Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εμενα τοτε μου τον πιστωσανε αλλα ο προχτεσινος "πληρης" ηρθε.και σημερα ειπαν πως δεν φαινεται κατι τετοιο..

Btw παλι νεκρα τα τηλεφωνα....

 

 

να τους πεις να "δουν " καλύτερα ....τα βοδια...:mad::lol:

 

και με την ευκαιρια ...απο χθες κατι γίνετε με τις ταχυτητες.

Βλέπω μεχρι 600kb/sec

Αλήθεια και εγω εχω απορία για την hol.ξερει κανεις τι λεει?

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

να τους πεις να "δουν " καλύτερα ....τα βοδια...:mad::lol:

 

και με την ευκαιρια ...απο χθες κατι γίνετε με τις ταχυτητες.

Βλέπω μεχρι 600kb/sec

Αλήθεια και εγω εχω απορία για την hol.ξερει κανεις τι λεει?

 

ειναι ανερχομενη δυναμη.αν παιζει καλα εκει που εισαι,τοτε προχωρα.μαθε γνωμες αλλων, που την εχουν στη περιοχη σου.ρωτα και μεσα απο το forum.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ανερχομενη δυναμη.αν παιζει καλα εκει που εισαι,τοτε προχωρα.μαθε γνωμες αλλων, που την εχουν στη περιοχη σου.ρωτα και μεσα απο το forum.

 

Thanks....

Αυτο θα κανω....πρεπει σιγα σιγα να αποφασισω γιατι πλησιαζει ο καιρος να τους γραψω....:lol:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη αναφερει κι εγω που ειμαι στον ιδιο κομβο με τον opus οτι εδω και 3-4 μερες υπαρχει ανοδος της ταχυτητας downloading σε επιπεδα εως και 2-3 Mbps.Δε κραταει πολυ το πανυγηρι βεβαια αλλα πλεον βλεπω και videos στο you tube σε επιπεδα streaming η σχεδον,ενω πριν ηταν πρακτικα αδυνατο καθως για να δω μονολεπτο βιντεο ηθελα σχεδον 10 λεπτα για να φορτωσει και αρκετες προσευχες για να μη κανει διακοπη και θελει απ την αρχη....

 

Παντως επειδη εγω εκανα εξ αρχης συνδεση στην Tellas καθως ηρθα στην Πατρα τον Οκτωβρη λογω του οτι ειχα προηγουμενη εμπειρια στην ιδια περιοχη την περιοδο 2005-2007 με Tellas (μεσω ΟΤΕ ομως) στην οποια ηταν ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΗ.Βεβαια πλεον δεν εχω ΟΤΕ κι απ οτι φαινεται οι καταστασεις ειναι διαφορετικες (δεν υπαρχει σταθερη λειτουργια).Ομως δεν εχω κανενα παραπονο απ το τηλεφωνο καθως στο 5μηνο εχει κοπει 2-3 φορες για λεπτα (μονο μια διακοπη ιντερνετ-τηλεφωνο κρατησε γυρω στη 1 ωρα).Και για μενα ειναι σημαντικο το τηλεφωνο περισσοτερο απ το ιντερνετ.

 

Παρ ολα αυτα διαπιστωνω οτι μερικοι εχετε προβλημα με το τηλεφωνο ενω εχετε καλες ταχυτητες ιντερνετ (που δεν εχω εγω).Οπως και να χει η κατασταση εγω το παλευω το θεμα με τα προβληματα της γραμμης.Αν ειχα κι εγω διακοπες τηλεφωνου τοσο συχνες θα χα αγανακτησει κι εγω....

Παντως δε ξαναπαιρνω τηλεφωνο για χαμηλες ταχυτητες γιατι τρωμε ολοι δουλεμα απ οτι βλεπω...αναμενω να φτιαξουν μονες τους.

Link to comment
Share on other sites

εντυπωση μου κανει πως παρα το γεγονος πως τους ξεκαθαριζω πως εχω προβλημα με το τηλεφωνο,αυτοι συνεχιζουν και με ρωτανε για το ιντερνετ

χτες επεσα σε εναν στουρνο ο οποιος δεν ηξερε να μου απαντησει σε τπτ,και με συνδεσε με τον υπευθυνο του τμηματος,κο Χ....η, ο οποιος με την σειρα του με διαβεβαιωσε πως τα προβληματα τελειωσαν καθως απεκατασταθηκε η βλαβη,τελειωσε η αναβαθμιση και ολα τα σχετικα... αντε να δουμε

παρτε ανασα αδερφια!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σημέρα έρπεται ... σέρνεται απίστευτα !! να φανταστείτε το itunes δεν μπορεί να βρει πληροφορίες από τα cd που rippάρω .. γμτ ,καλούτσικα πήγαινε τον τελευταίο καιρό ..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός από κάποιες πόλεις που σέρνεται η T®ellas χθές είχε προβλήματα και στην Κέρκυρα.Τα καταστήματα Wind στην πόλη της Κέρκυρας είχαν μείνει χωρίς internet.Πήγα χθές για να πληρώσω έναν λογαριασμό και με έδιωξαν :cry::lol:.Τα καταστήματα Wind δεν έχουν internet από την T®ellas ή έχουν από άλλο πάροχο και κάνω λάθος;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην τηλεφωνία της τελλάς εδω και 1,5 χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα, και είπα να συνδεθώ με το double play, και εδώ είναι το τρελό ..... απο τις 30/1/09 εχω ενεργοποιημένο το double play tis TELLAS και μέχρι σήμερα 5/2/09 το μεσημέρι δεν έχω παραλάβει το modem, και ούτε μου επιτρέπεται να παω να το πάρω απο κάπου.

Θέλουν 5 ημέρες να στείλουν έναν κουριερ :!: όταν βέβαια τους πήρα τηλ. μου είπαν οτι το στείλανε και δεν βρήκαν κανέναν, είχα άνθρωπο στο σπίτι 4 ημέρες συνέχεια, και ούτε ενα τηλέφωνο στο σταθερό ή στο κινητό, ούτε μια ειδοποίηση είχα ότι ήρθαν και δεν μας βρήκαν, και ακόμα περιμένω.

Τελικά πόσο άχρηστος πρέπει να είσαι για να μην μπορείς να στείλεις ενα μόντεμ σε 5 ημέρες μέσα στην Αθήνα ??

 

επιτέλους ήρθε σήμερα το modem, και επειδή ακούω διάφορα για την tellas, θα ενημερώσω για το πως πάει......

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι, συγχωρεστε με αν μακρυγορησω λιγο αλλα μπορει να βοηθησω.

 

Ειμαι κι εγω - δυστυχως - Tellas με τα ιδια και χειροτερα προβληματα. Το αστειο ειναι οτι τους 2 πρωτους μηνες η γραμμη πηγαινε με 13,6MBPS(Ανω Πολη)!!!!. Βεβαια εδω και 4 μηνες σερνεται. Ευτυχως ειχα κρατησει printscreens με μετρημενη την ταχυτητα μου κι ετσι εκανα καταγγελια ΣΤΟΝ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ. Πολυ φιλικοι και προθυμοι προσπαθησαν να λυσουν το προβλημα με τη TRELLAS και οταν διαπιστωσαν και οι ιδιοι - 2 μηνες προσπαθεια... - οτι δεν γινεται τιποτα σε συννενονηση παντα με μενα το προωθησαν ως επισημη καταγγελια στον ΕΣΤΤ. Τωρα εχω ακροαση-δικασιμο στις 18/02/09 και σκοπευω να τους κ....τον κ....!!!! Μου ειπαν οτι περαν του οποιου συμβιβασμου μαζι μου (αποζημειωση...) θα τους ριξουν και ενα γερο προστιμο (εχει αναγκη απο λεφτα το κρατος....μην το ξεχνατε....μια χαρα τους ερχεται...). Αν το κανετε ολοι τα προστιμα θα ειναι τοσο μεγαλα που θα τους συμφερει τελικα να διορθωσουν τις γραμμες....δεν ειναι τιποτε ιδιαιτερο, απλα θελει υπομονη και επιμονη στις καταγγελιες. ΑΑΑΑ!!!!! Ηδη η Τελλασ για να με καλοπιασει μου εδωσε πιστωση 2 μηνων (ηρθε ο λογαριασμος 13,62€!!!!!)!!!!!! KANTE KATAGGELIES!!!! Για οποια πληροφορια στην διαθεση σας, εχω τις φορμες, τα mail, ονοματα τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

απο τις 9/2/2009 που είμαι στη τελλας κατεβάζω σταθερα απο ''nvidia'' 850 kb/s και έχει κλειδώσει στα 8,63 mbps, απο ότι καταλαβαίνω δεν είναι και το καλύτερο, για να δουμε.......
aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

απο τις 9/2/2009 που είμαι στη τελλας κατεβάζω σταθερα απο ''nvidia'' 850 kb/s και έχει κλειδώσει στα 8,63 mbps, απο ότι καταλαβαίνω δεν είναι και το καλύτερο, για να δουμε.......

 

Aν ο συγχρονισμός σου είναι 8630 Μbps, τα 850ΚΒ/s δεν είναι καθόλου κακά. Συνήθως για το συγχρονισμό φταίει η ποιότητα της γραμμής σου και η απόσταση από το κέντρο του ΟΤΕ, όχι η Tellas. Αν μπορείς δώσε τα στατιστικά της γραμμής από το router σου (attenuation, snr margin).

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους!

Κρητη

http://www.speedtest.net/result/414804806.png

Αθηνα

http://www.speedtest.net/result/414804063.png

 

Opus για δες πως παει και σε σενα!

Link to comment
Share on other sites

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Aν ο συγχρονισμός σου είναι 8630 Μbps, τα 850ΚΒ/s δεν είναι καθόλου κακά. Συνήθως για το συγχρονισμό φταίει η ποιότητα της γραμμής σου και η απόσταση από το κέντρο του ΟΤΕ, όχι η Tellas. Αν μπορείς δώσε τα στατιστικά της γραμμής από το router σου (attenuation, snr margin).

 

φίλε bored01 δεν είμαι και πολύ σχετικός και δεν ξέρω πού θα βρω αυτά που αναφέρεις, πάντως αυτό που βλέπω είναι οτι το router εχει κλειδώσει στα 10400 Mbps και στο speed net φτάνω μέχρι 9000 mbps, και προς το παρών χωρίς διακοπές, για να δούμε.......

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους!

Κρητη

http://www.speedtest.net/result/414804806.png

Αθηνα

http://www.speedtest.net/result/414804063.png

 

Opus για δες πως παει και σε σενα!

Να σημειωσω πως εχω 15μετρο τηλεφωνικο καλωδιο συνδεδεμενο στο ρουτερ.Long cable myth BUSTED!

Link to comment
Share on other sites

φίλε bored01 δεν είμαι και πολύ σχετικός και δεν ξέρω πού θα βρω αυτά που αναφέρεις, πάντως αυτό που βλέπω είναι οτι το router εχει κλειδώσει στα 10400 Mbps και στο speed net φτάνω μέχρι 9000 mbps, και προς το παρών χωρίς διακοπές, για να δούμε.......

 

Μέσα στο μενού του router υπάρχει τμήμα που αναφέρει τα στοιχεία/στατιστικά της γραμμής (λογικά κάπου εκεί που αναφέρεται και ο συγχρονισμός).

 

Πάντως αν κλειδώνεις στα 10400 (και το πόσο κλειδώνεις δεν είναι θέμα tellas) και πιάνεις 9000 είσαι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Eλεος ρε παιδιά πια! Μετράτε την ταχύτητά σας με τέτοια test? Είναι πλήρως αναξιόπιστα. Για να δείτε την ταχύτητά σας κατεβάστε κάτι από nvidia ή ΑΤΙ με download manager.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Eλεος ρε παιδιά πια! Μετράτε την ταχύτητά σας με τέτοια test? Είναι πλήρως αναξιόπιστα. Για να δείτε την ταχύτητά σας κατεβάστε κάτι από nvidia ή ΑΤΙ με download manager.

 

αυτό που ξέρω είναι οτι με ότι ταχύτητα κατεβαζα απο nvidia (850) την ίδια ταχύτητα μου έδειχνε και το speed test, αυτο έγινε πριν μία εβδομάδα, τώρα και χτες συγκεκριμένα κατέβασα απο nvidia με (850-900) και το speed τεστ μου έδειχνε 8800mbps,βέβαια δεν είμαι και πολύ σχετικός, αλλά αυτά βλέπω

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

αυτό που ξέρω είναι οτι με ότι ταχύτητα κατεβαζα απο nvidia (850) την ίδια ταχύτητα μου έδειχνε και το speed test, αυτο έγινε πριν μία εβδομάδα, τώρα και χτες συγκεκριμένα κατέβασα απο nvidia με (850-900) και το speed τεστ μου έδειχνε 8800mbps,βέβαια δεν είμαι και πολύ σχετικός, αλλά αυτά βλέπω

 

Για τα δεδομένα του συγχρονισμού σου μια χαρά είσαι.;)

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση πελατών της Tellas είναι επιεικώς απαράδεκτη:mad: Ζήτησα μια απλή αναβάθμιση της ταχύτητας μου και μου ζήτησαν να κάνω αίτηση και να την στείλω με Fax:X Από τη στιγμή που η τηλεφωνική κλήση που κάνω καταγράφεται γιατί δεν μπορεί να γίνει η αναβάθμιση με τηλεφωνική αίτηση μιας και δεν θα μπορώ να επικαλεστώ εκ των υστέρων ότι έγινε η αναβάθμιση χωρίς να το ζητήσω εγώ:confused:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Για τα δεδομένα του συγχρονισμού σου μια χαρά είσαι.;)

 

Βρήκα επιτέλους πως βρίσκω την εικόνα της μέτρησης :)

κόμβος Ν. Φαλήρου - Ρέντης

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

Χθες ξεπερασα τα 7Mbit και προχθες κατεβαζα torrent με 850kb/sec....επιτελους εφτιαξε η κατασταση μονιμα (μεχρι νεοτρας....αναβαθμισης χαχα)
Link to comment
Share on other sites

Χθες ξεπερασα τα 7Mbit και προχθες κατεβαζα torrent με 850kb/sec....επιτελους εφτιαξε η κατασταση μονιμα (μεχρι νεοτρας....αναβαθμισης χαχα)

Άντε και στα δικά μας, που δεν το βλέπω δηλαδή... αλλά ξέρεις, λέμε και καμιά μ@λ@κία να περνάει η ώρα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

εμενα τελευταια παει αψογα ;) ουτε dc ουτε τπτ (φανταζομαι μετα τα καλα λογια που ειπα δικαιουμε να φαω καμια βδομαδα χωρις νετ :lol::lol: )
Link to comment
Share on other sites

εμενα τελευταια παει αψογα ;) ουτε dc ουτε τπτ (φανταζομαι μετα τα καλα λογια που ειπα δικαιουμε να φαω καμια βδομαδα χωρις νετ :lol::lol: )

Εμένα πάλι, τον τελευταίο καιρό με έχει σκίσει στις αποσυνδέσεις, τουλάχιστον 5 / εβδομάδα... Πειραιά είμαι, ξέρεις, εκεί κοντά στο ελικοδρόμιο.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...