Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εσενα σε πηραν τηλεφωνο τουλαχιστον...εμενα οχι ακομα..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

απανωτες αποσυνδεσεις εδω και κανα 20λεπτο.

Παιδιά, καλημέρα!

Μην περιμένετε κάτι καλύτερο από αυτό που έχετε τώρα. Άκρη δε θα βγει. Απλά παίρνετε απόφαση και ή μένετε εκεί ή αλλάζετε πάροχο (και χάνετε 2 μήνες από τη ζωή σας περιμένοντας).

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

εστρωσε λιγουλακι τωρα...

ας κλεισω τον χρονο και βλεπουμε...ως τοτε μπορει να εχουν φυγει ολοι οι αλλοι και να εχω εγω προνομιακες ταχυτητες!

 

 

 

http://s4.rimg.info/0fe4fb56c2fc73b5daa9293698a2bb0b.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εστρωσε λιγουλακι τωρα...

ας κλεισω τον χρονο και βλεπουμε...ως τοτε μπορει να εχουν φυγει ολοι οι αλλοι και να εχω εγω προνομιακες ταχυτητες!

 

 

 

http://s4.rimg.info/0fe4fb56c2fc73b5daa9293698a2bb0b.gif

 

Ταχύτητες με πενταψήφια νούμερα λέμε.....

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο email προς την tellas πριν κάνω στον εαυτό μου δώρω την απαλλαγή απο τις κακές της υπηρεσίες:

 

«Τον περασμένο Αύγουστο, όταν γύρισα από τις διακοπές, διαπίστωσα ότι το internet «σέρνεται» με ταχύτητες της παλαιολιθικής εποχής. Πιστεύοντας στην αρχή ότι φταίει κάτι στον υπολογιστή μου (είχα βλέπετε τυφλή εμπιστοσύνη στην tellas) προσπαθούσα μάταια να διορθώσω τη δυσλειτουργία. Μετά από αρκετές ημέρες κατάλαβα ότι δεν φταίει ο υπολογιστής μου αλλά οι γραμμές της tellas. Όταν απευθύνθηκα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μου είπαν ότι πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι το τέλος Οκτωβρίου γιατί τότε διαβεβαίωναν οι τεχνικοί της ότι θα διορθωνόταν το πρόβλημα.

Ο Οκτώβριος πέρασε… πέρασε και ο Νοέμβριος… μπήκε και ο Δεκέμβριος και τα αποτελέσματα είναι ίδια. Το internet «σέρνεται» σε διψήφιες ταχύτητες… Το τηλέφωνο διακόπτεται απροειδοποίητα και ευτυχώς υπάρχουν τα κινητά… για μια ώρα ανάγκης.

Με δεδομένο ότι το internet είναι μόνο για διασκέδαση και όχι για επαγγελματικούς σκοπούς… με δεδομένο ότι το τηλέφωνο που είναι και για ώρα ανάγκης αλλά τα κινητά συμπληρώνουν το κενό που υπάρχει από την κακή του λειτουργία. Δεν υπήρχε σοβαρός λόγος να αντιδράσω σαν συνδρομητής άμεσα στις χείριστες υπηρεσίες που μου παρείχε η tellas από τον Αύγουστο και μετά. (Μέχρι τον Αύγουστο ήμουν ευχαριστημένος).

Επειδή όμως θεωρώ ότι η υπομονή που έδειξα ως προς τις κακές υπηρεσίες, είναι αρκετή. Επειδή η εμπιστοσύνη μου ως προς τα λεγόμενα του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών ότι το πρόβλημα θα διορθωθεί κλονίστηκε και επειδή το internet (έστω και για διασκέδαση) το χρειαζόμαστε (γιʼ αυτό το πληρώνουμε άλλωστε) Θέλω μία τελευταία υπεύθυνη απάντηση στο ερώτημα:

- Θα διορθωθεί ποτέ αυτό το χάλι και πότε; »

 

Τυχόν απάντηση θα σας την κοινοποιήσω...

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερική ανατολική Θεσσαλονίκη:

συνεχίζεται το ίδιο βιολί: όλο το πρωί ως το μεσημέρι κανένα πρόβλημα και σωστές ταχύτητες, αλλά απόγευμα και βράδυ μεγάλη μείωση, σε σημείο που σε ορισμένα βιντεάκια του youtube να υπάρχει πρόβλημα.

Πιστεύω να στρώσει η κατάσταση...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μέτρηση πριν από λίγο στο adslgr : 144 kpps ....

 

1% δηλαδή από αυτό που υπόσχονται σε περιοχές με δικό τους δίκτυο.... το δούλεμα πάει σύννεφο....

 

πάμε πλακωτό ;;;;;

Όχι ...καλύτερα ....φεύγα από την ΤΕΛΛΑΣ!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Τυχόν απάντηση θα σας την κοινοποιήσω...

Θα λάβεις τις γνωστές τετριμμένες ξύλινες απαντήσεις/μλ..ιες

 

σε σημείο που σε ορισμένα βιντεάκια του youtube να υπάρχει πρόβλημα.

Πιστεύω να στρώσει η κατάσταση...

 

Αφού λες για "ορισμένα" βιντεάκια τότε καλά είσαι.. :p

 

Δεν στρώνει η κατάσταση ..που/στρώνει :lol:

Link to comment
Share on other sites

πηγα να πληρωσω λογαριασμο σημερα και τολμησαν να μου πουνε πως θα εχω 50% εκπτωση αν κανω και συνδεση στην wind.http://s4.rimg.info/0ebd2fe814dfc6f6e0c12d9b3c508aa5.gif
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πηγα να πληρωσω λογαριασμο σημερα και τολμησαν να μου πουνε πως θα εχω 50% εκπτωση αν κανω και συνδεση στην wind.http://s4.rimg.info/0ebd2fe814dfc6f6e0c12d9b3c508aa5.gif

 

Και που είναι το κακό?:worry:Θα έχεις και 50% έκπτωση.:cool:

Link to comment
Share on other sites

φτυσε την τρελλας να μην την ματια ματιασεις....

τηλεφωνο εχω(τουλαχιστον τις ωρες που ειμαι στο ιατρειο)

 

παντως ρε παιδια μου κανει εντυπωση.

τελλας εχει και ο αδερφος μου στο γραφειο του και οι γονεις μου στο εργοστασιο..και ομως αυτοι ουδεποτε ειχαν προβλημα τις μερες που ειχα εγω...πως γινεται να μου λενε στο τηλεφωνο πως ΟΛΟΙ στην β.ελλαδα εχουν?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

φτυσε την τρελλας να μην την ματια ματιασεις....

τηλεφωνο εχω(τουλαχιστον τις ωρες που ειμαι στο ιατρειο)

 

παντως ρε παιδια μου κανει εντυπωση.

τελλας εχει και ο αδερφος μου στο γραφειο του και οι γονεις μου στο εργοστασιο..και ομως αυτοι ουδεποτε ειχαν προβλημα τις μερες που ειχα εγω...πως γινεται να μου λενε στο τηλεφωνο πως ΟΛΟΙ στην β.ελλαδα εχουν?

...έλα ντε... μήπως κάποιος σε κοροϊδεύει;

Μήπως;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ερχεται και η σειρα της,εννοια σου...http://s.rimg.info/83d1d02e85296908582f0ea7cda7d397.gif
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

φτυσε την τρελλας να μην την ματια ματιασεις....

τηλεφωνο εχω(τουλαχιστον τις ωρες που ειμαι στο ιατρειο)

 

παντως ρε παιδια μου κανει εντυπωση.

τελλας εχει και ο αδερφος μου στο γραφειο του και οι γονεις μου στο εργοστασιο..και ομως αυτοι ουδεποτε ειχαν προβλημα τις μερες που ειχα εγω...πως γινεται να μου λενε στο τηλεφωνο πως ΟΛΟΙ στην β.ελλαδα εχουν?

Ρίξε και μια ματιά εδώ αν δεν το έχεις ήδη κάνει...

Link to comment
Share on other sites

το διαβασα...και αλλοι πονεμενοι σαν εμας

 

προτεινω να κανουμε συγκεντρωση διαματρυριας εξω απο τα γραφεια τους..

 

 

ακου εκει "τα επεισοδια εμποδιζουν το download"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες η σύνδεση μου αλλάζει συνεχώς ταχύτητα, την μετράω το πρωί....1,7mpps... ώπα λέω το έφτιαξαν....ξαναμετράω το βράδυ...137kpps....ξαναμανά....την ίδια ώρα εκεί που μιλάω στο τηλέφωνο πέφτει η γραμμή και το τηλέφωνο νεκρώνει.....το βράδυ κατά τις 12 απλά δεν έχω σύνδεση..... Τους παίρνω τηλέφωνο για να δω τι στο διάολο έχουν κάνει εδώ και 1 μήνα που τους έχω αναφέρει βλάβη και είμαι ήδη 20 λεπτά στην αναμονή.....

Δεν θα τον συναντήσω πουθενά αυτόν τον Τέλη ;;;; Θα τον ξεσκίσω.....Αργεί ακόμα ο Απρίλης ;;;;;

 

edit....στα 25 λεπτά αναμονής βγήκε ο Τέλης και μου λέει ναι έχετε δίκιο είχαμε ένα μεγάλο πρόβλημα στη Β.Ελλάδα και από ότι βλέπω εδώ θα λυθεί αύριο 11/12/08!! Θα γελάσουμε ξανά μεθαύριο δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

 

edit....στα 25 λεπτά αναμονής βγήκε ο Τέλης και μου λέει ναι έχετε δίκιο είχαμε ένα μεγάλο πρόβλημα στη Β.Ελλάδα και από ότι βλέπω εδώ θα λυθεί αύριο 11/12/08!! Θα γελάσουμε ξανά μεθαύριο δηλαδή...

μολις καλεσα και δεν περιμενα ουτε ενα λεπτο...πρωτη φορα στα χρονικα συμβαινει αυτο.http://s14.rimg.info/421e12c03fd74ae9a2f4b37773a5a008.gif

μου ειπε οτι η αναβαθμιση θα επρεπε να εχει τελειωσει στις 8-12 αλλα δεν εχουν καποια ενημερωση ακομα απο το τεχνικο τμημα!!:rolleyes:

 

οταν του ειπα πως εδω και μηνες εχω το προβλημα με ιντερνετ(το οποιο σερνεται εδω και λιγη ωρα) και το τηλεφωνο, ειχα μια νεκρικη σιγη απο την αλλη γραμμη.

κατι ψελισε για προβλημα στην βορειο ελλαδα αλλα τον περιελαβα λεγοντας του πως δεν γινεται εγω στο ιατρειο να εχω μονιμως προβλημα(μαζι με την υπολοιπη β.ελλαδα) και την ιδια στιγμη στα 50 μετρα στο σπιτι ολα να ειναι οκ,στην επιχειρηση των γονιων μου κτλ κτλ κτλ.

μου ειπε πανω σε αυτο πως δεν εχει σχεση,αλλα φταινε οι σερβερς που υπερφορτωνονται.

αρα του λεω,δεν εχει προβλημα ολη η β.ελλαδα αλλα ορισμενοι σερβερς.:shifty:

αρχισε παλι τα "δεν εχουμε ενημερωση"

 

σε ερωτηση μου "τι οδηγιες σας ειπαν να μας λετε?μεχρι ποτε να κανουμε υπομονη" μου ειπε το θεικο "δεν ειμαστε παπαγαλοι"

οποτε του εκανα την ερωτηση "ωραια αφου δεν εισαι παπαγαλακι για πες μου..μεχρι ποτε να κανω υπομονη?" και μου ειπε "δεν εχω ενημερωση":lol::lol:

 

 

ε ρε αγωγες που θα πεσουνεεεεεεεεεεεεεεhttp://s14.rimg.info/434f4a2184dbe79b2d1cd71fd11224f7.gif

 

ξεχασα να αναφερω πως στην φραση μου περι αγωγης μου ειπε "δικαιωμα σας ειναι κυρια μου.καντε οτι νομιζετε" οπου πηρε την απαντηση "δεν σας καλεσα για να μου πειτε τα δικαιωματα μου,αλλα για να μου πειτε ποτε επιτελους θα λυθει το προβλημα που εμμενει απο τον σεπτεμβριο"

 

 

τελικα εχει πλακα να καλεις την τελλας...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ολη την εβδομαδα ταχυτητες επιπεδου ISDN με αποσυνδεσεις (ετσι χαρακτηριζω την κατασταση κατα την οποιοα εχω ενδειξη συνδεδεμενος αλλα δεν ανοιγει καμμια σελιδα) που φτιαχνουν (συνηθως) με επανεκινηση του ρουτερ.Γινεται αναβαθμιση στην Πατρα η απαντηση στο 13800 και θα φτιαξει Δευτερα απογευμα,αλλιως να καλεσω παλι για "να το δουν μεμοονωμενα".Κατι ηξερα που ολη την εβδομαδα δε καλουσα,κι αν η κληση χρεωνοταν να στε σιγουροι παλι δε θα καλουσα.
Link to comment
Share on other sites

ανατολικη θεσσαλονικη εγω σημερα δεν ειχα κανενα προβλημα...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εμεις δυτικη θεσσαλονικη δεν εχουμε προβλημα...Πολυ σπανια καμμια αποσυνδεση ή το τηλεφωνο να μην δουλευει για κανα δεκαλεπτο. Απο Αμπελοκηπους θεσσαλονικης εχει κανεις προβλημα?

 

Εχω την συνδεση απο το καλοκαιρι και ειμαι ικανοποιημενος. Αντε να φευγουν οι δυσαρεστημενοι, να εχουμε εμεις περισσοτερο bandwidth :)

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...