Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ εγω το ιδιο πακετο λεω να βαλω στον οτε...

 

Αντε με το καλο να φευγουμε απο τελλας!!!

ποσο καιρο ησουν συνδρομητης τελλας? θα πληρωσεις καποια ρητρα εσυ?

 

 

στον οτε πληρωνεις 8,αλλα παιρνεις 8...

 

Στην τελλας 24, αλλα παιρνεις 0,24!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 10 μηνες στην TELLAS και 1 μηνα βαλε που θα παρει η μεταφορα της γραμμης 11.Θα πληρωσω 12,5 ευρω ρητρα.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το λαθος και εβαλα τελας.

24αρα αλλα παω με 10 και καθε 3 μερες πρεπει να κανω connect γιατι πεφτει μονη της... Θελετε να πω την αποψη μου?? Θα μπορουσα να τους κραζω καθε μερα χωρις να κουραζουμε κοθολου. Πιο μεγαλοι αλητες πιστευω δεν υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον μια εταιρεια να εισαι ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΗ???

 

Πως λειτουργει?? ήθελα να ξερα...

 

2 μηνες για ενεργοποιηθω,ενεργοποιηθηκα εδω κ ενα μηνα κοντευω, και δεν εχω δει ασπρη μέρα...

 

Αν εξαιρεσουμε οτι εχει χαλασει 3 φορες το τηλεφωνο, το ιντερνετ ειναι ΑΘΛΙΟ...

 

Δεν λεει να ξεπεράσει το 0,4 με τπτ!!

 

Αυτη τη στιγμη ειμαι παλι στα 0,38...

 

Ουτε το 1 δεν φτάνω....

 

Απειρα τηλεφωνηματα στο 13800 και τπτ....!!

 

Κατάντια της wind-tellas...

Σκεφτομουν να παω κ τ κινητο αρχικα στη wind για να εχω και εκτπωση...

 

Οχι και τπτ, αλλα ηρθε και ο πρωτος λογαριασμος στα 110 ευρω για υπηρεσιες που δεν μου προσφέρονται...!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο θετικο να πω την αληθεια, για ενναλακτικο πάροχο, οτι οταν λειτουργει το τηλεφωνο:lol::lol::lol::lol::lol::lol: εχει αριστη ποιοτητα συνομιλιας..

Σαν του οτε πραγματικα..

 

Επειδη εχω δοκιμασει κληση απο αλλο παροχο,π.χ cyta εχει διαφορα..

 

Αλλα μην περιμένετε βελτιωση σε αυτην την εταιρεια.. Ειναι τελειως αναδιοργανωτη..

 

Να φανταστείτε μου ειπαν οτι τα προβλήματα μου θα λυθουν ΜΑΛΛΟΝ απο το νέο ετος...

 

Πηγα και εκανα αιτηση στον οτε, με τις οποιες συνεπειες απο τελλας.

 

Το θεμα ειναι οτι ειδικα η θεσσαλονικη εχει τεραστιο προβλημα με τις ταχυτητες του ιντερνετ, δεν ειμαι μονο εγω, το παραδεχτηκαν και οι ιδιοι τους.

Στον οτε οταν πηγα ηταν αλλοι 2 που ειχαν τελλας κ ειχαν παει για μεταφορα, τ ιδια προβληματα με μενα.

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου από την Tellas στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης (DSLAM Ελευθερίου Κορδελιού): η ενεργοποίηση της γραμμής έγινε σε 15 ημερολογιακές ημέρες. Κλειδώνει στα 10,5 mbps (ενώ πληρώνω για 24) αλλά ίσως αυτό δικαιολογείται από το 1,5 km σε ευθεία που απέχω από το DSLAM. Μέγιστη ταχύτητα που έχω πιάσει είναι τα 900 KB/sec περίπου. Μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα με αποσυνδέσεις. Την τηλεφωνική γραμμή δεν την πολυχρησιμοποιώ οπότε δεν έχω σχηματίσει άποψη ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά,η δυτική Θεσσαλονίκη φαίνεται πως δεν έχει ιδιαίτερα προβλήματα με τις ταχύτητες της Τελλάς,σε αντίθεση με την ανατολική όπου γράφονται περισσότερα προβλήματα..Εκτός κι αν οι πιο πολλοί με παράπονα που γράφουν εδώ,μένουν ανατολικά!!Εγώ Επταπύργιο δεν εχω επίσης πρόβλημα..Λίγο καλύτερες ταχύτητες εχω από εσένα,αλλά τόσο έπιανε και ο Οτε,οπότε κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι είστε πολύ τυχεροί και δε θα πρέπει να λέτε τίποτε του στυλ "δε κλειδώνει στα 24!" ;) Η γενικότερη εικόνα που αποκομίζει κάποιος για τη Tellas σε αυτό το θέμα είναι δραματική.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

:!::!:

 

Ειμαι ενας ακομα δυσαρεστημένος πελατης της παραπάνω <<Εταιρειας?>>. Γραφω εδώ πραγματικα για να ενημερωσω το forum για την δραματικη κατασταση αυτης της εταιρειας για να μην μπλέξει κανενας αλλος.

 

25 Σεπτεβριου εκανα δυστηχως το λαθος να κανω αιτηση για νεα τηλεφωνικη γραμμη(το πακετο tellas double play best price) σε καταστημα wind..

 

Ολα φαινοταν τέλεια, σου εδινε και στικακι για ιντερνετ, πραγματικα ενιωθες πως ειχες να κανεις με εταιρεια..

 

Λοιπον μου λένε οτι το πολυ στις 20 οκτώμβριου θα εχω τηλεφωνο και ιντερνετ..

 

Χτυπαει το τηλεφωνο εκεινες τις μερες απο τελλας για να ερθουν να μου το βαλουν... Μονο που αυτη η φοβερη τελλας ειχε κανει την αιτηση για αλλη περιοχη απο αυτη που μένω... Ενω στο συμβολαιο που εχω κανει η διευθυνση ειναι σωστα γραμένη.

 

Τεσπα δεν εχω παλι τιποτα, επρεπε να ξαναπεριμενω αλλο εναν μηνα, για να πανε την γραμμη εκει που μένω , χωρις να εχω κανει εγω καποιο λαθος.....

 

Συνολο 2 μηνες ακριβως..!!!

Το στικάκι?? Για διακοσμητικο, το google ισως ανοιγε σωστα...

 

Τελη νοεμβριου ερχεται ο τεχνικος να κανει την γραμμη... Προσπαθει ο ανθρωπος ποση ωρα, ανεβαινει πανω ξανα στο διαμερισμα, για να μου ανακοινωσει οτι η γραμμη δεν δινει σημα..... Τελεια!!! Θα το κοιταξουν λενε...

 

Μετα απο 2 μερες μονο του, ξαφνικα αναψαν τα λαμπακια στο router, δοκιμασα να μπω στο ιντερνετ και εμπαινε κανονικα με δοκιμαστικους κωδικους απο τελλας...

 

Το τηλεφωνο νεκρο ομως, παιρνω στο 13800 να τους το πω... Μου λενε θα κλεβεται απο κανα γειτονα ιντερνετ γιατι εμεις δεν σας ενεργοποιησαμε...Δεν βγαζω ακρη....

 

Μετα απο 5 μερες ξαφνικα εγινε και το τηλεφωνο... Ξαναπαιρνω στο 13800 για να τους το πω, οτι λειτουργουν και τα 2, ωστα να μου δωσουν το κωδικο ενεργοποιησης για το ιντερνετ....

Δεν με πιστευουν ομως,νομιζαν οτι τους κοροιδευα, μου λενε αποκλειετε να λειτουργουν για εμεις βλεπουμε στα συστηματα μας οτι ειστε αποσυνδεμενος...Μετα απο λιγο μου λενε οκ, για να το λετε σας πιστευουμε, αρα να ξεκινησουμε ΚΥΡΙΕ να σας χρεωνουμε απο σημερα....!

Μου δινουν κ το κωδικο ενεργοποιησης και ολα οκ...

 

Την αλλη μερα σηκωνω το τηλεφωνο, και ακουω 2 γιαγιαδες να μιλάνε...Το τηλεφωνο εκανε παρεμβολες και ακουγα αλλους ανθρωπους να μιλάνε....

Ξαναπαιρνω στο 13800, και μου λενε θα δηλωσουμε βλαβη...

 

Μια βδομαδα το τηλεφωνο νεκρο ή ακουγα ν μιλανε αλλοι...

 

Ηρθε ο τεχνικος το εκανε,ξαναχαλασε μετα, καηκε και η συσκευη απο τις παρεμβολες κτλ. τεσπα.

 

Το ιντερνετ.......:lol: με ταχυτητες pstn!! μεγιστη ταχυτητα που επιασα ειναι 0,78 Mb.. Το ειδε και ο τεχνικος της τελλας αλλα δεν μπορουσε να κανει κατι αυτος γιατι δεν εφταιγε η γραμμη μου...

 

Απειρα τηλεφωνηματα στην τελλας για τα προβληματα μ, οι δικαιολογιες τους γελοιες, βροχες,μετρο,σαμποταζ οτε,αναβαθμιση στα συστημα τους..

 

Καποια στιγμη νευρισαν κιολας κ μου ειπαν να περιμενω απο το νεο ετος, γιατι ολη η τελλας εχει προβλημα και δεν ειμαι μονος μου...!!! ευχαριστω πολυ δλδ που εχω και παρεα!!!

 

 

Πραγματικα απορω πως υπαρχει ακομα τετοια εταιρεια και δεν την εχουν κλεισει..

 

 

Πηγα στο οτε, εκανα αιτηση για νεα γραμμη μου τη βαλανε μεσα σε 3 μερες κ ειμαι οκ!! της τελλας υπαρχει ακομα.. αν και εχω κανει αιτηση διακοπης λογω τεραστιων προβληματων...

 

Και το καλυτερο? με πηραν απο τελλας κ μου λενε οτι θα πληρωσω στον επομενο λογαριασμο τα τελη ενεργοποιησης και τη ρητρα +2 παγια... Μιλαμε για πανω απο 260 ευρω...

Παιδια δεν ξερω τι να κανω, πως να κινηθω῎..............

 

Μακρια!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:!::!:

 

Ειμαι ενας ακομα δυσαρεστημένος πελατης της παραπάνω <<Εταιρειας?>>. Γραφω εδώ πραγματικα για να ενημερωσω το forum για την δραματικη κατασταση αυτης της εταιρειας για να μην μπλέξει κανενας αλλος.

 

25 Σεπτεβριου εκανα δυστηχως το λαθος να κανω αιτηση για νεα τηλεφωνικη γραμμη(το πακετο tellas double play best price) σε καταστημα wind..

 

Ολα φαινοταν τέλεια, σου εδινε και στικακι για ιντερνετ, πραγματικα ενιωθες πως ειχες να κανεις με εταιρεια..

 

Λοιπον μου λένε οτι το πολυ στις 20 οκτώμβριου θα εχω τηλεφωνο και ιντερνετ..

 

Χτυπαει το τηλεφωνο εκεινες τις μερες απο τελλας για να ερθουν να μου το βαλουν... Μονο που αυτη η φοβερη τελλας ειχε κανει την αιτηση για αλλη περιοχη απο αυτη που μένω... Ενω στο συμβολαιο που εχω κανει η διευθυνση ειναι σωστα γραμένη.

 

Τεσπα δεν εχω παλι τιποτα, επρεπε να ξαναπεριμενω αλλο εναν μηνα, για να πανε την γραμμη εκει που μένω , χωρις να εχω κανει εγω καποιο λαθος.....

 

Συνολο 2 μηνες ακριβως..!!!

Το στικάκι?? Για διακοσμητικο, το google ισως ανοιγε σωστα...

 

Τελη νοεμβριου ερχεται ο τεχνικος να κανει την γραμμη... Προσπαθει ο ανθρωπος ποση ωρα, ανεβαινει πανω ξανα στο διαμερισμα, για να μου ανακοινωσει οτι η γραμμη δεν δινει σημα..... Τελεια!!! Θα το κοιταξουν λενε...

 

Μετα απο 2 μερες μονο του, ξαφνικα αναψαν τα λαμπακια στο router, δοκιμασα να μπω στο ιντερνετ και εμπαινε κανονικα με δοκιμαστικους κωδικους απο τελλας...

 

Το τηλεφωνο νεκρο ομως, παιρνω στο 13800 να τους το πω... Μου λενε θα κλεβεται απο κανα γειτονα ιντερνετ γιατι εμεις δεν σας ενεργοποιησαμε...Δεν βγαζω ακρη....

 

Μετα απο 5 μερες ξαφνικα εγινε και το τηλεφωνο... Ξαναπαιρνω στο 13800 για να τους το πω, οτι λειτουργουν και τα 2, ωστα να μου δωσουν το κωδικο ενεργοποιησης για το ιντερνετ....

Δεν με πιστευουν ομως,νομιζαν οτι τους κοροιδευα, μου λενε αποκλειετε να λειτουργουν για εμεις βλεπουμε στα συστηματα μας οτι ειστε αποσυνδεμενος...Μετα απο λιγο μου λενε οκ, για να το λετε σας πιστευουμε, αρα να ξεκινησουμε ΚΥΡΙΕ να σας χρεωνουμε απο σημερα....!

Μου δινουν κ το κωδικο ενεργοποιησης και ολα οκ...

 

Την αλλη μερα σηκωνω το τηλεφωνο, και ακουω 2 γιαγιαδες να μιλάνε...Το τηλεφωνο εκανε παρεμβολες και ακουγα αλλους ανθρωπους να μιλάνε....

Ξαναπαιρνω στο 13800, και μου λενε θα δηλωσουμε βλαβη...

 

Μια βδομαδα το τηλεφωνο νεκρο ή ακουγα ν μιλανε αλλοι...

 

Ηρθε ο τεχνικος το εκανε,ξαναχαλασε μετα, καηκε και η συσκευη απο τις παρεμβολες κτλ. τεσπα.

 

Το ιντερνετ.......:lol: με ταχυτητες pstn!! μεγιστη ταχυτητα που επιασα ειναι 0,78 Mb.. Το ειδε και ο τεχνικος της τελλας αλλα δεν μπορουσε να κανει κατι αυτος γιατι δεν εφταιγε η γραμμη μου...

 

Απειρα τηλεφωνηματα στην τελλας για τα προβληματα μ, οι δικαιολογιες τους γελοιες, βροχες,μετρο,σαμποταζ οτε,αναβαθμιση στα συστημα τους..

 

Καποια στιγμη νευρισαν κιολας κ μου ειπαν να περιμενω απο το νεο ετος, γιατι ολη η τελλας εχει προβλημα και δεν ειμαι μονος μου...!!! ευχαριστω πολυ δλδ που εχω και παρεα!!!

 

 

Πραγματικα απορω πως υπαρχει ακομα τετοια εταιρεια και δεν την εχουν κλεισει..

 

 

Πηγα στο οτε, εκανα αιτηση για νεα γραμμη μου τη βαλανε μεσα σε 3 μερες κ ειμαι οκ!! της τελλας υπαρχει ακομα.. αν και εχω κανει αιτηση διακοπης λογω τεραστιων προβληματων...

 

Και το καλυτερο? με πηραν απο τελλας κ μου λενε οτι θα πληρωσω στον επομενο λογαριασμο τα τελη ενεργοποιησης και τη ρητρα +2 παγια... Μιλαμε για πανω απο 260 ευρω...

Παιδια δεν ξερω τι να κανω, πως να κινηθω῎..............

 

Μακρια!!!!!!!!!!!!!!!

φιλε μου πολυ καλα εκανες και πηγες ΟΤΕ ..οι ανθρωποι κοροϊδευουν και τα ριχνουν ολα στον ΟΤΕ εγω περασα και απο Forthnet και απο Tellas και τραβηξα παρομοια προβληματα , μονο με τον ΟΤΕ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ πλεον Internet και τηλεφωνα..

 

δεν επενδυουν , δεν εχουν υποδομη να καλυψουν την αυξημενη κινηση/ζητηση , δεν εχουν

προσωπικο/τεχνικους σε ικανο αριθμο/γνωσεις , αλλα εχουν τις δικαιολογιες ετοιμες

 

και μετα διαμαρτυρονται και βλεπουν τον ΟΤΕ μακραν μπροστα παρα το οτι ειναι παντου

ακριβοτερος...οταν θελεις να κτυπησεις τα μονοπωλια εισαι και προετοιμασμενος

και αριστα οργανωμενος...αλλιως κοιτας με το ..κυαλι τον ανταγωνιστη σου

 

καλα Χριστουγεννα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

να περιμενεις να δεις αν θα σου ζητησουν λεφτα και αν ναι να κανεις καταγγελια στην εεττ. η κοροιδια και η ανοησια εχουν και ορια. στους ορυς της συμβασης γραφει τιποτα για υπαναχωρηση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

εδώ και 7 μέρες,(από Τετάρτη ξημερώματα) έχω πρόβλημα με την σύνδεση στο ίντερνετ και το τηλέφωνο είναι τελείως νεκρό.

αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως όταν είναι κλειστό το pc η δεν είμαι καθόλου στο νετ, η σύνδεση ειναι ενεργή κανονικά,

όταν όμως μπαίνω σε καμιά σελίδα να κατεβάσω κανένα αρχείο,η μπω σε online geme, τότες αρχίζουν όλα τα προβλήματα,αποσύνδεση κάθε 3 με 5 λεπτά.

αυτό είναι φυσιολογικό ?

δεν θα έπρεπε να είναι κομμένο και το ίντερνετ τελείως όπως το τηλέφωνο ?

εγώ επικοινώνησα με την τελλας και μου είπαν πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην περιοχή,και ο οτε κάνει έργα ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα.

από ότι βλέπω όμως ούτε η τελλας στην σελίδα της έχει κάποια σχετική ανακοίνωση, αλλά ούτε ο οτε,(λογικά 8α έχουν πρόβλημα αν είναι έτσι και συνδρομητές του οτε).

αν είναι κανένας και έχει παρατηρήσει πρόβλημα αυτές της μέρες,ας κάνει ένα ποστ.

μιλάμε για περιοχή Αχαρνών(Αθήνα).

για τον μόνο λόγο πως αυτούς από τελλας δεν τους πολυπιστεύω κιόλας.

========================================================

και άλλη μια βοήθεια που ήθελα αν είναι δυνατόν.

σκέφτηκα να κανω μια δοκιμή με ένα άλλο router που έχω από παλιά της vivodi(tilgin).

μήπως και φτιάξει λίγο τουλάχιστον το ίντερνετ.

όμως δεν μπορώ να φτιάξω της ρυθμίσεις σε αυτό το modem.

από αναζήτηση που έκανα στο google,βρήκα πως πρέπει να βάλω αυτές της ρυθμίσεις για να συνδεθώ στο δίκτυο της τελλας.

Primary DNS > 62.169.194.17

Secondary DNS > 62.169.194.18

VCMUX > Αν το modem σας υποστηρίζει PPPoA

LLC/SNAP > Αν το modem σας υποστηρίζει PPPoE

VPI > 8

VCI > 35

NAT > Enabled

Authentication > CHAP

IP ADDRESS > 192.168.1.2

SUBNET MASK > 255.255.255.0

DEFAULT GATEWAY > 192.168.1.1

PREFERRED DNS SERVER > 62.169.194.17

(ελπίζω να είναι σωστά και τα παραπάνω). όμως στο συγκεκριμένο modem δεν μπορώ να βρω σε ποιο σημείο πρέπει να της καταχωρήσω.

 

βρήκα που πρέπει να βάλω user name kai pass, (τα δικά μου), αλλά τα παραπάνω που ανέφερα δεν μπορώ να το βρω με τίποτα.

μπορεί κάποιος αν γνωρίζει κάτι παραπάνω να βοηθήσει λίγο την κατάσταση?

παιδιά σας ευχαριστώ,χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους σας.

 

((Μέχρι να γράψω το μήνυμα, κόπηκε 4 φορές το ίντερνετ.)):(

Link to comment
Share on other sites

φιλε μην περιμένεις σοβαρη απαντηση απο τελλάς, δεν ειναι εταιρεία, πολυ απλά, νομίζει πως είναι..

 

Απορω πως δεν την έχουν κλείσει ακόμα...

 

Φυσιολογικο να χεις προβλημα, οπως και το 99% των πελατων...

 

ΤΟ περιεργο θα ήταν αν δεν ειχες κανένα πρόβλημα...

 

Τα ιδια με σένα και χειροτερα και εγώ, ευτυχως εφυγα...και ηρέμησα :):)

 

Αν εχεις κλεισει 12μηνο καλυτερο φυγε σε μια αξιοπιστη εταιρεια..

Αλλιως καλο κουράγιο!

 

p.s γνωρίστηκα με ολο το προσωπικο του τμηματος εξυπηρέτησης...! τοσες κλησεις που έκανα ο έρημος, μηπως και φτιάξουν κάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αχμ...με πηραν τηλεφωνο μολις τωρα απο τελλας και μου κανουνε λεει 2 παγια δωρο.ενα τωρα(στον επομενο λογαριασμο) και ενα σε 12 μηνες χωρις καμια απολυτως δεσμευση.

διευκρινησε μαλιστα πως αν αποφασισω σε 2 μηνες να φυγω δεν υπαρχει προβλημα..

 

ατσα η τελλας??ειδε τα ζορια και αρχισε προσφορες?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αχμ...με πηραν τηλεφωνο μολις τωρα απο τελλας και μου κανουνε λεει 2 παγια δωρο.ενα τωρα(στον επομενο λογαριασμο) και ενα σε 12 μηνες χωρις καμια απολυτως δεσμευση.

διευκρινησε μαλιστα πως αν αποφασισω σε 2 μηνες να φυγω δεν υπαρχει προβλημα..

 

ατσα η τελλας??ειδε τα ζορια και αρχισε προσφορες?

 

Ναι το ιδιο και σε μενα ,πριν 1 μηνα.

Το δευτερο παγιο δωρο το βαζουν στο τελος ,μηπως και σωσουν κανένα...:lol::lol::lol::lol:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

H tellas μυαλο δε βαζει, γι' αυτο και πολλοι θα της "παιξουν" πολλα πακετα!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστη τηλεφωνία & απεριόριστο ADSL μόνο με €39,90/μήνα !

 

* Απεριόριστο ADSL Internet έως 24 Mbps/1Mbps.

* Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις.

* Απεριόριστες διεθνείς κλήσεις σε σταθερά τηλέφωνα 38 χωρών1.

* 60’ λεπτά δωρεάν το μήνα προς όλα τα ελληνικά κινητά.

* Χωρίς Πάγιο ΟΤΕ

 

Αυτη η προσφορα με τα 40 ευρω για τι ταχυτητα ιντερνετ αναφερεται??

Μη με ζοριζετε... Εχω ψυχολογικα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστη τηλεφωνία & απεριόριστο ADSL μόνο με €39,90/μήνα !

 

* Απεριόριστο ADSL Internet έως 24 Mbps/1Mbps.

* Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις.

* Απεριόριστες διεθνείς κλήσεις σε σταθερά τηλέφωνα 38 χωρών1.

* 60’ λεπτά δωρεάν το μήνα προς όλα τα ελληνικά κινητά.

* Χωρίς Πάγιο ΟΤΕ

 

Αυτη η προσφορα με τα 40 ευρω για τι ταχυτητα ιντερνετ αναφερεται??

 

αφου το λεει δεν το διαβαζεις?

Link to comment
Share on other sites

λεει ''εως'' δε λεει την ταχυτητα.......

 

Εως 24 εξαρταται απο την αποσταση σου απο το dslam, απο το modem που θα χρησιμοποιησεις, τα καλωδια, την εξασθενηση του σηματος... μεχρι και απο την καρτα δικτυου σου!! Δεν υπαρχει στανταρ ταχυτητα.

 

Μπορει τη μια μερα να κλειδωσεις στα 1Mbps μπορει και στα 17Mbps....(καλα εδω γελαμε oλοι μαζι :lol::lol:). Τελος παντων η tellas δεν φημιζεται παντως για τις υπηρεσιες της, πολλα προβληματα, κακη εξυπηρετηση κλπ.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εως 24 εξαρταται απο την αποσταση σου απο το dslam, απο το modem που θα χρησιμοποιησεις, τα καλωδια, την εξασθενηση του σηματος... μεχρι και απο την καρτα δικτυου σου!! Δεν υπαρχει στανταρ ταχυτητα.

 

Μπορει τη μια μερα να κλειδωσεις στα 1Mbps μπορει και στα 17Mbps....(καλα εδω γελαμε oλοι μαζι :lol::lol:). Τελος παντων η tellas δεν φημιζεται παντως για τις υπηρεσιες της, πολλα προβληματα, κακη εξυπηρετηση κλπ.

 

εγω στον πειραια εχω τελλας και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.πιανω ταχυτητα λιγο καλυτερη και απο τοτε που ειχα οτε και στην εξυπηρετηση οταν χρειαστηκα ηταν αψογοι παντως

Link to comment
Share on other sites

λεει ''εως'' δε λεει την ταχυτητα.......

Εως σημαινει απο 0,1mbps και ας συγχρονιζεις 15-16!!!

 

εγω στον πειραια εχω τελλας και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.πιανω ταχυτητα λιγο καλυτερη και απο τοτε που ειχα οτε και στην εξυπηρετηση οταν χρειαστηκα ηταν αψογοι παντως

Ειχες 24αρα ΟΤΕ και παινεις παραπανω με TELLAS;

Link to comment
Share on other sites

Εως σημαινει απο 0,1mbps και ας συγχρονιζεις 15-16!!!

 

 

Ειχες 24αρα ΟΤΕ και παινεις παραπανω με TELLAS;

8-12 συγχρονιζα με οτε ,με τελλας σταθερα 14.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Μενω στη νεαπολη στη Θεσσαλονικη! εχει κανεις τελλας κοντα σε μενα? το κεντρο ειναι απο το βαρδαρη ! σκεφτομαι να αντικαταστησω τη φορθνετ που εχω τωρα με τελλας !
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...