Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ιανουαρίου μπαίνει σε λειτουργία ο νέος brass της "τελλας" στην θεσσαλονίκη οποτε και θα λυθούν όλα τα προβλήματα...

προς το παρόν αυξήθηκε ο bandwidth της προβληματικής ζεύξης στην θεσσαλία και περνάει όλη η κίνηση από εκεί... για αυτό και παθαίνει black out το δίκτυο...

δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο προς το παρόν...υπομονή 5 ιανουρίου!:ninja:

http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

σε 2 μηνες ληγει το συμβολαιο..αν διαβαζες προσεκτικοτερα τα ποστ που εχουν γινει και δεν βιαζεσαινα ποσταρεις απλα για να ποσταρεις,θα το ειχες προσεξει :)

 

Με τόσα προβλήματα θα μπορούσες να ''σπάσεις'' το συμβόλαιο και να πήγαινες σε κάποιο άλλο πάροχο.:)

Link to comment
Share on other sites

5 ιανουαρίου μπαίνει σε λειτουργία ο νέος brass της "τελλας" στην θεσσαλονίκη οποτε και θα λυθούν όλα τα προβλήματα...

προς το παρόν αυξήθηκε ο bandwidth της προβληματικής ζεύξης στην θεσσαλία και περνάει όλη η κίνηση από εκεί... για αυτό και παθαίνει black out το δίκτυο...

δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο προς το παρόν...υπομονή 5 ιανουρίου!:ninja:

 

dld μετα τις 5 δεν θα μου ξαναπουνε γελοια δικαιολογια?

δεν θα ειμαι υποχρεωμενη να σκεφτομαι "χρονιαρες μερες ειναι,ας μη τους μπινελικωσω?"

 

αμην!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σε 2 μηνες ληγει το συμβολαιο..αν διαβαζες προσεκτικοτερα τα ποστ που εχουν γινει και δεν βιαζεσαινα ποσταρεις απλα για να ποσταρεις,θα το ειχες προσεξει :)

τουμπα και χαριλαου νεκρα τα τηλεφωνα...

 

 

ολη η θεσσαλονικη μου ειπαν οτι ειχε προβλημα.τους ειπα πως εδω και 4μηνες πληρωνω για κατι το οποιο δεν μου παρεχουν.αρχισε κατι να λεει για το ιντερνετ αλλα την διεκοψα (αγενως) λεγοντας της πως δεν με νοιαζει το ιντερνετ αλλα το τηλεφωνο το οποιο καθημερινα ειναι νεκρο για καποιες ωρες...αρχισε και παλι τις γελοιοτητες "εχετε ασυρματο?","εχετε βαλει φιλτρα?"

διεκοψα και παλι-να μην χανει και το σαλιο της- λεγοντας της πως αυτα τα εχουν ρωτησει εκατονταδες φορες και πςω η δικαιολογιες περι αναβαθμισης και πρβληματος σε σερβερς κατηντησε αστεια για εμας...

 

σε ερωτηση μου γτ να πληρωνω για κατι που δεν μου παρεχουν μου απαντησε να στειλω φαξ με τα παραπονα μου..

ε ρε φακς που θα πεσουν ;)

 

Δεν χαλαρώνεις λίγο με το λεξιλόγιο που χρησιμοποιείς; :worry:

Και αν σε 2 μήνες λήγει το συμβόλαιό σου και δεν σε νοιάζει τότε δεν θα έπρεπε να είχες γεμίσει το thread με παράπονα κάθε φορά που έχεις πρόβλημα με την Tellas.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σας καταλάβω, είναι το thread με τα περισσότερα προβήματα... Γιατί συνεχίζετε να είστε πελάτες αυτής της εταιρίας; Ή υπερβάλετε, ή συμπεριφέρεστε ως κακοί καταναλωτές που δεν αντιδρούν σε ό,τι τους πλασάρει η εταιρία τους. Συμβόλαια δεν υπάρχουν όταν δεν υπάρχει η υπηρεσία που περιγράφει το συμβόλαιο...

Πραγματικά από τη μία απορώ ως καταναλωτής γιατί σαν καταναλωτες δεν αντιδρούμε, από την άλλη ως moderator, μήπως γεμίζετε όλο το thread χωρίς λόγο. :worry:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Πρωσπαθω να φτιαξω ενα email απο την tellas αλλα τιποτα.. βαζω στη περιοχη συνδρομητων το username και password και μου βγάζει μια λευκή σελιδα με ενα ERROR. Τι να κανω?
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν χαλαρώνεις λίγο με το λεξιλόγιο που χρησιμοποιείς; :worry:

Και αν σε 2 μήνες λήγει το συμβόλαιό σου και δεν σε νοιάζει τότε δεν θα έπρεπε να είχες γεμίσει το thread με παράπονα κάθε φορά που έχεις πρόβλημα με την Tellas.

 

Γιατι απαγορευετε να κανει παραπονα ,και να ενημερωνετε και αλλος κοσμος,ακομα και αν εχει αποφασισει να φυγει απο την εν λογω εταιρεια?

 

Δεν μπορώ να σας καταλάβω, είναι το thread με τα περισσότερα προβήματα... Γιατί συνεχίζετε να είστε πελάτες αυτής της εταιρίας; Ή υπερβάλετε, ή συμπεριφέρεστε ως κακοί καταναλωτές που δεν αντιδρούν σε ό,τι τους πλασάρει η εταιρία τους. Συμβόλαια δεν υπάρχουν όταν δεν υπάρχει η υπηρεσία που περιγράφει το συμβόλαιο...

Πραγματικά από τη μία απορώ ως καταναλωτής γιατί σαν καταναλωτες δεν αντιδρούμε, από την άλλη ως moderator, μήπως γεμίζετε όλο το thread χωρίς λόγο. :worry:

 

Μπορει να ειμαστε και "μαζοχες" που ξερεις? :p

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ και 1 περίπου μήνα το θέμα και ευτυχώς δεν εχω διαπιστώσει το παραμικρό πρόβλημα στη σύνδεσή μου με το adsl!Για το τηλέφωνο δεν εκφέρω γνώμη καθώς δεν το χρησιμοποιώ ποτέ!Εχω 24άρα σύνδεση και πραγματικά,οποιαδήποτε ώρα και να κατεβάζω,οι ταχύτητες κυμαίνονται στα 900-1100 ΚΒ/s!Και με την Οτενετ πριν μερικούς μήνες ίδιες ταχύτητες είχα,οπότε κανένα πρόβλημα!Απόλυτα ικανοποιημένος!Μόνο κάποιες ελάχιστες αποσυνδέσεις διαπίστωσα πολύ σπάνια αλλά διαρκούσαν μόνο μερικά δευτερόλεπτα και ποτέ περισσότερο!Μένω στο Επταπυργιο Θεσσαλονίκης,Συκιές.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εκφράσω τη συγκρατημένη αισιοδοξία μου και το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί πάθαμε πολλά τους τελευταίους μήνες, από το πρωΐ σήμερα η ταχύτητα έγινε καλή… κατέβαζα από AVG Update με 1100 ΚΒ/ς ή περίπου 13,2 mbps….

 

Αν αυτό συνεχιστεί τι να πώ… έγινε θαύμα… το φτιάξανε επιτέλους το ρημαδομάγαζο… :):):)

Link to comment
Share on other sites

ego me 216kb/sec αυτη την στιγμη...απο rapidshare

 

 

Μια χαρα εισαι ...μην μιλας καθολου....:lol::lol::p

Εγω μετα βιας φτανω στο 70kb/sec!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου (επιφυλακτική) πίστη στο θαύμα δεν κράτησε πολύ… τώρα κατεβάζω με 73,38 ΚΒ/ς. Χώρια που κάνει τώρα και αποσυνδέσεις τις οποίες πρώτα δεν έκανε… :mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στο Επταπύργιο Θεσ/νίκης κατέβαζω τώρα με περίπου 1000 kb/s,όπως πάντα δηλαδή,από rapidshare...Ούτε αποσυνδέσεις,ούτε τίποτα!Πληροφοριακα,ανήκω στο κέντρο του Αγίου Παύλου.Οι υπόλοιποι από Θεσ/νίκη σε ποια κέντρα ανήκετε;
Link to comment
Share on other sites

καλαμαρια rules μπορει να κανει μερικες φορες 1-2 λεπτα να ανοιξει σελιδα αλλα παντα κατεβαζει 900-1000... τωρα πως γινετε αυτο...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όλη μέρα δεν είχα καθόλου Internet, και τώρα είμαι με ένα ασύρματο άλλου να φανταστείτε :) Πειραιάς μεριά.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

elpizo meχρ αυριο που επιστρεφω σε συνδεση με τελλας,να εχει φτιαξει...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα και σήμερα σε δυτική Θεσσαλονίκη(Συκιές συγκεκριμένα).Τα 1000άρια σταθερά όπως και κάθε μέρα και καμία αποσύνδεση!Τι στο καλό;Το κοκκαλάκι της νυχτερίδας εχω;;χεχε
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα στην τουμπα.ολα κανονικα..(για την τελλας)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Προχθες ειχα ιντερνετ κανονικα.Χθες το απογευμα με συνδεσε με τη 2η επανεκκινηση του ρουτερ για 5-10 λεπτα και μετα αποσυνδεθηκε και δε φιλοτιμηθηκε εως αργα το βραδυ κατα τις 11.Στο ενδιαμεσο πηρα ετσι για πλακα την εξυπηρετηση πελατων (αφου ειναι τζαμπα) και αφου περιμενα λιγοτερο απο 1 λεπτο οπως και τις 15-20 φορες που χω καλεσει οποιαδηποτε ωρα (το μονο καλο) πηρα την απαντηση χωρις πολλα πολλα πως υπαρχει πανελλαδικο προβλημα και πως θα εφτιαχνε σημερα το πρωι.Φυσικα το οτι εφτιαξε μετα απο 2 ωρες μαλλον θα πρεπει να με κανει ενα πανευτυχη συνδρομητη αφου ξεπερασαν εαυτον!Οι ταχυτητες σταθερα κατω απο 500kbps ολη μερα ενω οταν ξυπνω να παω στη δουλεια στις 7πμ καμμια φορα και το χω αφησει να κατεβαζει ολο το βραδυ βλεπω κατι ταχυτητες της ταξης του 1,5Mbps...
Link to comment
Share on other sites

Προχθες ειχα ιντερνετ κανονικα.Χθες το απογευμα με συνδεσε με τη 2η επανεκκινηση του ρουτερ για 5-10 λεπτα και μετα αποσυνδεθηκε και δε φιλοτιμηθηκε εως αργα το βραδυ κατα τις 11.Στο ενδιαμεσο πηρα ετσι για πλακα την εξυπηρετηση πελατων (αφου ειναι τζαμπα) και αφου περιμενα λιγοτερο απο 1 λεπτο οπως και τις 15-20 φορες που χω καλεσει οποιαδηποτε ωρα (το μονο καλο) πηρα την απαντηση χωρις πολλα πολλα πως υπαρχει πανελλαδικο προβλημα και πως θα εφτιαχνε σημερα το πρωι.Φυσικα το οτι εφτιαξε μετα απο 2 ωρες μαλλον θα πρεπει να με κανει ενα πανευτυχη συνδρομητη αφου ξεπερασαν εαυτον!Οι ταχυτητες σταθερα κατω απο 500kbps ολη μερα ενω οταν ξυπνω να παω στη δουλεια στις 7πμ καμμια φορα και το χω αφησει να κατεβαζει ολο το βραδυ βλεπω κατι ταχυτητες της ταξης του 1,5Mbps...

 

εγω αν κατεβαζα με πανω απο 100 kbps ,θα εκανα τον σταυρο μου και θα αναβα μια λαμπαδα στο θειο τελλη.εγω απο σημερα θα κανω διακοπη σε αυτη την εταιρεια και ουτε να την βλεπω ποτε.και το χειροτερο ειναι οτι δεν σου δινουν σημασια και σε γραφουν,λες και σε πληρωνουν αυτοι.ντροπη για μια τετοια εταιρια που θελει να λεγεται σοβαρη.χθες ολη την ημερα προβλημα και ουτε ενα συγγνωμη για τους αμοιρους τους συνδρομητες.το μονο που τους νοιαζει ειναι να εισπρατουν,αλλα πισω εχει η αχλαδα την ουρα.να δω τι θα κανουν αν φυγουν ολοι οι πελατες καμμια μερα.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...