Jump to content

Redmi Note 11 Pro 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, conan1 said:

Δεν έχω τη συσκευή, αλλά έχεις καινούρια sim? 

Αν έχεις παλιά δεν λειτουργούν. 

Eχω παρει καινουργια sim για αυτο το λογο απο την Q (Wind).
Η εξυπηρετηση πελατων της Q με διαβεβαιωνει οτι ενεργοποιησε (και το βλεπω) το 5G, καθως επεισης και τα VoLTE kαι VoWIFI που δεν λειτουργουν.

Αγορασα το τηλεφωνο για αυτο τον λογο , αφου το ειδα και στη λιστα συμβατοτητας της Q
και παιδευομαι με κωδικους , reset και παλι βλεπω οτι ολοι στο ιντερνετ εχουν το ιδιο προβλημα , δεν ενεργοποιειται το volte και κατα συνεπεια to vowifi... Τι γινεται?? Tην Τριτη θα μιλησω με το you.gr(παλι καλα που δεν το πηρα απο σκρουτζομαγαζο) ...

πσ. εννοειται οτι εχω κανει ολα τα update , πηρε και android 12 ,μολις το ανοιξα.

 

 

12 ώρες πριν, comanche said:

Εμένα στη Vodafone λειτουργούν

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπερα , χρειαστηκε να πατησεις κωδικους για δουλεψει ? 
πχ

To unlock VoLTE: open your phone app and dial *#*#86583#*#*

To unlock VoWifi: open your phone app and dial *#*#869434#*#*

η' απλα ενεργοποιηθηκαν μονα τους τα μενου "Use VoLTE" και "make calls using wifi"?
Ευχαριστω και Χρονια Πολλα!

Edited by LakisFM1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, LakisFM1 said:

Eχω παρει καινουργια sim για αυτο το λογο απο την Q (Wind).
Η εξυπηρετηση πελατων της Q με διαβεβαιωνει οτι ενεργοποιησε (και το βλεπω) το 5G, καθως επεισης και τα VoLTE kαι VoWIFI που δεν λειτουργουν.

sms έστειλες μήπως και.... 

  • Με δωρεάν SMS στο 1202 γράφοντας το "VOW ΝΑΙ"
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, conan1 said:

sms έστειλες μήπως και.... 

  • Με δωρεάν SMS στο 1202 γράφοντας το "VOW ΝΑΙ"

Ναι εννοειται.

και το γυρισα και σε 4G οπως γραφουν, αν και ειπαν οτι η υπηρεσια υποστηριζεται απο 4G και πανω, δηλ. και στο 5G.

Ευχαριστω και Χρονια Πολλα!

Edited by LakisFM1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, LakisFM1 said:

Eχω παρει καινουργια sim για αυτο το λογο απο την Q (Wind).
Η εξυπηρετηση πελατων της Q με διαβεβαιωνει οτι ενεργοποιησε (και το βλεπω) το 5G, καθως επεισης και τα VoLTE kαι VoWIFI που δεν λειτουργουν.

Αγορασα το τηλεφωνο για αυτο τον λογο , αφου το ειδα και στη λιστα συμβατοτητας της Q
και παιδευομαι με κωδικους , reset και παλι βλεπω οτι ολοι στο ιντερνετ εχουν το ιδιο προβλημα , δεν ενεργοποιειται το volte και κατα συνεπεια to vowifi... Τι γινεται?? Tην Τριτη θα μιλησω με το you.gr(παλι καλα που δεν το πηρα απο σκρουτζομαγαζο) ...

πσ. εννοειται οτι εχω κανει ολα τα update , πηρε και android 12 ,μολις το ανοιξα.

 

 

Καλησπερα , χρειαστηκε να πατησεις κωδικους για δουλεψει ? 
πχ

To unlock VoLTE: open your phone app and dial *#*#86583#*#*

To unlock VoWifi: open your phone app and dial *#*#869434#*#*

η' απλα ενεργοποιηθηκαν μονα τους τα μενου "Use VoLTE" και "make calls using wifi"?
Ευχαριστω και Χρονια Πολλα!

Σου πήρε android 12;;;

Εμένα το POCO X4 PRO που είναι ίδιο κινητό ακόμη με την έκδοση 13.0.10 και android 11

Και δεν έχει άλλη OTA update

Οι υπόλοιποι παιδιά πήρατε android 12;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bbtp said:

Σου πήρε android 12;;;

Εμένα το POCO X4 PRO που είναι ίδιο κινητό ακόμη με την έκδοση 13.0.10 και android 11

Και δεν έχει άλλη OTA update

Οι υπόλοιποι παιδιά πήρατε android 12;

MIUI Global 13.0.3(SKCEUXM)
Android Version 12SKQ1.211006.001
Android security update 2022-11-01
 

Edited by LakisFM1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πήραμε όμως OTA UPDATE

Συμφωνείτε;

1 ώρα πριν, LakisFM1 said:

MIUI Global 13.0.3(SKCEUXM)
Android Version 12SKQ1.211006.001
Android security update 2022-11-01
 

Δεν πήραμε όμως ΟΤΑ update!!!

Συμφωνείτε;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbtp said:

Δεν πήραμε όμως OTA UPDATE

Συμφωνείτε;

Δεν πήραμε όμως ΟΤΑ update!!!

Συμφωνείτε;

Δεν καταλαβαινω. Μολις το ανοιξα μου εβγαλε οτι υπαρχει αναβαθμιση και την εκανα.
Δεν ειναι ΟΤΑ (Over The Air) αυτο?

 

Edited by LakisFM1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, LakisFM1 said:

Δεν καταλαβαινω. Μολις το ανοιξα μου εβγαλε οτι υπαρχει αναβαθμιση και την εκανα.
Δεν ειναι ΟΤΑ (Over The Air) αυτο?

 

Αυτό ακριβώς είναι.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να επαναφερω το θεμα, μιλησα με την τεχνικη εξυπηρετηση της xiaomi και με ειπαν οτι πιθανο να μην εμφανιζεται εικονιδιο volte (γιατι εγω δεν τον πιστευω?).

Μπορει καποιος που του δουλεύει volte η wifi calling να μας πει αν υπαρχει volte εικονιδιο διπλα στην μπαρα σηματος?

 

Ευχαριστω και Χρονια πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σου απάντησαν, και στο δικό μου realme δουλεύει κανονικά το volte χωρίς να βγάζει κάποιο εικονίδιο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, chios said:

Σωστά σου απάντησαν, και στο δικό μου realme δουλεύει κανονικά το volte χωρίς να βγάζει κάποιο εικονίδιο.

Ακομα κι ετσι να ειναι , το WiFi calling παλι δεν δουλευει στο υπογειο εδω, οποτε συνεχιζω το ψαξιμο.

Μολις δοκιμασα και το VoLTE ,ουτε αυτο δεν δουλευει (Οταν ειμαι σε κληση , κοβεται το ιντερνετ).

To παλιο ταπεινο Mi A3 υποστηριζει VοLTE , εμφανιζει HD icon διπλα στο σημα κινητης, οταν κανω κληση εχω και ιντερνετ κανονικα, μονο το WiFi calling δεν εχει.
Και κατι τρικ που δειχνουν στο ΥouΤube , απλα ενεργοποιουν το μενου του WiFi calling , στην πραγματικοτητα ομως δεν δουλευει.


 

Edited by LakisFM1
Link to comment
Share on other sites

Αβυσσος τα βαθη της κινητης.

Χθες το βραδι δοκιμασα μια ξεχασμενη data vodafone , Που πηρε λαθος APN και αντι για data εγινε voice ! και λειτουργησε το wifi calling.

σημερα το πρωι πηγα σε αλλο καταστημα wind , οπου ο υπαλληλος χωρις να κανει τιποτα (απ'οτι με ειπε) , αναψε και το VoLTE icon, και ακολουθως λειτουργησε και το VoWIFI με το αντιστοιχο icon.

Το σιγουρο απο ολη την ιστορια ειναι οτι η τεχνικη υποστηριξη της XIAOMI που δεν ηξερε καν αν βγαζει icons, κατι δεν παει καλα εκει.
 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Το ευρωπαϊκό έχω και εγώ!!  Είμαι με Android 11 ακόμα , στην 13.0.10 έκδοση. Έχω δύο κάρτες σιμ, μια της Vodafone και μία της cosmote.. Δουλεύει το vowifi και εμφανίζει το εικονίδιο κανονικά.. Εικονίδιο volte δεν έχω δεί ποτέ.. Τώρα τι να σου πω.. ίσως με το android 12 που έχεις πάρει να εμφανίζεται πλέον και το εικονίδιο αυτό..

Link to comment
Share on other sites

 

1) το VoLTE σβηνει οταν ανοιξεις το wifi

2) εννοειται οτι εισαι 4G η 5G για να δουλεψει.

3) H καρτα σου ειναι νεα?
|Παντως το VoLTE carrier check δεν χρειστηκε να το κανω disable τωρα πλεον.
 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dragonball said:

Καλησπέρα!! Το ευρωπαϊκό έχω και εγώ!!  Είμαι με Android 11 ακόμα , στην 13.0.10 έκδοση. Έχω δύο κάρτες σιμ, μια της Vodafone και μία της cosmote.. Δουλεύει το vowifi και εμφανίζει το εικονίδιο κανονικά.. Εικονίδιο volte δεν έχω δεί ποτέ.. Τώρα τι να σου πω.. ίσως με το android 12 που έχεις πάρει να εμφανίζεται πλέον και το εικονίδιο αυτό..

Και εσύ φίλε μου ακόμη στην 13.0.10 EU ROM android 11 είσαι ;;;

Κάποιοι λέει πήραν OTA UPDATE και πήγαν στο android 12 ?

Πώς γίνεται αυτό ;;

Σε μας γιατί δείχνει ότι ΔΕΝ υπάρχει άλλη ενημέρωση;;;;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, bbtp said:

Και εσύ φίλε μου ακόμη στην 13.0.10 EU ROM android 11 είσαι ;;;

Κάποιοι λέει πήραν OTA UPDATE και πήγαν στο android 12 ?

Πώς γίνεται αυτό ;;

Σε μας γιατί δείχνει ότι ΔΕΝ υπάρχει άλλη ενημέρωση;;;;

Δεν ξέρω... Μήπως έχουν πάρει 12αρι άλλες εκδόσεις της συσκευής; Το note 11 pro 5G EU που έχω, δεν έχει πάρει ΟΤΑ με android 12. Νομίζω η global έκδοση έχει πάρει.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dragonball said:

Δεν ξέρω... Μήπως έχουν πάρει 12αρι άλλες εκδόσεις της συσκευής; Το note 11 pro 5G EU που έχω, δεν έχει πάρει ΟΤΑ με android 12. Νομίζω η global έκδοση έχει πάρει.. 

Σωστά.  Μάλλον αυτό έχει συμβεί..

Εμείς που έχουμε την EU ROM δεν έχουμε πάρει Android 12 ενώ η global version πήρε !!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 7/2/2023 at 7:20 ΜΜ, dragonball said:

Καλησπέρα!! Έχει πάρει κάποιος με ευρωπαϊκή ρομ , android 12 ;; Μας ξέχασε η Xiaomi; Είμαι με την 13.0.10 με android 11 ακόμα..

Ήρθε τσέκαρε κάνα δυο φορές... να στην κάνει Push.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κι εγώ την 12 έχω με 13.04 μετά την αναβάθμιση παρατήρησα ότι στο Storage έχω system 8,42 Gb και ξανά πάλι System 18,85 Gb  γιατί καταναλώνει τόσο χώρο μήπως φταίει το ότι η αναβάθμιση έγινε OTA; Μπορώ να την κάνω από το PC μου; Αν ναι πως γίνεται; 

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Γεια σας

Νεος κατοχος του 'Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G (8GB/128GB)", σημερα το περιμενω και νεος στην "Xiaomi" γενικα μιας και ειναι η 1η μου συσκευη τους.

Εψαξα να βρω το εγχειριδιο χρησης σε "pdf" και δε μπορεσα να βρω κατι, μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να το βρω?

Ευχαριστω

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cbarbas said:

Γεια σας

Νεος κατοχος του 'Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G (8GB/128GB)", σημερα το περιμενω και νεος στην "Xiaomi" γενικα μιας και ειναι η 1η μου συσκευη τους.

Εψαξα να βρω το εγχειριδιο χρησης σε "pdf" και δε μπορεσα να βρω κατι, μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να το βρω?

Ευχαριστω

https://www.manua.ls/xiaomi/redmi-note-11-pro-5g/manual

https://xphone24.com/redmi-note-11-pro-manual.php

https://www.xn----2lbcmca4cdtsdb1c.gr/xiaomi/redmi-note-11-pro-5g/εγχειρίδιο

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα αδελφε,
το μονο που εβρισκα ηταν ο 3ος συνδεσμος που εβαλες, ευχαριστω.

EDIT
Δε μπορω να κατεβασω το 1ο, δοκιμασα και με τον EDGE, εκλεισα και τα προστατευτικα, δε μπορω να το κατεβασω με τιποτε παντως!
Ειτε μου κανει print μονο 2 σελιδες, ειτε οταν πατω το "download" μου βγαζει πολλους συνδεσμους οτι να ειναι!
Online το βλεπω κανονικα!

EDIT
Το βρηκα απο αλλου στην τελικη.

Edited by cbarbas
Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...