Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε, παντού μπ@*#&%λο είναι η ταχύτητα... Τελικά μόνο ο πΟΤΕ αξίζει ποιοτικά αλλά σκίζει στις τιμές του.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, παντού μπ@*#&%λο είναι η ταχύτητα... Τελικά μόνο ο πΟΤΕ αξίζει ποιοτικά αλλά σκίζει στις τιμές του.

 

Για αυτο το λογο σκιζει....;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

προβλημα και σημερα...με 3 ρισταρτ του ρουτερ λυθηκε..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καμια φορα πιανει μια κρισαρα και η δικια μου... προχτες με καθε ρισταρτ την μια εμπαινε στο μσν και δεν εμπαινε σε μια σελιδα την αλλη δεν εμπαινε στο μσν και εμπαινε σε εκεινη την σελιδα :blink: δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε αυτο... ελπιζω να στρωσει συντομα.. απο ταχυτητες δεν εχω παραπονο παντα εχω παρα πολυ καλες 700-800 χαλαρα σε ωρες αιχμης ποτε δεν ειχα προβλημα με την ταχυτητα αλλα με αποσυνδεσεις και ******** με το τσουβαλι
Link to comment
Share on other sites

καμια φορα πιανει μια κρισαρα και η δικια μου... προχτες με καθε ρισταρτ την μια εμπαινε στο μσν και δεν εμπαινε σε μια σελιδα την αλλη δεν εμπαινε στο μσν και εμπαινε σε εκεινη την σελιδα :blink: δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε αυτο... ελπιζω να στρωσει συντομα.. απο ταχυτητες δεν εχω παραπονο παντα εχω παρα πολυ καλες 700-800 χαλαρα σε ωρες αιχμης ποτε δεν ειχα προβλημα με την ταχυτητα αλλα με αποσυνδεσεις και ******** με το τσουβαλι

 

 

Εγω ευτυχως ,αποσυνδεσεις και τετοια "κουλα" δεν εχω.....

Και απο ταχυτητες ειμαι ευχαριστημενος (900- 1.1) σε ωρες αιχμης,αλλα εδω και 3-4 μερες εχω πεσει σε επιπεδο pstn!!!

Ελπιζω να ειναι καποιο προβλημα και να λυθει συντομα!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Εγω ευτυχως ,αποσυνδεσεις και τετοια "κουλα" δεν εχω.....

Και απο ταχυτητες ειμαι ευχαριστημενος (900- 1.1) σε ωρες αιχμης,αλλα εδω και 3-4 μερες εχω πεσει σε επιπεδο pstn!!!

Ελπιζω να ειναι καποιο προβλημα και να λυθει συντομα!!

Στο εύχομαι, αλλά εγώ μέχρι τον Μάιο είχα 12MBps και πλέον έχω 6 το πολύ... Η απάντηση της Tellas; "Απλά, δεν πάει παραπάνω η γραμμή σας". Αλλά κάποτε έφτανε...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγες μέρες (μετά απο τις 30 Οκτωβρίου που είχε δώσει η Τελλάς σαν ημερομηνία αποκατάστασης) οι ταχύτητες τέτοιες ώρες ήταν απαράδεκτες. Τώρα κάτι πάει να γίνει... 1ΜΒ/ς που αναφέρεται στο προηγούμενο ποστ ούτε να το φανταστώ αλλά κοντεύουμε τα 200 ΜΒ/ς..... Είναι μία μικρή βελτίωση αλλά αν αυτό είναι το καλύτερό τους....

http://www.imageshack.gr/files/rtz0m6iz5jgb7tutre0e.jpg' alt='rtz0m6iz5jgb7tutre0e.jpg'>

Αν αυτό είναι το καλύτερό τους τότε ο ανταγωνισμός θα τους αφήσει απλά πίσω άσχετα με το πόσο υπομονή θα μπορούσαμε εμείς να κάνουμε και ως πότε...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν το χρηματιστηριο η υποθεση.Εγω εκανα αιτηση τελος Σεπτεμβρη και 3 εβδομαδες μετα ειχα νεα γραμμη απο Τελλας (χρονος ρεκορ) με νταμπλ πλει.Οι ταχυτητες που πιανω συνηθως ειναι 1-2Mbit ενω αναλογως τα κεφια του μπορει να πεσει στο 0,5 ενω σε στιγμες φωτισης του Αγ Πνευματος εχει βαρεσει και 7-8.Η ταχυτητα συγχρονισμου ειναι σταθερα 8200Kbps ενω το κουλο στην ολη ιστορια ειναι πως ακομη δεν εχω λαβει τον (δωρεαν) εξοπλισμο απο την εταιρια.Ας ειναι καλα το US Robotics 9108,αποδειχτηκε καλη επενδυση 3 χρονια πριν που το αγορασα.Η πρωτη μου αποσυνδεση εγινε χθες και κρατησε περιπου 5 λεπτα.Χρειαστηκε να δοκιμασω 2 φορες να ανοιγοκλεισω το ρουτερ.Γενικα ειναι αξιοπιστη και στα τηλεφωνα αλλα δεν εχεις εγγυημενη ταχυτητα.Τα τορρεντς (με πλουσιο seeding) πετανε συνηθως παντως...
Link to comment
Share on other sites

Οι ταχυτητες που πιανω συνηθως ειναι 1-2Mbit ενω αναλογως τα κεφια του μπορει να πεσει στο 0,5 ενω σε στιγμες φωτισης του Αγ Πνευματος εχει βαρεσει και 7-8.

 

Και το θεωρείς λογικό αφού πληρώνεις για 24? Είναι χάλια...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μην επιμενετε με το πληρωνω για 24 γιατι πολυ απλα δεν ισχυει.Πληρωνουμε για οσο ελεησουν να μας δωσουν με μεγιστο 24.Αυτη τη στιγμη (6:30 το πρωι) κατεβαζω με 6Mbps 2 torrents ταυτοχρονα.Το απογευμα πλησιαζα με το ζορι το 1.Εγω απλα ξερω οτι πληρωνω λιγοτερα απο οτι θα πληρωνα στον ΟΤΕ καθως και λιγοτερο απ οτι πληρωνα πριν 2 χρονια που ειχα Tellas 1Mbit+OTE οπου και επιανα ταχυτητες 500-1024Kbps και φυσικα ποτε παραπανω (δε θα παω πιο πισω σε ISDN και PSTN) οποτε δε το ψαχνω αλλο.Εξαλλου οι μεγαλες ταχυτητες προυποθετουν και μεγαλους δισκους (>ΤΒ) κι εγω εχω ηδη γεμισει τα 500GB των σκληρων μου...Σιγουρα μας υποσχονται περισσοτερα απ οτι μας δινουν ομως παιρνουμε περισσοτερα απ οτι στο παρελθον με τα ιδια (η και λιγοτερα) χρηματα οποτε τι να πεις...
Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα λογικό να είναι σαφώς καλύτερα από ότι στο παρελθόν. Εξέλιξη ονομάζεται αυτό. Δε νιώθω όμως χαρούμενος που κάποτε είχα με τα ίδια λεφτά PSTN ενώ τώρα 10πλάσιες ταχύτητες, τη στιγμή που άλλες χώρες του εξωτερικού έχουν καλύτερη υποδομή σε ίδια (αν όχι χαμηλότερα) κόστη. Με την ίδια λογική να μη θεωρούμε πολλά τα 600 Ευρώ για ένα κινητό διότι και πριν 15 χρόνια 200.000 δρχ (σχεδον 600 Ευρώ) έπαιρνες μια σούπερ ουάου για την εποχή συσκευή. Αλλάζουν οι εποχές, αλλάζουν οι τεχνολογίες, αλλάζει το "προϊόν" αλλά το θέμα είναι στην ποιότητα που δυστυχώς έχει μόνο ο ΟΤΕ. Κάνει κάτι τώρα τελευταία η HOL ή μου φαίνεται; το σκέφτομαι σοβαρά για μια μετακόμιση...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Οταν εμεις διναμε 20 ευρω το μηνα στον ISP και μισο ευρω την ωρα στον ΟΤΕ για να σερφαρεις με 3kb/sec o Αγγλος σερφαρε με 15 ευρω απεριοριστα σε ταχυτητες υπερδεκαπλασιες....πως περιμενεις ξαφνικα να ξεπερασουμε την Ευρωπη και τον υπολοιπο πολιτισμενο κόσμο?Αφου ειμαστε 20 χρονια πισω στα ΠΑΝΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

...έχεις απόλυτο δίκιο... Σιγά μην περιμένουμε αντίστοιχη ποιότητα και στο Ελλαδιστάν. Υπομονή λοιπόν, μέχρι να βρούμε τα χρήματα να φύγουμε :)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος αλλος προβλημα -ιδιαιτερα απο εχτες μεχρι αυτη τη στιγμη-με χαμηλες ταχυτητες?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος αλλος προβλημα -ιδιαιτερα απο εχτες μεχρι αυτη τη στιγμη-με χαμηλες ταχυτητες?

 

 

me here....:lol::lol::lol:

αλλα οχι απο χθες...εδω και μια εβδομαδα!!!

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

apo oso parathrhsa einai me tis ores toy.

τωρα ας πουμε παει καλα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος αλλος προβλημα -ιδιαιτερα απο εχτες μεχρι αυτη τη στιγμη-με χαμηλες ταχυτητες?

 

Εμένα μέχρι το Σεπτέμβριο με το μετρητή της Forthnet έβγαζε γύρω στα 10 Mb/s. Από εκεί και μετά ο ίδιος μετρητής δίνει ταχύτητα ανεβάσματος 500 Kb/s και κατεβάσματος 150 Kb/s, αν είναι δυνατόν. Δεν ξέρω τι φταίει. Τους πήρα τηλέφωνο 3 φορές. Τις δύο μου είπαν δεν βλέπουν πρόβλημα, την τρίτη ότι είναι σε όλη την περιοχή (Άρτα) πρόβλημα και θα λυθεί. Ακόμα λύνεται. Και τις 3 φορές μου είπαν να τους δώσω το κινητό μου για να με ειδοποιήσουν. Αν με πήρε κανένας από εσας, με πήρανε κι αυτοί.

Η προσοχή στον πελάτη και η προσπάθεια να του λύσουν το πρόβλημα είναι το δυνατό τους σημείο. :lol: Που θα πάει, θα λήξει το συμβόλαιο.:cry:

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος αλλος προβλημα -ιδιαιτερα απο εχτες μεχρι αυτη τη στιγμη-με χαμηλες ταχυτητες?

Ναι, τους τελευταίους 6 μήνες...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο δεκαήμερο και ειδικότερα την τελευταία εβδομάδα έχω κι εγώ πολύ χαμηλές ταχύτητες στην εξωτερική ανατολική Θεσσαλονίκη.

Είμαι στο 1 mbps, σε περιοχή που δεν καλύπτεται από το ιδιόκτητο της Tellas και ενώ μέχρι πρότινος κατέβαζα με 108 περίπου KB/s, τα απογεύματα και βράδια κατέβαινα στα 20 με 25!!! Καταλαβαίνετε λοιπόν τη διαφορά!

Επικοινώνησα κι εγώ με την Tellas και είπαν ότι θα δουν το θέμα, βλέπω όμως ότι το φαινόμενο είναι γενικό...

Σήμερα που είμαι στο σπίτι το πρωί, είπα να κατεβάσω από διάφορους servers για να τεστάρω την ταχύτητα και - ω του θαύματος!- έχω επανέλθει στις καλές ταχύτητες: 108 ΚΒ/s.

Λέτε να φταίει που το βράδυ η κίνηση στο internet είναι αυξημένη;

Μήπως διορθώθηκε το πρόβλημα;

Θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

παμε για τρελλες ταχυτητες δηλαδη:p

αφου μας αφησουν για λγες μερες χωρις ιντερνετ:lol::lol:μετα να μαθουν τον νεο σερβερ,να βγαλει αυτος τα προβληματα του...:O

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

παμε για τρελλες ταχυτητες δηλαδη:p

 

Αυτή την ενημέρωση είχα και εγώ. Ότι από 17/11 θα "στρώσουν" τα πράγματα. για την ιστορία είμαι στο κέντρο της Ξάνθης και το download δεν ξεπερνάει τα 25kb/s στο ιδιόκτητο δίκτυο και με ονομαστική 24Mbps!!!!!!! :wacko:

fake! :X
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...