Jump to content

Ανανέωση σταθερού


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 Έχει λήξει το συμβόλαιο μου με τη Vodafone για το ίντερνετ στο σπίτι (24αρα που κλειδώνει στα 13 για 21€) και σκέφτομαι να ανανεώσω. Η Vodafone μου δείχνει 30αρα (δεν πάει παραπάνω) στα ίδια λεφτά ή 25€ με tv. Η cosmote 50αρα στα 29€ και 31€ με tv. 

 Δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει να κάνω καινούργιο συμβόλαιο ή να περιμένω μερικούς μήνες μήπως πάρω κάποια καλύτερη προσφορά από την Cosmote για την 50αρα. Απτη μια είναι καλή ιδέα να πάω για την 30αρα στα ίδια λεφτά αλλά από την άλλη είναι και ρίσκο το 24μηνο συμβόλαιο. Τι λέτε?

Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με την τηλεόραση. Ο πατέρας μου ενδιαφέρεται να βλέπει κανένα ντοκιμαντέρ. Νομίζετε αξίζει να δοκιμάσω ή θα είχε ποιο πολλές επιλογές με μια συνδρομή στο νετφλιξ? Η κοσμοτε αξίζει τα παραπάνω χρήματα?

 

Edited by tenzz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 14/1/2022 at 12:19 ΠΜ, tenzz said:

Καλησπέρα παιδιά,

 Έχει λήξει το συμβόλαιο μου με τη Vodafone για το ίντερνετ στο σπίτι (24αρα που κλειδώνει στα 13 για 21€) και σκέφτομαι να ανανεώσω. Η Vodafone μου δείχνει 30αρα (δεν πάει παραπάνω) στα ίδια λεφτά ή 25€ με tv. Η cosmote 50αρα στα 29€ και 31€ με tv. 

 Δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει να κάνω καινούργιο συμβόλαιο ή να περιμένω μερικούς μήνες μήπως πάρω κάποια καλύτερη προσφορά από την Cosmote για την 50αρα. Απτη μια είναι καλή ιδέα να πάω για την 30αρα στα ίδια λεφτά αλλά από την άλλη είναι και ρίσκο το 24μηνο συμβόλαιο. Τι λέτε?

Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με την τηλεόραση. Ο πατέρας μου ενδιαφέρεται να βλέπει κανένα ντοκιμαντέρ. Νομίζετε αξίζει να δοκιμάσω ή θα είχε ποιο πολλές επιλογές με μια συνδρομή στο νετφλιξ? Η κοσμοτε αξίζει τα παραπάνω χρήματα?

 

Το Netflix είναι κυρίως για σειρές και ταινίες. Όχι τόσο ντοκιμαντέρ. Σε αυτό το κομμάτι θα σε καλύψει και η Vodafone TV που επενδύει κυρίως στο περιεχόμενο ταινιών, με την HBO κυρίως. Η Cosmote TV είναι πιο ολοκληρωμένη,η κοσμοτε είναι μια χαρά στο Ίντερνετ αλλά πας 10€ πάνω και για 50/5.

Δυσκολη επιλογή…πραγματικά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όντως...

Τελικά αποφάσισα να βάλω Cosmote tv με 8.20, και να αφήσω το συμβόλαιο στο σπίτι να τρέχει με τον μήνα, μιας και περιμένουμε μέσα στο χρόνο η Cosmote να ρίξει τις τιμές στα πακέτα με τον διπλασιασμό που θα κάνει στις ταχύτητες.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 22/1/2022 at 4:10 ΜΜ, tenzz said:

Εγώ ήμουν στον ΟΤΕ με 50άρα κάι ακούγοντας για την δωρεάν αναβάθμιση έψαξα και στην περιοχή μου είχα απο ΟΤΕ μέχρι 200mbs(μένω εκτός αστικής περιοχής και υπάρχει οπτική ίνα μέχρι το καφάο)έκανα αναβάθμιση σε 100mbs όποτε θα με ανέβαζε στα 200,ένα μήνα μετά με λίγες αποκλίσεις μόνο στην ταχύτητα μου έβγαλαν ανεφικτότητα στην γραμμή και πλέον στην περιοχή μου υπάρχει μόνο 100 mbs και το εμπορικό τμήμα του ΟΤΕ μπορεί να μου κάνει μόνο υποβάθμιση γιατί έχω καλύτερη τιμή (39.90 +2.5 ο εξοπλισμόςspeedport smart)τι γνώμη έχετε για αυτό.

 

Edited by ,kondtsa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...