Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι,ισχυει για ολα τα τηλεφωνα ολων των εταιρειων.αν κανεις λιγο υπομονη σε λιγο καιρο θα βγαλει duple play με 40,90 ευρω τον μηνα(ιντερνετ+τηλεφωνα+παγιο+κινητα).λιγο υπομονη μονο.

Όπως δλδ είναι τώρα όλες οι άλλες; Καλή φάση. Κάτι μου λέει πως οι υπόλοιπες εταιρίες θα καταρρεύσουν διότι αν έχεις τα ίδια με τον ΟΤΕ στην ίδια τιμή, τότε άντε γειά. Θα πρέπει να ρίξουν τα 39,90 στα 19,90.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω...το router μου συγχρονιζει στα 10mbps απο ο,τι καταλαβαινω δλδ απο τις ταχυτητες που πιανω στο κατεβασμα. Βλεπω ομως οτι η γραμμη μαλλον σηκωνει και αλλο, γιατι το 10 τα ποιανει αερα. Μπορω να αλλαξω την ταχυτητα που συγχρονιζει? Πως? Το router το εκανα plug+play, εκτος απο 2-3 ρυθμισουλες που μου ειπαν απο tellas δεν πειραξα τπτ.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

εγω δν εχω προβλημα ΚΑΝΕΝΑ με την tellas. το ιντερνετ γρηγορο και η τηλεφωνια μια χαρα.

 

αυτο μαλλον σημαινει οτι η τελλας εχει χωρισει τον κοσμο σε προνομιουχους και μη.εγω εδω και 6 μηνες δεν μπορω να κατεβασω πανω απο 20kb/s.τωρα εσυ πως κατεβαζεις καλα,το θεωρω προκληση.θα μου πεις γιατι δεν φευγεις.δεν αξιζουν ουτε τα 77 ευρω να τους δωσεις και να φυγεις.τοσο ελεεινοι ειναι.θα ληξει ο χρονος και θα φυγω.αλλα οσο να ζω θα προτρεπω τον κοσμο μακρυα απο αυτους τους εβραιους.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παραμικρό πρόβλημα απ'τον Σεπτέμβρη που βρίσκομαι στην Τελλάς :)

 

Οι ταχυτητες ίδιες με Οτενέτ και η εξυπηρετηση χωρις αναμονή πάνω από 1-2 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παραμικρό πρόβλημα απ'τον Σεπτέμβρη που βρίσκομαι στην Τελλάς :)

 

Οι ταχυτητες ίδιες με Οτενέτ και η εξυπηρετηση χωρις αναμονή πάνω από 1-2 λεπτά

 

φαινετε εμεις ζουμε σε αλλο πλανητη.μακαρι να ειναι οπως τα λετε,πραγματικα σας ζηλευω.αναψτε τοτε και καμμια λαμπαδα μηπως το μετανιωσουν και σας παρει και εσας η μπορα.

Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζεις..Και γω τρέμω μην τυχόν παρουσιαστει πρόβλημα στα καλα καθούμενα :lol: Τόσα διαβάζω εδώ μέσα,είναι δυνατόν να μη με πάει τρεις και μία; :p
Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζεις..Και γω τρέμω μην τυχόν παρουσιαστει πρόβλημα στα καλα καθούμενα :lol: Τόσα διαβάζω εδώ μέσα,είναι δυνατόν να μη με πάει τρεις και μία; :p

 

δυστηχως ετσι ειναι.αντι να μας ευχαριστουν αυτοι που προτιμησαμε την εταιρεια τους,να ευχαριστουμε εμεις τον θεο που μας βοηθαει να εχουμε καλες ταχυτητες,και να πληρωνουμε κιολας.ολα αυτα εν ετη 2009,που αλλοι πανε στο φεγγαρι και η τελλας στο πηγαδι.οταν φτασουν και αυτοι καποτε στον πατο θα μας πουν τις εντυπωσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να σκάμε;Προκειμένου να έχω προβλήματα αποσυνδέομαι(ακόμη κι αν αναγκαστώ να επιστρέψω κάποια επιδότηση),δεν ξαναπατάω ποτέ εκεί και τη δυσφημώ κιόλας!Σιγα μην κάτσουμε να σκάσουμε με το κάθε μαγαζάκι.....

 

Γενικά,υπάρχει πρόβλημα με την οργάνωση της εταιρίας αυτής και δε βλέπω την Wind να βάζει τάξη κιόλας... :confused: Χειρότερα από πριν είναι πλέον η Τελλάς σε οργάνωση και αξιοπιστία!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να σκάμε;Προκειμένου να έχω προβλήματα αποσυνδέομαι(ακόμη κι αν αναγκαστώ να επιστρέψω κάποια επιδότηση),δεν ξαναπατάω ποτέ εκεί και τη δυσφημώ κιόλας!Σιγα μην κάτσουμε να σκάσουμε με το κάθε μαγαζάκι.....

 

Γενικά,υπάρχει πρόβλημα με την οργάνωση της εταιρίας αυτής και δε βλέπω την Wind να βάζει τάξη κιόλας... :confused: Χειρότερα από πριν είναι πλέον η Τελλάς σε οργάνωση και αξιοπιστία!

 

το χειροτερο ειναι,οτι ξερουν το προβλημα τους,και δεν σε αφηνουν να φυγεις χωρις ρητρα.οι σοβαρες εταιρειες φαινονται στα προβληματα και οχι στις προσφορες.μαλλον πρεπει να φευγει αρκετος κοσμος και για αυτο βγαζουν συνεχεια προσφορες.αλλιως δεν εξηγειτε πως βγαινουν με 19 ευρω.αν βγαινουν και φορανε παντελονια ας το κανουν για ολους τους συνδρομητες.αλλα απο εβραιους τι περιμενεις,εβραιοι θα μεινουν.

Link to comment
Share on other sites

Το πρίν......

[ATTACH]13347[/ATTACH]

 

και το μετά...

[ATTACH]13348[/ATTACH]

 

Επιτέλους... έχω internet, η υπομονή μου δοκιμάστηκε στα όριά της απο τον Αύγουστο μέχρι τις 12 Ιανουαρίου που έκανα αίτηση «απαλλαγής»!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρίν......

[ATTACH]13347[/ATTACH]

 

και το μετά...

[ATTACH]13348[/ATTACH]

 

Επιτέλους... έχω internet, η υπομονή μου δοκιμάστηκε στα όριά της απο τον Αύγουστο μέχρι τις 12 Ιανουαρίου που έκανα αίτηση «απαλλαγής»!!!!

 

καλα εκανες,μπραβο σου.και που να δεις τι θα γινει αν βγαλει τα νεα πακετα ο οτε,αν τον αφησουν βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αποψε και μετα απο περιοδο ταχυτητων 10-200kbps επιτελους ξανα ειδα στο DU meter 1Mbps!Γιουπιιιι (που καταντησαμε)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παρα τρίχα γλύτωσα από το ενδεχόμενο μπλέξιμο με την Τ(Ρ)ΕΛΛΑΣ,είχα κάνει αίτηση η οποία απορρίφθηκε διότι ο λογαριασμός ΟΤΕ προ τριμήνου ακόμα ήταν σε άλλο όνομα και τον μεταβίβασα στο δικό μου,μάλιστα έδωσα και Φ/Α του λογαριασμού στο όνομα μου......ευτυχώς λέω τώρα χίλιες φορές....:confused::)(κατόπιν βεβαια έμαθα από αξιόπιστη πηγή ότι γενικά στην Τ(Ρ)ΕΛΛΑΣ τελευταίως κάνουν απορρίψεις αιτήσεων διότι αντιμετωπίζουν προβλήματα στο δίκτυο τους το οποίο ήδη δεν ανταποκρίνεται στις υπάρχουσες συνδέσεις όσο θα΄πρεπε πράγμα που επιβεβαιώνεται και από τα γραφόμενα στο παρόν και άλλα ελληνικά σχετικά forums).

Τελικά κάτι πρέπει να γίνει με τους εναλλακτικούς,μάλλον περισσότερη ειλικρίνεια στις διαφημήσεις τους,πχ. ο Τέλης ο μ@λ**@ς να λέει: "Να το ξανακούσω....με 19,90 έχεις και δεν έχεις τηλεφωνία,Internet,κλπ.,μάλλον δε τάχεις αλλά δε πειράζει,19,90 είναι μόνο.........:lol::lol:"...α ρε Τέλη κρίμα και σε είχα συμπαθήσει.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παρα τρίχα γλύτωσα από το ενδεχόμενο μπλέξιμο με την Τ(Ρ)ΕΛΛΑΣ,είχα κάνει αίτηση η οποία απορρίφθηκε διότι ο λογαριασμός ΟΤΕ προ τριμήνου ακόμα ήταν σε άλλο όνομα και τον μεταβίβασα στο δικό μου,μάλιστα έδωσα και Φ/Α του λογαριασμού στο όνομα μου......ευτυχώς λέω τώρα χίλιες φορές....:confused::)(κατόπιν βεβαια έμαθα από αξιόπιστη πηγή ότι γενικά στην Τ(Ρ)ΕΛΛΑΣ τελευταίως κάνουν απορρίψεις αιτήσεων διότι αντιμετωπίζουν προβλήματα στο δίκτυο τους το οποίο ήδη δεν ανταποκρίνεται στις υπάρχουσες συνδέσεις όσο θα΄πρεπε πράγμα που επιβεβαιώνεται και από τα γραφόμενα στο παρόν και άλλα ελληνικά σχετικά forums).

Τελικά κάτι πρέπει να γίνει με τους εναλλακτικούς,μάλλον περισσότερη ειλικρίνεια στις διαφημήσεις τους,πχ. ο Τέλης ο μ@λ**@ς να λέει: "Να το ξανακούσω....με 19,90 έχεις και δεν έχεις τηλεφωνία,Internet,κλπ.,μάλλον δε τάχεις αλλά δε πειράζει,19,90 είναι μόνο.........:lol::lol:"...α ρε Τέλη κρίμα και σε είχα συμπαθήσει.....:mad:

 

Κάποιος – κάποτε έλεγε: «νόμος είναι το δίκιο του εργάτη» για τους δικούς του λόγους… Η ζωή όμως καθημερινά μας διδάσκει ότι νόμος είναι «ο νόμος του ισχυρού» ο οποίος ισχυρός μπορεί να διαμορφώσει το «δίκιο του εργάτη» που δεν είναι άλλο από την κοινή γνώμη της πλειοψηφίας στα «μέτρα του».

 

Όταν λοιπόν αυτά που γράφονται εδώ μέσα είναι σε γνώση μόνο μερικών δεκάδων και μάλιστα παθόντων ενώ η κοινή γνώμη (τα εκατομμύρια που παρακολουθούν μόνο τον «Τέλη» και όχι το φόρουμ) λέει: «επιτέλους κάποιοι «σωτήρες» έριξαν τις τιμές δεν γνωρίζει τι θα πάθει αν τελικά δελεασμένος ο καθένας μπλέξει σε αμφιβόλου αξιοπιστίας παροχές υπηρεσιών (αυτά που παθαίνουμε από τον Αύγουστο και τα λέμε εδώ μέσα).

 

Όταν οι εναλλακτικοί έχουν «νομική υποστήριξη» κανείς από εδώ (από τους παθόντες) δεν τολμάει να δημοσιοποιήσει αυτά που παθαίνει γιατί θα μηνυθεί για δυσφήμιση, ενώ αυτοί ξεδιάντροπα διαφημίζουν ψεύτικες παροχές… και ξέρουν ότι εμείς περιοριζόμαστε σε ένα (άντε σε δύο ή τρία) φόρουμ τα οποία διαβάζουμε μεταξύ μας μερικές δεκάδες άνθρωποι.

 

Πριν σας πιάσει απελπισία με αυτά που γράφω σας λέω ότι η κοινή γνώμη ενημερώνεται πολλές φορές από «στόμα σε στόμα» και τα ψέματα του «ισχυρού» (που μπορεί να πληρώνει διαφημίσεις) κάποια στιγμή αποκαλύπτονται σε πολλούς. Μόνο που αυτό θέλει το χρόνο του… Είναι σαν το φρούτο που αργεί να ωριμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην τηλεφωνία της τελλάς εδω και 1,5 χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα, και είπα να συνδεθώ με το double play, και εδώ είναι το τρελό ..... απο τις 30/1/09 εχω ενεργοποιημένο το double play tis TELLAS και μέχρι σήμερα 5/2/09 το μεσημέρι δεν έχω παραλάβει το modem, και ούτε μου επιτρέπεται να παω να το πάρω απο κάπου.

Θέλουν 5 ημέρες να στείλουν έναν κουριερ :!: όταν βέβαια τους πήρα τηλ. μου είπαν οτι το στείλανε και δεν βρήκαν κανέναν, είχα άνθρωπο στο σπίτι 4 ημέρες συνέχεια, και ούτε ενα τηλέφωνο στο σταθερό ή στο κινητό, ούτε μια ειδοποίηση είχα ότι ήρθαν και δεν μας βρήκαν, και ακόμα περιμένω.

Τελικά πόσο άχρηστος πρέπει να είσαι για να μην μπορείς να στείλεις ενα μόντεμ σε 5 ημέρες μέσα στην Αθήνα ??

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

την τυφλα τους δεν ξερουν εκει μεσα!!!

 

οι πιστωσεις που εγιναν το 2008 δεν ισχυουν για το 2009...δλδ αυτη που μου ειχαν κανει τον νοεμβριο,εχει ακυρωθει.

το συμβολαιο μου ληγει σε 1,5 μηνα...υπομονη@@@

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

νεκρο παλι το τηλεφωνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και στην τουμπα και στην χαριλαου!!!

 

Το ίδιο και στην περιοχή του Επταπυργίου!Δε λειτουργούσε ούτε το Ίντερνετ για περίπου 2 ώρες!Επικοινώνησα απ'το κινητό με το 13800 να ενημερωθώ για την αποκατάσταση της βλάβης και είπαν ότι θα φτιάξει το πολύ μέχρι τη 13.30!

Και όντως,μέχρι 13.30 αποκαταστάθηκε!

 

Είπαν ότι είχε γενική βλάβη όλη η Βόρεια Ελλάδα!

 

Α ρε Τελλάς!Συμφωνείτε πάντως ότι από τότε που την αγόρασε πλήρως η Wind απέκτησε την αναξιοπιστία της Wind?? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπρεπε να σε ρωτήσουν Αν θυμάσαι πότε είχες τηλέφωνο!!!Βασικα,το τηλέφωνο σ'εμένα είναι νεκρό,μόνο Ίντερνετ λειτουργεί!Δεν το χρειάζομαι βέβαια το τηλέφωνο,αλλά από περιέργεια το σήκωσα να δω αν έδινε σήμα και ήταν μουγκό,δυστυχώς!!Ο όμιλος Wind κάνει ό,τι μπορεί πάντως για να επιδεικνύει την αναξιοπιστία της!!!Βαρέθηκε φαίνεται την τόσο...τρομερή άνοδο και είπε να...ξαποστάσει λίγο...
Link to comment
Share on other sites

ti ligo....

 

προβλημα με το τηλεφωνο εχω απο τον σεπτεμβριο.

σε ερωτηση μου μαλιστα για την ακρινη ημερομηνια ληξης του δεσμευτικου(κατα μια εννοια ) συμβολαιου μου μου ειπε "μετα τις 15 μαρτιου μπορειτε να φυγετε και να αλλαξετε παροχο"

και μονοι τους το πηρανε γραμμη..

το θεμα ειναι,σε ποιον παροχο να παω.

...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

την τυφλα τους δεν ξερουν εκει μεσα!!!

 

οι πιστωσεις που εγιναν το 2008 δεν ισχυουν για το 2009...δλδ αυτη που μου ειχαν κανει τον νοεμβριο,εχει ακυρωθει.

το συμβολαιο μου ληγει σε 1,5 μηνα...υπομονη@@@

 

Λαλακιες σου λενε...

Τον δικο μου ενα μηνα δωρο και καλα...που τον ειχαν "βγαλει" τον Νοέμβριο μου τον πιστωσανε στον προχθεσινο λογαριασμό!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα τοτε μου τον πιστωσανε αλλα ο προχτεσινος "πληρης" ηρθε.και σημερα ειπαν πως δεν φαινεται κατι τετοιο..

Btw παλι νεκρα τα τηλεφωνα....

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αργά το βραδυ μου είπαν απ'το 13830 ότι θα επανέλθουν τα τηλέφωνα..Αν θα επανέλθουν...:mad:

 

Παιδιά,η λύση είναι απλή!Όσοι έχετε πρόβλημα,μην την προτείνετε σε κανέναν..Μόνο όταν χάσουν πελάτες θα πάρουν λίγο μπρος..

Εγώ,αν και δεν έχω πρόβλημα κανένα με Ίντερνετ,μ'αυτά που διαβάζω εδώ και βιώνω μερικές φορές,πλέον δεν τη συνιστώ σε κανέναν,ασχέτως αν είμαι ικανοποιημένος..

Δεν μπορώ να πάρω στο λαιμό μου φίλους και γνωστους με την αναξιοπιστία που τη δέρνει... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ma emena epanhl8e...

ase poy sto thlefono poy phrame noritera mas eipe mexri to apogeyma pos 8a exei lu8ei to 8ema sthn xarilaoy,eno hdh toympa htan lymeno..

gia mpatses einai.

για Hol τι ξερουμε?αξιζει να παω εκει?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το τηλέφωνο είναι απαραίτητο και καθημερινό εργαλείο της δουλειάς σου γιατί να πειραματίζεσαι; :confused:

 

Ο κάθε εναλλακτικός έχει τα καλά του και τα κακά του..Το θέμα είναι να μην τύχουν σε σένα τα κακά..όπως τόσους μήνες με την Τελλάς!

Οπότε,ο επόμενος πάροχος που σου προτεινω είναι αυτός που αρχίζει από Όμικρον και έπειτα ακολουθούν ένα ταφ και ένα έψιλον... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...