Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε να γράψω κι εγώ τα δικά μου. Τηλέφωνο με πρόβλημα (δε με ακουγαν) για κανένα μήνα και το ιντερνετ εδώ και 2 μήνες σχεδόν προβληματικό (ή αργό ή καθόλου). Εχω πάρει αρκετά τηλέφωνα μέσα στο τελευταίο μήνα,(α από Πεύκη παίρνω μάλλον κέντρο πρέπει να έχω του αμαρουσίου) ενώ αρχικά λέγαν για 28 Δεκέμβρη 2008 τώρα λένε για 13 Γενάρη 2009 οτι θα φτιάξει.

 

Ερώτηση:Επειδή είμαι κλεισμένος σε πρόγραμμα διετίας (ελέω προσφοράς με το λαπτοπ), πρέπει καλά και σώνει να πληρώσω αν θελήσω να διακόψω τώρα ή όχι;

 

Ρωτάω γιατί δε μου την έδωσε εμένα ξαφνικά να φύγω από την εταιρεία,ξέρω οτι πρέπει να βγάλουν τα λέφτά για το λαπτοπ κτλ, αλλά αφού δεν μου παρέχουν τις υπηρεσίες που έπρεπε τί θα γίνει; Αυτοί καλύπτονται για να μην τους αφήνουμε στη μέση με τα συμβόλαια,εμάς άμα δε μπορούμε να κάνουμε τη δουλειά μας ποιός μας καλύπτει; Σημειοτέον οτι το ιντερνετ δεν το θέλω μόνο για διασκέδαση,εμένα τουλάχιστον μου αποδίδει και κέρδη(απέδιδε όταν δούλευε). Αυτά και πίστωση να μου κάνουν δεν συμπεριλαμβάνονται...Μήπως να πάω σε κανένα συνήγορο του πολίτη ή τίποτε παρόμοιο?(ΙΝΚΑ κτλ)...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Δεν είμαι κανένας που μιλάω για ψύλλου πήδημα. Θα φανεί και από το ποστ.

Να πω οτι όσοι διαβάζετε το επισημασμένο πάνω για την Τελλάς τα ξέρετε ήδη αυτά που θα πω,απλά επειδή για να τα δεί κάποιος θα πρέπει να κοιτάξει εκεί και επειδή κάποιοι μπαίνουν στο Φορουμ για να πάρουν πληροφορίες για το τί σύνδεση θα κάνουν ή για να αλλάξουν πάροχο κτλ, ας έχουν κι αυτά υπόψη τους...

 

Η Τελλάς τουλάχιστον σε ότι αφορά την περιοχή μου( Μαρούσι Πεύκη κτλ.) έχει πρόβλημα εδώ και σχεδόν ένα δίμηνο. Οχι μόνο με το ίντερνετ. Το τηλέφωνο για ένα μήνα περίπου παίρναμε και δε μας άκουγαν (έπρεπε να ξανακαλέσουμε πάλι). Το ίντερνετ εδώ και 2 μήνες ή έχει πρόβλημα με την ταχύτητα ( για 24 ΜΒ πιάναμε κάτω από 300kbps) , ή ακόμα και δεν είχαμε καθόλου για μεγάλες περιόδους. Αρχική ημερομηνία επίλυσης είχε δωθεί 28 Δεκέμβρη και τώρα πάμε για τις 13 νομίζω Γενάρη...

 

Αν θέλετε ακούστε τον Τέλλη, όπως έκανα κι εγώ...

 

Οι υπεύθυνοι μπορούν αν κρίνουν το θέμα αχρείαστο να το διαγράψουν, το έβαλα απλά για να βλέπει χτυπητά ο κόσμος κάπου οτι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα(προς το παρόν ) με τη συγκεκριμένη εταιρία. Εννοείται πως δεν αφορά μόνο εμένα μιας και αν μπείτε στο επισημασμένο θα δείτε τα ίδια παράπονα και από άλλους.

Αυτά...

Προσοχή στις επιλογές σας.

Δεν έχω όρεξη να θάβω εταιρίες, ούτε κανένα κέρδος απλώς χρήστης είμαι και μου έσπασαν τα νεύρα οπότε πάω να προφυλάξω κάποιους. Πέρυσι που είχα άλλη εταιρία και δεν είχα πρόβλημα επίσης το έλεγα οτι ήταν καλή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να καταλάβω…. Το πρόβλημα είναι πάλι πανελλαδικό? Δηλαδή περιοχές Αττικής κ.τ.λ. έχουν και πάλι αργό ιντερνετ? Δεν έχουμε μόνο στη Λάρισα ή άντε στη Βόρειο Ελλάδα αυτό το «προνόμιο»

 

Και μετά γιατί μία μέρα έφτιαξε και νομίσαμε ότι έγινε το θαύμα? Στις 5 του μηνός εμένα έπιασε ικανοποιητικές ταχύτητες… από την επόμενη και πάλι στα σκ@τά...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να καταλάβω…. Το πρόβλημα είναι πάλι πανελλαδικό? Δηλαδή περιοχές Αττικής κ.τ.λ. έχουν και πάλι αργό ιντερνετ? Δεν έχουμε μόνο στη Λάρισα ή άντε στη Βόρειο Ελλάδα αυτό το «προνόμιο»

 

Και μετά γιατί μία μέρα έφτιαξε και νομίσαμε ότι έγινε το θαύμα? Στις 5 του μηνός εμένα έπιασε ικανοποιητικές ταχύτητες… από την επόμενη και πάλι στα σκ@τά...

 

Ακριβως!!

Πατρα (Αγ. σοφίας) εδω και 1.5 μηνα σκετη απογοητευση.....:mad:

 

 

εμενα καλα παει...

 

 

φτου φτου σκορδα!

 

Ναι...ναι....καλα....ασε τα φτυσιματα, Τελλας ειναι αυτή...:p:lol:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου 2 ωρες στην περιοχή Επταπυργιου έκανε κάτι αποσυνδεσεις κάθε 5-10 λεπτά για διάστημα μιας ώρας περίπου,αλλά μέχρι εκεί!Τώρα κανονικά,κατεβάζει με ~1000 KB/s,ως συνήθως!Φθηνά τη γλίτωσα! :p

 

Ένα πράγμα δεν μπορω να καταλάβω!Πώς γίνεται σε ορισμένα κέντρα να μην υπαρχουν προβλήματα;; :confused: Στην περιοχή μου τουλάχιστον,όπου και διατηρώ τη σύνδεση απ'τον Σεπτέμβρη,δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα καμία μέρα με το Ίντερνετ!Σταθερά λειτουργεί και με μεγάλες ταχύτητες,δεδομένης και της απόστασης που έχω απ'το κοντινοτερο κέντρο(πρακτικά έχει ίδιες ταχύτητες με την Οτενέτ που είχα πιο πριν).Πληρώνω για 24 mbps και κατεβάζω πρακτικά με 10-11 mbps.Τόσο είχα και με την Οτενέτ και οι ταχυτητες και τώρα και πριν με Οτενέτ είναι σταθερές όλη μερα και εξαιρετικά σπάνια έχω προβλήματα αποσύνδεσης.Κι αν έχω αποσυνδέσεις,με μια επανεκκίνηση του modem λυνονται.΄΄Ισως δηλαδή που και πού να οφείλονται στο μόντεμ τα προβληματα και όχι στην Τελλάς.Αλλά γενικά το Ίντερνετ έχει την ίδια ακριβώς απόδοση με αυτό της Οτενέτ,κάθε μέρα,όλη μέρα.Πώς γίνεται επομένως,να υπάρχει τεράστιο πρόβλημα σε τόσο μεγάλο πλήθος περιοχών;; :confused:

 

Για σταθερό δεν εκφέρω γνώμη,μιας και είναι απλά διακοσμητικό σπίτι μου και δεν το χρησιμοποιώ ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου 2 ωρες στην περιοχή Επταπυργιου έκανε κάτι αποσυνδεσεις κάθε 5-10 λεπτά για διάστημα μιας ώρας περίπου,αλλά μέχρι εκεί!Τώρα κανονικά,κατεβάζει με ~1000 KB/s,ως συνήθως!Φθηνά τη γλίτωσα! :p

 

Ένα πράγμα δεν μπορω να καταλάβω!Πώς γίνεται σε ορισμένα κέντρα να μην υπαρχουν προβλήματα;; :confused: Στην περιοχή μου τουλάχιστον,όπου και διατηρώ τη σύνδεση απ'τον Σεπτέμβρη,δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα καμία μέρα με το Ίντερνετ!Σταθερά λειτουργεί και με μεγάλες ταχύτητες,δεδομένης και της απόστασης που έχω απ'το κοντινοτερο κέντρο(πρακτικά έχει ίδιες ταχύτητες με την Οτενέτ που είχα πιο πριν).Πληρώνω για 24 mbps και κατεβάζω πρακτικά με 10-11 mbps.Τόσο είχα και με την Οτενέτ και οι ταχυτητες και τώρα και πριν με Οτενέτ είναι σταθερές όλη μερα και εξαιρετικά σπάνια έχω προβλήματα αποσύνδεσης.Κι αν έχω αποσυνδέσεις,με μια επανεκκίνηση του modem λυνονται.΄΄Ισως δηλαδή που και πού να οφείλονται στο μόντεμ τα προβληματα και όχι στην Τελλάς.Αλλά γενικά το Ίντερνετ έχει την ίδια ακριβώς απόδοση με αυτό της Οτενέτ,κάθε μέρα,όλη μέρα.Πώς γίνεται επομένως,να υπάρχει τεράστιο πρόβλημα σε τόσο μεγάλο πλήθος περιοχών;; :confused:

 

Για σταθερό δεν εκφέρω γνώμη,μιας και είναι απλά διακοσμητικό σπίτι μου και δεν το χρησιμοποιώ ποτέ

Άστο, δεν έχουν καμία ευθύνη τα routers. Με το ίδιο είμαι εδώ και μήνες (χρόνια ίσως) και κάποτε είχα με Tellas 12MBps και τώρα πέντε-έξη...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αντε να γράψω κι εγώ τα δικά μου. Τηλέφωνο με πρόβλημα (δε με ακουγαν) για κανένα μήνα και το ιντερνετ εδώ και 2 μήνες σχεδόν προβληματικό (ή αργό ή καθόλου). Εχω πάρει αρκετά τηλέφωνα μέσα στο τελευταίο μήνα,(α από Πεύκη παίρνω μάλλον κέντρο πρέπει να έχω του αμαρουσίου) ενώ αρχικά λέγαν για 28 Δεκέμβρη 2008 τώρα λένε για 13 Γενάρη 2009 οτι θα φτιάξει.

 

Ερώτηση:Επειδή είμαι κλεισμένος σε πρόγραμμα διετίας (ελέω προσφοράς με το λαπτοπ), πρέπει καλά και σώνει να πληρώσω αν θελήσω να διακόψω τώρα ή όχι;

 

Ρωτάω γιατί δε μου την έδωσε εμένα ξαφνικά να φύγω από την εταιρεία,ξέρω οτι πρέπει να βγάλουν τα λέφτά για το λαπτοπ κτλ, αλλά αφού δεν μου παρέχουν τις υπηρεσίες που έπρεπε τί θα γίνει; Αυτοί καλύπτονται για να μην τους αφήνουμε στη μέση με τα συμβόλαια,εμάς άμα δε μπορούμε να κάνουμε τη δουλειά μας ποιός μας καλύπτει; Σημειοτέον οτι το ιντερνετ δεν το θέλω μόνο για διασκέδαση,εμένα τουλάχιστον μου αποδίδει και κέρδη(απέδιδε όταν δούλευε). Αυτά και πίστωση να μου κάνουν δεν συμπεριλαμβάνονται...Μήπως να πάω σε κανένα συνήγορο του πολίτη ή τίποτε παρόμοιο?(ΙΝΚΑ κτλ)...

 

Στην περίπτωση που το ίντερνετ είναι εργαλείο δουλειάς φίλε μου και μάλιστα σου αποφέρει και κέρδη ΟΤΕ δαγκωτό και μην ψάχνεσαι για πουθενά αλλού. Εγώ έκανα το πείραμα - λαλακία να βάλω τελάς στο σπίτι και περιμένω τον Απρίλη να κλείσω χρόνο....Στο γραφείο όμως έχω μόνο ΟΤΕ και με εκτροπή των τηλεφωνημάτων μέσω τελλάς οπότε έχω συνέχεια τηλέφωνο και ίντερνετ χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν θα καταστρέψουμε και τη δουλειά μας επειδή οι κύριοι θέλουν πελάτες χωρίς να έχουν υποδομές....

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σωστός! :D

 

Και σκέψου,το λέω εγώ που δεν έχω παράπονο με αποσυνδέσεις και χαμηλές ταχύτητες(δόξα σοι ο Ύψιστος :lol: ).

 

Αλλά συμφωνώ ότι οι υποδομές των εναλλακτικών είναι για κλάμματα.Αυτό το λεω χωρίς να γνωρίζω τεχνικές λεπτομέρειες,αλλά παρατηρωντας το σύνολο των προβληματων που αντιμετωπίζουν πολλές περιοχές στην Ελλάδα(ή εναλλακτικά,δεν έχουν την απόδοση που υπόσχονται οι πάροχοι).Κάτι φταίει σ'αυτές τις περιπτώσεις και δεν είναι ο ΟΤΕ...... :mad:

Link to comment
Share on other sites

μπορω να χρησιμοποιησω ενα αλλο wirelles modem για την tellas??? και αν ναι.... πρεπει και στο καινουριο να βαλω τις ιδιεσ ρυ8μισεις με αυτες του ενσυρματου modem που δινει δωρο η tellas???
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

μπορω να χρησιμοποιησω ενα αλλο wirelles modem για την tellas??? και αν ναι.... πρεπει και στο καινουριο να βαλω τις ιδιεσ ρυ8μισεις με αυτες του ενσυρματου modem που δινει δωρο η tellas???

 

Και βεβαια!!

Εγω χρησιμοποιώ ενα ασυρματο sagem που μου ξεμεινε απο την Οτενετ.

Δεν αλλαξα τιποτα στις ρυθμισεις ,μονο user και pass και επαιξε κατευθειαν!!

 

 

Με την ευκαιρια.....

10η μερα σημερα με ταχυτητες 25kb/sec.....:mad:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω τους γνωστες αν τα 60' που μας δινει η τελλας προς κινητα ισχυουν και για κλησεις προς ελληνικα κινητα σε roaming.

ευχαριστω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω τους γνωστες αν τα 60' που μας δινει η τελλας προς κινητα ισχυουν και για κλησεις προς ελληνικα κινητα σε roaming.

ευχαριστω

Μα, καλώντας ελληνικό κινητό δε σε νοιάζει αν είναι ο άλλος στο εξωτερικό... αυτός πληρώνει τη διαφορά... (αν δεν κάνω λάθος)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και απευθύνονται σε κινητά που βρίσκονται σε roaming!Ο καλών δεν είναι σε θέση να γνωρίζει που βρίσκεται ο καλούμενος,όταν τον καλεί στο κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Με το τηλέφωνο είναι αλήθεια ότι δεν έχω σοβαρά προβλήματα. Με το ιντερνετ τα πράγματα είναι τουλάχιστον απελπιστικά. Χθες, στις έξι το πρωΐ, πίστεψα ότι το φτιάξανε. Κατέβαζε με 1400 ΚΒ/ς αλλά το θαύμα κράτησε μέχρι τις 8 μετά άρχισε σταδιακά να πέφτει μέχρι που σερνόταν κατά τις ώρες αιχμής. Πιστεύω ότι οι γραμμές που συνδέουν την Ταλλας με τον «έξω κόσμο» είναι λίγες και δεν αντέχουν το φορτίο του αριθμού των συνδέσεων και του όγκου των δεδομένων που αυτές απαιτούν. :mad:

 

Τέλος πάντων πάει και αυτό. Την προηγούμενη εβδομάδα, μετά από έντονη λογομαχία με κάποιον υπάλληλο στο 1212, σηκώθηκα πήγα στο κεντρικό (Π)ΟΤΕ-σοπ και έκανα αίτηση αλλαγής παρόχου. Σε 20 μέρες μου είπαν ότι θα τελειώσουν τα βάσανά μου, σχετικά με το ιντερνετ. Από 39,90 € που πληρώνω τώρα θα πληρώνω περίπου 60,00 €, Διαφορά δηλαδή 20 € το μήνα και με υποχρεωτική παραμονή 6 μηνών στη νέα σύνδεση. :)

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια!!

Εγω χρησιμοποιώ ενα ασυρματο sagem που μου ξεμεινε απο την Οτενετ.

Δεν αλλαξα τιποτα στις ρυθμισεις ,μονο user και pass και επαιξε κατευθειαν!!

 

 

Με την ευκαιρια.....

10η μερα σημερα με ταχυτητες 25kb/sec.....:mad:

δηλαδη, οτι ρυθμισεις εβαλα στο μοντεμ της τελλασ, τισ ιδιεσ 8α βαλω και στο νεο!

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη, οτι ρυθμισεις εβαλα στο μοντεμ της τελλασ, τισ ιδιεσ 8α βαλω και στο νεο!

 

 

Ναι.

Αν κολησεις,παρε τηλεφωνο το 1212 να σε βοηθησουν....:lol:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

μηπως ηταν και panasonic? ασε αυτες τις π@π@ρ@ες τις ακουσα με το τσουβαλι... απο τα κεντρικα τους ηταν το προβλημα..;)

 

Αποκλείεται...

Ανάδρομος Ερμής :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια!!

Εγω χρησιμοποιώ ενα ασυρματο sagem που μου ξεμεινε απο την Οτενετ.

Δεν αλλαξα τιποτα στις ρυθμισεις ,μονο user και pass και επαιξε κατευθειαν!!

 

 

Με την ευκαιρια.....

10η μερα σημερα με ταχυτητες 25kb/sec.....:mad:

Μονο 10 μερες?Για την ακριβεια ειμαι σε τετοια επιπεδα 1 μηνα+,πλεον ειμαι σε εξης επιπεδα:Ανθρωπινες ωρες/αιχμης ταχυτητα κατεβασματος 8-20ΚΒ/δευτ (δεν υπαρχει τυπογραφικο λαθος) με μεσο ορο τα 15.

Ωρες εντελως μη αιχμης (6 το πρωι πχ) ταχυτητα κατεβασματος 60-70ΚΒ/δευτ περιπου,στο τσακιρ κεφι 100.

Το ανεβασμα ακμαιο εως ακμαιοτατο ολη μερα.Α και μη ξεχασω τις δωρεαν αποσυνδεσεις εδω κι εκει....

 

Μπορως να παραπονεθω και να ζητησω αποζημιωση για τις αποσυνδεσεις και την κακιστη ταχυτητα?Εννοω αν ξερετε κανενα παραμυθι που να πιανει...

Link to comment
Share on other sites

Μονο 10 μερες?Για την ακριβεια ειμαι σε τετοια επιπεδα 1 μηνα+,πλεον ειμαι σε εξης επιπεδα:Ανθρωπινες ωρες/αιχμης ταχυτητα κατεβασματος 8-20ΚΒ/δευτ (δεν υπαρχει τυπογραφικο λαθος) με μεσο ορο τα 15.

Ωρες εντελως μη αιχμης (6 το πρωι πχ) ταχυτητα κατεβασματος 60-70ΚΒ/δευτ περιπου,στο τσακιρ κεφι 100.

Το ανεβασμα ακμαιο εως ακμαιοτατο ολη μερα.Α και μη ξεχασω τις δωρεαν αποσυνδεσεις εδω κι εκει....

 

Μπορως να παραπονεθω και να ζητησω αποζημιωση για τις αποσυνδεσεις και την κακιστη ταχυτητα?Εννοω αν ξερετε κανενα παραμυθι που να πιανει...

 

οχι αποζημιωση θα δωσουν,αλλα ισως μας ζητησουν και να πληρωσουμε επειδη δυσφημουμε το παλιομαγαζο τους.μεχρι εκει τους εχω να φτανουν οι αραβες, σε τετοιο εξευτελιστικο επιπεδο.αυτοι δεν χρειαζονται να τους βαζουν προστιμα,αλλα να τους παρουν την αδεια.αλλα ποιος τολμαει σε αυτο το κρατος.καλη υπομονη σε ολους.που θα παει θα ληξουν τα συμβολαια.

Link to comment
Share on other sites

οχι αποζημιωση θα δωσουν,αλλα ισως μας ζητησουν και να πληρωσουμε επειδη δυσφημουμε το παλιομαγαζο τους.μεχρι εκει τους εχω να φτανουν οι αραβες, σε τετοιο εξευτελιστικο επιπεδο.αυτοι δεν χρειαζονται να τους βαζουν προστιμα,αλλα να τους παρουν την αδεια.αλλα ποιος τολμαει σε αυτο το κρατος.καλη υπομονη σε ολους.που θα παει θα ληξουν τα συμβολαια.

Φίλε μου και να λείξουν... Έχω κλείσει χρόνο εδώ και πολλούς μήνες, αλλά για να πάω στη Forthnet (ή σε όποια άλλη) μου είπαν πως επειδή μεσολαβούν 2 εταιρίες (ΟΤΕ και TELLAS) θα πρέπει να περιμένω κάνα 2μηνο. Πάμε καλά; 2009 και για να αλλάξω πάροχο τηλεφωνίας και internet να πρέπει να περιμένω 2 μήνες; Επίσης, η μόνη αξιόπιστη λύση (κατα τη γνώμη μου πάντοτε) είναι ο ΟΤΕ με ένα Connex-talk. Αλλά επειδή μιλάω και με εξωτερικό ή θα πρέπει να το κόψω ή να δίνω 200-250 Ευρώ το δίμηνο στον ΟΤΕ αν αφήσω την Tellas. Στην ουσία, δηλαδή, μένω γιατί δε θέλω να χάσω 2 μήνες από τη δουλειά μου...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μονο 10 μερες?Για την ακριβεια ειμαι σε τετοια επιπεδα 1 μηνα+,πλεον ειμαι σε εξης επιπεδα:Ανθρωπινες ωρες/αιχμης ταχυτητα κατεβασματος 8-20ΚΒ/δευτ (δεν υπαρχει τυπογραφικο λαθος) με μεσο ορο τα 15.

Ωρες εντελως μη αιχμης (6 το πρωι πχ) ταχυτητα κατεβασματος 60-70ΚΒ/δευτ περιπου,στο τσακιρ κεφι 100.

Το ανεβασμα ακμαιο εως ακμαιοτατο ολη μερα.Α και μη ξεχασω τις δωρεαν αποσυνδεσεις εδω κι εκει....

 

Μπορως να παραπονεθω και να ζητησω αποζημιωση για τις αποσυνδεσεις και την κακιστη ταχυτητα?Εννοω αν ξερετε κανενα παραμυθι που να πιανει...

εμενα απο τον οκτωβριο μου εχουν ταξει ενα μηνα δωρεαν επειδη για μηνες δεν ειχα τηλεφωνο...φυσικα δεν εχει ερθει κατι ακομα..ιδωμεν!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ τα ίδια με τους προηγούμενους...Τι μήνα όμως ρε παιδιά.Εμένα πάει δίμηνο η υπόθεση.Η πλάκα είναι οτι είμαι κλεισμένος για 2 χρόνια...(λόγω λαπτοπ). Τώρα τί κάνουμε;πάντως έχω ξεσκιστεί να παίρνω στο τεχνικό τμήμα...θα πάρω και τώρα να δω τι γίνεται.Αναρωτιέμαι ποιος λέει οτι αν φύγω τώρα που έχουν περάσει μόνο 4 μήνες, είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω αποζημίωση,αφού δεν ευθύνομαι εγώ για την απόφασή μου, αλλά αυτοί που δε κάνουν καλά τη δουλειά τους.Δε ξύπνησα ένα πρωί και είπα θα φύγω από την εταιρεία!!!Πάει 2 μήνες τώρα αυτή η κατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ τα ίδια με τους προηγούμενους...Τι μήνα όμως ρε παιδιά.Εμένα πάει δίμηνο η υπόθεση.Η πλάκα είναι οτι είμαι κλεισμένος για 2 χρόνια...(λόγω λαπτοπ). Τώρα τί κάνουμε;πάντως έχω ξεσκιστεί να παίρνω στο τεχνικό τμήμα...θα πάρω και τώρα να δω τι γίνεται.Αναρωτιέμαι ποιος λέει οτι αν φύγω τώρα που έχουν περάσει μόνο 4 μήνες, είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω αποζημίωση,αφού δεν ευθύνομαι εγώ για την απόφασή μου, αλλά αυτοί που δε κάνουν καλά τη δουλειά τους.Δε ξύπνησα ένα πρωί και είπα θα φύγω από την εταιρεία!!!Πάει 2 μήνες τώρα αυτή η κατάσταση...

 

και πως θα αποδειξεις οτι δεν κανουν καλα τη δουλεια τους?αν βρεις τον τροπο πες τον και σε εμενα,να φυγω χωρις να πληρωσω αποζημιωση.μαζι σου ειμαι,αλλα που να βρεις το δικιο σου.καποτε ειχαμε οτε και ολα δουλευαν αψογα.ηρθαν αυτοι και για να δουλεψουν πρεπει εμεις να γκρεμισουμε ολο το σπιτι.δεν μπορω να καταλαβω πως τοσα χρονια ολα δουλευαν στη εντελεια χωρις προβληματα και σε αυτους φταινε και οι μαρκες των τηλεφωνων που εχουμε.ελεος,ντροπη τους.φαινετε οτι θα βαλουν μυαλο,μονο αν βρεθει καποιος και τους παρει την αδεια.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...