Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μας κοπανανε και τον Τελη να μας κανει ναζακια:mad:

 

akoma den lu8hke to problhma soy?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Παρασκευη 19Δεκ08 μεσημερι η Τελλας επεσε στον κομβο Σταυρουπολης/Θεσσαλονικη

Δευτερα 22Δεκ08 πρωι ναι μεν, πηραμε Static IP/Gateway κτλ, DNS δηλωθηκε η καινουργια που μου δωσανε 208.67.222.222, αλλα... δεν δουλευουν οι DNS server τους. Γενικως απο τοτε που μπηκανε στον ομιλο wind εχουν τραγικα προβληματα και λογω οτι ειναι εταιρικη η συνδεση και κρεμεται το συστημα απο μια κλωστη... μαλλον θα την αλλαξουμε.

 

Αφηστε που απο τον Μαιο08 που προσπαθω να κοψω μια ISDN-dialup της εταιριας, δεν μπορω. Τους εχω στειλει... 4 emails? ουτε που θυμαμαι πια..

Απλα δεν τους την πληρωνω. Ειναι απαραδεκτοι :mad:

Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

akoma den lu8hke to problhma soy?

 

το προβλημα με τις αποσυνδεσεις λυθηκε εκεινο το βραδυ... αλλα αν και κατεβαζω χαλαρα 800-900 τις σελιδες μου τις αργει λιγουλακι και δεν μπορω να παιξω online games λογο καθυστερησης, γενικα πεσμενα τα βλεπω τα πραματα... λογο γιορτων? τι να πω... :(

Link to comment
Share on other sites

Κοντα ειμαστε...Αγ. σοφίας εγω...

αρα παιρνουμε απο τον ιδιο κομβο.

 

Παντως σημερα παει σφαιρα σε σχεση με τις προηγουμενες μερες.

35kb/sec σταθερα.....:p:p

Ρε αει στο Δι@@@ο χριστουγεννιατικα!!!

Εσυ εισαι πανω στον κομβο ομως κι εγω στα 2 χιλιομετρα.Αρα κ ας εισαι θεωρητικα προνομιουχος δεν αλλαζει κατι υπερ σου...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από το πρωί μέχρι και το απόγευμα είχα συνέχεια αποσυνδέσεις από το δίκτυο. Δεν μας τα λέει καλά τελευταία η Τellas...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι πανω στον κομβο ομως κι εγω στα 2 χιλιομετρα.Αρα κ ας εισαι θεωρητικα προνομιουχος δεν αλλαζει κατι υπερ σου...

 

To μόνο σίγουρο.....

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από το πρωί μέχρι και το απόγευμα είχα συνέχεια αποσυνδέσεις από το δίκτυο. Δεν μας τα λέει καλά τελευταία η Τellas...:mad:

apo ton septembrio exei poy gkriniazoyme oi perissoteroi

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως συνδεθηκα τον Οκτωβρη και ειχα χαμηλες σχετικα ταχυτητες αρχικα (εως 2 μεγαμπιτ περιπου) αλλα χωρις ΠΟΤΕ να χω αποσυνδεσεις,ενω το Νοεμβρη πετουσε (σχετικα) αφου επιανα σε ωρες αιχμης εως και 6-7 μεγαμπιτ!Το ολο θεμα χαλασε με το που μπηκε ο Δεκεμβρης,με σημαντικοτερο τις αποσυνδεσεις και μετα την απαραδεκτη ταχυτητα.Τις τελευταιες 2-3 μερες δειχνει σημαδια βελτιωσεις και στους 2 τομεις παντως...μαλιστα τα ξημερωματα επιανα και 500kb/sec σε download,οταν με ειχε συνηθησει τελευταια στα 15 και στα 30 το πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!

ΘΑ ηθελα να ρωτησω το εξης: Υπαρχει περιπτωση σε d.play η τελλας να δεινει ρυθμιση για το ρουτερ ppp over atm???? συγχονιζω γυρω στα 14-15 μβ...... κανονικα ppp over ethernεt δεν ειναι???

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το πόσο συγχρονίζεις με το αν είσαι σε Pppoa ¨η σε Pppoe?

Εγώ πάντως pppoa το έχω. Γύρισε το από τις ρυθμίσεις του router σου

Link to comment
Share on other sites

Νεότερες πληροφορίες αναφέρουν ότι το πρόβλημα θα λυθεί στις 28 Δεκεμβρίου :lol::lol::lol: Μ 'αρέσει που λένε συγκεκριμένες ημερομηνίες (γίνονται πιο πιστευτοί έτσι σαν τα μέντιουμ...)

Κατά τα άλλα ξοδεύουν ένα κάρο λεφτά για την διαφήμιση του Τέλη...αναρωτιέμαι αν δεν έκαναν καθόλου διαφήμιση μήπως θα μπορούσαν να προσλάβουν καμιά 10ριά τεχνικούς - αστέρια που θα τους έλυναν τα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κατασταση αυτη σημερα. Δεν μιλαμε για download.... απλα browsing.

Περιμενουμε 5-6 δευτερολεπτα να ανοιχει η σελιδα. Δεν ειναι κατασταση αυτη.

Δυτικη Θεσσαλονικη:mad::mad::mad::mad::mad:

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνουμε την απλή δυσφήμηση και να κάνουμε μία μαζική καταγγελία? Είναι απατεώνες.Ας βρεθεί τρόπος να μαζέψουμε υπογραφές.
Link to comment
Share on other sites

παλι προβληματα ειχατε χριστουγεννιατικα?πφφφφφφ
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

βιαστηκα να μιλησω..

μεχρι τωρα δεν ειχα νετ και τωρα δεν εχω τηλεφωνο.....

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου θυμίζει το ανέκδοτο με το σουβλατζή που παραγγέλνει ένας πελάτης γύρο χωρίς κρεμμύδι και λέει "δεν έχω χωρίς κρεμμύδι να βάλω χωρίς ντομάτα" ;

 

Το πιο σύντομο ανέκδοτο...Τελλάς double play!

 

Δώστε καμμιά ιδέα ρε παιδιά...που να πάω από Απρίλη ; Vivody ? Forhnet ? Ηol ? - πλην ΟΤΕ που ξέρω ότι είναι η καλύτερη λύση αλλά και πιο ακριβή-

Link to comment
Share on other sites

εγω τους δινω ως τον φλεβαρη....αν δεν φτιαξει τοτε την κανω..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

pali nekro to thlefono....σκατα να φανε!

 

Απορώ πως κάθεσαι ακόμα στην Tellas και δεν την έχεις ''κάνει'' με τόσα προβλήματα που αντιμετωπίζεις.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως κάθεσαι ακόμα στην Tellas και δεν την έχεις ''κάνει'' με τόσα προβλήματα που αντιμετωπίζεις.:blink:

 

σε 2 μηνες ληγει το συμβολαιο..αν διαβαζες προσεκτικοτερα τα ποστ που εχουν γινει και δεν βιαζεσαινα ποσταρεις απλα για να ποσταρεις,θα το ειχες προσεξει :)

τουμπα και χαριλαου νεκρα τα τηλεφωνα...

 

 

ολη η θεσσαλονικη μου ειπαν οτι ειχε προβλημα.τους ειπα πως εδω και 4μηνες πληρωνω για κατι το οποιο δεν μου παρεχουν.αρχισε κατι να λεει για το ιντερνετ αλλα την διεκοψα (αγενως) λεγοντας της πως δεν με νοιαζει το ιντερνετ αλλα το τηλεφωνο το οποιο καθημερινα ειναι νεκρο για καποιες ωρες...αρχισε και παλι τις γελοιοτητες "εχετε ασυρματο?","εχετε βαλει φιλτρα?"

διεκοψα και παλι-να μην χανει και το σαλιο της- λεγοντας της πως αυτα τα εχουν ρωτησει εκατονταδες φορες και πςω η δικαιολογιες περι αναβαθμισης και πρβληματος σε σερβερς κατηντησε αστεια για εμας...

 

σε ερωτηση μου γτ να πληρωνω για κατι που δεν μου παρεχουν μου απαντησε να στειλω φαξ με τα παραπονα μου..

ε ρε φακς που θα πεσουν ;)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ειχα και χτες το απογευμα προβλημα με το τηλεφωνο..

δεν ξερω γιατι αλλα ολοι οι υπαλληλοι τους δειχνουν να νοιαζονται πιο πολυ για το ιντερνετ.

καθε φορα που τους παιρνω τηλεφωνο για να παραπονεθω και αρχιζουν να μου λενε για το ιντερνετ,σαστιζουν οταν τους λεω πως δεν με νοιαζει το ιντερνετ αλλα το τηλεφωνο

 

οταν του ειπα πως και χτες δεν ειχα τηλεφωνο μου απαντησε ο πρωτος "δεν μας εχουν δηλωσει καποιο προβλημα"

 

και φυσικα του ειπα "στο δηλωνω εγω τωρα"

 

:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...