Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17/11 από τις 20:00 μέχρι τις 21:30 περίπου δεν έπαιρνα IP. Φυσικά στο τεχνικό τμήμα δεν έβγαζες με τπτ γραμμή. Όταν επανήρθε έπιανα 40ΚΒ/s από youtube. Τώρα κατεβάζω με 1.5ΜΒ/s.

Τι σκατά πείραζαν;

FREAK είχες πρόβλημα εσύ χθες;

Link to comment
Share on other sites

για ποια περιοχη με ρωτας?

 

τουμπα το πρωι σερνοταν,κατα το μεσημερι πηγαινε σφαιρα και μετα παλι κατω...

 

χαριλαου σουρσιμο σχεδον ολη μερα απο οσο μου ειπαν.

 

κεντρο(περιοχη δικαστηριων) πηγαινε καλα ολη την μερα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

για ποια περιοχη με ρωτας?

 

τουμπα το πρωι σερνοταν,κατα το μεσημερι πηγαινε σφαιρα και μετα παλι κατω...

 

χαριλαου σουρσιμο σχεδον ολη μερα απο οσο μου ειπαν.

 

κεντρο(περιοχη δικαστηριων) πηγαινε καλα ολη την μερα

Κάτω Τούμπα εννοείται! Αϊ-Θεράπης και έτσι. :p

 

Τώρα πάντως πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω Πατρα ,εδω και 15 ημερες χαλια....ταχυητες pstn!!!

Το καλο ειναι ,και το αναφερω μηπως και θελει να το κανει και καποιος αλλος, οτι τους εστειλα mail πριν 1 εβδομαδα ,αφου με τα τηλεφωνα δεν εβγαζα ακρη ,και αφου δεν διορθωνοταν και τιποτα ,οπως μου υποσχονταν και τους ξεχεσα ζητωντας να μου κανουν εκπτωση στο λογαριασμο ,αφου απο δικη τους υπαιτιοτητα εχω αυτο το χάλι.

Σημερα λοιπον με πηρε μια ευγενεστατη κοπελα τηλεφωνο και μου ειπε οτι λαβαμε το mail το προωθησαμε στο λογιστηριο ,και μου εβγαλε εκπτωση στον επομενο λογαριασμο 40 ευρώ!!!! (δηλαδη ενα μηνα δωρο αφου εχω double play)

Βεβαια ποτε θα φτιαξουν οι ταχυτητες ειναι αλλο θεμα.....:lol::lol:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Στην λάρισα υπάρχει στο 100% των συνδρομητών (του adsl σε full και σε shared) έχει πρόβλημα, απο τέλη αυγούστου (και το ξέρουν)....πέραν το ότι δεν έχουν κάνει καμία ενημέρωση ούτε επίσημη (ΜΜΕ) ούτε ανεπίσημη (ανά συνδρομητή), ΣΗΜΕΡΑ στην λάρισα, νεκρώθηκε ΟΛΟΤΕΛΑ το adsl και το τηλέφωνο, σε ΟΛΟΥΣ. Επιβεβαιωμένο και απο το adslgr.com :cool:

Εγώ ευτυχώς το adsl το έχω γυρίσει ήδη στον ΟΤΕ και είμαι μια χαρά απο 14 οκτωβρίου, αλλά και μια επιπλέον γραμμή που είχαμε αποκλειστικά για τηλεφωνία στην ΤΕΛΛΑΣ, το διακόψαμε σήμερα..... :cool:

Η WIND και οι "υποεταιρίες" της.....είναι για γέλια!!!! Πραγματικά για γέλια. :cool:

Δεν ξανασχολούμε με αυτή την εταιρία, ούτε σε κινητή, ούτε σε "ακίνητη" σύνδεση..... Και την άποψη μου την εκφράζω όσο πιο πολιτισμένα μπορώ, γιατί αν εκφραστώ όπως τους αρμόζει............:X

 

:kill:

:)
Link to comment
Share on other sites

τους πηρα τηλεφωνο,περιμενα 25 λεπτα στην αναμονη(το πιο σπαστικο ηταν οταν επι δεκα λεπτα ελεγε "χρονος αναμονης λιγοτερο απο 3 λεπτα"

για να μου πουνε "πειτε μου το τηλεφωνο"¨

2310-χχχχχχ

ααα απο οτι βλεπω ειστε απο θεσσαλονικη(ααααντε!)

και μας ειπαν απο το τεχνικο να σας ενημερωνουμε πως ολη η βορειο ελλαδα εχει προβληαμ με το ιντερνετ,καντε υπομονη λιγες μερες"

οταν της ειπα πως η κατασταση αυτη παει ετσι εδω και βδομαδες μου ειπαν να παρω στα κεντρικα και να ζητησω να μου πιστωθουν οι μερες που δεν ειχα ιντερνετ...

 

για το τηλεφωνο που ηταν νεκρο για 2 ωρες,δεν μου εδωσε καμια εξηγηση

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

και ναι....παλι δεν ειχα τηλεφωνο το πρωι!!

και οταν καποιος με καλουσε ελεγε "ο αριθμος που καλειται δεν αντιστοιχει σε συνδρομητη"

να κραξω τελλας ή οτε?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εχω να δω ταχυτητες τις προκοπης 2 εβδομαδες.Το θεμα ειναι οτι η εξυπηρετηση πελατων σε οσες φορες πηρα (μικρη ταχυτητα,δεν ανοιγουν μερικες σελιδες,δε δουλευει το email,δεν εχω καθολου ιντερνετ) ΠΑΝΤΑ εχει την απαντηση οτι γνωριζει το προβλημα και την ημερομηνια επιλυσης του προβληματος.Αυτο ομως δε μπορω να καταλαβω πως βοηθαει τον πελατη αφου ειναι πρωτης ταξεως ευκαιρια να ξεφορτωθεις τον πελατη γρηγορα χωρις παρατραγουδα.Τι να το κανω αν διαρκως εχουν γνωση του προβληματος εγω?Σα να λεν απο μονοι τους ναι ειμαστε για τα μπαζα εταιρια και εχουν διαρκως διαφορα προβληματα.Ποτε επιτελους θα τους κανει εντυπωση που καλεσαμε για ενα προβλημα και θα ασχοληθουν με αυτο?Σου δινουν την αφοπλιστικη απαντηση οτι τα γνωριζουν ολα οποτε δε μπορεις να τους πεις παραπανω.Ασε που βιαζονται να το κλεισουν.Αρκει να σταματησεις να τους μιλας για 5 δευτερολεπτα και ακους αμεσως την ατακα "ευχαριστουμε που μας καλεσατε"!Εχω 2 μηνες που εχω κανει την αιτηση μου κι ο εξοπλισμος ακομη ερχεται αφου τον ειχαν στειλει σε λαθος διευθυνση....τουλαχιστον δεν εχω αποσυνδεσεις...
Link to comment
Share on other sites

παλι προβλημα ειχε σημερα το απογευμα.

τους πηρα ξανα τηλεφωνο,περιμενα 24 λεπτα αναμονη,λεγοντας μου πανω απο 5 φορες οτι θα περιμενω λιγοτερο απο 2 λεπτα(ελα ομως που περιμενα 10...),ακουσα και παλι ηλιθιες ερωτησεις τυπου

"ειναι στην μπριζα?"

"εχετε πατησει το κουμπακι του ρουτερ?"και αλλα τετοια χαζα για να ξανακανουμε απο την αρχη τις ρυθμισεις(παλια μου τεχνη κοσκινο)

 

:mad:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παλι προβλημα ειχε σημερα το απογευμα.

τους πηρα ξανα τηλεφωνο,περιμενα 24 λεπτα αναμονη,λεγοντας μου πανω απο 5 φορες οτι θα περιμενω λιγοτερο απο 2 λεπτα(ελα ομως που περιμενα 10...),ακουσα και παλι ηλιθιες ερωτησεις τυπου

"ειναι στην μπριζα?"

"εχετε πατησει το κουμπακι του ρουτερ?"και αλλα τετοια χαζα για να ξανακανουμε απο την αρχη τις ρυθμισεις(παλια μου τεχνη κοσκινο)

 

:mad:

 

Μηπως επειδη ακουν γυναικεια φωνη ,νομιζουν οτι θα εισαι και ασχετη? :lol::lol::p

Την επομενη βαρυνε το τονο...να δουμε τι θα γινει....;)

 

Κατα τα αλλα ......ακομα να φτιαξουν οι ταχυτητες.....:mad:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Μηπως επειδη ακουν γυναικεια φωνη ,νομιζουν οτι θα εισαι και ασχετη? :lol::lol::p

Την επομενη βαρυνε το τονο...να δουμε τι θα γινει....;)

 

Κατα τα αλλα ......ακομα να φτιαξουν οι ταχυτητες.....:mad:

ε καλα,οσο ασχετη και να ειμουν,τοσες φορες που εχω κανει αυτες τις ρημαδες τις ρυθμισεις εγινα εξπερ...

οσο για την γυναικεια νφωνη,δεν εχει σημασια..

οποιος και να παρει το ποιηματακι ειναι το ιδιο"αναβει το φωτακι στο ρουτερ σας?"

 

επισης δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος πληκρτολογησης του τηλεφωνου μας ,αφου μετα μας ξαναρωτανε "πειτε μου το τηλεφωνο σας","σε ποιο ονομα ειναι η συνδεση?"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα κανουν ταυτοποιηση του καλουντος αν δε πεις 5 στοιχεια?Αν με φιλοξενησεις μια μερα κι ενω λειπεις τους παρω κι αλλαξω διευθυνσεις υπηρεσιες κλπ αυτοι πρεπει να μου τις κανουν?Αυτο ειναι το τελευταιο μας προβλημα.Το προβλημα μας ειναι οτι πρεπει να μπει καποιος σχετικος στην υπηρεσια που να γνωριζει βασικα πραγματα.Και το να γνωριζεις πως υπαρχουν και αλλες μαρκες ρουτερ εκτος απ αυτο που δινεις!Ασε που αν περιμενα το ρουτερ τους θα πληρωνα 2 μηνες ιντερνετ χωρις να μπορω να μπω (προχθες μου το εφεραν,την αιτηση την ειχα κανει 20/9:X).
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα κανουν ταυτοποιηση του καλουντος αν δε πεις 5 στοιχεια?Αν με φιλοξενησεις μια μερα κι ενω λειπεις τους παρω κι αλλαξω διευθυνσεις υπηρεσιες κλπ αυτοι πρεπει να μου τις κανουν?Αυτο ειναι το τελευταιο μας προβλημα.Το προβλημα μας ειναι οτι πρεπει να μπει καποιος σχετικος στην υπηρεσια που να γνωριζει βασικα πραγματα.Και το να γνωριζεις πως υπαρχουν και αλλες μαρκες ρουτερ εκτος απ αυτο που δινεις!Ασε που αν περιμενα το ρουτερ τους θα πληρωνα 2 μηνες ιντερνετ χωρις να μπορω να μπω (προχθες μου το εφεραν,την αιτηση την ειχα κανει 20/9:X).

 

γιατι αν παρεις εσυ και δωσεις το τηλεφωνο μου και το ονομα μου πως θα καταλαβουν πως δεν εισαι επισκεπτης?:D

οντως ειναι το τελευταιο προβλημα,απλα το βρισκω ανουσιο.

για το ρουτερ εγω απο οσο θυμαμαι δεν ειχα προβλημα.σε 10 μερες απο την ημερομηνια υποβολης της αιτησης το ειχα στα χερια μου.

αφου να φανταστεις πρωτα "ειχα"¨ιντερνετ στο ιατρειο και μετα αγορασα λαπτοπ :lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

:ninja::ninja::ninja::ninja:

 

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗ ΤΕΛΛΑΣ....(TRELLAS):p:p

 

ΤΟ ROUTER MOU BGAZEI 3600-4400KB...

 

KATEBAZW APO 100-400KB/S.....DEN ANTEXW ALLO...

 

STO IDIO SPITI ME OTENET...EPIANA 11000-14000...KATEBAZA APO 900-1200

 

TI GINETAI VRE PAIDIA...TI STO KAKO KANEI H TELLAS..?? IDIA GRAMMH APO OTE...KAI EXW 2,5-3 FORES XEIROTERH SUNDESH..ME DIAKOPES..??

 

TO MODEM FTAIEI TO 4200 SIEMENS...H I TELLAS EINAI PLHGH KAI MAPA..??

Κι έτσι βλέποντας ολα αυτα μια λυση μοναχα εχω,μαλλον θα το εχει η μοιρα μου με το HipHop να αντέχω.:music:
Link to comment
Share on other sites

:ninja:

 

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗ ΤΕΛΛΑΣ....(TRELLAS)

 

ΤΟ ROUTER MOU BGAZEI 3600-4400KB...

 

KATEBAZW APO 100-400KB/S.....DEN ANTEXW ALLO...

 

STO IDIO SPITI ME OTENET...EPIANA 11000-14000...KATEBAZA APO 900-1200

 

TI GINETAI VRE PAIDIA...TI STO KAKO KANEI H TELLAS..?? IDIA GRAMMH APO OTE...KAI EXW 2,5-3 FORES XEIROTERH SUNDESH..ME DIAKOPES..??

 

TO MODEM FTAIEI TO 4200 SIEMENS...H I TELLAS EINAI PLHGH KAI MAPA..??

 

Καλώς ήλθες στο club των απανταχού αναξιοπαθούντων κατόχων (ευτυχώς για διασκέδαση οι περισσότεροι) γραμμών με ADSL Internet από την πολλά υποσχόμενη στην αρχή Tellas. Λέω πολλά υποσχόμενη στην αρχή γιατί από τον Αύγουστο και μετά το Internet στη Λάρισα είναι πρωτόγονο.

Την φράση «δεν ήξερες! Δεν ρώταγες;» την έχεις ακουστά;

Άντε φύγετε όλοι από την Tellas να μείνω μόνος μου ώστε να έχω πενταψήφιες ταχύτητες μετά… :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

νεκρο το τηλεφωνο μου εδω και 2 ωρες....:mad:που θα παει αυτο το βιολι?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

νεκρο το τηλεφωνο μου εδω και 2 ωρες....:mad:που θα παει αυτο το βιολι?

 

 

Αυτό το έχω πάθει αρκετές φορές το τελευταίο τρίμηνο… και το χειρότερο είναι εκεί που μιλάς χωρίς καμία προειδοποίηση νεκρώνει και… ευτυχώς που υπάρχουν και τα κινητά για να πείς στον συνομιλητή σου ότι δεν του το έκλεισες ξαφνικά αλλά η Tellas έβαλε το χεράκι της…

Εσύ αν δεν κάνω λάθος μιλάς και για επαγγελματικό τηλέφωνο ε;

Link to comment
Share on other sites

ναι..παιρνουν ασθενεις και παραπονιουνται οτι δεν μπορουν να με βρουν...αυτη την στιγμη ειμαι σε αναμονη απο το κινητο..

 

 

πφ..ακομα αναμονη..εχω βαρεθει να ακουω το "ολοι οι εκπροσωποι μας ειναι απασχολημενοι.ειστε σε γραμμη προτεραιοτητας"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ναι..παιρνουν ασθενεις και παραπονιουνται οτι δεν μπορουν να με βρουν...αυτη την στιγμη ειμαι σε αναμονη απο το κινητο..

 

 

πφ..ακομα αναμονη..εχω βαρεθει να ακουω το "ολοι οι εκπροσωποι μας ειναι απασχολημενοι.ειστε σε γραμμη προτεραιοτητας"

 

 

Ωχ. Καμία σχέση με εμένα που το σταθερό αλλά και το Internet δεν έχουν καμία σχέση με επαγγελματικές υποχρεώσεις. Το Internet είναι καθαρά για διασκέδαση οπότε και γι’ αυτό δεν ζορίζομαι ιδιαιτέρα όταν πιάνει την καταπληκτική ταχύτητα των 15 ΚΒ/ς… Περιμένω υπομονετικά και από περιέργεια να δω μέχρι που μπορεί να φτάσει το μπάχαλο… Άσε που μπορεί να το φτιάξουν κιόλας κάποια στιγμή…

Το συμβόλαιό μου με την Tellas έχει τελειώσει και μπορώ να φύγω ότι ώρα θέλω χωρίς ρήτρα. Περιμένω απλά από περιέργεια να δω που το πάνε… Άσε που μπορεί να φύγετε εσείς οι υπόλοιποι συνδρομητές πριν από μένα και μετά να δεις τι ταχύτητα θα έχω… πενταψήφια νούμερα λέμε… :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

το ιντερνετ δεν με καιει ιδιαιτερα.

το μονο χρησιμο για την δουλεια μου που κανω, ειναι δημοσιευση αρθρων και αποστολη μειλ.

το τηλεφωνο ομως..οπως και να το κανω,με καιει..

χωρις αυτο δεν μπορει ο αλλος ουτε ραντεβου να κλεισει!!

 

υγ.ακομα σε αναμονη...μου σπαει το ου-χου τραγουδι τους τα νευρα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αφου εκλεισα 30 λεπτα αναμονης απο το κινητο,ειδα πως το σταθερο ειχε επανελθει...εκλεισα λοιπον το κινητο για να καλεσω απο το σταθερο.

πραγματι καλεσα το 13800(το οποιο δεν ξερω αν χρεωνεται η οχι) και στα 3 λεπτα επεσε η γραμμη και το τηλεφωνο νεκρωσε και παλι.

 

 

&@w!w#^! τελλας

 

 

ακομα στην αναμονη με το κινητο,αλλα τωρα δε το κλεινω με τπτ@

 

μετα απο μια ωρα αναμονης,μου βγαζει εκτιμωμενο χρονο αναμονης 4 λεπτα!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αφου εκλεισα 30 λεπτα αναμονης απο το κινητο,ειδα πως το σταθερο ειχε επανελθει...εκλεισα λοιπον το κινητο για να καλεσω απο το σταθερο.

πραγματι καλεσα το 13800(το οποιο δεν ξερω αν χρεωνεται η οχι) και στα 3 λεπτα επεσε η γραμμη και το τηλεφωνο νεκρωσε και παλι.

 

 

&@w!w#^! τελλας

 

 

ακομα στην αναμονη με το κινητο,αλλα τωρα δε το κλεινω με τπτ@

 

μετα απο μια ωρα αναμονης,μου βγαζει εκτιμωμενο χρονο αναμονης 4 λεπτα!!!

 

 

 

Γιατι μωρε...? Το τραγουδακι μια χαρα ειναι....:lol::p

 

Τελικα επανήλθε το τηλεφωνο?:wacko:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...