Jump to content

Redmi Note 11 Pro 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Redmi Note 11 Pro 5G specs:

  • Dimensions: 76.1 x 164.2 x 8.1 mm
  • Weight: 202 g
  • SoC: Qualcomm Snapdragon 695 (SM6375)
  • CPU: 2x 2.2 GHz Kryo 660 Gold, 6x 1.7 GHz Kryo 660 Silver, Cores: 8
  • GPU: Qualcomm Adreno 619, 840 MHz
  • RAM: 6 GB, 8 GB, 2133 MHz
  • Storage: 64 GB, 128 GB
  • Memory cards: microSD, microSDHC, microSDXC
  • Display: 6.67 in, AMOLED, 1080 x 2400 pixels, 24 bit
  • Battery: 5000 mAh, Li-Ion
  • OS: MIUI 13 (Android 11)
  • Camera: 12000 x 9000 pixels, 1920 x 1080 pixels, 30 fps
  • SIM card: Nano-SIM, Nano-SIM / microSD
  • Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display
  • USB: 2.0, USB Type-C
  • Bluetooth: 5.1
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo, Beidou

Redmi-Note-11-Pro-5G_02.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εξωτερικά τα σπάει.Βλέπω όμως στα τεστ οτι έχει χοντρό θέμα με τα βίντεο και ότι με το stabilization και έχω ψιλοξενερώσει.
Πότε κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 3:08 ΜΜ, zerokill said:

Εξωτερικά τα σπάει.Βλέπω όμως στα τεστ οτι έχει χοντρό θέμα με τα βίντεο και ότι με το stabilization και έχω ψιλοξενερώσει.
Πότε κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οι πρώτες παρτίδες όλο και κάποια θέματα θα έχουν. Είναι ανάγκη να το πάρεις μόλις έρθει; Άστο να κυκλοφορήσει λίγο. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
38 minutes ago, nikaki71 said:

Ειδατε αρχικη τιμη στο σκρουτζ το 11 Προ?385ευρω!!!

Γελανε και τα πληκτρολόγια.....

320€-330€ το έχει.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή πρέπει να είσαι ηλίθιος για να το αγοράσεις, τραγικό εντελώς μέχρι 250€ και πάλι πολλά είναι για redmi.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, chios said:

Σε αυτή την τιμή πρέπει να είσαι ηλίθιος για να το αγοράσεις, τραγικό εντελώς μέχρι 250€ και πάλι πολλά είναι για redmi.

Φυσικα.Και οταν υπαρχει το RN10 pro με τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικα ( χωρις το 5g ),γυρω στα 230 καινουριο, ειναι βλακεια να πας να δωσεις τοσα χρηματα....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nikaki71 said:

Φυσικα.Και οταν υπαρχει το RN10 pro με τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικα ( χωρις το 5g ),γυρω στα 230 καινουριο, ειναι βλακεια να πας να δωσεις τοσα χρηματα....

Γιατί είναι βλακεία; Αν θέλει ο άλλος απαραίτητα να έχει και 5G τι θα κάνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γνωρίζουμε με σιγουριά, αν έχει ραδιόφωνο ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θα ήθελα γνώμη καθότι είμαι μεταξύ αυτού του κινητού και του Xiaomi Poco M4 Pro 5G  μετά από ατελείωτες ώρες διαβάζοντας σχόλια για όλα τα μοντέλα της εταιρείας σε αυτήν την τιμή...το θέλω για επαγγελματικη χρήση δηλαδή να είναι γρήγορο και εύχρηστο στην πληκτρολόγηση 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Katrina.mi said:

Καλησπέρα σας θα ήθελα γνώμη καθότι είμαι μεταξύ αυτού του κινητού και του Xiaomi Poco M4 Pro 5G  μετά από ατελείωτες ώρες διαβάζοντας σχόλια για όλα τα μοντέλα της εταιρείας σε αυτήν την τιμή...το θέλω για επαγγελματικη χρήση δηλαδή να είναι γρήγορο και εύχρηστο στην πληκτρολόγηση 

Εγώ είμαι κάτοχος του poco m4 pro 5g και έχω να πω τα καλύτερα.

Είναι πάρα πολύ γρήγορο, απροβλημάτιστο και πιστεύω θα σε καλύψει απόλυτα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2022 at 2:51 ΜΜ, p_k said:

Εγώ είμαι κάτοχος του poco m4 pro 5g και έχω να πω τα καλύτερα.

Είναι πάρα πολύ γρήγορο, απροβλημάτιστο και πιστεύω θα σε καλύψει απόλυτα.

Πότε το άλλαξες κιόλας εσύ; Το Note 8 pro τι το έκανες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, evris2013 said:

Πότε το άλλαξες κιόλας εσύ; Το Note 8 pro τι το έκανες;

Το έδωσα εδώ και καιρό.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Το έδωσα εδώ και καιρό.

Είχες κάποιο πρόβλημα; 

Θα περίμενα να πας σε κάποιο Note 10 pro ή του θέματος. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους

Παρατήρησα ότι δεν υπάρχει νήμα για το xiaomi note 11 pro plus 5G

Μήπως δεν είδα κάτι καλά, συγγνώμη προκαταβολικά για το μήνυμα μου εδώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/5/2022 at 2:10 ΜΜ, Thou_Bou said:

γνωρίζουμε με σιγουριά, αν έχει ραδιόφωνο ?

Το ειδα απο κοντα σημερα και οντως εχει. Περιμενω και το πλας να δω αν εχει.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 14/6/2022 at 7:13 ΜΜ, TIM-RANGER said:

Το ειδα απο κοντα σημερα και οντως εχει. Περιμενω και το πλας να δω αν εχει.

Το Note 11 pro plus 5G το έχω και έχει ραδιόφωνο. Αγορά στη Γερμανία αλλά δεν παίζει ρόλο όλα global είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

To gsmarena μην το εμπιστευεστε ειδικα στο θεμα του ραδιοφωνου, τα μισα καινουργια μοντελα που λεει οτι εχουν, τελικα δεν εχουν... Ψαχνοντας πρεπει να πηγαινεις καθε φορα..

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, TIM-RANGER said:

To gsmarena μην το εμπιστευεστε ειδικα στο θεμα του ραδιοφωνου, τα μισα καινουργια μοντελα που λεει οτι εχουν, τελικα δεν εχουν... Ψαχνοντας πρεπει να πηγαινεις καθε φορα..

Γιατί τα άλλα sites του είδους πιο αξιόπιστα είναι; Όλα γράφουν ότι επιφυλάσσονται για την ακρίβεια των τεχνικών χαρακτηριστικών. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν υπάρχει site που να είναι 100% ακριβες στα στοιχεία που βάζει. Για το gsmarena το λέω γιατί είναι το πρώτο σαητ που θα πατήσει κάποιος για να βρει στοιχεία για κινητό. Απλα δεν τα αναθεωρεί κιόλας γράφει κάτι, του λένε στα σχόλια από κατω δεν ισχύει, αλλα δεν τι αλλάζουν κιόλας! 

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, TIM-RANGER said:

Όντως δεν υπάρχει site που να είναι 100% ακριβες στα στοιχεία που βάζει. Για το gsmarena το λέω γιατί είναι το πρώτο σαητ που θα πατήσει κάποιος για να βρει στοιχεία για κινητό. Απλα δεν τα αναθεωρεί κιόλας γράφει κάτι, του λένε στα σχόλια από κατω δεν ισχύει, αλλα δεν τι αλλάζουν κιόλας! 

Έχει την πιο εύκολη αναζήτηση από τα άλλα το GSMArena, γι αυτό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το stabilization τι λέει ; Γιατί και στο youtube βλέπω υπάρχει θέμα με τα βίντεο;
Επίσης η μπαταρία του με χρήση λογική τι λέει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2022 at 10:19 ΜΜ, zerokill said:

Τελικά με το stabilization τι λέει ; Γιατί και στο youtube βλέπω υπάρχει θέμα με τα βίντεο;
Επίσης η μπαταρία του με χρήση λογική τι λέει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ που το πήρα σαν 2η συσκευή θα έλεγα ότι στο θέμα βίντεο δεν είναι ότι καλύτερο,πρέπει να μην περπατάς για να είναι καλό το βίντεο. Στις φωτό είναι καλό δεν είναι τέλειο αλλά καλό. Όπως είπα κ πιο πάνω έχει ράδιο 100% και με MIUI 13 που πήρε αυτό το μήνα.

Η μπαταρία είναι πολύ καλή άνετα 5 με 7 ώρες οθόνη ανάλογα την χρήση και φόρτιση σε 20 λεπτά με τα 120watt.

Επειδή είχα 2 χρόνια άλλη συσκευή Xiaomi δεν ήμουν νέος με το λογισμικό.

Η οθόνη είναι 120 Hz και αυτά που περιγράφω για την μπαταρία είναι με αυτή τη ρύθμιση στην οθόνη. Δακτυλικό αποτύπωμα αρκετά καλό και μου αρέσει που δεν είναι πια στην οθόνη.

Τα δικά μου αρνητικά είναι το πλαστικό-πολυκαρβονικό πλαίσιο,αλλά το κάνει πιο ελαφρύ,και θα έλεγα ότι προερχόμενος από ναυαρχίδα οι κάμερες είναι μέτριες προς καλές. Κάτι άλλο αρνητικό δεν έχω να αναφέρω,ίσως το ότι δεν βρίσκω για το μοντέλο επώνυμες θήκες (Spigen,Rhinoshield κτλ). Βολεύτηκα με μια ringke fusion-x προς το παρόν).

Στα θετικά κ η Micro -SD κάρτα.

Αν το βρει κανείς κάτω από 400€ είναι καλή αγορά για middle range

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...