Jump to content

Redmi Note 11 Pro 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα sms τί παίζει ?

Η ενσωματωμένη εφαρμογή δεν στέλνει sms !

λέει ότι δεν μπορεί να στείλει με κόκκινα γράμματα.

Που και που στέλνει.

Με 3rd party εφαρμογή στέλνει μέχρι 67 γράμματα!

Αν βάλεις μόνο αριθμούς ή αγγλικά γράμματα δέχεται ως 160 χαρακτήρες.

Και σε αυτή περίπτωση στέλνει κανονικά.

Δεν έχει επιλογή για gsm alphabet, 

η επιλογή για απλούς χαρακτήρες (simple characters) στις ρυθμίσεις μάλλον δεν δουλεύει.

Καμιά εφαρμογή στο Play Store που να δουλεύει φυσιολογικά έχετε βρει ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, stelrp said:

Με τα sms τί παίζει ?

Η ενσωματωμένη εφαρμογή δεν στέλνει sms !

λέει ότι δεν μπορεί να στείλει με κόκκινα γράμματα.

Που και που στέλνει.

Με 3rd party εφαρμογή στέλνει μέχρι 67 γράμματα!

Αν βάλεις μόνο αριθμούς ή αγγλικά γράμματα δέχεται ως 160 χαρακτήρες.

Και σε αυτή περίπτωση στέλνει κανονικά.

Δεν έχει επιλογή για gsm alphabet, 

η επιλογή για απλούς χαρακτήρες (simple characters) στις ρυθμίσεις μάλλον δεν δουλεύει.

Καμιά εφαρμογή στο Play Store που να δουλεύει φυσιολογικά έχετε βρει ?

 

 

Chomp, Textra 

Link to comment
Share on other sites

Αγοράστηκε για την γυναίκα μου, και το παρέλαβα χθες. Έκανα το αρχικό στήσιμο, ανάκτηση στοιχείων κ.λπ. από προηγούμενη συσκευή, αφού φόρτισε 1%-100% σε περίπου 45 λεπτά. Προς το παρόν όλα δουλεύουν σωστά, κλήσεις, sms, σερφάρισμα με καλές ταχύτητες. Ωραία οθόνη, καθόλου lag, δεν ζεσταίνεται παρότι η κυρία το έχει "λιώσει". Σε καμιά βδομάδα που θα ξεκλειδώσω bootloader τα ξαναλέμε... 

Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2022 at 12:53 ΜΜ, Evil_13 said:

Καλημέρα,

Αυτή η συσκευή είναι το lite 5g ή κάνω λάθος?

Note 11pro 5g είναι. Τι εννοείς lite; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από μια βδομάδα χρήσης, δεν βλέπω λόγο για να μπω στον κόπο για ξεκλείδωμα και στήσιμο ξανά. Είναι μια χαρά με την μαμίσια rom, οπότε μένει ως έχει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, fufutos said:

Τελικά μετά από μια βδομάδα χρήσης, δεν βλέπω λόγο για να μπω στον κόπο για ξεκλείδωμα και στήσιμο ξανά. Είναι μια χαρά με την μαμίσια rom, οπότε μένει ως έχει. 

Συμφωνώ απόλυτα πέρασαν οι εποχές των  custom roms, δεν υπάρχει λόγος σήμερα κάποιος να μπαίνει στη διαδικασία εκτός αν το κάνει καθαρά από χόμπι.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fufutos said:

Τελικά μετά από μια βδομάδα χρήσης, δεν βλέπω λόγο για να μπω στον κόπο για ξεκλείδωμα και στήσιμο ξανά. Είναι μια χαρά με την μαμίσια rom, οπότε μένει ως έχει. 

Άσε που με ξεκλείδωμα δε θα δουλεύει η πληρωμή με nfc

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

 

Η ενσωματωμένη MESSΑGES έχει θέμα, 

Πολλές φορές δεν στέλνω γράφει κάτω από το ΣΜΣ που μόλις έχω γράψει με κόκκινα γράμματα:

"Δεν στάλθηκε . Πατήστε για να δοκιμάσετε ξανά."

Δοκιμάζω μέσω Vodafone Kartoprogrammma, ;εχω 100+ διαθέσιμα SMS, και WIND Free2go.

Και με τις δύο SIM πατάω να στείλω μύνημα, δεν κάνει τίποτα.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα στις ρυθμίσεις :

χρήση απλών χαρακτήρων, , απενεργοποίηση λειτουργιών συζήτησης,

καμιά φορά στο άσχετο στέλνει αλλά μέχρι 67 χαρακτήρες, τί παίζει , πώς υποβάλλουμε αναφορά σφάλματος της MIUI και που ?

Προς το παρόν κάνω τη δουλειά μου με 3rd party εφαρμογή από Google PLAY Store, αλλά έχει διαφημίσεις .

ΕΠίσης ψάχνω εφαρμογή να μπορεί να στείλει SMS με 160 χαρακτήρες , έστω και με διαφημίσεις γιατί μου τρώει τα διαθέσιμα sms 5μαζί , ενώ στέλνω ένα (μέχρι 160χαρακτήρες).

3 minutes ago, stelrp said:

 

Η ενσωματωμένη MESSΑGES έχει θέμα, 

Πολλές φορές δεν στέλνω γράφει κάτω από το ΣΜΣ που μόλις έχω γράψει με κόκκινα γράμματα:

"Δεν στάλθηκε . Πατήστε για να δοκιμάσετε ξανά."

Δοκιμάζω μέσω Vodafone Kartoprogrammma, ;εχω 100+ διαθέσιμα SMS, και WIND Free2go.

Και με τις δύο SIM πατάω να στείλω μύνημα, δεν κάνει τίποτα.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα στις ρυθμίσεις :

χρήση απλών χαρακτήρων, , απενεργοποίηση λειτουργιών συζήτησης,

καμιά φορά στο άσχετο στέλνει αλλά μέχρι 67 χαρακτήρες, τί παίζει , πώς υποβάλλουμε αναφορά σφάλματος της MIUI και που ?

Προς το παρόν κάνω τη δουλειά μου με 3rd party εφαρμογή από Google PLAY Store, αλλά έχει διαφημίσεις .

ΕΠίσης ψάχνω εφαρμογή να μπορεί να στείλει SMS με 160 χαρακτήρες , έστω και με διαφημίσεις γιατί μου τρώει τα διαθέσιμα sms 5μαζί , ενώ στέλνω ένα (μέχρι 160χαρακτήρες).

Οι ίδιες SIM παίζουν τέλεια στο παλιό κινητό REDMI NOTE 7.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stelrp said:

ψάχνω εφαρμογή να μπορεί να στείλει SMS με 160 χαρακτήρες

Το chomp sms στέλνει 160 κανονικά νομίζω και το Textra όσο γιά διαφημίσεις αν βάλεις στις ρυθμίσεις=>σύνδεση και κοινοποίηση=>Προσωπικό DNS=>πάτα προσωπικό όνομα παροχέα dns και βάλε dns.adguard.com 

 Τέλος οι διαφημίσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, stelrp said:

 

Η ενσωματωμένη MESSΑGES έχει θέμα, 

Πολλές φορές δεν στέλνω γράφει κάτω από το ΣΜΣ που μόλις έχω γράψει με κόκκινα γράμματα:

"Δεν στάλθηκε . Πατήστε για να δοκιμάσετε ξανά."

Δοκιμάζω μέσω Vodafone Kartoprogrammma, ;εχω 100+ διαθέσιμα SMS, και WIND Free2go.

Και με τις δύο SIM πατάω να στείλω μύνημα, δεν κάνει τίποτα.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα στις ρυθμίσεις :

χρήση απλών χαρακτήρων, , απενεργοποίηση λειτουργιών συζήτησης,

καμιά φορά στο άσχετο στέλνει αλλά μέχρι 67 χαρακτήρες, τί παίζει , πώς υποβάλλουμε αναφορά σφάλματος της MIUI και που ?

Προς το παρόν κάνω τη δουλειά μου με 3rd party εφαρμογή από Google PLAY Store, αλλά έχει διαφημίσεις .

ΕΠίσης ψάχνω εφαρμογή να μπορεί να στείλει SMS με 160 χαρακτήρες , έστω και με διαφημίσεις γιατί μου τρώει τα διαθέσιμα sms 5μαζί , ενώ στέλνω ένα (μέχρι 160χαρακτήρες).

Οι ίδιες SIM παίζουν τέλεια στο παλιό κινητό REDMI NOTE 7.

Μου κάνει εντύπωση η ταλαιπωρία που τραβάς,  τι rom έχεις?  Της γυναίκας μου με global λειτουργεί τέλεια... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με τα sms με EU ρομ.. Δεν μπορούσα να στείλω sms.. Αρχικά για άγνωστο λόγο ο αριθμός κέντρου μηνυμάτων ήταν λάθος.. έβαλα τον σωστό, έκανα επανεκκίνηση και ξανά είχε λάθος αριθμό αποθηκευμένο.. Μετά από κάμποσες καταχωρίσεις και επανεκκινήσεις έστρωσε.. ωστόσο πάλι δεν μπορούσα να στείλω μήνυμα..  διέγραψα κάποιες επαφές  και τις ξαναπέρασα και λύθηκε το πρόβλημα για ορισμένες..Σε 2-3 επαφές εξακολουθούσε να εμφανίζει σημείωση ότι το μήνυμα δεν στάλθηκε.. Ζήτησα να μου στείλουν αυτοί μήνυμα και αφού το έλαβα κανονικά, μπόρεσα στην συνέχεια να τους στείλω και εγώ.. Παράξενα πράγματα... Άκρη επί της ουσίας δεν έχω βγάλει 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, dragonball said:

Καλησπέρα!! Ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με τα sms με EU ρομ.. Δεν μπορούσα να στείλω sms.. Αρχικά για άγνωστο λόγο ο αριθμός κέντρου μηνυμάτων ήταν λάθος.. έβαλα τον σωστό, έκανα επανεκκίνηση και ξανά είχε λάθος αριθμό αποθηκευμένο.. Μετά από κάμποσες καταχωρίσεις και επανεκκινήσεις έστρωσε.. ωστόσο πάλι δεν μπορούσα να στείλω μήνυμα..  διέγραψα κάποιες επαφές  και τις ξαναπέρασα και λύθηκε το πρόβλημα για ορισμένες..Σε 2-3 επαφές εξακολουθούσε να εμφανίζει σημείωση ότι το μήνυμα δεν στάλθηκε.. Ζήτησα να μου στείλουν αυτοί μήνυμα και αφού το έλαβα κανονικά, μπόρεσα στην συνέχεια να τους στείλω και εγώ.. Παράξενα πράγματα... Άκρη επί της ουσίας δεν έχω βγάλει 

Με κόκκινα γράμματα δεν μπορούσε να στείλει μηνύματα. (Αλήθεια πώς τα κάνεις κόκκινα τα γράμματα;;;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άβυσσος η ψυχή της xiaomi. Κάνα μοντέλο απροβλημάτιστο υπάρχει. Που να παίζουν όλα σωστά out of the box;

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2022 at 8:58 ΜΜ, chios said:

Άσε που με ξεκλείδωμα δε θα δουλεύει η πληρωμή με nfc

Να ρωτήσω κατι ρε παιδιά γιατί έχω μπερδευτεί  πολύ!Ψηνομαι να πάρω την συσκευή σε αντικατάσταση του πολύ καλού redmi Note 7 που δεν έχει όμως nfc.

Επειδή θελω η νεα συσκευή να έχει και την μαμισια ηχογράφηση κλήσεων,θα της περάσω την ελληνική custom rom miui xrtv που θα την έχει!Μου λέτε τώρα ότι αν ξεκλειδωθεί το κινητό δεν θα δουλεύει η λειτουργία nfc??

Στο ελληνικό φόρουμ της xiaomi μου είπαν ότι θα δουλεύει κανονικά το nfc!
Τι ισχυει??

Edited by Evil_13
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άβυσσος η ψυχή της xiaomi. Κάνα μοντέλο απροβλημάτιστο υπάρχει. Που να παίζουν όλα σωστά out of the box;
Αν ψάξεις λίγο στο play store, θα δεις πως το πρόβλημα πολύ πιθανόν να είναι της εφαρμογής messages της Google.
Έχουν πολλοί θέμα με την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2022 at 6:22 ΜΜ, aplos73 said:

Μάλλον άβυσσος η ψυχή της xiaomi. Κάνα μοντέλο απροβλημάτιστο υπάρχει. Που να παίζουν όλα σωστά out of the box;

Ναι, η συσκευή μου. 2,5 χρόνια και κάτι, λειτουργεί μια χαρά! 😉 Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες....

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2022 at 7:34 ΜΜ, Evil_13 said:

Να ρωτήσω κατι ρε παιδιά γιατί έχω μπερδευτεί  πολύ!Ψηνομαι να πάρω την συσκευή σε αντικατάσταση του πολύ καλού redmi Note 7 που δεν έχει όμως nfc.

Επειδή θελω η νεα συσκευή να έχει και την μαμισια ηχογράφηση κλήσεων,θα της περάσω την ελληνική custom rom miui xrtv που θα την έχει!Μου λέτε τώρα ότι αν ξεκλειδωθεί το κινητό δεν θα δουλεύει η λειτουργία nfc??

Στο ελληνικό φόρουμ της xiaomi μου είπαν ότι θα δουλεύει κανονικά το nfc!
Τι ισχυει??

Έχω το note 9 pro ξεκλειδωμενο με ελληνική xtrv και παίζει μια χαρά το nfc. 

Υποθέτω ότι και στο 11 θα είναι οκ. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 30/8/2022 at 7:34 ΜΜ, Evil_13 said:

Να ρωτήσω κατι ρε παιδιά γιατί έχω μπερδευτεί  πολύ!Ψηνομαι να πάρω την συσκευή σε αντικατάσταση του πολύ καλού redmi Note 7 που δεν έχει όμως nfc.

Επειδή θελω η νεα συσκευή να έχει και την μαμισια ηχογράφηση κλήσεων,θα της περάσω την ελληνική custom rom miui xrtv που θα την έχει!Μου λέτε τώρα ότι αν ξεκλειδωθεί το κινητό δεν θα δουλεύει η λειτουργία nfc??

Στο ελληνικό φόρουμ της xiaomi μου είπαν ότι θα δουλεύει κανονικά το nfc!
Τι ισχυει??

Μα έχει φίλε μου την ηχογράφηση κανονικά, ακόμα δεν την έχω δουλέψει.. αλλά για να καταλάβεις έχει συγχρονίσει με τις Online παλιές μου ηχογραφήσεις.

Κ δυστυχώς δεν έχει την επιλογή μέσα από την κλήση. Σορρυ

Η συσκευή όντως έχει GLOBAL ρομ της Xiaomi. Έχει την στιγμή αυτή την MIUI 13.0.9.0 σταθερή.

 

 

Edited by DryEyed
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
5 ώρες πριν, dragonball said:

Καλημέρα!!! Γνωρίζει κανείς πότε περίπου θα πάρει το κινητό android 12;

Ευρωπαικό έχεις ή global? 

Εχει κυκλοφορήσει και για τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, conan1 said:

Ευρωπαικό έχεις ή global? 

Εχει κυκλοφορήσει και για τα δύο.

Ευρωπαϊκό αλλά δεν έχω πάρει την αναβάθμιση.. Είμαι στην 13.0.9.0 με android 11

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2022 at 9:48 ΜΜ, dragonball said:

Ευρωπαϊκό αλλά δεν έχω πάρει την αναβάθμιση.. Είμαι στην 13.0.9.0 με android 11

Καλημερα σας, και εγω το ιδιο.!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...