στα 15 το σταθερο επειδη ειναι αυτη η αρχικη τιμη παγιου του κινητου.παρα ταυτα θα το ξαναπαρω να μου τα ξαναπει και να του τονισω οτι αν δεν τα δω γραπτως θα του το στειλω πισω.
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο σε όλα λες. εννοείται τη Πέμπτη που θα έρθουν σπίτι μου θα διαβάσω προσεκτικά το συμβόλαιο. δε πέρασα απο κατάστημα, αλλά μου τηλ οι ίδιοι. Μου είπε κατά λέξη ότι όσο έχω W θα δίνω 5 ευρώ στο σταθερό. μου είπε σε περίπτωση που αποφασίσετε κάποια στιγμή να εγκαταλείψετε το W ή φύγετε εντελώς από τη Wind στο κινητό, θα πάει στα 20, δηλ όσα δίνω στη forthnet.

εννοείται ότι αν δεν δω γραπτώς όσα μου είπε δεν πρόκειται να υπογράψω.

το μόνο που με απασχολεί είναι αν θα είναι καλή η γραμμή διότι με τη forthnet 4 χρόνια πήγαιναν ολα ρολόι.

 

Y.Γ. τι είναι αυτό που σε προβληματίζει με τα 20 ευρώ; το ρωτάω μήπως δεν το έχω σκεφτεί καλά.

 

από τη στιγμή που είσαι ικανοποιημένος με forthnet δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις και δημιουργήσεις μπλεξίματα χωρίς λόγο . όσο για το ρούτερ ρώτα και την forthnet γιατί αν είναι με χρησιδάνειο αν αποχωρήσεις θα πρέπει να το επιστρέψεις πίσω , αλλιώς θα πληρώσεις κάποιο ποσό

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα αυτο που το λες αλλα απο τη στιγμη που η διαφορα ειναι στα 15 ευρω το μηνα νομιζω οτι θα το ρισκαρω.αν ηταν η διαφορα στα 5 ευρω δε θα το συζητουσα καν,οπως την απερριψα περυσι. Ελπιζω οτι δε θα υπαρχει θεμα
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα αυτο που το λες αλλα απο τη στιγμη που η διαφορα ειναι στα 15 ευρω το μηνα νομιζω οτι θα το ρισκαρω.αν ηταν η διαφορα στα 5 ευρω δε θα το συζητουσα καν,οπως την απερριψα περυσι. Ελπιζω οτι δε θα υπαρχει θεμα
δεν θα υπαρξει προβλημα εχω ενεργοποιησει ακριβως την ιδια προσφορα εδω και δυο μηνες ακριβως οτι μου υποσχεθηκανε
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπαρχει ενας που του εδωσαν την ιδια προσφορα,διοτι ειμαι λιγο καχυποπτος. Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα αυτο που το λες αλλα απο τη στιγμη που η διαφορα ειναι στα 15 ευρω το μηνα νομιζω οτι θα το ρισκαρω.αν ηταν η διαφορα στα 5 ευρω δε θα το συζητουσα καν,οπως την απερριψα περυσι. Ελπιζω οτι δε θα υπαρχει θεμα

 

είσαι λίγο μπερδεμένος από ότι φαίνεται . Η wind σε ετήσιο πρόγραμμα έχει 32 ευρώ ενώ η forthnet 30 ευρώ το 3play . To διετές δεν το αναφέρω γτ μετά από τόσο καιρό θα έχουν βγει πολύ φθηνότερες προσφορές . μπες στο site και των δύο εταιρειών να το δεις και μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

είσαι λίγο μπερδεμένος από ότι φαίνεται . Η wind σε ετήσιο πρόγραμμα έχει 32 ευρώ ενώ η forthnet 30 ευρώ το 3play . To διετές δεν το αναφέρω γτ μετά από τόσο καιρό θα έχουν βγει πολύ φθηνότερες προσφορές . μπες στο site και των δύο εταιρειών να το δεις και μόνος σου

γιατι λες ότι είμαι μπερδεμένος; στο κινητό δίνω 30 ευρώ και στη forthnet 20 ευρώ το μήνα. σύνολο 50 το μήνα.

τώρα θα δίνω 30 στο κινητό και 5 στο σταθερό, σύνολο 35 το μήνα. ποιο είναι το μπέρδεμα;

 

Υ.Γ. το 3play δεν με ενδιαφέρει, αν με ενδιέφερε ίσως και να είχες δίκιο

Link to comment
Share on other sites

γιατι λες ότι είμαι μπερδεμένος; στο κινητό δίνω 30 ευρώ και στη forthnet 20 ευρώ το μήνα. σύνολο 50 το μήνα.

τώρα θα δίνω 30 στο κινητό και 5 στο σταθερό, σύνολο 35 το μήνα. ποιο είναι το μπέρδεμα;

 

Υ.Γ. το 3play δεν με ενδιαφέρει, αν με ενδιέφερε ίσως και να είχες δίκιο

 

καλά λέω είσαι μπερδεμένος . το thread είναι για σταθερή τηλεφωνία και ιντερνετ και όχι για κινητά . αν υπάρχει σταθερό με ιντερνετ με 5 ευρώ πες μας και εμάς να πάμε να βάλουμε τρέχοντας . τα έχεις μπερδέψει πολύ στο μυαλό σου

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα αυτο που το λες αλλα απο τη στιγμη που η διαφορα ειναι στα 15 ευρω το μηνα νομιζω οτι θα το ρισκαρω.αν ηταν η διαφορα στα 5 ευρω δε θα το συζητουσα καν,οπως την απερριψα περυσι. Ελπιζω οτι δε θα υπαρχει θεμα

 

Ευτυχώς που υπαρχει ενας που του εδωσαν την ιδια προσφορα,διοτι ειμαι λιγο καχυποπτος.

 

Αφού είσαι επιφυλακτικός γιατί δεν πας από ένα κατάστημα να το διευκρινίσεις...

 

Πιθανολογώ θα έχεις το W. οπότε το Wind Double Play στο δίνουν 20 ε το μήνα. Συνδυαστικά θα έχεις -15 ε στο κινητό και δώρο τα τέλη φορητότητας.

 

Ζήτα να σου δώσει γραπτά πως θα σου δώσουν τσάμπα το modem σε περίπτωση που στο ζητήσει η forthnet και πως η τιμή θα παραμείνει στο Wind Double Play στα 20 ε αν σταματήσεις το W. που έχεις τώρα.

 

Ίδιες προσφορές από όσο γνωρίζω ισχύουν και στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

καλά λέω είσαι μπερδεμένος . το thread είναι για σταθερή τηλεφωνία και ιντερνετ και όχι για κινητά . αν υπάρχει σταθερό με ιντερνετ με 5 ευρώ πες μας και εμάς να πάμε να βάλουμε τρέχοντας . τα έχεις μπερδέψει πολύ στο μυαλό σου

εγώ νομίζω ότι καλά τα λέω. προφανώς θεωρείς ότι είμαι off topic επειδή συνδυάζω και το κινητό. εγώ το βλέπω συνολικά πόσο δίνω και στα 2 εσύ μόνο στο σταθερό. εννοείται πως μόνο σταθερό με 5 δεν υπάρχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού είσαι επιφυλακτικός γιατί δεν πας από ένα κατάστημα να το διευκρινίσεις...

 

Πιθανολογώ θα έχεις το W. οπότε το Wind Double Play στο δίνουν 20 ε το μήνα. Συνδυαστικά θα έχεις -15 ε στο κινητό και δώρο τα τέλη φορητότητας.

 

Ζήτα να σου δώσει γραπτά πως θα σου δώσουν τσάμπα το modem σε περίπτωση που στο ζητήσει η forthnet και πως η τιμή θα παραμείνει στο Wind Double Play στα 20 ε αν σταματήσεις το W. που έχεις τώρα.

 

Ίδιες προσφορές από όσο γνωρίζω ισχύουν και στα καταστήματα.

Ναι έχω το W, γι αυτό προφανώς γίνεται αυτή η προσφορά η οποία από ότι βλέπω υπάρχει και στο site τους αλλά δεν το είχα ψάξει πολύ διότι το W δεν το έχω ούτε μήνα.

εννοείται πως θα του τα ζητήσω όλα γραπτώς, θα του τηλ ξανά αύριο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω ότι καλά τα λέω. προφανώς θεωρείς ότι είμαι off topic επειδή συνδυάζω και το κινητό. εγώ το βλέπω συνολικά πόσο δίνω και στα 2 εσύ μόνο στο σταθερό. εννοείται πως μόνο σταθερό με 5 δεν υπάρχει.

 

οκ απλά το κινητό είναι ασήμαντο γιατί βάζεις μια κάρτα με 5-10 ευρώ το μήνα και είσαι κομπλέ . 30ευρώ είναι πολλά να πληρώνεις για κινητό

Link to comment
Share on other sites

οκ απλά το κινητό είναι ασήμαντο γιατί βάζεις μια κάρτα με 5-10 ευρώ το μήνα και είσαι κομπλέ . 30ευρώ είναι πολλά να πληρώνεις για κινητό

οκ, αυτό εξαρτάται από την οπτική γωνία του καθενός. μπορεί και να έχεις δίκιο σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

τελικά θα το ακυρώσω και δε θα το προχωρήσω για τους εξής λόγους:

1. μου είπε ψέματα ότι είναι από τη wind, είναι εμπορικός συνεργάτης

2. τα 15 ευρώ θα κοπούν από το κινητό και όχι από το σταθερό (να γιατί μου είπε ότι αν φύγω απο τη wind ή από το W θα πάει και καλά το σταθερό στα 20)

3. ότι θα μου έδινε δωρεάν μόντεμ είναι μεγάλη μούφα

4. αυτή η προσφορά υπάρχει στο site της wind εδώ και μήνες, οπότε θα υπάρχει και το Σεπτέμβριο όταν και λήγει το συμβόλαιο της forthnet και το ξανασκέφτομαι εκ νέου

5. προχώρησαν σε αίτημα φορητότητας χωρίς να υπογράψω πρώτα ( αν και η wind με διαβεβαίωσε ότι δε θα γινόταν τπτ αν δεν υπέγραφα)

 

αυτά

Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, ξεκαθάρισε το θέμα.

για ακύρωση μου είπαν να στείλω φαξ.....αλλά δεν έχω υπογράψει τπτ...μπορούν να πάρουν τη γραμμή;

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησε στην εταιρεία και συνεννοήσου μαζί τους.
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησε στην εταιρεία και συνεννοήσου μαζί τους.

αυτό μου είπε η εταιρεία: ότι η φορητότητα θα προχωρούσε μόνο όταν θα υπέγραφα τα συμβόλαια και καλό είναι να κάνω αίτημα ακύρωσης μέσω φαξ προκειμένου να μη φαίνεται ¨κολλημένο" το αίτημα φορητότητας. πέρυσι θυμάμαι είχα πάει σε ένα κατάστημα wind....τώρα γιατί να στείλω φαξ; φοβάμαι μη κάνουν καμιά πατατιά και το προχωρήσουν

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...