Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ατυχία είναι αυτό. Ο νόμος του. Μέρφι λέει ότι όταν υπάρχει έστω και μια πιθανότητα τα πράγματα να πάνε στραβά, τότε αυτό συμβαίνει.

Θα το διορθώσουν και ίσως χρειαστεί να πας αυτοπροσώπως σε κάποιο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι εντελως σιγουρος οτι η ευθυνη ειναι δικη τους τοτε στειλε μηνυμα μεσω της σελιδας τους, οχι να παρεις τηλ, πως θα προβεις σε καταγγελια στην ΕΕΤΤ αν δεν αφαιρεσουν το τελος μπλα μπλα. Αν δεν το κανουν τοτε κανε την καταγγελια και θα δικαιωθεις οποτε ας κοψουν τον λαιμο τους
Link to comment
Share on other sites

WIND Broadband + απεριόριστα στα 22 ευρω... :rolleyes:

 

υπαρχει κατι φθηνοτερο σε 24mbps ιντερνετ ΚΑΙ απεριοριστη ομιλια αστικα υπεραστικα για 2 χρονια συμβολαιο...??? :worry:

Link to comment
Share on other sites

η οδυσσεια συνεχίζεται...

ΘΥμαστε που μας εκοψαν το τηλεφωνο και μπηκαν σε διαδικασια καταργησης της γραμμης χωρις να το ζητησουμε ,αλλά.... επειδή"υπηρχε τετοιο αιτημα απο κάποιον απο την πλευρα μας?"

Ε λοιπον ενω μας συνεχισαν στο ιδιο προγραμμα ,αφου δεν υπηρχε καποιο σχετικο εγγραφο με τετοιο αιτημα, μας εστειλαν χτες λογαριασμο, οπου εκτος απο το μηνιαιο παγιο, εχει και 130 ευρω τελη αποσυνδεσης(ή οπως αλλιως τα χαρακτηριζουν τελος παντων).

...

η γραμμη παραμενει σε αυτους, αλλα ζητανε 130 ευρω,ΓΙΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΛΑΘΟΣ...

 

αυτό δεν είναι λάθος , είναι ανευθυνότητα . αν είναι δυνατόν να κάνουν ένα τέτοιο λάθος και να ζητάνε και λεφτά από πάνω

Link to comment
Share on other sites

WIND Broadband + απεριόριστα στα 22 ευρω... :rolleyes:

 

υπαρχει κατι φθηνοτερο σε 24mbps ιντερνετ ΚΑΙ απεριοριστη ομιλια αστικα υπεραστικα για 2 χρονια συμβολαιο...??? :worry:

 

Ποιός κάνει 2 χρόνια συμβόλαιο για σταθερό τηλέφωνο;; Είναι υπερβολικά μεγάλο το διάστημα για να είσαι βέβαιος ότι δεν θα συμβεί κάτι που να σε αναγκάσει να το διακόψεις. Σου το εύχομαι βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε επιτηδες το κανεις;

Σεβασου τα υπολοιπα μελη.

Για γενικη συζητηση, υπαρχει ξεχωριστο θεμα για τους παροχους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν είναι λάθος , είναι ανευθυνότητα . αν είναι δυνατόν να κάνουν ένα τέτοιο λάθος και να ζητάνε και λεφτά από πάνω

ανευθυνοτητα, εκμεταλλευση και αλλα μπορω να πω πολλα...

Ζητησε ο δικηγορος μου και αντογραφο των ηχογραφημενων συνομιλιων.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μπορει να γινει κατι ωστε να μη πληρωνουμε τελη επανασυνδεσης (4.20€) καθε φορα που κοβουν το τηλεφωνο;

 

(εκτος απ το να το πληρωνω στην ωρα του)

Link to comment
Share on other sites

WIND Broadband + απεριόριστα στα 22 ευρω... :rolleyes:

 

υπαρχει κατι φθηνοτερο σε 24mbps ιντερνετ ΚΑΙ απεριοριστη ομιλια αστικα υπεραστικα για 2 χρονια συμβολαιο...??? :worry:

 

2 χρόνια.....για μένα είναι μεγάλο φάουλ!Σχεδόν κάθε 6μηνο αρκετές εταιρείες κάνουν την μια προσφορά πίσω από την άλλη έτσι καλύτερα χτύπα 12μηνο συμβόλαιο και να είσαι σίγουρος ότι συνολικά θα βγεις κερδισμένος!

 

Αντίστοιχα:

Forthnet: 24 ίντερνετ

Αστικά/υπεραστικά δωρεάν

Κινητά με αστική χρέωση

Δωρεάν όλες οι ψηφιακές ευκολίες

24.90€

 

HOL:24 ίντερνετ

Αστικά/υπεραστικά δωρεάν

Δωρεάν όλες οι ψηφιακές ευκολίες

24€

 

Αυτές οι δύο έχουν 12μηνη δέσμευση, είναι ελάχιστα πιο ακριβές αλλά σίγουρα κάνουν καλύτερες προσφορές σε παλιούς πελάτες απ'ότι η Wind! ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

μπορει να γινει κατι ωστε να μη πληρωνουμε τελη επανασυνδεσης (4.20€) καθε φορα που κοβουν το τηλεφωνο;

 

(εκτος απ το να το πληρωνω στην ωρα του)

 

χρεώνουν τέλος επανασύνδεσης αν μέσα σε ένα 6μηνο σου έχουν βάλει 3 φορές φραγή.

κάλεσε τους να σου στέλνουν ένα μήνυμα στο κινητό πριν μπει η φραγή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι δύο έχουν 12μηνη δέσμευση, είναι ελάχιστα πιο ακριβές αλλά σίγουρα κάνουν καλύτερες προσφορές σε παλιούς πελάτες απ'ότι η Wind! ;)

Εμένα πάντως ως παλιό πελάτη, μια χαρά προσφορές μου κάνουν κάθε χρόνο;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ως παλιό πελάτη, μια χαρά προσφορές μου κάνουν κάθε χρόνο;)

 

για πες μας τι προσφορά σου έκαναν?έχεις κάποιο γνωστό στη wind?Σε εμένα δεν μου έκαναν καμία προσφορά όταν τελείωνε το συμβόλαιο με τη wind και αποχώρησα από την εταιρεία αφού πλήρωνα πάρα πολλά λεφτά .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ως παλιό πελάτη, μια χαρά προσφορές μου κάνουν κάθε χρόνο;)

 

Δυσκολεύομαι να το πιστέψω! :confused::whistle:

 

Από όσους ξέρω μόνο σε ΕΝΑΝ έκαναν κάτι καλό και μάλιστα (όπως έχω ξαναγράψει) ο άνθρωπος έχει τα πάντα στην Wind, έκανε αρκετά μεγαλύτερους λογαριασμούς από το πάγιο του και μάλιστα την μια φορά χρησιμοποίησε άλλο τρόπο για να τους πιέσει όσον αφορά την επιχειρηματολογία του (έχει να κάνει με θέματα υγείας και την μη καλή κάλυψη της εταιρείας σε μέρη της Αθήνας που κινείται)!

 

Πραγματικά όμως θέλω να μας πεις την προσφορά που σου έκαναν!Για να έχω ένα ακόμα μέτρο σύγκρισης!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από την Wind ότι θα μου στείλουν το router για vdsl με courier.

Γνωρίζει κανείς με ποια εταιρεία συνεργάζεται η Wind;

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από την Wind ότι θα μου στείλουν το router για vdsl με courier.

Γνωρίζει κανείς με ποια εταιρεία συνεργάζεται η Wind;

 

τουλάχιστον οι λογαριασμοί μέσω ACS

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά τι εννοείς για τους λογαριασμούς;

Δεν έρχονται με το ταχυδρομείο;

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από την Wind ότι θα μου στείλουν το router για vdsl με courier.

Γνωρίζει κανείς με ποια εταιρεία συνεργάζεται η Wind;

Πόσες μέρες πέρασαν από τότε που σου είπαν ότι θα σου έρθει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά τι εννοείς για τους λογαριασμούς;

Δεν έρχονται με το ταχυδρομείο;

 

Έχει 2-3 μήνες που η διανομή λογαριασμών γίνεται μέσω ACS.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες πέρασαν από τότε που σου είπαν ότι θα σου έρθει;

 

Χθες μου τηλεφώνησε υπάλληλος σε απάντηση σκληρού μηνύματος, που είχα στείλει για υπερβολική καθυστέρηση στη φορητότητα, αφού εν τω μεταξύ είχα λάβει sms ότι θα ενεργοποιηθεί η γραμμή στις 14/2.

 

Στη συζήτηση παραπονέθηκα ότι αν ενεργοποιηθεί δεν θα έχω router για να συνδεθώ, αφού δεν μου έδωσε το κατάστημα ακόμη, και στη γραπτή απάντηση που έστειλε αργότερα γράφει ότι "Η Wind δρομολόγησε την αποστολή του router με courier την 12/2/14", δηλαδή αύριο.

 

Ψάχνομαι, λοιπόν, για να βρω την courier που θα το φέρει και να μάθω τις ώρες που πρέπει να είναι κάποιος στο σπίτι.

 

 

Έχει 2-3 μήνες που η διανομή λογαριασμών γίνεται μέσω ACS.

 

Έχω συνηθίσει αλλιώς στη Forthnet τόσα χρόνια. Στις παλιές γραμμές στέλνει με το ταχυδρομείο και στην τελευταία που έβαλα το καλοκαίρι ο λογαριασμός κατεβαίνει από το site μετά από ενημερωτικό sms.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου τηλεφώνησε υπάλληλος σε απάντηση σκληρού μηνύματος, που είχα στείλει για υπερβολική καθυστέρηση στη φορητότητα, αφού εν τω μεταξύ είχα λάβει sms ότι θα ενεργοποιηθεί η γραμμή στις 14/2.

 

Στη συζήτηση παραπονέθηκα ότι αν ενεργοποιηθεί δεν θα έχω router για να συνδεθώ, αφού δεν μου έδωσε το κατάστημα ακόμη, και στη γραπτή απάντηση που έστειλε αργότερα γράφει ότι "Η Wind δρομολόγησε την αποστολή του router με courier την 12/2/14", δηλαδή αύριο.

 

Ψάχνομαι, λοιπόν, για να βρω την courier που θα το φέρει και να μάθω τις ώρες που πρέπει να είναι κάποιος στο σπίτι.

 

Έχω συνηθίσει αλλιώς στη Forthnet τόσα χρόνια. Στις παλιές γραμμές στέλνει με το ταχυδρομείο και στην τελευταία που έβαλα το καλοκαίρι ο λογαριασμός κατεβαίνει από το site μετά από ενημερωτικό sms.

Kαι μένα αν θυμάμαι καλά, ACS το έφερε αλλά απλά το παράτησε στην πόρτα. Δεν ξέρω αν μπορείς να πάρεις νωρίτερα και να κλείσεις ραντεβού μαζί τους.

Όμως, περισσότερα για το VDSL της Wind συζητάμε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350289

οπότε όταν ενεργοποιηθείς, πέρνα από εκεί να τα λέμε. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την υπόδειξη, διάβασα τις (λίγες) σελίδες και έγραψα ήδη την περιπέτειά μου, ελπίζοντας σε ευτυχή κατάληξη ...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μπλοκαρουμε συγκεκριμενους αριθμους; Σε καταστημα της wind Μου ειπαν οτι γινεται για τα 5ψηφια νουμερα αλλα για τους υπολοιπους δεν ηταν σιγουροι
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μπλοκαρουμε συγκεκριμενους αριθμους; Σε καταστημα της wind Μου ειπαν οτι γινεται για τα 5ψηφια νουμερα αλλα για τους υπολοιπους δεν ηταν σιγουροι

Συγκεκριμένους αριθμούς όχι.....

Δες εδώ... http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/statheri-internet/odigies-hrisis-psifiakon-eukolion-/fragi-exerhomenon-kliseon/

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...